Resultater for TYR Herning Grand Prix 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix Herning 2015 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 oktober 2015 |
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ralf Dalby | 1995 | 26.97 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Sønderriis | 1997 | 27.95 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 28.46 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Grønning | 1997 | 29.02 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 27.80 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Arnas Jefimanka | 1999 | 27.94 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | 28.06 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 28.59 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 28.92 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | 29.04 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | 29.05 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Vingborg | 1998 | 29.43 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johan Rasmussen | 1999 | 31.54 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Rasmus D. Jensen | 1998 | 32.28 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jonas Poulsen | 1998 | 32.50 | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
12 | Mads Lillelund | 1998 | 33.31 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mirza Cehobaic | 1998 | 33.83 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Casper Piessenberger | 1999 | 34.55 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | 35.01 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 28.13 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 28.47 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 28.50 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
4 | Casper Christiansen | 2000 | 28.53 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | 29.33 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
6 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | 30.46 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus A H Christensen | 2001 | 31.19 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Johan Nielsen | 2001 | 31.67 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Victor Bjerre | 2001 | 31.68 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Lund | 2000 | 31.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Johannes Gasse | 2001 | 32.42 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anton Kirkegaard Olesen | 2000 | 32.55 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Tobias Meier | 2000 | 32.86 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
14 | Johannes Wemmelund | 2001 | 33.25 | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Høyer | 2000 | 33.28 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
16 | Jannick Hagensen | 2001 | 33.65 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
17 | Jens Jakob E. Petersen | 2001 | 34.59 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Oliver Veile | 2001 | 34.66 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Simon Lund | 2001 | 34.78 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
20 | Philip Hørup | 2001 | 36.55 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
21 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 36.88 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
22 | Christopher Kristiansen | 2000 | 37.99 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
23 | Sebastian Piessenberger | 2001 | 38.89 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
24 | Nicolai S Christensen | 2000 | 42.12 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Jon Veppler | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2002-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Markus Bjørnestad | 2002 | 30.23 | |||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
2 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 30.67 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 31.77 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 31.79 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 32.45 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Joachim Hjertmann | 2002 | 32.47 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
7 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 32.85 | |||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | 34.28 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 35.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 35.52 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
11 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 35.66 | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Peter Hansen | 2004 | 35.82 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Frederik Venø Elling | 2003 | 35.90 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 37.28 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
15 | Frede Meincke | 2002 | 37.85 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 37.96 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Alexandersen | 2002 | 38.64 | |||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
18 | Lucas Rosenborg | 2004 | 42.10 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
19 | Vincent Gasse | 2004 | 42.41 | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Niels Døssing | 2003 | 43.71 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
21 | Mathias Pedersen | 2002 | 44.00 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Jacob Emil Jeppesen | 2003 | 44.34 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
23 | Ciano Kristensen | 2004 | 44.58 | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
24 | Wiliam S. Jensen | 2002 | 48.13 | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
25 | Anton Gold | 2002 | 53.35 | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sebastian Veile | 2003 | 53.49 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
27 | Mathias Veile | 2005 | 1:01.83 | |||||||
Durup IF | ||||||||||
28 | Andreas Gaardsted | 2005 | 1:05.47 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Jørgensen | 2003 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
- | Nikolaj Pilgaard | 2004 | DSQ | tyvstart | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Valdemar Kudsk Rasmussen | 2004 | DSQ | ej synkron arm | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:04 |