Tulokset DGI Landsmesterskab 2016
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:19 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1926-1966 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Nielsen | 1964 | DGI Nordjylland | 33.32 | ||||||
2 | Arne Christoffersen | 1964 | DGI Sydøstjylland | 37.77 | ||||||
3 | Poul Erik Hansen | 1953 | DGI Sydøstjylland | 47.99 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1967-1976 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jens Peter Laursen | 1974 | DGI Nordjylland | 28.45 | ||||||
2 | Thomas Sønderskov | 1974 | DGI Nordjylland | 29.51 | ||||||
3 | Keld Danielsen | 1970 | DGI Sydvest | 31.52 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1977-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Vangsted | 1979 | DGI Nordjylland | 28.96 | ||||||
2 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 31.29 | ||||||
3 | Michael Willadsen | 1982 | DGI Sydvest | 39.76 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1985-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stefan Hjortshøj | 1988 | DGI Østjylland | 26.74 | ||||||
2 | Alexander Kristensen | 1989 | DGI Østjylland | 26.89 | ||||||
3 | Ruben Lykke Pedersen | 1987 | DGI Storstrømmen | 27.57 | ||||||
4 | Stefan Gram Hansen | 1990 | DGI Fyn | 31.19 | ||||||
5 | Frederik Eg Larsen | 1987 | DGI Fyn | 36.44 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Lerche | 1999 | DGI Nordjylland | 25.14 | ||||||
2 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 25.43 | ||||||
3 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 26.05 | ||||||
4 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 26.20 | ||||||
5 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 26.82 | ||||||
6 | Steffen Trier Nielsen | 1996 | DGI Østjylland | 27.31 | ||||||
7 | Frederik Klüver | 1998 | DGI Fyn | 27.34 | ||||||
8 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 27.79 | ||||||
9 | Mikael Olsen | 1992 | DGI Fyn | 28.40 | ||||||
10 | Pelle-Oskar Lambertsen | 1999 | DGI Storstrømmen | 28.49 | ||||||
11 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 28.52 | ||||||
12 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 28.82 | ||||||
13 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 29.01 | ||||||
14 | Christian Bohlbro | 1997 | DGI Østjylland | 29.14 | ||||||
15 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 29.47 | ||||||
16 | Mikkel Rager | 1999 | DGI Østjylland | 30.84 | ||||||
- | Emil Holm | 1996 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 26.31 | ||||||
2 | Lasse Funder Berg | 2000 | DGI Østjylland | 27.44 | ||||||
3 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 27.86 | ||||||
4 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | DGI Storstrømmen | 27.94 | ||||||
5 | Anders Lund Holgersen | 2000 | DGI Fyn | 28.34 | ||||||
6 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 28.75 | ||||||
7 | Laurits Holm | 2000 | DGI Storstrømmen | 28.83 | ||||||
8 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 28.87 | ||||||
9 | Laurits Mark Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 28.92 | ||||||
10 | Boje Fokkink | 2001 | DGI Sydvest | 28.94 | ||||||
11 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 29.02 | ||||||
12 | Christopher Kristiansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 29.16 | ||||||
13 | Sofus Christensen | 2000 | DGI Storstrømmen | 29.68 | ||||||
14 | Erwan Marslund | 2001 | DGI Fyn | 30.28 | ||||||
15 | Jonas Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 30.45 | ||||||
16 | Christian Linaa Dirdal | 2001 | DGI Østjylland | 30.61 | ||||||
17 | Søren Toft | 2001 | DGI Østjylland | 30.89 | ||||||
18 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | DGI Sydøstjylland | 31.09 | ||||||
19 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | 31.48 | ||||||
20 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 32.65 | ||||||
21 | Robert Versteegen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.75 | ||||||
22 | Viktor Johansen | 2001 | DGI Fyn | 34.77 | ||||||
23 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 34.86 | ||||||
24 | Nicolai Tingman Møller | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 36.31 | ||||||
25 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 37.07 | ||||||
- | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Philip Andersen Ravn | 2002 | Dgi Sønderjylland | 28.58 | ||||||
2 | Nikolai Sander | 2003 | DGI Nordjylland | 29.38 | ||||||
3 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 29.58 | ||||||
4 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 29.91 | ||||||
5 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 30.18 | ||||||
6 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 30.29 | ||||||
7 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 31.12 | ||||||
8 | Viktor Snoghøj | 2002 | DGI Østjylland | 31.27 | ||||||
9 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 31.43 | ||||||
10 | Johannes Frimodt-Møller | 2002 | DGI Storstrømmen | 31.84 | ||||||
11 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | DGI Østjylland | 31.91 | ||||||
12 | Magnus Anderson | 2002 | DGI Nordjylland | 32.28 | ||||||
13 | Tobias Stokholm | 2002 | DGI Fyn | 32.70 | ||||||
14 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 33.07 | ||||||
15 | Frederik Zachariassen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 33.22 | ||||||
16 | Nikodem Galazka | 2002 | DGI Sydvest | 33.79 | ||||||
17 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 34.43 | ||||||
18 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 34.93 | ||||||
19 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 35.04 | ||||||
20 | Oliver S. Johnsen | 2002 | DGI Sydvest | 35.08 | ||||||
21 | Mikkel Dannesboe | 2003 | DGI Østjylland | 35.38 | ||||||
22 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 35.62 | ||||||
23 | Louis Schou | 2002 | DGI Fyn | 35.66 | ||||||
24 | Frederik Bols Faarup | 2003 | DGI Østjylland | 35.71 | ||||||
25 | Lukas Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 35.87 | ||||||
26 | Phillip Hausmann Olsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 36.18 | ||||||
27 | Simon Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 36.28 | ||||||
28 | Anton Gold | 2002 | DGI Sydøstjylland | 37.10 | ||||||
29 | Thomas Schmidt | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.62 | ||||||
30 | Lucas Fig | 2002 | DGI Fyn | 37.81 | ||||||
30 | Markus Friis Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 37.81 | ||||||
32 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 38.21 | ||||||
33 | Martin Uhre Skousen | 2002 | DGI Sydvest | 38.49 | ||||||
34 | Rasmus Hjorth | 2003 | DGI Sydvest | 38.54 | ||||||
35 | Oscar Xu | 2003 | DGI Storstrømmen | 39.01 | ||||||
36 | Albert U. Thystrup | 2003 | DGI Storstrømmen | 39.06 | ||||||
37 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 39.67 | ||||||
38 | Mikkel Langkjær | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.20 | ||||||
- | Oscar Kongsted | 2002 | DGI Storstrømmen | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 32.01 | ||||||
2 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 32.96 | ||||||
3 | Joakim Schnack | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.11 | ||||||
4 | Jonathan Nejmann | 2004 | DGI Fyn | 35.07 | ||||||
5 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | DGI Storstrømmen | 35.29 | ||||||
6 | Sofus Hollen Damvad | 2004 | DGI Nordjylland | 35.47 | ||||||
7 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 35.64 | ||||||
8 | Malthe Spanggaard | 2004 | DGI Nordjylland | 37.40 | ||||||
9 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 37.79 | ||||||
10 | Alexander Løland | 2004 | DGI Østjylland | 38.13 | ||||||
11 | Nicholas Kristiansen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 38.46 | ||||||
12 | Christian Sejer Sørensen | 2004 | DGI Østjylland | 39.11 | ||||||
13 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 39.75 | ||||||
14 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 40.14 | ||||||
15 | Magnus Tranegård Andersen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 40.29 | ||||||
16 | Alex Fogt | 2004 | DGI Fyn | 40.35 | ||||||
17 | Anders Sanggaard | 2005 | DGI Østjylland | 40.39 | ||||||
18 | Philip Emborg Andreasen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 40.58 | ||||||
19 | Lucas Søholm Hansen | 2004 | DGI Nordjylland | 40.71 | ||||||
20 | Nicolaj Pank Holm | 2004 | DGI Østjylland | 40.98 | ||||||
21 | Tobias B. Lauridsen | 2004 | DGI Nordjylland | 41.77 | ||||||
22 | Elmer Oosterhof | 2005 | DGI Nordjylland | 41.79 | ||||||
23 | Mathias Madsen | 2004 | DGI Nordjylland | 42.43 | ||||||
24 | Jonas Jørgensen | 2004 | DGI Fyn | 43.18 | ||||||
25 | Andreas Svinth Hemdrup | 2005 | DGI Sydøstjylland | 43.49 | ||||||
- | Casper Krogh Særkjær | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | ej rørt ved 25m | |||||
- | Rasmus Thulstrup Lemming | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Per Odrich | 2006 | DGI Østjylland | 36.56 | ||||||
2 | Emil Winther | 2006 | Dgi Sønderjylland | 41.38 | ||||||
3 | Hjalte Møller | 2007 | DGI Storstrømmen | 42.01 | ||||||
4 | Daniel Marcus Le | 2006 | DGI Østjylland | 43.23 | ||||||
5 | Asbjørn Vandkjær | 2006 | DGI Nordjylland | 43.24 | ||||||
6 | Elias Alminde Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 44.35 | ||||||
7 | Jonathan Wohlfeld Hornbæk | 2006 | DGI Østjylland | 44.40 | ||||||
8 | Esben Frimand | 2006 | DGI Østjylland | 44.44 | ||||||
9 | Nicolai Klejs Jørgensen | 2006 | DGI Fyn | 50.03 | ||||||
10 | Philip Myrup | 2007 | DGI Østjylland | 55.92 | ||||||
11 | Alexander Juul Dahl | 2006 | DGI Østjylland | 59.46 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:19 |