Tulokset Vestmesterskaber Senior/Junior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 20 marts 2016 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 08:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 807 | 29.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.63 | |||||||||
2 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 683 | 30.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.33 | |||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 661 | 31.06 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.91 | |||||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 647 | 31.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
Viborg Svømme Klub | 30.59 | |||||||||
5 | Julie Oxenvad | 1997 | 646 | 31.30 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 30.78 | |||||||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | 620 | 31.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.64 | |||||||||
7 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 595 | 32.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.25 | |||||||||
8 | Snæfridur Sol | 2000 | 592 | 32.22 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.41 | |||||||||
9 | Line J. V. Hededal | 2001 | 578 | 32.48 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 31.63 | |||||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 577 | 32.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
11 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 571 | 32.61 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 32.24 | |||||||||
12 | Caroline Bo Nielsen | 2001 | 569 | 32.65 | ||||||
Kolding SK | 32.72 | |||||||||
13 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 567 | 32.69 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.56 | |||||||||
13 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 567 | 32.69 | ||||||
Odder Svømmeklub | 31.85 | |||||||||
15 | Sofie Rasmussen | 1999 | 558 | 32.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 32.36 | |||||||||
16 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 543 | 33.15 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 32.01 | |||||||||
17 | Line Sloth Holm | 2001 | 540 | 33.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | 34.17 | |||||||||
18 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 536 | 33.30 | Deltager ikke i finalen | |||||
Nyborg Svømmeklub | 34.01 | |||||||||
19 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 520 | 33.63 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 33.91 | |||||||||
20 | Trine Guldberg | 1999 | 520 | 33.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | 33.76 | |||||||||
21 | Anna Wermuth | 1996 | 517 | 33.70 | ||||||
Odense Svømme Klub | 33.39 | |||||||||
22 | Julie Gadgaard | 2001 | 516 | 33.73 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.93 | |||||||||
23 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 515 | 33.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
24 | Emma Hansen | 1999 | 514 | 33.77 | ||||||
Odense Svømme Klub | 33.85 | |||||||||
24 | Lenette Nielsen | 1997 | 514 | 33.77 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 32.91 | |||||||||
26 | Maria M. Porsmose | 2000 | 513 | 33.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
27 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 504 | 34.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
28 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 496 | 34.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
29 | Louise Hvarre | 2001 | 488 | 34.35 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | 36.50 | |||||||||
30 | Kirstine Feldinger | 1996 | 488 | 34.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.00 | |||||||||
31 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 485 | 34.43 | ||||||
Struer Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
32 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 482 | 34.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 34.18 | |||||||||
33 | Asta Blanch | 1996 | 481 | 34.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.94 | |||||||||
34 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 473 | 34.71 | ||||||
Odder Svømmeklub | 35.13 | |||||||||
35 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 471 | 34.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.55 | |||||||||
36 | Ditte Toft Ibsen | 2001 | 470 | 34.79 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 34.45 | |||||||||
37 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 466 | 34.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 35.33 | |||||||||
38 | Nanette Nikolajsen | 2000 | 455 | 35.18 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.53 | |||||||||
39 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 452 | 35.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.22 | |||||||||
40 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 450 | 35.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.27 | |||||||||
41 | Camilla Ottesen | 2000 | 447 | 35.37 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.20 | |||||||||
42 | Freja Larsen | 2001 | 435 | 35.69 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 37.69 | |||||||||
43 | Signe Villumsen | 2001 | 434 | 35.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.33 | |||||||||
44 | Nicoline Bredahl | 2000 | 419 | 36.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
45 | Camilla Johannesen | 1999 | 412 | 36.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.49 | |||||||||
46 | Yasmina Kristensen | 2000 | 412 | 36.36 | ||||||
Lyseng IF | 35.52 | |||||||||
47 | Kasandra Isager | 2000 | 409 | 36.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 35.46 | |||||||||
48 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 399 | 36.73 | ||||||
IHF Svømning | 36.35 | |||||||||
49 | Emma A Andersen | 2000 | 387 | 37.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
50 | Nikoline Østerberg | 2000 | 385 | 37.17 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.04 | |||||||||
51 | Louise Winsley | 1998 | 154 | 50.42 | S8 Dansk Rekord | |||||
Kolding SK | 52.10 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 20 marts 2016 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 08:06 |