Results for UGP 1, Södertörn
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 - 2016 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 | |||
Tävlingsort | Haninge | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | Södertörns SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2016 |
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Integrera Information |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 28.04 | 59.87 | |||||
2 | Daniel Sjöblom Ahlström | 1998 | Spårvägen Simförening | 27.90 | 1:00.44 | |||||
3 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.43 | 1:00.93 | |||||
4 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 28.88 | 1:03.06 | |||||
5 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.62 | 1:05.22 | |||||
6 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 31.39 | 1:08.48 | |||||
7 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 31.64 | 1:09.22 | |||||
8 | Simon Gipperth | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.08 | 1:12.60 | |||||
9 | Fredrik Olsson | 1999 | Järfälla Simsällskap | 32.44 | 1:13.21 | |||||
10 | Nikola Despotovic | 1998 | Södertörns Simsällskap | 33.88 | 1:13.30 | |||||
11 | Cosmos Sharman | 2000 | Wisby Simsällskap | 34.52 | 1:15.41 | |||||
12 | Samuel Bladin | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.04 | 1:17.09 | |||||
13 | Eddie Eriksson | 1999 | IF Åland | 32.82 | 1:18.46 | |||||
- | Oliver Soneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Integrera Information |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Mylläri | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.83 | 1:04.73 | |||||
2 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 30.48 | 1:07.58 | |||||
3 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 31.33 | 1:08.37 | |||||
4 | Anton Adelöw | 2001 | Järfälla Simsällskap | 31.85 | 1:08.99 | |||||
5 | Philip Bentzer | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.39 | 1:13.53 | |||||
6 | Robert Hellberg | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.44 | 1:14.58 | |||||
7 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.81 | 1:15.15 | |||||
8 | Alexis Camacho | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.07 | 1:23.58 | |||||
- | Oskar Hedin | 2001 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Integrera Information |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.38 | 1:04.19 | |||||
2 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 30.89 | 1:05.46 | |||||
3 | Erik Almvret | 2002 | Järfälla Simsällskap | 30.64 | 1:05.94 | |||||
4 | Elliot Nyström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.16 | 1:06.54 | |||||
5 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.85 | 1:08.89 | |||||
6 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.34 | 1:11.82 | |||||
7 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.89 | 1:13.65 | |||||
8 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.68 | 1:14.09 | |||||
9 | Photsawa Phootepkhum | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.84 | 1:14.53 | |||||
10 | Erik Bergstrand | 2002 | Södertälje Simsällskap | 33.49 | 1:15.43 | |||||
11 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.43 | 1:15.59 | |||||
12 | Markus Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 33.96 | 1:16.45 | |||||
13 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 33.65 | 1:17.74 | |||||
14 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.70 | 1:22.52 | |||||
15 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.08 | 1:23.78 | |||||
16 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.60 | 1:24.24 | |||||
17 | Arian Parsa | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.94 | 1:28.42 | |||||
18 | Nils Backlund | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.95 | 1:32.16 | |||||
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Integrera Information |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.74 | 1:14.27 | |||||
2 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 35.42 | 1:15.19 | |||||
3 | Rasmus Hanson | 2003 | Järfälla Simsällskap | 34.47 | 1:15.57 | |||||
4 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.26 | 1:20.68 | |||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.99 | 1:25.44 | |||||
6 | Sid Lundgren | 2003 | Järfälla Simsällskap | 41.41 | 1:28.59 | |||||
7 | Daner Tapia | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.66 | 1:30.05 | |||||
8 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.04 | 1:31.11 | |||||
9 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.04 | 1:31.19 | |||||
10 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.85 | 1:33.90 | |||||
11 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 43.73 | 1:37.93 | |||||
12 | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.56 | 1:40.72 | |||||
13 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 46.18 | 1:44.45 | |||||
14 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 50.01 | 1:49.88 | |||||
- | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 30 januari 2016 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap | Utskriftstid | 11:34 |