Resultater for DM Ã…rgang (DÃ…M-K gr. 1)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM Årgang 2016 (DÅM-K gr. 1) | Udskriftsdato | 05 februar 2016 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Hovedstaden | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 februar 2016 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | 666 | 34.62 | 1:11.38 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:12.99 | |||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 651 | 34.72 | 1:11.95 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:11.93 | |||||||||
3 | Josephine Kruse | 2002 | 649 | 34.78 | 1:12.00 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:12.80 | |||||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 639 | 34.73 | 1:12.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.36 | |||||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | 635 | 35.03 | 1:12.55 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.88 | |||||||||
6 | Line Johannsen | 2001 | 603 | 34.69 | 1:13.79 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:13.97 | |||||||||
7 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 601 | 35.62 | 1:13.89 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.55 | |||||||||
8 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 599 | 34.91 | 1:13.95 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.74 | |||||||||
9 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 586 | 35.06 | 1:14.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.24 | |||||||||
10 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 583 | 35.36 | 1:14.62 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:14.03 | |||||||||
11 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 575 | 35.64 | 1:14.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.46 | |||||||||
12 | Frederikke Echardt | 2002 | 568 | 35.45 | 1:15.29 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.33 | |||||||||
13 | Regitze Gotthard | 2002 | 546 | 36.36 | 1:16.26 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:16.77 | |||||||||
14 | Pernille Pedersen | 2001 | 544 | 36.76 | 1:16.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
15 | Mikkeline Mentz | 2001 | 536 | 36.66 | 1:16.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:15.92 | |||||||||
16 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 536 | 36.86 | 1:16.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.27 | |||||||||
17 | Emilie Nyegaard | 2001 | 534 | 36.65 | 1:16.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.09 | |||||||||
18 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 525 | 36.85 | 1:17.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.51 | |||||||||
19 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 524 | 36.34 | 1:17.32 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.96 | |||||||||
20 | Lærke Toftgaard | 2001 | 524 | 36.93 | 1:17.33 | |||||
Kolding SK | 1:20.51 | |||||||||
21 | Line Gertz | 2001 | 522 | 36.34 | 1:17.40 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.00 | |||||||||
22 | Christine Nielsen | 2001 | 520 | 36.47 | 1:17.50 | |||||
Odense Svømme Klub | 1:20.40 | |||||||||
23 | Karla Louise Balle | 2001 | 519 | 36.59 | 1:17.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
24 | Esther Flø | 2001 | 519 | 37.19 | 1:17.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.82 | |||||||||
25 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 513 | 36.82 | 1:17.85 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.13 | |||||||||
26 | Sofie Villum Færch | 2002 | 509 | 37.18 | 1:18.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
27 | Xandra Huryn | 2001 | 506 | 36.67 | 1:18.22 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.29 | |||||||||
28 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 504 | 37.46 | 1:18.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.37 | |||||||||
29 | Astrid Nielsen | 2002 | 504 | 36.66 | 1:18.33 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.60 | |||||||||
30 | Jannie Eickhardt | 2001 | 504 | 37.50 | 1:18.35 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.94 | |||||||||
31 | Laura Gam | 2001 | 503 | 37.35 | 1:18.38 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:17.64 | |||||||||
32 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 497 | 36.95 | 1:18.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
33 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 497 | 37.74 | 1:18.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:19.19 | |||||||||
34 | Maria Rye | 2001 | 487 | 37.68 | 1:19.22 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:20.37 | |||||||||
35 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 487 | 37.28 | 1:19.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.72 | |||||||||
36 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 486 | 37.51 | 1:19.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.31 | |||||||||
37 | Johanne Hingebjerg | 2002 | 483 | 37.68 | 1:19.47 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.18 | |||||||||
38 | Emma Mikkelsen | 2001 | 480 | 37.92 | 1:19.59 | |||||
Vest-Brøndby | 1:21.55 | |||||||||
39 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 477 | 37.68 | 1:19.81 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:17.63 | |||||||||
40 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 474 | 37.49 | 1:19.93 | |||||
TVS Tårnborg IF | 1:19.42 | |||||||||
41 | Sille Ibsen | 2001 | 470 | 36.90 | 1:20.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.06 | |||||||||
42 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 468 | 37.82 | 1:20.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:20.37 | |||||||||
43 | Emma Bruhn | 2002 | 466 | 37.70 | 1:20.39 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:21.34 | |||||||||
44 | Jamilla Bistrup | 2001 | 466 | 37.60 | 1:20.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:18.91 | |||||||||
45 | Katharina N Møller | 2001 | 464 | 37.92 | 1:20.53 | |||||
Vest-Brøndby | 1:24.02 | |||||||||
46 | Thilde Rud Iversen | 2001 | 460 | 38.13 | 1:20.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | 1:20.54 | |||||||||
47 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 457 | 38.32 | 1:20.94 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:21.62 | |||||||||
48 | Maja Meinert | 2001 | 454 | 38.22 | 1:21.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.45 | |||||||||
49 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 452 | 38.81 | 1:21.25 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
50 | Freja Winkler | 2001 | 451 | 37.93 | 1:21.31 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:20.26 | |||||||||
51 | Maria Bredal Larsen | 2002 | 448 | 38.79 | 1:21.49 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
52 | Mette S. Køhler | 2001 | 445 | 37.40 | 1:21.67 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.04 | |||||||||
53 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 439 | 39.27 | 1:22.02 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:22.58 | |||||||||
54 | Laura Janner | 2002 | 439 | 39.24 | 1:22.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.74 | |||||||||
55 | Maiken Hougaard | 2002 | 429 | 39.86 | 1:22.67 | |||||
Auning Svømmeklub | 1:23.68 | |||||||||
56 | Charlotte Gravgaard | 2001 | 426 | 39.02 | 1:22.87 | |||||
Kolding SK | 1:24.21 | |||||||||
57 | Sofie Boesgaard Weber | 2002 | 423 | 39.54 | 1:23.01 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.44 | |||||||||
58 | Charlotte Malberg | 2002 | 422 | 38.86 | 1:23.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.89 | |||||||||
59 | Amanda Hietala | 2002 | 419 | 39.26 | 1:23.29 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:23.62 | |||||||||
60 | Michelle Jatta | 2001 | 417 | 38.70 | 1:23.44 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.77 | |||||||||
61 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 416 | 39.18 | 1:23.47 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:22.25 | |||||||||
62 | Signe Ilskov Pedersen | 2001 | 416 | 39.29 | 1:23.52 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.92 | |||||||||
63 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 413 | 39.80 | 1:23.70 | |||||
Herlev Svømning | 1:21.73 | |||||||||
64 | Julie Ejby | 2002 | 386 | 40.31 | 1:25.63 | |||||
Nyborg Svømmeklub | 1:24.52 | |||||||||
65 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 386 | 39.93 | 1:25.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:22.30 | |||||||||
66 | Amalije Kristensen | 2002 | 385 | 40.70 | 1:25.70 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:24.61 | |||||||||
67 | Sofia Louise Dahl | 2002 | 374 | 40.48 | 1:26.51 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:25.86 | |||||||||
68 | Nynne Nørlem | 2002 | 370 | 40.85 | 1:26.80 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:27.15 | |||||||||
69 | Mathilde van der Linden | 2002 | 368 | 40.26 | 1:26.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.05 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 05 februar 2016 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:46 |