Resultater for Køge Open 2015 Herfølge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 28 november 2015 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 november 2015 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2016 |
Årg. 2004-2016: Julius Gastavsen (2002) 38.99 2013-11-16 |
Årg. 2002-2003: Dennis Dukic (2000) 32.62 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Axel Vaide | 2005 | 222 | 41.65 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
2 | Matias Munkholm | 2004 | 144 | 48.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Isak Bjarme | 2004 | 144 | 48.15 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
4 | Sebastian Rendlev | 2005 | 141 | 48.41 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
5 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 140 | 48.58 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jóhann J Højbro | 2004 | 137 | 48.88 | ||||||
Fuglafjarðar Svimjifelag | ||||||||||
7 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 136 | 49.05 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Erik Poghosian | 2004 | 129 | 49.87 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
9 | William Breuner | 2005 | 126 | 50.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Joel Meuller | 2004 | 126 | 50.36 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
11 | Lukas Isaksson | 2005 | 125 | 50.40 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
12 | Anders Gaard | 2006 | 118 | 51.39 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
13 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 115 | 51.81 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 109 | 52.75 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 108 | 52.89 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
16 | Hampus Rosdahl | 2005 | 94 | 55.34 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
17 | Philip H. Christensen | 2004 | 93 | 55.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 80 | 58.43 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Eren Kaya | 2004 | 80 | 58.48 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
20 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 77 | 59.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Lucas Emil Heinze | 2005 | 59 | 1:04.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Axel Wahlbeck | 2004 | DNS | |||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | William Pohl Stangerup | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Bence Márkus | 2005 | DSQ | 2 flyben eft.start | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | DSQ | flere flyben eft.sta | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Joachim Poulsen | 2006 | DSQ | Asynkrone ben eft.st | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | DSQ | Ej saml,bev. v/25m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Eli Gravad | 2007 | DSQ | crawlb. eft.vending | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Krohn Olsen | 2006 | DSQ | mange flyben eft sta | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Peder Toft Kristensen | 2004 | DSQ | Asynkr.ben v/25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Philip Nøhr Christensen | 2004 | DSQ | 1 hånd i afslyt. | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Eli Gravad | 2006 | DSQ | Ej saml. bev.v/25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Tobias Broløs | 2006 | DSQ | Flyben før vend. 25m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Årg. 2004-2016: Julius Gastavsen (2002) 38.99 2013-11-16 |
Årg. 2002-2003: Dennis Dukic (2000) 32.62 2013-11-16 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | 441 | 33.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | 391 | 34.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 346 | 35.95 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Walter Hero | 2002 | 321 | 36.87 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 301 | 37.66 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
6 | Momir Reljanovic | 2002 | 271 | 39.00 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
7 | Silas Bøjsen | 2002 | 263 | 39.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Mikkel Hansen | 2003 | 235 | 40.88 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
9 | Gustaf Jonsson | 2003 | 225 | 41.47 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
10 | Asger Johansen | 2003 | 223 | 41.60 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
11 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 221 | 41.75 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
12 | Oscar Cleemann | 2003 | 220 | 41.81 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Karl August B. Balle | 2003 | 218 | 41.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 213 | 42.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Martin Jacobsen | 2002 | 211 | 42.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Harald Riisager | 2003 | 210 | 42.42 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Edward Björkman | 2002 | 210 | 42.46 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
18 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 203 | 42.90 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 197 | 43.35 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Filip Bruhn | 2003 | 192 | 43.74 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Andreas Holst Lange | 2002 | 178 | 44.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Thor Gudmand-Høyer | 2002 | 177 | 44.90 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Bjartur Nón | 2002 | 175 | 45.08 | ||||||
Fuglafjarðar Svimjifelag | ||||||||||
24 | Otto Walther Holst | 2003 | 161 | 46.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Mathias Parkhøi | 2003 | 156 | 46.82 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Bjarti Højbro | 2003 | 149 | 47.53 | ||||||
Fuglafjarðar Svimjifelag | ||||||||||
27 | Penghao Ji | 2003 | 141 | 48.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
28 | Jákup Torsteinsson | 2003 | 136 | 49.08 | ||||||
Fuglafjarðar Svimjifelag | ||||||||||
29 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 132 | 49.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
30 | Lucas Nilsson | 2003 | 132 | 49.59 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
31 | Elias Kongsted Misander | 2002 | 118 | 51.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Lucas Lundvall | 2002 | 115 | 51.78 | ||||||
Simklubben Laxen | ||||||||||
33 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 110 | 52.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Xander Pontoppidan | 2003 | 108 | 52.87 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Ísakur E. Olsen | 2003 | 102 | 53.87 | ||||||
Fuglafjarðar Svimjifelag | ||||||||||
36 | Jeppe Bengtsén | 2003 | 102 | 53.90 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Linus Lindquist | 2002 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Nikolas Hviid Andersen | 2002 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Tobias Lindberg | 2003 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Anders Hvidt | 2002 | DSQ | 2 flyben eft.start | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Christopher G. Trandum | 2003 | DSQ | 1 hånd i vend. | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Gustav Clement | 2003 | DSQ | 1 hånd v/afslut | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Oliver Madsen | 2003 | DSQ | ej saml bev. v25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 november 2015 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:55 |