Resultater for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.44 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:16.78 | ||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:22.45 | ||||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:23.90 | ||||||
5 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:24.12 | ||||||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.75 | ||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:29.20 | ||||||
8 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:34.71 | ||||||
9 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:34.96 | ||||||
10 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:36.48 | ||||||
11 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.76 | ||||||
12 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:37.82 | ||||||
13 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:38.36 | ||||||
14 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 2:39.72 | ||||||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.81 | ||||||
16 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:40.07 | ||||||
17 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.47 | ||||||
18 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.86 | ||||||
19 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.44 | ||||||
20 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:46.95 | ||||||
21 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:47.45 | ||||||
22 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.23 | ||||||
23 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:52.74 | ||||||
24 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 2:53.76 | ||||||
25 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:54.19 | ||||||
26 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:59.58 | ||||||
27 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:03.50 | ||||||
28 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:05.53 | ||||||
- | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.81 | ||||||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.23 | ||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 2:31.75 | ||||||
4 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:31.84 | ||||||
5 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.49 | ||||||
6 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:40.61 | ||||||
7 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:41.39 | ||||||
8 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:42.44 | ||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:43.16 | ||||||
10 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:43.78 | ||||||
11 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:44.12 | ||||||
12 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:44.69 | ||||||
13 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 2:44.97 | ||||||
14 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:45.34 | ||||||
15 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.61 | ||||||
16 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:50.09 | ||||||
17 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:55.89 | ||||||
18 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.95 | ||||||
19 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.29 | ||||||
20 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:58.73 | ||||||
21 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:07.59 | ||||||
22 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:08.07 | ||||||
23 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:08.29 | ||||||
24 | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:10.52 | ||||||
25 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:12.99 | ||||||
26 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 3:14.01 | ||||||
27 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:14.02 | ||||||
28 | Josefine Westergaard | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:15.52 | ||||||
29 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:27.83 | ||||||
- | Sofia Lackovic | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:40.24 | ||||||
2 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:44.14 | ||||||
3 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:49.36 | ||||||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:54.66 | ||||||
5 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:54.91 | ||||||
6 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.35 | ||||||
7 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:58.22 | ||||||
8 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:00.29 | ||||||
9 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:06.76 | ||||||
10 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:08.18 | ||||||
11 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 3:10.01 | ||||||
12 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.49 | ||||||
13 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:10.72 | ||||||
14 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:10.93 | ||||||
15 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 3:11.05 | ||||||
16 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:12.03 | ||||||
17 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.14 | ||||||
18 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:17.96 | ||||||
19 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 3:18.03 | ||||||
20 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:18.55 | ||||||
21 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 3:18.75 | ||||||
22 | Laura Købke | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:20.34 | ||||||
23 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:29.13 | ||||||
24 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:29.46 | ||||||
25 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:30.64 | ||||||
26 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:31.04 | ||||||
27 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 3:33.41 | ||||||
28 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:33.54 | ||||||
29 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:34.27 | ||||||
30 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:35.71 | ||||||
31 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:36.58 | ||||||
32 | Ella Nikoline Borg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:39.39 | ||||||
33 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:41.05 | ||||||
34 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 3:41.39 | ||||||
35 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:43.57 | ||||||
36 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:43.71 | ||||||
37 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:44.13 | ||||||
38 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:44.36 | ||||||
39 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 3:45.42 | ||||||
40 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 3:46.19 | ||||||
41 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 3:46.42 | ||||||
42 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:47.80 | ||||||
43 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:52.55 | ||||||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:04.84 | ||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 2:05.90 | ||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:06.61 | ||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:07.37 | ||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:13.95 | ||||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.88 | ||||||
7 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.97 | ||||||
8 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:15.03 | ||||||
9 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:15.91 | ||||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.99 | ||||||
11 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:18.87 | ||||||
12 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:20.05 | ||||||
13 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:21.08 | ||||||
14 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:21.32 | ||||||
15 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:23.70 | ||||||
16 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:26.48 | ||||||
17 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:27.52 | ||||||
18 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:29.19 | ||||||
19 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:31.31 | ||||||
20 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:31.57 | ||||||
21 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.60 | ||||||
22 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:33.67 | ||||||
23 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:34.05 | ||||||
24 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:34.88 | ||||||
25 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:34.95 | ||||||
26 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.34 | ||||||
27 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.46 | ||||||
28 | Mathias Kleffel | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 2:39.31 | ||||||
29 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:39.59 | ||||||
30 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.96 | ||||||
31 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:42.38 | ||||||
32 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:43.31 | ||||||
33 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:44.30 | ||||||
34 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:46.85 | ||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.36 | ||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.92 | ||||||
3 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:20.42 | ||||||
4 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 2:27.64 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.88 | ||||||
6 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.20 | ||||||
7 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:29.27 | ||||||
8 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.73 | ||||||
9 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:35.58 | ||||||
10 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.90 | ||||||
11 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:40.17 | ||||||
12 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.45 | ||||||
13 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:40.55 | ||||||
14 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.64 | ||||||
15 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.09 | ||||||
16 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 2:48.64 | ||||||
17 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:48.68 | ||||||
18 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:49.51 | ||||||
19 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:49.64 | ||||||
20 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:53.64 | ||||||
21 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:55.53 | ||||||
22 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:58.80 | ||||||
23 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:59.51 | ||||||
24 | Mathias Filtenborg | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:09.07 | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:26.52 | ||||||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 2:32.92 | ||||||
3 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.22 | ||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 2:36.36 | ||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.81 | ||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:42.26 | ||||||
7 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:43.62 | ||||||
8 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.08 | ||||||
9 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.61 | ||||||
10 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:52.44 | ||||||
11 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:54.60 | ||||||
12 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.17 | ||||||
13 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:57.74 | ||||||
14 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.16 | ||||||
15 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:01.46 | ||||||
16 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:01.60 | ||||||
17 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:06.46 | ||||||
18 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:08.84 | ||||||
19 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 3:09.29 | ||||||
20 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:11.39 | ||||||
21 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:12.61 | ||||||
22 | Albert Carlsen | 2004 | Herlev Svømning | 3:14.39 | ||||||
23 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.19 | ||||||
24 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:30.44 | ||||||
25 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:30.46 | ||||||
26 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:46.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:23 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.32 | ||||||
2 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:20.45 | ||||||
3 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.70 | ||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:25.50 | ||||||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.68 | ||||||
6 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.19 | ||||||
7 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.36 | ||||||
8 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.54 | ||||||
9 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.09 | ||||||
10 | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:27.73 | ||||||
11 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.55 | ||||||
12 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:28.70 | ||||||
13 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.00 | ||||||
14 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:29.31 | ||||||
15 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.30 | ||||||
16 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:30.55 | ||||||
17 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.37 | ||||||
18 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:31.78 | ||||||
19 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:33.49 | ||||||
20 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:34.74 | ||||||
21 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:36.75 | ||||||
22 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.39 | ||||||
23 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:39.16 | ||||||
24 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:40.82 | ||||||
25 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:41.06 | ||||||
26 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 1:43.33 | ||||||
27 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:43.42 | ||||||
28 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:43.93 | ||||||
29 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:44.28 | ||||||
30 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:47.09 | ||||||
31 | Aia Andreassen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:52.62 | ||||||
- | Isobel Crosskey | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:37.24 | EXTRA | |||||
- | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | asynkr ben v 75m | |||||
- | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.74 | ||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.79 | ||||||
3 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.53 | ||||||
4 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.84 | ||||||
5 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.90 | ||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.91 | ||||||
7 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.65 | ||||||
8 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.11 | ||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.47 | ||||||
10 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:35.37 | ||||||
11 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.87 | ||||||
12 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 1:38.73 | ||||||
13 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:39.04 | ||||||
14 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:39.31 | ||||||
15 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.42 | ||||||
16 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:41.35 | ||||||
17 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.30 | ||||||
18 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:43.44 | ||||||
19 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 1:44.47 | ||||||
20 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:49.81 | ||||||
21 | Olivia Rosenkilde | 2004 | Herlev Svømning | 1:50.55 | ||||||
22 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:53.40 | ||||||
23 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:55.31 | ||||||
24 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:55.43 | ||||||
25 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:59.72 | ||||||
26 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:59.90 | ||||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:32.49 | ||||||
2 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.08 | ||||||
3 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.26 | ||||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:38.80 | ||||||
5 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.64 | ||||||
6 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:45.68 | ||||||
7 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:46.51 | ||||||
8 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.81 | ||||||
9 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:47.27 | ||||||
10 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:48.04 | ||||||
11 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:50.13 | ||||||
12 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:51.15 | ||||||
13 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.86 | ||||||
14 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.93 | ||||||
15 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:54.48 | ||||||
16 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:55.28 | ||||||
17 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:56.24 | ||||||
18 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:57.18 | ||||||
19 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:57.47 | ||||||
20 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:57.60 | ||||||
21 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:58.10 | ||||||
22 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:58.88 | ||||||
23 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:59.10 | ||||||
24 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.40 | ||||||
25 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 1:59.78 | ||||||
26 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:01.58 | ||||||
27 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:01.75 | ||||||
28 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 2:03.53 | ||||||
29 | Agnes Rygaard Truelsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:03.95 | ||||||
30 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:04.00 | ||||||
31 | Laura Købke | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:04.02 | ||||||
32 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:05.07 | ||||||
33 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:05.62 | ||||||
34 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:06.67 | ||||||
35 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:08.51 | ||||||
36 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.53 | ||||||
37 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:09.54 | ||||||
38 | Filippa Holm Lange | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:15.02 | ||||||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Louise Byrn | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | 2 flyben ef vend 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:23 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:24 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.30 | ||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.04 | ||||||
3 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.36 | ||||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:20.97 | ||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.04 | ||||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.05 | ||||||
7 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.89 | ||||||
8 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.35 | ||||||
9 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.54 | ||||||
10 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.21 | ||||||
11 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:29.14 | ||||||
12 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:29.80 | ||||||
13 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.92 | ||||||
14 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 1:31.73 | ||||||
15 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:32.68 | ||||||
16 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:36.85 | ||||||
17 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:38.68 | ||||||
- | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v 75m | |||||
- | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | 2 armtag un va v/ven | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.90 | ||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 1:28.41 | ||||||
3 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.81 | ||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.80 | ||||||
5 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:32.31 | ||||||
6 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:33.16 | ||||||
7 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:37.28 | ||||||
8 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:40.09 | ||||||
9 | Otto Walther Holst | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:40.70 | ||||||
10 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:40.75 | ||||||
11 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.32 | ||||||
- | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 1:35.98 | ||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.76 | ||||||
3 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:39.28 | ||||||
4 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.54 | ||||||
5 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.11 | ||||||
6 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.64 | ||||||
7 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.81 | ||||||
8 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.02 | ||||||
9 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.67 | ||||||
10 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:44.77 | ||||||
11 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.38 | ||||||
12 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:46.54 | ||||||
13 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:47.41 | ||||||
14 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:47.58 | ||||||
15 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:48.67 | ||||||
16 | Felix H. Midtgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.23 | ||||||
17 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:49.71 | ||||||
18 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:51.14 | ||||||
19 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:51.75 | ||||||
20 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:52.00 | ||||||
21 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:52.27 | ||||||
22 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.66 | ||||||
23 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.77 | ||||||
24 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:53.22 | ||||||
25 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:55.18 | ||||||
26 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:55.61 | ||||||
27 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:55.67 | ||||||
28 | Oliver Norvold | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:56.06 | ||||||
29 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 1:58.00 | ||||||
30 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.91 | ||||||
31 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:14.68 | ||||||
- | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | asynkr ben v 75m | |||||
- | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | db flyben v 75m | |||||
- | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 flyben v start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:24 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.59 | ||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.18 | ||||||
3 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:12.95 | ||||||
4 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:15.45 | ||||||
5 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.67 | ||||||
6 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.20 | ||||||
7 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:21.97 | ||||||
8 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:23.92 | ||||||
9 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:25.12 | ||||||
10 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.15 | ||||||
11 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:25.40 | ||||||
12 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:26.55 | ||||||
13 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.20 | ||||||
14 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.46 | ||||||
15 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.49 | ||||||
16 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.10 | ||||||
17 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:44.65 | ||||||
- | Mille Pedersen | 2003 | Sigma Swim Allerød | DNF | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.19 | ||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.45 | ||||||
3 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.63 | ||||||
4 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.06 | ||||||
5 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.31 | ||||||
6 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:33.47 | ||||||
7 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.15 | ||||||
8 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.41 | ||||||
9 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.61 | ||||||
10 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.96 | ||||||
11 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.79 | ||||||
12 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:40.86 | ||||||
13 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:45.07 | ||||||
14 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:55.53 | ||||||
Løb 5, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:27.39 | ||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:29.81 | ||||||
3 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:40.66 | ||||||
4 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.70 | ||||||
5 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:47.64 | ||||||
6 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:55.70 | ||||||
7 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.41 | ||||||
8 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:11.93 | ||||||
9 | Agnes Rygaard Truelsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:15.99 | ||||||
10 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 2:22.59 | ||||||
- | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Melissa Sønderskov Turell | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 1:01.99 | ||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.49 | ||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.44 | ||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.75 | ||||||
5 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.19 | ||||||
6 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:10.23 | ||||||
7 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.79 | ||||||
8 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.95 | ||||||
9 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.67 | ||||||
10 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:15.30 | ||||||
11 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.84 | ||||||
12 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.35 | ||||||
13 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.59 | ||||||
14 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.81 | ||||||
15 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.11 | ||||||
16 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.53 | ||||||
17 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:20.10 | ||||||
18 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.86 | ||||||
19 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:23.56 | ||||||
20 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.46 | ||||||
21 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:27.61 | ||||||
22 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.27 | ||||||
23 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:29.86 | ||||||
24 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:32.80 | ||||||
25 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.40 | ||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.02 | ||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.28 | ||||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.47 | ||||||
4 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.50 | ||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.87 | ||||||
6 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.01 | ||||||
7 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.19 | ||||||
8 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.39 | ||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.49 | ||||||
10 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.22 | ||||||
11 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 1:29.58 | ||||||
12 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:29.83 | ||||||
13 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.71 | ||||||
14 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.35 | ||||||
15 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.74 | ||||||
16 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.86 | ||||||
17 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:38.66 | ||||||
18 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.88 | ||||||
19 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.62 | ||||||
20 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.69 | ||||||
21 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.47 | ||||||
22 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:45.14 | ||||||
- | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | sv på ryg v 75m | |||||
Løb 6, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 1:23.56 | ||||||
2 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.14 | ||||||
3 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.12 | ||||||
4 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:31.93 | ||||||
5 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.26 | ||||||
6 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.02 | ||||||
7 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:35.96 | ||||||
8 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:36.82 | ||||||
9 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.64 | ||||||
10 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:42.82 | ||||||
11 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:50.51 | ||||||
- | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | brysttag f. vend 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:55 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:28.84 | ||||||
2 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 2:33.67 | ||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:34.07 | ||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:39.75 | ||||||
5 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:44.03 | ||||||
6 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:46.27 | ||||||
7 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:46.88 | ||||||
8 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.21 | ||||||
9 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:49.37 | ||||||
10 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:51.09 | ||||||
11 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:51.38 | ||||||
12 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:52.29 | ||||||
13 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:53.68 | ||||||
14 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:58.42 | ||||||
15 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:58.59 | ||||||
16 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:58.91 | ||||||
17 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:03.07 | ||||||
18 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:03.40 | ||||||
19 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:11.41 | ||||||
20 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:17.48 | ||||||
- | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | efb v 75m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:43.59 | ||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:47.97 | ||||||
3 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:51.14 | ||||||
4 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:53.57 | ||||||
5 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:55.47 | ||||||
6 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:59.87 | ||||||
7 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:00.55 | ||||||
8 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:03.50 | ||||||
9 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:03.67 | ||||||
10 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:04.59 | ||||||
11 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:09.25 | ||||||
12 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:11.87 | ||||||
13 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:12.04 | ||||||
14 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:12.25 | ||||||
15 | Josefine Westergaard | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:12.60 | ||||||
16 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:15.09 | ||||||
17 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:19.90 | ||||||
18 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:22.98 | ||||||
19 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:23.24 | ||||||
20 | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:25.59 | ||||||
21 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:28.46 | ||||||
22 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:40.65 | ||||||
- | Sofia Lackovic | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | efb v 75m | |||||
- | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | efb v 75m | |||||
- | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | efb 125m | |||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:12.54 | ||||||
2 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:14.94 | ||||||
3 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:18.35 | ||||||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:19.90 | ||||||
5 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:21.30 | ||||||
6 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:23.10 | ||||||
7 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:23.24 | ||||||
8 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:23.56 | ||||||
9 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:27.07 | ||||||
10 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:27.19 | ||||||
11 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:29.00 | ||||||
11 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:29.00 | ||||||
13 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:29.25 | ||||||
14 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 3:35.47 | ||||||
15 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:35.81 | ||||||
16 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 3:38.82 | ||||||
17 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:40.44 | ||||||
18 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 3:45.99 | ||||||
19 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:47.50 | ||||||
20 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:47.68 | ||||||
21 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 3:51.27 | ||||||
22 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 3:56.88 | ||||||
23 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 4:03.88 | ||||||
24 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 4:04.38 | ||||||
25 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 4:09.77 | ||||||
- | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | afslut på maven | |||||
- | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | efb v 75m | |||||
- | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | ejb v 175m | |||||
- | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | DSQ | svøm på maven v 100m | |||||
- | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | svøm på maven v 25m | |||||
- | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | to armtag v ven 150m | |||||
- | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | afsl på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:29 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 2:11.88 | ||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:23.10 | ||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:24.23 | ||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.73 | ||||||
5 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:30.78 | ||||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.75 | ||||||
7 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:38.18 | ||||||
8 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 2:39.06 | ||||||
9 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:45.39 | ||||||
10 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:53.88 | ||||||
11 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:54.28 | ||||||
12 | Mathias Kleffel | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 2:55.24 | ||||||
13 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:55.96 | ||||||
14 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 2:56.52 | ||||||
15 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:14.32 | ||||||
- | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | efb v 100m | |||||
- | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | DSQ | efb v 125m | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.11 | ||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:41.64 | ||||||
3 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:45.51 | ||||||
4 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.02 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:46.57 | ||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:47.74 | ||||||
7 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:49.06 | ||||||
8 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:49.86 | ||||||
9 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:55.18 | ||||||
10 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:56.55 | ||||||
11 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:01.15 | ||||||
12 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:02.74 | ||||||
13 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:04.08 | ||||||
14 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:11.53 | ||||||
15 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:15.56 | ||||||
16 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:15.65 | ||||||
- | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | efb 175m | |||||
- | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | efb v 175m | |||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.06 | ||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.86 | ||||||
3 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:04.55 | ||||||
4 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 3:05.22 | ||||||
5 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:12.51 | ||||||
6 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:12.86 | ||||||
7 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:13.29 | ||||||
8 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:15.10 | ||||||
8 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.10 | ||||||
10 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.89 | ||||||
11 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:16.79 | ||||||
12 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:16.90 | ||||||
13 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:19.19 | ||||||
14 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 3:22.96 | ||||||
15 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 3:25.35 | ||||||
16 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 3:32.62 | ||||||
- | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | efb 50m | |||||
- | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | efb 150m | |||||
- | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | efb 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:29 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:14 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:31.95 | ||||||
2 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:36.60 | ||||||
3 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:47.48 | ||||||
4 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.24 | ||||||
5 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:49.69 | ||||||
5 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.69 | ||||||
7 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.11 | ||||||
8 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:52.58 | ||||||
9 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:54.99 | ||||||
10 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:57.27 | ||||||
11 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:57.40 | ||||||
12 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 2:59.41 | ||||||
13 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 2:59.61 | ||||||
14 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:01.28 | ||||||
15 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:02.43 | ||||||
16 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:03.59 | ||||||
17 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:03.60 | ||||||
18 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:04.66 | ||||||
19 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:06.24 | ||||||
20 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:06.49 | ||||||
21 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:12.06 | ||||||
22 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:13.00 | ||||||
23 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:14.41 | ||||||
24 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:17.70 | ||||||
25 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:18.73 | ||||||
26 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:19.10 | ||||||
27 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 3:19.21 | ||||||
28 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:22.42 | ||||||
29 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 3:22.58 | ||||||
30 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:33.42 | ||||||
- | Silja Østerbye | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.12 | ||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:51.45 | ||||||
3 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 2:53.52 | ||||||
4 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:53.96 | ||||||
5 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:07.08 | ||||||
6 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:07.77 | ||||||
7 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:07.89 | ||||||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:10.51 | ||||||
9 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:12.67 | ||||||
10 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:12.72 | ||||||
11 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:13.72 | ||||||
12 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 3:15.56 | ||||||
13 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:15.83 | ||||||
14 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:17.69 | ||||||
15 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:18.12 | ||||||
16 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:18.56 | ||||||
17 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 3:23.93 | ||||||
18 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:25.14 | ||||||
19 | Josefine Westergaard | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:38.50 | ||||||
- | Sofia Lackovic | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Olivia Rosenkilde | 2004 | Herlev Svømning | DSQ | rygvend. ej korrekt | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:14 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 2:19.59 | ||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:22.25 | ||||||
3 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:22.86 | ||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:23.93 | ||||||
5 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.16 | ||||||
6 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:32.32 | ||||||
7 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 2:33.28 | ||||||
8 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:35.66 | ||||||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.85 | ||||||
10 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.60 | ||||||
11 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:38.24 | ||||||
12 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:38.74 | ||||||
13 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:38.82 | ||||||
14 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:38.92 | ||||||
15 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:40.27 | ||||||
16 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:44.96 | ||||||
17 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.67 | ||||||
18 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:49.25 | ||||||
19 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.13 | ||||||
20 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:59.69 | ||||||
21 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:03.01 | ||||||
22 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:09.36 | ||||||
23 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 3:09.47 | ||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | rygafslut på maven | |||||
- | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm på maven v 75m | |||||
Løb 10, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.01 | ||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:41.53 | ||||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:45.43 | ||||||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:47.14 | ||||||
5 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:49.42 | ||||||
6 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:53.85 | ||||||
7 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:54.50 | ||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.78 | ||||||
9 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:03.68 | ||||||
10 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:04.54 | ||||||
11 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:06.84 | ||||||
12 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:09.32 | ||||||
13 | Otto Walther Holst | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:12.39 | ||||||
- | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:06 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.58 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 28.81 | ||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.18 | ||||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.31 | ||||||
5 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.38 | ||||||
6 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.41 | ||||||
7 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 31.63 | ||||||
8 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 31.74 | ||||||
9 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.75 | ||||||
10 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.91 | ||||||
11 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.15 | ||||||
12 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.45 | ||||||
13 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 32.54 | ||||||
14 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 32.55 | ||||||
15 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 32.88 | ||||||
16 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 32.91 | ||||||
17 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.05 | ||||||
18 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 33.76 | ||||||
19 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 34.12 | ||||||
19 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 34.12 | ||||||
21 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 34.14 | ||||||
22 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 34.18 | ||||||
23 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.36 | ||||||
24 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.57 | ||||||
25 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.89 | ||||||
26 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 34.97 | ||||||
27 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 35.10 | ||||||
28 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 35.56 | ||||||
29 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 36.10 | ||||||
30 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 36.14 | ||||||
31 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 36.55 | ||||||
32 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 36.62 | ||||||
33 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 36.97 | ||||||
34 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 37.46 | ||||||
35 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 38.43 | ||||||
- | Isobel Crosskey | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.68 | EXTRA | |||||
- | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.44 | ||||||
2 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 30.99 | ||||||
3 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.22 | ||||||
4 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.58 | ||||||
5 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.63 | ||||||
6 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.42 | ||||||
7 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.08 | ||||||
8 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 33.41 | ||||||
9 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.81 | ||||||
10 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 33.82 | ||||||
11 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.97 | ||||||
12 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.92 | ||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.98 | ||||||
14 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.26 | ||||||
15 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 35.29 | ||||||
16 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 35.52 | ||||||
17 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 35.65 | ||||||
18 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.86 | ||||||
19 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.91 | ||||||
20 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.13 | ||||||
21 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.56 | ||||||
22 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 36.58 | ||||||
23 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.31 | ||||||
24 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 38.08 | ||||||
25 | Dicte Eriksen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.15 | ||||||
26 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.49 | ||||||
27 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.65 | ||||||
28 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.74 | ||||||
29 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 38.84 | ||||||
30 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 38.87 | ||||||
31 | Josefine Westergaard | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 39.00 | ||||||
32 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.22 | ||||||
33 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 39.47 | ||||||
34 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.86 | ||||||
35 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 39.96 | ||||||
36 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.05 | ||||||
37 | Emma Jakobsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 40.50 | ||||||
38 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 40.52 | ||||||
- | Sofia Lackovic | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 33.56 | ||||||
2 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.80 | ||||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 34.83 | ||||||
4 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.01 | ||||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.36 | ||||||
6 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 35.42 | ||||||
7 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.16 | ||||||
8 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.38 | ||||||
9 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.55 | ||||||
10 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.94 | ||||||
11 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.56 | ||||||
11 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.56 | ||||||
13 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 38.00 | ||||||
14 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.11 | ||||||
15 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 38.29 | ||||||
16 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 38.34 | ||||||
17 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 38.40 | ||||||
18 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 38.58 | ||||||
19 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 38.65 | ||||||
20 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 38.71 | ||||||
21 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.83 | ||||||
22 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.03 | ||||||
23 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 39.13 | ||||||
24 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 39.43 | ||||||
25 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 39.52 | ||||||
26 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 39.61 | ||||||
27 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.63 | ||||||
28 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.86 | ||||||
29 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.94 | ||||||
30 | Laura Købke | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 40.34 | ||||||
31 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 40.44 | ||||||
32 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.49 | ||||||
33 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 40.62 | ||||||
34 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 40.68 | ||||||
35 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 40.69 | ||||||
36 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.85 | ||||||
37 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 41.04 | ||||||
38 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 41.19 | ||||||
39 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.24 | ||||||
40 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 42.20 | ||||||
41 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 42.22 | ||||||
42 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 42.89 | ||||||
43 | Freja Lohmann Strobel | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 42.90 | ||||||
44 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 43.63 | ||||||
45 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.74 | ||||||
46 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 44.03 | ||||||
47 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 44.20 | ||||||
48 | Agnes Rygaard Truelsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.22 | ||||||
49 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 44.26 | ||||||
50 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 44.48 | ||||||
51 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.60 | ||||||
52 | Filippa Holm Lange | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 44.73 | ||||||
53 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 44.93 | ||||||
53 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 44.93 | ||||||
55 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 45.02 | ||||||
56 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 45.35 | ||||||
56 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.35 | ||||||
58 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 45.47 | ||||||
59 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 45.58 | ||||||
60 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 45.81 | ||||||
61 | Louise Byrn | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 46.44 | ||||||
62 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 46.59 | ||||||
63 | Ella Nikoline Borg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 46.72 | ||||||
64 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.76 | ||||||
65 | Melissa Sønderskov Turell | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.29 | ||||||
65 | Victoria Haslund Mourier | 2007 | Hørsholm Svømmeforening | 47.29 | ||||||
67 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 47.48 | ||||||
68 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.50 | ||||||
69 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 47.77 | ||||||
70 | Asta Robinson | 2007 | Sigma Swim Allerød | 48.20 | ||||||
71 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 48.83 | ||||||
72 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 48.86 | ||||||
73 | Anne-Sofie Skytt | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 48.90 | ||||||
74 | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.94 | ||||||
75 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 49.07 | ||||||
76 | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.21 | ||||||
77 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.31 | ||||||
78 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.72 | ||||||
- | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Anine Munch Kofoed | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Monika Dragieva | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victoria Xin Ai Liu Carst | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:06 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:40 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.92 | ||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 27.22 | ||||||
3 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 27.57 | ||||||
4 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.62 | ||||||
5 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.12 | ||||||
6 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 28.98 | ||||||
7 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.32 | ||||||
8 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 29.56 | ||||||
9 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 29.68 | ||||||
10 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.72 | ||||||
11 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.10 | ||||||
12 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 30.20 | ||||||
13 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 30.28 | ||||||
14 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.43 | ||||||
15 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 30.46 | ||||||
16 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 30.52 | ||||||
17 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.04 | ||||||
18 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 31.25 | ||||||
19 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.33 | ||||||
20 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 31.39 | ||||||
21 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 31.88 | ||||||
22 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.96 | ||||||
23 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.51 | ||||||
24 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 32.65 | ||||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 30.64 | ||||||
2 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 30.68 | ||||||
3 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 31.84 | ||||||
4 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 32.88 | ||||||
5 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.74 | ||||||
6 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 33.83 | ||||||
7 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 37.09 | ||||||
- | Harald Riisager | 2003 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 31.07 | ||||||
2 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 32.41 | ||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 32.82 | ||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.86 | ||||||
5 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 33.04 | ||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 33.23 | ||||||
7 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.30 | ||||||
8 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.98 | ||||||
9 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 34.04 | ||||||
10 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.42 | ||||||
11 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.96 | ||||||
12 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 35.11 | ||||||
13 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.49 | ||||||
13 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 35.49 | ||||||
15 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.55 | ||||||
16 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 35.81 | ||||||
17 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 36.03 | ||||||
18 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.26 | ||||||
19 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.30 | ||||||
20 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 36.39 | ||||||
21 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.91 | ||||||
22 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.92 | ||||||
23 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.94 | ||||||
24 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 37.05 | ||||||
25 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 37.13 | ||||||
26 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.34 | ||||||
27 | Felix H. Midtgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.46 | ||||||
28 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 37.66 | ||||||
29 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 37.68 | ||||||
30 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 37.73 | ||||||
31 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 37.79 | ||||||
32 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 37.89 | ||||||
33 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 37.93 | ||||||
34 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 37.96 | ||||||
35 | William Pohl Stangerup | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 38.03 | ||||||
36 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 38.04 | ||||||
37 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 38.18 | ||||||
38 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.31 | ||||||
39 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 38.45 | ||||||
40 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.47 | ||||||
41 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.63 | ||||||
42 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.64 | ||||||
43 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.92 | ||||||
44 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 38.95 | ||||||
45 | Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 39.04 | ||||||
46 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 39.13 | ||||||
47 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 39.20 | ||||||
48 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.24 | ||||||
49 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 39.39 | ||||||
50 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 39.44 | ||||||
51 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.60 | ||||||
52 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 39.64 | ||||||
53 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 39.74 | ||||||
54 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 39.96 | ||||||
55 | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 40.22 | ||||||
56 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 40.50 | ||||||
57 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.88 | ||||||
58 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.98 | ||||||
59 | Nicolas Christiansen | 2007 | Holbæk Svømme Klub | 41.22 | ||||||
60 | Patrick Lind | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 41.31 | ||||||
61 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.58 | ||||||
62 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.68 | ||||||
63 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 41.79 | ||||||
64 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 41.91 | ||||||
65 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 43.17 | ||||||
66 | Oliver Norvold | 2005 | Sigma Swim Allerød | 43.59 | ||||||
67 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 43.97 | ||||||
68 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 45.40 | ||||||
69 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 46.84 | ||||||
- | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Asser Huge Rehfeld | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Noah Karstens | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:40 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:55 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 13, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.21 | ||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 37.43 | 1:10.08 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 29.27 | 1:39.35 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 28.86 | 2:08.21 | |||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:14.72 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 1:39.15 | 2:14.72 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | |||||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 2:14.72 | 2:14.72 | |||||||
3 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:18.07 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 36.09 | 36.09 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 38.66 | 1:14.75 | |||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 32.46 | 1:47.21 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 30.86 | 2:18.07 | |||||||
4 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.30 | ||||||
Emma Hansen | 2004 | 34.61 | 34.61 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 39.97 | 1:14.58 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 32.84 | 1:47.42 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 30.88 | 2:18.30 | |||||||
5 | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:23.36 | ||||||
Cornelia Vâmosi | 2004 | 37.89 | 37.89 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 39.08 | 1:16.97 | |||||||
Linnea Hietala | 2004 | 35.10 | 1:52.07 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 31.29 | 2:23.36 | |||||||
6 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:26.31 | ||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 36.92 | 36.92 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 40.69 | 1:17.61 | |||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 35.39 | 1:53.00 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 33.31 | 2:26.31 | |||||||
7 | Talent Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.96 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 40.19 | 40.19 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 39.42 | 1:19.61 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 37.11 | 1:56.72 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 32.24 | 2:28.96 | |||||||
8 | Hils Piger 1 | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:32.61 | ||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 1:19.26 | 1:52.14 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 40.47 | 2:32.61 | |||||||
Emma Sander | 2004 | 2:32.61 | ||||||||
9 | Helsingør Piger 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:32.64 | ||||||
Mathilde Hedager | 2004 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 42.33 | 1:22.42 | |||||||
Fiona Burmester | 2003 | 37.98 | 2:00.40 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 32.24 | 2:32.64 | |||||||
10 | Herlev Piger | 2003 | Herlev Svømning | 2:33.80 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 33.59 | 33.59 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 46.95 | 1:20.54 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 39.81 | 2:00.35 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 33.45 | 2:33.80 | |||||||
11 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:33.86 | ||||||
Emma Stoltz | 2004 | 41.81 | 41.81 | |||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 1:18.92 | 2:00.73 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 33.13 | 2:33.86 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 2:33.86 | ||||||||
12 | Sigma Piger 3 | 2003 | Sigma Swim | 2:35.81 | ||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | 42.34 | 42.34 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 41.23 | 1:23.57 | |||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 37.60 | 2:01.17 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 34.64 | 2:35.81 | |||||||
13 | Søllerød Girls | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:36.97 | ||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Mathilde Kehlet | 2003 | 44.27 | 1:22.93 | |||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 39.71 | 2:02.64 | |||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 34.33 | 2:36.97 | |||||||
14 | Hs3 Piger 1 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:40.68 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 1:26.60 | 1:26.60 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 39.66 | 2:06.26 | |||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 34.42 | 2:40.68 | |||||||
Victoria Husted Volden | 2003 | 2:40.68 | ||||||||
15 | Helsingør Piger 7 | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:45.00 | ||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 2:45.00 | 2:45.00 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | |||||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | |||||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 2:45.00 | 2:45.00 | |||||||
16 | Gsc Piger 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:48.74 | ||||||
Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 49.16 | 1:29.91 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 1:18.83 | 2:48.74 | |||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 2:48.74 | ||||||||
17 | Gentofte Piger 3 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.86 | ||||||
Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Norah Szczepanski | 2003 | 48.82 | 1:27.10 | |||||||
Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 47.12 | 2:14.22 | |||||||
Astrid Permin | 2003 | 34.64 | 2:48.86 | |||||||
18 | Holbæk Piger 1 | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:52.88 | ||||||
Simone Hoppe | 2004 | 46.98 | 46.98 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 53.53 | 1:40.51 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 1:12.37 | 2:52.88 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 2:52.88 | ||||||||
19 | Søllerød Girls 1 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:53.33 | ||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 1:00.86 | 1:00.86 | |||||||
Laura Nellemann | 2004 | 35.27 | 1:36.13 | |||||||
Pauline Drucker | 2004 | 41.13 | 2:17.26 | |||||||
Anna Nørskov | 2004 | 36.07 | 2:53.33 | |||||||
20 | Ag3 Allerød Piger 1 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:53.52 | ||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 44.57 | 44.57 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 44.88 | 1:29.45 | |||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 45.37 | 2:14.82 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 38.70 | 2:53.52 | |||||||
21 | Hs3 Piger 2 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:57.60 | ||||||
Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 50.28 | 50.28 | |||||||
Mathilde Edele Borg | 2004 | 49.60 | 1:39.88 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 1:17.72 | 2:57.60 | |||||||
Nicoline Hjort Kaas | 2003 | 2:57.60 | ||||||||
22 | Birkerød Ag3 Piger 1 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.87 | ||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Sophie Simmonds | 2005 | 49.97 | 1:35.01 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 48.29 | 2:23.30 | |||||||
Katherine Louise Simmonds | 2005 | 34.57 | 2:57.87 | |||||||
23 | Helsingør Piger 6 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:57.89 | ||||||
Mathilde Ramsgaard | 2005 | 49.56 | 49.56 | |||||||
Lea Bach Nielsen | 2003 | 49.79 | 1:39.35 | |||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 39.77 | 2:19.12 | |||||||
Filippa Martinsen | 2005 | 38.77 | 2:57.89 | |||||||
24 | Helsingør Piger 4 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:58.33 | ||||||
Josefine Westergaard | 2004 | 44.37 | 44.37 | |||||||
Emma Clausen | 2003 | 48.63 | 1:33.00 | |||||||
Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 49.30 | 2:22.30 | |||||||
Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 36.03 | 2:58.33 | |||||||
25 | Søllerød Girls 2 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:59.29 | ||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 1:36.98 | 1:36.98 | |||||||
Laura Bang | 2004 | 1:22.31 | 2:59.29 | |||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | |||||||||
Emma Jakobsen | 2004 | 2:59.29 | 2:59.29 | |||||||
26 | Gsc Aspirant Piger 1 | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:00.20 | ||||||
Josefine Staudt | 2005 | 46.11 | 46.11 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 51.43 | 1:37.54 | |||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 42.33 | 2:19.87 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 40.33 | 3:00.20 | |||||||
27 | Birkerød Ag3 Piger 2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:05.72 | ||||||
Astrid Rønn Olesen | 2005 | 45.25 | 45.25 | |||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 57.58 | 1:42.83 | |||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | 40.57 | 2:23.40 | |||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 42.32 | 3:05.72 | |||||||
28 | Holbæk Piger 2 | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:21.57 | ||||||
Annette Toft | 2006 | 2:45.21 | 2:45.21 | |||||||
Nana Andersen | 2006 | 36.36 | 3:21.57 | |||||||
Freja Lohmann Strobel | 2006 | |||||||||
Anna Mundt Karup | 2005 | 3:21.57 | 3:21.57 | |||||||
29 | Ag3 Allerød Piger 2 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:22.73 | ||||||
Laura Lind-Christensen | 2006 | 50.95 | 50.95 | |||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 58.94 | 1:49.89 | |||||||
Julie Gersby | 2006 | 46.81 | 2:36.70 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 46.03 | 3:22.73 | |||||||
- | Helsingør Piger 3 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | efb v. 25m | |||||
- | Helsingør Piger 5 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart v 2. skifte | |||||
Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | 1:50.47 | 1:50.47 | |||||||
Andrea Søeborg | 2006 | 19.52 | 2:09.99 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:55 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 14, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 2:05.32 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 32.90 | 32.90 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 36.04 | 1:08.94 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 28.89 | 1:37.83 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 27.49 | 2:05.32 | |||||||
2 | Gentofte Drenge 1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:06.50 | ||||||
Linus Lindquist | 2002 | 34.48 | 34.48 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 33.92 | 1:08.40 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 32.13 | 1:40.53 | |||||||
Leo Badaker | 2002 | 25.97 | 2:06.50 | |||||||
3 | Herlevs Knægte | 2002 | Herlev Svømning | 2:07.80 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 28.06 | 28.06 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 36.92 | 1:04.98 | |||||||
Altin Misimi | 2002 | 1:02.82 | 2:07.80 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 2:07.80 | ||||||||
4 | Gsc Drenge 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.34 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 32.42 | 32.42 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 1:06.74 | 1:39.16 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 29.18 | 2:08.34 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 2:08.34 | ||||||||
5 | Talent Drenge 1 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:09.08 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 1:08.43 | 1:08.43 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 30.52 | 1:38.95 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 30.13 | 2:09.08 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 2:09.08 | ||||||||
6 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:16.48 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 40.01 | 1:11.73 | |||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 32.20 | 1:43.93 | |||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 32.55 | 2:16.48 | |||||||
7 | Helsingør Drenge 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.12 | ||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 32.70 | 32.70 | |||||||
August Bruun Henriksen | 2002 | 45.06 | 1:17.76 | |||||||
Lucas Burmester | 2002 | 34.77 | 1:52.53 | |||||||
Mattias Houen | 2002 | 29.59 | 2:22.12 | |||||||
8 | Gsc Drenge 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:23.39 | ||||||
Marcus Hiort | 2003 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 43.59 | 1:20.27 | |||||||
Mark Sumberg | 2002 | 32.52 | 1:52.79 | |||||||
Magnus Christensen | 2002 | 30.60 | 2:23.39 | |||||||
9 | Hils Drenge 1 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:23.41 | ||||||
Christian Galsøe | 2002 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 42.84 | 1:19.54 | |||||||
Villads Kruse | 2003 | 35.60 | 1:55.14 | |||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 28.27 | 2:23.41 | |||||||
10 | Gentofte Drenge 2 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:27.17 | ||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 37.14 | 37.14 | |||||||
Karl August B. Balle | 2003 | 41.83 | 1:18.97 | |||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 35.10 | 1:54.07 | |||||||
Elias Kongsted Misander | 2002 | 33.10 | 2:27.17 | |||||||
11 | Hils Drenge 2 | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:29.75 | ||||||
Noel Willem Pihl | 2002 | 39.39 | 39.39 | |||||||
Mikkel Kronborg Riis | 2002 | 40.63 | 1:20.02 | |||||||
Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | 36.40 | 1:56.42 | |||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 33.33 | 2:29.75 | |||||||
12 | Holbæk Drenge 1 | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:30.73 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 37.18 | 37.18 | |||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 47.60 | 1:24.78 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 1:05.95 | 2:30.73 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 2:30.73 | ||||||||
13 | Sigma Drenge 3 | 2002 | Sigma Swim | 2:32.65 | ||||||
Mads Rønn Olesen | 2002 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Frederik Bach Mindested | 2003 | 44.24 | 1:21.00 | |||||||
Andreas Hoffmann | 2003 | 39.58 | 2:00.58 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 32.07 | 2:32.65 | |||||||
14 | Holbæk Drenge 2 | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.36 | ||||||
Mikkel Nielsen | 2004 | 1:27.97 | 1:27.97 | |||||||
Jacob Ellekær | 2002 | 36.32 | 2:04.29 | |||||||
Sebastian Bonde | 2002 | 35.07 | 2:39.36 | |||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 2:39.36 | ||||||||
15 | Gentofte Drenge 3 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:40.13 | ||||||
Oliver Madsen | 2003 | 40.93 | 40.93 | |||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 46.52 | 1:27.45 | |||||||
Anders Hvidt | 2002 | 1:12.68 | 2:40.13 | |||||||
Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 2:40.13 | ||||||||
16 | Talent Drenge 2 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.15 | ||||||
Gustav Pedersen | 2004 | 44.42 | 44.42 | |||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 47.09 | 1:31.51 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 35.62 | 2:07.13 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 34.02 | 2:41.15 | |||||||
17 | Søllerød Boys 1 | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:41.27 | ||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 42.69 | 42.69 | |||||||
Max Albertsen | 2003 | 42.31 | 1:25.00 | |||||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | 39.97 | 2:04.97 | |||||||
Julian Birch | 2004 | 36.30 | 2:41.27 | |||||||
18 | Birkerød Ag3 Drenge 1 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:42.70 | ||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 38.96 | 38.96 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 48.79 | 1:27.75 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 39.72 | 2:07.47 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 35.23 | 2:42.70 | |||||||
19 | Gsc Aspirant Drenge 1 | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:44.49 | ||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 42.28 | 42.28 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 48.12 | 1:30.40 | |||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 37.84 | 2:08.24 | |||||||
Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 36.25 | 2:44.49 | |||||||
20 | Helsingør Drenge 3 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:49.96 | ||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 43.27 | 43.27 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 48.22 | 1:31.49 | |||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 1:18.47 | 2:49.96 | |||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 2:49.96 | ||||||||
21 | Birkerød Ag3 Drenge 2 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.54 | ||||||
Mads Liechti | 2004 | 2:20.38 | 2:20.38 | |||||||
Christian Røgind | 2004 | 39.16 | 2:59.54 | |||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | |||||||||
Mathias Dalhøj Paulsen | 2006 | 2:59.54 | 2:59.54 | |||||||
22 | Ag3 Allerød Drenge 1 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:05.59 | ||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 42.45 | 42.45 | |||||||
Mads Naver | 2004 | 56.00 | 1:38.45 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 44.13 | 2:22.58 | |||||||
Victor Bornemann | 2004 | 43.01 | 3:05.59 | |||||||
23 | Søllerød Boys 2 | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 3:08.14 | ||||||
Alexander Halken | 2005 | 47.19 | 47.19 | |||||||
Mathias Ehlers | 2003 | 53.97 | 1:41.16 | |||||||
Mathias Filtenborg | 2003 | 46.48 | 2:27.64 | |||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 40.50 | 3:08.14 | |||||||
24 | Hørsholm Drenge 1 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:09.52 | ||||||
Janus Schnabl | 2003 | 1:42.78 | 1:42.78 | |||||||
Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 48.63 | 2:31.41 | |||||||
William Pohl Stangerup | 2004 | 38.11 | 3:09.52 | |||||||
Frederik Rink Larsen | 2004 | 3:09.52 | ||||||||
- | Gsc Drenge 3 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | efb v. 25m | |||||
- | Sigma Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim | DSQ | efb v. 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:54 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:22 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.39 | ||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.84 | ||||||
3 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:02.87 | ||||||
4 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.09 | ||||||
5 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.04 | ||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.38 | ||||||
7 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:07.31 | ||||||
8 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.82 | ||||||
9 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:07.92 | ||||||
10 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.96 | ||||||
11 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.85 | ||||||
12 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:08.94 | ||||||
13 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.06 | ||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.47 | ||||||
15 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.65 | ||||||
16 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.84 | ||||||
17 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.89 | ||||||
18 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:10.18 | ||||||
19 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:11.30 | ||||||
20 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.49 | ||||||
21 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.81 | ||||||
22 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:12.57 | ||||||
23 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:12.67 | ||||||
24 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.29 | ||||||
25 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:13.56 | ||||||
26 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:14.45 | ||||||
27 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.47 | ||||||
28 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:14.69 | ||||||
29 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.93 | ||||||
30 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.49 | ||||||
31 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:15.58 | ||||||
32 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:15.63 | ||||||
33 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.96 | ||||||
34 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.18 | ||||||
35 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:16.27 | ||||||
36 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.75 | ||||||
37 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.67 | ||||||
38 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.94 | ||||||
39 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:18.01 | ||||||
40 | Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.14 | ||||||
41 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.63 | ||||||
42 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:20.52 | ||||||
43 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.32 | ||||||
44 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 1:21.47 | ||||||
45 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:21.79 | ||||||
46 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:24.55 | ||||||
47 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 1:24.56 | ||||||
- | Isobel Crosskey | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.73 | EXTRA | |||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.46 | ||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.58 | ||||||
3 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.42 | ||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.35 | ||||||
5 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.95 | ||||||
6 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.47 | ||||||
7 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.53 | ||||||
8 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.76 | ||||||
9 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.51 | ||||||
10 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.59 | ||||||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.74 | ||||||
12 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.10 | ||||||
13 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.12 | ||||||
14 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:16.17 | ||||||
15 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.43 | ||||||
16 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.39 | ||||||
17 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:18.45 | ||||||
18 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.13 | ||||||
19 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.30 | ||||||
20 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.00 | ||||||
21 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.04 | ||||||
22 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.06 | ||||||
23 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.26 | ||||||
24 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.33 | ||||||
25 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.84 | ||||||
26 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.20 | ||||||
27 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.29 | ||||||
28 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.40 | ||||||
29 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.63 | ||||||
30 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.71 | ||||||
31 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.78 | ||||||
32 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 1:23.17 | ||||||
33 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:23.47 | ||||||
34 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 1:24.08 | ||||||
35 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.40 | ||||||
36 | Josefine Westergaard | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.73 | ||||||
37 | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.20 | ||||||
38 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.26 | ||||||
39 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.45 | ||||||
40 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.25 | ||||||
41 | Emma Jakobsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.03 | ||||||
42 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.09 | ||||||
43 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:30.31 | ||||||
44 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:30.94 | ||||||
45 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:31.06 | ||||||
46 | Johanna Dahms | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:31.46 | ||||||
47 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.93 | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:14.73 | ||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:17.97 | ||||||
3 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.87 | ||||||
4 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.04 | ||||||
5 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.06 | ||||||
6 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.54 | ||||||
7 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.14 | ||||||
8 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.23 | ||||||
9 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.78 | ||||||
10 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.97 | ||||||
11 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.99 | ||||||
12 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.01 | ||||||
13 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.83 | ||||||
14 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:24.42 | ||||||
15 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:24.56 | ||||||
16 | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.28 | ||||||
17 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.02 | ||||||
18 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.79 | ||||||
19 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:26.95 | ||||||
20 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:26.98 | ||||||
21 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:27.02 | ||||||
22 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:27.43 | ||||||
23 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:27.69 | ||||||
24 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:27.80 | ||||||
25 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.88 | ||||||
26 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.19 | ||||||
27 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 1:28.76 | ||||||
27 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.76 | ||||||
29 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.93 | ||||||
30 | Laura Købke | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.42 | ||||||
31 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.61 | ||||||
32 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.50 | ||||||
33 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.71 | ||||||
34 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.75 | ||||||
35 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.05 | ||||||
36 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:31.11 | ||||||
37 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:31.99 | ||||||
38 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.13 | ||||||
39 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.73 | ||||||
40 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:33.14 | ||||||
41 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.46 | ||||||
42 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.00 | ||||||
43 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.04 | ||||||
43 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.04 | ||||||
45 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.18 | ||||||
46 | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:36.95 | ||||||
47 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.99 | ||||||
48 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.45 | ||||||
49 | Amalie Lyttik | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.57 | ||||||
50 | Emma Philip | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.65 | ||||||
51 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.93 | ||||||
52 | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:38.44 | ||||||
53 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.49 | ||||||
54 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.60 | ||||||
55 | Emilie Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.42 | ||||||
56 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:39.83 | ||||||
57 | Agnes Rygaard Truelsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.01 | ||||||
58 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:41.55 | ||||||
59 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:42.30 | ||||||
60 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:42.42 | ||||||
61 | Melissa Sønderskov Turell | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.50 | ||||||
62 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:43.74 | ||||||
63 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.38 | ||||||
64 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.53 | ||||||
65 | Ella Nikoline Borg | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:45.80 | ||||||
66 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:45.87 | ||||||
67 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:46.10 | ||||||
68 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:47.07 | ||||||
69 | Silvia Martinsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 1:48.35 | ||||||
70 | Louise Byrn | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:48.74 | ||||||
71 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:49.66 | ||||||
72 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:53.18 | ||||||
73 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:06.93 | ||||||
- | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Gentofte Svømme Klub | Akut syg | ||||||
- | Frederikke Vinderslev | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:22 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 57.03 | ||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 58.92 | ||||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 59.63 | ||||||
4 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 59.72 | ||||||
5 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.92 | ||||||
6 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.96 | ||||||
7 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:00.43 | ||||||
8 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.15 | ||||||
9 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.46 | ||||||
10 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:01.77 | ||||||
11 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.90 | ||||||
12 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.48 | ||||||
13 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.21 | ||||||
14 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.26 | ||||||
15 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.61 | ||||||
16 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:03.80 | ||||||
17 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:04.39 | ||||||
18 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.19 | ||||||
19 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:05.35 | ||||||
20 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.39 | ||||||
21 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:05.46 | ||||||
22 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:05.63 | ||||||
23 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.02 | ||||||
24 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.05 | ||||||
25 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:06.25 | ||||||
26 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.83 | ||||||
26 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:06.83 | ||||||
28 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.35 | ||||||
29 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.49 | ||||||
30 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:08.88 | ||||||
31 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:08.95 | ||||||
32 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 1:09.00 | ||||||
33 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.61 | ||||||
34 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:09.71 | ||||||
35 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.89 | ||||||
36 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.29 | ||||||
37 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.62 | ||||||
38 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:10.77 | ||||||
39 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:11.12 | ||||||
40 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.18 | ||||||
41 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.91 | ||||||
42 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.29 | ||||||
43 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.39 | ||||||
44 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.10 | ||||||
45 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.44 | ||||||
46 | August Bruun Henriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.40 | ||||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.46 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.47 | ||||||
3 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:06.32 | ||||||
4 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.42 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.99 | ||||||
6 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 1:07.23 | ||||||
7 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:08.06 | ||||||
8 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:08.77 | ||||||
9 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:08.99 | ||||||
10 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.85 | ||||||
11 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.98 | ||||||
12 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:13.19 | ||||||
13 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.34 | ||||||
14 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.93 | ||||||
- | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:07.69 | ||||||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 1:11.18 | ||||||
3 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 1:11.26 | ||||||
4 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.57 | ||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:11.89 | ||||||
6 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.04 | ||||||
7 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.08 | ||||||
8 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.94 | ||||||
9 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:15.59 | ||||||
10 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.89 | ||||||
11 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.27 | ||||||
12 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:18.18 | ||||||
13 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.49 | ||||||
14 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.45 | ||||||
15 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.69 | ||||||
16 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.80 | ||||||
17 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.76 | ||||||
18 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.89 | ||||||
19 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.09 | ||||||
20 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 1:21.81 | ||||||
21 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.40 | ||||||
22 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:23.04 | ||||||
23 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:23.74 | ||||||
24 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.13 | ||||||
25 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.26 | ||||||
26 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:24.42 | ||||||
27 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:24.89 | ||||||
28 | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.36 | ||||||
29 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.81 | ||||||
30 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:27.03 | ||||||
31 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 1:27.18 | ||||||
32 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.38 | ||||||
33 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.67 | ||||||
34 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.99 | ||||||
35 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.40 | ||||||
36 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:29.78 | ||||||
37 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:29.92 | ||||||
38 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.21 | ||||||
39 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.51 | ||||||
40 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:33.55 | ||||||
41 | Bertram H. Mikkelsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:43.70 | ||||||
- | Albert Carlsen | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Noah Karstens | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | William Pohl Stangerup | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Gang på bunden v 80m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:54.43 | ||||||
2 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 3:02.24 | ||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:06.16 | ||||||
4 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:08.80 | ||||||
5 | Astrid Thimmer | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:12.63 | ||||||
6 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:12.95 | ||||||
7 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:13.50 | ||||||
8 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:14.69 | ||||||
9 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:16.69 | ||||||
10 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:21.27 | ||||||
11 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:21.61 | ||||||
12 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:23.18 | ||||||
13 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:26.45 | ||||||
14 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:36.79 | ||||||
15 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:39.45 | ||||||
16 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 3:41.44 | ||||||
17 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:45.07 | ||||||
18 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:48.31 | ||||||
19 | Aia Andreassen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 3:58.21 | ||||||
- | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej samt. ber. v. 50m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:56.43 | ||||||
2 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.68 | ||||||
3 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:09.92 | ||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:14.33 | ||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 3:21.51 | ||||||
6 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:25.51 | ||||||
7 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:29.19 | ||||||
8 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:31.23 | ||||||
9 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 3:32.94 | ||||||
10 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:36.48 | ||||||
11 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:39.31 | ||||||
12 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:40.66 | ||||||
13 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:44.11 | ||||||
14 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 3:51.01 | ||||||
15 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:54.40 | ||||||
16 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:57.62 | ||||||
17 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:09.73 | ||||||
18 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:10.55 | ||||||
19 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:17.65 | ||||||
- | Olivia Rosenkilde | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Karoline Larsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v. 75m | |||||
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:20.56 | ||||||
2 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:27.28 | ||||||
3 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 3:31.08 | ||||||
4 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 3:34.37 | ||||||
5 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:46.56 | ||||||
6 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:52.29 | ||||||
7 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 3:55.66 | ||||||
8 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:57.72 | ||||||
9 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:57.77 | ||||||
10 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:05.09 | ||||||
11 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 4:08.72 | ||||||
12 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 4:14.00 | ||||||
13 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:25.46 | ||||||
14 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 4:26.35 | ||||||
15 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:28.12 | ||||||
16 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 4:28.85 | ||||||
17 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:30.57 | ||||||
- | Amalie Lyttik | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Crawlben v. star | |||||
- | Frederikke Vinderslev | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frida Karoline Ikkala | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | Asynk. ben | |||||
- | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 2 flyben v. start | |||||
- | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | 2 flyben v. 75m | |||||
- | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 2 flyben v. start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:20 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.25 | ||||||
2 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:39.03 | ||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:53.82 | ||||||
4 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:01.92 | ||||||
5 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:12.60 | ||||||
6 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 3:16.99 | ||||||
7 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:20.34 | ||||||
8 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:21.42 | ||||||
9 | August Bruun Henriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:43.94 | ||||||
10 | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 3:49.23 | ||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.10 | ||||||
2 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:57.25 | ||||||
3 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:09.10 | ||||||
4 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 3:12.11 | ||||||
5 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:15.40 | ||||||
6 | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:15.97 | ||||||
7 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:18.13 | ||||||
8 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:19.62 | ||||||
9 | Otto Walther Holst | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 3:32.57 | ||||||
10 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 3:32.84 | ||||||
11 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 3:33.53 | ||||||
12 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 3:33.99 | ||||||
13 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:34.32 | ||||||
14 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:39.33 | ||||||
- | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 1 hånd i vend v 150m | |||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:39.61 | ||||||
2 | Mads Frost Sønderby | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 3:40.76 | ||||||
3 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:42.72 | ||||||
4 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 3:44.73 | ||||||
5 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:45.31 | ||||||
6 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:49.07 | ||||||
7 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 3:54.78 | ||||||
- | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 3:21.70 | EXTRA | |||||
- | Sebastian Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:20 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.49 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.56 | ||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.94 | ||||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.20 | ||||||
5 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:17.18 | ||||||
6 | Elena Westmark Holm | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:17.31 | ||||||
7 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.83 | ||||||
8 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:21.11 | ||||||
9 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.13 | ||||||
10 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:22.40 | ||||||
11 | Mia Mørk Kuramoto | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.88 | ||||||
12 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:24.67 | ||||||
13 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.86 | ||||||
14 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:25.99 | ||||||
15 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:26.04 | ||||||
16 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 1:26.05 | ||||||
17 | Ellen A. Skov | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.91 | ||||||
18 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.59 | ||||||
19 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:27.72 | ||||||
20 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.53 | ||||||
21 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.78 | ||||||
22 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:28.88 | ||||||
23 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:29.02 | ||||||
24 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.14 | ||||||
25 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.87 | ||||||
26 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:31.70 | ||||||
27 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 1:32.02 | ||||||
28 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.20 | ||||||
29 | Ida Oest | 2003 | Herlev Svømning | 1:33.58 | ||||||
30 | Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.78 | ||||||
31 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.01 | ||||||
32 | Nicoline Hjort Kaas | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:36.16 | ||||||
33 | Emma Clausen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:37.80 | ||||||
34 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:42.49 | ||||||
35 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:44.18 | ||||||
36 | Aia Andreassen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:47.86 | ||||||
- | Isobel Crosskey | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.00 | EXTRA | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.48 | ||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.75 | ||||||
3 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:20.17 | ||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.55 | ||||||
5 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:20.80 | ||||||
6 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.41 | ||||||
7 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.53 | ||||||
8 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.34 | ||||||
9 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.14 | ||||||
10 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:24.98 | ||||||
11 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:26.21 | ||||||
12 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.74 | ||||||
13 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.53 | ||||||
14 | Sarah Waltenburg | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:29.90 | ||||||
15 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.21 | ||||||
16 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:30.28 | ||||||
17 | Pauline Drucker | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.55 | ||||||
18 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.14 | ||||||
19 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:31.78 | ||||||
20 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:32.13 | ||||||
21 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 1:32.55 | ||||||
22 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.98 | ||||||
23 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:33.17 | ||||||
24 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.93 | ||||||
24 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:34.93 | ||||||
26 | Karoline Larsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:35.75 | ||||||
27 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.75 | ||||||
28 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:37.20 | ||||||
29 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:37.95 | ||||||
30 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:38.19 | ||||||
31 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:38.22 | ||||||
32 | Dicte Eriksen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:39.36 | ||||||
33 | Laura Thorlund Jensen | 2004 | Herlev Svømning | 1:39.65 | ||||||
34 | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:39.89 | ||||||
35 | Alba Lyhne Weiner | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:41.18 | ||||||
36 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:42.21 | ||||||
37 | Emma Jakobsen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:42.64 | ||||||
38 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:43.51 | ||||||
39 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:45.10 | ||||||
40 | Laura Bjerregaard Withen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:54.62 | ||||||
- | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Olivia Rosenkilde | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Johanna Dahms | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ryg afsl. på maven | |||||
- | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Ej samt. ber. v 75m | |||||
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.44 | ||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:27.31 | ||||||
3 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:27.72 | ||||||
4 | Caroline Villum Færch | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.17 | ||||||
5 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.21 | ||||||
6 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:33.53 | ||||||
7 | Sophie Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:34.07 | ||||||
8 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.35 | ||||||
9 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.81 | ||||||
10 | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:35.84 | ||||||
11 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:36.48 | ||||||
12 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:36.66 | ||||||
13 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.68 | ||||||
14 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.42 | ||||||
15 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:38.01 | ||||||
16 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.16 | ||||||
17 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:38.20 | ||||||
18 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.51 | ||||||
19 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:39.48 | ||||||
20 | Clara Secher Termansen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:39.97 | ||||||
21 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:40.36 | ||||||
22 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.23 | ||||||
23 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:41.29 | ||||||
24 | Laura Købke | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:41.35 | ||||||
25 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:41.60 | ||||||
26 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:41.98 | ||||||
27 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:42.93 | ||||||
28 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:43.43 | ||||||
29 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.55 | ||||||
30 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:43.66 | ||||||
31 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:43.70 | ||||||
32 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 1:44.57 | ||||||
33 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:44.66 | ||||||
34 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:47.21 | ||||||
35 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:47.50 | ||||||
36 | Frida Nue Jakobsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.70 | ||||||
37 | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | 1:48.42 | ||||||
38 | Mia Albertsen | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:48.67 | ||||||
39 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:49.22 | ||||||
40 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:49.88 | ||||||
41 | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:50.77 | ||||||
42 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.23 | ||||||
43 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.72 | ||||||
44 | Agnes Rygaard Truelsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.84 | ||||||
45 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:54.90 | ||||||
46 | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:55.82 | ||||||
47 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:56.27 | ||||||
48 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.49 | ||||||
49 | Anna Røjel | 2006 | Søllerød Svømmeklub | 1:56.93 | ||||||
50 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:00.38 | ||||||
- | Amalie-Victoria Kaae | 2005 | Gentofte Svømme Klub | Akut syg | ||||||
- | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Asynk arme i fly | |||||
- | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Svøm på mave eft 25m | |||||
- | Ida Mogensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | Rygsv afslut på mave | |||||
- | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Fly ej afsl. korrekt | |||||
- | Melissa Sønderskov Turell | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | tyvstart | |||||
- | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Asynk arme i fly | |||||
- | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Svøm på ryg eft. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:21 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:56 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 1:03.36 | ||||||
2 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.20 | ||||||
3 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.63 | ||||||
4 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.93 | ||||||
5 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.32 | ||||||
6 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:10.42 | ||||||
7 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:10.49 | ||||||
8 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.14 | ||||||
9 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:12.88 | ||||||
10 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.92 | ||||||
11 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:13.04 | ||||||
12 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.16 | ||||||
13 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.24 | ||||||
14 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:13.42 | ||||||
15 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.84 | ||||||
16 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:15.85 | ||||||
17 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 1:16.53 | ||||||
18 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.28 | ||||||
19 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:17.59 | ||||||
20 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 1:17.85 | ||||||
21 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:17.94 | ||||||
22 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.59 | ||||||
23 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.38 | ||||||
24 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:19.62 | ||||||
25 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.93 | ||||||
26 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.33 | ||||||
27 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:20.40 | ||||||
28 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:21.73 | ||||||
29 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:25.27 | ||||||
- | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | Akut syg | ||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:15.82 | ||||||
2 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 1:17.87 | ||||||
3 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.40 | ||||||
4 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:19.89 | ||||||
5 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.75 | ||||||
6 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:20.80 | ||||||
7 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.83 | ||||||
8 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:22.94 | ||||||
9 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:23.13 | ||||||
10 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:26.05 | ||||||
11 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.13 | ||||||
12 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 1:27.99 | ||||||
13 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.35 | ||||||
14 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.26 | ||||||
15 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 1:33.34 | ||||||
16 | Mathias Filtenborg | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:39.86 | ||||||
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:19.73 | ||||||
2 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 1:23.34 | ||||||
3 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.55 | ||||||
4 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 1:23.81 | ||||||
5 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.17 | ||||||
6 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.66 | ||||||
7 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.10 | ||||||
8 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:27.08 | ||||||
9 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.47 | ||||||
10 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.90 | ||||||
11 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:29.14 | ||||||
12 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.70 | ||||||
13 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.79 | ||||||
14 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.04 | ||||||
15 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.21 | ||||||
16 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.35 | ||||||
17 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.02 | ||||||
18 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:34.43 | ||||||
19 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:34.61 | ||||||
20 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:36.57 | ||||||
21 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.93 | ||||||
22 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:40.91 | ||||||
23 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:41.79 | ||||||
24 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.45 | ||||||
25 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.82 | ||||||
26 | Silas Fessel | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:44.56 | ||||||
27 | Mads Bantz Nielsen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:45.64 | ||||||
28 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:45.68 | ||||||
29 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.78 | ||||||
30 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 1:46.76 | ||||||
31 | Oliver Norvold | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:47.20 | ||||||
32 | William Leth | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.19 | ||||||
- | Noah Karstens | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave eft 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:56 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:04 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.97 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.25 | ||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.37 | ||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.33 | ||||||
5 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.03 | ||||||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.32 | ||||||
7 | Olivia Ida Madsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.89 | ||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:19.15 | ||||||
9 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:19.16 | ||||||
10 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:20.69 | ||||||
11 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.09 | ||||||
12 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.54 | ||||||
13 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.31 | ||||||
14 | Freja Stenbækgård | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:22.34 | ||||||
15 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.95 | ||||||
16 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.65 | ||||||
17 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.74 | ||||||
18 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:24.43 | ||||||
19 | Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.71 | ||||||
20 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:27.05 | ||||||
21 | Carla Lyhne Weiner | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.14 | ||||||
22 | Rebecca Sangild | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.68 | ||||||
23 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.27 | ||||||
24 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 1:31.59 | ||||||
25 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.82 | ||||||
26 | Filippa Olivia Rützou | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 1:34.17 | ||||||
27 | Mathilde Kehlet | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:34.90 | ||||||
28 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:37.21 | ||||||
29 | Lea Bach Nielsen | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:42.59 | ||||||
- | Isobel Crosskey | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.88 | EXTRA | |||||
- | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | efb v 50m | |||||
- | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.25 | ||||||
2 | Linnea Hietala | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.49 | ||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.82 | ||||||
4 | Cornelia Vâmosi | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.65 | ||||||
5 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:21.71 | ||||||
6 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.22 | ||||||
7 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:22.50 | ||||||
8 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.06 | ||||||
9 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.55 | ||||||
10 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:23.80 | ||||||
11 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.23 | ||||||
12 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.33 | ||||||
13 | Mathilde Hedager | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.79 | ||||||
14 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:25.44 | ||||||
15 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:25.45 | ||||||
16 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:28.70 | ||||||
17 | Amanda Christensen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.93 | ||||||
18 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.97 | ||||||
19 | Emma F. Rouse | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.63 | ||||||
20 | Anja Xin Andersen | 2004 | Herlev Svømning | 1:29.87 | ||||||
21 | Sophia Hyldtoft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.73 | ||||||
22 | Josefine Westergaard | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.18 | ||||||
23 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.67 | ||||||
24 | Laura Nellemann | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:33.71 | ||||||
25 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:33.85 | ||||||
26 | Signe Krag Andersen | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:34.40 | ||||||
27 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.10 | ||||||
28 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:35.53 | ||||||
29 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:36.14 | ||||||
30 | Maja Buck | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:37.83 | ||||||
31 | Arwen Nybo | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:39.37 | ||||||
32 | Kristine G. Skjærbæk | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:39.97 | ||||||
33 | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:42.12 | ||||||
34 | Dicte Eriksen | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:42.36 | ||||||
35 | Ida Sophie Hinsch Olsen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:52.58 | ||||||
- | Emilia van Wyk B. Jensen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | efb v 50m | |||||
- | Johanna Dahms | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Laura Bang | 2004 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | efb v 25m | |||||
- | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Svøm på mave eft 50m | |||||
- | Simone Hoppe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Svøm på mave eft 50m | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:27.52 | ||||||
2 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 1:28.29 | ||||||
3 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:28.42 | ||||||
4 | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.35 | ||||||
5 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.39 | ||||||
6 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.43 | ||||||
7 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.94 | ||||||
8 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:33.25 | ||||||
9 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.87 | ||||||
10 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:34.25 | ||||||
11 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.01 | ||||||
12 | Caroline Mathilde Bang | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:35.19 | ||||||
13 | Caroline Trøjgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.56 | ||||||
14 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.50 | ||||||
15 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:37.80 | ||||||
16 | Caroline Bach Mindested | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:38.08 | ||||||
17 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.15 | ||||||
18 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.38 | ||||||
19 | Luna Christensen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.93 | ||||||
20 | Mille Vester-Christensen | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:40.61 | ||||||
21 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.00 | ||||||
22 | Emma S. Kristensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:41.09 | ||||||
23 | Katherine Louise Simmonds | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:41.13 | ||||||
24 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:41.71 | ||||||
25 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:42.22 | ||||||
26 | Mathilde Ramsgaard | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:42.49 | ||||||
27 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:42.54 | ||||||
28 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:43.23 | ||||||
29 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:43.36 | ||||||
30 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.53 | ||||||
31 | Laura Købke | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:43.66 | ||||||
32 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:43.90 | ||||||
33 | Julie Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:44.38 | ||||||
34 | Annette Toft | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:44.40 | ||||||
35 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:44.66 | ||||||
36 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:45.67 | ||||||
37 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 1:46.70 | ||||||
38 | Selma Nørby | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:46.77 | ||||||
39 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:48.56 | ||||||
40 | Alma Gotfredsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:48.91 | ||||||
41 | Patricia Petersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:49.04 | ||||||
42 | Andrea Elnif Christiansen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:49.54 | ||||||
43 | Rebecca Chur Fischer | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:50.17 | ||||||
44 | Amalie Lyttik | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:50.56 | ||||||
45 | Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:50.61 | ||||||
46 | Kamma Rasmussen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.84 | ||||||
47 | Maise Trærup Tychsen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:51.13 | ||||||
48 | Julie Sand Gottlieb | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:51.70 | ||||||
49 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:51.81 | ||||||
50 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:51.82 | ||||||
51 | Emilie Clara Lindberg | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:52.77 | ||||||
52 | Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:52.92 | ||||||
53 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerød | 1:53.06 | ||||||
54 | Anna Mundt Karup | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 1:53.17 | ||||||
55 | Sara Elmsted | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.52 | ||||||
56 | Agnes Rygaard Truelsen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.54 | ||||||
57 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:53.74 | ||||||
58 | Asta Robinson | 2007 | Sigma Swim Allerød | 1:53.87 | ||||||
59 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:54.51 | ||||||
60 | Andrea Søeborg | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 1:54.71 | ||||||
61 | Mona Ørum Maxild | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:55.33 | ||||||
62 | Maria Claudia S. Hansen | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.19 | ||||||
63 | Nana Andersen | 2006 | Holbæk Svømme Klub | 1:56.33 | ||||||
64 | Melissa Sønderskov Turell | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:56.57 | ||||||
65 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 1:56.89 | ||||||
66 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:57.54 | ||||||
67 | Signe Østergaard Lilja | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 2:00.09 | ||||||
68 | Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | Sigma Swim Allerød | 2:02.03 | ||||||
69 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 2:02.81 | ||||||
70 | Isabella Christensen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 2:03.35 | ||||||
71 | Anne-Sofie Bräuner | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 2:04.35 | ||||||
72 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:04.91 | ||||||
73 | Henriette Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.19 | ||||||
74 | Bianca Roos | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.98 | ||||||
75 | Maja Damkjær Bartels | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:19.41 | ||||||
- | Vera Kot Bjørkenberg | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Astrid Mulipola | 2006 | Sigma Swim Allerød | DSQ | efb v 50m | |||||
- | Frederikke Vinderslev | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej berøring v 50m | |||||
- | Ida Marie Platzer | 2005 | Søllerød Svømmeklub | DSQ | efb v 50m | |||||
- | Kaja Waag Kallesøe | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | Ej berøring v 75m | |||||
- | Linnea Funk Larsen | 2007 | Sigma Swim Allerød | DSQ | efb v 50m | |||||
- | Sofie Ewers Stokholm | 2006 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Ej berøring v. 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:04 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 59.61 | ||||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.52 | ||||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.20 | ||||||
4 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.85 | ||||||
5 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.44 | ||||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.58 | ||||||
7 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 1:13.94 | ||||||
8 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:14.04 | ||||||
9 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.61 | ||||||
10 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.11 | ||||||
11 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.57 | ||||||
12 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.74 | ||||||
13 | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:19.10 | ||||||
14 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.56 | ||||||
15 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.93 | ||||||
16 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:21.12 | ||||||
17 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.61 | ||||||
18 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.28 | ||||||
19 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.90 | ||||||
20 | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:23.21 | ||||||
21 | Mathias Kleffel | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:23.22 | ||||||
22 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:23.52 | ||||||
23 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:24.24 | ||||||
24 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:27.80 | ||||||
25 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:35.08 | ||||||
- | August Bruun Henriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Afsl. på maven | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.08 | ||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.76 | ||||||
3 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:17.68 | ||||||
4 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.19 | ||||||
5 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:18.71 | ||||||
6 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.91 | ||||||
7 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.02 | ||||||
8 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 1:19.35 | ||||||
9 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.65 | ||||||
10 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:19.78 | ||||||
11 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.83 | ||||||
12 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:21.54 | ||||||
13 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:22.10 | ||||||
14 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 1:22.27 | ||||||
15 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:23.11 | ||||||
16 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 1:25.23 | ||||||
17 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.20 | ||||||
18 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:27.14 | ||||||
19 | Karl August B. Balle | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:27.50 | ||||||
20 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 1:28.45 | ||||||
21 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 1:30.30 | ||||||
22 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.47 | ||||||
23 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.40 | ||||||
24 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.92 | ||||||
25 | Penghao Ji | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:32.04 | ||||||
26 | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:33.10 | ||||||
27 | Mathias Filtenborg | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 1:34.13 | ||||||
- | Filip Bruhn | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | efb v 25m | |||||
- | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | efb v 75m | |||||
- | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | DSQ | efb v 50m | |||||
- | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | efb v 25m | |||||
- | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | efb v 75m | |||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:19.09 | ||||||
2 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.57 | ||||||
3 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:22.59 | ||||||
4 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.81 | ||||||
5 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:25.72 | ||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:25.76 | ||||||
7 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.75 | ||||||
8 | Tobias Stenderup Jensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:27.95 | ||||||
9 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:28.38 | ||||||
10 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.95 | ||||||
11 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:29.97 | ||||||
12 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.03 | ||||||
13 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:30.16 | ||||||
14 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 1:30.54 | ||||||
15 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:30.89 | ||||||
16 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.27 | ||||||
17 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.23 | ||||||
18 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:32.73 | ||||||
19 | Ben Hargreaves | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:32.87 | ||||||
20 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.03 | ||||||
21 | Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:33.17 | ||||||
22 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.80 | ||||||
23 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 1:34.12 | ||||||
24 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 1:34.77 | ||||||
25 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.83 | ||||||
26 | Nicolaj Pedersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.08 | ||||||
27 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:35.42 | ||||||
28 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 1:36.50 | ||||||
29 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 1:36.97 | ||||||
30 | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.11 | ||||||
31 | Theodor Møller | 2005 | Herlev Svømning | 1:37.21 | ||||||
32 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.40 | ||||||
33 | Villads Arfelt | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.50 | ||||||
34 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 1:38.00 | ||||||
35 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:38.22 | ||||||
36 | Thomas Jørgensen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:38.62 | ||||||
37 | Hjalte Dalskov | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 1:39.16 | ||||||
38 | William Pohl Stangerup | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:39.35 | ||||||
39 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.69 | ||||||
40 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.65 | ||||||
41 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 1:42.35 | ||||||
42 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:48.24 | ||||||
- | Albert Carlsen | 2004 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | efb v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:55.92 | ||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 4:56.54 | ||||||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:00.76 | ||||||
4 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:01.72 | ||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:12.57 | ||||||
6 | Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:12.68 | ||||||
7 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 5:17.03 | ||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:19.62 | ||||||
9 | Therese Sand Frederiksen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:21.25 | ||||||
10 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:23.88 | ||||||
11 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:30.41 | ||||||
12 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 5:31.08 | ||||||
13 | Laura Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:31.35 | ||||||
14 | Helene Jensen | 2003 | Herlev Svømning | 5:31.94 | ||||||
15 | Emilie Nepper-Christensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 5:32.14 | ||||||
16 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:36.36 | ||||||
17 | Victoria Husted Volden | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:38.56 | ||||||
18 | Camilla Kaavé | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:41.62 | ||||||
19 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 5:43.23 | ||||||
20 | Norah Szczepanski | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 5:45.31 | ||||||
21 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 6:19.25 | ||||||
22 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 6:22.32 | ||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:12.07 | ||||||
2 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 5:26.33 | ||||||
3 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 5:40.67 | ||||||
4 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 5:40.85 | ||||||
5 | Emma Stoltz | 2004 | Sigma Swim Allerød | 5:55.43 | ||||||
6 | Josephine Lysdahl | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 5:57.45 | ||||||
7 | Mathilde Edele Borg | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 5:57.51 | ||||||
8 | Anna Nørskov | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 6:15.42 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:33 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 4:23.83 | ||||||
2 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 4:24.00 | ||||||
3 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 4:31.05 | ||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 4:35.60 | ||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 4:44.68 | ||||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 4:45.95 | ||||||
7 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 4:47.76 | ||||||
8 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 4:48.16 | ||||||
9 | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 4:55.58 | ||||||
10 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 4:56.40 | ||||||
11 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 4:57.36 | ||||||
12 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 4:58.74 | ||||||
13 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 5:22.99 | ||||||
14 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 5:30.20 | ||||||
- | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | Akut syg | ||||||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 4:51.26 | ||||||
2 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:52.78 | ||||||
3 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:53.99 | ||||||
4 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 4:56.95 | ||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 4:59.77 | ||||||
6 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 5:15.76 | ||||||
7 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 5:22.83 | ||||||
8 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 5:29.11 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:33 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 16:58 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 25, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Piger 1 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:55.52 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 27.85 | 27.85 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 57.98 | 1:25.83 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 29.69 | 1:55.52 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 1:55.52 | ||||||||
2 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:00.34 | ||||||
Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Asta Poulsen Dolan | 2004 | 31.08 | 1:00.27 | |||||||
Clara Rybak-Andersen | 2003 | 29.92 | 1:30.19 | |||||||
Signe Dyrskjøt Boesen | 2003 | 30.15 | 2:00.34 | |||||||
3 | Gsc Piger 2 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.48 | ||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 31.78 | 31.78 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 31.81 | 1:03.59 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 30.86 | 1:34.45 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 31.03 | 2:05.48 | |||||||
4 | Sigma Piger 1 | 2003 | Sigma Swim | 2:06.03 | ||||||
Maria Lund | 2003 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Cornelia Bergqvist | 2003 | 31.00 | 1:03.12 | |||||||
Julie K Rose | 2003 | 31.45 | 1:34.57 | |||||||
Laura Boutrup | 2003 | 31.46 | 2:06.03 | |||||||
5 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:10.31 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 33.14 | 1:05.93 | |||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 32.19 | 1:38.12 | |||||||
Viola Demuth Andersen | 2003 | 32.19 | 2:10.31 | |||||||
6 | Sigma Piger 2 | 2003 | Sigma Swim | 2:12.94 | ||||||
Therese Sand Frederiksen | 2003 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Kajsa G. Christensen | 2004 | 34.52 | 1:06.12 | |||||||
Camille Nørby | 2004 | 1:06.82 | 2:12.94 | |||||||
Katrine Bonefeld | 2004 | 2:12.94 | ||||||||
7 | Talent Piger 1 | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.71 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 32.79 | 32.79 | |||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 36.31 | 1:09.10 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 33.27 | 1:42.37 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 32.34 | 2:14.71 | |||||||
8 | Hs3 Piger 1 | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:16.71 | ||||||
Mathilde Edele Borg | 2004 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Victoria Husted Volden | 2003 | 34.39 | 1:09.82 | |||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 33.43 | 1:43.25 | |||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 33.46 | 2:16.71 | |||||||
9 | Herlev Piger | 2003 | Herlev Svømning | 2:17.04 | ||||||
Thea F. Johansen | 2003 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Anja Xin Andersen | 2004 | 37.68 | 1:08.43 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 34.85 | 1:43.28 | |||||||
Helene Jensen | 2003 | 33.76 | 2:17.04 | |||||||
10 | Gentofte Piger 3 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:20.09 | ||||||
Norah Szczepanski | 2003 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 33.62 | 1:08.87 | |||||||
Astrid Permin | 2003 | 35.58 | 1:44.45 | |||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 35.64 | 2:20.09 | |||||||
11 | Søllerød Girls | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:21.83 | ||||||
Emilie Nepper-Christensen | 2003 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Anna Nørskov | 2004 | 36.59 | 1:11.09 | |||||||
Carla Lyhne Weiner | 2003 | 35.98 | 1:47.07 | |||||||
Rebecca Sangild | 2003 | 34.76 | 2:21.83 | |||||||
12 | Gsc Piger 3 | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:22.50 | ||||||
Sophia Bøttger | 2004 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 34.11 | 1:07.81 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 35.58 | 1:43.39 | |||||||
Laura Kjørtsholtsen | 2004 | 39.11 | 2:22.50 | |||||||
13 | Helsingør Piger 6 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:22.62 | ||||||
Pil Sylvander | 2003 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Ellen A. Skov | 2003 | 35.66 | 1:11.24 | |||||||
Emma F. Rouse | 2004 | 36.00 | 1:47.24 | |||||||
Amalie Kolstrup-Timm | 2003 | 35.38 | 2:22.62 | |||||||
14 | Holbæk Piger 1 | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:23.04 | ||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 38.33 | 38.33 | |||||||
Maja Buck | 2004 | 37.78 | 1:16.11 | |||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 34.04 | 1:50.15 | |||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 32.89 | 2:23.04 | |||||||
15 | Sigma Piger 3 | 2003 | Sigma Swim | 2:24.81 | ||||||
Esmeralda Johansen | 2004 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Karla Marie Fæster | 2004 | 36.81 | 1:12.75 | |||||||
Cassandra G. Nygaard | 2003 | 36.87 | 1:49.62 | |||||||
Signe Krag Andersen | 2004 | 35.19 | 2:24.81 | |||||||
16 | Helsingør Piger 4 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.65 | ||||||
Josefine Westergaard | 2004 | 39.08 | 39.08 | |||||||
Emma Clausen | 2003 | 36.49 | 1:15.57 | |||||||
Kristine G. Skjærbæk | 2004 | 39.07 | 1:54.64 | |||||||
Mathilde Skjøth-Rasmussen | 2003 | 35.01 | 2:29.65 | |||||||
17 | Birkerød Ag3 Piger 1 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:29.85 | ||||||
Nikoline R. Amstrup | 2005 | 1:15.07 | 1:15.07 | |||||||
Katherine Louise Simmonds | 2005 | 38.14 | 1:53.21 | |||||||
Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 36.64 | 2:29.85 | |||||||
Rosalie Viola Ryding | 2005 | 2:29.85 | ||||||||
18 | Talent Piger 2 | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.58 | ||||||
Anna Leopold Brandt | 2004 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 40.49 | 1:16.88 | |||||||
Liv Salhauge | 2005 | 37.44 | 1:54.32 | |||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 36.26 | 2:30.58 | |||||||
19 | Ag3 Allerød Piger 1 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:30.60 | ||||||
Caroline Mathilde Bang | 2006 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Mathilde Friis Autzen | 2005 | 39.34 | 1:16.49 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 39.39 | 1:55.88 | |||||||
Caroline Bach Mindested | 2005 | 34.72 | 2:30.60 | |||||||
20 | Søllerød Girls 1 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:31.46 | ||||||
Pauline Drucker | 2004 | 38.23 | 38.23 | |||||||
Mathilde Kehlet | 2003 | 38.11 | 1:16.34 | |||||||
Ida Marie Platzer | 2005 | 38.37 | 1:54.71 | |||||||
Laura Nellemann | 2004 | 36.75 | 2:31.46 | |||||||
21 | Helsingør Piger 2 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:32.07 | ||||||
Caroline Trøjgaard | 2005 | 38.16 | 38.16 | |||||||
Johanne Weber | 2005 | 37.77 | 1:15.93 | |||||||
Emmely Östman Pedersen | 2005 | 40.08 | 1:56.01 | |||||||
Caroline Villum Færch | 2005 | 36.06 | 2:32.07 | |||||||
22 | Hs3 Piger 2 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:32.23 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 36.79 | 36.79 | |||||||
Arwen Nybo | 2004 | 39.67 | 1:16.46 | |||||||
Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 40.92 | 1:57.38 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 34.85 | 2:32.23 | |||||||
23 | Helsingør Piger 7 | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.80 | ||||||
Ulrikke Juul Søeborg | 2003 | 35.13 | 35.13 | |||||||
Lea Bach Nielsen | 2003 | 39.97 | 1:15.10 | |||||||
Filippa Martinsen | 2005 | 38.83 | 1:53.93 | |||||||
Mathilde Ramsgaard | 2005 | 39.87 | 2:33.80 | |||||||
24 | Gsc Aspirant Piger 1 | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:41.14 | ||||||
Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | 36.85 | 36.85 | |||||||
Luna Christensen | 2005 | 39.21 | 1:16.06 | |||||||
Andrea Elnif Christiansen | 2005 | 44.13 | 2:00.19 | |||||||
Alma Gotfredsen | 2005 | 40.95 | 2:41.14 | |||||||
25 | Søllerød Girls 2 | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:42.62 | ||||||
Alba Lyhne Weiner | 2004 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Mille Vester-Christensen | 2005 | 43.70 | 1:23.03 | |||||||
Laura Bang | 2004 | 39.70 | 2:02.73 | |||||||
Dicte Eriksen | 2004 | 39.89 | 2:42.62 | |||||||
26 | Birkerød Ag3 Piger 2 | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:50.84 | ||||||
Camilla Porsdal | 2005 | 43.16 | 43.16 | |||||||
Catrine Porsdal | 2005 | 42.22 | 1:25.38 | |||||||
Selma Nørby | 2006 | 46.86 | 2:12.24 | |||||||
Sophie Simmonds | 2005 | 38.60 | 2:50.84 | |||||||
27 | Ag3 Allerød Piger 2 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:58.10 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 45.88 | 45.88 | |||||||
Asta Bundgaard Wanscher | 2006 | 1:28.81 | 2:14.69 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 43.41 | 2:58.10 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 2:58.10 | ||||||||
- | Holbæk Piger 2 | 2003 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Helsingør Piger 1 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3. skifte | |||||
Linnea Hietala | 2004 | 30.96 | 30.96 | |||||||
Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 30.37 | 1:01.33 | |||||||
Olivia Ida Madsen | 2003 | 31.65 | 1:32.98 | |||||||
- | Helsingør Piger 3 | 2003 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 3. skifte | |||||
Fiona Burmester | 2003 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Freja Stenbækgård | 2003 | 32.28 | 1:05.56 | |||||||
Mia Mørk Kuramoto | 2003 | 35.05 | 1:40.61 | |||||||
- | Helsingør Piger 5 | 2004 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 1. skifte | |||||
Arendse Arrild Lyngfeldt | 2006 | 42.91 | 42.91 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:58 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 01 november 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 26, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Drenge 1 | 2002 | Sigma Swim | 1:50.45 | ||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 26.75 | 26.75 | |||||||
Victor Arendt Skytte | 2002 | 27.23 | 53.98 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 27.75 | 1:21.73 | |||||||
Alexander Tullberg | 2003 | 28.72 | 1:50.45 | |||||||
2 | Gentofte Drenge 1 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 1:51.18 | ||||||
Leo Badaker | 2002 | 26.36 | 26.36 | |||||||
Carl-Emil Lønborg | 2002 | 27.03 | 53.39 | |||||||
Linus Lindquist | 2002 | 29.75 | 1:23.14 | |||||||
Marcus Dessau | 2002 | 28.04 | 1:51.18 | |||||||
3 | Gsc Drenge 1 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.60 | ||||||
Emil Steenberg | 2002 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 27.42 | 56.66 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 27.54 | 1:24.20 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 29.40 | 1:53.60 | |||||||
4 | Herlevs Knægte | 2002 | Herlev Svømning | 1:53.62 | ||||||
Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 25.87 | 25.87 | |||||||
Nicolai Wiuff | 2002 | 27.79 | 53.66 | |||||||
Altin Misimi | 2002 | 30.88 | 1:24.54 | |||||||
Peter Eskjær-Køppen | 2002 | 29.08 | 1:53.62 | |||||||
5 | Talent Drenge 1 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:55.34 | ||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 28.78 | 28.78 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 30.71 | 59.49 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 29.46 | 1:28.95 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 26.39 | 1:55.34 | |||||||
6 | Sigma Drenge 2 | 2002 | Sigma Swim | 1:59.52 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Niels Skovbye Brandt | 2002 | 28.93 | 58.50 | |||||||
Christoffer Rekling | 2003 | 30.10 | 1:28.60 | |||||||
Nicklas Taylor | 2002 | 30.92 | 1:59.52 | |||||||
7 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:00.35 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Karl Gustav B. Toft | 2002 | 30.58 | 1:00.83 | |||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 27.98 | 1:28.81 | |||||||
Asger Hugo Juul | 2003 | 31.54 | 2:00.35 | |||||||
8 | Holbæk Drenge 1 | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:04.85 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Sebastian Bonde | 2002 | 31.91 | 1:03.91 | |||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 1:00.94 | 2:04.85 | |||||||
Silas Bøjsen | 2002 | 2:04.85 | ||||||||
9 | Helsingør Drenge 1 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:05.68 | ||||||
Mattias Houen | 2002 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Lucas Burmester | 2002 | 31.20 | 1:01.20 | |||||||
Julius Højgaard Allin | 2003 | 35.47 | 1:36.67 | |||||||
Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 29.01 | 2:05.68 | |||||||
10 | Gsc Drenge 2 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:06.02 | ||||||
Magnus Christensen | 2002 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Mark Sumberg | 2002 | 30.49 | 1:02.17 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 31.76 | 1:33.93 | |||||||
Mark Brandt | 2002 | 32.09 | 2:06.02 | |||||||
11 | Sigma Drenge 3 | 2002 | Sigma Swim | 2:11.15 | ||||||
Nicholas Svane | 2002 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Christian Boutrup | 2003 | 31.71 | 1:04.34 | |||||||
Alexander Vergereau | 2004 | 33.79 | 1:38.13 | |||||||
Jonathan Beck | 2004 | 33.02 | 2:11.15 | |||||||
12 | Gentofte Drenge 2 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:12.25 | ||||||
Christopher G. Trandum | 2003 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Oskar Luckow Larsen | 2004 | 33.21 | 1:05.33 | |||||||
Anders Hvidt | 2002 | 32.88 | 1:38.21 | |||||||
Oliver Madsen | 2003 | 34.04 | 2:12.25 | |||||||
13 | Hørsholm Drenge 1 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:13.81 | ||||||
Otto Walther Holst | 2003 | 1:06.39 | 1:06.39 | |||||||
Filip Bruhn | 2003 | 36.20 | 1:42.59 | |||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 31.22 | 2:13.81 | |||||||
Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 2:13.81 | ||||||||
14 | Søllerød Boys 1 | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:19.08 | ||||||
Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 36.00 | 36.00 | |||||||
Max Albertsen | 2003 | 32.60 | 1:08.60 | |||||||
Julian Birch | 2004 | 36.89 | 1:45.49 | |||||||
Thomas Høgenhaug | 2003 | 33.59 | 2:19.08 | |||||||
15 | Gentofte Drenge 3 | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:20.03 | ||||||
Christoffer Skinhøj | 2003 | 34.51 | 34.51 | |||||||
Leonard Steen Jensen | 2003 | 33.39 | 1:07.90 | |||||||
Karl August B. Balle | 2003 | 35.89 | 1:43.79 | |||||||
Penghao Ji | 2003 | 36.24 | 2:20.03 | |||||||
16 | Talent Drenge 2 | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:21.31 | ||||||
Elias Yldiz | 2005 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Oscar Mantyvuo | 2004 | 35.77 | 1:09.92 | |||||||
Gustav Pedersen | 2004 | 36.94 | 1:46.86 | |||||||
Silas Waterval | 2004 | 34.45 | 2:21.31 | |||||||
17 | Gsc Aspirant Drenge 1 | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:24.38 | ||||||
Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Robert E Falborg Pedersen | 2005 | 1:15.07 | 1:48.92 | |||||||
Nikolaj Fallenkamp | 2004 | 35.46 | 2:24.38 | |||||||
Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 2:24.38 | ||||||||
18 | Helsingør Drenge 3 | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:24.78 | ||||||
Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Thor Majvig Mogensen | 2004 | 36.05 | 1:11.06 | |||||||
Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 1:13.72 | 2:24.78 | |||||||
Eigil Sigfusson | 2004 | 2:24.78 | ||||||||
19 | Holbæk Drenge 2 | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:25.36 | ||||||
Mikkel Nielsen | 2004 | 39.78 | 39.78 | |||||||
Hjalte Dalskov | 2005 | 38.34 | 1:18.12 | |||||||
Jacob Ellekær | 2002 | 35.62 | 1:53.74 | |||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 31.62 | 2:25.36 | |||||||
20 | Birkerød Ag3 Drenge 1 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:29.39 | ||||||
Nicolaj Pedersen | 2005 | 1:11.63 | 1:11.63 | |||||||
William Ølshøj | 2004 | 37.17 | 1:48.80 | |||||||
Tobias Stenderup Jensen | 2005 | 18.99 | 2:07.79 | |||||||
Ben Hargreaves | 2005 | 21.60 | 2:29.39 | |||||||
21 | Birkerød Ag3 Drenge 2 | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:30.42 | ||||||
Oscar Boyer | 2004 | 37.37 | 37.37 | |||||||
Sebastian Pedersen | 2005 | 37.28 | 1:14.65 | |||||||
Christian Røgind | 2004 | 36.85 | 1:51.50 | |||||||
Villads Arfelt | 2004 | 38.92 | 2:30.42 | |||||||
22 | Søllerød Boys 2 | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:34.39 | ||||||
Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 40.75 | 40.75 | |||||||
Alexander Halken | 2005 | 40.77 | 1:21.52 | |||||||
Mathias Ehlers | 2003 | 34.80 | 1:56.32 | |||||||
Mathias Filtenborg | 2003 | 38.07 | 2:34.39 | |||||||
23 | Ag3 Allerød Drenge 1 | 2005 | Sigma Swim Allerød | 2:40.10 | ||||||
Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Victor Bornemann | 2004 | 43.59 | 1:21.58 | |||||||
Theodor Wernberg Løvgren | 2005 | 41.00 | 2:02.58 | |||||||
Magnus Løfquist | 2005 | 37.52 | 2:40.10 | |||||||
- | Gsc Drenge 3 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 01 november 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:03 |