Resultat för Jöns Svanbergsimmet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:38 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 31.97 | 1:09.25 | 1:48.34 | 2:27.61 | |||
2 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 34.48 | 1:12.75 | 1:52.05 | 2:30.20 | |||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 34.03 | 1:13.62 | 1:53.56 | 2:32.25 | |||
4 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.68 | 1:15.77 | 1:56.84 | 2:36.61 | |||
5 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.89 | 1:15.35 | 1:58.77 | 2:38.45 | |||
6 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 36.37 | 1:16.81 | 1:59.22 | 2:39.70 | |||
7 | Julia Thurin | 1996 | IF Åland | 36.72 | 1:18.82 | 2:02.11 | 2:41.37 | |||
8 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.34 | 1:18.26 | 2:01.95 | 2:42.06 | |||
9 | Emmi Anttila | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 35.78 | 1:15.99 | 1:59.24 | 2:42.22 | |||
10 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 35.81 | 1:18.25 | 2:02.42 | 2:43.18 | |||
11 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.52 | 1:16.85 | 2:00.22 | 2:43.26 | |||
12 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 38.04 | 1:19.95 | 2:43.41 | ||||
13 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.62 | 1:20.28 | 2:03.46 | 2:43.69 | |||
14 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 36.27 | 1:18.98 | 2:03.91 | 2:44.57 | |||
15 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 38.33 | 1:19.94 | 2:04.66 | 2:45.51 | |||
16 | Julia Herbert | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.00 | 1:20.71 | 2:47.51 | ||||
17 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.41 | 1:20.26 | 2:04.64 | 2:48.71 | |||
18 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.71 | 1:18.60 | 2:05.38 | 2:50.25 | |||
19 | Linda Virta | 1996 | IF Åland | 38.50 | 1:22.22 | 2:07.12 | 2:50.32 | |||
20 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 36.99 | 1:19.75 | 2:06.13 | 2:50.81 | |||
21 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 38.10 | 1:22.38 | 2:07.81 | 2:51.31 | |||
22 | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.38 | 1:21.37 | 2:07.96 | 2:52.41 | |||
23 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.42 | 1:23.74 | 2:10.05 | 2:53.57 | |||
24 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.65 | 1:24.33 | 2:10.84 | 2:54.60 | |||
25 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.39 | 1:27.99 | 2:59.50 | 2:59.50 | |||
26 | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | 39.08 | 1:25.46 | 2:16.00 | 3:04.55 | |||
27 | Lovisa Kastensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.52 | 1:26.47 | 2:18.75 | 3:07.85 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 30.42 | 1:03.92 | 1:39.29 | 2:14.29 | |||
2 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 32.26 | 1:07.56 | 1:42.77 | 2:17.43 | |||
3 | Selma Ogden | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.44 | 1:06.94 | 1:45.51 | 2:23.19 | |||
4 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 32.40 | 1:09.63 | 1:47.65 | 2:25.08 | |||
5 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 33.66 | 1:10.99 | 1:48.84 | 2:25.37 | |||
6 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.56 | 1:10.73 | 1:49.27 | 2:26.70 | |||
7 | Therese Allstadius | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 33.60 | 1:10.78 | 1:49.24 | 2:27.10 | |||
8 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 33.97 | 1:11.80 | 1:50.24 | 2:27.74 | |||
9 | Hanna Larsson | 1994 | Upsala Simsällskap | 34.52 | 1:12.43 | 1:52.23 | 2:30.65 | |||
10 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 34.44 | 1:12.53 | 1:52.22 | 2:30.93 | |||
11 | Julia Norén | 1994 | Simklubben Ena | 33.60 | 1:12.42 | 2:32.07 | ||||
12 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 34.33 | 1:13.97 | 1:54.04 | 2:32.53 | |||
13 | Julia Sahlin | 1994 | Falu Simsällskap | 35.32 | 1:14.17 | 1:54.27 | 2:33.31 | |||
14 | Felicia Hedman | 1995 | Falu Simsällskap | 35.22 | 1:15.08 | 1:56.07 | 2:33.85 | |||
15 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 35.11 | 1:13.96 | 1:54.65 | 2:34.76 | |||
16 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.28 | 1:14.36 | 1:54.92 | 2:34.98 | |||
17 | Alva Johansson | 1995 | Gimo Simsällskap | 34.84 | 1:13.66 | 1:55.06 | 2:35.37 | |||
18 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 35.48 | 1:14.46 | 1:56.53 | 2:36.54 | |||
19 | Hanna Fransman | 1995 | Falu Simsällskap | 35.31 | 1:15.54 | 1:56.82 | 2:36.83 | |||
20 | Isabelle Hajek | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.71 | 1:15.42 | 1:57.14 | 2:37.63 | |||
21 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 35.50 | 1:17.23 | 1:58.73 | 2:38.16 | |||
22 | Klara Avelin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.84 | 1:16.90 | 1:58.08 | 2:38.57 | |||
23 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 35.66 | 1:16.67 | 2:00.37 | 2:42.27 | |||
24 | Mikaela Tervonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 35.29 | 1:17.34 | 2:43.99 | ||||
25 | Hanna Kaskal | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.20 | 1:17.82 | 2:01.35 | 2:44.36 | |||
26 | Caroline Sallhed | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 37.40 | 1:20.86 | 2:06.20 | 2:49.35 | |||
27 | Aijaliisa Torkkeli | 1994 | Porin Pyrintö | 37.13 | 1:20.73 | 2:05.95 | 2:49.73 | |||
28 | Malin Kullberg | 1995 | Västerås Simsällskap | 38.72 | 1:22.75 | 2:50.50 | ||||
29 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 39.81 | 1:24.06 | 2:51.93 | ||||
30 | Moa Thienemann | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.96 | 1:23.08 | 2:11.98 | 2:59.14 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cecilia Rasmuson | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 29.63 | 1:02.26 | 1:36.54 | 2:09.09 | |||
2 | Michelle Coleman | 1993 | Täby Sim | 30.38 | 1:03.11 | 1:37.29 | 2:10.11 | |||
3 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 31.06 | 1:04.63 | 1:39.72 | 2:13.94 | |||
4 | Emma Svensson | 1992 | Upsala Simsällskap | 29.90 | 1:02.95 | 1:38.99 | 2:15.30 | |||
5 | Kätlin Tönning | 1991 | Ujumise Spordiklubi | 30.97 | 1:06.34 | 1:42.55 | 2:16.95 | |||
6 | Sofia Berggren | 1991 | Västerås Simsällskap | 31.40 | 1:05.17 | 1:41.83 | 2:17.39 | |||
7 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 32.64 | 1:07.19 | 1:42.73 | 2:17.53 | |||
8 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 31.05 | 1:05.48 | 1:42.11 | 2:17.95 | |||
9 | Katri Puistosalo | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 30.92 | 1:06.35 | 1:43.91 | 2:21.49 | |||
10 | Hanna Moberg | 1990 | Upsala Simsällskap | 32.05 | 1:06.45 | 1:43.54 | 2:21.90 | |||
11 | Caroline Just | 1992 | Tunafors Sportklubb | 32.17 | 1:09.56 | 1:46.30 | 2:22.73 | |||
12 | Karin Samuelsson | 1991 | Bålsta Simklubb | 32.46 | 1:08.00 | 1:45.73 | 2:23.65 | |||
13 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 32.76 | 1:09.19 | 1:47.00 | 2:24.31 | |||
14 | Antonia Larsson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 33.30 | 1:10.00 | 1:47.48 | 2:24.32 | |||
15 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 33.03 | 1:09.57 | 1:48.05 | 2:25.41 | |||
16 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.55 | 1:10.82 | 1:48.70 | 2:25.91 | |||
17 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 33.15 | 1:10.59 | 1:50.11 | 2:28.23 | |||
18 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 32.78 | 1:10.96 | 1:50.19 | 2:28.82 | |||
19 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 34.94 | 1:13.74 | 1:53.36 | 2:30.83 | |||
20 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.81 | 1:12.37 | 1:52.83 | 2:31.62 | |||
21 | Linda Myllykoski | 1991 | IF Åland | 35.54 | 1:15.33 | 1:54.72 | 2:32.09 | |||
22 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 34.96 | 1:14.20 | 1:54.72 | 2:32.73 | |||
23 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 35.40 | 1:15.03 | 1:56.27 | 2:37.71 | |||
24 | Matilda Jansson | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 33.25 | 1:11.30 | 1:53.96 | 2:38.17 | |||
25 | Sara Helling | 1993 | IF Åland | 35.31 | 1:16.24 | 2:42.65 | ||||
26 | Malin Edlert | 1991 | Upsala Simsällskap | 38.89 | 1:21.71 | 2:45.60 | ||||
27 | Malin Österman | 1993 | Norrtälje Simklubb | 38.23 | 1:20.70 | 2:04.97 | 2:46.01 | |||
28 | Sarah Lidberg | 1992 | Sigtuna Simklubb | 37.11 | 1:19.13 | 2:03.71 | 2:47.36 | |||
- | Alexandra Hedengren | 1991 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Ebba Lind | 1993 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:56 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 40.65 | 1:25.16 | |||||
2 | Alexander Ozerov | 1996 | Bålsta Simklubb | 40.31 | 1:25.19 | |||||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.56 | 1:25.47 | |||||
4 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 43.80 | 1:33.83 | |||||
5 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 44.65 | 1:34.22 | |||||
6 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 45.22 | 1:34.45 | |||||
7 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 43.31 | 1:34.72 | |||||
8 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsällskap | 44.79 | 1:35.47 | |||||
9 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 45.39 | 1:36.01 | |||||
10 | Johan Sundström | 1996 | Upsala Simsällskap | 45.73 | 1:36.39 | |||||
11 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 45.82 | 1:38.53 | |||||
12 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 46.82 | 1:38.90 | |||||
13 | Max Örneholm | 1997 | Norrtälje Simklubb | 50.92 | 1:45.75 | |||||
14 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 49.39 | 1:45.82 | |||||
15 | Jonathan Ekedahl | 1996 | Upsala Simsällskap | 49.15 | 1:46.51 | |||||
16 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 48.65 | 1:47.12 | |||||
17 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 52.97 | 1:50.71 | |||||
18 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 51.31 | 1:50.82 | |||||
- | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 32.22 | 1:09.83 | |||||
2 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.40 | 1:14.75 | |||||
3 | Oskar Nilsson | 1995 | Täby Sim | 37.29 | 1:18.28 | |||||
4 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 36.73 | 1:18.43 | |||||
5 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 37.64 | 1:19.39 | |||||
6 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 37.27 | 1:20.61 | |||||
7 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 38.56 | 1:21.41 | |||||
8 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.66 | 1:23.01 | |||||
9 | Philip Lind | 1995 | Upsala Simsällskap | 40.41 | 1:23.53 | |||||
10 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 38.99 | 1:25.44 | |||||
11 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 39.31 | 1:25.48 | |||||
12 | Björn Karlsson | 1995 | IF Åland | 42.16 | 1:27.15 | |||||
13 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 41.70 | 1:27.67 | |||||
14 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 39.40 | 1:27.68 | |||||
15 | August Eriksson | 1995 | Västerås Simsällskap | 42.62 | 1:28.19 | |||||
16 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsällskap | 40.47 | 1:28.62 | |||||
17 | Lukas Karlsson | 1994 | IF Åland | 40.77 | 1:28.75 | |||||
18 | Herman Söderby | 1994 | Sigtuna Simklubb | 39.17 | 1:30.04 | |||||
19 | Martin Alfredsson | 1995 | Falu Simsällskap | 43.10 | 1:31.52 | |||||
20 | Nehro Pourian | 1994 | Västerås Simsällskap | 41.47 | 1:31.66 | |||||
21 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 44.32 | 1:32.82 | |||||
22 | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 43.85 | 1:33.88 | |||||
23 | Alexander Hagelin | 1995 | Bålsta Simklubb | 43.06 | 1:33.92 | |||||
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 1909 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Johansson | 1991 | Täby Sim | 31.08 | 1:06.01 | |||||
2 | Elias Lindskog | 1989 | Upsala Simsällskap | 33.03 | 1:09.30 | |||||
3 | Pierre Zarebski | 1992 | Upsala Simsällskap | 32.63 | 1:09.59 | |||||
4 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 33.04 | 1:09.84 | |||||
5 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 32.28 | 1:10.26 | |||||
6 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 32.51 | 1:10.77 | |||||
7 | Janne Goltermann | 1989 | Upsala Simsällskap | 33.72 | 1:13.46 | |||||
8 | Kristofer Dooley | 1991 | Upsala Simsällskap | 33.68 | 1:14.12 | |||||
9 | Sebastian Zarebski | 1987 | Upsala Simsällskap | 34.51 | 1:14.23 | |||||
10 | Johan Folkeson | 1991 | Upsala Simsällskap | 35.43 | 1:15.85 | |||||
11 | Anton Glenngård | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 35.52 | 1:17.23 | |||||
12 | Pål Spjelkavik | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 36.33 | 1:17.40 | |||||
13 | Michael Curacica | 1991 | Tunafors Sportklubb | 35.73 | 1:17.71 | |||||
14 | Kevin Goltermann | 1991 | Upsala Simsällskap | 37.83 | 1:19.45 | |||||
15 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 39.28 | 1:20.79 | |||||
16 | Mattias von Ehrenheim | 1982 | Upsala Simsällskap | 36.89 | 1:22.81 | |||||
17 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 39.20 | 1:24.86 | |||||
18 | Fredrik Fineman | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.69 | 1:27.26 | |||||
19 | Johan Henriksson | 1992 | Upsala Simsällskap | 43.04 | 1:30.59 | |||||
- | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Blomqvist | 1996 | Upsala Simsällskap | 35.79 | 1:14.84 | |||||
2 | Vilma Heimer | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.44 | 1:18.23 | |||||
3 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.42 | 1:20.07 | |||||
4 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 39.71 | 1:21.41 | |||||
5 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 39.18 | 1:21.80 | |||||
6 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.34 | 1:21.88 | |||||
7 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 40.54 | 1:22.15 | |||||
8 | Julia Thurin | 1996 | IF Åland | 39.96 | 1:22.23 | |||||
9 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 41.48 | 1:25.46 | |||||
10 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 42.15 | 1:26.14 | |||||
11 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 42.74 | 1:26.53 | |||||
12 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 42.68 | 1:26.63 | |||||
13 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.32 | 1:27.58 | |||||
14 | Katri Koivisto | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 43.70 | 1:27.86 | |||||
15 | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 41.99 | 1:27.92 | |||||
16 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 44.08 | 1:28.01 | |||||
17 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 45.12 | 1:28.34 | |||||
18 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 42.95 | 1:29.18 | |||||
19 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 43.79 | 1:29.30 | |||||
20 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 43.29 | 1:30.57 | |||||
21 | Linnea Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 1:30.71 | 1:30.71 | |||||
22 | Lovisa Kastensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.89 | 1:31.06 | |||||
23 | Jiyar Zarei | 1996 | Norrtälje Simklubb | 44.59 | 1:31.93 | |||||
24 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 45.39 | 1:32.16 | |||||
25 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 44.99 | 1:32.25 | |||||
26 | Linda Virta | 1996 | IF Åland | 45.29 | 1:32.56 | |||||
27 | Rojin Zarei | 1997 | Norrtälje Simklubb | 45.59 | 1:33.08 | |||||
28 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 45.57 | 1:33.12 | |||||
29 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 47.25 | 1:33.88 | |||||
30 | Fannie Weidlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 46.49 | 1:35.17 | |||||
31 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 45.77 | 1:35.94 | |||||
32 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 47.95 | 1:36.37 | |||||
33 | Victoria Rydberg | 1996 | Norrtälje Simklubb | 1:36.94 | ||||||
34 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 46.17 | 1:37.66 | |||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 34.63 | 1:10.24 | |||||
2 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 35.59 | 1:13.08 | |||||
3 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 34.93 | 1:13.51 | |||||
4 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 36.83 | 1:14.76 | |||||
5 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 37.12 | 1:16.93 | |||||
6 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 38.06 | 1:18.90 | |||||
7 | Josefine Matkoski | 1994 | Upsala Simsällskap | 39.42 | 1:20.34 | |||||
8 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 38.91 | 1:21.02 | |||||
9 | Ebba Eiroff | 1995 | Sigtuna Simklubb | 38.36 | 1:21.14 | |||||
10 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 39.59 | 1:22.03 | |||||
11 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 39.61 | 1:22.36 | |||||
12 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 40.82 | 1:22.62 | |||||
13 | Isabelle Hajek | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.02 | 1:23.01 | |||||
14 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 39.99 | 1:23.09 | |||||
15 | Julia Sahlin | 1994 | Falu Simsällskap | 41.55 | 1:23.74 | |||||
16 | Hanna Fransman | 1995 | Falu Simsällskap | 41.05 | 1:23.90 | |||||
17 | Elisabeth Ödman | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.54 | 1:24.22 | |||||
18 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 42.37 | 1:24.59 | |||||
19 | Hanna Larsson | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.09 | 1:25.15 | |||||
20 | Malin Lindblom | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.12 | 1:25.30 | |||||
21 | Saba Tavoosi | 1994 | Upsala Simsällskap | 40.53 | 1:25.40 | |||||
22 | Saga Tjernberg | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 41.83 | 1:25.48 | |||||
23 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 41.69 | 1:25.71 | |||||
24 | Sandra Reichenberger | 1994 | Upsala Simsällskap | 42.34 | 1:25.77 | |||||
25 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 42.02 | 1:25.88 | |||||
26 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.46 | 1:26.35 | |||||
27 | Emma Rydholm | 1994 | Västerås Simsällskap | 44.65 | 1:29.18 | |||||
28 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 44.21 | 1:31.95 | |||||
29 | Louise Säfström | 1995 | Falu Simsällskap | 45.00 | 1:32.19 | |||||
30 | Moa Thienemann | 1994 | Upsala Simsällskap | 45.44 | 1:32.26 | |||||
31 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 44.93 | 1:33.40 | |||||
32 | Melissa Mihaljuk Olsson | 1995 | Västerås Simsällskap | 45.83 | 1:33.63 | |||||
33 | Felicia Tegman | 1994 | Södertörns Simsällskap | 45.90 | 1:35.52 | |||||
34 | Mikaela Tervonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 46.28 | 1:37.36 | |||||
- | Hanna Kaskal | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Michaela Runnäs | 1994 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 34.58 | 1:11.46 | |||||
2 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 35.32 | 1:12.91 | |||||
3 | Josephine Ewerbring | 1991 | Täby Sim | 34.98 | 1:13.36 | |||||
4 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 36.94 | 1:16.18 | |||||
5 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 37.06 | 1:16.31 | |||||
6 | Karin Samuelsson | 1991 | Bålsta Simklubb | 36.03 | 1:16.58 | |||||
7 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 37.59 | 1:17.02 | |||||
8 | Ronja Koskinen | 1992 | Porin Pyrintö | 38.04 | 1:18.61 | |||||
9 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 38.88 | 1:19.39 | |||||
10 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 38.91 | 1:20.21 | |||||
11 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 40.36 | 1:22.55 | |||||
12 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.83 | 1:22.62 | |||||
13 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.99 | 1:25.36 | |||||
14 | Linda Myllykoski | 1991 | IF Åland | 42.07 | 1:26.58 | |||||
15 | Jonna Jokiranta | 1991 | Sigtuna Simklubb | 42.44 | 1:28.85 | |||||
16 | Neda Nasseri | 1993 | Upsala Simsällskap | 42.71 | 1:29.67 | |||||
17 | Sara Helling | 1993 | IF Åland | 42.40 | 1:30.00 | |||||
18 | Alexandra Hedengren | 1991 | Simklubben Ena | 44.28 | 1:30.54 | |||||
19 | Hanna Westling | 1992 | Norrtälje Simklubb | 43.02 | 1:30.84 | |||||
20 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 46.45 | 1:37.33 | |||||
21 | Juulia Koskinen | 1993 | Porin Pyrintö | 45.83 | 1:39.15 | |||||
- | Nella Merilaita | 1991 | Kankaanpään Uimarit | DNF | ||||||
- | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Ozerov | 1996 | Bålsta Simklubb | 31.31 | 1:05.88 | |||||
2 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.75 | 1:07.07 | |||||
3 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.34 | 1:07.58 | |||||
4 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 33.99 | 1:10.15 | |||||
5 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.12 | 1:10.22 | |||||
6 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.00 | 1:10.74 | |||||
7 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.94 | 1:11.26 | |||||
8 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.79 | 1:12.46 | |||||
9 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 35.10 | 1:13.17 | |||||
10 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.90 | 1:13.36 | |||||
11 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 35.07 | 1:13.81 | |||||
12 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 35.25 | 1:14.55 | |||||
13 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 35.32 | 1:14.59 | |||||
14 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 35.01 | 1:14.62 | |||||
15 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 35.05 | 1:15.47 | |||||
16 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 36.78 | 1:16.78 | |||||
17 | Max Örneholm | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.97 | 1:17.65 | |||||
18 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 38.10 | 1:17.92 | |||||
19 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 37.88 | 1:18.17 | |||||
20 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 35.58 | 1:19.36 | |||||
21 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 39.17 | 1:21.43 | |||||
22 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.00 | 1:22.54 | |||||
23 | Milio Schauman | 1997 | IF Åland | 38.71 | 1:23.45 | |||||
24 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.52 | 1:23.57 | |||||
25 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 39.53 | 1:23.67 | |||||
26 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 40.24 | 1:24.63 | |||||
27 | Oscar Wenkel | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.91 | 1:27.89 | |||||
28 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 44.38 | 1:33.31 | |||||
29 | Jonathan Ekedahl | 1996 | Upsala Simsällskap | 44.61 | 1:34.86 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonne Koski | 1994 | Pihlava Työväen Urheilijat | 27.39 | 56.23 | |||||
2 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 28.59 | 59.52 | |||||
3 | Emil Lövgren | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.04 | 59.86 | |||||
4 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 28.36 | 1:00.42 | |||||
5 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 28.67 | 1:01.11 | |||||
6 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 29.05 | 1:01.35 | |||||
7 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.65 | 1:01.82 | |||||
8 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 29.97 | 1:02.80 | |||||
9 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.23 | 1:02.92 | |||||
10 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.38 | 1:02.95 | |||||
11 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 29.74 | 1:03.23 | |||||
12 | Daniel Solölid | 1994 | Falu Simsällskap | 29.89 | 1:03.54 | |||||
13 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 30.08 | 1:03.69 | |||||
14 | Saku Salo | 1994 | Eura Swimming Team | 30.07 | 1:03.95 | |||||
15 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.72 | 1:04.30 | |||||
16 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 30.93 | 1:04.71 | |||||
17 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.16 | 1:04.78 | |||||
18 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.07 | 1:04.80 | |||||
19 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 32.38 | 1:05.42 | |||||
20 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.00 | 1:05.51 | |||||
21 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 31.52 | 1:05.52 | |||||
22 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 31.51 | 1:05.71 | |||||
23 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.78 | 1:05.89 | |||||
24 | Petter Karlow Herzog | 1994 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.96 | 1:06.09 | |||||
25 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.48 | 1:06.28 | |||||
26 | Anton Holmberg | 1995 | IF Åland | 31.58 | 1:06.99 | |||||
27 | Alexander Hagelin | 1995 | Bålsta Simklubb | 33.26 | 1:07.28 | |||||
28 | Alexander Lundin | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 31.24 | 1:07.38 | |||||
29 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.32 | 1:07.52 | |||||
30 | Philip Lind | 1995 | Upsala Simsällskap | 32.89 | 1:07.65 | |||||
31 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.23 | 1:08.64 | |||||
32 | August Eriksson | 1995 | Västerås Simsällskap | 33.25 | 1:08.83 | |||||
33 | Nehro Pourian | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.63 | 1:09.42 | |||||
34 | Jesper Olsson | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.07 | 1:10.39 | |||||
35 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 33.21 | 1:11.14 | |||||
36 | Martin Alfredsson | 1995 | Falu Simsällskap | 35.07 | 1:11.56 | |||||
37 | Björn Karlsson | 1995 | IF Åland | 35.71 | 1:17.03 | |||||
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pierre Zarebski | 1992 | Upsala Simsällskap | 25.94 | 54.01 | |||||
2 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 26.31 | 54.96 | |||||
3 | Philip Burridge | 1989 | Tunafors Sportklubb | 26.08 | 55.48 | |||||
4 | Danila Novikov | 1992 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.29 | 55.83 | |||||
5 | Johan Ivarsson | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 26.22 | 56.00 | |||||
6 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 26.48 | 56.14 | |||||
7 | David Hällman | 1992 | Upsala Simsällskap | 27.57 | 56.72 | |||||
8 | Robin Johansson | 1990 | Upsala Simsällskap | 26.97 | 57.00 | |||||
9 | Erlend Alvestad | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 26.34 | 57.11 | |||||
10 | Mårten Ericsson | 1991 | Upsala Simsällskap | 27.09 | 57.32 | |||||
10 | Timay Edholm | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 26.90 | 57.32 | |||||
12 | Gustav Carlsson | 1993 | IF Åland | 27.59 | 57.79 | |||||
13 | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | 27.52 | 57.91 | |||||
14 | Niklas Lindström | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 27.59 | 58.02 | |||||
15 | Eduard Mihhejev | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 26.91 | 58.23 | |||||
16 | Gustav Eriksson | 1991 | Tunafors Sportklubb | 27.48 | 58.54 | |||||
17 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 28.04 | 59.04 | |||||
18 | Juho Heininen | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 27.84 | 59.20 | |||||
19 | Toni Knuutila | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 27.39 | 59.31 | |||||
20 | Victor Sallhed | 1993 | Strängnäs Simsällskap | 28.66 | 59.55 | |||||
21 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 27.96 | 59.57 | |||||
22 | Wilhelm Lombach | 1990 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.92 | 1:00.77 | |||||
23 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.95 | 1:01.01 | |||||
24 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 29.65 | 1:02.51 | |||||
25 | Viktor Umenius | 1993 | Upsala Simsällskap | 29.92 | 1:02.55 | |||||
26 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 30.38 | 1:02.83 | |||||
27 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 29.90 | 1:02.85 | |||||
28 | Henrik Grimler | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.83 | 1:02.94 | |||||
29 | Olof Thorén | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 29.41 | 1:03.83 | |||||
30 | Martin Danielsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 29.46 | 1:04.02 | |||||
31 | Harald Andersson | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 30.52 | 1:05.51 | |||||
32 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 31.07 | 1:07.57 | |||||
33 | Fredrik Fineman | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.90 | 1:11.11 | |||||
- | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 38.98 | ||||||
2 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.87 | ||||||
3 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.52 | ||||||
4 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 41.60 | ||||||
5 | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.91 | ||||||
6 | Vilma Heimer | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.98 | ||||||
7 | Jenna Mäenpää | 1997 | Bålsta Simklubb | 41.99 | ||||||
8 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 42.86 | ||||||
9 | Julia Herbert | 1996 | Upsala Simsällskap | 43.29 | ||||||
10 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.85 | ||||||
11 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.89 | ||||||
12 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 43.97 | ||||||
13 | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 44.27 | ||||||
14 | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | 44.88 | ||||||
15 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 45.20 | ||||||
16 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 45.54 | ||||||
17 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 45.62 | ||||||
18 | Rojin Zarei | 1997 | Norrtälje Simklubb | 45.75 | ||||||
19 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 45.81 | ||||||
20 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 46.05 | ||||||
21 | Katri Koivisto | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 46.63 | ||||||
22 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 46.68 | ||||||
23 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 46.73 | ||||||
24 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 46.75 | ||||||
25 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 46.79 | ||||||
26 | Linda Virta | 1996 | IF Åland | 47.04 | ||||||
27 | Linnéa Marklund | 1998 | Upsala Simsällskap | 47.15 | ||||||
28 | Emmi Anttila | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 47.70 | ||||||
29 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 47.71 | ||||||
30 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 47.81 | ||||||
31 | Lovisa Bringman | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.82 | ||||||
32 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 48.25 | ||||||
33 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.45 | ||||||
34 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 48.48 | ||||||
35 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 48.80 | ||||||
36 | Alexandra Papp | 1998 | Upsala Simsällskap | 49.56 | ||||||
37 | Anna Westin | 1996 | Upsala Simsällskap | 49.93 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 33.45 | ||||||
2 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 34.93 | ||||||
3 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 35.98 | ||||||
4 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 37.63 | ||||||
5 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.34 | ||||||
6 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 38.87 | ||||||
7 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 39.18 | ||||||
8 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 39.72 | ||||||
9 | Agnes Försth | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.90 | ||||||
10 | Elisabeth Ödman | 1995 | Upsala Simsällskap | 40.43 | ||||||
11 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 40.74 | ||||||
12 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.22 | ||||||
13 | Louise Säfström | 1995 | Falu Simsällskap | 41.44 | ||||||
14 | Klara Avelin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 41.64 | ||||||
15 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 42.27 | ||||||
16 | Maria Sundström | 1994 | Upsala Simsällskap | 42.33 | ||||||
17 | Malin Kullberg | 1995 | Västerås Simsällskap | 42.48 | ||||||
18 | Malin Lindblom | 1994 | Upsala Simsällskap | 42.82 | ||||||
19 | Klara Lindström | 1994 | Tunafors Sportklubb | 42.89 | ||||||
20 | Michaela Runnäs | 1994 | Södertörns Simsällskap | 43.00 | ||||||
21 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 43.26 | ||||||
22 | Frida Karlsson | 1995 | IF Åland | 43.37 | ||||||
23 | Julia Norén | 1994 | Simklubben Ena | 43.42 | ||||||
24 | Suvi Virtanen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 43.64 | ||||||
25 | Therese Berzelius | 1995 | Sigtuna Simklubb | 43.77 | ||||||
26 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 43.79 | ||||||
27 | Sandra Reichenberger | 1994 | Upsala Simsällskap | 43.83 | ||||||
28 | Jennifer Frid | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 43.89 | ||||||
29 | Alva Johansson | 1995 | Gimo Simsällskap | 44.53 | ||||||
30 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 44.87 | ||||||
31 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 45.16 | ||||||
32 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 45.31 | ||||||
33 | Saba Tavoosi | 1994 | Upsala Simsällskap | 45.45 | ||||||
34 | Ebba Eiroff | 1995 | Sigtuna Simklubb | 45.49 | ||||||
35 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 45.94 | ||||||
36 | Caroline Sallhed | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 46.33 | ||||||
37 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 46.61 | ||||||
38 | Diana Björk | 1995 | Borlänge Simsällskap | 46.81 | ||||||
39 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 46.84 | ||||||
40 | Sofia Danielsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 47.04 | ||||||
41 | Emma Rydholm | 1994 | Västerås Simsällskap | 47.20 | ||||||
42 | Heli Hovi | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 47.43 | ||||||
43 | Melissa Mihaljuk Olsson | 1995 | Västerås Simsällskap | 47.77 | ||||||
44 | Amanda Melberg | 1995 | Upsala Simsällskap | 47.93 | ||||||
45 | Moa Thienemann | 1994 | Upsala Simsällskap | 49.97 | ||||||
46 | Felicia Tegman | 1994 | Södertörns Simsällskap | 51.20 | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jennie Johansson | 1988 | Upsala Simsällskap | 33.57 | ||||||
2 | Emma Svensson | 1992 | Upsala Simsällskap | 36.17 | ||||||
3 | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | 36.32 | ||||||
4 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 37.25 | ||||||
5 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 37.75 | ||||||
6 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 37.89 | ||||||
7 | Caroline Just | 1992 | Tunafors Sportklubb | 37.93 | ||||||
8 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.47 | ||||||
9 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 39.73 | ||||||
10 | Hanna Moberg | 1990 | Upsala Simsällskap | 40.21 | ||||||
11 | Amanda Finell | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 40.39 | ||||||
12 | Sheila Almasi | 1993 | Upsala Simsällskap | 40.83 | ||||||
13 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 40.97 | ||||||
14 | Karin Samuelsson | 1991 | Bålsta Simklubb | 41.22 | ||||||
15 | Malin Österman | 1993 | Norrtälje Simklubb | 41.83 | ||||||
16 | Sara Helling | 1993 | IF Åland | 41.95 | ||||||
17 | Jonna Jokiranta | 1991 | Sigtuna Simklubb | 42.15 | ||||||
18 | Nella Merilaita | 1991 | Kankaanpään Uimarit | 42.52 | ||||||
19 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 43.21 | ||||||
20 | Sarah Lidberg | 1992 | Sigtuna Simklubb | 43.58 | ||||||
21 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 43.63 | ||||||
22 | Milai Lopez | 1993 | Södertälje Simsällskap | 44.00 | ||||||
23 | Malin Edlert | 1991 | Upsala Simsällskap | 44.05 | ||||||
24 | Hanna Westling | 1992 | Norrtälje Simklubb | 45.01 | ||||||
25 | Sandra Andersson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 48.35 | ||||||
26 | Michaela Jansson | 1992 | Upsala Simsällskap | 55.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:40 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Ozerov | 1996 | Bålsta Simklubb | 35.40 | 1:18.64 | 2:05.83 | 2:41.65 | |||
2 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.15 | 1:25.70 | 2:14.53 | 2:51.82 | |||
3 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.77 | 1:24.05 | 2:15.71 | 2:53.62 | |||
4 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 38.58 | 1:25.23 | 2:16.45 | 2:54.33 | |||
5 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 37.41 | 1:27.12 | 2:19.38 | 3:00.13 | |||
6 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 38.10 | 1:28.45 | 2:23.33 | 3:05.51 | |||
7 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 39.39 | 1:26.65 | 2:23.91 | 3:06.57 | |||
8 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 40.89 | 1:30.38 | 2:27.39 | 3:08.67 | |||
9 | Johan Sundström | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.82 | 1:29.57 | 2:24.51 | 3:09.97 | |||
10 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 43.74 | 1:34.27 | 2:28.94 | 3:10.25 | |||
11 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 41.15 | 1:32.44 | 2:29.70 | 3:11.62 | |||
12 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 41.46 | 1:35.43 | 2:33.41 | 3:16.70 | |||
13 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.24 | 1:33.72 | 2:37.81 | 3:25.30 | |||
- | Joar Holmberg | 1997 | IF Åland | DSQ | ||||||
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.55 | 1:10.46 | 1:52.85 | 2:27.25 | |||
2 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.23 | 1:12.36 | 1:55.17 | 2:30.58 | |||
3 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.63 | 1:12.61 | 1:58.34 | 2:32.59 | |||
4 | Ralf Tribuntsov | 1994 | Ujumise Spordiklubi | 32.09 | 1:10.40 | 1:56.31 | 2:34.25 | |||
5 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.60 | 1:13.42 | 2:01.46 | 2:37.38 | |||
6 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 36.59 | 1:16.84 | 2:06.51 | 2:39.57 | |||
7 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.56 | 1:22.57 | 2:04.94 | 2:42.53 | |||
8 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 36.50 | 1:17.99 | 2:06.44 | 2:42.61 | |||
9 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 36.08 | 1:20.37 | 2:07.62 | 2:44.56 | |||
10 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.87 | 1:18.90 | 2:11.28 | 2:49.34 | |||
11 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 39.22 | 1:24.33 | 2:12.79 | 2:50.46 | |||
12 | August Eriksson | 1995 | Västerås Simsällskap | 42.84 | 1:28.65 | 2:18.17 | 2:55.34 | |||
12 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 35.78 | 1:22.82 | 2:13.31 | 2:55.34 | |||
14 | Alexander Hagelin | 1995 | Bålsta Simklubb | 39.40 | 1:27.76 | 2:18.36 | 2:55.64 | |||
15 | Anton Holmberg | 1995 | IF Åland | 38.86 | 1:25.88 | 2:19.46 | 2:58.34 | |||
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Johansson | 1991 | Täby Sim | 28.77 | 1:02.62 | 1:38.88 | 2:11.06 | |||
2 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 28.12 | 1:01.41 | 1:40.01 | 2:12.14 | |||
3 | Elias Lindskog | 1989 | Upsala Simsällskap | 28.34 | 1:06.01 | 1:45.92 | 2:18.44 | |||
4 | Danila Novikov | 1992 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.20 | 1:06.74 | 1:48.63 | 2:19.95 | |||
5 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 30.74 | 1:11.45 | 1:51.44 | 2:25.92 | |||
6 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 30.03 | 1:10.76 | 1:52.24 | 2:28.28 | |||
7 | Janne Goltermann | 1989 | Upsala Simsällskap | 29.46 | 1:11.16 | 1:54.45 | 2:30.10 | |||
8 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.48 | 1:12.06 | 2:00.77 | 2:35.56 | |||
9 | Henrik Grimler | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.57 | 1:15.69 | 2:01.77 | 2:35.58 | |||
10 | Victor Sallhed | 1993 | Strängnäs Simsällskap | 31.70 | 1:14.33 | 2:05.10 | 2:38.72 | |||
11 | Kevin Goltermann | 1991 | Upsala Simsällskap | 34.29 | 1:16.77 | 2:01.87 | 2:40.30 | |||
12 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 34.42 | 1:16.03 | 2:04.71 | 2:44.62 | |||
13 | Martin Danielsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 34.80 | 1:18.58 | 2:09.80 | 2:44.63 | |||
14 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 37.41 | 1:25.30 | 2:09.78 | 2:47.92 | |||
15 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 36.64 | 1:23.36 | 2:11.43 | 2:49.52 | |||
16 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 35.58 | 1:21.96 | 2:15.33 | 2:54.45 | |||
17 | Johan Henriksson | 1992 | Upsala Simsällskap | 42.80 | 1:28.96 | 2:17.99 | 2:57.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:53 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 37.38 | 1:21.07 | 2:10.37 | 2:57.35 | |||
2 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 42.93 | 1:32.02 | 2:21.82 | 3:09.23 | |||
3 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 39.74 | 1:29.09 | 2:20.69 | 3:10.69 | |||
4 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 43.19 | 1:33.92 | 2:26.86 | 3:19.00 | |||
- | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.69 | 1:09.43 | 1:48.10 | 2:27.67 | |||
2 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 32.92 | 1:11.52 | 1:52.52 | 2:34.40 | |||
3 | Amalia Lind | 1994 | Upsala Simsällskap | 35.39 | 1:16.22 | 2:00.39 | 2:45.13 | |||
4 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 39.54 | 1:28.59 | 2:20.76 | 3:11.26 | |||
5 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 43.91 | 1:37.74 | 2:35.98 | 3:37.67 | |||
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maria Edqvist | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 34.79 | 1:15.90 | 2:00.09 | 2:43.94 | |||
2 | Katri Puistosalo | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 36.36 | 1:18.16 | 2:03.79 | 2:48.91 | |||
3 | Ronja Koskinen | 1992 | Porin Pyrintö | 36.85 | 1:19.81 | 1:49.96 | 2:54.01 | |||
4 | Michaela Jansson | 1992 | Upsala Simsällskap | 46.80 | 1:43.82 | 2:42.16 | 3:36.73 | |||
5 | Disa Hasselberg | 1988 | Upsala Simsällskap | 49.02 | 1:43.95 | 2:40.39 | 3:38.38 | |||
- | Juulia Koskinen | 1993 | Porin Pyrintö | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:16 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 8, 4x200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Upsala Sim Pojkar Lag 1 | 1993 | Upsala Simsällskap | 8:25.23 | ||||||
Pierre Zarebski | 1992 | 59.80 | 2:04.69 | 2:04.69 | ||||||
David Hällman | 1992 | 1:02.00 | 2:07.50 | 4:12.19 | ||||||
Robin Johansson | 1990 | 1:00.65 | 2:09.54 | 6:21.73 | ||||||
Elias Lindskog | 1989 | 58.40 | 2:03.50 | 8:25.23 | ||||||
2 | Tunafors Herrar Lag 2 | 0 | Tunafors Sportklubb | 8:43.93 | ||||||
Måns Stomvall | 1990 | 59.84 | 2:06.08 | 2:06.08 | ||||||
Philip Burridge | 1989 | 1:01.55 | 2:10.63 | 4:16.71 | ||||||
Gustav Eriksson | 1991 | 1:05.15 | 2:15.34 | 6:32.05 | ||||||
Michael Curacica | 1991 | 1:03.24 | 2:11.88 | 8:43.93 | ||||||
3 | Västerås SS Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 8:46.56 | ||||||
Marcus Aurén | 1994 | 1:02.60 | 2:10.65 | 2:10.65 | ||||||
Emil Lövgren | 1994 | 1:00.70 | 2:06.98 | 4:17.63 | ||||||
David Hallberg | 1994 | 1:06.46 | 2:16.91 | 6:34.54 | ||||||
Johan Nyström | 1994 | 1:03.61 | 2:12.02 | 8:46.56 | ||||||
4 | Västerås SS Lag2 | 0 | Västerås Simsällskap | 9:25.62 | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 1:02.17 | 2:05.94 | 2:05.94 | ||||||
Omid Janani | 1994 | 1:05.67 | 2:17.28 | 4:23.22 | ||||||
Max Östberg | 1996 | 1:12.69 | 2:29.80 | 6:53.02 | ||||||
August Eriksson | 1995 | 1:15.27 | 2:32.60 | 9:25.62 | ||||||
5 | Lag 1 Herr SK Ena | 0 | Simklubben Ena | 9:30.24 | ||||||
Eric Rylén | 1990 | 1:01.87 | 2:09.18 | 2:09.18 | ||||||
Fredrik Ekesten | 1995 | 1:13.46 | 2:27.27 | 4:36.45 | ||||||
Adam Ackerstierna | 1995 | 1:04.80 | 2:14.46 | 6:50.91 | ||||||
James Lindeberg | 1994 | 1:16.71 | 2:39.33 | 9:30.24 | ||||||
6 | Skuru Lag 1 Herr | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 9:32.08 | ||||||
Niklas Lindström | 1991 | 1:02.61 | 2:13.28 | 2:13.28 | ||||||
Anton Glenngård | 1993 | 1:08.99 | 2:27.70 | 4:40.98 | ||||||
Harald Andersson | 1991 | 1:07.48 | 2:24.89 | 7:05.87 | ||||||
Olof Thorén | 1990 | 1:09.74 | 2:26.21 | 9:32.08 | ||||||
7 | Tunafors Po 15 | 0 | Tunafors Sportklubb | 9:51.68 | ||||||
Alexander Kotevski | 1994 | 1:07.85 | 2:23.92 | 2:23.92 | ||||||
Niclas Just | 1994 | 1:09.19 | 2:25.69 | 4:49.61 | ||||||
Erik Danielsson | 1994 | 1:12.01 | 2:30.46 | 7:20.07 | ||||||
Daniel Curacica | 1995 | 1:12.64 | 2:31.61 | 9:51.68 | ||||||
- | Skuru Lag 2 Herr | 1999 | Skuru Idrottsklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:53 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 9, 4x100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås SS Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:08.49 | ||||||
Veronika Fredholm | 1993 | 29.39 | 1:01.37 | 1:01.37 | ||||||
Sofia Berggren | 1991 | 30.37 | 1:02.74 | 2:04.11 | ||||||
Sara Ottosson-Bixo | 1995 | 30.74 | 1:03.81 | 3:07.92 | ||||||
Frida Berggren | 1994 | 29.41 | 1:00.57 | 4:08.49 | ||||||
2 | Upsala Sim Flickor Lag 1 | 1993 | Upsala Simsällskap | 4:10.02 | ||||||
Emma Svensson | 1992 | 28.94 | 59.68 | 59.68 | ||||||
Jennie Johansson | 1988 | 29.52 | 1:02.12 | 2:01.80 | ||||||
Hanna Moberg | 1990 | 29.31 | 1:02.28 | 3:04.08 | ||||||
Ebba Lind | 1993 | 31.60 | 1:05.94 | 4:10.02 | ||||||
3 | Upsala Sim Flickor Lag 2 | 1993 | Upsala Simsällskap | 4:23.88 | ||||||
Astrid Blomqvist | 1996 | 30.51 | 1:03.96 | 1:03.96 | ||||||
Selma Ogden | 1995 | 31.63 | 1:06.75 | 2:10.71 | ||||||
Julia Kindlund | 1994 | 31.61 | 1:06.42 | 3:17.13 | ||||||
Ylva Henriksson | 1994 | 31.43 | 1:06.75 | 4:23.88 | ||||||
4 | Västerås SS Lag2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:25.44 | ||||||
Isabelle Lundin | 1991 | 31.32 | 1:06.11 | 1:06.11 | ||||||
Malin Hedberg | 1991 | 31.85 | 1:05.51 | 2:11.62 | ||||||
Elin Ottosson-Bixo | 1995 | 31.77 | 1:07.17 | 3:18.79 | ||||||
Rebecca Florinus | 1994 | 32.13 | 1:06.65 | 4:25.44 | ||||||
5 | Satakunta 1 Fin | 0 | Mixed Finland | 4:28.30 | ||||||
Tessa Nurminen | 1994 | 29.77 | 1:02.40 | 1:02.40 | ||||||
Senna Mäki | 1997 | 33.92 | 1:11.19 | 2:13.59 | ||||||
Ronja Koskinen | 1992 | 32.73 | 1:08.79 | 3:22.38 | ||||||
Katri Puistosalo | 1993 | 31.83 | 1:05.92 | 4:28.30 | ||||||
6 | Upsala Sim Flickor Lag 3 | 1993 | Upsala Simsällskap | 4:33.03 | ||||||
Felicia Lidström | 1994 | 31.57 | 1:06.98 | 1:06.98 | ||||||
Josefine Matkoski | 1994 | 32.80 | 1:08.62 | 2:15.60 | ||||||
Julia Dannfors | 1995 | 32.80 | 1:09.30 | 3:24.90 | ||||||
Lina Westerlund | 1995 | 31.90 | 1:08.13 | 4:33.03 | ||||||
7 | Skuru Lag 1 Dam | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:34.48 | ||||||
Ulrika Bygdeman | 1993 | 32.07 | 1:07.91 | 1:07.91 | ||||||
Hanna Pavlu Lewin | 1993 | 33.84 | 1:10.92 | 2:18.83 | ||||||
Matilda Jansson | 1990 | 31.26 | 1:07.18 | 3:26.01 | ||||||
Jennie Boérius | 1991 | 32.21 | 1:08.47 | 4:34.48 | ||||||
8 | Tunafors Damer Lag 1 | 0 | Tunafors Sportklubb | 4:34.95 | ||||||
Caroline Just | 1992 | 30.06 | 1:03.70 | 1:03.70 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 31.59 | 1:06.21 | 2:09.91 | ||||||
Isabella Beiron | 1993 | 34.28 | 1:12.92 | 3:22.83 | ||||||
Klara Lindström | 1994 | 32.55 | 1:12.12 | 4:34.95 | ||||||
9 | Skuru Lag 2 Dam | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:38.52 | ||||||
Jessica Allberg | 1995 | 32.82 | 1:08.09 | 1:08.09 | ||||||
Therese Allstadius | 1995 | 31.46 | 1:07.62 | 2:15.71 | ||||||
Hanna von Sydow | 1994 | 32.66 | 1:08.53 | 3:24.24 | ||||||
Isabella Lian | 1996 | 34.65 | 1:14.28 | 4:38.52 | ||||||
10 | Strängnäs Simsällskap | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 4:45.79 | ||||||
Jennifer Schwartz | 1994 | 32.31 | 1:08.01 | 1:08.01 | ||||||
Caroline Sallhed | 1994 | 35.84 | 1:14.66 | 2:22.67 | ||||||
Frida Idesten | 1995 | 33.01 | 1:09.93 | 3:32.60 | ||||||
Hanna Karlsson | 1995 | 35.16 | 1:13.19 | 4:45.79 | ||||||
11 | Västerås SS Lag3 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:50.53 | ||||||
Anna Oskar | 1995 | 32.39 | 1:09.55 | 1:09.55 | ||||||
Elin Berggren | 1996 | 35.78 | 1:15.67 | 2:25.22 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 33.75 | 1:11.80 | 3:37.02 | ||||||
Malin Ejdersund | 1995 | 34.87 | 1:13.51 | 4:50.53 | ||||||
12 | Falu Simsällskap Lag 1 | 1994 | Falu Simsällskap | 4:55.19 | ||||||
Felicia Hedman | 1995 | 32.52 | 1:09.58 | 1:09.58 | ||||||
Louise Säfström | 1995 | 38.27 | 1:22.24 | 2:31.82 | ||||||
Hanna Fransman | 1995 | 34.02 | 1:12.64 | 3:44.46 | ||||||
Julia Sahlin | 1994 | 33.82 | 1:10.73 | 4:55.19 | ||||||
13 | Satakunta 2 Fin | 0 | Mixed Finland | 5:04.71 | ||||||
Suvi Virtanen | 1995 | 35.51 | 1:15.67 | 1:15.67 | ||||||
Emmi Anttila | 1996 | 36.22 | 1:15.44 | 2:31.11 | ||||||
Heli Hovi | 1995 | 37.71 | 1:20.18 | 3:51.29 | ||||||
Mikaela Tervonen | 1995 | 32.65 | 1:13.42 | 5:04.71 | ||||||
14 | Flickor Norrtälje Lag 1 | 1995 | Norrtälje Simklubb | 5:05.24 | ||||||
Rebecca Rüdén | 1997 | 34.75 | 1:11.56 | 1:11.56 | ||||||
Michelle Jacobi | 1997 | 37.12 | 1:19.28 | 2:30.84 | ||||||
Emma Persson | 1997 | 36.45 | 1:17.44 | 3:48.28 | ||||||
Saga Christiernin | 1997 | 36.70 | 1:16.96 | 5:05.24 | ||||||
15 | Sigtuna SK Damer 1 | 0 | Sigtuna Simklubb | 5:05.90 | ||||||
Ebba Eiroff | 1995 | 36.01 | 1:16.35 | 1:16.35 | ||||||
Jonna Jokiranta | 1991 | 37.55 | 1:21.75 | 2:38.10 | ||||||
Therese Berzelius | 1995 | 33.80 | 1:14.58 | 3:52.68 | ||||||
Sarah Lidberg | 1992 | 35.27 | 1:13.22 | 5:05.90 | ||||||
16 | Satakunta 3 Fin | 0 | Mixed Finland | 5:14.19 | ||||||
Katri Koivisto | 1996 | 35.95 | 1:15.17 | 1:15.17 | ||||||
Ida Palenius | 1996 | 36.06 | 1:16.55 | 2:31.72 | ||||||
Juulia Koskinen | 1993 | 38.39 | 1:22.69 | 3:54.41 | ||||||
Aijaliisa Torkkeli | 1994 | 36.65 | 1:19.78 | 5:14.19 | ||||||
17 | Flickor Norrtälje Lag 2 | 1995 | Norrtälje Simklubb | 5:36.30 | ||||||
Line Alfredsson | 1995 | 37.61 | 1:20.77 | 1:20.77 | ||||||
Rojin Zarei | 1997 | 40.10 | 1:28.70 | 2:49.47 | ||||||
Victoria Rydberg | 1996 | 40.62 | 1:24.80 | 4:14.27 | ||||||
Jiyar Zarei | 1996 | 38.84 | 1:22.03 | 5:36.30 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:29 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Ozerov | 1996 | Bålsta Simklubb | 33.56 | 1:11.14 | 1:49.88 | 2:25.47 | |||
2 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 34.23 | 1:12.34 | 1:50.44 | 2:26.05 | |||
3 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.33 | 1:13.15 | 1:54.91 | 2:35.22 | |||
4 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.02 | 1:17.90 | 1:59.94 | 2:39.41 | |||
5 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 36.60 | 1:17.98 | 1:59.43 | 2:39.69 | |||
6 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.80 | 1:19.65 | 2:00.74 | 2:40.30 | |||
7 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 37.89 | 1:19.93 | 2:01.60 | 2:40.46 | |||
8 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 36.83 | 1:19.05 | 2:01.79 | 2:42.15 | |||
9 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 36.59 | 1:19.22 | 2:03.51 | 2:47.15 | |||
10 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.63 | 1:21.88 | 2:07.80 | 2:47.17 | |||
11 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 37.28 | 1:21.21 | 2:08.13 | 2:49.71 | |||
12 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 36.75 | 1:20.78 | 2:07.29 | 2:50.67 | |||
13 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 42.74 | 1:28.46 | 2:56.76 | 2:56.76 | |||
14 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.04 | 1:28.09 | 2:15.71 | 3:01.70 | |||
15 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 41.17 | 1:28.25 | 2:16.47 | 3:02.76 | |||
16 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 42.18 | 1:28.69 | 2:18.29 | 3:05.15 | |||
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jonne Koski | 1994 | Pihlava Työväen Urheilijat | 29.24 | 1:02.12 | 1:35.94 | 2:07.33 | |||
2 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.67 | 1:04.21 | 1:39.06 | 2:12.61 | |||
3 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.82 | 1:03.91 | 1:38.78 | 2:12.83 | |||
4 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.00 | 1:04.94 | 1:40.10 | 2:14.79 | |||
5 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.66 | 1:06.32 | 1:42.02 | 2:16.80 | |||
6 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.20 | 1:08.74 | 1:45.58 | 2:21.96 | |||
7 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.82 | 1:09.10 | 1:47.17 | 2:24.04 | |||
8 | Daniel Solölid | 1994 | Falu Simsällskap | 33.06 | 1:10.16 | 1:48.41 | 2:24.69 | |||
9 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.20 | 1:09.42 | 1:48.44 | 2:25.13 | |||
10 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.66 | 1:10.77 | 1:49.41 | 2:25.36 | |||
11 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 33.33 | 1:11.42 | 1:50.29 | 2:25.72 | |||
12 | Saku Salo | 1994 | Eura Swimming Team | 33.70 | 1:12.38 | 1:51.44 | 2:25.84 | |||
13 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.22 | 1:10.44 | 1:49.02 | 2:26.10 | |||
14 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.68 | 1:10.62 | 1:49.09 | 2:26.75 | |||
15 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.27 | 1:09.01 | 1:49.53 | 2:28.92 | |||
16 | Frans Manelius | 1995 | IF Åland | 34.67 | 1:14.38 | 1:53.38 | 2:29.04 | |||
17 | Erik Danielsson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 33.86 | 1:13.30 | 1:53.42 | 2:31.01 | |||
18 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.40 | 1:10.74 | 1:51.31 | 2:32.74 | |||
19 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 35.30 | 1:15.39 | 1:55.47 | 2:33.02 | |||
20 | Anton Holmberg | 1995 | IF Åland | 34.70 | 1:14.06 | 1:55.03 | 2:33.37 | |||
21 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 34.58 | 1:14.41 | 1:56.73 | 2:38.60 | |||
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 28.75 | 59.14 | 1:29.96 | 2:00.54 | |||
2 | Danila Novikov | 1992 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.32 | 1:01.13 | 1:33.74 | 2:04.65 | |||
3 | Pierre Zarebski | 1992 | Upsala Simsällskap | 27.74 | 58.75 | 1:32.32 | 2:05.07 | |||
4 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 28.91 | 1:00.74 | 1:34.32 | 2:06.28 | |||
5 | Johan Ivarsson | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 28.88 | 1:00.93 | 1:35.07 | 2:08.57 | |||
6 | David Hällman | 1992 | Upsala Simsällskap | 29.26 | 1:01.73 | 1:35.60 | 2:08.69 | |||
7 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 28.75 | 1:01.45 | 1:35.95 | 2:09.56 | |||
8 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 30.21 | 1:03.68 | 1:37.77 | 2:10.07 | |||
9 | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | 30.26 | 1:03.67 | 1:38.06 | 2:10.67 | |||
10 | Juho Heininen | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 31.43 | 1:05.80 | 1:41.38 | 2:11.99 | |||
11 | Victor Sallhed | 1993 | Strängnäs Simsällskap | 30.88 | 1:06.03 | 1:41.85 | 2:13.53 | |||
12 | Eduard Mihhejev | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 29.81 | 1:05.13 | 1:41.86 | 2:16.72 | |||
13 | Henrik Grimler | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.81 | 1:07.11 | 1:43.22 | 2:19.44 | |||
14 | Wilhelm Lombach | 1990 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.04 | 1:06.48 | 1:43.05 | 2:19.72 | |||
15 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 34.30 | 1:12.03 | 1:50.79 | 2:28.83 | |||
16 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 35.14 | 1:14.15 | 1:54.33 | 2:30.74 | |||
17 | Harald Andersson | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 32.70 | 1:10.44 | 1:51.16 | 2:31.66 | |||
18 | Anton Glenngård | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 33.30 | 1:11.98 | 1:52.07 | 2:31.86 | |||
19 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 32.84 | 1:12.60 | 1:54.54 | 2:34.60 | |||
- | Gustav Carlsson | 1993 | IF Åland | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 39.64 | 1:24.68 | |||||
2 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 42.13 | 1:29.32 | |||||
3 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 42.00 | 1:30.38 | |||||
4 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 43.83 | 1:31.31 | |||||
5 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 42.81 | 1:32.61 | |||||
6 | Vilma Heimer | 1996 | Upsala Simsällskap | 45.15 | 1:32.91 | |||||
6 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 42.93 | 1:32.91 | |||||
8 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.92 | 1:32.97 | |||||
9 | Julia Thurin | 1996 | IF Åland | 45.49 | 1:34.41 | |||||
10 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 45.80 | 1:36.09 | |||||
11 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 47.13 | 1:37.42 | |||||
12 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 47.74 | 1:37.91 | |||||
13 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 46.27 | 1:38.93 | |||||
14 | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | 47.11 | 1:39.33 | |||||
15 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 48.11 | 1:41.25 | |||||
16 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 47.47 | 1:41.42 | |||||
17 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 49.11 | 1:41.58 | |||||
18 | Linda Virta | 1996 | IF Åland | 48.89 | 1:41.79 | |||||
19 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 49.10 | 1:41.96 | |||||
20 | Jiyar Zarei | 1996 | Norrtälje Simklubb | 49.38 | 1:43.41 | |||||
21 | Katri Koivisto | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 50.86 | 1:44.20 | |||||
22 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 50.06 | 1:44.50 | |||||
23 | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | 50.01 | 1:44.73 | |||||
24 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 50.26 | 1:44.89 | |||||
25 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 51.23 | 1:45.08 | |||||
26 | Emmi Anttila | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 50.76 | 1:46.43 | |||||
27 | Lovisa Bringman | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.37 | 1:47.86 | |||||
28 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 49.92 | 1:49.01 | |||||
28 | Linnéa Marklund | 1998 | Upsala Simsällskap | 51.11 | 1:49.01 | |||||
30 | Alexandra Papp | 1998 | Upsala Simsällskap | 53.42 | 1:50.54 | |||||
- | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 35.03 | 1:14.99 | |||||
2 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 36.96 | 1:17.34 | |||||
3 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.64 | 1:17.65 | |||||
4 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.74 | 1:21.90 | |||||
5 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 38.63 | 1:23.53 | |||||
6 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 39.10 | 1:23.89 | |||||
7 | Amalia Lind | 1994 | Upsala Simsällskap | 39.81 | 1:23.94 | |||||
8 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 40.52 | 1:24.43 | |||||
9 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 40.05 | 1:25.87 | |||||
10 | Agnes Försth | 1995 | Upsala Simsällskap | 40.05 | 1:26.36 | |||||
11 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.44 | 1:30.38 | |||||
12 | Klara Avelin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 42.83 | 1:31.40 | |||||
13 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 42.64 | 1:32.15 | |||||
14 | Louise Säfström | 1995 | Falu Simsällskap | 43.79 | 1:32.97 | |||||
15 | Malin Lindblom | 1994 | Upsala Simsällskap | 43.50 | 1:33.38 | |||||
16 | Malin Kullberg | 1995 | Västerås Simsällskap | 45.43 | 1:35.07 | |||||
17 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 44.63 | 1:35.18 | |||||
18 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 45.31 | 1:35.92 | |||||
19 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 46.47 | 1:36.80 | |||||
20 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 46.50 | 1:37.04 | |||||
21 | Klara Lindström | 1994 | Tunafors Sportklubb | 44.31 | 1:37.09 | |||||
22 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 47.19 | 1:37.63 | |||||
23 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 48.16 | 1:37.67 | |||||
24 | Frida Karlsson | 1995 | IF Åland | 46.05 | 1:38.00 | |||||
25 | Michaela Runnäs | 1994 | Södertörns Simsällskap | 45.29 | 1:38.48 | |||||
26 | Jennifer Frid | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 47.93 | 1:40.58 | |||||
27 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 48.71 | 1:41.45 | |||||
28 | Emma Rydholm | 1994 | Västerås Simsällskap | 48.92 | 1:43.15 | |||||
29 | Sofia Danielsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 49.89 | 1:43.34 | |||||
30 | Melissa Mihaljuk Olsson | 1995 | Västerås Simsällskap | 49.71 | 1:43.39 | |||||
31 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 50.31 | 1:44.93 | |||||
32 | Heli Hovi | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 50.78 | 1:45.61 | |||||
33 | Caroline Sallhed | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 50.10 | 1:45.68 | |||||
34 | Moa Thienemann | 1994 | Upsala Simsällskap | 51.23 | 1:46.07 | |||||
35 | Felicia Tegman | 1994 | Södertörns Simsällskap | 51.22 | 1:50.25 | |||||
36 | Cornelia Kesti | 1995 | Upsala Simsällskap | 53.70 | 1:50.89 | |||||
- | Suvi Virtanen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | DSQ | ||||||
- | Maria Sundström | 1994 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Diana Björk | 1995 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennie Johansson | 1988 | Upsala Simsällskap | 35.42 | 1:15.32 | |||||
2 | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | 36.40 | 1:18.59 | |||||
3 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 39.33 | 1:23.02 | |||||
4 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 39.35 | 1:23.70 | |||||
5 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 39.57 | 1:25.41 | |||||
6 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 40.36 | 1:26.31 | |||||
7 | Hanna Åberg | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.09 | 1:29.60 | |||||
8 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 43.03 | 1:31.73 | |||||
9 | Sara Helling | 1993 | IF Åland | 42.95 | 1:32.77 | |||||
10 | Jonna Jokiranta | 1991 | Sigtuna Simklubb | 43.67 | 1:32.95 | |||||
11 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 44.92 | 1:33.00 | |||||
12 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 45.56 | 1:36.54 | |||||
13 | Malin Österman | 1993 | Norrtälje Simklubb | 46.26 | 1:36.60 | |||||
14 | Sarah Lidberg | 1992 | Sigtuna Simklubb | 45.29 | 1:37.97 | |||||
15 | Hanna Westling | 1992 | Norrtälje Simklubb | 46.34 | 1:40.68 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:13 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.89 | 1:22.46 | |||||
2 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 40.68 | 1:23.36 | |||||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.52 | 1:24.00 | |||||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 41.30 | 1:24.21 | |||||
5 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 41.72 | 1:24.24 | |||||
6 | Johan Sundström | 1996 | Upsala Simsällskap | 42.16 | 1:25.17 | |||||
7 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 41.64 | 1:27.57 | |||||
8 | Gustav Eiroff | 1997 | Sigtuna Simklubb | 42.43 | 1:28.25 | |||||
9 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 43.25 | 1:28.56 | |||||
10 | Max Örneholm | 1997 | Norrtälje Simklubb | 44.62 | 1:31.29 | |||||
11 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 42.17 | 1:31.86 | |||||
12 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 46.39 | 1:32.59 | |||||
13 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 46.12 | 1:32.98 | |||||
14 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 46.10 | 1:33.08 | |||||
15 | Jonathan Ekedahl | 1996 | Upsala Simsällskap | 49.25 | 1:42.19 | |||||
16 | Oscar Wenkel | 1996 | Upsala Simsällskap | 47.87 | 1:43.80 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emil Lövgren | 1994 | Västerås Simsällskap | 33.08 | 1:07.60 | |||||
2 | Ralf Tribuntsov | 1994 | Ujumise Spordiklubi | 34.09 | 1:08.54 | |||||
3 | Saku Salo | 1994 | Eura Swimming Team | 33.47 | 1:08.88 | |||||
4 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 33.54 | 1:09.15 | |||||
5 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 32.93 | 1:09.43 | |||||
6 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 34.42 | 1:09.96 | |||||
7 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 35.05 | 1:10.77 | |||||
8 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 36.00 | 1:13.57 | |||||
9 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 37.09 | 1:16.72 | |||||
10 | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 37.55 | 1:17.89 | |||||
11 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.41 | 1:18.11 | |||||
12 | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | 37.87 | 1:18.32 | |||||
13 | Anton Holmberg | 1995 | IF Åland | 39.48 | 1:19.79 | |||||
14 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 38.77 | 1:20.36 | |||||
15 | Daniel Solölid | 1994 | Falu Simsällskap | 38.86 | 1:20.64 | |||||
16 | Martin Alfredsson | 1995 | Falu Simsällskap | 41.98 | 1:23.03 | |||||
17 | Jesper Olsson | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.98 | 1:23.95 | |||||
18 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 41.08 | 1:24.05 | |||||
19 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 41.34 | 1:25.61 | |||||
20 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 41.62 | 1:26.80 | |||||
21 | Björn Karlsson | 1995 | IF Åland | 42.01 | 1:27.15 | |||||
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Ivarsson | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 31.96 | 1:04.65 | |||||
2 | Mårten Ericsson | 1991 | Upsala Simsällskap | 30.77 | 1:04.71 | |||||
3 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 30.93 | 1:04.75 | |||||
4 | Robin Johansson | 1990 | Upsala Simsällskap | 31.73 | 1:04.99 | |||||
5 | Gustav Henriksson | 1990 | Södertälje Simsällskap | 31.83 | 1:05.32 | |||||
6 | Henrik Ocklind | 1993 | Upsala Simsällskap | 32.10 | 1:05.67 | |||||
7 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 33.03 | 1:06.96 | |||||
8 | Niklas Lindström | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 32.47 | 1:07.32 | |||||
9 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 32.15 | 1:07.37 | |||||
10 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 33.05 | 1:08.09 | |||||
11 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.14 | 1:10.14 | |||||
12 | Gustav Carlsson | 1993 | IF Åland | 33.89 | 1:10.34 | |||||
13 | Gustav Eriksson | 1991 | Tunafors Sportklubb | 34.82 | 1:10.87 | |||||
14 | Toni Knuutila | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 33.59 | 1:13.32 | |||||
15 | Martin Danielsson | 1992 | Södertörns Simsällskap | 38.02 | 1:16.58 | |||||
16 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 39.25 | 1:20.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 32.43 | 1:06.76 | |||||
2 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 31.91 | 1:08.32 | |||||
3 | Jenna Mäenpää | 1997 | Bålsta Simklubb | 33.52 | 1:10.17 | |||||
4 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 33.68 | 1:10.35 | |||||
5 | Vilma Heimer | 1996 | Upsala Simsällskap | 35.04 | 1:11.62 | |||||
6 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 34.07 | 1:11.81 | |||||
7 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.09 | 1:12.10 | |||||
8 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 35.36 | 1:12.77 | |||||
9 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 35.32 | 1:12.97 | |||||
10 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 36.50 | 1:13.50 | |||||
11 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.24 | 1:14.17 | |||||
12 | Julia Thurin | 1996 | IF Åland | 36.43 | 1:14.67 | |||||
13 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 34.85 | 1:14.80 | |||||
14 | Emmi Anttila | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 36.44 | 1:15.05 | |||||
15 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 36.52 | 1:15.69 | |||||
16 | Katri Koivisto | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 37.65 | 1:15.73 | |||||
17 | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.06 | 1:15.76 | |||||
18 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.82 | 1:15.98 | |||||
19 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.68 | 1:16.67 | |||||
20 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.48 | 1:16.68 | |||||
21 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.58 | 1:17.09 | |||||
22 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 36.44 | 1:17.26 | |||||
23 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 36.42 | 1:17.99 | |||||
24 | Linda Virta | 1996 | IF Åland | 37.63 | 1:18.00 | |||||
25 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 37.21 | 1:18.78 | |||||
26 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.44 | 1:19.04 | |||||
27 | Filippa Feria Söderholm | 1996 | Bålsta Simklubb | 37.34 | 1:19.95 | |||||
28 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.67 | 1:20.17 | |||||
29 | Anna Bennbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.33 | 1:20.63 | |||||
30 | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.31 | 1:21.48 | |||||
31 | Jiyar Zarei | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.50 | 1:21.98 | |||||
32 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.29 | 1:22.30 | |||||
33 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 39.29 | 1:22.44 | |||||
34 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.39 | 1:22.54 | |||||
35 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 39.03 | 1:22.77 | |||||
36 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 40.44 | 1:22.97 | |||||
37 | Lovisa Kastensson | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.51 | 1:23.25 | |||||
38 | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.65 | 1:23.55 | |||||
39 | Fannie Weidlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 40.75 | 1:24.09 | |||||
40 | Lovisa Bringman | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.62 | 1:24.29 | |||||
41 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 38.82 | 1:24.30 | |||||
42 | Maja Plars | 1998 | Bålsta Simklubb | 40.73 | 1:24.34 | |||||
43 | Johanna Kolli | 1996 | Västerås Simsällskap | 40.42 | 1:24.46 | |||||
44 | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | 40.04 | 1:24.70 | |||||
45 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 39.99 | 1:25.08 | |||||
46 | Linnea Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 40.00 | 1:25.99 | |||||
47 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 42.65 | 1:28.81 | |||||
- | Victoria Rydberg | 1996 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.25 | 1:01.94 | |||||
2 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 30.23 | 1:02.20 | |||||
2 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 30.23 | 1:02.20 | |||||
4 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 30.70 | 1:04.41 | |||||
5 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 31.88 | 1:05.87 | |||||
6 | Therese Allstadius | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 31.56 | 1:06.14 | |||||
6 | Selma Ogden | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.45 | 1:06.14 | |||||
8 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 32.68 | 1:06.20 | |||||
9 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 32.44 | 1:07.64 | |||||
10 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 32.88 | 1:08.18 | |||||
11 | Felicia Hedman | 1995 | Falu Simsällskap | 33.18 | 1:08.72 | |||||
12 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.69 | 1:08.94 | |||||
13 | Hanna Larsson | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.49 | 1:09.10 | |||||
14 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.92 | 1:09.15 | |||||
15 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 33.51 | 1:09.48 | |||||
16 | Josefine Matkoski | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.82 | 1:09.66 | |||||
17 | Alva Johansson | 1995 | Gimo Simsällskap | 33.58 | 1:10.12 | |||||
18 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 33.65 | 1:10.48 | |||||
19 | Sandra Reichenberger | 1994 | Upsala Simsällskap | 34.82 | 1:11.06 | |||||
20 | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | 34.31 | 1:11.17 | |||||
21 | Julia Sahlin | 1994 | Falu Simsällskap | 34.88 | 1:11.36 | |||||
22 | Saga Tjernberg | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 34.63 | 1:11.63 | |||||
23 | Therese Berzelius | 1995 | Sigtuna Simklubb | 33.78 | 1:12.02 | |||||
24 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.23 | 1:12.12 | |||||
25 | Elisabeth Ödman | 1995 | Upsala Simsällskap | 33.67 | 1:12.75 | |||||
26 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 34.40 | 1:13.27 | |||||
27 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 35.17 | 1:13.73 | |||||
28 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 36.39 | 1:13.94 | |||||
29 | Caroline Sallhed | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 35.24 | 1:14.00 | |||||
30 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 35.15 | 1:14.29 | |||||
31 | Klara Lindström | 1994 | Tunafors Sportklubb | 33.89 | 1:14.36 | |||||
32 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 35.71 | 1:14.43 | |||||
33 | Hanna Fransman | 1995 | Falu Simsällskap | 34.97 | 1:14.53 | |||||
34 | Ebba Eiroff | 1995 | Sigtuna Simklubb | 35.27 | 1:14.55 | |||||
35 | Jessica Edwards | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.63 | 1:14.76 | |||||
36 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 35.89 | 1:15.87 | |||||
37 | Mikaela Tervonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 35.26 | 1:16.16 | |||||
38 | Klara Avelin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.04 | 1:16.21 | |||||
39 | Saba Tavoosi | 1994 | Upsala Simsällskap | 35.97 | 1:16.34 | |||||
40 | Emma Rydholm | 1994 | Västerås Simsällskap | 37.22 | 1:16.96 | |||||
41 | Cornelia Kesti | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.98 | 1:17.26 | |||||
42 | Suvi Virtanen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 37.10 | 1:17.66 | |||||
43 | Maria Sundström | 1994 | Upsala Simsällskap | 37.34 | 1:17.76 | |||||
44 | Malin Kullberg | 1995 | Västerås Simsällskap | 37.86 | 1:17.86 | |||||
45 | Heli Hovi | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 37.79 | 1:18.13 | |||||
46 | Felicia Tegman | 1994 | Södertörns Simsällskap | 37.82 | 1:18.63 | |||||
47 | Annette Hagström | 1994 | IF Åland | 36.60 | 1:18.75 | |||||
48 | Melissa Mihaljuk Olsson | 1995 | Västerås Simsällskap | 38.49 | 1:20.24 | |||||
49 | Louise Säfström | 1995 | Falu Simsällskap | 39.10 | 1:21.84 | |||||
50 | Jennifer Frid | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 39.25 | 1:22.30 | |||||
51 | Moa Thienemann | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.95 | 1:24.50 | |||||
52 | Diana Björk | 1995 | Borlänge Simsällskap | 40.57 | 1:24.99 | |||||
53 | Sofia Danielsson | 1994 | Södertörns Simsällskap | 43.53 | 1:29.93 | |||||
- | Michaela Runnäs | 1994 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Svensson | 1992 | Upsala Simsällskap | 28.90 | 59.82 | |||||
2 | Cecilia Rasmuson | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 29.21 | 1:00.04 | |||||
3 | Kätlin Tönning | 1991 | Ujumise Spordiklubi | 29.35 | 1:01.23 | |||||
4 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 29.43 | 1:01.50 | |||||
5 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 30.00 | 1:02.41 | |||||
6 | Hanna Moberg | 1990 | Upsala Simsällskap | 30.01 | 1:02.56 | |||||
7 | Caroline Just | 1992 | Tunafors Sportklubb | 30.67 | 1:04.75 | |||||
8 | Sofia Berggren | 1991 | Västerås Simsällskap | 31.25 | 1:04.80 | |||||
9 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 30.78 | 1:05.21 | |||||
10 | Antonia Larsson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 30.84 | 1:05.38 | |||||
11 | Karin Samuelsson | 1991 | Bålsta Simklubb | 32.02 | 1:05.91 | |||||
12 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 31.60 | 1:06.01 | |||||
13 | Linda Myllykoski | 1991 | IF Åland | 32.13 | 1:06.28 | |||||
14 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 32.24 | 1:06.49 | |||||
15 | Ebba Lind | 1993 | Upsala Simsällskap | 32.33 | 1:07.04 | |||||
16 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.13 | 1:07.14 | |||||
17 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 32.39 | 1:07.17 | |||||
18 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.62 | 1:07.67 | |||||
19 | Maria Edqvist | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 32.03 | 1:07.71 | |||||
20 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 32.83 | 1:08.11 | |||||
21 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 32.81 | 1:08.21 | |||||
22 | Matilda Jansson | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 32.64 | 1:09.02 | |||||
23 | Alexandra Hedengren | 1991 | Simklubben Ena | 33.23 | 1:09.30 | |||||
24 | Ronja Koskinen | 1992 | Porin Pyrintö | 34.14 | 1:10.01 | |||||
25 | Amanda Finell | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 33.89 | 1:10.21 | |||||
26 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 33.73 | 1:11.33 | |||||
27 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 34.14 | 1:12.13 | |||||
28 | Hanna Åberg | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.08 | 1:13.80 | |||||
29 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 35.58 | 1:14.03 | |||||
30 | Malin Edlert | 1991 | Upsala Simsällskap | 35.67 | 1:14.23 | |||||
31 | Michaela Jansson | 1992 | Upsala Simsällskap | 36.81 | 1:15.80 | |||||
32 | Disa Hasselberg | 1988 | Upsala Simsällskap | 37.46 | 1:15.95 | |||||
33 | Sandra Andersson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 37.94 | 1:18.71 | |||||
34 | Milai Lopez | 1993 | Södertälje Simsällskap | 37.17 | 1:19.88 | |||||
35 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 37.71 | 1:20.46 | |||||
36 | Hanna Westling | 1992 | Norrtälje Simklubb | 37.18 | 1:20.49 | |||||
37 | Malin Österman | 1993 | Norrtälje Simklubb | 39.17 | 1:21.28 | |||||
38 | Juulia Koskinen | 1993 | Porin Pyrintö | 39.90 | 1:25.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Ozerov | 1996 | Bålsta Simklubb | 37.79 | ||||||
2 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.83 | ||||||
3 | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsällskap | 38.89 | ||||||
4 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.16 | ||||||
5 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 42.62 | ||||||
6 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 43.16 | ||||||
7 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 43.50 | ||||||
8 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 43.89 | ||||||
9 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 44.08 | ||||||
10 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsällskap | 44.50 | ||||||
11 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 44.62 | ||||||
12 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 44.63 | ||||||
13 | Johan Sundström | 1996 | Upsala Simsällskap | 45.07 | ||||||
14 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 45.28 | ||||||
15 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 45.67 | ||||||
16 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 46.68 | ||||||
17 | Gustav Eiroff | 1997 | Sigtuna Simklubb | 47.91 | ||||||
18 | Jonathan Ekedahl | 1996 | Upsala Simsällskap | 48.42 | ||||||
19 | Oscar Wenkel | 1996 | Upsala Simsällskap | 48.44 | ||||||
20 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 48.61 | ||||||
21 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 49.01 | ||||||
22 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 49.68 | ||||||
23 | Simon Olivecrona | 1997 | Södertörns Simsällskap | 51.04 | ||||||
24 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 51.36 | ||||||
25 | Jonatan Widmark | 1996 | Södertörns Simsällskap | 52.57 | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 32.26 | ||||||
2 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.70 | ||||||
3 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 35.93 | ||||||
4 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 36.05 | ||||||
5 | Ralf Tribuntsov | 1994 | Ujumise Spordiklubi | 36.66 | ||||||
6 | Lukas Karlsson | 1994 | IF Åland | 36.97 | ||||||
7 | Daniel Solölid | 1994 | Falu Simsällskap | 37.29 | ||||||
8 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 37.53 | ||||||
9 | Philip Lind | 1995 | Upsala Simsällskap | 38.42 | ||||||
10 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 38.49 | ||||||
11 | Björn Karlsson | 1995 | IF Åland | 38.61 | ||||||
12 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.86 | ||||||
12 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 38.86 | ||||||
14 | Herman Söderby | 1994 | Sigtuna Simklubb | 39.19 | ||||||
15 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 39.36 | ||||||
16 | Nehro Pourian | 1994 | Västerås Simsällskap | 40.23 | ||||||
17 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsällskap | 40.71 | ||||||
18 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.21 | ||||||
19 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 41.51 | ||||||
20 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 41.85 | ||||||
21 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 42.07 | ||||||
22 | Alexander Hagelin | 1995 | Bålsta Simklubb | 42.09 | ||||||
23 | Martin Alfredsson | 1995 | Falu Simsällskap | 42.33 | ||||||
24 | Anton Holmberg | 1995 | IF Åland | 43.80 | ||||||
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 31.40 | ||||||
2 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 31.71 | ||||||
3 | Elias Lindskog | 1989 | Upsala Simsällskap | 31.75 | ||||||
4 | Janne Goltermann | 1989 | Upsala Simsällskap | 31.98 | ||||||
5 | Kristofer Dooley | 1991 | Upsala Simsällskap | 32.08 | ||||||
6 | Pierre Zarebski | 1992 | Upsala Simsällskap | 32.33 | ||||||
7 | Sebastian Zarebski | 1987 | Upsala Simsällskap | 32.80 | ||||||
8 | Christoffer Andersson | 1980 | Tunafors Sportklubb | 32.91 | ||||||
9 | Michael Curacica | 1991 | Tunafors Sportklubb | 33.00 | ||||||
10 | Anton Glenngård | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 34.09 | ||||||
11 | Pål Spjelkavik | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 34.29 | ||||||
12 | Johan Folkeson | 1991 | Upsala Simsällskap | 34.43 | ||||||
13 | Philip Burridge | 1989 | Tunafors Sportklubb | 34.73 | ||||||
14 | Gustav Carlsson | 1993 | IF Åland | 35.77 | ||||||
14 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 35.77 | ||||||
16 | Mattias von Ehrenheim | 1982 | Upsala Simsällskap | 36.10 | ||||||
17 | Eduard Mihhejev | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 36.22 | ||||||
18 | Kevin Goltermann | 1991 | Upsala Simsällskap | 36.42 | ||||||
19 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 36.49 | ||||||
20 | Fredrik Fineman | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.67 | ||||||
21 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 36.90 | ||||||
22 | Henrik Grimler | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.90 | ||||||
23 | Olof Thorén | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 38.76 | ||||||
24 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 39.89 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Blomqvist | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.41 | 1:14.09 | 2:00.59 | 2:37.50 | |||
2 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 38.40 | 1:22.94 | 2:11.33 | 2:50.54 | |||
3 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 35.34 | 1:19.62 | 2:13.45 | 2:51.49 | |||
4 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.21 | 1:23.38 | 2:15.32 | 2:53.94 | |||
5 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 40.79 | 1:26.73 | 2:15.17 | 2:55.03 | |||
6 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.79 | 1:25.96 | 2:16.75 | 2:57.96 | |||
7 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 39.01 | 1:25.94 | 2:18.38 | 2:58.18 | |||
8 | Julia Thurin | 1996 | IF Åland | 40.99 | 1:25.15 | 2:18.20 | 2:58.23 | |||
9 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 41.97 | 1:29.49 | 2:19.61 | 3:01.38 | |||
10 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 40.70 | 1:29.72 | 2:21.92 | 3:02.29 | |||
11 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 39.73 | 1:30.69 | 2:22.77 | 3:04.16 | |||
12 | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.23 | 1:28.30 | 2:22.88 | 3:04.78 | |||
13 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 42.50 | 1:28.35 | 2:24.76 | 3:05.63 | |||
14 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.11 | 1:31.98 | 2:25.05 | 3:05.71 | |||
15 | Jenna Mäenpää | 1997 | Bålsta Simklubb | 45.27 | 1:34.54 | 2:28.71 | 3:08.53 | |||
16 | Julia Herbert | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.57 | 1:33.00 | 2:28.17 | 3:11.73 | |||
17 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 41.63 | 1:33.30 | 2:29.64 | 3:13.04 | |||
18 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 43.10 | 1:36.67 | 2:32.34 | 3:15.51 | |||
19 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 45.53 | 1:35.65 | 2:31.20 | 3:16.31 | |||
20 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 45.26 | 1:37.10 | 2:32.77 | 3:16.38 | |||
21 | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | 44.95 | 1:37.78 | 2:35.21 | 3:19.34 | |||
22 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 43.05 | 1:38.17 | 2:34.14 | 3:19.86 | |||
23 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 49.07 | 1:39.14 | 2:39.58 | 3:22.43 | |||
24 | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | 45.39 | 1:43.24 | 2:38.19 | 3:24.75 | |||
25 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 51.16 | 1:49.54 | 2:46.09 | 3:34.73 | |||
26 | Maja Plars | 1998 | Bålsta Simklubb | 49.28 | 1:44.94 | 2:51.02 | 3:36.44 | |||
- | Linnea Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | DSQ | ||||||
- | Emma Olsson | 1996 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 32.18 | 1:12.00 | 1:56.52 | 2:29.88 | |||
2 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 33.05 | 1:11.96 | 1:57.14 | 2:31.12 | |||
3 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 35.08 | 1:19.28 | 2:07.01 | 2:44.61 | |||
4 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 33.69 | 1:20.09 | 2:08.50 | 2:44.64 | |||
5 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 35.41 | 1:20.77 | 2:05.03 | 2:44.91 | |||
6 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 33.61 | 1:16.92 | 2:07.06 | 2:45.19 | |||
7 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 34.93 | 1:21.03 | 2:11.34 | 2:48.32 | |||
8 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 36.18 | 1:20.08 | 2:11.46 | 2:49.25 | |||
9 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 39.13 | 1:24.87 | 2:14.57 | 2:54.11 | |||
10 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.70 | 1:25.07 | 2:16.40 | 2:54.78 | |||
11 | Hanna Larsson | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.03 | 1:23.53 | 2:16.15 | 2:55.57 | |||
12 | Jennie Sveronius | 1994 | Södertälje Simsällskap | 38.85 | 1:28.20 | 2:15.68 | 2:55.92 | |||
13 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 39.55 | 1:27.99 | 2:19.00 | 2:58.55 | |||
14 | Felicia Hedman | 1995 | Falu Simsällskap | 36.78 | 1:25.32 | 2:20.88 | 3:00.09 | |||
15 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.28 | 1:26.57 | 2:17.69 | 3:00.17 | |||
16 | Julia Sahlin | 1994 | Falu Simsällskap | 40.58 | 1:28.84 | 2:21.07 | 3:00.53 | |||
17 | Hanna Fransman | 1995 | Falu Simsällskap | 42.50 | 1:29.58 | 2:21.67 | 3:01.96 | |||
18 | Sandra Reichenberger | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.97 | 1:28.02 | 2:24.90 | 3:03.83 | |||
19 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 39.92 | 1:28.29 | 2:22.58 | 3:04.23 | |||
20 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 37.93 | 1:28.66 | 2:22.67 | 3:04.30 | |||
21 | Malin Lindblom | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.80 | 1:30.69 | 2:25.51 | 3:06.80 | |||
22 | Alva Johansson | 1995 | Gimo Simsällskap | 39.97 | 1:32.43 | 2:29.44 | 3:11.07 | |||
23 | Therese Berzelius | 1995 | Sigtuna Simklubb | 40.61 | 1:31.25 | 2:27.12 | 3:11.39 | |||
24 | Caroline Sallhed | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 41.78 | 1:37.93 | 2:32.70 | 3:14.64 | |||
25 | Aijaliisa Torkkeli | 1994 | Porin Pyrintö | 39.43 | 1:34.17 | 2:32.55 | 3:15.98 | |||
26 | Melissa Mihaljuk Olsson | 1995 | Västerås Simsällskap | 43.53 | 1:35.75 | 2:31.70 | 3:16.27 | |||
27 | Moa Thienemann | 1994 | Upsala Simsällskap | 46.31 | 1:39.24 | 2:38.31 | 3:26.03 | |||
- | Anna Oskar | 1995 | Västerås Simsällskap | DNF | ||||||
- | Mikaela Tervonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | DNF | ||||||
- | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Svensson | 1992 | Upsala Simsällskap | 33.76 | 1:15.99 | 2:03.46 | 2:35.78 | |||
2 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 33.91 | 1:13.83 | 2:01.09 | 2:36.84 | |||
3 | Caroline Just | 1992 | Tunafors Sportklubb | 33.80 | 1:15.86 | 2:02.17 | 2:38.72 | |||
4 | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | 32.28 | 1:15.13 | 2:00.22 | 2:40.08 | |||
5 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 35.61 | 1:20.29 | 2:06.52 | 2:43.80 | |||
6 | Ebba Lind | 1993 | Upsala Simsällskap | 35.44 | 1:20.72 | 2:07.39 | 2:44.32 | |||
7 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 36.59 | 1:20.17 | 2:06.51 | 2:44.50 | |||
8 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 36.84 | 1:20.68 | 2:10.83 | 2:45.91 | |||
9 | Katri Puistosalo | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 33.79 | 1:17.11 | 2:08.01 | 2:47.70 | |||
10 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 33.33 | 1:20.53 | 2:08.39 | 2:47.72 | |||
11 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.41 | 1:23.17 | 2:15.45 | 2:51.88 | |||
12 | Ronja Koskinen | 1992 | Porin Pyrintö | 37.21 | 1:22.43 | 2:14.52 | 2:52.11 | |||
13 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 38.06 | 1:26.60 | 2:16.85 | 2:56.38 | |||
14 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 39.61 | 1:28.18 | 2:17.82 | 2:56.55 | |||
15 | Alexandra Hedengren | 1991 | Simklubben Ena | 35.37 | 1:23.13 | 2:17.95 | 2:57.01 | |||
16 | Linda Myllykoski | 1991 | IF Åland | 35.62 | 1:27.29 | 2:22.64 | 3:05.59 | |||
17 | Malin Edlert | 1991 | Upsala Simsällskap | 43.22 | 1:33.36 | 2:23.77 | 3:05.77 | |||
18 | Jonna Jokiranta | 1991 | Sigtuna Simklubb | 38.03 | 1:29.77 | 2:23.97 | 3:10.96 | |||
19 | Sara Helling | 1993 | IF Åland | 39.64 | 1:31.72 | 2:26.08 | 3:12.98 | |||
20 | Sarah Lidberg | 1992 | Sigtuna Simklubb | 42.94 | 1:36.24 | 2:31.49 | 3:16.91 | |||
21 | Juulia Koskinen | 1993 | Porin Pyrintö | 41.63 | 1:35.14 | 2:34.63 | 3:19.13 | |||
22 | Disa Hasselberg | 1988 | Upsala Simsällskap | 47.97 | 1:42.26 | 2:37.46 | 3:21.13 | |||
23 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 46.20 | 1:39.63 | 2:38.45 | 3:24.91 | |||
24 | Michaela Jansson | 1992 | Upsala Simsällskap | 45.94 | 1:39.76 | 2:47.56 | 3:37.92 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 16, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 38.45 | 1:28.15 | 2:20.62 | 3:09.24 | |||
2 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 39.09 | 1:26.57 | 2:18.85 | 3:09.61 | |||
3 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 42.63 | 1:36.02 | 2:31.42 | 3:25.58 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.56 | 1:07.28 | 1:44.60 | 2:22.29 | |||
2 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.60 | 1:11.01 | 1:50.64 | 2:30.11 | |||
3 | Jonne Koski | 1994 | Pihlava Työväen Urheilijat | 32.55 | 1:12.10 | 1:54.10 | 2:32.95 | |||
4 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.97 | 1:10.88 | 1:54.02 | 2:39.94 | |||
5 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.88 | 1:13.44 | 1:59.02 | 2:47.34 | |||
- | Omid Janani | 1994 | Västerås Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 16, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 27.33 | 59.52 | 1:35.31 | 2:11.19 | |||
2 | Danila Novikov | 1992 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.26 | 1:04.97 | 1:43.68 | 2:20.05 | |||
3 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 31.15 | 1:09.12 | 1:49.14 | 2:27.14 | |||
4 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 31.55 | 1:08.90 | 1:48.43 | 2:27.32 | |||
5 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 32.90 | 1:13.10 | 1:53.20 | 2:33.40 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 17, 4x200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Västerås SS Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 9:04.92 | ||||||
Frida Berggren | 1994 | 1:05.99 | 2:14.84 | 2:14.84 | ||||||
Veronika Fredholm | 1993 | 1:04.35 | 2:14.92 | 4:29.76 | ||||||
Sara Ottosson-Bixo | 1995 | 1:07.65 | 2:17.81 | 6:47.57 | ||||||
Sofia Berggren | 1991 | 1:07.57 | 2:17.35 | 9:04.92 | ||||||
2 | Upsala Sim Flickor Lag 1 | 1993 | Upsala Simsällskap | 9:33.89 | ||||||
Hanna Moberg | 1990 | 1:08.08 | 2:20.86 | 2:20.86 | ||||||
Ebba Lind | 1993 | 1:11.04 | 2:27.85 | 4:48.71 | ||||||
Josefine Matkoski | 1994 | 1:12.42 | 2:31.60 | 7:20.31 | ||||||
Emma Svensson | 1992 | 1:03.89 | 2:13.58 | 9:33.89 | ||||||
3 | Västerås SS Lag2 | 0 | Västerås Simsällskap | 9:34.45 | ||||||
Malin Hedberg | 1991 | 1:08.88 | 2:21.19 | 2:21.19 | ||||||
Isabelle Lundin | 1991 | 1:08.59 | 2:20.62 | 4:41.81 | ||||||
Elin Ottosson-Bixo | 1995 | 1:10.91 | 2:27.46 | 7:09.27 | ||||||
Rebecca Florinus | 1994 | 1:11.59 | 2:25.18 | 9:34.45 | ||||||
4 | Upsala Sim Flickor Lag 2 | 1993 | Upsala Simsällskap | 9:40.78 | ||||||
Astrid Blomqvist | 1996 | 1:09.61 | 2:24.30 | 2:24.30 | ||||||
Selma Ogden | 1995 | 1:11.14 | 2:24.80 | 4:49.10 | ||||||
Felicia Lidström | 1994 | 1:08.98 | 2:26.70 | 7:15.80 | ||||||
Julia Kindlund | 1994 | 1:09.50 | 2:24.98 | 9:40.78 | ||||||
5 | Lag 1 Dam SK Ena | 0 | Simklubben Ena | 9:50.89 | ||||||
Erica Ackerstierna | 1992 | 1:12.17 | 2:30.63 | 2:30.63 | ||||||
Alexandra Hedengren | 1991 | 1:11.98 | 2:30.29 | 5:00.92 | ||||||
Julia Norén | 1994 | 1:12.67 | 2:31.84 | 7:32.76 | ||||||
Julia Pedersen | 1993 | 1:05.50 | 2:18.13 | 9:50.89 | ||||||
6 | Upsala Sim Flickor Lag 3 | 1993 | Upsala Simsällskap | 10:06.25 | ||||||
Lina Westerlund | 1995 | 1:12.14 | 2:30.37 | 2:30.37 | ||||||
Ylva Henriksson | 1994 | 1:14.03 | 2:32.25 | 5:02.62 | ||||||
Julia Dannfors | 1995 | 1:12.44 | 2:32.24 | 7:34.86 | ||||||
Hanna Larsson | 1994 | 1:13.37 | 2:31.39 | 10:06.25 | ||||||
7 | Skuru Lag 1 Dam | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 10:11.80 | ||||||
Jennie Boérius | 1991 | 1:11.58 | 2:28.76 | 2:28.76 | ||||||
Ulrika Bygdeman | 1993 | 1:11.14 | 2:30.36 | 4:59.12 | ||||||
Matilda Jansson | 1990 | 1:12.81 | 2:37.12 | 7:36.24 | ||||||
Hanna Pavlu Lewin | 1993 | 1:14.59 | 2:35.56 | 10:11.80 | ||||||
8 | Tunafors Damer Lag 1 | 0 | Tunafors Sportklubb | 10:18.71 | ||||||
Caroline Just | 1992 | 1:11.35 | 2:27.12 | 2:27.12 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 1:11.06 | 2:27.71 | 4:54.83 | ||||||
Sandra Andersson | 1994 | 1:18.79 | 2:43.96 | 7:38.79 | ||||||
Saga Richter | 1995 | 1:16.28 | 2:39.92 | 10:18.71 | ||||||
9 | Västerås SS Lag3 | 0 | Västerås Simsällskap | 10:23.17 | ||||||
Lovisa Holmberg | 1993 | 1:11.90 | 2:30.42 | 2:30.42 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 1:15.30 | 2:35.51 | 5:05.93 | ||||||
Malin Ejdersund | 1995 | 1:16.61 | 2:38.24 | 7:44.17 | ||||||
Elin Berggren | 1996 | 1:17.65 | 2:39.00 | 10:23.17 | ||||||
10 | Skuru Lag 2 Dam | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 10:35.96 | ||||||
Therese Allstadius | 1995 | 1:12.86 | 2:31.06 | 2:31.06 | ||||||
Jessica Allberg | 1995 | 1:16.16 | 2:36.21 | 5:07.27 | ||||||
Hanna von Sydow | 1994 | 1:14.92 | 2:36.29 | 7:43.56 | ||||||
Vendela Mörkdal | 1995 | 1:22.60 | 2:52.40 | 10:35.96 | ||||||
11 | Falu Simsällskap Lag 1 | 1994 | Falu Simsällskap | 11:01.33 | ||||||
Julia Sahlin | 1994 | 1:15.56 | 2:37.60 | 2:37.60 | ||||||
Hanna Fransman | 1995 | 1:17.94 | 2:42.21 | 5:19.81 | ||||||
Louise Säfström | 1995 | 1:27.23 | 3:01.81 | 8:21.62 | ||||||
Felicia Hedman | 1995 | 1:17.58 | 2:39.71 | 11:01.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 09 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 18:45 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 18, 4x100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Upsala Sim Pojkar Lag 2 | 1993 | Upsala Simsällskap | 3:48.35 | ||||||
Robin Johansson | 1990 | 26.84 | 56.89 | 56.89 | ||||||
Elias Lindskog | 1989 | 26.25 | 56.34 | 1:53.23 | ||||||
Mårten Ericsson | 1991 | 26.89 | 56.74 | 2:49.97 | ||||||
Janne Goltermann | 1989 | 26.94 | 58.38 | 3:48.35 | ||||||
2 | Tunafors Herrar Lag 2 | 0 | Tunafors Sportklubb | 3:48.58 | ||||||
Philip Burridge | 1989 | 26.83 | 55.92 | 55.92 | ||||||
Michael Curacica | 1991 | 26.93 | 57.35 | 1:53.27 | ||||||
Måns Stomvall | 1990 | 26.86 | 55.83 | 2:49.10 | ||||||
Gustav Eriksson | 1991 | 28.19 | 59.48 | 3:48.58 | ||||||
3 | Upsala Sim Pojkar Lag 1 | 1993 | Upsala Simsällskap | 3:53.14 | ||||||
Pierre Zarebski | 1992 | 26.11 | 54.08 | 54.08 | ||||||
David Hällman | 1992 | 27.55 | 57.20 | 1:51.28 | ||||||
Viktor Umenius | 1993 | 28.73 | 1:01.75 | 2:53.03 | ||||||
Henrik Ocklind | 1993 | 28.45 | 1:00.11 | 3:53.14 | ||||||
4 | Satakunta 1 Fin | 0 | Mixed Finland | 3:59.08 | ||||||
Saku Salo | 1994 | 30.01 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Juho Heininen | 1993 | 27.42 | 59.04 | 2:02.40 | ||||||
Toni Knuutila | 1993 | 27.27 | 58.91 | 3:01.31 | ||||||
Jonne Koski | 1994 | 27.75 | 57.77 | 3:59.08 | ||||||
5 | Västerås SS Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:04.60 | ||||||
Emil Lövgren | 1994 | 28.83 | 59.43 | 59.43 | ||||||
Marcus Aurén | 1994 | 29.35 | 1:01.73 | 2:01.16 | ||||||
David Hallberg | 1994 | 29.86 | 1:02.06 | 3:03.22 | ||||||
Johan Nyström | 1994 | 29.32 | 1:01.38 | 4:04.60 | ||||||
6 | Lag 2 Herr SK Ena | 0 | Simklubben Ena | 4:05.40 | ||||||
Patrik Widén | 1988 | 28.88 | 1:01.57 | 1:01.57 | ||||||
Eric Rylén | 1990 | 26.40 | 56.96 | 1:58.53 | ||||||
Fredrik Ekesten | 1995 | 32.26 | 1:07.14 | 3:05.67 | ||||||
Adam Ackerstierna | 1995 | 28.02 | 59.73 | 4:05.40 | ||||||
7 | Skuru Lag 1 Herr | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:08.10 | ||||||
Niklas Lindström | 1991 | 27.21 | 57.18 | 57.18 | ||||||
Olof Thorén | 1990 | 29.14 | 1:03.44 | 2:00.62 | ||||||
Anton Glenngård | 1993 | 29.30 | 1:03.12 | 3:03.74 | ||||||
Harald Andersson | 1991 | 29.63 | 1:04.36 | 4:08.10 | ||||||
8 | Skuru Lag 2 Herr | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:14.83 | ||||||
Sebastian Ridderskans | 1994 | 28.87 | 1:01.36 | 1:01.36 | ||||||
Love Dahlstedt | 1994 | 30.16 | 1:03.25 | 2:04.61 | ||||||
Lachlan Mcpheat | 1994 | 30.84 | 1:05.33 | 3:09.94 | ||||||
Joakim Uhlin | 1994 | 29.50 | 1:04.89 | 4:14.83 | ||||||
9 | Sundsvalls SS Lag 1 H | 0 | Sundsvalls Simsällskap | 4:14.87 | ||||||
Mattias Hedman | 1994 | 28.87 | 59.99 | 59.99 | ||||||
Johannes Skagius | 1995 | 28.18 | 1:00.25 | 2:00.24 | ||||||
Alexander Lundin | 1995 | 30.36 | 1:04.68 | 3:04.92 | ||||||
Jakob Westrin | 1996 | 33.29 | 1:09.95 | 4:14.87 | ||||||
10 | Tunafors Po 15 | 0 | Tunafors Sportklubb | 4:17.72 | ||||||
Alexander Kotevski | 1994 | 28.74 | 1:00.52 | 1:00.52 | ||||||
Erik Danielsson | 1994 | 31.94 | 1:08.18 | 2:08.70 | ||||||
Daniel Curacica | 1995 | 31.45 | 1:06.51 | 3:15.21 | ||||||
Niclas Just | 1994 | 29.30 | 1:02.51 | 4:17.72 | ||||||
11 | Upsala Sim Pojkar Lag 3 | 1993 | Upsala Simsällskap | 4:22.31 | ||||||
Johan Folkeson | 1991 | 29.30 | 1:02.95 | 1:02.95 | ||||||
Emil Dahlbom | 1994 | 31.41 | 1:07.35 | 2:10.30 | ||||||
Johan Pettersson | 1994 | 31.91 | 1:06.63 | 3:16.93 | ||||||
Carl Winlöf | 1994 | 30.51 | 1:05.38 | 4:22.31 | ||||||
12 | Västerås SS Lag2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:31.56 | ||||||
Omid Janani | 1994 | 29.82 | 1:02.72 | 1:02.72 | ||||||
Max Östberg | 1996 | 33.18 | 1:10.02 | 2:12.74 | ||||||
Gunnar Granlund | 1996 | 32.47 | 1:09.74 | 3:22.48 | ||||||
Nehro Pourian | 1994 | 32.74 | 1:09.08 | 4:31.56 | ||||||
13 | Falu Simsällskap Lag 1 | 1994 | Falu Simsällskap | 4:41.80 | ||||||
Daniel Solölid | 1994 | 30.77 | 1:05.47 | 1:05.47 | ||||||
Rasmus Rantanen | 1997 | 37.06 | 1:18.87 | 2:24.34 | ||||||
Marcus Eriksson | 1995 | 31.61 | 1:07.54 | 3:31.88 | ||||||
Martin Alfredsson | 1995 | 34.01 | 1:09.92 | 4:41.80 | ||||||
14 | Pojkar Norrtälje Lag 1 | 1995 | Norrtälje Simklubb | 5:09.28 | ||||||
Tobias Westholm | 1996 | 37.01 | 1:18.84 | 1:18.84 | ||||||
Max Örneholm | 1997 | 37.81 | 1:19.57 | 2:38.41 | ||||||
Adam Alstermark | 1996 | 38.68 | 1:21.94 | 4:00.35 | ||||||
Henrik Persson | 1995 | 30.35 | 1:08.93 | 5:09.28 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:15 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.17 | ||||||
2 | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.55 | ||||||
3 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.58 | ||||||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 38.46 | ||||||
5 | Gustav Eiroff | 1997 | Sigtuna Simklubb | 38.70 | ||||||
6 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 38.89 | ||||||
7 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.08 | ||||||
8 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.15 | ||||||
9 | Jesper Engström | 1996 | Upsala Simsällskap | 39.73 | ||||||
10 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 40.13 | ||||||
11 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.50 | ||||||
12 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 40.85 | ||||||
13 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.91 | ||||||
14 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 41.94 | ||||||
15 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 41.98 | ||||||
16 | Milio Schauman | 1997 | IF Åland | 42.39 | ||||||
17 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 42.91 | ||||||
18 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 43.11 | ||||||
19 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 43.63 | ||||||
20 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 44.62 | ||||||
21 | Oscar Wenkel | 1996 | Upsala Simsällskap | 45.71 | ||||||
22 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsällskap | 46.06 | ||||||
23 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 46.57 | ||||||
- | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Simon Gippert | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ralf Tribuntsov | 1994 | Ujumise Spordiklubi | 31.13 | ||||||
2 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 31.53 | ||||||
3 | Emil Lövgren | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.73 | ||||||
4 | Saku Salo | 1994 | Eura Swimming Team | 32.53 | ||||||
5 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 33.53 | ||||||
6 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 34.32 | ||||||
7 | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 34.73 | ||||||
8 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 34.79 | ||||||
9 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 34.93 | ||||||
10 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 35.16 | ||||||
11 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 35.35 | ||||||
12 | Daniel Solölid | 1994 | Falu Simsällskap | 35.41 | ||||||
13 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 35.76 | ||||||
14 | Anton Holmberg | 1995 | IF Åland | 35.77 | ||||||
15 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 36.85 | ||||||
16 | Martin Alfredsson | 1995 | Falu Simsällskap | 37.15 | ||||||
17 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 37.87 | ||||||
18 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 37.89 | ||||||
19 | Alexander Hagelin | 1995 | Bålsta Simklubb | 37.95 | ||||||
20 | Jesper Olsson | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 38.46 | ||||||
21 | Frans Manelius | 1995 | IF Åland | 39.04 | ||||||
22 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 39.20 | ||||||
23 | Viktor Villman | 1995 | Bålsta Simklubb | 40.68 | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 29.24 | ||||||
2 | Johan Ivarsson | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 29.78 | ||||||
3 | Erlend Alvestad | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 30.00 | ||||||
4 | Mårten Ericsson | 1991 | Upsala Simsällskap | 30.05 | ||||||
5 | Pierre Zarebski | 1992 | Upsala Simsällskap | 30.08 | ||||||
6 | Niklas Lindström | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 30.21 | ||||||
7 | Gustav Henriksson | 1990 | Södertälje Simsällskap | 30.75 | ||||||
8 | Gustav Carlsson | 1993 | IF Åland | 30.96 | ||||||
9 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 30.99 | ||||||
10 | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | 31.55 | ||||||
11 | Henrik Ocklind | 1993 | Upsala Simsällskap | 31.61 | ||||||
12 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 31.80 | ||||||
13 | Juho Heininen | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 32.12 | ||||||
14 | Björn Wallberg | 1991 | Upsala Simsällskap | 32.20 | ||||||
15 | Gustav Eriksson | 1991 | Tunafors Sportklubb | 33.03 | ||||||
16 | Eduard Mihhejev | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 33.79 | ||||||
17 | Olof Thorén | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 34.02 | ||||||
18 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 34.06 | ||||||
19 | Victor Sallhed | 1993 | Strängnäs Simsällskap | 34.37 | ||||||
20 | Janne Goltermann | 1989 | Upsala Simsällskap | 35.01 | ||||||
21 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 35.98 | ||||||
22 | Johan Henriksson | 1992 | Upsala Simsällskap | 38.48 | ||||||
23 | Mattias Fahlén | 1992 | Västerås Simsällskap | 43.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 20, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:29.16 | 3:02.76 | 4:54.05 | 6:14.28 | |||
2 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:26.55 | 3:07.11 | 4:52.81 | 6:20.17 | |||
3 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:35.32 | 3:20.57 | 5:11.97 | 6:44.43 | |||
4 | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | 6:59.27 | ||||||
- | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 400m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:11.11 | 2:32.17 | 4:04.18 | 5:14.02 | |||
2 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 1:18.42 | 2:44.25 | 4:07.65 | 5:18.67 | |||
3 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 1:13.54 | 2:36.36 | 4:09.20 | 5:22.53 | |||
4 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 1:21.26 | 2:51.79 | 4:32.48 | 5:50.48 | |||
5 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 1:22.33 | 2:59.44 | 4:41.07 | 6:00.16 | |||
6 | Cornelia Kesti | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:41.36 | 4:33.88 | 6:21.12 | 7:04.89 | |||
- | Amalia Lind | 1994 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 20, 400m Medley Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 1:17.51 | 2:50.32 | 4:28.42 | 5:48.36 | |||
2 | Alexandra Hedengren | 1991 | Simklubben Ena | 1:19.01 | 2:53.55 | 4:43.01 | 6:05.00 | |||
3 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 1:29.55 | 3:08.62 | 4:53.93 | 6:13.46 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 21, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.83 | 1:19.15 | |||||
2 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.61 | 1:21.55 | |||||
3 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 40.07 | 1:28.48 | |||||
4 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 39.22 | 1:28.52 | |||||
5 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 40.16 | 1:31.64 | |||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.98 | 1:03.60 | |||||
2 | Jonne Koski | 1994 | Pihlava Työväen Urheilijat | 29.84 | 1:03.72 | |||||
3 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 31.00 | 1:06.36 | |||||
4 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 30.33 | 1:07.06 | |||||
5 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 31.22 | 1:07.64 | |||||
6 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.28 | 1:08.46 | |||||
7 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.93 | 1:10.74 | |||||
8 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 32.68 | 1:11.91 | |||||
9 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.44 | 1:12.02 | |||||
10 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.69 | 1:14.98 | |||||
11 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 35.42 | 1:16.44 | |||||
12 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 35.99 | 1:17.08 | |||||
13 | Björn Karlsson | 1995 | IF Åland | 37.34 | 1:26.13 | |||||
- | Martin Alfredsson | 1995 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 27.63 | 58.73 | |||||
2 | Amanch Rezaghi | 1991 | Västerås Simsällskap | 28.47 | 1:00.63 | |||||
3 | Timay Edholm | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 27.42 | 1:02.37 | |||||
4 | Philip Burridge | 1989 | Tunafors Sportklubb | 28.21 | 1:02.91 | |||||
5 | Robin Johansson | 1990 | Upsala Simsällskap | 28.81 | 1:03.52 | |||||
6 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 29.28 | 1:03.62 | |||||
7 | Toni Knuutila | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 29.13 | 1:04.14 | |||||
8 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 29.51 | 1:04.31 | |||||
9 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 30.13 | 1:04.82 | |||||
10 | Victor Sallhed | 1993 | Strängnäs Simsällskap | 30.53 | 1:04.84 | |||||
11 | David Hällman | 1992 | Upsala Simsällskap | 30.75 | 1:06.52 | |||||
12 | Pål Spjelkavik | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 30.33 | 1:07.52 | |||||
13 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 31.26 | 1:08.10 | |||||
14 | Kristofer Dooley | 1991 | Upsala Simsällskap | 29.78 | 1:08.71 | |||||
15 | Gustav Carlsson | 1993 | IF Åland | 31.35 | 1:09.51 | |||||
16 | Viktor Umenius | 1993 | Upsala Simsällskap | 31.86 | 1:11.01 | |||||
17 | Henrik Grimler | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.77 | 1:12.94 | |||||
18 | Harald Andersson | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 32.81 | 1:13.32 | |||||
19 | Marcus Bådholm | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 32.71 | 1:14.22 | |||||
20 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 37.23 | 1:21.08 | |||||
21 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 35.76 | 1:22.25 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Astrid Blomqvist | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.79 | 1:16.32 | 1:58.03 | 2:38.98 | |||
2 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 40.03 | 1:23.16 | 2:07.87 | 2:50.75 | |||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 41.70 | 1:26.18 | 2:11.02 | 2:52.82 | |||
4 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.93 | 1:26.10 | 2:09.92 | 2:53.67 | |||
5 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 41.21 | 1:26.29 | 2:12.09 | 2:55.37 | |||
6 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 40.86 | 1:26.04 | 2:11.44 | 2:55.95 | |||
7 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 44.86 | 1:31.06 | 2:17.01 | 3:00.49 | |||
8 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.18 | 1:30.44 | 2:17.90 | 3:03.47 | |||
9 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 43.68 | 1:30.93 | 2:18.26 | 3:04.03 | |||
10 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 42.89 | 1:30.38 | 2:18.93 | 3:04.99 | |||
11 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 44.67 | 1:32.91 | 2:21.65 | 3:07.85 | |||
12 | Jenna Mäenpää | 1997 | Bålsta Simklubb | 44.09 | 1:33.01 | 2:22.03 | 3:08.71 | |||
13 | Linnea Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 43.37 | 1:33.86 | 2:25.76 | 3:13.05 | |||
14 | Linda Virta | 1996 | IF Åland | 47.32 | 1:37.26 | 2:27.79 | 3:14.71 | |||
15 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 45.35 | 1:35.60 | 2:27.35 | 3:16.48 | |||
16 | Maja Plars | 1998 | Bålsta Simklubb | 48.16 | 1:41.75 | 2:37.03 | 3:27.58 | |||
17 | Filippa Feria Söderholm | 1996 | Bålsta Simklubb | 45.44 | 1:41.30 | 2:38.24 | 3:32.50 | |||
- | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Thurin | 1996 | IF Åland | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 36.43 | 1:16.32 | 1:56.78 | 2:36.74 | |||
2 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 36.17 | 1:15.86 | 1:56.56 | 2:36.77 | |||
3 | Jessica Hellström | 1994 | Täby Sim | 37.17 | 1:17.00 | 1:57.61 | 2:37.03 | |||
4 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 37.08 | 1:18.58 | 2:01.63 | 2:42.97 | |||
5 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 36.54 | 1:18.00 | 2:02.30 | 2:43.76 | |||
6 | Josefine Matkoski | 1994 | Upsala Simsällskap | 39.46 | 1:22.04 | 2:05.01 | 2:47.96 | |||
7 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 39.39 | 1:21.39 | 2:05.30 | 2:49.76 | |||
8 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 39.36 | 1:23.45 | 2:09.46 | 2:53.60 | |||
9 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 41.17 | 1:25.22 | 2:10.53 | 2:54.04 | |||
10 | Ebba Eiroff | 1995 | Sigtuna Simklubb | 40.57 | 1:25.89 | 2:12.30 | 2:55.40 | |||
11 | Hanna Larsson | 1994 | Upsala Simsällskap | 42.48 | 1:27.54 | 2:12.95 | 2:57.11 | |||
12 | Elisabeth Ödman | 1995 | Upsala Simsällskap | 40.08 | 1:25.04 | 2:13.02 | 2:58.08 | |||
13 | Agnes Försth | 1995 | Upsala Simsällskap | 41.95 | 1:28.04 | 2:15.38 | 2:59.16 | |||
14 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 43.24 | 1:29.51 | 2:17.17 | 2:59.41 | |||
15 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 42.22 | 1:28.19 | 2:15.95 | 3:01.56 | |||
16 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 42.03 | 1:29.05 | 2:16.56 | 3:04.31 | |||
- | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 22, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 36.05 | 1:14.28 | 1:53.62 | 2:31.50 | |||
2 | Emma Svensson | 1992 | Upsala Simsällskap | 35.07 | 1:13.46 | 1:53.03 | 2:31.84 | |||
3 | Fanny Varga | 1990 | Täby Sim | 35.75 | 1:15.51 | 1:58.04 | 2:37.10 | |||
4 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 36.78 | 1:18.37 | 2:00.95 | 2:43.29 | |||
5 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 37.03 | 1:18.36 | 2:01.35 | 2:43.35 | |||
6 | Ronja Koskinen | 1992 | Porin Pyrintö | 39.70 | 1:23.11 | 2:07.35 | 2:48.63 | |||
7 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 40.16 | 1:23.22 | 2:07.19 | 2:49.55 | |||
8 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.23 | 1:23.43 | 2:07.10 | 2:50.45 | |||
9 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 42.24 | 1:28.10 | 2:15.20 | 2:57.93 | |||
10 | Sandra Andersson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 44.50 | 1:32.76 | 2:21.35 | 3:07.89 | |||
11 | Juulia Koskinen | 1993 | Porin Pyrintö | 46.86 | 1:38.41 | 2:36.97 | 3:31.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.86 | 1:27.64 | 2:16.93 | 3:06.19 | |||
2 | Eric Lundström | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 41.97 | 1:29.46 | 2:19.62 | 3:07.03 | |||
3 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 46.68 | 1:39.51 | 2:33.50 | 3:24.55 | |||
4 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 46.96 | 1:40.15 | 2:34.09 | 3:24.92 | |||
5 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsällskap | 46.62 | 1:39.82 | 2:33.13 | 3:24.93 | |||
6 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 47.58 | 1:41.15 | 2:35.58 | 3:25.74 | |||
7 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 47.54 | 1:41.71 | 2:36.22 | 3:28.34 | |||
8 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 47.52 | 1:41.50 | 2:36.07 | 3:28.62 | |||
9 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 47.07 | 1:40.29 | 2:36.55 | 3:31.45 | |||
10 | Jonathan Ekedahl | 1996 | Upsala Simsällskap | 49.94 | 1:47.71 | 2:47.75 | 3:46.58 | |||
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.86 | 1:18.56 | 2:00.55 | 2:42.61 | |||
2 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 35.50 | 1:16.71 | 2:00.19 | 2:42.91 | |||
3 | Emil Lövgren | 1994 | Västerås Simsällskap | 37.20 | 1:19.87 | 2:02.88 | 2:44.70 | |||
4 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 37.00 | 1:20.86 | 2:06.25 | 2:51.83 | |||
5 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 40.30 | 1:24.95 | 2:10.57 | 2:55.98 | |||
6 | Philip Lind | 1995 | Upsala Simsällskap | 42.39 | 1:27.97 | 2:14.95 | 3:00.18 | |||
7 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 40.70 | 1:27.63 | 2:16.04 | 3:03.85 | |||
8 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 42.32 | 1:29.29 | 2:16.53 | 3:04.22 | |||
9 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 41.31 | 1:28.68 | 2:17.99 | 3:04.59 | |||
- | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Johansson | 1991 | Täby Sim | 33.52 | 1:10.55 | 1:48.29 | 2:27.03 | |||
2 | Pierre Zarebski | 1992 | Upsala Simsällskap | 34.42 | 1:13.02 | 1:53.01 | 2:31.07 | |||
3 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 34.37 | 1:14.03 | 1:54.40 | 2:35.34 | |||
4 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 36.03 | 1:15.80 | 1:56.20 | 2:36.94 | |||
5 | Johan Dahlgren | 1986 | Sundsvalls Simsällskap | 36.22 | 1:16.94 | 1:57.10 | 2:38.60 | |||
6 | Sebastian Zarebski | 1987 | Upsala Simsällskap | 37.16 | 1:18.27 | 2:00.49 | 2:44.34 | |||
7 | Christoffer Andersson | 1980 | Tunafors Sportklubb | 37.20 | 1:19.79 | 2:02.64 | 2:45.34 | |||
8 | Janne Goltermann | 1989 | Upsala Simsällskap | 35.57 | 1:19.07 | 2:04.52 | 2:49.21 | |||
9 | Johan Folkeson | 1991 | Upsala Simsällskap | 37.04 | 1:20.39 | 2:05.29 | 2:50.81 | |||
10 | Marcus Bådholm | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 39.11 | 1:23.58 | 2:09.40 | 2:52.58 | |||
11 | Anton Glenngård | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 36.61 | 1:20.12 | 2:06.37 | 2:53.55 | |||
- | Elias Lindskog | 1989 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:53 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Astrid Blomqvist | 1996 | Upsala Simsällskap | 31.97 | ||||||
2 | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.86 | ||||||
3 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 35.01 | ||||||
4 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 35.37 | ||||||
5 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.70 | ||||||
6 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.99 | ||||||
7 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 36.91 | ||||||
8 | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | 37.23 | ||||||
9 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.24 | ||||||
10 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.48 | ||||||
11 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 37.64 | ||||||
12 | Linda Virta | 1996 | IF Åland | 37.73 | ||||||
13 | Emmi Anttila | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 37.78 | ||||||
14 | Katri Koivisto | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 37.95 | ||||||
15 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 38.23 | ||||||
16 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 38.28 | ||||||
17 | Julia Thurin | 1996 | IF Åland | 38.46 | ||||||
18 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 39.10 | ||||||
19 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 39.52 | ||||||
20 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 39.72 | ||||||
21 | Jenna Mäenpää | 1997 | Bålsta Simklubb | 40.33 | ||||||
22 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 41.62 | ||||||
23 | Fannie Weidlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.91 | ||||||
24 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 41.99 | ||||||
25 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.15 | ||||||
26 | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | 42.69 | ||||||
27 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.15 | ||||||
28 | Linnea Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 43.45 | ||||||
29 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 43.54 | ||||||
30 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.55 | ||||||
31 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.95 | ||||||
32 | Johanna Kolli | 1996 | Västerås Simsällskap | 44.79 | ||||||
33 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.95 | ||||||
34 | Linnéa Marklund | 1998 | Upsala Simsällskap | 45.68 | ||||||
35 | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | 45.80 | ||||||
36 | Filippa Feria Söderholm | 1996 | Bålsta Simklubb | 46.39 | ||||||
37 | Hanna Naichalani | 1996 | Upsala Simsällskap | 49.33 | ||||||
38 | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | 49.67 | ||||||
39 | Ylva Vabulis | 1996 | Västerås Simsällskap | 50.26 | ||||||
40 | Maja Plars | 1998 | Bålsta Simklubb | 50.32 | ||||||
41 | Karolina Lustig | 1997 | Upsala Simsällskap | 51.33 | ||||||
42 | Emma Westberg | 1998 | Upsala Simsällskap | 55.32 | ||||||
- | Emma Olsson | 1996 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.58 | ||||||
2 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 30.85 | ||||||
3 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 31.00 | ||||||
4 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 31.54 | ||||||
5 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 31.67 | ||||||
6 | Amalia Lind | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.73 | ||||||
7 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.83 | ||||||
8 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.11 | ||||||
9 | Therese Allstadius | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 33.50 | ||||||
10 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 34.00 | ||||||
11 | Felicia Hedman | 1995 | Falu Simsällskap | 34.24 | ||||||
12 | Elisabeth Ödman | 1995 | Upsala Simsällskap | 35.11 | ||||||
13 | Klara Lindström | 1994 | Tunafors Sportklubb | 35.33 | ||||||
14 | Agnes Försth | 1995 | Upsala Simsällskap | 35.37 | ||||||
15 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 35.58 | ||||||
16 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.25 | ||||||
17 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.29 | ||||||
18 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 36.57 | ||||||
19 | Suvi Virtanen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 36.63 | ||||||
20 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 36.98 | ||||||
21 | Caroline Sallhed | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 37.13 | ||||||
22 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.17 | ||||||
23 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 37.71 | ||||||
24 | Aijaliisa Torkkeli | 1994 | Porin Pyrintö | 38.39 | ||||||
25 | Saba Tavoosi | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.41 | ||||||
26 | Maria Sundström | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.61 | ||||||
27 | Hanna Fransman | 1995 | Falu Simsällskap | 39.71 | ||||||
28 | Mikaela Tervonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 40.98 | ||||||
29 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 41.17 | ||||||
30 | Cornelia Kesti | 1995 | Upsala Simsällskap | 42.05 | ||||||
31 | Heli Hovi | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 42.42 | ||||||
32 | Diana Björk | 1995 | Borlänge Simsällskap | 42.86 | ||||||
33 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 43.33 | ||||||
34 | Jennifer Frid | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 43.92 | ||||||
35 | Annette Hagström | 1994 | IF Åland | 44.59 | ||||||
36 | Hanna Ma | 1995 | Upsala Simsällskap | 45.61 | ||||||
- | Linnea Grele | 1995 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Amanda Melberg | 1995 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lorin Alpergin | 1995 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Lindholm | 1995 | IF Åland | DSQ | ||||||
- | Louise Säfström | 1995 | Falu Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 24, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Rasmuson | 1989 | Sundsvalls Simsällskap | 28.11 | ||||||
2 | Caroline Just | 1992 | Tunafors Sportklubb | 30.39 | ||||||
2 | Kätlin Tönning | 1991 | Ujumise Spordiklubi | 30.39 | ||||||
4 | Emma Svensson | 1992 | Upsala Simsällskap | 30.44 | ||||||
5 | Hanna Moberg | 1990 | Upsala Simsällskap | 30.62 | ||||||
6 | Madeleine Wallmon | 1991 | Täby Sim | 31.06 | ||||||
7 | Erica Ackerstierna | 1992 | Simklubben Ena | 31.23 | ||||||
8 | Antonia Larsson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 31.39 | ||||||
9 | Maria Edqvist | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 31.80 | ||||||
10 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 31.86 | ||||||
11 | Linda Myllykoski | 1991 | IF Åland | 32.07 | ||||||
12 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 32.16 | ||||||
13 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 32.60 | ||||||
14 | Matilda Jansson | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 32.64 | ||||||
15 | Fanny Varga | 1990 | Täby Sim | 33.10 | ||||||
16 | Ebba Lind | 1993 | Upsala Simsällskap | 33.23 | ||||||
17 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.38 | ||||||
18 | Alexandra Hedengren | 1991 | Simklubben Ena | 33.99 | ||||||
19 | Ronja Koskinen | 1992 | Porin Pyrintö | 34.54 | ||||||
20 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 34.84 | ||||||
21 | Sara Helling | 1993 | IF Åland | 35.14 | ||||||
22 | Sheila Almasi | 1993 | Upsala Simsällskap | 35.50 | ||||||
23 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 35.51 | ||||||
24 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 36.01 | ||||||
25 | Nella Merilaita | 1991 | Kankaanpään Uimarit | 36.35 | ||||||
26 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 36.38 | ||||||
27 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 37.54 | ||||||
28 | Milai Lopez | 1993 | Södertälje Simsällskap | 39.28 | ||||||
29 | Rebecca Edblad | 1992 | Simklubben Ena | 41.14 | ||||||
30 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 44.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.27 | ||||||
2 | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.33 | ||||||
3 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.16 | ||||||
4 | Henri Nurminen | 1997 | Eura Swimming Team | 31.45 | ||||||
5 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 32.09 | ||||||
6 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.24 | ||||||
7 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 32.92 | ||||||
8 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.11 | ||||||
9 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 33.39 | ||||||
10 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 33.60 | ||||||
11 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 33.61 | ||||||
12 | Gustav Eiroff | 1997 | Sigtuna Simklubb | 33.67 | ||||||
13 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 33.93 | ||||||
14 | Adam Alstermark | 1996 | Norrtälje Simklubb | 33.94 | ||||||
15 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 34.00 | ||||||
16 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.44 | ||||||
17 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.50 | ||||||
18 | Fredrik Byström | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.30 | ||||||
19 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 35.44 | ||||||
20 | Andreas Strandt | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.76 | ||||||
21 | Milio Schauman | 1997 | IF Åland | 35.77 | ||||||
22 | Jesper Engström | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.37 | ||||||
23 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 36.44 | ||||||
24 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.72 | ||||||
25 | Simon Gippert | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.45 | ||||||
26 | Oscar Wenkel | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.83 | ||||||
27 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.99 | ||||||
28 | Ivan Dobronravoff | 1996 | Sigtuna Simklubb | 38.44 | ||||||
29 | Joar Holmberg | 1997 | IF Åland | 38.83 | ||||||
30 | Jonathan Ekedahl | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.87 | ||||||
31 | Johannes Wikström | 1997 | Upsala Simsällskap | 39.94 | ||||||
32 | Filip von Heijne | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.16 | ||||||
- | Berkan Akdogan | 1996 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elias Altman | 1998 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonne Koski | 1994 | Pihlava Työväen Urheilijat | 26.76 | ||||||
2 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 27.44 | ||||||
3 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 27.53 | ||||||
4 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 27.64 | ||||||
5 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 27.65 | ||||||
6 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 28.02 | ||||||
7 | Ralf Tribuntsov | 1994 | Ujumise Spordiklubi | 28.32 | ||||||
8 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 28.36 | ||||||
9 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 28.46 | ||||||
10 | Saku Salo | 1994 | Eura Swimming Team | 28.52 | ||||||
11 | Daniel Solölid | 1994 | Falu Simsällskap | 28.97 | ||||||
12 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 28.98 | ||||||
13 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.49 | ||||||
13 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.49 | ||||||
15 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.56 | ||||||
16 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 29.57 | ||||||
17 | Alexander Hagelin | 1995 | Bålsta Simklubb | 29.66 | ||||||
18 | Alexander Lundin | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 29.90 | ||||||
19 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 29.95 | ||||||
20 | Anton Holmberg | 1995 | IF Åland | 30.02 | ||||||
21 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.03 | ||||||
22 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.06 | ||||||
23 | Björn Karlsson | 1995 | IF Åland | 30.09 | ||||||
24 | Erik Danielsson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 30.30 | ||||||
25 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.31 | ||||||
26 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 30.39 | ||||||
27 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.56 | ||||||
28 | Martin Alfredsson | 1995 | Falu Simsällskap | 30.68 | ||||||
29 | Philip Lind | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.08 | ||||||
30 | Frans Manelius | 1995 | IF Åland | 31.49 | ||||||
31 | Jesper Olsson | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.52 | ||||||
32 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 31.66 | ||||||
33 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 32.09 | ||||||
34 | Viktor Villman | 1995 | Bålsta Simklubb | 32.86 | ||||||
35 | Kristoffer Rindstig | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.63 | ||||||
- | Henrik Persson | 1995 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erlend Alvestad | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 24.67 | ||||||
2 | Johan Ivarsson | 1990 | Sundsvalls Simsällskap | 25.12 | ||||||
3 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 25.20 | ||||||
4 | Sebastian Holmberg | 1991 | Täby Sim | 25.41 | ||||||
5 | Philip Burridge | 1989 | Tunafors Sportklubb | 25.44 | ||||||
6 | Robin Johansson | 1990 | Upsala Simsällskap | 25.73 | ||||||
7 | Eduard Mihhejev | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 25.79 | ||||||
8 | Timay Edholm | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 25.83 | ||||||
9 | Gustav Carlsson | 1993 | IF Åland | 25.93 | ||||||
10 | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | 26.31 | ||||||
11 | Toni Knuutila | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 26.35 | ||||||
12 | Mårten Ericsson | 1991 | Upsala Simsällskap | 26.41 | ||||||
13 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 26.75 | ||||||
14 | Gustav Eriksson | 1991 | Tunafors Sportklubb | 26.80 | ||||||
15 | Niklas Lindström | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 26.92 | ||||||
16 | Janne Goltermann | 1989 | Upsala Simsällskap | 27.08 | ||||||
17 | Juho Heininen | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 27.11 | ||||||
18 | Victor Sallhed | 1993 | Strängnäs Simsällskap | 27.20 | ||||||
19 | David Hällman | 1992 | Upsala Simsällskap | 27.44 | ||||||
19 | Björn Wallberg | 1991 | Upsala Simsällskap | 27.44 | ||||||
21 | Olof Thorén | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 28.01 | ||||||
22 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 28.19 | ||||||
23 | Anton Glenngård | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 28.37 | ||||||
24 | Viktor Umenius | 1993 | Upsala Simsällskap | 28.62 | ||||||
25 | Harald Andersson | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 28.95 | ||||||
26 | Henrik Grimler | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.21 | ||||||
27 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 29.46 | ||||||
28 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 29.68 | ||||||
29 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 30.95 | ||||||
30 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 31.12 | ||||||
31 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 31.23 | ||||||
32 | Rasmus Holmsten | 1993 | Norrtälje Simklubb | 31.48 | ||||||
33 | Mattias Fahlén | 1992 | Västerås Simsällskap | 35.52 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:07 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:12.09 | 2:30.66 | 3:50.38 | 5:08.94 | |||
2 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 1:14.27 | 2:34.15 | 3:53.51 | 5:11.45 | |||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:16.10 | 2:37.57 | 3:58.37 | 5:16.40 | |||
4 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:16.67 | 2:39.12 | 4:01.86 | 5:20.33 | |||
5 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:18.16 | 2:41.56 | 4:06.12 | 5:27.80 | |||
6 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:20.59 | 2:47.48 | 4:15.16 | 5:38.79 | |||
7 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:19.45 | 2:49.71 | 4:19.69 | 5:42.84 | |||
8 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:20.22 | 2:49.51 | 4:19.22 | 5:43.76 | |||
9 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 1:20.10 | 2:50.47 | 4:20.78 | 5:46.33 | |||
10 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 1:20.77 | 2:50.55 | 4:20.42 | 5:46.50 | |||
11 | Jenna Mäenpää | 1997 | Bålsta Simklubb | 1:22.78 | 2:54.57 | 4:25.28 | 5:50.26 | |||
12 | Katri Koivisto | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 1:24.49 | 2:57.09 | 4:29.57 | 5:53.18 | |||
13 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 1:24.24 | 2:58.13 | 4:34.86 | 6:06.51 | |||
14 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:27.56 | 3:03.02 | 4:39.41 | 6:11.97 | |||
15 | Filippa Feria Söderholm | 1996 | Bålsta Simklubb | 1:25.87 | 3:04.20 | 4:43.18 | 6:18.52 | |||
16 | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | 1:29.40 | 3:08.83 | 4:51.63 | 6:28.83 | |||
17 | Victoria Rydberg | 1996 | Norrtälje Simklubb | 1:31.48 | 3:14.73 | 4:57.79 | 6:33.67 | |||
18 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 1:30.72 | 3:12.10 | 4:54.37 | 6:35.80 | |||
19 | Maja Plars | 1998 | Bålsta Simklubb | 1:34.60 | 3:19.41 | 5:04.36 | 6:44.12 | |||
- | Emma Olsson | 1996 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anna Bennbom | 1996 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:07.65 | 2:18.08 | 3:29.93 | 4:39.13 | |||
2 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 1:09.76 | 2:22.75 | 3:34.11 | 4:43.49 | |||
3 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 1:08.88 | 2:22.07 | 3:35.04 | 4:45.69 | |||
4 | Louise Åberg | 1995 | Täby Sim | 1:08.81 | 2:23.60 | 3:38.52 | 4:52.11 | |||
5 | Selma Ogden | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:09.91 | 2:25.61 | 3:42.32 | 4:58.50 | |||
6 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 1:11.35 | 2:30.03 | 3:49.62 | 5:07.45 | |||
7 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:12.43 | 2:30.82 | 3:50.40 | 5:07.91 | |||
8 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:13.18 | 2:32.61 | 3:51.42 | 5:09.54 | |||
9 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 1:14.76 | 2:36.47 | 3:57.89 | 5:14.52 | |||
10 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 1:14.95 | 2:35.77 | 3:56.76 | 5:16.31 | |||
11 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:14.29 | 2:36.29 | 3:59.35 | 5:19.88 | |||
12 | Klara Avelin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:15.50 | 2:37.35 | 4:00.81 | 5:22.52 | |||
13 | Julia Sahlin | 1994 | Falu Simsällskap | 1:15.30 | 2:39.89 | 4:03.99 | 5:26.49 | |||
14 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 1:16.18 | 2:40.02 | 4:05.70 | 5:27.59 | |||
15 | Hanna Fransman | 1995 | Falu Simsällskap | 1:17.59 | 2:42.26 | 4:07.66 | 5:28.21 | |||
16 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 1:19.96 | 2:46.67 | 4:13.08 | 5:35.73 | |||
17 | Felicia Hedman | 1995 | Falu Simsällskap | 1:20.73 | 2:51.47 | 4:17.77 | 5:36.35 | |||
18 | Mikaela Tervonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 1:21.96 | 2:48.08 | 4:14.72 | 5:37.53 | |||
19 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:18.69 | 2:45.60 | 4:13.59 | 5:38.88 | |||
20 | Cornelia Kesti | 1995 | Upsala Simsällskap | 1:25.12 | 3:00.53 | 4:33.81 | 6:01.98 | |||
21 | Annette Hagström | 1994 | IF Åland | 1:27.48 | 3:03.81 | 4:38.89 | 6:10.90 | |||
22 | Aijaliisa Torkkeli | 1994 | Porin Pyrintö | 1:23.87 | 2:58.44 | 4:38.76 | 6:14.72 | |||
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 1:08.12 | 2:18.78 | 3:30.34 | 4:40.57 | |||
2 | Sofia Berggren | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:08.65 | 2:21.25 | 3:33.67 | 4:44.26 | |||
3 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:09.53 | 2:22.49 | 3:34.89 | 4:45.74 | |||
4 | Katri Puistosalo | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 1:08.79 | 2:23.28 | 3:39.35 | 4:54.16 | |||
5 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:11.83 | 2:28.01 | 3:42.73 | 4:55.88 | |||
6 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 1:10.08 | 2:28.70 | 3:46.99 | 5:03.86 | |||
7 | Ebba Lind | 1993 | Upsala Simsällskap | 1:11.13 | 2:29.26 | 3:48.77 | 5:04.97 | |||
8 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:11.95 | 2:29.28 | 3:48.05 | 5:05.13 | |||
9 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 1:11.87 | 2:30.76 | 3:50.53 | 5:08.09 | |||
10 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 1:13.20 | 2:35.47 | 3:57.43 | 5:17.24 | |||
11 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 1:13.86 | 2:35.96 | 3:59.33 | 5:19.28 | |||
12 | Lotten Gustafsson | 1991 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:13.24 | 2:35.91 | 3:59.89 | 5:21.39 | |||
13 | Disa Hasselberg | 1988 | Upsala Simsällskap | 1:20.04 | 2:46.63 | 4:14.16 | 5:40.24 | |||
14 | Malin Edlert | 1991 | Upsala Simsällskap | 1:22.95 | 2:52.33 | 4:21.92 | 5:47.97 | |||
15 | Linda Myllykoski | 1991 | IF Åland | 1:19.07 | 2:47.32 | 4:17.92 | 5:51.29 | |||
16 | Sara Helling | 1993 | IF Åland | 1:21.85 | 2:54.92 | 4:29.54 | 5:58.40 | |||
17 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 1:25.75 | 3:02.78 | 4:41.29 | 6:15.26 | |||
18 | Juulia Koskinen | 1993 | Porin Pyrintö | 1:23.93 | 3:02.17 | 4:40.47 | 6:18.20 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:31 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 27, 4x100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Upsala Sim Pojkar Lag 2 | 1993 | Upsala Simsällskap | 4:14.77 | ||||||
Mårten Ericsson | 1991 | 31.07 | 1:04.87 | 1:04.87 | ||||||
Elias Lindskog | 1989 | 31.39 | 1:07.92 | 2:12.79 | ||||||
Robin Johansson | 1990 | 28.72 | 1:03.15 | 3:15.94 | ||||||
Janne Goltermann | 1989 | 27.89 | 58.83 | 4:14.77 | ||||||
2 | Tunafors Herrar Lag 1 | 0 | Tunafors Sportklubb | 4:15.75 | ||||||
Philip Burridge | 1989 | 32.12 | 1:08.06 | 1:08.06 | ||||||
Christoffer Andersson | 1980 | 35.27 | 1:13.16 | 2:21.22 | ||||||
Måns Stomvall | 1990 | 26.28 | 56.51 | 3:17.73 | ||||||
Gustav Eriksson | 1991 | 26.77 | 58.02 | 4:15.75 | ||||||
3 | Upsala Sim Pojkar Lag 1 | 1993 | Upsala Simsällskap | 4:20.69 | ||||||
Henrik Ocklind | 1993 | 31.88 | 1:05.50 | 1:05.50 | ||||||
Pierre Zarebski | 1992 | 31.37 | 1:08.30 | 2:13.80 | ||||||
Viktor Umenius | 1993 | 31.39 | 1:10.59 | 3:24.39 | ||||||
David Hällman | 1992 | 27.07 | 56.30 | 4:20.69 | ||||||
4 | Västerås SS Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:32.27 | ||||||
David Hallberg | 1994 | 34.61 | 1:11.88 | 1:11.88 | ||||||
Emil Lövgren | 1994 | 34.30 | 1:14.02 | 2:25.90 | ||||||
Marcus Aurén | 1994 | 30.36 | 1:05.70 | 3:31.60 | ||||||
Johan Nyström | 1994 | 28.90 | 1:00.67 | 4:32.27 | ||||||
5 | Satakunta 1 Fin | 0 | Mixed Finland | 4:37.00 | ||||||
Saku Salo | 1994 | 34.11 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Jonne Koski | 1994 | 37.53 | 1:21.17 | 2:31.52 | ||||||
Toni Knuutila | 1993 | 30.68 | 1:06.26 | 3:37.78 | ||||||
Juho Heininen | 1993 | 28.51 | 59.22 | 4:37.00 | ||||||
6 | Lag 3 Herr SK Ena | 0 | Simklubben Ena | 4:38.85 | ||||||
Eric Rylén | 1990 | 32.26 | 1:08.94 | 1:08.94 | ||||||
Alexander Örtenholm | 1988 | 37.19 | 1:22.13 | 2:31.07 | ||||||
Adam Ackerstierna | 1995 | 30.89 | 1:06.64 | 3:37.71 | ||||||
Patrik Widén | 1988 | 28.63 | 1:01.14 | 4:38.85 | ||||||
7 | Skuru Lag 2 Herr | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 4:42.97 | ||||||
Joakim Uhlin | 1994 | 34.39 | 1:13.06 | 1:13.06 | ||||||
Lachlan Mcpheat | 1994 | 37.94 | 1:19.32 | 2:32.38 | ||||||
Sebastian Ridderskans | 1994 | 30.76 | 1:08.50 | 3:40.88 | ||||||
Love Dahlstedt | 1994 | 29.46 | 1:02.09 | 4:42.97 | ||||||
8 | Upsala Sim Pojkar Lag 3 | 1993 | Upsala Simsällskap | 4:59.66 | ||||||
Emil Dahlbom | 1994 | 36.88 | 1:17.69 | 1:17.69 | ||||||
Johan Folkeson | 1991 | 35.04 | 1:15.68 | 2:33.37 | ||||||
Johan Pettersson | 1994 | 35.72 | 1:20.15 | 3:53.52 | ||||||
Carl Winlöf | 1994 | 30.75 | 1:06.14 | 4:59.66 | ||||||
9 | Tunafors Po 15 | 0 | Tunafors Sportklubb | 5:01.43 | ||||||
Erik Danielsson | 1994 | 39.08 | 1:20.32 | 1:20.32 | ||||||
Niclas Just | 1994 | 36.22 | 1:19.73 | 2:40.05 | ||||||
Alexander Kotevski | 1994 | 31.27 | 1:09.05 | 3:49.10 | ||||||
Christoffer Röbech | 1994 | 34.10 | 1:12.33 | 5:01.43 | ||||||
10 | Falu Simsällskap Lag 1 | 1994 | Falu Simsällskap | 5:17.39 | ||||||
Rasmus Rantanen | 1997 | 39.24 | 1:21.69 | 1:21.69 | ||||||
Martin Alfredsson | 1995 | 43.15 | 1:31.34 | 2:53.03 | ||||||
Marcus Eriksson | 1995 | 35.01 | 1:18.20 | 4:11.23 | ||||||
Daniel Solölid | 1994 | 31.16 | 1:06.16 | 5:17.39 | ||||||
11 | Pojkar Norrtälje Lag 1 | 1995 | Norrtälje Simklubb | 5:48.81 | ||||||
Henrik Persson | 1995 | 36.82 | 1:18.43 | 1:18.43 | ||||||
Adam Alstermark | 1996 | 46.28 | 1:38.19 | 2:56.62 | ||||||
Tobias Westholm | 1996 | 43.12 | 1:39.23 | 4:35.85 | ||||||
Rasmus Holmsten | 1993 | 34.32 | 1:12.96 | 5:48.81 | ||||||
- | Skuru Lag 1 Herr | 1999 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Heimer | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.11 | ||||||
2 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 36.79 | ||||||
3 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 37.06 | ||||||
4 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.28 | ||||||
5 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.63 | ||||||
6 | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | 37.80 | ||||||
7 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 38.15 | ||||||
8 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.53 | ||||||
9 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 38.83 | ||||||
10 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.01 | ||||||
11 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 39.05 | ||||||
12 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 39.47 | ||||||
13 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 39.81 | ||||||
14 | Jenna Mäenpää | 1997 | Bålsta Simklubb | 39.89 | ||||||
15 | Katri Koivisto | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 40.22 | ||||||
16 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 40.29 | ||||||
17 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 40.84 | ||||||
18 | Julia Herbert | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.14 | ||||||
19 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 41.37 | ||||||
20 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 41.83 | ||||||
21 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 41.91 | ||||||
22 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 41.96 | ||||||
23 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 42.26 | ||||||
24 | Fannie Weidlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.40 | ||||||
25 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 42.52 | ||||||
26 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.98 | ||||||
27 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 43.31 | ||||||
28 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.33 | ||||||
29 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 43.35 | ||||||
30 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 43.81 | ||||||
31 | Linnéa Marklund | 1998 | Upsala Simsällskap | 44.27 | ||||||
32 | Emmi Anttila | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 44.73 | ||||||
33 | Maja Plars | 1998 | Bålsta Simklubb | 45.23 | ||||||
34 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 45.43 | ||||||
35 | Victoria Rydberg | 1996 | Norrtälje Simklubb | 45.50 | ||||||
36 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 45.60 | ||||||
37 | Johanna Kolli | 1996 | Västerås Simsällskap | 45.77 | ||||||
38 | Filippa Feria Söderholm | 1996 | Bålsta Simklubb | 46.09 | ||||||
39 | Alexandra Papp | 1998 | Upsala Simsällskap | 46.52 | ||||||
40 | Alicia Strömbäck | 1997 | Sigtuna Simklubb | 46.63 | ||||||
41 | Anna Westin | 1996 | Upsala Simsällskap | 46.83 | ||||||
42 | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | 47.52 | ||||||
42 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 47.52 | ||||||
44 | Emma Westberg | 1998 | Upsala Simsällskap | 48.58 | ||||||
45 | Ylva Vabulis | 1996 | Västerås Simsällskap | 48.75 | ||||||
46 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 49.51 | ||||||
47 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 49.61 | ||||||
48 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 54.89 | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Allberg | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 33.61 | ||||||
2 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 33.69 | ||||||
3 | Julia Kindlund | 1994 | Upsala Simsällskap | 34.29 | ||||||
4 | Hanna von Sydow | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 35.56 | ||||||
5 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 35.65 | ||||||
6 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 36.54 | ||||||
7 | Ebba Eiroff | 1995 | Sigtuna Simklubb | 36.66 | ||||||
8 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 37.31 | ||||||
9 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 37.42 | ||||||
10 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 37.81 | ||||||
11 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 38.01 | ||||||
12 | Malin Lindblom | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.03 | ||||||
13 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 38.15 | ||||||
14 | Josefine Matkoski | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.17 | ||||||
15 | Julia Norén | 1994 | Simklubben Ena | 38.21 | ||||||
16 | Saba Tavoosi | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.53 | ||||||
17 | Agnes Försth | 1995 | Upsala Simsällskap | 38.61 | ||||||
18 | Saga Tjernberg | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 38.62 | ||||||
19 | Hanna Fransman | 1995 | Falu Simsällskap | 39.26 | ||||||
20 | Elisabeth Ödman | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.36 | ||||||
21 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 39.42 | ||||||
22 | Hanna Larsson | 1994 | Upsala Simsällskap | 39.47 | ||||||
23 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.68 | ||||||
24 | Felicia Hedman | 1995 | Falu Simsällskap | 39.71 | ||||||
25 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 39.84 | ||||||
26 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 39.98 | ||||||
27 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 40.02 | ||||||
28 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 40.16 | ||||||
29 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 40.29 | ||||||
30 | Julia Sahlin | 1994 | Falu Simsällskap | 40.70 | ||||||
31 | Clara Rubertsson | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.36 | ||||||
32 | Klara Avelin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 42.21 | ||||||
33 | Cornelia Kesti | 1995 | Upsala Simsällskap | 42.48 | ||||||
34 | Maria Sundström | 1994 | Upsala Simsällskap | 42.60 | ||||||
35 | Caroline Sallhed | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 42.64 | ||||||
36 | Louise Säfström | 1995 | Falu Simsällskap | 43.08 | ||||||
37 | Mikaela Tervonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 43.69 | ||||||
38 | Diana Björk | 1995 | Borlänge Simsällskap | 44.00 | ||||||
39 | Heli Hovi | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 44.85 | ||||||
40 | Annette Hagström | 1994 | IF Åland | 46.16 | ||||||
41 | Julia Lindholm | 1995 | IF Åland | 46.58 | ||||||
42 | Hanna Ma | 1995 | Upsala Simsällskap | 47.04 | ||||||
43 | Malin Andersson | 1995 | Upsala Simsällskap | 48.80 | ||||||
44 | Linnea Grele | 1995 | Upsala Simsällskap | 50.76 | ||||||
Gren 28, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Svensson | 1992 | Upsala Simsällskap | 30.89 | ||||||
2 | Michelle Coleman | 1993 | Täby Sim | 31.59 | ||||||
3 | My Wigholm | 1991 | Södertälje Simsällskap | 33.59 | ||||||
4 | Jennie Ibstedt | 1989 | Västerås Simsällskap | 33.62 | ||||||
5 | Caroline Just | 1992 | Tunafors Sportklubb | 33.66 | ||||||
6 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 34.00 | ||||||
7 | Karin Samuelsson | 1991 | Bålsta Simklubb | 34.72 | ||||||
8 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.54 | ||||||
9 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 35.60 | ||||||
10 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 35.95 | ||||||
11 | Matilda Berntsdotter | 1991 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.45 | ||||||
12 | Ronja Koskinen | 1992 | Porin Pyrintö | 36.70 | ||||||
13 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 37.34 | ||||||
14 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.51 | ||||||
15 | Nicole Kuba | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.92 | ||||||
15 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 37.92 | ||||||
17 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 38.18 | ||||||
18 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 38.73 | ||||||
19 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 38.83 | ||||||
20 | Sara Helling | 1993 | IF Åland | 39.07 | ||||||
21 | Linda Myllykoski | 1991 | IF Åland | 40.14 | ||||||
22 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 40.87 | ||||||
23 | Neda Nasseri | 1993 | Upsala Simsällskap | 41.07 | ||||||
24 | Malin Edlert | 1991 | Upsala Simsällskap | 42.00 | ||||||
25 | Sandra Andersson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 43.51 | ||||||
26 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 44.56 | ||||||
27 | Milai Lopez | 1993 | Södertälje Simsällskap | 46.67 | ||||||
- | Sheila Almasi | 1993 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fanny Varga | 1990 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:34 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 29, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:34.65 | 3:10.71 | 4:59.44 | 6:17.07 | |||
2 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:30.09 | 3:10.06 | 4:57.54 | 6:19.59 | |||
3 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:32.14 | 3:10.52 | 4:58.84 | 6:26.52 | |||
4 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 1:39.42 | 3:22.84 | 5:18.94 | 6:47.90 | |||
Gren 29, 400m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:13.98 | 2:38.64 | 4:07.39 | 5:18.45 | |||
2 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:12.71 | 2:37.73 | 4:08.05 | 5:20.92 | |||
3 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:11.88 | 2:38.87 | 4:14.65 | 5:25.37 | |||
4 | Ralf Tribuntsov | 1994 | Ujumise Spordiklubi | 1:15.26 | 2:37.65 | 4:14.70 | 5:31.56 | |||
5 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 1:21.60 | 2:47.08 | 4:18.48 | 5:34.48 | |||
6 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:21.77 | 2:53.90 | 4:41.34 | 6:00.55 | |||
- | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Gren 29, 400m Medley Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 1:05.88 | 2:24.69 | 3:46.49 | 4:54.31 | |||
2 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 1:05.47 | 2:24.38 | 3:53.67 | 4:58.01 | |||
3 | Danila Novikov | 1992 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:06.97 | 2:24.01 | 3:51.61 | 4:58.10 | |||
4 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 1:09.24 | 2:33.82 | 3:57.08 | 5:07.78 | |||
5 | Niklas Andersson | 1992 | Tunafors Sportklubb | 1:25.93 | 3:04.84 | 4:54.95 | 6:20.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:53 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Astrid Blomqvist | 1996 | Upsala Simsällskap | 33.04 | 1:12.94 | |||||
2 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 36.25 | 1:19.95 | |||||
3 | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 37.74 | 1:21.74 | |||||
4 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 37.61 | 1:24.00 | |||||
5 | Julia Thurin | 1996 | IF Åland | 39.86 | 1:24.98 | |||||
6 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 39.59 | 1:25.79 | |||||
7 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 40.88 | 1:26.28 | |||||
8 | Linda Virta | 1996 | IF Åland | 39.75 | 1:26.37 | |||||
9 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 39.90 | 1:26.79 | |||||
10 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 40.26 | 1:27.39 | |||||
11 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 40.82 | 1:27.82 | |||||
12 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 39.63 | 1:28.07 | |||||
13 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 40.47 | 1:31.98 | |||||
14 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 40.74 | 1:33.58 | |||||
15 | Emmi Anttila | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 41.88 | 1:35.43 | |||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.94 | 1:07.43 | |||||
2 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 32.49 | 1:09.76 | |||||
3 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 33.06 | 1:10.46 | |||||
4 | Amalia Lind | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.99 | 1:13.53 | |||||
5 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 33.70 | 1:17.37 | |||||
6 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 35.81 | 1:19.95 | |||||
7 | Therese Allstadius | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 33.59 | 1:21.02 | |||||
8 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 36.47 | 1:22.67 | |||||
9 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 39.07 | 1:26.32 | |||||
10 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.65 | 1:27.78 | |||||
11 | Suvi Virtanen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 38.04 | 1:28.28 | |||||
12 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 39.37 | 1:28.92 | |||||
13 | Klara Lindström | 1994 | Tunafors Sportklubb | 37.68 | 1:31.12 | |||||
14 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 41.56 | 1:33.77 | |||||
15 | Caroline Sallhed | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 41.91 | 1:35.29 | |||||
Gren 30, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Madeleine Wallmon | 1991 | Täby Sim | 32.82 | 1:09.22 | |||||
2 | Hanna Moberg | 1990 | Upsala Simsällskap | 33.10 | 1:09.68 | |||||
3 | Maria Edqvist | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 33.70 | 1:12.73 | |||||
4 | Antonia Larsson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 33.61 | 1:12.87 | |||||
5 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 33.33 | 1:13.41 | |||||
6 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 34.46 | 1:13.51 | |||||
7 | Ebba Lind | 1993 | Upsala Simsällskap | 34.77 | 1:15.06 | |||||
8 | Linda Myllykoski | 1991 | IF Åland | 34.08 | 1:15.33 | |||||
9 | Ronja Koskinen | 1992 | Porin Pyrintö | 35.10 | 1:15.99 | |||||
10 | Katri Puistosalo | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 33.65 | 1:16.22 | |||||
11 | Matilda Jansson | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 33.62 | 1:16.43 | |||||
12 | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | 35.32 | 1:19.11 | |||||
13 | Alexandra Hedengren | 1991 | Simklubben Ena | 35.09 | 1:20.77 | |||||
14 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.53 | 1:23.09 | |||||
15 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 37.82 | 1:24.38 | |||||
16 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 39.39 | 1:24.75 | |||||
17 | Sara Helling | 1993 | IF Åland | 42.27 | 1:33.19 | |||||
- | Juulia Koskinen | 1993 | Porin Pyrintö | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 41.22 | 1:25.21 | 2:09.28 | 2:51.77 | |||
2 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.70 | 1:25.36 | 2:11.38 | 2:53.64 | |||
3 | Hannes Hjärne | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 42.45 | 1:28.72 | 2:14.21 | 2:58.39 | |||
4 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 41.76 | 1:27.39 | 2:14.34 | 2:59.54 | |||
5 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 43.10 | 1:29.91 | 2:17.05 | 3:00.79 | |||
6 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 43.93 | 1:30.38 | 2:18.56 | 3:03.26 | |||
7 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 44.03 | 1:31.18 | 2:20.01 | 3:04.50 | |||
8 | Jesper Engström | 1996 | Upsala Simsällskap | 45.16 | 1:36.35 | 2:29.41 | 3:19.03 | |||
9 | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | 52.67 | 1:47.72 | 2:41.76 | 3:32.38 | |||
10 | Johannes Wikström | 1997 | Upsala Simsällskap | 51.68 | 1:47.76 | 2:44.12 | 3:37.39 | |||
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emil Lövgren | 1994 | Västerås Simsällskap | 33.83 | 1:11.34 | 1:49.06 | 2:25.09 | |||
2 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 35.11 | 1:12.72 | 1:50.64 | 2:26.99 | |||
3 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 35.34 | 1:12.92 | 1:51.50 | 2:27.44 | |||
4 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 34.70 | 1:12.55 | 1:50.99 | 2:29.46 | |||
5 | Saku Salo | 1994 | Eura Swimming Team | 35.48 | 1:15.51 | 1:56.23 | 2:34.17 | |||
6 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 37.38 | 1:19.21 | 2:01.51 | 2:39.83 | |||
7 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 37.15 | 1:18.26 | 2:01.77 | 2:43.83 | |||
8 | Joakim Uhlin | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 37.76 | 1:19.55 | 2:03.90 | 2:45.29 | |||
9 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.27 | 1:21.20 | 2:05.23 | 2:47.58 | |||
10 | David Westin | 1995 | Sala Simsällskap | 38.67 | 1:21.86 | 2:05.82 | 2:47.76 | |||
11 | Anton Holmberg | 1995 | IF Åland | 40.98 | 1:25.23 | 2:08.94 | 2:49.07 | |||
12 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 40.99 | 1:24.97 | 2:08.31 | 2:50.11 | |||
13 | Daniel Solölid | 1994 | Falu Simsällskap | 40.42 | 1:24.65 | 2:09.77 | 2:52.02 | |||
14 | Christoffer Röbech | 1994 | Tunafors Sportklubb | 41.79 | 1:26.71 | 2:12.98 | 2:56.84 | |||
15 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 41.20 | 1:26.55 | 2:12.56 | 2:58.02 | |||
16 | Frans Manelius | 1995 | IF Åland | 43.76 | 1:31.74 | 2:16.58 | 3:00.72 | |||
17 | Kristoffer Rindstig | 1994 | Upsala Simsällskap | 45.43 | 1:31.77 | 2:20.19 | 3:05.31 | |||
- | Johan Edström | 1995 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 31, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 31.86 | 1:05.99 | 1:41.16 | 2:16.05 | |||
2 | Gustav Henriksson | 1990 | Södertälje Simsällskap | 33.50 | 1:09.49 | 1:46.35 | 2:21.36 | |||
3 | Mårten Ericsson | 1991 | Upsala Simsällskap | 32.94 | 1:08.85 | 1:45.58 | 2:21.79 | |||
4 | Pierre Zarebski | 1992 | Upsala Simsällskap | 34.07 | 1:10.33 | 1:47.02 | 2:21.95 | |||
5 | Henrik Ocklind | 1993 | Upsala Simsällskap | 32.81 | 1:08.78 | 1:45.83 | 2:21.98 | |||
6 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 34.12 | 1:11.61 | 1:49.18 | 2:26.14 | |||
7 | Marcus Nordin | 1992 | Södertälje Simsällskap | 34.94 | 1:12.62 | 1:51.22 | 2:27.82 | |||
8 | Gustav Eriksson | 1991 | Tunafors Sportklubb | 36.11 | 1:15.28 | 1:55.31 | 2:34.04 | |||
9 | Lars Rydberg | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 41.14 | 1:26.50 | 2:13.08 | 2:57.45 | |||
- | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 41.61 | 1:28.76 | 2:17.01 | 3:04.94 | |||
2 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 43.41 | 1:32.54 | 2:22.55 | 3:11.46 | |||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 44.78 | 1:34.40 | 2:24.11 | 3:12.28 | |||
4 | Isabella Lian | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 43.63 | 1:33.57 | 2:24.69 | 3:12.95 | |||
5 | Emelie Finell | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 43.00 | 1:33.30 | 2:24.12 | 3:14.74 | |||
6 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.54 | 1:34.46 | 2:25.71 | 3:14.86 | |||
7 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.02 | 1:34.23 | 2:26.52 | 3:15.44 | |||
8 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 45.47 | 1:35.43 | 2:27.59 | 3:18.38 | |||
9 | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | 45.73 | 1:37.04 | 2:29.81 | 3:18.81 | |||
10 | Ida Palenius | 1996 | Porin Pyrintö | 44.53 | 1:36.61 | 2:30.02 | 3:22.35 | |||
11 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 49.10 | 1:42.34 | 2:35.43 | 3:25.81 | |||
12 | Jenna Mäenpää | 1997 | Bålsta Simklubb | 45.95 | 1:38.46 | 2:32.93 | 3:26.79 | |||
13 | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | 49.16 | 1:43.17 | 2:37.70 | 3:28.80 | |||
14 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 50.69 | 1:46.72 | 2:42.79 | 3:35.48 | |||
15 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 47.76 | 1:42.34 | 2:39.60 | 3:36.11 | |||
16 | Alexandra Papp | 1998 | Upsala Simsällskap | 50.96 | 1:47.99 | 2:44.90 | 3:40.58 | |||
17 | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | 50.77 | 1:48.31 | 2:47.03 | 3:43.74 | |||
18 | Emma Westberg | 1998 | Upsala Simsällskap | 54.43 | 1:53.44 | 2:53.29 | 3:47.78 | |||
19 | Linnéa Marklund | 1998 | Upsala Simsällskap | 50.63 | 1:49.18 | 2:49.78 | 3:47.97 | |||
20 | Maja Plars | 1998 | Bålsta Simklubb | 57.84 | 2:05.28 | 3:12.14 | 4:16.45 | |||
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 37.21 | 1:18.13 | 2:00.04 | 2:41.59 | |||
2 | Lina Westerlund | 1995 | Upsala Simsällskap | 37.06 | 1:18.94 | 2:02.81 | 2:47.21 | |||
3 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 38.94 | 1:23.02 | 2:09.44 | 2:56.16 | |||
4 | Vendela Mörkdal | 1995 | Skuru Idrottsklubb | 39.61 | 1:25.69 | 2:14.74 | 3:04.65 | |||
5 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 43.92 | 1:34.60 | 2:25.31 | 3:16.28 | |||
6 | Louise Säfström | 1995 | Falu Simsällskap | 44.72 | 1:37.21 | 2:30.22 | 3:20.87 | |||
7 | Maria Sundström | 1994 | Upsala Simsällskap | 47.59 | 1:39.93 | 2:33.16 | 3:23.13 | |||
8 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 47.54 | 1:42.49 | 2:37.32 | 3:29.44 | |||
9 | Aijaliisa Torkkeli | 1994 | Porin Pyrintö | 49.71 | 1:46.79 | 2:43.80 | 3:37.30 | |||
10 | Jennifer Frid | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 48.62 | 1:44.00 | 2:41.00 | 3:38.17 | |||
11 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 50.44 | 1:47.52 | 2:44.40 | 3:39.81 | |||
12 | Linnea Grele | 1995 | Upsala Simsällskap | 51.13 | 1:49.15 | 2:49.63 | 3:47.57 | |||
- | Amalia Lind | 1994 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 32, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ulrika Bygdeman | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 39.63 | 1:24.79 | 2:10.67 | 2:56.18 | |||
2 | Jennie Boérius | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 40.19 | 1:25.44 | 2:13.35 | 2:59.14 | |||
3 | Isabella Beiron | 1993 | Tunafors Sportklubb | 41.67 | 1:28.03 | 2:16.40 | 3:03.97 | |||
4 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 40.79 | 1:28.92 | 2:19.74 | 3:12.95 | |||
5 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 45.59 | 1:35.19 | 2:26.06 | 3:16.02 | |||
6 | Jennie Hagman | 1990 | IF Åland | 44.84 | 1:36.12 | 2:28.37 | 3:19.08 | |||
7 | Disa Hasselberg | 1988 | Upsala Simsällskap | 50.34 | 1:47.40 | 2:47.32 | 3:46.42 | |||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | David Wimmerstedt | 1997 | Upsala Simsällskap | 33.29 | ||||||
2 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 34.66 | ||||||
3 | Denis Marijanovic | 1996 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.02 | ||||||
4 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 35.72 | ||||||
5 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 36.01 | ||||||
6 | Gunnar Granlund | 1996 | Västerås Simsällskap | 37.72 | ||||||
7 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 37.84 | ||||||
8 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 38.16 | ||||||
9 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 38.90 | ||||||
10 | Axel Dahlbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 38.98 | ||||||
11 | Fredrik Nilsson | 1997 | Upsala Simsällskap | 40.42 | ||||||
12 | William Lulek | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 40.98 | ||||||
13 | Ville Haapala | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 42.64 | ||||||
14 | Emil Dahlberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 42.82 | ||||||
15 | Jesper Engström | 1996 | Upsala Simsällskap | 43.83 | ||||||
16 | Samuel Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 43.85 | ||||||
17 | Joar Holmberg | 1997 | IF Åland | 49.20 | ||||||
18 | Ivan Dobronravoff | 1996 | Sigtuna Simklubb | 49.57 | ||||||
19 | Jonathan Ekedahl | 1996 | Upsala Simsällskap | 51.99 | ||||||
- | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emil Björk | 1996 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johannes Wikström | 1997 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Milio Schauman | 1997 | IF Åland | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonne Koski | 1994 | Pihlava Työväen Urheilijat | 28.37 | ||||||
2 | Adam Ackerstierna | 1995 | Simklubben Ena | 28.77 | ||||||
3 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 29.69 | ||||||
4 | André Gradin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.70 | ||||||
5 | Alexander Kotevski | 1994 | Tunafors Sportklubb | 29.80 | ||||||
6 | Sebastian Ridderskans | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 30.49 | ||||||
7 | Saku Salo | 1994 | Eura Swimming Team | 31.87 | ||||||
8 | Johan Pettersson | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.35 | ||||||
9 | Viktor Doder | 1994 | Sala Simsällskap | 32.36 | ||||||
10 | Marcus Eriksson | 1995 | Falu Simsällskap | 32.42 | ||||||
11 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 32.58 | ||||||
12 | Emil Dahlbom | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.63 | ||||||
13 | Love Dahlstedt | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 32.64 | ||||||
14 | Niclas Just | 1994 | Tunafors Sportklubb | 32.72 | ||||||
15 | Björn Karlsson | 1995 | IF Åland | 33.95 | ||||||
16 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 35.00 | ||||||
17 | Alexander Hagelin | 1995 | Bålsta Simklubb | 35.36 | ||||||
18 | Philip Lind | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.24 | ||||||
19 | Carl Winlöf | 1994 | Upsala Simsällskap | 36.39 | ||||||
20 | Anton Holmberg | 1995 | IF Åland | 36.61 | ||||||
21 | Pontus Lindholm | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 37.58 | ||||||
22 | Viktor Villman | 1995 | Bålsta Simklubb | 37.76 | ||||||
23 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 42.60 | ||||||
24 | Kristoffer Rindstig | 1994 | Upsala Simsällskap | 45.62 | ||||||
- | Martin Alfredsson | 1995 | Falu Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Måns Stomvall | 1990 | Tunafors Sportklubb | 26.02 | ||||||
2 | Toni Knuutila | 1993 | Pihlava Työväen Urheilijat | 26.82 | ||||||
3 | Timay Edholm | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 26.96 | ||||||
4 | Robin Johansson | 1990 | Upsala Simsällskap | 27.07 | ||||||
5 | Danila Novikov | 1992 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 27.30 | ||||||
6 | Niklas Lindström | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 27.37 | ||||||
7 | Philip Burridge | 1989 | Tunafors Sportklubb | 27.49 | ||||||
8 | Amanch Rezaghi | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.76 | ||||||
9 | Kristofer Dooley | 1991 | Upsala Simsällskap | 28.00 | ||||||
10 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 28.12 | ||||||
11 | Erik Emanuelsson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 28.16 | ||||||
12 | Mårten Ericsson | 1991 | Upsala Simsällskap | 28.21 | ||||||
13 | Pål Spjelkavik | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 28.48 | ||||||
14 | Gustav Carlsson | 1993 | IF Åland | 28.53 | ||||||
15 | Simon Nilsson | 1991 | Södertälje Simsällskap | 28.83 | ||||||
16 | Victor Sallhed | 1993 | Strängnäs Simsällskap | 28.89 | ||||||
17 | Erlend Alvestad | 1988 | Sundsvalls Simsällskap | 29.30 | ||||||
18 | David Hällman | 1992 | Upsala Simsällskap | 29.54 | ||||||
19 | André Lopez | 1991 | Södertälje Simsällskap | 29.55 | ||||||
20 | Olof Thorén | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 29.57 | ||||||
21 | Gustav Eriksson | 1991 | Tunafors Sportklubb | 29.69 | ||||||
22 | Viktor Umenius | 1993 | Upsala Simsällskap | 30.41 | ||||||
23 | Eduard Mihhejev | 1993 | Ujumise Spordiklubi | 30.49 | ||||||
24 | Harald Andersson | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 30.67 | ||||||
25 | Björn Wallberg | 1991 | Upsala Simsällskap | 30.68 | ||||||
26 | Marcus Bådholm | 1991 | Skuru Idrottsklubb | 30.86 | ||||||
27 | Erik Wennerstrand | 1993 | Sala Simsällskap | 30.96 | ||||||
28 | Henrik Ocklind | 1993 | Upsala Simsällskap | 31.31 | ||||||
29 | Anton Glenngård | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 31.57 | ||||||
30 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 33.91 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:22 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefine Norlin | 1996 | Upsala Simsällskap | 30.91 | ||||||
2 | Tilda Blick | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 30.92 | ||||||
3 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 31.01 | ||||||
4 | Jenna Mäenpää | 1997 | Bålsta Simklubb | 31.98 | ||||||
5 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 32.13 | ||||||
6 | Vilma Heimer | 1996 | Upsala Simsällskap | 32.28 | ||||||
7 | Elin Berggren | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.41 | ||||||
8 | Maria Lövgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 32.62 | ||||||
9 | Senna Mäki | 1997 | Kankaanpään Uimarit | 32.89 | ||||||
10 | Alice Suits | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.03 | ||||||
11 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.04 | ||||||
12 | Lina Berggren | 1998 | Västerås Simsällskap | 33.07 | ||||||
13 | Matilda Vestberg | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 33.12 | ||||||
14 | Enya Mcpheat | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 33.19 | ||||||
15 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 33.54 | ||||||
16 | Emilia Herlitz | 1997 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.76 | ||||||
17 | Eveline Westberg | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 33.77 | ||||||
18 | Nadja Lagerström | 1996 | Borlänge Simsällskap | 33.83 | ||||||
19 | Julia Thurin | 1996 | IF Åland | 33.92 | ||||||
20 | Katri Koivisto | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 34.13 | ||||||
21 | Frida Byström | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.15 | ||||||
22 | Julia Herbert | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.18 | ||||||
23 | Molly Bollbring | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 34.19 | ||||||
24 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.22 | ||||||
25 | Cecilia Svensson | 1997 | Sundsvalls Simsällskap | 34.29 | ||||||
26 | Alice Ståhle | 1997 | Västerås Simsällskap | 34.43 | ||||||
27 | Elsa Hedman | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.48 | ||||||
28 | Emmi Anttila | 1996 | Kankaanpään Uimarit | 34.49 | ||||||
29 | Michelle Jacobi | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.75 | ||||||
30 | Saga Christiernin | 1997 | Norrtälje Simklubb | 34.83 | ||||||
31 | Linda Virta | 1996 | IF Åland | 35.22 | ||||||
32 | Anna Westin | 1996 | Upsala Simsällskap | 35.26 | ||||||
33 | Emma Persson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 35.39 | ||||||
34 | Elin Löwstedt | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.42 | ||||||
35 | Madeleine Olofsson | 1997 | Västerås Simsällskap | 35.56 | ||||||
36 | Ulrika Blom | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.67 | ||||||
37 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 35.99 | ||||||
38 | Anna Bennbom | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.15 | ||||||
39 | Johanna Strömstedt | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.29 | ||||||
39 | Emilia Lindh | 1997 | Västerås Simsällskap | 36.29 | ||||||
41 | Filippa Feria Söderholm | 1996 | Bålsta Simklubb | 36.35 | ||||||
42 | Josefine Hedmo | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.64 | ||||||
43 | Ylva Dahlstedt | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.00 | ||||||
43 | Fannie Weidlitz | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 37.00 | ||||||
45 | Amanda Löfgren | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.10 | ||||||
46 | Amanda Nyback | 1997 | Västerås Simsällskap | 37.16 | ||||||
47 | Julia Vaahtera | 1996 | Porin Pyrintö | 37.32 | ||||||
48 | Linnéa Marklund | 1998 | Upsala Simsällskap | 37.92 | ||||||
49 | Johanna Kolli | 1996 | Västerås Simsällskap | 38.11 | ||||||
50 | Alicia Strömbäck | 1997 | Sigtuna Simklubb | 38.66 | ||||||
51 | Mikaela Söderberg | 1996 | IF Åland | 38.70 | ||||||
52 | Andréa Persson | 1999 | Västerås Simsällskap | 39.12 | ||||||
53 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 39.21 | ||||||
54 | Maja Plars | 1998 | Bålsta Simklubb | 39.36 | ||||||
55 | Alexandra Papp | 1998 | Upsala Simsällskap | 41.52 | ||||||
- | Victoria Rydberg | 1996 | Norrtälje Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 28.34 | ||||||
2 | Tessa Nurminen | 1994 | Eura Swimming Team | 28.40 | ||||||
3 | Ulrica Sandgren | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 29.19 | ||||||
3 | Emma Karell | 1994 | Norrtälje Simklubb | 29.19 | ||||||
5 | Felicia Hedman | 1995 | Falu Simsällskap | 29.84 | ||||||
6 | Jennifer Schwartz | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 30.16 | ||||||
7 | Frida Idesten | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 30.30 | ||||||
8 | Ebba Engström | 1995 | Tunafors Sportklubb | 30.52 | ||||||
9 | Ylva Henriksson | 1994 | Upsala Simsällskap | 30.54 | ||||||
10 | Elin Ottosson-Bixo | 1995 | Västerås Simsällskap | 30.77 | ||||||
11 | Malin Lindblom | 1994 | Upsala Simsällskap | 31.22 | ||||||
12 | Selma Ogden | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.29 | ||||||
13 | Felicia Lidström | 1994 | Upsala Simsällskap | 31.58 | ||||||
14 | Josefine Matkoski | 1994 | Upsala Simsällskap | 31.69 | ||||||
15 | Rebecca Florinus | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.71 | ||||||
16 | Elisabeth Ödman | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.86 | ||||||
17 | Sandra Reichenberger | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.05 | ||||||
18 | Mazy Fritz | 1994 | Södertälje Simsällskap | 32.11 | ||||||
19 | Klara Lindström | 1994 | Tunafors Sportklubb | 32.20 | ||||||
20 | Mathilda Sjöberg | 1995 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 32.31 | ||||||
21 | Hanna Larsson | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.38 | ||||||
22 | Julia Dannfors | 1995 | Upsala Simsällskap | 32.58 | ||||||
23 | Hanna Fransman | 1995 | Falu Simsällskap | 32.59 | ||||||
24 | Mathilda Haglind | 1994 | Upsala Simsällskap | 32.79 | ||||||
25 | Caroline Sallhed | 1994 | Strängnäs Simsällskap | 32.83 | ||||||
26 | Viktoria Vuori | 1995 | Simklubben Ena | 32.95 | ||||||
27 | Janina Myllykoski | 1995 | IF Åland | 33.04 | ||||||
28 | Julia Norén | 1994 | Simklubben Ena | 33.08 | ||||||
29 | Hanna Karlsson | 1995 | Strängnäs Simsällskap | 33.10 | ||||||
30 | Saga Richter | 1995 | Tunafors Sportklubb | 33.25 | ||||||
31 | Saga Tjernberg | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 33.31 | ||||||
32 | Mikaela Tervonen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 33.33 | ||||||
33 | Klara Avelin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 33.39 | ||||||
34 | Maria Sundström | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.83 | ||||||
34 | Julia Sahlin | 1994 | Falu Simsällskap | 33.83 | ||||||
36 | Mari Edlert | 1995 | Upsala Simsällskap | 33.84 | ||||||
37 | Malin Ejdersund | 1995 | Västerås Simsällskap | 33.88 | ||||||
38 | Clara Rubertsson | 1994 | Upsala Simsällskap | 33.92 | ||||||
39 | Sandra Andersson | 1994 | Tunafors Sportklubb | 34.24 | ||||||
40 | Heli Hovi | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 34.30 | ||||||
41 | Cornelia Kesti | 1995 | Upsala Simsällskap | 34.35 | ||||||
42 | Suvi Virtanen | 1995 | Kankaanpään Uimarit | 34.44 | ||||||
43 | Annette Hagström | 1994 | IF Åland | 34.68 | ||||||
44 | Saba Tavoosi | 1994 | Upsala Simsällskap | 34.89 | ||||||
45 | Louise Säfström | 1995 | Falu Simsällskap | 35.33 | ||||||
46 | Line Alfredsson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 35.69 | ||||||
47 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.08 | ||||||
48 | Hanna Ma | 1995 | Upsala Simsällskap | 36.20 | ||||||
49 | Aijaliisa Torkkeli | 1994 | Porin Pyrintö | 36.62 | ||||||
50 | Diana Björk | 1995 | Borlänge Simsällskap | 37.04 | ||||||
51 | Jennifer Frid | 1994 | Sundsvalls Simsällskap | 37.14 | ||||||
52 | Julia Lindholm | 1995 | IF Åland | 39.35 | ||||||
- | Lorin Alpergin | 1995 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Svensson | 1992 | Upsala Simsällskap | 26.82 | ||||||
2 | Michelle Coleman | 1993 | Täby Sim | 27.73 | ||||||
3 | Kätlin Tönning | 1991 | Ujumise Spordiklubi | 28.08 | ||||||
4 | Caroline Just | 1992 | Tunafors Sportklubb | 28.14 | ||||||
5 | Julia Pedersen | 1993 | Simklubben Ena | 28.41 | ||||||
6 | Veronika Fredholm | 1993 | Västerås Simsällskap | 28.55 | ||||||
7 | Hanna Moberg | 1990 | Upsala Simsällskap | 28.64 | ||||||
8 | Fanny Varga | 1990 | Täby Sim | 29.13 | ||||||
9 | Rebecka Bolt | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 29.44 | ||||||
10 | Linda Myllykoski | 1991 | IF Åland | 29.58 | ||||||
11 | Maria Lunusjkin | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 30.01 | ||||||
12 | Lina Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 30.15 | ||||||
13 | Karin Samuelsson | 1991 | Bålsta Simklubb | 30.23 | ||||||
14 | Isabelle Lundin | 1991 | Västerås Simsällskap | 30.24 | ||||||
15 | Antonia Larsson | 1993 | Sundsvalls Simsällskap | 30.29 | ||||||
16 | Maria Edqvist | 1991 | Sundsvalls Simsällskap | 30.35 | ||||||
17 | Matilda Jansson | 1990 | Skuru Idrottsklubb | 30.99 | ||||||
18 | Malin Hedberg | 1991 | Västerås Simsällskap | 31.00 | ||||||
19 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.19 | ||||||
20 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.43 | ||||||
21 | Lovisa Holmberg | 1993 | Västerås Simsällskap | 31.81 | ||||||
22 | Ebba Lind | 1993 | Upsala Simsällskap | 31.89 | ||||||
23 | Matilda Leidefeldt | 1990 | Borlänge Simsällskap | 31.94 | ||||||
24 | Hanna Pavlu Lewin | 1993 | Skuru Idrottsklubb | 32.14 | ||||||
25 | Alexandra Hedengren | 1991 | Simklubben Ena | 32.30 | ||||||
26 | Nicole Kuba | 1993 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 33.44 | ||||||
27 | Mikaela Olofsson | 1992 | Västerås Simsällskap | 34.17 | ||||||
28 | Neda Nasseri | 1993 | Upsala Simsällskap | 34.40 | ||||||
29 | Milai Lopez | 1993 | Södertälje Simsällskap | 34.76 | ||||||
30 | Rebecca Edblad | 1992 | Simklubben Ena | 34.82 | ||||||
31 | Malin Edlert | 1991 | Upsala Simsällskap | 34.94 | ||||||
32 | Sara Helling | 1993 | IF Åland | 35.06 | ||||||
33 | Disa Hasselberg | 1988 | Upsala Simsällskap | 36.55 | ||||||
34 | Sandra Andersson | 1993 | Södertälje Simsällskap | 36.72 | ||||||
35 | Martina Wahlström | 1991 | Tunafors Sportklubb | 36.96 | ||||||
36 | Juulia Koskinen | 1993 | Porin Pyrintö | 37.88 | ||||||
- | Katarina Burman | 1993 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 35, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Max Östberg | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:17.80 | 2:38.68 | 3:59.63 | 5:17.17 | |||
2 | Jakob Westrin | 1996 | Sundsvalls Simsällskap | 1:14.17 | 2:36.48 | 3:59.49 | 5:19.87 | |||
3 | Tim Filipsson | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 1:19.50 | 2:48.55 | 4:17.97 | 5:43.75 | |||
4 | Sean Johansson | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:21.95 | 2:53.49 | 4:24.41 | 5:47.03 | |||
5 | Rasmus Rantanen | 1997 | Falu Simsällskap | 1:24.05 | 2:58.06 | 4:33.03 | 6:00.90 | |||
6 | Boris Wu | 1997 | Upsala Simsällskap | 1:30.70 | 3:11.84 | 4:54.50 | 6:28.49 | |||
7 | Andre Filipsson | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 1:28.00 | 3:07.90 | 4:48.60 | 6:28.93 | |||
Gren 35, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emil Lövgren | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:04.62 | 2:13.10 | 3:23.04 | 4:32.42 | |||
2 | Johan Nyström | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:06.50 | 2:18.38 | 3:30.09 | 4:41.19 | |||
3 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:06.09 | 2:18.86 | 3:31.68 | 4:43.20 | |||
4 | Marcus Aurén | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:07.82 | 2:21.15 | 3:34.76 | 4:47.09 | |||
5 | David Hallberg | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:08.45 | 2:22.00 | 3:35.76 | 4:49.21 | |||
6 | Johannes Skagius | 1995 | Sundsvalls Simsällskap | 1:07.32 | 2:23.31 | 3:39.55 | 4:54.35 | |||
7 | Jesper Falk | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.84 | 2:28.18 | 3:48.41 | 5:04.27 | |||
8 | Andreas Hedin | 1994 | Upsala Simsällskap | 1:10.13 | 2:28.73 | 3:48.46 | 5:06.38 | |||
9 | Lachlan Mcpheat | 1994 | Skuru Idrottsklubb | 1:11.66 | 2:31.42 | 3:51.57 | 5:07.09 | |||
10 | Oskar Emanuelsson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:12.00 | 2:32.70 | 3:53.53 | 5:11.93 | |||
11 | Joacim Westin | 1994 | Upsala Simsällskap | 1:15.04 | 2:37.70 | 3:59.17 | 5:19.73 | |||
12 | Frans Manelius | 1995 | IF Åland | 1:15.02 | 2:36.74 | 4:00.65 | 5:20.97 | |||
13 | Fredrik Dehlin | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:15.89 | 2:41.06 | 4:09.61 | 5:32.48 | |||
14 | Kristoffer Rindstig | 1994 | Upsala Simsällskap | 1:18.74 | 2:46.83 | 4:13.96 | 5:35.94 | |||
Gren 35, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | David Hällman | 1992 | Upsala Simsällskap | 1:03.72 | 2:12.86 | 3:21.48 | 4:27.50 | |||
2 | Nisse Anttila | 1987 | Borlänge Simsällskap | 1:03.11 | 2:11.90 | 3:20.89 | 4:27.55 | |||
3 | Eric Rylén | 1990 | Simklubben Ena | 1:04.06 | 2:13.53 | 3:22.99 | 4:33.29 | |||
4 | Gustav Carlsson | 1993 | IF Åland | 1:04.22 | 2:14.37 | 3:25.57 | 4:36.53 | |||
5 | Oskar Altzar | 1992 | Borlänge Simsällskap | 1:12.67 | 2:30.78 | 3:51.19 | 5:09.26 | |||
6 | Joakim Anttila | 1991 | Borlänge Simsällskap | 1:12.67 | 2:33.21 | 3:55.72 | 5:15.38 | |||
- | Janne Goltermann | 1989 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johan Johansson | 1991 | Täby Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Jöns Svanbergsimmet 2009 | Utskriftsdatum | 10 maj 2009 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 18:09 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap |
Gren 36, 4x100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Västerås SS Lag1 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:37.84 | ||||||
Isabelle Lundin | 1991 | 35.48 | 1:12.46 | 1:12.46 | ||||||
Sara Ottosson-Bixo | 1995 | 36.60 | 1:17.50 | 2:29.96 | ||||||
Frida Berggren | 1994 | 30.78 | 1:06.72 | 3:36.68 | ||||||
Veronika Fredholm | 1993 | 29.16 | 1:01.16 | 4:37.84 | ||||||
2 | Upsala Sim Flickor Lag 1 | 1993 | Upsala Simsällskap | 4:45.92 | ||||||
Julia Kindlund | 1994 | 35.58 | 1:13.49 | 1:13.49 | ||||||
Lina Westerlund | 1995 | 35.53 | 1:15.78 | 2:29.27 | ||||||
Amalia Lind | 1994 | 33.68 | 1:13.73 | 3:43.00 | ||||||
Astrid Blomqvist | 1996 | 29.56 | 1:02.92 | 4:45.92 | ||||||
3 | Upsala Sim Flickor Lag 2 | 1993 | Upsala Simsällskap | 4:50.01 | ||||||
Emma Svensson | 1992 | 33.00 | 1:09.26 | 1:09.26 | ||||||
Felicia Lidström | 1994 | 38.07 | 1:22.60 | 2:31.86 | ||||||
Hanna Moberg | 1990 | 31.51 | 1:10.42 | 3:42.28 | ||||||
Selma Ogden | 1995 | 31.68 | 1:07.73 | 4:50.01 | ||||||
4 | Lag 2 Dam SK Ena | 0 | Simklubben Ena | 4:59.51 | ||||||
Julia Norén | 1994 | 38.71 | 1:19.18 | 1:19.18 | ||||||
Erica Ackerstierna | 1992 | 36.23 | 1:20.33 | 2:39.51 | ||||||
Alexandra Hedengren | 1991 | 34.56 | 1:18.01 | 3:57.52 | ||||||
Julia Pedersen | 1993 | 29.34 | 1:01.99 | 4:59.51 | ||||||
5 | Skuru Lag 2 Dam | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 5:02.14 | ||||||
Hanna von Sydow | 1994 | 35.71 | 1:14.93 | 1:14.93 | ||||||
Vendela Mörkdal | 1995 | 37.53 | 1:21.94 | 2:36.87 | ||||||
Therese Allstadius | 1995 | 34.10 | 1:18.78 | 3:55.65 | ||||||
Jessica Allberg | 1995 | 31.52 | 1:06.49 | 5:02.14 | ||||||
6 | Västerås SS Lag2 | 0 | Västerås Simsällskap | 5:03.20 | ||||||
Rebecca Florinus | 1994 | 35.97 | 1:13.59 | 1:13.59 | ||||||
Lina Berggren | 1998 | 38.17 | 1:24.28 | 2:37.87 | ||||||
Elin Ottosson-Bixo | 1995 | 35.70 | 1:20.02 | 3:57.89 | ||||||
Malin Hedberg | 1991 | 31.71 | 1:05.31 | 5:03.20 | ||||||
7 | Tunafors Damer Lag 1 | 0 | Tunafors Sportklubb | 5:08.46 | ||||||
Saga Richter | 1995 | 38.86 | 1:21.15 | 1:21.15 | ||||||
Isabella Beiron | 1993 | 39.60 | 1:27.00 | 2:48.15 | ||||||
Caroline Just | 1992 | 33.12 | 1:13.17 | 4:01.32 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 31.92 | 1:07.14 | 5:08.46 | ||||||
8 | Upsala Sim Flickor Lag 3 | 1993 | Upsala Simsällskap | 5:10.56 | ||||||
Vilma Heimer | 1996 | 39.02 | 1:19.16 | 1:19.16 | ||||||
Agnes Försth | 1995 | 38.39 | 1:24.04 | 2:43.20 | ||||||
Ebba Lind | 1993 | 34.72 | 1:15.20 | 3:58.40 | ||||||
Josefine Norlin | 1996 | 33.74 | 1:12.16 | 5:10.56 | ||||||
9 | Skuru Lag 1 Dam | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 5:11.83 | ||||||
Hanna Pavlu Lewin | 1993 | 40.71 | 1:25.23 | 1:25.23 | ||||||
Ulrika Bygdeman | 1993 | 37.85 | 1:21.93 | 2:47.16 | ||||||
Jennie Boérius | 1991 | 34.82 | 1:16.62 | 4:03.78 | ||||||
Matilda Jansson | 1990 | 32.46 | 1:08.05 | 5:11.83 | ||||||
10 | Borlänge SS Damer Lag1 | 1992 | Borlänge Simsällskap | 5:24.26 | ||||||
Nadja Lagerström | 1996 | 39.06 | 1:23.06 | 1:23.06 | ||||||
Matilda Leidefeldt | 1990 | 39.90 | 1:28.46 | 2:51.52 | ||||||
Lina Anttila | 1987 | 32.44 | 1:11.77 | 4:03.29 | ||||||
Diana Björk | 1995 | 38.31 | 1:20.97 | 5:24.26 | ||||||
11 | Västerås SS Lag3 | 0 | Västerås Simsällskap | 5:36.59 | ||||||
Lovisa Holmberg | 1993 | 40.57 | 1:22.84 | 1:22.84 | ||||||
Malin Ejdersund | 1995 | 43.43 | 1:34.12 | 2:56.96 | ||||||
Elin Berggren | 1996 | 39.11 | 1:27.48 | 4:24.44 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 34.07 | 1:12.15 | 5:36.59 | ||||||
12 | Flickor Norrtälje Lag 1 | 0 | Norrtälje Simklubb | 5:52.66 | ||||||
Rebecca Rüdén | 1997 | 42.10 | 1:26.55 | 1:26.55 | ||||||
Emma Persson | 1997 | 45.89 | 1:39.89 | 3:06.44 | ||||||
Saga Christiernin | 1997 | 39.98 | 1:27.97 | 4:34.41 | ||||||
Michelle Jacobi | 1997 | 36.10 | 1:18.25 | 5:52.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.17.02 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |