Resultater for Alm Brand Aalborg Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup 2016 | Udskriftsdato | 26 november 2016 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 november 2016 |
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 595 | 35.43 | 1:14.12 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.37 | |||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 594 | 35.47 | 1:14.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 592 | 35.95 | 1:14.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.53 | |||||||||
4 | Lisa Schøn | 1999 | 565 | 35.33 | 1:15.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.68 | |||||||||
5 | Line Gertz | 2001 | 525 | 36.40 | 1:17.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.40 | |||||||||
6 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 514 | 37.23 | 1:17.80 | Deltager ikke i finalen | ||||
Thisted Svømmeklub | 1:18.72 | |||||||||
7 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 481 | 38.07 | 1:19.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
8 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 481 | 37.97 | 1:19.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.78 | |||||||||
9 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 480 | 37.70 | 1:19.59 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.38 | |||||||||
9 | Maria Rye | 2001 | 480 | 37.60 | 1:19.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.97 | |||||||||
11 | Mette Baack | 2000 | 471 | 37.54 | 1:20.14 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.45 | |||||||||
12 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 462 | 38.87 | 1:20.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.91 | |||||||||
13 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 456 | 38.52 | 1:21.01 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:17.92 | |||||||||
14 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 455 | 38.27 | 1:21.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.26 | |||||||||
15 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 447 | 38.85 | 1:21.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:21.84 | |||||||||
16 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 437 | 39.24 | 1:22.14 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.23 | |||||||||
17 | Thea Søe Bach | 2002 | 437 | 39.04 | 1:22.17 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:29.02 | |||||||||
18 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 429 | 39.13 | 1:22.67 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
19 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 427 | 38.32 | 1:22.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.29 | |||||||||
20 | Maja Meinert | 2001 | 414 | 39.22 | 1:23.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.12 | |||||||||
21 | Caroline Christensen | 1999 | 412 | 39.63 | 1:23.78 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.35 | |||||||||
22 | Caroline Meyer | 2002 | 388 | 40.28 | 1:25.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:24.60 | |||||||||
23 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 380 | 40.02 | 1:26.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
24 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 372 | 40.65 | 1:26.68 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:35.54 | |||||||||
25 | Karoline Nielsen | 1997 | 371 | 41.56 | 1:26.75 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:27.63 | |||||||||
26 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 362 | 41.64 | 1:27.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.43 | |||||||||
27 | Lærke Als | 2002 | 333 | 42.57 | 1:29.91 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:32.44 | |||||||||
28 | Sofie Nielsen | 2001 | 319 | 44.29 | 1:31.18 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:43.14 | |||||||||
29 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | 316 | 42.73 | 1:31.50 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.02 | |||||||||
30 | Emma Rose Treney | 2002 | 312 | 43.23 | 1:31.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:28.91 | |||||||||
31 | Maja Volke | 2002 | 309 | 44.18 | 1:32.17 | |||||
Swim Team Neptun | 1:30.34 | |||||||||
32 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 293 | 45.06 | 1:33.80 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.03 | |||||||||
33 | Lærke Meyer | 2000 | 292 | 43.67 | 1:33.94 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:29.80 | |||||||||
34 | Gro Sørensen | 2002 | 277 | 44.39 | 1:35.58 | |||||
Aarhus Swim | 1:36.77 | |||||||||
35 | Iben Kjær Bengtson | 2002 | 256 | 46.48 | 1:38.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:39.61 | |||||||||
- | Mia Sommer Johansen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Neptun | 1:34.50 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 584 | 35.96 | 1:14.60 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.23 | |||||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | 524 | 36.62 | 1:17.32 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.67 | |||||||||
3 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 491 | 38.04 | 1:19.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.23 | |||||||||
4 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 468 | 38.73 | 1:20.29 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
5 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 451 | 39.34 | 1:21.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.09 | |||||||||
6 | Nicoline Dyrman | 2004 | 442 | 38.45 | 1:21.85 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.35 | |||||||||
7 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 427 | 39.47 | 1:22.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:24.48 | |||||||||
8 | Astrid Thimmer | 2003 | 423 | 39.28 | 1:23.03 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.34 | |||||||||
9 | Emma Stecher | 2003 | 419 | 39.19 | 1:23.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.29 | |||||||||
10 | Eva Hjort | 2004 | 416 | 39.27 | 1:23.51 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.19 | |||||||||
11 | Barbara Ammentorp | 2003 | 405 | 40.61 | 1:24.26 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:29.87 | |||||||||
12 | Caroline Lysgaard | 2003 | 404 | 40.14 | 1:24.35 | |||||
Aarhus Swim | 1:23.99 | |||||||||
13 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 382 | 41.76 | 1:25.88 | |||||
Aarhus Swim | 1:30.54 | |||||||||
14 | Freja Romanski | 2003 | 377 | 40.07 | 1:26.31 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:26.38 | |||||||||
15 | Nikoline V Gallop | 2003 | 375 | 41.50 | 1:26.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.68 | |||||||||
16 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 373 | 40.37 | 1:26.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.51 | |||||||||
17 | Matilde Iversen | 2003 | 372 | 41.34 | 1:26.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:29.18 | |||||||||
18 | Sara Bundgaard | 2003 | 368 | 42.08 | 1:27.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.83 | |||||||||
19 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 366 | 41.71 | 1:27.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:27.55 | |||||||||
20 | Laura Marie Dige | 2004 | 366 | 41.28 | 1:27.16 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.57 | |||||||||
21 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 354 | 40.83 | 1:28.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:37.36 | |||||||||
22 | Ida Troldborg | 2003 | 349 | 42.03 | 1:28.49 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:27.23 | |||||||||
23 | Mille Winther | 2003 | 322 | 44.16 | 1:30.95 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.59 | |||||||||
24 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 321 | 43.26 | 1:31.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:32.36 | |||||||||
25 | Mathilde Møller | 2004 | 317 | 42.51 | 1:31.41 | |||||
Swim Team Neptun | 1:30.35 | |||||||||
26 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 315 | 42.90 | 1:31.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:31.97 | |||||||||
27 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 314 | 42.13 | 1:31.73 | |||||
Swim Team Neptun | 1:41.07 | |||||||||
28 | Freja Friborg | 2004 | 304 | 43.63 | 1:32.68 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:36.26 | |||||||||
29 | Mia Hvarre | 2004 | 303 | 44.39 | 1:32.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:34.88 | |||||||||
30 | Veronica Brix | 2003 | 292 | 44.76 | 1:33.98 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:36.38 | |||||||||
31 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | 291 | 44.52 | 1:34.04 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:38.69 | |||||||||
32 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 284 | 45.54 | 1:34.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.74 | |||||||||
33 | Emma Jensen | 2003 | 282 | 45.38 | 1:34.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.22 | |||||||||
34 | Selma Skipper | 2004 | 267 | 45.94 | 1:36.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Marie Jæger | 2003 | 266 | 45.30 | 1:36.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:41.06 | |||||||||
36 | Line Mygdam | 2003 | 258 | 47.30 | 1:37.85 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:41.19 | |||||||||
37 | Marlene Reitan | 2003 | 255 | 46.77 | 1:38.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:38.49 | |||||||||
38 | Maja M S Sørensen | 2004 | 251 | 46.93 | 1:38.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:46.77 | |||||||||
39 | Louise Høeg | 2003 | 246 | 47.63 | 1:39.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:40.86 | |||||||||
40 | Sille Mortensen | 2004 | 241 | 47.31 | 1:40.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.08 | |||||||||
41 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 216 | 49.64 | 1:43.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:47.64 | |||||||||
42 | Ida Jul Christensen | 2004 | 211 | 49.51 | 1:44.65 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:49.52 | |||||||||
43 | Sofie Kaysen | 2004 | 170 | 54.12 | 1:52.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:56.47 | |||||||||
44 | Nanna Ballisager Hansen | 2003 | 167 | 52.99 | 1:53.16 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:55.57 | |||||||||
45 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 137 | 56.22 | 2:00.91 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
- | Frida Saks Justesen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:43.47 | |||||||||
- | Rikke Struntze Sørensen | 2003 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.77 | |||||||||
- | Sarah Larsen | 2004 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:28.87 | |||||||||
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2017 |
Sponsor: Olka Sportsrejser |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Luna Christensen | 2005 | 383 | 40.99 | 1:25.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.63 | |||||||||
2 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 339 | 41.76 | 1:29.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.82 | |||||||||
3 | Josefine Staudt | 2005 | 318 | 43.76 | 1:31.30 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.69 | |||||||||
4 | Ida Hovmark | 2005 | 295 | 44.78 | 1:33.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:35.99 | |||||||||
5 | Kristine Vestergaard | 2005 | 287 | 44.63 | 1:34.49 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:39.34 | |||||||||
6 | Weronika L. Bjørn | 2005 | 281 | 46.00 | 1:35.19 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:38.83 | |||||||||
7 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 279 | 45.45 | 1:35.33 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:37.21 | |||||||||
8 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 275 | 44.89 | 1:35.83 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | 1:48.16 | |||||||||
9 | Tilde Søe Bach | 2005 | 274 | 45.21 | 1:35.92 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:36.20 | |||||||||
10 | Emma Phaff Steen | 2005 | 265 | 46.18 | 1:37.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:39.16 | |||||||||
11 | Laura Frost Rainer | 2005 | 221 | 48.26 | 1:43.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:48.11 | |||||||||
12 | Signe Gade | 2005 | 219 | 48.82 | 1:43.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:45.42 | |||||||||
13 | Line Gjelstrup | 2006 | 212 | 49.81 | 1:44.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.43 | |||||||||
14 | Mie Asmussen | 2005 | 200 | 50.35 | 1:46.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:53.59 | |||||||||
15 | Karoline Hansfort | 2006 | 161 | 53.00 | 1:54.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:56.34 | |||||||||
- | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 26 november 2016 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:22 |