Results for Falkenberg Race 2016
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falkenberg Race 2016 | Utskriftsdatum | 09 april 2016 | |||
Tävlingsort | Falkenberg | Utskriftstid | 12:38 | |||
Arrangör | Falkenbergs Simklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 09 april 2016 |
Gren 8, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | 100m | Tid | Status | ||
Förening | Anmtid | |||||||||
1 | Elfsborg Mix 1 | 0 | 4:03.56 | |||||||
Simklubben Elfsborg | 4:01.59 | |||||||||
Viktor Johansson | 1999 | 28.83 | 59.64 | 59.64 | ||||||
Emelie Melin | 2000 | 29.47 | 1:00.88 | 2:00.52 | ||||||
Anton Lornell | 1998 | 28.62 | 58.87 | 2:59.39 | ||||||
Sofie Wirfalk | 2000 | 30.82 | 1:04.17 | 4:03.56 | ||||||
2 | Jönköping Mix 1 | 2000 | 4:04.38 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 3:52.85 | |||||||||
Ishak Sabic | 1999 | 27.95 | 57.22 | 57.22 | ||||||
Antonia Prior | 1999 | 29.79 | 1:02.41 | 1:59.63 | ||||||
Filip Egelrud | 2000 | 28.94 | 1:00.78 | 3:00.41 | ||||||
Elin Ristl | 1999 | 30.80 | 1:03.97 | 4:04.38 | ||||||
3 | Mass Mix 1 | 0 | 4:06.12 | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:51.39 | |||||||||
Alfred Löfgren | 1998 | 28.51 | 59.50 | 59.50 | ||||||
Elsa Jörstam | 2001 | 31.41 | 1:06.05 | 2:05.55 | ||||||
Linnéa Lundborg | 2000 | 29.67 | 1:03.86 | 3:09.41 | ||||||
Aron Qvirist | 1998 | 26.69 | 56.71 | 4:06.12 | ||||||
4 | S 77 Mix Lag 1 | 0 | 4:18.66 | |||||||
S77 Stenungsund | 4:13.54 | |||||||||
Lisa Bergman | 2002 | 33.45 | 1:09.68 | 1:09.68 | ||||||
Linus Holmdahl | 2001 | 28.64 | 1:01.01 | 2:10.69 | ||||||
Alva Back | 2002 | 31.40 | 1:04.84 | 3:15.53 | ||||||
Jesper Holmdahl | 1999 | 29.75 | 1:03.13 | 4:18.66 | ||||||
5 | Jönköping Mix 2 | 2001 | 4:18.69 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 4:07.40 | |||||||||
Job Sanders | 2003 | 30.78 | 1:04.32 | 1:04.32 | ||||||
Angelica Stark | 1999 | 30.51 | 1:03.62 | 2:07.94 | ||||||
William Brink | 1998 | 31.66 | 1:05.79 | 3:13.73 | ||||||
Emma Roos | 1999 | 30.91 | 1:04.96 | 4:18.69 | ||||||
6 | Mass Mix 2 | 0 | 4:19.03 | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:58.91 | |||||||||
Leo Iséni | 2001 | 29.28 | 1:01.63 | 1:01.63 | ||||||
Elvira Skogsberg | 2001 | 31.64 | 1:07.32 | 2:08.95 | ||||||
Saga Janzén | 2002 | 31.88 | 1:07.90 | 3:16.85 | ||||||
Joel Eliasson | 1998 | 28.51 | 1:02.18 | 4:19.03 | ||||||
7 | Göteborg Mix 1 | 0 | 4:19.05 | |||||||
Göteborg Sim | 4:08.70 | |||||||||
Gustav Vallin | 2001 | 29.40 | 1:02.58 | 1:02.58 | ||||||
Linnea Kaldrup | 1996 | 31.87 | 1:08.65 | 2:11.23 | ||||||
Christina Ekstedt | 1996 | 30.29 | 1:05.60 | 3:16.83 | ||||||
Gustav Nislander | 2001 | 29.17 | 1:02.22 | 4:19.05 | ||||||
8 | Trollhättan Mix Lag 1 | 0 | 4:20.54 | |||||||
Trollhättans Simsällskap | 3:59.82 | |||||||||
Olivia Rudqvist | 2000 | 31.02 | 1:04.71 | 1:04.71 | ||||||
Charlie Tranberg | 2002 | 30.89 | 1:04.64 | 2:09.35 | ||||||
Elin Lokrantz | 2000 | 31.31 | 1:06.15 | 3:15.50 | ||||||
Hampus Johannesson | 2000 | 30.84 | 1:05.04 | 4:20.54 | ||||||
9 | Göteborg Mix 2 | 0 | 4:23.15 | |||||||
Göteborg Sim | 4:19.05 | |||||||||
Nicolas Söderberg | 2001 | 31.06 | 1:03.27 | 1:03.27 | ||||||
Hannah Hemberg | 2002 | 31.82 | 1:06.22 | 2:09.49 | ||||||
Linnea Edgren | 2002 | 33.36 | 1:10.37 | 3:19.86 | ||||||
Philip Borgström Bishop | 1999 | 30.21 | 1:03.29 | 4:23.15 | ||||||
10 | Jönköping Mix 3 | 2002 | 4:27.83 | |||||||
Jönköpings Simsällskap | 4:19.88 | |||||||||
Nadija Sabic | 2002 | 34.24 | 1:12.31 | 1:12.31 | ||||||
Agnes Arberg | 2001 | 32.43 | 1:07.20 | 2:19.51 | ||||||
Patrik Petkoczi | 2002 | 31.98 | 1:07.08 | 3:26.59 | ||||||
Eldin Nukovic | 2002 | 28.62 | 1:01.24 | 4:27.83 | ||||||
11 | Göteborg Mix 3 | 0 | 4:29.32 | |||||||
Göteborg Sim | 4:30.00 | |||||||||
Karl Bohlin | 2001 | 32.19 | 1:06.55 | 1:06.55 | ||||||
Andrea Berggren | 2000 | 33.50 | 1:10.43 | 2:16.98 | ||||||
Johanna de Jonge | 2001 | 31.22 | 1:06.97 | 3:23.95 | ||||||
David Selin | 2001 | 30.59 | 1:05.37 | 4:29.32 | ||||||
12 | Mass Mix 3 | 0 | 4:29.84 | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:08.46 | |||||||||
Alexander Fredholm | 2001 | 30.87 | 1:05.04 | 1:05.04 | ||||||
Isabelle Asserståhl | 2000 | 34.65 | 1:11.02 | 2:16.06 | ||||||
Wilma Gunnarsson | 2002 | 33.90 | 1:11.83 | 3:27.89 | ||||||
Harald Eriksson | 2000 | 29.19 | 1:01.95 | 4:29.84 | ||||||
13 | Göteborg Mix 4[2003] | 2003 | 4:35.03 | |||||||
Göteborg Sim | 4:40.00 | |||||||||
Samuel Sjögren | 1999 | 31.52 | 1:05.84 | 1:05.84 | ||||||
Tilde Persson | 2001 | 33.97 | 1:10.71 | 2:16.55 | ||||||
Amanda Johansson | 2000 | 33.43 | 1:11.86 | 3:28.41 | ||||||
William Segerdahl | 2001 | 32.13 | 1:06.62 | 4:35.03 | ||||||
14 | Ronneby SS Mix | 0 | 4:38.94 | |||||||
Ronneby Simsällskap | ||||||||||
Ella Simander | 2002 | 31.69 | 1:37.74 | 1:37.74 | ||||||
Pontus Andersson | 2002 | 35.24 | 1:07.34 | 2:45.08 | ||||||
Hannes Wrenne | 2004 | 36.39 | 1:12.78 | 3:57.86 | ||||||
Engla Löfström | 2003 | 41.08 | 41.08 | 4:38.94 | ||||||
15 | Falkenberg Mix | 1999 | 4:39.65 | |||||||
Falkenbergs Simklubb | 4:24.79 | |||||||||
Dennis Andersson | 2001 | 31.30 | 1:05.77 | 1:05.77 | ||||||
Elsa Rehn | 2000 | 35.26 | 1:15.74 | 2:21.51 | ||||||
Carl Storberg | 2002 | 32.38 | 1:07.62 | 3:29.13 | ||||||
Linnea Karlsson | 1999 | 33.13 | 1:10.52 | 4:39.65 | ||||||
16 | Göteborg Mix 5 | 0 | 4:43.20 | |||||||
Göteborg Sim | 4:45.17 | |||||||||
Einar Rättgård | 2000 | 33.17 | 1:10.05 | 1:10.05 | ||||||
Wilma Johansson | 2002 | 34.68 | 1:49.06 | 2:59.11 | ||||||
Ella Simonsson | 2002 | 37.58 | 1:09.28 | 4:08.39 | ||||||
Erik Ahlstrand | 1999 | 34.81 | 34.81 | 4:43.20 | ||||||
17 | SK Stimmet Mix | 0 | 4:45.49 | |||||||
SK Stimmet | 4:35.40 | |||||||||
Klara Stigsson | 2001 | 32.19 | 1:07.33 | 1:07.33 | ||||||
Simon Johansson | 2003 | 39.62 | 1:24.53 | 2:31.86 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 32.04 | 1:06.85 | 3:38.71 | ||||||
David Schuldt | 2002 | 31.91 | 1:06.78 | 4:45.49 | ||||||
18 | Mass Mix 4 | 0 | 4:45.76 | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:13.51 | |||||||||
William Norland | 2001 | 32.12 | 1:08.43 | 1:08.43 | ||||||
Amayah Bergman | 2002 | 33.83 | 1:12.50 | 2:20.93 | ||||||
Alma Ericsson | 2000 | 37.07 | 1:18.79 | 3:39.72 | ||||||
Torsten Bohlin | 1999 | 31.16 | 1:06.04 | 4:45.76 | ||||||
19 | S 77 Mix Lag 2 | 0 | 4:49.00 | |||||||
S77 Stenungsund | 4:44.35 | |||||||||
Wilma Bergman | 2002 | 35.15 | 1:13.65 | 1:13.65 | ||||||
Jens Pettersson | 2001 | 34.30 | 1:12.44 | 2:26.09 | ||||||
Matilda Hallman | 2003 | 36.07 | 1:17.12 | 3:43.21 | ||||||
Alfred Thäng | 2001 | 30.27 | 1:05.79 | 4:49.00 | ||||||
20 | Trollhättan Mix Lag 2 | 0 | 4:58.87 | |||||||
Trollhättans Simsällskap | 4:39.62 | |||||||||
Sara Lundqvist Jenc | 2002 | 35.68 | 1:14.50 | 1:14.50 | ||||||
Patrik Chung | 2000 | 33.31 | 1:11.14 | 2:25.64 | ||||||
Izabella Thompson | 2003 | 34.91 | 1:13.56 | 3:39.20 | ||||||
Leon Heal | 2003 | 36.71 | 1:19.67 | 4:58.87 | ||||||
21 | SK Stimmet Mix [2003] | 2003 | 5:02.11 | |||||||
SK Stimmet | 5:23.61 | |||||||||
Robin Johansson | 2000 | 29.42 | 1:01.73 | 1:01.73 | ||||||
Moa Fagerström | 2003 | 44.45 | 1:34.96 | 2:36.69 | ||||||
Hilja Volmberg | 2003 | 34.88 | 1:14.53 | 3:51.22 | ||||||
Linus Svensson | 2002 | 33.61 | 1:10.89 | 5:02.11 | ||||||
22 | Göteborg Mix 7 | 0 | 5:02.74 | |||||||
Göteborg Sim | 5:03.34 | |||||||||
Loke Egnell | 2003 | 35.24 | 1:14.45 | 1:14.45 | ||||||
Ellinor Olesen | 2002 | 35.75 | 1:17.28 | 2:31.73 | ||||||
Ebba Holmdahl | 2003 | 37.68 | 1:19.05 | 3:50.78 | ||||||
Oscar Ljungqvist | 2002 | 32.58 | 1:11.96 | 5:02.74 | ||||||
23 | Göteborg Mix 8 | 0 | 5:09.37 | |||||||
Göteborg Sim | 5:24.49 | |||||||||
Love Mellegård Fastén | 2003 | 37.51 | 1:17.39 | 1:17.39 | ||||||
Hanna Palmér | 2002 | 37.04 | 1:19.40 | 2:36.79 | ||||||
Emma Wennberg | 2001 | 36.52 | 1:17.63 | 3:54.42 | ||||||
Nicolas Liu | 2003 | 35.09 | 1:14.95 | 5:09.37 | ||||||
24 | Göteborg Mix 6 | 0 | 5:14.53 | |||||||
Göteborg Sim | 4:53.57 | |||||||||
Lorand Vari | 2002 | 32.97 | 1:10.05 | 1:10.05 | ||||||
Sissy Olsson | 2001 | 34.83 | 1:12.95 | 2:23.00 | ||||||
Nadja Carlsson | 2004 | 43.00 | 1:33.75 | 3:56.75 | ||||||
Sebastian Hedar | 2001 | 36.38 | 1:17.78 | 5:14.53 | ||||||
25 | Falkenberg Mix 2 | 0 | 5:24.37 | |||||||
Falkenbergs Simklubb | 5:19.55 | |||||||||
Alexander Mcadam | 2004 | 36.83 | 1:17.65 | 1:17.65 | ||||||
Sofia Berander | 2003 | 1:28.91 | 2:07.52 | 3:25.17 | ||||||
Ebba Davidsson | 2003 | 43.70 | 1:19.61 | 4:44.78 | ||||||
Mats Rehn | 2002 | 39.59 | 39.59 | 5:24.37 | ||||||
26 | Göteborg Mix 9 | 0 | 5:39.98 | |||||||
Göteborg Sim | 5:34.06 | |||||||||
Nicolas Liu | 2003 | 36.47 | 1:18.18 | 1:18.18 | ||||||
Linnea Ahlstrand | 2004 | 45.10 | 1:39.72 | 2:57.90 | ||||||
Teigan Hussey | 2002 | 37.06 | 1:18.93 | 4:16.83 | ||||||
Pooya Manuchehri Rad | 2002 | 40.07 | 1:23.15 | 5:39.98 | ||||||
- | Mass Mix | 0 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:39.15 | |||||||||
Ludwig Lundborg | 2002 | |||||||||
Ella Söderberg | 2001 | |||||||||
Axel Rosencrantz | 2002 | |||||||||
Amayah Bergman | 2002 | DNS | ||||||||
- | Mass Mix 5 | 0 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:21.37 | |||||||||
Linus Hagedorn | 2002 | |||||||||
Wilma Gunnarsson | 2002 | |||||||||
Magdalena Petersson | 2002 | |||||||||
Torsten Bohlin | 1999 | DNS | ||||||||
- | Mass Mix 6 | 0 | DNS | |||||||
Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:27.92 | |||||||||
Alma Ericsson | 2000 | |||||||||
Elin Gustafsson | 2000 | |||||||||
William Norland | 2001 | |||||||||
Lucas Häyhänen | 2001 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.06 | Utskriftsdatum | 09 april 2016 |
Licensierad till: Falkenbergs Simklubb | Utskriftstid | 12:38 |