Resultat för Höstsimiaden 2015, Stenungsund
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 1, 4X50m Frisim Mixed 11-12, Finaler |
Sponsor: Celab |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Mix Lag 1 | 2003 | Simklubben S 02 | 2:01.42 | ||||||
Felix Wrakén | 2003 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 30.66 | 1:00.56 | |||||||
Selma Avdic | 2003 | 29.68 | 1:30.24 | |||||||
Maximus Murray | 2003 | 31.18 | 2:01.42 | |||||||
2 | Göteborg Mix [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:12.20 | ||||||
Oliwia Wierzbowska | 2003 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Fannie Gronowitz | 2003 | 32.72 | 1:03.06 | |||||||
Loke Egnell | 2003 | 33.95 | 1:37.01 | |||||||
Love Mellegård Fastén | 2003 | 35.19 | 2:12.20 | |||||||
3 | Uddevalla Mix 1 [2003] | 2003 | Uddevalla Sim | 2:12.78 | ||||||
Filip Aronsson | 2004 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Elias Robertsson | 2004 | 33.34 | 1:05.69 | |||||||
Evelina Wester | 2004 | 32.86 | 1:38.55 | |||||||
Tilde Nordström | 2004 | 34.23 | 2:12.78 | |||||||
4 | S02 Mix Lag2 | 2003 | Simklubben S 02 | 2:14.37 | ||||||
Gustav Forssell | 2003 | 32.26 | 32.26 | |||||||
Elna Magnusson | 2004 | 34.77 | 1:07.03 | |||||||
Daniel Clasén | 2003 | 30.87 | 1:37.90 | |||||||
Sophie Svensson | 2003 | 36.47 | 2:14.37 | |||||||
5 | Trollhättan Lag 1 [mix03Fr] | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 2:16.77 | ||||||
Daniella Alström | 2003 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Izabella Thompson | 2003 | 33.98 | 1:07.14 | |||||||
Leon Heal | 2003 | 35.55 | 1:42.69 | |||||||
Olle Wising | 2003 | 34.08 | 2:16.77 | |||||||
6 | Uddevalla Mix 2 [2003] | 2003 | Uddevalla Sim | 2:20.56 | ||||||
Jennifer Persson | 2004 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Anton Olsson | 2004 | 35.75 | 1:11.04 | |||||||
Emilia Ouseley | 2003 | 33.58 | 1:44.62 | |||||||
Albin Hanson | 2003 | 35.94 | 2:20.56 | |||||||
7 | Göteborg Mix 2 [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:26.41 | ||||||
Ebba Holmdahl | 2003 | 36.78 | 36.78 | |||||||
Ida Norlander | 2003 | 33.24 | 1:10.02 | |||||||
Leo Hovbrandt | 2003 | 36.79 | 1:46.81 | |||||||
Sam Heidarpour | 2004 | 39.60 | 2:26.41 | |||||||
8 | Göteborg Mix 4[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:27.12 | ||||||
Sofia Öhman | 2003 | 34.65 | 34.65 | |||||||
Johanna Edgren | 2004 | 36.98 | 1:11.63 | |||||||
Jack Gardiner | 2004 | 40.37 | 1:52.00 | |||||||
Nicolas Liu | 2003 | 35.12 | 2:27.12 | |||||||
9 | Göteborg Mix 3[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:27.99 | ||||||
Sofie Asterling | 2003 | 36.24 | 36.24 | |||||||
Jessica Linder | 2004 | 35.55 | 1:11.79 | |||||||
Axel Lindström | 2003 | 37.57 | 1:49.36 | |||||||
Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | 38.63 | 2:27.99 | |||||||
10 | Trollhättan Lag 2 [mix03Fr] | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 2:28.04 | ||||||
Lisa Lenhoff | 2003 | 36.69 | 36.69 | |||||||
Elsa Olofsson | 2004 | 35.93 | 1:12.62 | |||||||
Gustav Lokrantz | 2004 | 39.36 | 1:51.98 | |||||||
Anton Hägg | 2004 | 36.06 | 2:28.04 | |||||||
- | Trollhättan Lag 3 [mix03Fr] | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 2, 200m Medley Fl 12, Finaler |
Sponsor: Helanders måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 34.12 | 1:15.72 | 2:02.72 | 2:38.82 | |||
2 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 34.89 | 1:17.24 | 2:07.89 | 2:45.43 | |||
3 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 39.18 | 1:23.71 | 2:12.81 | 2:52.77 | |||
4 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 37.94 | 1:25.88 | 2:18.44 | 3:00.76 | |||
5 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 38.77 | 1:26.25 | 2:19.06 | 3:04.96 | |||
6 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 41.01 | 1:29.93 | 2:24.83 | 3:04.99 | |||
7 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 42.01 | 1:28.92 | 2:27.69 | 3:09.24 | |||
8 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 44.09 | 1:35.45 | 2:31.20 | 3:13.65 | |||
9 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 43.22 | 1:32.68 | 2:31.98 | 3:22.07 | |||
10 | Lisa Lenhoff | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 50.41 | 1:39.16 | 2:38.53 | 3:24.62 | |||
11 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.39 | 1:35.72 | 2:38.30 | 3:24.97 | |||
12 | Lithea Kottusch | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 52.39 | 1:49.45 | 2:43.82 | 3:32.28 | |||
13 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 50.37 | 1:52.52 | 2:49.74 | 3:44.76 | |||
14 | Thea Bolander | 2003 | Uddevalla Sim | 50.51 | 1:51.73 | 3:00.49 | 3:55.30 | |||
- | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 3, 200m Medley Po 12, Finaler |
Sponsor: Öbergen Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 37.80 | 1:19.95 | 2:07.06 | 2:45.58 | |||
2 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 34.99 | 1:18.80 | 2:11.41 | 2:49.94 | |||
3 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 37.86 | 1:21.89 | 2:14.93 | 2:58.19 | |||
4 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 41.73 | 1:25.48 | 2:20.90 | 2:58.92 | |||
5 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 41.75 | 1:32.84 | 2:26.35 | 3:10.57 | |||
6 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 46.12 | 1:36.38 | 2:35.04 | 3:19.65 | |||
7 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.00 | 1:39.23 | 2:35.52 | 3:22.55 | |||
8 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 46.97 | 1:38.65 | 2:39.63 | 3:24.69 | |||
9 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 56.40 | 1:51.12 | 2:59.55 | 3:50.55 | |||
- | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 4, 100m Medley Fl 11, Finaler |
Sponsor: GOBIS |
Gräv och Borr i Sverige AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 40.12 | 1:23.88 | |||||
2 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 41.02 | 1:27.13 | |||||
3 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 41.70 | 1:27.45 | |||||
4 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 41.91 | 1:27.88 | |||||
5 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 40.51 | 1:29.91 | |||||
6 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 41.17 | 1:29.96 | |||||
7 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 43.45 | 1:31.10 | |||||
8 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 43.07 | 1:32.21 | |||||
9 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 43.03 | 1:33.32 | |||||
10 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 41.66 | 1:33.37 | |||||
11 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 43.22 | 1:33.53 | |||||
12 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 43.97 | 1:35.46 | |||||
13 | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 46.82 | 1:36.50 | |||||
14 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 47.30 | 1:37.36 | |||||
15 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 48.66 | 1:37.92 | |||||
16 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 44.56 | 1:40.36 | |||||
17 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 45.67 | 1:40.53 | |||||
18 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 47.40 | 1:40.54 | |||||
19 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 46.52 | 1:41.26 | |||||
20 | Nora Johansson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 51.19 | 1:44.79 | |||||
21 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 48.68 | 1:45.80 | |||||
22 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 54.15 | 1:54.75 | |||||
- | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 5, 100m Medley Po 11, Finaler |
Sponsor: Jones Engineering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 36.13 | 1:20.30 | |||||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 40.69 | 1:24.79 | |||||
3 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 40.75 | 1:31.19 | |||||
4 | Simon Karlsson | 2004 | S77 Stenungsund | 41.31 | 1:33.78 | |||||
5 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 46.68 | 1:36.52 | |||||
6 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 47.36 | 1:37.81 | |||||
7 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 49.17 | 1:43.46 | |||||
8 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 47.85 | 1:44.02 | |||||
9 | William Apelryd | 2004 | Uddevalla Sim | 49.49 | 1:44.75 | |||||
10 | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 53.08 | 1:56.46 | |||||
- | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 6, 100m Bröstsim Fl 12, Finaler |
Sponsor: Kährs golv |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 41.08 | 1:24.67 | |||||
2 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 41.59 | 1:29.26 | |||||
3 | Emilia Ouseley | 2003 | Uddevalla Sim | 44.07 | 1:32.80 | |||||
4 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 44.96 | 1:35.33 | |||||
5 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 46.81 | 1:38.67 | |||||
6 | Lova Skanse | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 47.30 | 1:38.79 | |||||
7 | Lithea Kottusch | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 48.29 | 1:40.11 | |||||
8 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 48.84 | 1:43.77 | |||||
9 | Nathalie Nyberg | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 48.04 | 1:44.11 | |||||
10 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 50.76 | 1:45.84 | |||||
11 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 51.19 | 1:46.52 | |||||
12 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 51.04 | 1:46.68 | |||||
13 | Stina Ryding | 2003 | S77 Stenungsund | 51.13 | 1:47.55 | |||||
14 | Lisa Lenhoff | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 53.32 | 1:48.34 | |||||
15 | Audur Rognvaldsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 50.98 | 1:49.30 | |||||
16 | Thea Bolander | 2003 | Uddevalla Sim | 54.69 | 1:58.09 | |||||
17 | Hanna Skånberg | 2003 | S77 Stenungsund | 54.24 | 1:58.69 | |||||
- | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
- | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Teresa Bohatsch | 2003 | Kungälvs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 7, 100m Bröstsim Po 12, Finaler |
Sponsor: Olofssons Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 38.20 | 1:20.53 | |||||
2 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 41.47 | 1:26.24 | |||||
3 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 44.51 | 1:32.84 | |||||
4 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 44.43 | 1:34.14 | |||||
5 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 45.39 | 1:34.39 | |||||
6 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 45.55 | 1:35.43 | |||||
7 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 46.50 | 1:38.30 | |||||
8 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 46.08 | 1:39.69 | |||||
9 | Danier Majed | 2003 | Simklubben S 02 | 47.88 | 1:42.00 | |||||
10 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 47.50 | 1:43.41 | |||||
11 | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | 49.91 | 1:44.51 | |||||
12 | Axel Lindström | 2003 | Göteborg Sim | 49.73 | 1:44.85 | |||||
13 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 55.54 | 1:57.58 | |||||
14 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 58.06 | 2:02.45 | |||||
15 | Daniel Saied | 2003 | Göteborg Sim | 58.57 | 2:03.67 | |||||
- | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 8, 100m Bröstsim Fl 11, Finaler |
Sponsor: Västkustens Tak & Bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 45.94 | 1:36.36 | |||||
2 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 47.17 | 1:38.00 | |||||
3 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 47.36 | 1:40.43 | |||||
4 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 49.02 | 1:42.04 | |||||
5 | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 49.25 | 1:43.14 | |||||
6 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 49.52 | 1:44.08 | |||||
7 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 50.81 | 1:45.46 | |||||
8 | Nora Johansson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 52.07 | 1:47.73 | |||||
9 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 52.57 | 1:49.35 | |||||
10 | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 51.64 | 1:49.59 | |||||
11 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 54.62 | 1:54.46 | |||||
12 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 54.45 | 1:55.50 | |||||
13 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 55.51 | 1:59.39 | |||||
14 | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | 56.96 | 2:00.17 | |||||
15 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 58.53 | 2:01.41 | |||||
16 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 58.82 | 2:06.58 | |||||
17 | Tindra Gustafsson | 2004 | S77 Stenungsund | 58.52 | 2:08.06 | |||||
18 | Emilia Engsröm | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 1:08.60 | 2:28.33 | |||||
- | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
- | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 9, 100m Bröstsim Po 11, Finaler |
Sponsor: Jones Engineering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 42.11 | 1:29.77 | |||||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 43.39 | 1:31.53 | |||||
3 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 45.12 | 1:37.32 | |||||
4 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 46.09 | 1:38.97 | |||||
5 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 46.93 | 1:43.24 | |||||
6 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 49.19 | 1:43.61 | |||||
7 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 50.37 | 1:45.39 | |||||
8 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 51.23 | 1:47.27 | |||||
9 | William Apelryd | 2004 | Uddevalla Sim | 56.45 | 2:01.72 | |||||
10 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 59.59 | 2:02.58 | |||||
- | David Johansson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
- | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 10, 100m Frisim Fl 12, Finaler |
Sponsor: Miele |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 32.31 | 1:05.66 | |||||
2 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 32.88 | 1:06.76 | |||||
3 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 32.42 | 1:07.06 | |||||
4 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 33.06 | 1:07.89 | |||||
5 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 34.12 | 1:10.51 | |||||
6 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 33.56 | 1:13.08 | |||||
7 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 35.94 | 1:15.36 | |||||
8 | Emilia Ouseley | 2003 | Uddevalla Sim | 34.70 | 1:15.43 | |||||
9 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 37.12 | 1:16.64 | |||||
10 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 36.27 | 1:18.22 | |||||
11 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 37.74 | 1:18.94 | |||||
12 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 38.07 | 1:19.44 | |||||
13 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 37.60 | 1:19.74 | |||||
14 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 37.82 | 1:20.91 | |||||
15 | Teresa Bohatsch | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 38.66 | 1:22.23 | |||||
16 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 38.34 | 1:23.30 | |||||
17 | Lisa Lenhoff | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 40.99 | 1:25.67 | |||||
18 | Lithea Kottusch | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 41.73 | 1:26.19 | |||||
19 | Lova Skanse | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 41.81 | 1:27.32 | |||||
20 | Nathalie Nyberg | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | 40.99 | 1:27.84 | |||||
21 | Stina Ryding | 2003 | S77 Stenungsund | 42.49 | 1:31.29 | |||||
22 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 42.00 | 1:32.09 | |||||
23 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 44.48 | 1:32.39 | |||||
24 | Thea Bolander | 2003 | Uddevalla Sim | 44.39 | 1:34.51 | |||||
25 | Audur Rognvaldsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 46.50 | 1:38.77 | |||||
- | Emma Jobe | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Tabarte | 2003 | Uddevalla Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:12 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 11:18 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 11, 100m Frisim Po 12, Finaler |
Sponsor: Aspenbad |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 32.41 | 1:06.90 | |||||
2 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 33.61 | 1:08.93 | |||||
3 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 34.00 | 1:11.15 | |||||
4 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 34.46 | 1:11.43 | |||||
5 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 37.03 | 1:16.72 | |||||
6 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 36.43 | 1:16.90 | |||||
7 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 36.19 | 1:17.36 | |||||
8 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 38.72 | 1:19.15 | |||||
9 | Danier Majed | 2003 | Simklubben S 02 | 38.26 | 1:20.40 | |||||
10 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 37.88 | 1:20.52 | |||||
11 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 38.30 | 1:22.76 | |||||
12 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 38.74 | 1:22.85 | |||||
13 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 40.69 | 1:24.60 | |||||
14 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 41.18 | 1:29.05 | |||||
15 | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | 45.07 | 1:35.39 | |||||
16 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 46.58 | 1:38.15 | |||||
17 | Daniel Saied | 2003 | Göteborg Sim | 45.41 | 1:39.43 | |||||
- | Axel Lindström | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Oscar Lindblad | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:18 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 12, 100m Frisim Fl 11, Finaler |
Sponsor: Västkustens Tak & Bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 35.72 | 1:14.45 | |||||
2 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 35.83 | 1:14.59 | |||||
3 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 36.67 | 1:17.36 | |||||
4 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 37.80 | 1:17.39 | |||||
5 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 37.16 | 1:17.91 | |||||
6 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.70 | 1:18.58 | |||||
7 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 38.91 | 1:19.41 | |||||
8 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 37.65 | 1:19.93 | |||||
9 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 38.68 | 1:20.63 | |||||
10 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 39.81 | 1:22.31 | |||||
11 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 39.78 | 1:23.18 | |||||
12 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 39.99 | 1:24.06 | |||||
13 | Elsa Olofsson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 39.65 | 1:24.74 | |||||
14 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 39.34 | 1:25.02 | |||||
15 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 41.47 | 1:25.80 | |||||
16 | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 40.73 | 1:26.74 | |||||
17 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 41.55 | 1:27.01 | |||||
18 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 41.90 | 1:28.39 | |||||
19 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 41.38 | 1:30.56 | |||||
20 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 41.72 | 1:31.27 | |||||
21 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 43.42 | 1:31.50 | |||||
22 | Nora Johansson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 45.27 | 1:33.14 | |||||
23 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 45.42 | 1:36.53 | |||||
24 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 47.85 | 1:40.93 | |||||
25 | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | 47.22 | 1:41.71 | |||||
26 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 48.02 | 1:43.96 | |||||
27 | Emilia Engsröm | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 57.25 | 2:02.50 | |||||
- | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | DNS | ||||||
- | Nathalie Brinkmo | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 11:34 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 13, 100m Frisim Po 11, Finaler |
Sponsor: HM-Hus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.34 | 1:11.80 | |||||
2 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 37.02 | 1:18.04 | |||||
3 | Simon Karlsson | 2004 | S77 Stenungsund | 36.44 | 1:19.79 | |||||
4 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 38.18 | 1:19.95 | |||||
5 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 38.59 | 1:22.51 | |||||
6 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 37.45 | 1:23.02 | |||||
7 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 39.27 | 1:23.13 | |||||
8 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 39.93 | 1:24.10 | |||||
9 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 40.01 | 1:24.80 | |||||
10 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 42.42 | 1:26.68 | |||||
11 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.93 | 1:27.36 | |||||
12 | William Apelryd | 2004 | Uddevalla Sim | 42.26 | 1:27.64 | |||||
13 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 40.33 | 1:29.14 | |||||
14 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | 41.98 | 1:29.78 | |||||
15 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 46.00 | 1:35.14 | |||||
16 | David Johansson | 2004 | Föreningen Ale Simmarna | 46.86 | 1:37.34 | |||||
17 | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 48.28 | 1:42.23 | |||||
18 | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 48.04 | 1:43.58 | |||||
19 | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 49.26 | 1:45.43 | |||||
20 | Gustaf Thäng | 2004 | S77 Stenungsund | 48.67 | 1:49.70 | |||||
21 | Rickard Pihl | 2004 | Angereds Simklubb | 53.52 | 1:58.11 | |||||
- | Lukas Skåregård | 2004 | Simklubben S 02 | DNS | ||||||
- | Trym Sagebakken | 2004 | Angereds Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:34 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 12:00 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 14, 4X50m Medley Fl 11-12, Finaler |
Sponsor: Helanders måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Göteborg Damer [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:25.32 | ||||||
Ebba Holmdahl | 2003 | 40.21 | 40.21 | |||||||
Sofie Asterling | 2003 | 40.70 | 1:20.91 | |||||||
Oliwia Wierzbowska | 2003 | 32.61 | 1:53.52 | |||||||
Fannie Gronowitz | 2003 | 31.80 | 2:25.32 | |||||||
2 | S02 Damer Lag 1 | 2003 | Simklubben S 02 | 2:27.51 | ||||||
Sophie Svensson | 2003 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 38.57 | 1:21.09 | |||||||
Selma Avdic | 2003 | 32.18 | 1:53.27 | |||||||
Elna Magnusson | 2004 | 34.24 | 2:27.51 | |||||||
3 | Uddevalla Damer 1 | 2003 | Uddevalla Sim | 2:38.19 | ||||||
Natalie Izad Mousa | 2003 | 40.21 | 40.21 | |||||||
Evelina Wester | 2004 | 43.10 | 1:23.31 | |||||||
Jennifer Persson | 2004 | 34.04 | 1:57.35 | |||||||
Tilde Nordström | 2004 | 40.84 | 2:38.19 | |||||||
4 | Trollhättan Lag 1 [d03Me] | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 2:41.52 | ||||||
Daniella Alström | 2003 | 36.71 | 36.71 | |||||||
Lithea Kottusch | 2003 | 45.48 | 1:22.19 | |||||||
Izabella Thompson | 2003 | 43.08 | 2:05.27 | |||||||
Elsa Olofsson | 2004 | 36.25 | 2:41.52 | |||||||
5 | Kungälv Damer [2003] | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 2:43.02 | ||||||
Amalia Mattisson | 2004 | 45.76 | 45.76 | |||||||
Lova Skanse | 2003 | 45.19 | 1:30.95 | |||||||
Lina Gustafsson | 2003 | 37.41 | 2:08.36 | |||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 34.66 | 2:43.02 | |||||||
6 | Göteborg Damer 3[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:43.56 | ||||||
Sofia Öhman | 2003 | 42.52 | 42.52 | |||||||
Elin Göransson | 2003 | 45.47 | 1:27.99 | |||||||
Ida Norlander | 2003 | 39.84 | 2:07.83 | |||||||
Linnea Högstedt | 2004 | 35.73 | 2:43.56 | |||||||
7 | Göteborg Damer 2[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:45.81 | ||||||
Stella Buer | 2004 | 42.39 | 42.39 | |||||||
Johanna Edgren | 2004 | 46.51 | 1:28.90 | |||||||
Jessica Linder | 2004 | 38.70 | 2:07.60 | |||||||
Aramis Yaghobi | 2004 | 38.21 | 2:45.81 | |||||||
8 | S 77 Damer Lag 1 [2003] | 2003 | S77 Stenungsund | 3:00.31 | ||||||
Linnea Olofsson | 2004 | 45.76 | 45.76 | |||||||
Stina Ryding | 2003 | 49.70 | 1:35.46 | |||||||
Matilda Hallman | 2003 | 40.68 | 2:16.14 | |||||||
Hanna Skånberg | 2003 | 44.17 | 3:00.31 | |||||||
9 | Göteborg Damer 4[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 3:00.47 | ||||||
Elinor Gardiner | 2004 | 45.09 | 45.09 | |||||||
Audur Rognvaldsdottir | 2003 | 48.87 | 1:33.96 | |||||||
Josefine Larsson | 2004 | 44.99 | 2:18.95 | |||||||
Evelina Liu | 2004 | 41.52 | 3:00.47 | |||||||
- | Ale Damer [2003] | 2003 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
Nora Johansson | 2004 | 50.66 | 50.66 | |||||||
- | Uddevalla Damer 2 | 2003 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Matilda Östblom | 2004 | 48.37 | 48.37 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 12:00 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 15, 4X50m Medley Po 11-12, Finaler |
Sponsor: Olofssons Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Herrar Lag 1 | 2003 | Simklubben S 02 | 2:20.74 | ||||||
Maximus Murray | 2003 | 37.22 | 37.22 | |||||||
Felix Wrakén | 2003 | 37.84 | 1:15.06 | |||||||
Daniel Clasén | 2003 | 34.03 | 1:49.09 | |||||||
Gustav Forssell | 2003 | 31.65 | 2:20.74 | |||||||
2 | Uddevalla Herrar 1 | 2003 | Uddevalla Sim | 2:36.73 | ||||||
Albin Hanson | 2003 | 43.64 | 43.64 | |||||||
Elias Robertsson | 2004 | 43.03 | 1:26.67 | |||||||
Filip Aronsson | 2004 | 33.85 | 2:00.52 | |||||||
Anton Olsson | 2004 | 36.21 | 2:36.73 | |||||||
3 | S02 Herrar Lag 2 | 2003 | Simklubben S 02 | 2:36.81 | ||||||
Kevin Shen | 2003 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Alexandar Cicmil | 2004 | 44.98 | 1:22.78 | |||||||
Vide Troberg Eskola | 2003 | 39.07 | 2:01.85 | |||||||
Danier Majed | 2003 | 34.96 | 2:36.81 | |||||||
4 | Göteborg Herrar [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:44.93 | ||||||
Love Mellegård Fastén | 2003 | 42.17 | 42.17 | |||||||
Sam Heidarpour | 2004 | 44.19 | 1:26.36 | |||||||
Loke Egnell | 2003 | 38.25 | 2:04.61 | |||||||
Bardja Jamshidi | 2003 | 40.32 | 2:44.93 | |||||||
5 | S 77 Herrar Lag 1 [2003] | 2003 | S77 Stenungsund | 2:46.75 | ||||||
William Meurling | 2004 | 40.37 | 40.37 | |||||||
Oskar Nyström | 2005 | 50.18 | 1:30.55 | |||||||
Simon Karlsson | 2004 | 42.18 | 2:12.73 | |||||||
Oscar Löfdahl | 2004 | 34.02 | 2:46.75 | |||||||
6 | Trollhättan Lag1 [h03Me] | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 2:48.08 | ||||||
Gustav Lokrantz | 2004 | 48.70 | 48.70 | |||||||
Oscar Lindblad | 2003 | 42.13 | 1:30.83 | |||||||
Leon Heal | 2003 | 43.30 | 2:14.13 | |||||||
Olle Wising | 2003 | 33.95 | 2:48.08 | |||||||
7 | Göteborg Herrar 2[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:52.85 | ||||||
Axel Lindström | 2003 | 43.04 | 43.04 | |||||||
Nicolas Liu | 2003 | 45.83 | 1:28.87 | |||||||
Leo Hovbrandt | 2003 | 43.12 | 2:11.99 | |||||||
Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | 40.86 | 2:52.85 | |||||||
8 | S 77 Herrar Lag 2 [2003] | 2003 | S77 Stenungsund | 3:32.23 | ||||||
Ebbe Johansson | 2004 | 53.57 | 53.57 | |||||||
Gustaf Thäng | 2004 | 51.16 | 1:44.73 | |||||||
David Kjellgren | 2004 | 1:00.89 | 2:45.62 | |||||||
Otto Johansson | 2004 | 46.61 | 3:32.23 | |||||||
- | S02 Herrar Lag 3 | 2003 | Simklubben S 02 | DSQ | ||||||
Albin Rilby | 2004 | 50.19 | 50.19 | |||||||
Olle Sköld | 2004 | 48.03 | 1:38.22 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 14:44 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 16, 400m Frisim Fl 12, Finaler |
Sponsor: Reell Säljutveckling AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 1:11.91 | 2:28.72 | 3:43.24 | 4:57.54 | |||
2 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 1:14.00 | 2:32.69 | 3:51.37 | 5:07.77 | |||
3 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 1:15.03 | 2:35.94 | 3:57.36 | 5:15.67 | |||
4 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:16.78 | 2:37.87 | 3:57.71 | 5:16.07 | |||
5 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 1:16.53 | 2:42.33 | 4:08.54 | 5:30.05 | |||
6 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 1:24.17 | 2:55.34 | 4:26.91 | 5:55.54 | |||
7 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 1:23.78 | 2:55.59 | 4:29.50 | 5:58.10 | |||
8 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 1:24.15 | 2:58.52 | 4:35.81 | 6:13.34 | |||
9 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 1:28.50 | 3:04.08 | 4:38.99 | 6:13.56 | |||
10 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:26.54 | 3:05.03 | 4:42.55 | 6:17.41 | |||
11 | Lisa Lenhoff | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:30.06 | 3:09.45 | 4:49.95 | 6:29.25 | |||
12 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 1:38.04 | 3:24.53 | 5:11.81 | 6:56.30 | |||
- | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:44 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:00 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 17, 400m Frisim Po 12, Finaler |
Sponsor: Derome |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:13.35 | 2:32.22 | 3:50.68 | 5:05.25 | |||
2 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 1:13.71 | 2:32.08 | 3:50.60 | 5:05.26 | |||
3 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 1:14.66 | 2:32.86 | 3:51.32 | 5:07.44 | |||
4 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 1:20.03 | 2:47.71 | 4:14.92 | 5:36.82 | |||
5 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 1:20.00 | 2:49.77 | 4:20.40 | 5:46.92 | |||
6 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 1:21.37 | 2:50.21 | 4:19.76 | 5:47.30 | |||
7 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 1:24.09 | 2:54.61 | 4:24.99 | 5:55.95 | |||
8 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 1:22.09 | 2:53.95 | 4:25.42 | 6:03.71 | |||
9 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 1:29.79 | 3:04.86 | 4:39.46 | 6:08.15 | |||
10 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 1:29.77 | 3:05.74 | 4:40.28 | 6:09.98 | |||
11 | Danier Majed | 2003 | Simklubben S 02 | 1:29.63 | 3:05.95 | 4:42.05 | 6:17.24 | |||
12 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 1:35.08 | 3:21.91 | 5:11.10 | 6:56.32 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:00 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 18, 200m Frisim Fl 11, Finaler |
Sponsor: Dooria Dörrar |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 36.72 | 1:16.91 | 1:59.62 | 2:40.68 | |||
2 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 36.78 | 1:18.18 | 2:00.57 | 2:42.19 | |||
3 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 36.26 | 1:17.28 | 2:01.12 | 2:44.28 | |||
4 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 40.97 | 1:25.26 | 2:11.67 | 2:54.40 | |||
5 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 40.16 | 1:23.95 | 2:09.56 | 2:55.25 | |||
6 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 39.02 | 1:24.89 | 2:11.45 | 2:55.49 | |||
7 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 41.51 | 1:27.32 | 2:13.45 | 2:56.85 | |||
8 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 40.92 | 1:26.76 | 2:14.26 | 2:59.06 | |||
9 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 39.72 | 1:26.36 | 2:15.20 | 3:01.34 | |||
10 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 43.35 | 1:32.21 | 2:22.19 | 3:07.81 | |||
11 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 43.63 | 1:32.48 | 2:22.84 | 3:08.93 | |||
12 | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 43.13 | 1:33.23 | 2:25.09 | 3:12.44 | |||
13 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 42.87 | 1:33.48 | 2:24.23 | 3:12.86 | |||
14 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 44.49 | 1:35.17 | 2:25.72 | 3:14.35 | |||
15 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 42.98 | 1:36.07 | 2:29.66 | 3:18.23 | |||
16 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 44.61 | 1:36.72 | 2:30.03 | 3:19.90 | |||
17 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 44.12 | 1:36.33 | 2:30.24 | 3:20.90 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:17 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 19, 200m Frisim Po 11, Finaler |
Sponsor: Infront |
Nordens vassaste handelsapplikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 38.43 | 1:22.13 | 2:06.78 | 2:48.34 | |||
2 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 41.19 | 1:26.84 | 2:13.62 | 2:57.50 | |||
3 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.69 | 1:27.06 | 2:14.80 | 2:58.48 | |||
4 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 40.60 | 1:26.91 | 2:14.97 | 2:59.79 | |||
5 | Olle Sköld | 2004 | Simklubben S 02 | 40.92 | 1:27.65 | 2:15.13 | 2:59.93 | |||
6 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 40.77 | 1:28.10 | 2:16.33 | 3:01.14 | |||
7 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 41.04 | 1:28.62 | 2:16.99 | 3:01.30 | |||
8 | William Apelryd | 2004 | Uddevalla Sim | 44.13 | 1:34.90 | 2:25.06 | 3:13.68 | |||
9 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 44.38 | 1:37.55 | 2:30.99 | 3:17.90 | |||
10 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | 43.72 | 1:35.63 | 2:30.23 | 3:23.49 | |||
11 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 43.47 | 1:36.50 | 2:32.88 | 3:23.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:17 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 20, 100m Fjärilsim Fl 12, Finaler |
Sponsor: Celab |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Selma Avdic | 2003 | Simklubben S 02 | 35.37 | 1:15.34 | |||||
2 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 36.64 | 1:17.93 | |||||
3 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 36.08 | 1:19.81 | |||||
4 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 40.63 | 1:28.11 | |||||
5 | Ida Norlander | 2003 | Göteborg Sim | 45.25 | 1:39.19 | |||||
6 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 44.13 | 1:39.28 | |||||
7 | Emilia Ouseley | 2003 | Uddevalla Sim | 43.49 | 1:39.40 | |||||
8 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 46.22 | 1:46.21 | |||||
9 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 46.34 | 1:46.57 | |||||
10 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 51.85 | 1:57.30 | |||||
- | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 21, 100m Fjärilsim Po 12, Finaler |
Sponsor: Jones Engineering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 35.97 | 1:16.72 | |||||
2 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 40.09 | 1:28.21 | |||||
3 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.18 | 1:34.37 | |||||
4 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 46.89 | 1:41.55 | |||||
5 | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 42.74 | 1:43.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:38 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 22, 50m Fjärilsim Fl 11, Finaler |
Sponsor: GOBIS |
Gräv och Borr i Sverige AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gabriella Milusic | 2004 | S77 Stenungsund | 35.37 | ||||||
2 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 38.33 | ||||||
3 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 39.25 | ||||||
4 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 39.86 | ||||||
5 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.90 | ||||||
6 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 40.24 | ||||||
7 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 40.25 | ||||||
8 | Elna Magnusson | 2004 | Simklubben S 02 | 40.38 | ||||||
9 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 40.90 | ||||||
10 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 41.35 | ||||||
11 | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 42.51 | ||||||
12 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 44.24 | ||||||
13 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 47.36 | ||||||
14 | Ebba Honsberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 49.18 | ||||||
15 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 51.26 | ||||||
16 | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | 51.62 | ||||||
17 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 51.69 | ||||||
18 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 52.71 | ||||||
19 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 55.10 | ||||||
- | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 23, 50m Fjärilsim Po 11, Finaler |
Sponsor: Västkustens Tak & Bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 34.04 | ||||||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.44 | ||||||
3 | Simon Karlsson | 2004 | S77 Stenungsund | 41.10 | ||||||
4 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 46.24 | ||||||
5 | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 46.54 | ||||||
6 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 48.56 | ||||||
7 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 49.08 | ||||||
8 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 52.91 | ||||||
9 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 58.25 | ||||||
10 | William Apelryd | 2004 | Uddevalla Sim | 1:00.30 | ||||||
11 | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 1:03.18 | ||||||
- | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 24, 100m Ryggsim Fl 12, Finaler |
Sponsor: Celab |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 36.66 | 1:16.91 | |||||
2 | Daniella Alström | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 38.03 | 1:20.34 | |||||
3 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 40.78 | 1:24.16 | |||||
4 | Natalie Izad Mousa | 2003 | Uddevalla Sim | 40.91 | 1:25.53 | |||||
5 | Matilda Hallman | 2003 | S77 Stenungsund | 42.07 | 1:26.38 | |||||
6 | Emilia Ouseley | 2003 | Uddevalla Sim | 43.16 | 1:29.16 | |||||
7 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 44.18 | 1:30.41 | |||||
8 | Teresa Bohatsch | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 45.53 | 1:32.80 | |||||
9 | Sophie Svensson | 2003 | Simklubben S 02 | 45.94 | 1:34.08 | |||||
10 | Lisa Lenhoff | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 45.36 | 1:34.16 | |||||
11 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 44.87 | 1:35.51 | |||||
12 | Izabella Thompson | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 46.13 | 1:35.94 | |||||
13 | Stina Ryding | 2003 | S77 Stenungsund | 47.44 | 1:40.37 | |||||
14 | Sofie Asterling | 2003 | Göteborg Sim | 50.32 | 1:42.81 | |||||
15 | My Linh Dao | 2003 | Uddevalla Sim | 50.77 | 1:42.96 | |||||
16 | Hanna Skånberg | 2003 | S77 Stenungsund | 49.64 | 1:45.04 | |||||
17 | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | 51.32 | 1:48.03 | |||||
18 | Audur Rognvaldsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 52.47 | 1:48.50 | |||||
19 | Lithea Kottusch | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 52.58 | 1:50.03 | |||||
20 | Thea Bolander | 2003 | Uddevalla Sim | 51.71 | 1:50.32 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 16:27 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 25, 100m Ryggsim Po 12, Finaler |
Sponsor: Helanders måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 38.31 | 1:18.55 | |||||
2 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 39.78 | 1:19.90 | |||||
3 | Felix Wrakén | 2003 | Simklubben S 02 | 39.33 | 1:20.40 | |||||
4 | Loke Egnell | 2003 | Göteborg Sim | 42.57 | 1:25.76 | |||||
5 | Kevin Shen | 2003 | Simklubben S 02 | 42.92 | 1:26.28 | |||||
6 | Axel Lindström | 2003 | Göteborg Sim | 43.79 | 1:31.10 | |||||
7 | Vide Troberg Eskola | 2003 | Simklubben S 02 | 44.18 | 1:32.82 | |||||
8 | Leo Hovbrandt | 2003 | Göteborg Sim | 45.90 | 1:33.44 | |||||
9 | Love Mellegård Fastén | 2003 | Göteborg Sim | 45.44 | 1:34.17 | |||||
10 | Peter Cederqvist | 2003 | Simklubben S 02 | 48.82 | 1:37.70 | |||||
11 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 47.94 | 1:39.06 | |||||
12 | Danier Majed | 2003 | Simklubben S 02 | 49.16 | 1:39.70 | |||||
13 | Nicolas Liu | 2003 | Göteborg Sim | 48.28 | 1:42.25 | |||||
14 | Lukas Jebsen Setterberg | 2003 | Göteborg Sim | 53.12 | 1:48.65 | |||||
15 | Daniel Saied | 2003 | Göteborg Sim | 52.68 | 1:50.15 | |||||
16 | Bardja Jamshidi | 2003 | Göteborg Sim | 56.33 | 1:52.47 | |||||
- | Leon Heal | 2003 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:27 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 26, 100m Ryggsim Fl 11, Finaler |
Sponsor: Infront |
Nordens vassaste handelsapplikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Persson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.67 | 1:26.52 | |||||
2 | Johanna Edgren | 2004 | Göteborg Sim | 43.80 | 1:27.33 | |||||
3 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 42.79 | 1:27.62 | |||||
4 | Lia Bromander | 2004 | Simklubben S 02 | 43.59 | 1:28.52 | |||||
5 | Evelina Wester | 2004 | Uddevalla Sim | 43.16 | 1:29.63 | |||||
6 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 44.37 | 1:30.89 | |||||
7 | Tilde Nordström | 2004 | Uddevalla Sim | 44.40 | 1:31.56 | |||||
8 | Jessica Linder | 2004 | Göteborg Sim | 44.98 | 1:31.69 | |||||
9 | Josefine Larsson | 2004 | Göteborg Sim | 46.67 | 1:33.92 | |||||
10 | Johanna Alsop | 2004 | Lysekils Simsällskap | 48.03 | 1:38.61 | |||||
11 | Amalia Mattisson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 49.68 | 1:39.57 | |||||
12 | Linnea Olofsson | 2004 | S77 Stenungsund | 49.42 | 1:39.76 | |||||
13 | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | 47.09 | 1:40.31 | |||||
14 | Polina Zhirkova | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 49.58 | 1:40.78 | |||||
15 | Matilda Östblom | 2004 | Uddevalla Sim | 50.75 | 1:42.35 | |||||
16 | Aramis Yaghobi | 2004 | Göteborg Sim | 51.09 | 1:45.03 | |||||
17 | Isabell Holmgren | 2004 | Uddevalla Sim | 53.85 | 1:51.69 | |||||
18 | Nadja Karlsson | 2004 | Göteborg Sim | 56.07 | 1:56.11 | |||||
19 | Linnea Ahlstrand | 2004 | Göteborg Sim | 1:00.14 | 2:01.67 | |||||
20 | Evelina Liu | 2004 | Göteborg Sim | 59.37 | 2:02.73 | |||||
- | Sofia Viberg | 2004 | Kungälvs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Juni Karfunkel | 2004 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 16:45 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 27, 100m Ryggsim Po 11, Finaler |
Sponsor: HM-Hus |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Aronsson | 2004 | Uddevalla Sim | 39.34 | 1:22.27 | |||||
2 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 41.88 | 1:24.72 | |||||
3 | Oscar Löfdahl | 2004 | S77 Stenungsund | 42.84 | 1:26.02 | |||||
4 | William Meurling | 2004 | S77 Stenungsund | 41.81 | 1:26.45 | |||||
5 | Simon Karlsson | 2004 | S77 Stenungsund | 44.20 | 1:33.54 | |||||
6 | William Apelryd | 2004 | Uddevalla Sim | 48.06 | 1:38.12 | |||||
7 | Alexandar Cicmil | 2004 | Simklubben S 02 | 47.39 | 1:38.41 | |||||
8 | Gustav Lokrantz | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 50.36 | 1:42.10 | |||||
9 | Sam Heidarpour | 2004 | Göteborg Sim | 49.64 | 1:42.71 | |||||
10 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 50.12 | 1:44.00 | |||||
11 | David Kjellgren | 2004 | S77 Stenungsund | 50.11 | 1:44.62 | |||||
12 | Albin Rilby | 2004 | Simklubben S 02 | 51.65 | 1:46.15 | |||||
13 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 53.77 | 1:46.37 | |||||
14 | Roque Andersson Benedet | 2004 | Simklubben S 02 | 52.06 | 1:48.36 | |||||
15 | Anton Hägg | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 53.53 | 1:48.55 | |||||
16 | Ebbe Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | 57.54 | 1:55.43 | |||||
17 | Rickard Pihl | 2004 | Angereds Simklubb | 1:09.98 | 2:27.43 | |||||
- | Jack Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Otto Johansson | 2004 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
- | Rasmus Kristiansson | 2004 | Trollhättans Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 16:45 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 17:06 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 28, 4X50m Frisim Fl 11-12, Finaler |
Sponsor: Derome |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Damer Lag 1 | 2003 | Simklubben S 02 | 2:11.86 | ||||||
Emma Abrahamsson | 2003 | 29.82 | 29.82 | |||||||
Selma Avdic | 2003 | 30.27 | 1:00.09 | |||||||
Sophie Svensson | 2003 | 36.26 | 1:36.35 | |||||||
Elna Magnusson | 2004 | 35.51 | 2:11.86 | |||||||
2 | Göteborg Damer [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:14.69 | ||||||
Oliwia Wierzbowska | 2003 | 31.86 | 31.86 | |||||||
Fannie Gronowitz | 2003 | 33.74 | 1:05.60 | |||||||
Ebba Holmdahl | 2003 | 35.36 | 1:40.96 | |||||||
Sofie Asterling | 2003 | 33.73 | 2:14.69 | |||||||
3 | Uddevalla Damer 1 | 2003 | Uddevalla Sim | 2:19.88 | ||||||
Evelina Wester | 2004 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Emilia Ouseley | 2003 | 33.27 | 1:07.53 | |||||||
Jennifer Persson | 2004 | 36.26 | 1:43.79 | |||||||
Tilde Nordström | 2004 | 36.09 | 2:19.88 | |||||||
4 | Göteborg Damer 2[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:21.65 | ||||||
Jessica Linder | 2004 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Sofia Öhman | 2003 | 34.96 | 1:09.76 | |||||||
Johanna Edgren | 2004 | 36.40 | 1:46.16 | |||||||
Ida Norlander | 2003 | 35.49 | 2:21.65 | |||||||
5 | Kungälv Damer [2003] | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 2:21.71 | ||||||
Polina Zhirkova | 2004 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Lina Gustafsson | 2003 | 32.44 | 1:09.04 | |||||||
Amalia Mattisson | 2004 | 37.20 | 1:46.24 | |||||||
Sofia Viberg | 2004 | 35.47 | 2:21.71 | |||||||
6 | Trollhättan Lag 1 [d03Fr] | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 2:29.08 | ||||||
Daniella Alström | 2003 | 32.86 | 32.86 | |||||||
Lithea Kottusch | 2003 | 40.97 | 1:13.83 | |||||||
Lisa Lenhoff | 2003 | 37.90 | 1:51.73 | |||||||
Izabella Thompson | 2003 | 37.35 | 2:29.08 | |||||||
7 | Göteborg Damer 3[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:35.82 | ||||||
Stella Buer | 2004 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Aramis Yaghobi | 2004 | 41.55 | 1:19.65 | |||||||
Linnea Högstedt | 2004 | 36.41 | 1:56.06 | |||||||
Josefine Larsson | 2004 | 39.76 | 2:35.82 | |||||||
8 | Uddevalla Damer 2 | 2003 | Uddevalla Sim | 2:40.04 | ||||||
Natalie Izad Mousa | 2003 | 35.52 | 35.52 | |||||||
Matilda Östblom | 2004 | 42.04 | 1:17.56 | |||||||
Juni Karfunkel | 2004 | 43.35 | 2:00.91 | |||||||
My Linh Dao | 2003 | 39.13 | 2:40.04 | |||||||
9 | S 77 Damer Lag 1 [2003] | 2003 | S77 Stenungsund | 2:47.97 | ||||||
Linnea Olofsson | 2004 | 42.92 | 42.92 | |||||||
Frida Rångeby | 2005 | 45.68 | 1:28.60 | |||||||
Stina Ryding | 2003 | 41.19 | 2:09.79 | |||||||
Matilda Hallman | 2003 | 38.18 | 2:47.97 | |||||||
10 | Göteborg Damer 4[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:55.96 | ||||||
Linnea Ahlstrand | 2004 | 47.13 | 47.13 | |||||||
Evelina Liu | 2004 | 43.19 | 1:30.32 | |||||||
Nadja Karlsson | 2004 | 48.00 | 2:18.32 | |||||||
Elinor Gardiner | 2004 | 37.64 | 2:55.96 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:06 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 29, 4X50m Frisim Po 11-12, Finaler |
Sponsor: Moelven Limträ |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Herrar Lag 1 | 2003 | Simklubben S 02 | 2:06.16 | ||||||
Felix Wrakén | 2003 | 30.73 | 30.73 | |||||||
Maximus Murray | 2003 | 32.13 | 1:02.86 | |||||||
Daniel Clasén | 2003 | 31.52 | 1:34.38 | |||||||
Gustav Forssell | 2003 | 31.78 | 2:06.16 | |||||||
2 | S02 Herrar Lag 2 | 2003 | Simklubben S 02 | 2:19.42 | ||||||
Vide Troberg Eskola | 2003 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Kevin Shen | 2003 | 34.54 | 1:08.06 | |||||||
Danier Majed | 2003 | 35.25 | 1:43.31 | |||||||
Peter Cederqvist | 2003 | 36.11 | 2:19.42 | |||||||
3 | Uddevalla Herrar 1 | 2003 | Uddevalla Sim | 2:22.47 | ||||||
Filip Aronsson | 2004 | 33.41 | 33.41 | |||||||
Elias Robertsson | 2004 | 33.43 | 1:06.84 | |||||||
Anton Olsson | 2004 | 23.84 | 1:30.68 | |||||||
William Apelryd | 2004 | 51.79 | 2:22.47 | |||||||
4 | S 77 Herrar Lag 1 [2003] | 2003 | S77 Stenungsund | 2:25.56 | ||||||
Oscar Löfdahl | 2004 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Oskar Nyström | 2005 | 36.67 | 1:12.30 | |||||||
William Meurling | 2004 | 36.56 | 1:48.86 | |||||||
Simon Karlsson | 2004 | 36.70 | 2:25.56 | |||||||
5 | Göteborg Herrar [2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:30.25 | ||||||
Loke Egnell | 2003 | 35.27 | 35.27 | |||||||
Love Mellegård Fastén | 2003 | 36.86 | 1:12.13 | |||||||
Leo Hovbrandt | 2003 | 38.97 | 1:51.10 | |||||||
Sam Heidarpour | 2004 | 39.15 | 2:30.25 | |||||||
6 | S02 Herrar Lag 3 | 2003 | Simklubben S 02 | 2:34.50 | ||||||
Olle Sköld | 2004 | 38.30 | 38.30 | |||||||
Roque Andersson Benedet | 2004 | 37.35 | 1:15.65 | |||||||
Alexandar Cicmil | 2004 | 36.11 | 1:51.76 | |||||||
Albin Rilby | 2004 | 42.74 | 2:34.50 | |||||||
7 | Trollhättan Lag 1 [h03Fr] | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 2:40.90 | ||||||
Leon Heal | 2003 | 38.41 | 38.41 | |||||||
Anton Hägg | 2004 | 39.54 | 1:17.95 | |||||||
Gustav Lokrantz | 2004 | 40.42 | 1:58.37 | |||||||
Rasmus Kristiansson | 2004 | 42.53 | 2:40.90 | |||||||
8 | Göteborg Herrar 2[2003] | 2003 | Göteborg Sim | 2:44.77 | ||||||
Jack Gardiner | 2004 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Nicolas Liu | 2003 | 35.81 | 1:19.44 | |||||||
Daniel Saied | 2003 | 44.38 | 2:03.82 | |||||||
Bardja Jamshidi | 2003 | 40.95 | 2:44.77 | |||||||
- | S 77 Herrar Lag 2 [2003] | 2003 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
David Kjellgren | 2004 | 42.26 | 42.26 | |||||||
Otto Johansson | 2004 | 46.36 | 1:28.62 | |||||||
Gustaf Thäng | 2004 | 44.76 | 2:13.38 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 30, 4X50m Frisim Mixed 10 o y, Finaler |
Sponsor: Infront |
Nordens vassaste handelsapplikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Uddevalla Mix [2005] | 2005 | Uddevalla Sim | 2:39.91 | ||||||
Lina Nielsen | 2005 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Marcus Östblom | 2005 | 42.67 | 1:18.18 | |||||||
Adam Rogersson | 2007 | 41.63 | 1:59.81 | |||||||
Lova Rodin | 2005 | 40.10 | 2:39.91 | |||||||
2 | Trollhättan Lag 1 [mix05Fr] | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 2:42.14 | ||||||
Linnéa Sommarberg | 2005 | 43.16 | 43.16 | |||||||
Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | 43.79 | 1:26.95 | |||||||
Hugo Fransson | 2005 | 32.84 | 1:59.79 | |||||||
Ebbe Fransson | 2008 | 42.35 | 2:42.14 | |||||||
3 | Angered Mix [2005] | 2005 | Angereds Simklubb | 5:38.80 | ||||||
Ina Alexandra Helgudottir | 2008 | 1:25.88 | 1:25.88 | |||||||
Robert Pihl | 2008 | 1:46.85 | 3:12.73 | |||||||
Nicole Prado Cruz | 2005 | 1:00.42 | 4:13.15 | |||||||
Izzat Al Najjar | 2007 | 1:25.65 | 5:38.80 | |||||||
- | Göteborg Mix [2005] | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Agnes Holmblad | 2006 | |||||||||
Gustav Öhman | 2005 | |||||||||
Angelica Olesen | 2005 | |||||||||
Svante Friberg | 2005 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:12 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 31, 25m Fjärilsim Fl 9 o y, Finaler |
Sponsor: Reell Säljutveckling AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 18.30 | ||||||
2 | Ellen Folkelind | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 21.44 | ||||||
3 | Saga Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 23.19 | ||||||
4 | Hannah Nielsen | 2006 | Uddevalla Sim | 23.40 | ||||||
5 | Maja Karlsson | 2006 | S77 Stenungsund | 24.61 | ||||||
6 | Evelina Hallman | 2006 | S77 Stenungsund | 30.09 | ||||||
- | Emma Frövén | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:12 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 32, 25m Fjärilsim Po 9 o y, Finaler |
Sponsor: Celab |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 22.45 | ||||||
2 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 22.90 | ||||||
3 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 23.37 | ||||||
- | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:14 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 33, 25m Fjärilsim Fl 10, Finaler |
Sponsor: Infront |
Nordens vassaste handelsapplikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 15.94 | ||||||
2 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 17.32 | ||||||
3 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 17.49 | ||||||
4 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 17.65 | ||||||
5 | Anna Holmberg | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 17.96 | ||||||
6 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 18.21 | ||||||
7 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 19.31 | ||||||
8 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 19.47 | ||||||
9 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 19.88 | ||||||
10 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 21.02 | ||||||
11 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 22.08 | ||||||
12 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 22.19 | ||||||
13 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 22.29 | ||||||
14 | Madelene Bergqvist | 2005 | Lysekils Simsällskap | 22.37 | ||||||
15 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 22.90 | ||||||
16 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 23.11 | ||||||
17 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 23.12 | ||||||
18 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 23.48 | ||||||
19 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 23.51 | ||||||
20 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 23.67 | ||||||
21 | Linnéa Sommarberg | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 23.87 | ||||||
22 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 24.59 | ||||||
23 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 26.64 | ||||||
24 | Klara Hansson | 2005 | Uddevalla Sim | 27.27 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:19 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 34, 25m Fjärilsim Po 10, Finaler |
Sponsor: Olofssons Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 17.07 | ||||||
2 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 18.52 | ||||||
3 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 19.89 | ||||||
4 | Gustav Öhman | 2005 | Göteborg Sim | 19.98 | ||||||
5 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 23.30 | ||||||
6 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 25.24 | ||||||
7 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 28.16 | ||||||
- | Svante Friberg | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:37 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 35, 50m Bröstsim Fl 9 o y, Finaler |
Sponsor: Handelsbanken |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 50.06 | ||||||
2 | Nathalie Sahlin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 53.68 | ||||||
3 | Saga Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 54.54 | ||||||
4 | Ellen Folkelind | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 59.07 | ||||||
5 | Hannah Nielsen | 2006 | Uddevalla Sim | 59.76 | ||||||
6 | Evelina Hallman | 2006 | S77 Stenungsund | 1:11.61 | ||||||
- | Majken Söderlund Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:37 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 36, 50m Bröstsim Po 9 o y, Finaler |
Sponsor: Olfossons Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 52.84 | ||||||
2 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 1:03.36 | ||||||
3 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:05.43 | ||||||
4 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 1:07.15 | ||||||
- | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:44 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 37, 50m Bröstsim Fl 10, Finaler |
Sponsor: Helanders måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 42.45 | ||||||
2 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 45.07 | ||||||
3 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 46.01 | ||||||
4 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 47.58 | ||||||
5 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 47.95 | ||||||
6 | Anna Holmberg | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 47.98 | ||||||
7 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 49.02 | ||||||
8 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 49.07 | ||||||
9 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 51.64 | ||||||
10 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 52.46 | ||||||
11 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 52.70 | ||||||
12 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 53.33 | ||||||
13 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 54.41 | ||||||
14 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 55.02 | ||||||
15 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 55.36 | ||||||
16 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 56.06 | ||||||
17 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 56.27 | ||||||
18 | Linnéa Sommarberg | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 56.28 | ||||||
19 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 56.43 | ||||||
20 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 57.08 | ||||||
21 | Klara Hansson | 2005 | Uddevalla Sim | 57.95 | ||||||
22 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 1:01.03 | ||||||
23 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 1:03.10 | ||||||
24 | Madelene Bergqvist | 2005 | Lysekils Simsällskap | 1:04.45 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:44 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 38, 50m Bröstsim Po 10, Finaler |
Sponsor: GOBIS |
Gräv och Borr i Sverige AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 45.56 | ||||||
2 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 49.70 | ||||||
3 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 50.53 | ||||||
4 | Gustav Öhman | 2005 | Göteborg Sim | 52.91 | ||||||
5 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 57.47 | ||||||
6 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:01.79 | ||||||
7 | Charlie Jones | 2005 | S77 Stenungsund | 1:05.50 | ||||||
- | Svante Friberg | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 39, 50m Frisim Fl 9 o y, Finaler |
Sponsor: Jones Engineering |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 37.94 | ||||||
2 | Nathalie Sahlin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 41.19 | ||||||
3 | Ellen Folkelind | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 42.40 | ||||||
4 | Saga Jansson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 43.41 | ||||||
5 | Maja Karlsson | 2006 | S77 Stenungsund | 45.94 | ||||||
6 | Hannah Nielsen | 2006 | Uddevalla Sim | 46.37 | ||||||
7 | Majken Söderlund Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 51.39 | ||||||
8 | Jasmin Masharawi Salman | 2006 | Angereds Simklubb | 55.41 | ||||||
9 | Evelina Hallman | 2006 | S77 Stenungsund | 58.17 | ||||||
10 | Linn Sunebo | 2006 | Angereds Simklubb | 1:04.26 | ||||||
11 | Naida Klipic | 2006 | Angereds Simklubb | 1:10.46 | ||||||
12 | Ina Alexandra Helgudottir | 2008 | Angereds Simklubb | 1:28.12 | ||||||
- | Helen Gunnarsson | 2006 | Angereds Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 11:20 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 40, 50m Frisim Po 9 o y, Finaler |
Sponsor: Derome |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 43.04 | ||||||
2 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 45.41 | ||||||
3 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 46.82 | ||||||
4 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 1:03.16 | ||||||
5 | Viktor Olsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | 1:04.41 | ||||||
6 | Izzat Al Najjar | 2007 | Angereds Simklubb | 1:26.50 | ||||||
7 | Robert Pihl | 2008 | Angereds Simklubb | 1:46.52 | ||||||
- | Melker Alfredsson | 2006 | Trollhättans Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:20 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 11:26 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 41, 50m Frisim Fl 10, Finaler |
Sponsor: Elitfönster |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 31.76 | ||||||
2 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 35.33 | ||||||
3 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 36.41 | ||||||
4 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 36.60 | ||||||
5 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 36.67 | ||||||
6 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 37.77 | ||||||
7 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 37.81 | ||||||
8 | Anna Holmberg | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 38.93 | ||||||
9 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 38.99 | ||||||
10 | Madelene Bergqvist | 2005 | Lysekils Simsällskap | 39.22 | ||||||
11 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 39.44 | ||||||
12 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 40.35 | ||||||
13 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 42.05 | ||||||
14 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 42.13 | ||||||
15 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 43.00 | ||||||
16 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 43.01 | ||||||
17 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 43.23 | ||||||
18 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 43.81 | ||||||
19 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 44.29 | ||||||
20 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 44.44 | ||||||
21 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 45.17 | ||||||
22 | Linnéa Sommarberg | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.44 | ||||||
23 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.80 | ||||||
24 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 48.20 | ||||||
25 | Alva Anell | 2005 | S77 Stenungsund | 57.45 | ||||||
26 | Pani Shirmohammad | 2005 | Angereds Simklubb | 1:00.81 | ||||||
27 | Nicole Prado Cruz | 2005 | Angereds Simklubb | 1:03.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:26 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 42, 50m Frisim Po 10, Finaler |
Sponsor: Derome |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 33.51 | ||||||
2 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 36.66 | ||||||
3 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 37.83 | ||||||
4 | Gustav Öhman | 2005 | Göteborg Sim | 38.16 | ||||||
5 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 41.58 | ||||||
6 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 43.23 | ||||||
7 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 44.15 | ||||||
8 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.50 | ||||||
- | Svante Friberg | 2005 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 11:46 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 43, 4X50m Medley Fl 10 o y, Finaler |
Sponsor: GOBIS |
Gräv och Borr i Sverige AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Göteborg Damer [2005] | 2005 | Göteborg Sim | 2:50.27 | ||||||
Agnes Holmblad | 2006 | 44.10 | 44.10 | |||||||
Ebba Egnell | 2005 | 44.98 | 1:29.08 | |||||||
Saga Johannesson | 2005 | 40.94 | 2:10.02 | |||||||
Angelica Olesen | 2005 | 40.25 | 2:50.27 | |||||||
2 | S02 Damer Lag 1 | 2005 | Simklubben S 02 | 2:50.51 | ||||||
Nelly Gripfors | 2005 | 41.62 | 41.62 | |||||||
Amanda Cederqvist | 2005 | 49.51 | 1:31.13 | |||||||
Ronja Theorin | 2005 | 39.09 | 2:10.22 | |||||||
Miray Beybutov | 2005 | 40.29 | 2:50.51 | |||||||
3 | Ale Damer [2005] | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 3:06.37 | ||||||
Olivia Thonander | 2005 | 46.95 | 46.95 | |||||||
Nathalie Sahlin | 2006 | 54.85 | 1:41.80 | |||||||
Anna Holmberg | 2005 | 42.88 | 2:24.68 | |||||||
Ellen Folkelind | 2006 | 41.69 | 3:06.37 | |||||||
4 | Uddevalla Damer [2005] | 2005 | Uddevalla Sim | 3:13.52 | ||||||
Hannah Nielsen | 2006 | 56.35 | 56.35 | |||||||
Klara Hansson | 2005 | 56.75 | 1:53.10 | |||||||
Lina Nielsen | 2005 | 38.61 | 2:31.71 | |||||||
Lova Rodin | 2005 | 41.81 | 3:13.52 | |||||||
5 | S 77 Damer Lag 1 [2005] | 2005 | S77 Stenungsund | 3:26.27 | ||||||
Maja Karlsson | 2006 | 54.24 | 54.24 | |||||||
Lina Back | 2005 | 53.36 | 1:47.60 | |||||||
Ellen Bergman | 2005 | 53.58 | 2:41.18 | |||||||
Linnea Börjesson | 2005 | 45.09 | 3:26.27 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:46 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 11:52 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 44, 4X50m Medley Po 10 o y, Finaler |
Sponsor: Västkustens Tak & Bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trollhättan Lag 1 [h05Me] | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 3:44.60 | ||||||
Ebbe Fransson | 2008 | 54.46 | 54.46 | |||||||
Rasmus Faarinen | 2005 | 1:08.08 | 2:02.54 | |||||||
Hugo Fransson | 2005 | 41.63 | 2:44.17 | |||||||
Viktor Olsson | 2006 | 1:00.43 | 3:44.60 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:52 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 14:05 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 45, 100m Medley Fl 9 o y, Finaler |
Sponsor: Infront |
Nordens vassaste handelsapplikation |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 42.22 | 1:32.03 | |||||
2 | Nathalie Sahlin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 51.74 | 1:50.91 | |||||
3 | Maja Karlsson | 2006 | S77 Stenungsund | 55.68 | 1:56.71 | |||||
4 | Hannah Nielsen | 2006 | Uddevalla Sim | 55.55 | 1:58.77 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:05 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 14:07 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 46, 100m Medley Po 9 o y, Finaler |
Sponsor: Celab |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 50.93 | 1:49.63 | |||||
2 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 53.15 | 1:53.93 | |||||
3 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 54.31 | 1:57.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:07 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 14:32 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 47, 100m Medley Fl 10, Finaler |
Sponsor: Prospero |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 37.30 | 1:20.54 | |||||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 42.12 | 1:28.67 | |||||
3 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 42.46 | 1:30.53 | |||||
4 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 44.20 | 1:33.12 | |||||
5 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 43.60 | 1:33.83 | |||||
6 | Anna Holmberg | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 46.24 | 1:36.41 | |||||
7 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 46.71 | 1:38.80 | |||||
8 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 46.06 | 1:41.54 | |||||
9 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 49.98 | 1:42.68 | |||||
10 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 48.12 | 1:42.93 | |||||
11 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 50.14 | 1:43.25 | |||||
12 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 49.56 | 1:44.90 | |||||
13 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 52.20 | 1:47.08 | |||||
14 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 50.45 | 1:47.37 | |||||
15 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 55.55 | 1:51.01 | |||||
16 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 52.29 | 1:51.02 | |||||
17 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 52.43 | 1:51.16 | |||||
18 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 52.24 | 1:51.28 | |||||
19 | Linnéa Sommarberg | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 54.51 | 1:57.02 | |||||
20 | Klara Hansson | 2005 | Uddevalla Sim | 55.62 | 1:57.10 | |||||
21 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 54.44 | 1:57.40 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:32 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 14:30 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 48, 100m Medley Po 10, Finaler |
Sponsor: Helanders måleri AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 38.93 | 1:26.08 | |||||
2 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 42.62 | 1:32.07 | |||||
3 | Gustav Öhman | 2005 | Göteborg Sim | 46.17 | 1:37.76 | |||||
4 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.97 | 1:41.51 | |||||
5 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 49.41 | 1:47.14 | |||||
6 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:05.12 | 2:04.85 | |||||
- | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:30 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 14:44 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 49, 50m Ryggsim Fl 9 o y, Finaler |
Sponsor: GOBIS |
Gräv och Borr i Sverige AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Agnes Holmblad | 2006 | Göteborg Sim | 42.62 | ||||||
2 | Nathalie Sahlin | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 48.85 | ||||||
3 | Maja Karlsson | 2006 | S77 Stenungsund | 53.48 | ||||||
4 | Olivia Nilsson | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | 54.73 | ||||||
5 | Hannah Nielsen | 2006 | Uddevalla Sim | 55.71 | ||||||
6 | Majken Söderlund Larsson | 2007 | S77 Stenungsund | 57.55 | ||||||
7 | Evelina Hallman | 2006 | S77 Stenungsund | 1:01.84 | ||||||
8 | Jasmin Masharawi Salman | 2006 | Angereds Simklubb | 1:03.22 | ||||||
9 | Linn Sunebo | 2006 | Angereds Simklubb | 1:08.00 | ||||||
10 | Helen Gunnarsson | 2006 | Angereds Simklubb | 1:23.68 | ||||||
- | Ina Alexandra Helgudottir | 2008 | Angereds Simklubb | DSQ | ||||||
- | Märtsa Werling | 2006 | Föreningen Ale Simmarna | DSQ | ||||||
- | Naida Klipic | 2006 | Angereds Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:44 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 14:47 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 50, 50m Ryggsim Po 9 o y, Finaler |
Sponsor: Olofssons Bygg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebbe Fransson | 2008 | Trollhättans Simsällskap | 48.73 | ||||||
2 | Adam Rogersson | 2007 | Uddevalla Sim | 49.98 | ||||||
3 | Frej Andersson-Öberg | 2006 | Kungälvs Simsällskap | 53.84 | ||||||
4 | Oscar Olofsson | 2006 | S77 Stenungsund | 1:02.92 | ||||||
5 | Robert Pihl | 2008 | Angereds Simklubb | 1:50.27 | ||||||
- | Izzat Al Najjar | 2007 | Angereds Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 14:47 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:04 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 51, 50m Ryggsim Fl 10, Finaler |
Sponsor: Miele |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Lysekils Simsällskap | 38.09 | ||||||
2 | Lina Nielsen | 2005 | Uddevalla Sim | 40.96 | ||||||
3 | Saga Johannesson | 2005 | Göteborg Sim | 41.99 | ||||||
4 | Nelly Gripfors | 2005 | Simklubben S 02 | 42.33 | ||||||
5 | Ebba Egnell | 2005 | Göteborg Sim | 42.88 | ||||||
6 | Anna Holmberg | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 44.49 | ||||||
7 | Ronja Theorin | 2005 | Simklubben S 02 | 44.70 | ||||||
8 | Ellen Bergman | 2005 | S77 Stenungsund | 45.12 | ||||||
9 | Madelene Bergqvist | 2005 | Lysekils Simsällskap | 45.70 | ||||||
10 | Ella Holmqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 45.83 | ||||||
11 | Angelica Olesen | 2005 | Göteborg Sim | 47.45 | ||||||
12 | Olivia Thonander | 2005 | Föreningen Ale Simmarna | 47.62 | ||||||
13 | Lova Rodin | 2005 | Uddevalla Sim | 48.67 | ||||||
14 | Nora Eriksson | 2005 | Uddevalla Sim | 48.82 | ||||||
15 | Miray Beybutov | 2005 | Simklubben S 02 | 49.30 | ||||||
16 | Amanda Cederqvist | 2005 | Simklubben S 02 | 49.40 | ||||||
17 | Lina Back | 2005 | S77 Stenungsund | 49.67 | ||||||
18 | Emelie Särkiniemi Carlsson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 49.84 | ||||||
19 | Frida Rångeby | 2005 | S77 Stenungsund | 50.54 | ||||||
20 | Linnea Börjesson | 2005 | S77 Stenungsund | 51.48 | ||||||
21 | Linda Asterling | 2005 | Göteborg Sim | 52.19 | ||||||
22 | Linnéa Sommarberg | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 53.97 | ||||||
22 | Moa Blomberg | 2005 | Uddevalla Sim | 53.97 | ||||||
24 | Klara Rask | 2005 | Göteborg Sim | 54.05 | ||||||
25 | Nicole Prado Cruz | 2005 | Angereds Simklubb | 1:03.14 | ||||||
- | Pani Shirmohammad | 2005 | Angereds Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:04 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:08 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 52, 50m Ryggsim Po 10, Finaler |
Sponsor: Derome |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 39.14 | ||||||
2 | Oskar Nyström | 2005 | S77 Stenungsund | 43.74 | ||||||
3 | Gustav Öhman | 2005 | Göteborg Sim | 45.87 | ||||||
4 | Erik Isaksson | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 47.25 | ||||||
5 | Marcus Östblom | 2005 | Uddevalla Sim | 47.35 | ||||||
6 | Nam Nguyen | 2005 | Kungälvs Simsällskap | 48.69 | ||||||
7 | Tim Rogersson | 2005 | Uddevalla Sim | 58.74 | ||||||
8 | Rasmus Faarinen | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 1:06.48 | ||||||
9 | Charlie Jones | 2005 | S77 Stenungsund | 1:11.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:08 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:23 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 53, 4X50m Frisim Fl 10 o y, Finaler |
Sponsor: Västkustens Tak & Bygg |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | S02 Damer Lag 1 | 2005 | Simklubben S 02 | 2:37.94 | ||||||
Ronja Theorin | 2005 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Nelly Gripfors | 2005 | 39.27 | 1:16.62 | |||||||
Miray Beybutov | 2005 | 44.50 | 2:01.12 | |||||||
Amanda Cederqvist | 2005 | 36.82 | 2:37.94 | |||||||
2 | Uddevalla Damer [2005] | 2005 | Uddevalla Sim | 2:43.06 | ||||||
Lova Rodin | 2005 | 41.83 | 41.83 | |||||||
Lina Nielsen | 2005 | 35.20 | 1:17.03 | |||||||
Hannah Nielsen | 2006 | 45.94 | 2:02.97 | |||||||
Nora Eriksson | 2005 | 40.09 | 2:43.06 | |||||||
3 | S 77 Damer Lag 1 [2005] | 2005 | S77 Stenungsund | 3:15.57 | ||||||
Lina Back | 2005 | 45.15 | 45.15 | |||||||
Evelina Hallman | 2006 | 1:00.80 | 1:45.95 | |||||||
Linnea Börjesson | 2005 | 47.01 | 2:32.96 | |||||||
Ellen Bergman | 2005 | 42.61 | 3:15.57 | |||||||
4 | Angered Damer [2005] | 2005 | Angereds Simklubb | 4:22.71 | ||||||
Jasmin Masharawi Salman | 2006 | 1:01.40 | 1:01.40 | |||||||
Naida Klipic | 2006 | 1:12.84 | 2:14.24 | |||||||
Linn Sunebo | 2006 | 1:11.40 | 3:25.64 | |||||||
Pani Shirmohammad | 2005 | 57.07 | 4:22.71 | |||||||
- | Göteborg Damer [2005] | 2005 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Saga Johannesson | 2005 | 36.68 | 36.68 | |||||||
Klara Rask | 2005 | 43.11 | 1:19.79 | |||||||
Linda Asterling | 2005 | 41.73 | 2:01.52 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:23 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden VSSF 2015 - S77 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 | |||
Tävlingsort | Stenungsund | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | VSSF & S77 Stenungsund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 54, 4X50m Frisim Po 10 o y, Finaler |
Sponsor: Jones Engineering |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trollhättan Lag 1 [h05Fr] | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 3:13.43 | ||||||
Rasmus Faarinen | 2005 | 49.96 | 49.96 | |||||||
Hugo Fransson | 2005 | 34.55 | 1:24.51 | |||||||
Ebbe Fransson | 2008 | 45.70 | 2:10.21 | |||||||
Viktor Olsson | 2006 | 1:03.22 | 3:13.43 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 22 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 15:33 |