Tulokset Limfjordscup 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2016 | Udskriftsdato | 31 januar 2016 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 januar 2016 |
Løb 29, 4x50m Frisvømning, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aarhus Swim Piger 1 | 2002 | Aarhus Swim | 1:59.87 | ||||||
Sofia Louise Dahl | 2002 | 31.36 | 31.36 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 31.12 | 1:02.48 | |||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 28.58 | 1:31.06 | |||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 28.81 | 1:59.87 | |||||||
2 | Agf Damer 4 | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 2:03.94 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 31.08 | 1:01.76 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 31.28 | 1:33.04 | |||||||
Alberte Bloch Hansen | 2002 | 30.90 | 2:03.94 | |||||||
3 | Aarhus Swim Piger 2 | 2002 | Aarhus Swim | 2:04.32 | ||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 28.73 | 28.73 | |||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | |||||||||
Katrine Mols | 2003 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 2:04.32 | 2:04.32 | |||||||
4 | Horsens Piger Hs3 | 2002 | Horsens Svømmeklub | 2:06.09 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 30.91 | 30.91 | |||||||
Nanna Sund | 2000 | 31.58 | 1:02.49 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 30.94 | 1:33.43 | |||||||
Josefine Mikkelsen | 2002 | 32.66 | 2:06.09 | |||||||
5 | Isk Killer Babes | 2002 | Ikast Svømmeklub | 2:06.37 | ||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Sara Gade | 2002 | 30.65 | 1:01.52 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 32.04 | 1:33.56 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 32.81 | 2:06.37 | |||||||
6 | Hsc Piger 1 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:08.94 | ||||||
Mathilde Marthedal Markma | 2001 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 31.48 | 1:03.99 | |||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 33.85 | 1:37.84 | |||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 31.10 | 2:08.94 | |||||||
7 | Agf Damer 5 | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 2:13.56 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 33.44 | 1:05.34 | |||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 33.51 | 1:38.85 | |||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 34.71 | 2:13.56 | |||||||
8 | Frem Piger 1 | 2002 | Frem Odense | 2:14.29 | ||||||
Freja Nicholas | 2000 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | 34.19 | 1:04.70 | |||||||
Jenny Cao | 2003 | 33.30 | 1:38.00 | |||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 36.29 | 2:14.29 | |||||||
9 | Aarhus Swim Piger 3 | 2002 | Aarhus Swim | 2:16.02 | ||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 34.29 | 1:09.82 | |||||||
Astrid Crone Jespersen | 2002 | 34.26 | 1:44.08 | |||||||
Yasmina Kristensen | 2000 | 31.94 | 2:16.02 | |||||||
10 | Struer Damer 3 | 2002 | Struer Svømmeklub | 2:18.31 | ||||||
Sofie Astrup | 2001 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | 35.53 | 1:10.26 | |||||||
Klea Christensen | 2001 | 33.44 | 1:43.70 | |||||||
Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | 34.61 | 2:18.31 | |||||||
11 | Agf Damer 6 | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 2:18.38 | ||||||
Malou Sejr | 2005 | 40.76 | 40.76 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | 28.70 | 1:09.46 | |||||||
Signe Thomsen | 2004 | 35.28 | 1:44.74 | |||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 33.64 | 2:18.38 | |||||||
12 | Frem Årgangs Piger 2 | 2002 | Frem Odense | 2:21.06 | ||||||
Emma Lykke Kallesøe | 1999 | 33.56 | 33.56 | |||||||
Mai Jørgensen | 2003 | 35.43 | 1:08.99 | |||||||
Ida Kristensen | 2004 | 37.48 | 1:46.47 | |||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 34.59 | 2:21.06 | |||||||
13 | Hsc Piger 2 | 2002 | Holstebro Svømme Club | 2:21.32 | ||||||
Henriette Yong Klogborg | 2002 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Louise Xia Klogborg | 2000 | 31.91 | 1:08.34 | |||||||
Sille Busk Pedersen | 2003 | 35.89 | 1:44.23 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 37.09 | 2:21.32 | |||||||
14 | Sksv Pige 1 | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 2:24.67 | ||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Amalie Holst | 2004 | 37.27 | 1:10.80 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 38.87 | 1:49.67 | |||||||
Sara Mette Kvitzau | 2003 | 35.00 | 2:24.67 | |||||||
15 | Frem Årgangs Piger 1 | 2002 | Frem Odense | 2:25.50 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 38.05 | 38.05 | |||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 38.02 | 1:16.07 | |||||||
Kathrine H Mackeprang | 2004 | 37.60 | 1:53.67 | |||||||
Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | 31.83 | 2:25.50 | |||||||
16 | Isk Delfiner | 2003 | Ikast Svømmeklub | 2:27.93 | ||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Agnete Riis | 2003 | 35.12 | 1:10.88 | |||||||
Rikke Sander Berggreen | 2005 | 39.08 | 1:49.96 | |||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 37.97 | 2:27.93 | |||||||
Løb 29, 4x50m Frisvømning, Finaler Årg. 0-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Agf Damer 2 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:53.15 | ||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 27.66 | 27.66 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 27.77 | 55.43 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 28.96 | 1:24.39 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 28.76 | 1:53.15 | |||||||
2 | Agf Damer 1 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:55.72 | ||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 28.53 | 56.94 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 29.62 | 1:26.56 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 29.16 | 1:55.72 | |||||||
3 | Horsens Damer 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 1:56.07 | ||||||
Jennifer Thorius Bek | 2000 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 28.81 | 58.35 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 29.38 | 1:27.73 | |||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 28.34 | 1:56.07 | |||||||
4 | Thisted Piger 2002 | 2001 | Thisted Svømmeklub | 2:03.51 | ||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 30.46 | 30.46 | |||||||
Therese Mardal | 2002 | 31.60 | 1:02.06 | |||||||
Anna Mathiasen | 2000 | 31.21 | 1:33.27 | |||||||
Anette Poulsen | 1999 | 30.24 | 2:03.51 | |||||||
5 | Struer Damer 1 | 1996 | Struer Svømmeklub | 2:04.24 | ||||||
Christina Berggren Munch | 2001 | 33.63 | 33.63 | |||||||
Mathilde Snitgaard | 2000 | |||||||||
Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | |||||||||
Maja Stie Svensgaard | 2002 | 2:04.24 | 2:04.24 | |||||||
6 | Agf Damer 3 | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 2:04.72 | ||||||
Nanna Rolle | 2000 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 31.07 | 1:02.76 | |||||||
Melissa Furman | 1999 | 32.14 | 1:34.90 | |||||||
Clara Holst | 1999 | 29.82 | 2:04.72 | |||||||
7 | Poseidon Mega Guns 1 P | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 2:07.83 | ||||||
Olivia Poulsen | 2001 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Karen Schmieg Toft | 2000 | 32.64 | 1:05.06 | |||||||
Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | 31.26 | 1:36.32 | |||||||
Maja G. Pedersen | 2002 | 31.51 | 2:07.83 | |||||||
8 | Silkeborg Piger 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 2:08.40 | ||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Line Frederiksen | 2003 | 34.89 | 1:05.77 | |||||||
Amalie Skov | 1999 | 30.34 | 1:36.11 | |||||||
Jasmin Jespersen | 2002 | 32.29 | 2:08.40 | |||||||
9 | Koral Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Koral | 2:10.91 | ||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 32.38 | 32.38 | |||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 34.85 | 1:07.23 | |||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 32.74 | 1:39.97 | |||||||
Trine Dam | 2001 | 30.94 | 2:10.91 | |||||||
10 | Struer Damer 47 | 2001 | Struer Svømmeklub | 2:24.38 | ||||||
Lea Hyldal Nissen | 2000 | 34.38 | 34.38 | |||||||
Anna Pedersen | 2001 | 40.48 | 1:14.86 | |||||||
Anne Terp | 2004 | 35.11 | 1:49.97 | |||||||
Vicki Jensen | 1998 | 34.41 | 2:24.38 | |||||||
11 | Koral Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Koral | 2:25.42 | ||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Lykke Muhlig | 1999 | |||||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | |||||||||
Katrine Juhl Willberg | 2001 | 2:25.42 | 2:25.42 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 31 januar 2016 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:10 |