Resultater for Limfjordscup 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2016 | Udskriftsdato | 31 januar 2016 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 09:20 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 januar 2016 |
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Marie Dige | 2004 | Aarhus Swim | 39.91 | 1:26.46 | |||||
2 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 42.38 | 1:28.40 | |||||
3 | Ane Kirstine Granild | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 42.24 | 1:32.33 | |||||
4 | Frida Saks Justesen | 2004 | Aarhus Swim | 43.10 | 1:32.68 | |||||
5 | Signe Thomsen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 45.94 | 1:35.38 | |||||
6 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 45.73 | 1:40.31 | |||||
7 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | Frem Odense | 45.06 | 1:40.88 | |||||
8 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | Frem Odense | 47.99 | 1:41.37 | |||||
9 | Emmalina Long | 2004 | Aarhus Swim | 43.32 | 1:42.58 | |||||
10 | Kathrine H Mackeprang | 2004 | Frem Odense | 47.04 | 1:43.55 | |||||
11 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 50.07 | 1:52.55 | |||||
- | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | 1 hånd vending 75m | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | Aarhus Swim | 31.20 | 1:08.95 | |||||
2 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 34.08 | 1:12.80 | |||||
3 | Camilla Kjær | 2003 | Thisted Svømmeklub | 37.05 | 1:17.75 | |||||
4 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 37.20 | 1:18.53 | |||||
5 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 37.21 | 1:20.76 | |||||
6 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 37.67 | 1:20.80 | |||||
7 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.01 | 1:20.87 | |||||
8 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 38.99 | 1:23.83 | |||||
9 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 38.83 | 1:23.96 | |||||
10 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Aarhus Swim | 40.30 | 1:24.70 | |||||
11 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 39.09 | 1:25.16 | |||||
12 | Sofia Louise Dahl | 2002 | Aarhus Swim | 39.88 | 1:28.24 | |||||
13 | Veronica Brix | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 40.24 | 1:28.29 | |||||
14 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.78 | 1:29.21 | |||||
15 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 40.85 | 1:31.33 | |||||
16 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | Aarhus Swim | 39.04 | 1:31.92 | |||||
17 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 42.83 | 1:33.22 | |||||
18 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 41.63 | 1:35.98 | |||||
19 | Nanna Sofie Rask Kralund | 2003 | Struer Svømmeklub | 44.87 | 1:38.37 | |||||
20 | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | 46.19 | 1:38.49 | |||||
21 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 48.11 | 1:42.58 | |||||
22 | Emilie Kristiansen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 47.14 | 1:47.39 | |||||
23 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 53.95 | 1:56.44 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.40 | 1:10.64 | |||||
2 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Horsens Svømmeklub | 32.86 | 1:12.31 | |||||
3 | Nanna Rolle | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | 35.11 | 1:15.72 | |||||
4 | Anna Mathiasen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 35.53 | 1:16.96 | |||||
5 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.39 | 1:18.26 | |||||
6 | Frida B. Nielsen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 35.04 | 1:19.53 | |||||
7 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 39.84 | 1:23.27 | |||||
8 | Lea Hyldal Nissen | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.03 | 1:26.56 | |||||
9 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 40.84 | 1:27.47 | |||||
10 | Line Tinggaard | 2000 | Thisted Svømmeklub | 40.68 | 1:30.72 | |||||
11 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 46.73 | 1:46.72 | |||||
Løb 17, 100m Butterfly, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 31.03 | 1:06.72 | |||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.84 | 1:10.12 | |||||
3 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | Aarhus Swim | 34.28 | 1:13.69 | |||||
4 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 35.96 | 1:16.39 | |||||
5 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | Aarhus Swim | 36.65 | 1:19.24 | |||||
6 | Melissa Furman | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.60 | 1:19.45 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 31 januar 2016 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:20 |