Resultat för Limfjordscup 2016
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2016 | Udskriftsdato | 30 januar 2016 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 januar 2016 |
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Carugati | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 36.29 | 1:19.53 | 2:13.63 | 2:53.66 | |||
2 | Martha Bjerg | 2004 | Aarhus Swim | 44.17 | 1:30.03 | 2:24.88 | 3:02.72 | |||
3 | Cathrine Birkebæk | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 45.97 | 1:32.75 | 2:21.90 | 3:02.73 | |||
4 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.28 | 1:29.89 | 2:22.89 | 3:07.23 | |||
5 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | 43.69 | 1:32.95 | 2:28.57 | 3:09.76 | |||
6 | Signe Thomsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 43.30 | 1:34.78 | 2:29.39 | 3:11.67 | |||
7 | Frida Saks Justesen | 2004 | Aarhus Swim | 46.17 | 1:36.15 | 2:35.13 | 3:17.37 | |||
8 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 47.07 | 1:39.43 | 2:33.59 | 3:19.55 | |||
9 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 45.09 | 1:38.85 | 2:35.98 | 3:22.48 | |||
10 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 46.96 | 1:44.33 | 2:42.79 | 3:23.86 | |||
11 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 48.46 | 1:40.72 | 2:37.37 | 3:26.96 | |||
- | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | e.s.b. /25m | |||||
- | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | e.f.b.75m | |||||
- | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | e.f.b.75m | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.42 | 1:15.48 | 2:00.74 | 2:38.40 | |||
2 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | Holstebro Svømme Club | 39.88 | 1:21.92 | 2:07.86 | 2:46.76 | |||
3 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 36.59 | 1:19.77 | 2:08.04 | 2:47.62 | |||
4 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 38.42 | 1:22.14 | 2:15.16 | 2:51.75 | |||
5 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.57 | 1:26.21 | 2:13.45 | 2:52.81 | |||
6 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.34 | 1:25.91 | 2:13.92 | 2:53.69 | |||
7 | Sofia Louise Dahl | 2002 | Aarhus Swim | 40.02 | 1:24.40 | 2:13.60 | 2:53.82 | |||
8 | Emilie Egerup | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.49 | 1:27.89 | 2:14.93 | 2:54.46 | |||
9 | Line Lyskjær | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 39.74 | 1:25.48 | 2:16.85 | 2:55.43 | |||
10 | Josefine Mikkelsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 39.55 | 1:26.65 | 2:15.66 | 2:56.92 | |||
11 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 42.54 | 1:27.83 | 2:18.99 | 2:59.57 | |||
12 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 39.03 | 1:28.00 | 2:22.00 | 3:00.73 | |||
13 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 39.40 | 1:26.60 | 2:17.72 | 3:01.01 | |||
14 | Katrine Mols | 2003 | Aarhus Swim | 37.72 | 1:26.27 | 2:18.42 | 3:01.52 | |||
15 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.18 | 1:28.77 | 2:22.58 | 3:02.06 | |||
16 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | Aarhus Swim | 45.49 | 1:34.00 | 2:21.86 | 3:02.92 | |||
17 | Maja Klitgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 40.41 | 1:28.37 | 2:21.26 | 3:03.33 | |||
18 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 43.89 | 1:30.76 | 2:23.56 | 3:05.59 | |||
19 | Caroline Lysgaard | 2003 | Aarhus Swim | 46.73 | 1:36.25 | 2:24.23 | 3:07.58 | |||
20 | Line Frederiksen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 41.18 | 1:30.38 | 2:25.76 | 3:09.17 | |||
21 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 42.82 | 1:32.18 | 2:26.56 | 3:09.74 | |||
22 | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 41.50 | 1:33.51 | 2:28.80 | 3:16.00 | |||
23 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 48.20 | 1:37.92 | 2:34.96 | 3:18.31 | |||
24 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 51.73 | 1:42.77 | 2:39.68 | 3:22.80 | |||
25 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.48 | 1:39.75 | 2:36.92 | 3:22.82 | |||
26 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 54.63 | 1:48.90 | 2:50.70 | 3:38.47 | |||
- | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Afs.ryg på mave/100m | |||||
- | Alberte Boldsen Salicath | 2002 | Viborg Svømme Klub | DSQ | 1 hånd vending 25m | |||||
- | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afs.ryg på mave 100m | |||||
- | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | maveliggende i ryg | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 30.39 | 1:07.20 | 1:50.48 | 2:22.01 | |||
2 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 35.70 | 1:17.21 | 2:02.00 | 2:39.48 | |||
3 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 36.74 | 1:14.74 | 2:02.27 | 2:39.81 | |||
4 | Helene Marie Andersen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.59 | 1:18.42 | 2:08.83 | 2:45.54 | |||
5 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 37.13 | 1:19.97 | 2:11.02 | 2:49.44 | |||
6 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 39.22 | 1:22.62 | 2:13.01 | 2:50.99 | |||
7 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 35.34 | 1:18.48 | 2:16.02 | 2:54.98 | |||
8 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 38.21 | 1:24.51 | 2:18.03 | 2:57.40 | |||
9 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 40.26 | 1:28.15 | 2:17.72 | 2:57.42 | |||
10 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 40.08 | 1:27.42 | 2:17.90 | 3:00.49 | |||
11 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 40.51 | 1:28.75 | 2:19.67 | 3:00.94 | |||
12 | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | 41.40 | 1:27.89 | 2:20.46 | 3:01.18 | |||
13 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.34 | 1:27.41 | 2:20.13 | 3:03.83 | |||
14 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 40.02 | 1:26.85 | 2:22.11 | 3:04.65 | |||
15 | Kirsten Q. Noro | 2000 | Ikast Svømmeklub | 42.47 | 1:29.25 | 2:23.05 | 3:06.40 | |||
16 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 40.83 | 1:28.25 | 2:28.51 | 3:10.43 | |||
17 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 41.54 | 1:32.59 | 2:35.68 | 3:19.67 | |||
18 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 48.26 | 1:41.04 | 2:43.20 | 3:34.72 | |||
- | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | e.f.b.75m | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 31.30 | 1:06.08 | 1:51.19 | 2:24.24 | |||
2 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 34.52 | 1:15.15 | 1:58.33 | 2:33.56 | |||
3 | Lea Moesgaard | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.74 | 1:15.01 | 2:02.34 | 2:36.63 | |||
4 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 34.27 | 1:14.99 | 2:01.00 | 2:36.74 | |||
5 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.44 | 1:16.93 | 2:01.88 | 2:38.36 | |||
6 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | Aarhus Swim | 34.16 | 1:14.33 | 2:05.52 | 2:43.64 | |||
7 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.36 | 1:17.28 | 2:05.84 | 2:45.31 | |||
8 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.09 | 1:18.25 | 2:05.75 | 2:45.41 | |||
9 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 36.78 | 1:23.56 | 2:12.42 | 2:49.67 | |||
10 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | Aarhus Swim | 35.49 | 1:19.65 | 2:11.44 | 2:50.19 | |||
11 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 42.40 | 1:33.06 | 2:33.19 | 3:19.04 | |||
12 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 48.92 | 1:42.78 | 2:41.78 | 3:29.26 | |||
- | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Afs.på mave 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 30 januar 2016 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:27 |