Resultater for DGI Landsmesterskab 2016
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2016 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 marts 2016 |
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1926-1991 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp1-4 Herrer | 1985 | DGI Østjylland | 1:53.19 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 26.48 | 26.48 | |||||||
Tore Kirkeby | 1987 | 30.58 | 57.06 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 29.55 | 1:26.61 | |||||||
Alexander Kristensen | 1989 | 26.58 | 1:53.19 | |||||||
2 | Nordjylland Extremes | 1991 | DGI Nordjylland | 1:57.93 | ||||||
Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | 29.62 | 29.62 | |||||||
Preben Hansen | 1967 | 29.14 | 58.76 | |||||||
Dan Møller Nielsen | 1988 | 30.26 | 1:29.02 | |||||||
Thomas Sønderskov | 1974 | 28.91 | 1:57.93 | |||||||
3 | Oldboys Fra Fyn | 1990 | DGI Fyn | 2:00.58 | ||||||
Stefan Gram Hansen | 1990 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 29.92 | 1:00.33 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 31.28 | 1:31.61 | |||||||
Martin Simonsen | 1985 | 28.97 | 2:00.58 | |||||||
4 | Orkanen Sydvest | 1966 | DGI Sydvest | 2:08.72 | ||||||
Brian Christensen | 1971 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Jesper Christensen | 1968 | 32.98 | 1:07.37 | |||||||
Keld Danielsen | 1970 | 31.64 | 1:39.01 | |||||||
Thomas Ulsøe | 1968 | 29.71 | 2:08.72 | |||||||
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyll. Black Ninjas | 2002 | DGI Nordjylland | 1:58.80 | ||||||
Christian Kornum | 2003 | 30.40 | 30.40 | |||||||
Matias Kjær | 2002 | 30.70 | 1:01.10 | |||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 28.87 | 1:29.97 | |||||||
Nikolai Sander | 2003 | 28.83 | 1:58.80 | |||||||
2 | Grp7 Drenge 1 | 2002 | DGI Østjylland | 2:01.18 | ||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Viktor Snoghøj | 2002 | 31.35 | 1:01.43 | |||||||
Gustav Funder Skovdam | 2002 | 31.65 | 1:33.08 | |||||||
Markus Bjørnestad | 2002 | 28.10 | 2:01.18 | |||||||
3 | Drenge1 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:03.37 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 28.17 | 28.17 | |||||||
Frederik Zachariassen | 2002 | 33.34 | 1:01.51 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 33.75 | 1:35.26 | |||||||
Philip Andersen Ravn | 2002 | 28.11 | 2:03.37 | |||||||
4 | Tiger Sharks | 2002 | DGI Midtjylland | 2:05.43 | ||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 30.41 | 30.41 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 32.61 | 1:03.02 | |||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 30.38 | 1:33.40 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 32.03 | 2:05.43 | |||||||
5 | Gruppe 7 Sydøst Drenge 1 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:09.77 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Anton Gold | 2002 | 35.62 | 1:06.16 | |||||||
Mikkel Dam | 2002 | 33.39 | 1:39.55 | |||||||
Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 30.22 | 2:09.77 | |||||||
6 | Tranerne Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:11.85 | ||||||
Jeppe Haurum | 2003 | 32.36 | 32.36 | |||||||
Jonas Brinkmann | 2002 | 31.46 | 1:03.82 | |||||||
Kasper Larsen | 2002 | 35.25 | 1:39.07 | |||||||
Nikodem Galazka | 2002 | 32.78 | 2:11.85 | |||||||
7 | Dreng 1 Storsrømmen Gr.7 | 2002 | DGI Storstrømmen | 2:15.59 | ||||||
Johannes Frimodt-Møller | 2002 | 31.85 | 31.85 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 33.93 | 1:05.78 | |||||||
Oscar Kongsted | 2002 | 32.34 | 1:38.12 | |||||||
Victor Compen | 2003 | 37.47 | 2:15.59 | |||||||
8 | Fynske Drenge Gr. 7 | 2002 | DGI Fyn | 2:20.43 | ||||||
Tobias Stokholm | 2002 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Louis Schou | 2002 | 36.61 | 1:09.21 | |||||||
Lucas Fig | 2002 | 37.16 | 1:46.37 | |||||||
Sebastian Hartung | 2003 | 34.06 | 2:20.43 | |||||||
9 | Nordjyll. Zulu Fighters | 2002 | DGI Nordjylland | 2:24.28 | ||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 34.60 | 34.60 | |||||||
Simon Madsen | 2002 | 34.79 | 1:09.39 | |||||||
Frederik Bæk Jakobsen | 2002 | 35.94 | 1:45.33 | |||||||
Victor Haunstrup | 2003 | 38.95 | 2:24.28 | |||||||
10 | Drenge2 Sønderjylland Gr7 | 2002 | Dgi Sønderjylland | 2:25.18 | ||||||
Dennis Hansen | 2002 | 35.39 | 35.39 | |||||||
Thomas Schmidt | 2002 | 37.92 | 1:13.31 | |||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 37.68 | 1:50.99 | |||||||
Anders Christensen | 2002 | 34.19 | 2:25.18 | |||||||
11 | Uglerne Sydvest | 2002 | DGI Sydvest | 2:26.14 | ||||||
Frederik Munk Nyhus | 2003 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Martin Uhre Skousen | 2002 | 38.06 | 1:12.87 | |||||||
Victor Harfot Richardy | 2002 | 37.08 | 1:49.95 | |||||||
Oliver S. Johnsen | 2002 | 36.19 | 2:26.14 | |||||||
12 | Gruppe 7 Sydøst Drenge 2 | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:29.44 | ||||||
Anton B. Nielsen | 2003 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Jonas Wind Ahrendsen | 2003 | 37.58 | 1:14.50 | |||||||
Andreas Nissen | 2003 | 39.37 | 1:53.87 | |||||||
Mattias Hansen | 2003 | 35.57 | 2:29.44 | |||||||
13 | Grp7 Drenge 2 | 2002 | DGI Østjylland | 2:33.90 | ||||||
Mads Vittrup Christensen | 2003 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Mikkel Dannesboe | 2003 | 35.66 | 1:14.76 | |||||||
Frederik Bols Faarup | 2003 | 38.94 | 1:53.70 | |||||||
Asger Breum Holm | 2003 | 40.20 | 2:33.90 | |||||||
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dreng 1 Storsrømmen Gr.8 | 2004 | DGI Storstrømmen | 2:19.05 | ||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 32.07 | 32.07 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 37.42 | 1:09.49 | |||||||
Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 35.47 | 1:44.96 | |||||||
Joakim Schnack | 2004 | 34.09 | 2:19.05 | |||||||
2 | Nordjyll. Rocket Ducks | 2004 | DGI Nordjylland | 2:20.33 | ||||||
Malthe Spanggaard | 2004 | 35.46 | 35.46 | |||||||
Kris Jensen | 2004 | 37.23 | 1:12.69 | |||||||
Sofus Hollen Damvad | 2004 | 37.37 | 1:50.06 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 30.27 | 2:20.33 | |||||||
3 | Rubber Ducks | 2004 | DGI Midtjylland | 2:25.41 | ||||||
Theis Nelander | 2005 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 33.68 | 1:07.61 | |||||||
Jakob Møller Nielsen | 2004 | 39.89 | 1:47.50 | |||||||
Anton Christiansen | 2004 | 37.91 | 2:25.41 | |||||||
4 | Drenge1 Sønderjylland Gr.8 | 2004 | Dgi Sønderjylland | 2:31.29 | ||||||
Nicholas Kristiansen | 2004 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Philip Emborg Andreasen | 2005 | 41.96 | 1:20.23 | |||||||
Marius V. Kjærsgaard | 2004 | 37.46 | 1:57.69 | |||||||
Emil Neumann | 2004 | 33.60 | 2:31.29 | |||||||
5 | Grp8 Drenge 1 | 2004 | DGI Østjylland | 2:33.52 | ||||||
Alexander Løland | 2004 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Jakob Frimand | 2004 | 39.75 | 1:16.44 | |||||||
Anders Sanggaard | 2005 | 38.51 | 1:54.95 | |||||||
Christian Sejer Sørensen | 2004 | 38.57 | 2:33.52 | |||||||
6 | Grp8 Drenge 2 | 2004 | DGI Østjylland | 2:50.73 | ||||||
Kristian Weber Johansen | 2005 | 44.05 | 44.05 | |||||||
Jacob Bach-Valeur | 2004 | 40.47 | 1:24.52 | |||||||
Jonas Gaur | 2005 | 44.75 | 2:09.27 | |||||||
Nicolaj Pank Holm | 2004 | 41.46 | 2:50.73 | |||||||
7 | Nordjyll. Dream Express | 2004 | DGI Nordjylland | 2:54.27 | ||||||
Tobias B. Lauridsen | 2004 | 41.10 | 41.10 | |||||||
Tobias Lyngholm Skovlyk | 2004 | 41.99 | 1:23.09 | |||||||
Magnus Horsbøll | 2005 | 45.53 | 2:08.62 | |||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 45.65 | 2:54.27 | |||||||
8 | Fynske Drenge Gr. 8 | 2004 | DGI Fyn | 2:58.91 | ||||||
Jonathan Cline | 2005 | 44.93 | 44.93 | |||||||
Xander Termansen | 2005 | 41.97 | 1:26.90 | |||||||
Kapser Storm | 2004 | 53.02 | 2:19.92 | |||||||
Alex Fogt | 2004 | 38.99 | 2:58.91 | |||||||
Løb 33, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2010 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Grp9 Drenge 1 | 2006 | DGI Østjylland | 2:50.91 | ||||||
Jonathan Wohlfeld Hornbæk | 2006 | 44.50 | 44.50 | |||||||
Elias Alminde Pedersen | 2006 | 44.24 | 1:28.74 | |||||||
Esben Frimand | 2006 | 46.28 | 2:15.02 | |||||||
Per Odrich | 2006 | 35.89 | 2:50.91 | |||||||
2 | Grp9 Drenge 2 | 2006 | DGI Østjylland | 3:44.49 | ||||||
Alexander Juul Dahl | 2006 | 55.14 | 55.14 | |||||||
Philip Myrup | 2007 | 55.23 | 1:50.37 | |||||||
Sophus Henningsen | 2007 | 1:10.32 | 3:00.69 | |||||||
Daniel Marcus Le | 2006 | 43.80 | 3:44.49 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 13 marts 2016 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:10 |