Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Grp. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag kl. 10.00
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 21 marts 2009 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | KVIK Kastrup og Dansk Svømmeunion |
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 32.02 | 1:06.41 | 1:41.29 | 2:16.08 | |||
2 | Morten Lundsgaard Lange | 1995 | Birkerød Svømmeklub | 32.22 | 1:07.30 | 1:42.87 | 2:18.45 | |||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 33.16 | 1:08.98 | 1:44.73 | 2:19.13 | |||
4 | Marcus Olesen | 1995 | Herlev Svømning | 32.58 | 1:08.19 | 1:44.43 | 2:20.60 | |||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.10 | 1:10.66 | 1:47.82 | 2:23.30 | |||
6 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 33.31 | 1:09.92 | 1:47.00 | 2:23.81 | |||
7 | Andreas Gerlach | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 33.48 | 1:09.59 | 1:47.23 | 2:24.69 | |||
8 | Lasse Lykke Nielsen | 1995 | Helsinge Skytte & IF | 34.96 | 1:11.89 | 1:49.74 | 2:27.52 | |||
9 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 35.87 | 1:14.41 | 1:53.33 | 2:31.05 | |||
10 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 35.94 | 1:15.16 | 1:54.53 | 2:32.04 | |||
11 | Jesper Bang | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 34.76 | 1:12.96 | 1:53.42 | 2:33.31 | |||
12 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.16 | 1:15.13 | 1:55.71 | 2:35.05 | |||
13 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | 37.74 | 1:17.88 | 1:57.62 | 2:36.12 | |||
14 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 38.36 | 1:18.25 | 1:58.07 | 2:36.73 | |||
15 | Mads Norking | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.29 | 1:58.73 | 2:37.59 | ||||
16 | Anders Madsen | 1995 | Greve Svømmeklub | 38.75 | 1:20.37 | 2:01.47 | 2:40.28 | |||
17 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 38.44 | 1:18.85 | 1:59.89 | 2:40.82 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.08 | 1:15.12 | 1:53.63 | 2:30.53 | |||
2 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.38 | 1:15.77 | 1:54.80 | 2:32.15 | |||
3 | Morten Børre Petersen | 1996 | Roskilde Svømning | 36.85 | 1:16.61 | 1:56.86 | 2:35.86 | |||
4 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 36.96 | 1:15.95 | 1:56.21 | 2:36.48 | |||
5 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 37.68 | 1:18.98 | 2:00.33 | 2:38.56 | |||
6 | Leif Helbig | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 36.76 | 1:17.29 | 1:58.71 | 2:39.10 | |||
7 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.93 | 1:18.57 | 2:00.55 | 2:40.67 | |||
8 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.79 | 1:18.72 | 2:00.86 | 2:41.21 | |||
9 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.65 | 1:19.67 | 2:01.30 | 2:42.39 | |||
10 | Peter Gjerulff | 1996 | GI-40 Hermes | 39.28 | 1:21.13 | 2:02.63 | 2:43.75 | |||
11 | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.85 | 1:20.73 | 2:02.96 | 2:44.36 | |||
12 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.78 | 1:21.41 | 2:03.94 | 2:44.73 | |||
13 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | Herlev Svømning | 39.96 | 1:21.85 | 2:04.20 | 2:46.00 | |||
14 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 39.94 | 1:21.64 | 2:04.33 | 2:46.51 | |||
15 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 41.09 | 1:23.69 | 2:06.30 | 2:47.77 | |||
16 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF | 38.89 | 1:22.25 | 2:05.91 | 2:49.81 | |||
- | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Svøm på maven v. 25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |