Resultater for DGI Landsmesterskab 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1926-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp1-4 Damer | 1965 | DGI Østjylland | 2:52.40 | ||||||
Rita Hauge | 1965 | 42.38 | 42.38 | |||||||
Line Eske | 1967 | 52.59 | 1:34.97 | |||||||
Anette Elgaard | 1983 | 43.24 | 2:18.21 | |||||||
Louise Damborg | 1982 | 34.19 | 2:52.40 | |||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Killer Sharks | 2002 | DGI Midtjylland | 2:20.95 | ||||||
Sara Gade | 2002 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 39.21 | 1:14.29 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 33.28 | 1:47.57 | |||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 33.38 | 2:20.95 | |||||||
2 | Grp7 Piger 1 | 2002 | DGI Østjylland | 2:21.72 | ||||||
Julie Liao Wienke | 2003 | 38.86 | 38.86 | |||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 39.60 | 1:18.46 | |||||||
Sofie S. Vegener | 2002 | 30.42 | 1:48.88 | |||||||
Anna Victoria Bohlbro | 2002 | 32.84 | 2:21.72 | |||||||
3 | Piger1 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:22.35 | ||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 38.16 | 38.16 | |||||||
Johanne S. Christiansen | 2002 | 37.96 | 1:16.12 | |||||||
Mie Petersen | 2002 | 35.34 | 1:51.46 | |||||||
Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 30.89 | 2:22.35 | |||||||
4 | Nordjyll. Hot Fighters | 2002 | DGI Nordjylland | 2:27.07 | ||||||
Signe Thomsen | 2003 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 41.03 | 1:17.52 | |||||||
Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 38.28 | 1:55.80 | |||||||
Freja Romanski | 2003 | 31.27 | 2:27.07 | |||||||
5 | Lady Sharks | 2002 | DGI Midtjylland | 2:36.64 | ||||||
Marie Graff Esbensen | 2003 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Agnete Riis | 2003 | 42.59 | 1:22.54 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 37.82 | 2:00.36 | |||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 36.28 | 2:36.64 | |||||||
6 | Piger 1 Storstrømmen Gr.7 | 2002 | DGI Storstrømmen | 2:37.05 | ||||||
Monique Bang From | 2002 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Emma Schnack | 2002 | 50.79 | 1:29.32 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 31.98 | 2:01.30 | |||||||
Anna Christensen | 2003 | 35.75 | 2:37.05 | |||||||
7 | Piger2 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:37.39 | ||||||
Sara Farag | 2003 | 41.01 | 41.01 | |||||||
Olivia Chapman Johannsen | 2003 | 41.66 | 1:22.67 | |||||||
Ida K. Nielsen | 2002 | 40.23 | 2:02.90 | |||||||
Josephine S. Johansen | 2003 | 34.49 | 2:37.39 | |||||||
8 | Nordj. Lightning Rockets | 2002 | DGI Nordjylland | 2:38.90 | ||||||
Laura Madsen | 2002 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Cecilie Prior | 2002 | 42.99 | 1:23.22 | |||||||
Sofie Aastrup | 2002 | 41.39 | 2:04.61 | |||||||
Luna Bloch Johnson | 2003 | 34.29 | 2:38.90 | |||||||
9 | Gruppe 7 Sydøst Piger 2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:44.20 | ||||||
Cecilie Meier | 2003 | 42.83 | 42.83 | |||||||
Laura Pedersen | 2003 | 51.52 | 1:34.35 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 38.66 | 2:13.01 | |||||||
Carla Jensen | 2002 | 31.19 | 2:44.20 | |||||||
10 | Fynske Piger Gr. 7 | 2002 | DGI Fyn | 2:44.59 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 43.17 | 43.17 | |||||||
Amalie Frikke-Salling | 2002 | 44.78 | 1:27.95 | |||||||
Nathalie Knudsen | 2003 | 39.56 | 2:07.51 | |||||||
Line Virkelyst Johansen | 2003 | 37.08 | 2:44.59 | |||||||
11 | Høgene Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:45.77 | ||||||
Liv Kousgaard | 2003 | 42.69 | 42.69 | |||||||
Freja Kruse | 2004 | 48.86 | 1:31.55 | |||||||
Emma Gade | 2002 | 36.81 | 2:08.36 | |||||||
Sarah Schäfer Pilegaard | 2002 | 37.41 | 2:45.77 | |||||||
12 | Grp7 Piger 2 | 2002 | DGI Østjylland | 2:52.59 | ||||||
Ida Marie Paulli | 2003 | 49.76 | 49.76 | |||||||
Caroline Majgaard Eriksen | 2003 | 45.00 | 1:34.76 | |||||||
Lærke Kirstine Johnsen | 2003 | 41.85 | 2:16.61 | |||||||
Emilie Theilade | 2003 | 35.98 | 2:52.59 | |||||||
13 | Orient Piger3 | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 2:56.78 | ||||||
Signe Grøndahl | 2003 | 43.76 | 43.76 | |||||||
Kamille Hjort Arndal | 2002 | 47.38 | 1:31.14 | |||||||
Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 43.83 | 2:14.97 | |||||||
Frederikke Mortensen | 2003 | 41.81 | 2:56.78 | |||||||
14 | Gruppe 7 Sydøst Piger 1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 3:01.92 | ||||||
Alberte Jung Ryhl | 2003 | 43.81 | 43.81 | |||||||
Cecilie Daugaard | 2003 | 53.88 | 1:37.69 | |||||||
Marie Clausen | 2003 | 44.83 | 2:22.52 | |||||||
Cecilie Sørensen | 2003 | 39.40 | 3:01.92 | |||||||
15 | Isfuglene Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 3:06.13 | ||||||
Josefine Amorsen | 2002 | 48.15 | 48.15 | |||||||
Trine Tanggaard | 2003 | 53.14 | 1:41.29 | |||||||
Nadja Bonde Christensen | 2002 | 45.54 | 2:26.83 | |||||||
Victoria Hansen | 2003 | 39.30 | 3:06.13 | |||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordj. Rocky Fireballs | 2004 | DGI Nordjylland | 2:39.94 | ||||||
Linea Sørensen | 2004 | 43.42 | 43.42 | |||||||
Fenja Romanski | 2005 | 43.63 | 1:27.05 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 36.36 | 2:03.41 | |||||||
Mie Holst Nielsen | 2004 | 36.53 | 2:39.94 | |||||||
2 | Piger 1 Storstrømmen Gr.8 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:42.67 | ||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 47.30 | 1:27.60 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 41.82 | 2:09.42 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 33.25 | 2:42.67 | |||||||
3 | Grp8 Piger 1 | 2004 | DGI Østjylland | 2:50.70 | ||||||
Sofia Illum Kirkeby | 2004 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Marie Work Jespersen | 2004 | 48.16 | 1:30.10 | |||||||
Laura Vedel Larsen | 2005 | 44.94 | 2:15.04 | |||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 35.66 | 2:50.70 | |||||||
4 | Piger1 Sønderjylland Gr8 | 2004 | Dgi Sønderjylland | 2:51.00 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 44.19 | 44.19 | |||||||
Liv F. Skov-Petersen | 2005 | 49.50 | 1:33.69 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 41.93 | 2:15.62 | |||||||
Nanna Bütikofer | 2004 | 35.38 | 2:51.00 | |||||||
5 | Diving Ducks | 2004 | DGI Midtjylland | 2:58.28 | ||||||
Rikke Sander Berggreen | 2005 | 44.16 | 44.16 | |||||||
Sofie Dyg Holme | 2005 | 54.53 | 1:38.69 | |||||||
Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 43.40 | 2:22.09 | |||||||
Weronicka L. Bjørn | 2005 | 36.19 | 2:58.28 | |||||||
6 | Nordj. Pink Hurricanes | 2004 | DGI Nordjylland | 3:00.33 | ||||||
Anne Gilling-Iskov | 2004 | 42.79 | 42.79 | |||||||
Anne Høgh-Rasmussen | 2005 | 52.63 | 1:35.42 | |||||||
Clara Behrendt Nørgaard | 2005 | 47.79 | 2:23.21 | |||||||
Sarah Brix | 2004 | 37.12 | 3:00.33 | |||||||
7 | Fynske Piger Gr. 8 | 2004 | DGI Fyn | 3:05.11 | ||||||
Freja Schwertfeger | 2004 | 49.81 | 49.81 | |||||||
Ella Ussing | 2004 | 47.23 | 1:37.04 | |||||||
Sofie Lykke Greve | 2004 | 45.61 | 2:22.65 | |||||||
Johanne Rindum | 2004 | 42.46 | 3:05.11 | |||||||
8 | Gruppe 8 Sydøst Piger 2 | 2004 | DGI Sydøstjylland | 3:10.93 | ||||||
Sofie Marie Damsø | 2004 | 51.07 | 51.07 | |||||||
Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | 48.68 | 1:39.75 | |||||||
Maiken Hansen | 2005 | 51.62 | 2:31.37 | |||||||
Signe Rosenmeyer | 2005 | 39.56 | 3:10.93 | |||||||
9 | Piger2 Sønderjylland Gr8 | 2004 | Dgi Sønderjylland | 3:12.27 | ||||||
Freya Berg Holberg | 2005 | 47.27 | 47.27 | |||||||
Sofie Vind Jensen | 2004 | 49.79 | 1:37.06 | |||||||
Emma Ljusheva | 2005 | 54.07 | 2:31.13 | |||||||
Amalie Hede Kristensen | 2005 | 41.14 | 3:12.27 | |||||||
10 | Grp8 Piger 2 | 2004 | DGI Østjylland | 3:42.79 | ||||||
Ida Tilsted | 2004 | 52.15 | 52.15 | |||||||
Alberte Dreist | 2004 | 1:04.19 | 1:56.34 | |||||||
Silje Oestergaard Jensen | 2004 | 58.37 | 2:54.71 | |||||||
Jane Andersen | 2004 | 48.08 | 3:42.79 | |||||||
- | Piger 2 Storstrømmen Gr.8 | 2004 | DGI Storstrømmen | DSQ | ulovlig badehætte | |||||
Nanna Lauritsen | 2004 | 46.76 | 46.76 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | 51.54 | 1:38.30 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 44.70 | 2:23.00 | |||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyll. Water Rockets | 2006 | DGI Nordjylland | 3:22.89 | ||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 48.54 | 48.54 | |||||||
Emilia W Ganzevoort | 2006 | 53.73 | 1:42.27 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 55.95 | 2:38.22 | |||||||
Sofie Maarbjerg Toft | 2006 | 44.67 | 3:22.89 | |||||||
2 | Grp9 Piger 1 | 2006 | DGI Østjylland | 3:48.10 | ||||||
Olga K. Christiansen | 2006 | 54.02 | 54.02 | |||||||
Nanna Vestergård | 2006 | 58.16 | 1:52.18 | |||||||
Rikke Ydemann Pedersen | 2006 | 1:08.18 | 3:00.36 | |||||||
Olivia Tilsted | 2006 | 47.74 | 3:48.10 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 12 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:43 |