Results for Regionsmesterskaber Nordsjælland Grp.2 & 3
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Reg. Årg. Mesterskaber Gr 2+3 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Region Nordsjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 oktober 2015 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Leo Badaker | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:04.84 | ||||||
2 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 2:05.90 | ||||||
3 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:06.61 | ||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:07.37 | ||||||
5 | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:13.95 | ||||||
6 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.88 | ||||||
7 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:14.97 | ||||||
8 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:15.03 | ||||||
9 | Marcus Dessau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:15.91 | ||||||
10 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.99 | ||||||
11 | Mattias Houen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:18.87 | ||||||
12 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:20.05 | ||||||
13 | Christoffer Hove | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:21.08 | ||||||
14 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:21.32 | ||||||
15 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:23.70 | ||||||
16 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:26.48 | ||||||
17 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:27.52 | ||||||
18 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 2:29.19 | ||||||
19 | Linus Lindquist | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:31.31 | ||||||
20 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:31.57 | ||||||
21 | Lucas Burmester | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.60 | ||||||
22 | Sebastian Bonde | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:33.67 | ||||||
23 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:34.05 | ||||||
24 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:34.88 | ||||||
25 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:34.95 | ||||||
26 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.34 | ||||||
27 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.46 | ||||||
28 | Mathias Kleffel | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 2:39.31 | ||||||
29 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:39.59 | ||||||
30 | Anders Hvidt | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.96 | ||||||
31 | Jacob Ellekær | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:42.38 | ||||||
32 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:43.31 | ||||||
33 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:44.30 | ||||||
34 | Elias Kongsted Misander | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 2:46.85 | ||||||
- | Andreas Holst Lange | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Alexander E. Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Frederik Pedersen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.36 | ||||||
2 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.92 | ||||||
3 | Malte Egholm Brøns | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:20.42 | ||||||
4 | Gustav Bendix Beiter | 2003 | Herlev Svømning | 2:27.64 | ||||||
5 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.88 | ||||||
6 | Christopher G. Trandum | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:28.20 | ||||||
7 | Asger Hugo Juul | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:29.27 | ||||||
8 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.73 | ||||||
9 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:35.58 | ||||||
10 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:39.90 | ||||||
11 | Max Albertsen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:40.17 | ||||||
12 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:40.45 | ||||||
13 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:40.55 | ||||||
14 | Oliver Madsen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:42.64 | ||||||
15 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 2:48.09 | ||||||
16 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 2:48.64 | ||||||
17 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:48.68 | ||||||
18 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:49.51 | ||||||
19 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 2:49.64 | ||||||
20 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:53.64 | ||||||
21 | Janus Schnabl | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 2:55.53 | ||||||
22 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 2:58.80 | ||||||
23 | Julius Højgaard Allin | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:59.51 | ||||||
24 | Mathias Filtenborg | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 3:09.07 | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:26.52 | ||||||
2 | Mathias Lindgaard | 2004 | Herlev Svømning | 2:32.92 | ||||||
3 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.22 | ||||||
4 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 2:36.36 | ||||||
5 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 2:37.81 | ||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:42.26 | ||||||
7 | Julian Birch | 2004 | Søllerød Svømmeklub | 2:43.62 | ||||||
8 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.08 | ||||||
9 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:49.61 | ||||||
10 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 2:52.44 | ||||||
11 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 2:54.60 | ||||||
12 | Andreas Ivang Ladefoged | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.17 | ||||||
13 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 2:57.74 | ||||||
14 | Christian Røgind | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 2:59.16 | ||||||
15 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:01.46 | ||||||
16 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 3:01.60 | ||||||
17 | Eigil Sigfusson | 2004 | Helsingør Svømmeklub | 3:06.46 | ||||||
18 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 3:08.84 | ||||||
19 | Alexander Nørby | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 3:09.29 | ||||||
20 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:11.39 | ||||||
21 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 3:12.61 | ||||||
22 | Albert Carlsen | 2004 | Herlev Svømning | 3:14.39 | ||||||
23 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.19 | ||||||
24 | Jonas Riff Alexandersen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:30.44 | ||||||
25 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:30.46 | ||||||
26 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 3:46.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:28 |