Resultater for Alm Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2001 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | 586 | 26.55 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | 25.61 | |||||||||
2 | Magnus Fallesen | 1998 | 569 | 26.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 28.22 | |||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 553 | 27.07 | ||||||
Odder Svømmeklub | 26.43 | |||||||||
4 | Anders L. Mogensen | 1996 | 501 | 27.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.11 | |||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 491 | 28.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 27.86 | |||||||||
6 | Johan Markus Mowinckel | 1995 | 486 | 28.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.01 | |||||||||
7 | Marius Nørgaard | 2001 | 435 | 29.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
8 | Thomas Schiby | 2001 | 404 | 30.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
9 | Anders Vestergaard | 2001 | 392 | 30.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.07 | |||||||||
10 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 374 | 30.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.21 | |||||||||
11 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 371 | 30.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
12 | Andreas M. Porsmose | 1998 | 348 | 31.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.34 | |||||||||
13 | Nicolai Andersen | 1998 | 334 | 32.00 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 33.93 | |||||||||
14 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 334 | 32.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.30 | |||||||||
15 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 329 | 32.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.61 | |||||||||
16 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | 327 | 32.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.02 | |||||||||
17 | Daniel Vang Kleist | 2000 | 324 | 32.33 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.78 | |||||||||
18 | Scott Stegenborg | 2000 | 318 | 32.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.11 | |||||||||
19 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | 308 | 32.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.25 | |||||||||
20 | Magnus V. Ancker | 2001 | 306 | 32.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.77 | |||||||||
21 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 302 | 33.10 | ||||||
Aarhus Swim | 32.87 | |||||||||
22 | Kristian Berthelsen | 1999 | 297 | 33.27 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.10 | |||||||||
23 | Per Jensen | 1995 | 288 | 33.62 | ||||||
Odder Svømmeklub | 33.55 | |||||||||
24 | Simon Andersen | 2000 | 286 | 33.72 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.61 | |||||||||
25 | Carl M Gadegaard | 2001 | 277 | 34.06 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
26 | Nicklas Pedersen | 2001 | 268 | 34.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
27 | Casper Krohn | 2001 | 257 | 34.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.71 | |||||||||
28 | Kasper Kjær | 2000 | 257 | 34.94 | ||||||
H.G.F. Svømning | ||||||||||
29 | Rasmus Pedersen | 2000 | 249 | 35.30 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 36.24 | |||||||||
30 | Amin Nedergaard | 2001 | 236 | 35.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.91 | |||||||||
31 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | 220 | 36.77 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.34 | |||||||||
32 | Anders Mikkelsen | 2001 | 181 | 39.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.80 | |||||||||
33 | Rasmus Grøn | 1999 | 143 | 42.49 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.78 | |||||||||
- | Lasse Harde | 1998 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 454 | 28.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
2 | Thor Brunsgaard | 2003 | 366 | 31.04 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.15 | |||||||||
3 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 352 | 31.45 | ||||||
Odder Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
4 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 348 | 31.57 | ||||||
Aarhus Swim | 30.84 | |||||||||
5 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 347 | 31.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.32 | |||||||||
6 | Artúr Jegesi | 2002 | 346 | 31.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 31.22 | |||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 338 | 31.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.77 | |||||||||
8 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 316 | 32.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mikkel Juul Pedersen | 2002 | 314 | 32.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.23 | |||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 301 | 33.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 34.41 | |||||||||
11 | Marcus Hiort | 2003 | 298 | 33.25 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 32.72 | |||||||||
12 | Daniel Østerballe | 2003 | 289 | 33.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.70 | |||||||||
13 | Malte Egholm Brøns | 2003 | 289 | 33.59 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.79 | |||||||||
14 | Magnus T. M. Jensen | 2002 | 286 | 33.71 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.51 | |||||||||
15 | Kasper Johnsen | 2003 | 279 | 33.99 | ||||||
Odder Svømmeklub | 32.43 | |||||||||
16 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 276 | 34.11 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 33.85 | |||||||||
17 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 276 | 34.12 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.93 | |||||||||
18 | Daniel Damsbo | 2003 | 268 | 34.43 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 34.78 | |||||||||
19 | Mathias M. Nielsen | 2002 | 258 | 34.89 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.20 | |||||||||
20 | Christoffer Hove | 2002 | 256 | 34.97 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.62 | |||||||||
21 | Emil Steenberg | 2002 | 246 | 35.42 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 34.09 | |||||||||
22 | Niklas Højbjerg | 2003 | 244 | 35.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.43 | |||||||||
23 | Anders Elsborg | 2003 | 243 | 35.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.91 | |||||||||
24 | August Ancker | 2003 | 232 | 36.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 36.31 | |||||||||
25 | Andreas Pedersen | 2003 | 226 | 36.45 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 37.94 | |||||||||
26 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 222 | 36.68 | ||||||
Odder Svømmeklub | 36.68 | |||||||||
27 | Sune Schaarup | 2003 | 216 | 37.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 37.19 | |||||||||
28 | Oliver Pedersen | 2003 | 214 | 37.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.98 | |||||||||
29 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 201 | 37.90 | ||||||
Aars Svømmeklub | 39.36 | |||||||||
30 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 197 | 38.16 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.57 | |||||||||
31 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 194 | 38.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 39.67 | |||||||||
32 | Malthe Theisen | 2003 | 190 | 38.63 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 39.06 | |||||||||
33 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 184 | 39.02 | ||||||
Aarhus Swim | 37.91 | |||||||||
34 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | 177 | 39.57 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 41.71 | |||||||||
35 | Sander van der Pool | 2002 | 174 | 39.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.91 | |||||||||
36 | Viktor Nørrevang | 2003 | 171 | 39.97 | ||||||
Odder Svømmeklub | 44.39 | |||||||||
37 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | 155 | 41.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 44.19 | |||||||||
38 | Frederik P Justesen | 2003 | 152 | 41.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
39 | Markus Vang Kleist | 2003 | 150 | 41.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 44.05 | |||||||||
40 | Anders Kammer Riis | 2003 | 143 | 42.46 | ||||||
Odder Svømmeklub | 51.17 | |||||||||
41 | Kevin Alejandro Torres | 2002 | 140 | 42.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 49.36 | |||||||||
- | Anton Gold | 2002 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 45.93 | |||||||||
- | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DNS | |||||||
Aars Svømmeklub | 43.30 | |||||||||
- | Anders Olesen | 2003 | DSQ | sv. på maven 20 m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 41.13 | |||||||||
- | Filip Bruhn | 2003 | DSQ | om på maven 20m | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.56 | |||||||||
- | Kim Doan Nguyen | 2003 | DSQ | sv. på maven 20 m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | 38.48 | |||||||||
- | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | DSQ | maveliggende 20 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 32.43 | |||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 336 | 31.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.44 | |||||||||
2 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 268 | 34.46 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 35.77 | |||||||||
3 | Oscar Pedersen | 2004 | 251 | 35.18 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.07 | |||||||||
4 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 239 | 35.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.94 | |||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 236 | 35.92 | ||||||
Aarhus Swim | 38.26 | |||||||||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 234 | 36.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.77 | |||||||||
7 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 230 | 36.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.59 | |||||||||
8 | Casper Johannesen | 2004 | 227 | 36.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
9 | Lucas Rosenborg | 2004 | 221 | 36.74 | ||||||
Aarhus Swim | 37.15 | |||||||||
10 | Andreas Weis Kallesøe | 2004 | 219 | 36.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.85 | |||||||||
11 | Gustav Hoxer | 2005 | 210 | 37.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.18 | |||||||||
12 | Per Odrich | 2006 | 206 | 37.62 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.35 | |||||||||
13 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 203 | 37.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 40.20 | |||||||||
14 | Kristian Kjær | 2005 | 196 | 38.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 40.01 | |||||||||
15 | Tobias Nielsen | 2004 | 185 | 38.96 | ||||||
Odder Svømmeklub | 38.42 | |||||||||
16 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 171 | 40.00 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 41.79 | |||||||||
17 | Mikkel Pedersen | 2004 | 163 | 40.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.17 | |||||||||
18 | William Leth | 2004 | 158 | 41.05 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 43.19 | |||||||||
19 | Valdemar Degn | 2004 | 135 | 43.31 | ||||||
Odder Svømmeklub | 46.42 | |||||||||
20 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | 133 | 43.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.20 | |||||||||
21 | Kris Jensen | 2004 | 133 | 43.45 | ||||||
Aars Svømmeklub | 43.00 | |||||||||
22 | Philip Vesterby | 2005 | 132 | 43.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 42.29 | |||||||||
23 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 128 | 43.99 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | 42.42 | |||||||||
24 | Elmer Oosterhof | 2005 | 111 | 46.20 | ||||||
Aars Svømmeklub | 49.04 | |||||||||
25 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 107 | 46.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 46.75 | |||||||||
26 | Nikolaj Jensen | 2004 | 98 | 48.12 | ||||||
Aars Svømmeklub | 51.86 | |||||||||
27 | Simon Kruse Holm | 2004 | 92 | 49.09 | ||||||
Odder Svømmeklub | 49.45 | |||||||||
- | Marcus Albæk | 2004 | DSQ | ej fortsat bev. 25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |