Resultater for DGI Landsmesterskab 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1992-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyll. Water Mafia | 1999 | DGI Nordjylland | 4:23.34 | ||||||
Anne Nielsen | 1999 | 29.06 | 1:01.56 | 1:01.56 | ||||||
Janni Andreasen | 1997 | 33.06 | 1:09.92 | 2:11.48 | ||||||
Emma Kjær | 1999 | 31.57 | 1:07.20 | 3:18.68 | ||||||
Martha Moeslund | 1998 | 30.42 | 1:04.66 | 4:23.34 | ||||||
2 | Orient Piger1 | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 4:36.90 | ||||||
Nina Madsen Teller | 1999 | 32.40 | 1:10.06 | 1:10.06 | ||||||
Maiken Jakobsen | 1999 | 33.34 | 1:09.97 | 2:20.03 | ||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 31.34 | 1:05.53 | 3:25.56 | ||||||
Clara Sofie Egeberg | 1998 | 33.33 | 1:11.34 | 4:36.90 | ||||||
3 | Piger 1 Storstrømmen Gr.5 | 1992 | DGI Storstrømmen | 4:39.28 | ||||||
Anne Holm | 1999 | 32.98 | 1:06.20 | 1:06.20 | ||||||
Julie Farø Jakobsen | 1997 | 33.69 | 1:12.06 | 2:18.26 | ||||||
Benedikte Bang From | 1996 | 36.41 | 1:15.08 | 3:33.34 | ||||||
Nicole Jensen | 1996 | 31.53 | 1:05.94 | 4:39.28 | ||||||
4 | Grp5 Piger 1 | 1992 | DGI Østjylland | 4:52.57 | ||||||
Ditte Røjkjær Rasmussen | 1998 | 35.72 | 1:16.51 | 1:16.51 | ||||||
Laura B. R. Andersen | 1999 | 36.07 | 1:15.14 | 2:31.65 | ||||||
Amanda Hørdum Bjørnholt | 1999 | 36.14 | 1:16.81 | 3:48.46 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 30.01 | 1:04.11 | 4:52.57 | ||||||
5 | Gruppe 5 Sydøst Piger 1 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 5:07.03 | ||||||
Freja Brogaard | 1999 | 34.08 | 1:11.04 | 1:11.04 | ||||||
Cecilie Schneider | 1997 | 41.58 | 1:28.90 | 2:39.94 | ||||||
Sarah Hygum Jensen | 1998 | 36.68 | 1:17.47 | 3:57.41 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 33.82 | 1:09.62 | 5:07.03 | ||||||
6 | Grp5 Piger 2 | 1992 | DGI Østjylland | 5:25.66 | ||||||
Josefine M Olesen | 1999 | 41.72 | 1:25.69 | 1:25.69 | ||||||
Maria Windahl Hansen | 1998 | 35.87 | 1:19.04 | 2:44.73 | ||||||
Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | 39.64 | 1:23.93 | 4:08.66 | ||||||
Anne-Line Kjær | 1998 | 37.18 | 1:17.00 | 5:25.66 | ||||||
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyll. Deadly Pirates | 2000 | DGI Nordjylland | 4:27.39 | ||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 30.58 | 1:05.81 | 1:05.81 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 32.01 | 1:07.49 | 2:13.30 | ||||||
Maria Kornum | 2001 | 32.37 | 1:07.09 | 3:20.39 | ||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 32.39 | 1:07.00 | 4:27.39 | ||||||
2 | Grp6 Piger 1 | 2000 | DGI Østjylland | 4:42.79 | ||||||
Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | 33.02 | 1:09.89 | 1:09.89 | ||||||
Annika Jacobsen | 2001 | 34.95 | 1:12.60 | 2:22.49 | ||||||
Natasja N. Løland | 2000 | 33.26 | 1:11.82 | 3:34.31 | ||||||
Anna Harbo | 2000 | 33.74 | 1:08.48 | 4:42.79 | ||||||
3 | Midtjyske Piger | 2000 | DGI Midtjylland | 4:47.79 | ||||||
Lærke Meyer | 2000 | 33.48 | 1:10.53 | 1:10.53 | ||||||
Sofie Bruun Boye | 2001 | 34.27 | 1:13.09 | 2:23.62 | ||||||
Kirsten Q. Noro | 2000 | 34.91 | 1:17.13 | 3:40.75 | ||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 31.78 | 1:07.04 | 4:47.79 | ||||||
4 | Gruppe 6 Sydøst Piger 2 | 2000 | DGI Sydøstjylland | 4:51.81 | ||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 33.78 | 1:11.37 | 1:11.37 | ||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 39.16 | 1:20.96 | 2:32.33 | ||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 33.87 | 1:12.70 | 3:45.03 | ||||||
Trine Dam | 2001 | 31.36 | 1:06.78 | 4:51.81 | ||||||
5 | Piger1 Sønderjylland Gr.6 | 2000 | Dgi Sønderjylland | 4:54.01 | ||||||
Julie Fink | 2001 | 34.77 | 1:12.27 | 1:12.27 | ||||||
Nikoline Mathiesen | 2000 | 33.20 | 1:09.35 | 2:21.62 | ||||||
Katrine Risberg Hansen | 2001 | 36.14 | 1:16.26 | 3:37.88 | ||||||
Katrine Jensen | 2001 | 35.15 | 1:16.13 | 4:54.01 | ||||||
6 | Piger 1 Storstrømmen Gr.6 | 2000 | DGI Storstrømmen | 4:55.46 | ||||||
Mathilde Olsen | 2001 | 35.41 | 1:13.77 | 1:13.77 | ||||||
Maria Farø Jakobsen | 2000 | 35.42 | 1:14.43 | 2:28.20 | ||||||
Julie Nedergaard Hansen | 2001 | 35.05 | 1:12.53 | 3:40.73 | ||||||
Maria Bang From | 2000 | 35.63 | 1:14.73 | 4:55.46 | ||||||
7 | Piger 2 Storstrømmen Gr.6 | 2000 | DGI Storstrømmen | 4:59.56 | ||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 34.85 | 1:12.00 | 1:12.00 | ||||||
Emmely Andersen | 2001 | 34.82 | 1:14.04 | 2:26.04 | ||||||
Sarah Kongsted Hansen | 2001 | 36.48 | 1:18.65 | 3:44.69 | ||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 35.86 | 1:14.87 | 4:59.56 | ||||||
8 | Nordjyll. Thunder Bombs | 2000 | DGI Nordjylland | 5:03.69 | ||||||
Emma Steen | 2000 | 35.72 | 1:14.88 | 1:14.88 | ||||||
Sidse Månsson | 2000 | 33.96 | 1:13.76 | 2:28.64 | ||||||
Anine B. Mariegaard | 2001 | 37.86 | 1:20.16 | 3:48.80 | ||||||
Nanna Eriksen | 2001 | 36.20 | 1:14.89 | 5:03.69 | ||||||
9 | Piger 2 Sønderjylland Gr6 | 2000 | Dgi Sønderjylland | 5:06.45 | ||||||
Josefine Fleggaard | 2001 | 36.73 | 1:17.40 | 1:17.40 | ||||||
Olivia Steenstrup | 2000 | 34.76 | 1:14.03 | 2:31.43 | ||||||
Nethe Pedersen | 2001 | 36.14 | 1:17.77 | 3:49.20 | ||||||
Freja Schjøtt | 2001 | 36.50 | 1:17.25 | 5:06.45 | ||||||
10 | Orient Piger2 | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 5:07.67 | ||||||
Karoline Jensen | 2001 | 33.23 | 1:09.83 | 1:09.83 | ||||||
Ida Hecht-Nielsen | 2001 | 44.81 | 1:36.11 | 2:45.94 | ||||||
Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 37.51 | 1:17.29 | 4:03.23 | ||||||
Alison Lodal Hinklon | 2001 | 30.81 | 1:04.44 | 5:07.67 | ||||||
11 | Jordbærrene Sydvest | 2000 | DGI Sydvest | 5:15.90 | ||||||
Rikke M. Christensen | 2000 | 36.41 | 1:15.58 | 1:15.58 | ||||||
Marie Kjær Christensen | 2000 | 35.95 | 1:15.51 | 2:31.09 | ||||||
Michelle Dupont | 2001 | 41.03 | 1:29.74 | 4:00.83 | ||||||
Christine Clemmensen | 2001 | 35.12 | 1:15.07 | 5:15.90 | ||||||
12 | Grp6 Piger 2 | 2000 | DGI Østjylland | 5:17.96 | ||||||
Jasmin Minds Ladegaard | 2001 | 36.82 | 1:17.40 | 1:17.40 | ||||||
Clara Victoria Søderberg | 2000 | 40.14 | 1:27.00 | 2:44.40 | ||||||
Johanne Breum Holm | 2000 | 37.07 | 1:16.10 | 4:00.50 | ||||||
Naia Eske Jensen | 2001 | 37.93 | 1:17.46 | 5:17.96 | ||||||
13 | Gruppe 6 Sydøst Piger 1 | 2000 | DGI Sydøstjylland | 5:22.48 | ||||||
Astrid Rosenmeyer | 2001 | 38.90 | 1:19.21 | 1:19.21 | ||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 35.90 | 1:17.02 | 2:36.23 | ||||||
Lotte Damgaard Mortensen | 2001 | 41.50 | 1:26.76 | 4:02.99 | ||||||
Katrine Juhl Willberg | 2001 | 37.82 | 1:19.49 | 5:22.48 | ||||||
14 | Kirsebærrene Sydvest | 2000 | DGI Sydvest | 5:24.51 | ||||||
Sofie Højberg Hygum | 2001 | 35.54 | 1:14.81 | 1:14.81 | ||||||
Mie Schack Poulsen | 2001 | 39.09 | 1:22.51 | 2:37.32 | ||||||
Sabiha Hansen | 2001 | 41.82 | 1:28.56 | 4:05.88 | ||||||
Amalie Christoffersen | 2001 | 37.47 | 1:18.63 | 5:24.51 | ||||||
- | Fynske Piger Gr. 6 | 2000 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Viktorija Thomsen | 2001 | 36.77 | 1:18.63 | 1:18.63 | ||||||
SIF Kaas Kristensen | 2000 | 37.23 | 1:17.99 | 2:36.62 | ||||||
Amalie Faigh Sørensen | 2000 | 41.07 | 1:25.47 | 4:02.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:53 |