Resultat för Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.30 | ||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.04 | ||||||
3 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.36 | ||||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:20.97 | ||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.04 | ||||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.05 | ||||||
7 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.89 | ||||||
8 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.35 | ||||||
9 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.54 | ||||||
10 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.21 | ||||||
11 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:29.14 | ||||||
12 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:29.80 | ||||||
13 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.92 | ||||||
14 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 1:31.73 | ||||||
15 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:32.68 | ||||||
16 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:36.85 | ||||||
17 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:38.68 | ||||||
- | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v 75m | |||||
- | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | 2 armtag un va v/ven | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.90 | ||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 1:28.41 | ||||||
3 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.81 | ||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.80 | ||||||
5 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:32.31 | ||||||
6 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:33.16 | ||||||
7 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:37.28 | ||||||
8 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:40.09 | ||||||
9 | Otto Walther Holst | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:40.70 | ||||||
10 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:40.75 | ||||||
11 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.32 | ||||||
- | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 1:35.98 | ||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.76 | ||||||
3 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:39.28 | ||||||
4 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.54 | ||||||
5 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.11 | ||||||
6 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.64 | ||||||
7 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.81 | ||||||
8 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.02 | ||||||
9 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.67 | ||||||
10 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:44.77 | ||||||
11 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.38 | ||||||
12 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:46.54 | ||||||
13 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:47.41 | ||||||
14 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:47.58 | ||||||
15 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:48.67 | ||||||
16 | Felix H. Midtgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.23 | ||||||
17 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:49.71 | ||||||
18 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:51.14 | ||||||
19 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:51.75 | ||||||
20 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:52.00 | ||||||
21 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:52.27 | ||||||
22 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.66 | ||||||
23 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.77 | ||||||
24 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:53.22 | ||||||
25 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:55.18 | ||||||
26 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:55.61 | ||||||
27 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:55.67 | ||||||
28 | Oliver Norvold | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:56.06 | ||||||
29 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 1:58.00 | ||||||
30 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.91 | ||||||
31 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:14.68 | ||||||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | asynkr ben v 75m | |||||
- | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | db flyben v 75m | |||||
- | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:24 |