Results for H.C. Andersen Swim Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | H.C. Andersen Swim Cup 2016 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 18:57 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 maj 2016 |
Løb 10, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Frigodan |
Olaf Wildeboer (83), C.N. Sabadell - 4.07.94 (2010) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 59.26 | 2:01.64 | 3:04.54 | 4:05.38 | |||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.37 | 2:03.85 | 3:07.70 | 4:10.54 | |||
3 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 59.83 | 2:03.94 | 3:09.66 | 4:12.44 | |||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 1:00.29 | 2:04.77 | 3:10.02 | 4:12.44 | |||
5 | Hannibal Steenfos | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.30 | 2:05.98 | 3:11.65 | 4:15.14 | |||
6 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:02.80 | 2:08.29 | 3:13.09 | 4:17.72 | |||
7 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.93 | 2:06.16 | 3:12.30 | 4:18.08 | |||
8 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.67 | 2:07.91 | 3:13.58 | 4:18.56 | |||
9 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.35 | 2:07.61 | 3:13.66 | 4:18.88 | |||
10 | Joakim Brønnum | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 1:02.17 | 2:08.31 | 3:14.59 | 4:20.64 | |||
11 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:03.74 | 2:12.22 | 3:19.37 | 4:23.61 | |||
12 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 1:02.16 | 2:10.23 | 3:18.88 | 4:24.18 | |||
13 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 1:03.03 | 2:11.19 | 3:19.80 | 4:28.34 | |||
14 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.93 | 2:11.61 | 3:21.40 | 4:30.46 | |||
15 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:04.27 | 2:14.58 | 3:24.75 | 4:31.56 | |||
16 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.02 | 2:12.85 | 3:23.30 | 4:34.84 | |||
17 | Jonatan Balladone | 1997 | Odder Svømmeklub | 1:04.14 | 2:14.59 | 3:25.70 | 4:36.68 | |||
18 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.86 | 2:13.34 | 3:25.35 | 4:36.85 | |||
19 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.28 | 2:14.64 | 3:26.64 | 4:39.57 | |||
20 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | Viborg Svømme Klub | 1:10.07 | 2:26.62 | 3:43.14 | 4:58.66 | |||
21 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | Auning Svømmeklub | 1:10.32 | 2:27.30 | 3:44.54 | 5:02.24 | |||
22 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.99 | 2:41.09 | 4:05.54 | 5:29.04 | |||
- | Lasse Winther Andersen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.06 | Udskriftsdato | 29 maj 2016 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:57 |