Results for Aquarapid Knattesim 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.08 | 1:08.62 | |||||
2 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 33.74 | 1:08.83 | |||||
3 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 34.28 | 1:10.13 | |||||
4 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 34.00 | 1:11.76 | |||||
5 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.99 | 1:12.05 | |||||
6 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.32 | 1:12.07 | |||||
7 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 34.28 | 1:13.28 | |||||
8 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 35.43 | 1:13.48 | |||||
9 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 34.85 | 1:14.66 | |||||
10 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 35.55 | 1:15.01 | |||||
11 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.63 | 1:16.31 | |||||
12 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.85 | 1:16.56 | |||||
13 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 36.52 | 1:16.93 | |||||
14 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.57 | 1:17.46 | |||||
15 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:17.56 | ||||||
16 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.52 | 1:17.70 | |||||
17 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.10 | 1:19.03 | |||||
18 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.66 | 1:19.20 | |||||
19 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:19.30 | ||||||
20 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.35 | 1:19.66 | |||||
21 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:22.22 | ||||||
22 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:22.34 | ||||||
23 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 1:23.08 | ||||||
24 | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:24.78 | ||||||
25 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.65 | 1:24.92 | |||||
26 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:25.29 | ||||||
27 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 1:25.55 | ||||||
28 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.96 | 1:27.60 | |||||
29 | Adéla Darvish | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.50 | 1:29.26 | |||||
30 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 42.40 | 1:30.05 | |||||
31 | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.15 | 1:30.74 | |||||
32 | Fanny Jardetun | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.02 | 1:35.08 | |||||
33 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 43.51 | 1:35.70 | |||||
34 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.99 | 1:37.22 | |||||
35 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.79 | 1:42.29 | |||||
36 | Saga Karlung | 2003 | Väsby Simsällskap | 47.19 | 1:42.41 | |||||
37 | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.52 | 1:45.05 | |||||
38 | Elin Homnã©r | 2003 | Simklubben Neptun | 52.55 | 1:52.21 | |||||
- | Ellinor Roxmalm | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 09:31 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.82 | 1:05.11 | |||||
2 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.14 | 1:09.02 | |||||
3 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.73 | 1:12.60 | |||||
4 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 35.06 | 1:14.20 | |||||
5 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 36.95 | 1:16.18 | |||||
6 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.11 | 1:16.37 | |||||
7 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 35.95 | 1:18.12 | |||||
8 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.80 | 1:20.39 | |||||
9 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.91 | 1:21.66 | |||||
10 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.37 | 1:23.26 | |||||
11 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.22 | 1:23.33 | |||||
12 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.03 | 1:23.78 | |||||
13 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.40 | 1:23.79 | |||||
14 | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.02 | 1:25.71 | |||||
15 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.73 | 1:26.15 | |||||
16 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 41.40 | 1:28.67 | |||||
17 | Simon Brouzell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.37 | 1:28.91 | |||||
18 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 43.50 | 1:30.92 | |||||
19 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.31 | 1:31.33 | |||||
- | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Gigi Zardiashvili | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 09:31 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 09:40 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 30.34 | ||||||
2 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 32.46 | ||||||
3 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 32.91 | ||||||
4 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.25 | ||||||
5 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 34.20 | ||||||
6 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 34.94 | ||||||
7 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.97 | ||||||
8 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.37 | ||||||
9 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.44 | ||||||
10 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.45 | ||||||
11 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 35.50 | ||||||
12 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 35.70 | ||||||
13 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.81 | ||||||
14 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.20 | ||||||
15 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 36.25 | ||||||
16 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 36.53 | ||||||
17 | Dominika Auxtova | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 36.60 | ||||||
18 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 37.49 | ||||||
19 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 37.76 | ||||||
20 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.97 | ||||||
21 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 38.07 | ||||||
22 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 38.42 | ||||||
23 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 38.66 | ||||||
24 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.70 | ||||||
25 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 38.77 | ||||||
26 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.80 | ||||||
27 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 39.25 | ||||||
28 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 39.40 | ||||||
29 | Vilma Dombos | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 39.70 | ||||||
30 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 39.98 | ||||||
31 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 40.22 | ||||||
32 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 40.33 | ||||||
33 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 40.75 | ||||||
34 | Alice Dombos | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 40.81 | ||||||
35 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 40.95 | ||||||
36 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 41.41 | ||||||
37 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 41.73 | ||||||
38 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 42.13 | ||||||
39 | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 43.75 | ||||||
40 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 43.99 | ||||||
41 | Elinor Svensson | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.14 | ||||||
42 | Filippa Granström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.44 | ||||||
43 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 44.91 | ||||||
44 | Torun Fritiof | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.33 | ||||||
45 | Beata Brunius | 2004 | Wisby Simsällskap | 46.58 | ||||||
46 | Elin Päivinen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 50.13 | ||||||
47 | Ella Grundin | 2004 | Turebergs Simklubb | 52.34 | ||||||
- | Ella Eiemarker | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Gabriella Gilbert | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 09:40 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 09:45 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 32.05 | ||||||
2 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.69 | ||||||
3 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.10 | ||||||
4 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.28 | ||||||
5 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.82 | ||||||
6 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 35.18 | ||||||
7 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 35.55 | ||||||
8 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.29 | ||||||
9 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 36.74 | ||||||
10 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.28 | ||||||
11 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 38.78 | ||||||
12 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.21 | ||||||
13 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 39.94 | ||||||
14 | Jonathan Hã¶rberg | 2004 | Simklubben Neptun | 40.48 | ||||||
15 | Anton Berggren | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.56 | ||||||
16 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.90 | ||||||
17 | Hannes Vigström | 2004 | Wisby Simsällskap | 42.80 | ||||||
18 | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.53 | ||||||
19 | William Hammar Sjöberg | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.41 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 09:45 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:05 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 5, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 35.66 | ||||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.74 | ||||||
3 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 37.89 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.05 | ||||||
5 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.49 | ||||||
6 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 38.59 | ||||||
7 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 38.93 | ||||||
8 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.09 | ||||||
9 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.12 | ||||||
10 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 39.50 | ||||||
11 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 39.62 | ||||||
12 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 39.70 | ||||||
13 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 40.30 | ||||||
14 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 40.35 | ||||||
15 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.36 | ||||||
16 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 40.45 | ||||||
17 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 40.60 | ||||||
18 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 40.95 | ||||||
19 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 41.26 | ||||||
20 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 41.65 | ||||||
21 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.75 | ||||||
22 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 41.82 | ||||||
23 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.05 | ||||||
24 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.23 | ||||||
25 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.49 | ||||||
26 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 42.59 | ||||||
27 | Elsa Brandt | 2006 | Väsby Simsällskap | 42.69 | ||||||
28 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 43.00 | ||||||
29 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 43.16 | ||||||
30 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.09 | ||||||
31 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 44.17 | ||||||
32 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.24 | ||||||
33 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 44.32 | ||||||
34 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 44.36 | ||||||
35 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.37 | ||||||
36 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.48 | ||||||
37 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 44.49 | ||||||
38 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.80 | ||||||
39 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.97 | ||||||
40 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 45.35 | ||||||
41 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 45.96 | ||||||
42 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.28 | ||||||
43 | Elsa Svan | 2007 | Väsby Simsällskap | 46.57 | ||||||
44 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 46.62 | ||||||
45 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 46.66 | ||||||
46 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 46.75 | ||||||
47 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 46.81 | ||||||
48 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.82 | ||||||
49 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 47.10 | ||||||
50 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.18 | ||||||
51 | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 47.34 | ||||||
52 | Vilma Brobacke | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 47.63 | ||||||
53 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.74 | ||||||
54 | Annabelle Lorrca | 2005 | Simklubben Neptun | 47.77 | ||||||
55 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.01 | ||||||
56 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.44 | ||||||
57 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 49.04 | ||||||
58 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.95 | ||||||
59 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 50.05 | ||||||
60 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 50.15 | ||||||
61 | Emelie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | 50.46 | ||||||
62 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 50.77 | ||||||
63 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 51.15 | ||||||
64 | Emma Molin | 2006 | Turebergs Simklubb | 51.98 | ||||||
64 | Milana Gheorghiu | 2005 | Turebergs Simklubb | 51.98 | ||||||
66 | Isabella Herres | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.10 | ||||||
67 | Elin Hall | 2006 | Simklubben Neptun | 52.38 | ||||||
68 | Vera Popova | 2006 | Turebergs Simklubb | 52.43 | ||||||
69 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 52.53 | ||||||
70 | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | 53.04 | ||||||
71 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 53.42 | ||||||
72 | Clara Björk | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 53.48 | ||||||
73 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 53.78 | ||||||
74 | Carolina Norén | 2006 | Turebergs Simklubb | 53.83 | ||||||
75 | Amanda Mattsson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 53.89 | ||||||
76 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 54.10 | ||||||
77 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 54.33 | ||||||
78 | Lovisa Jalvinger | 2007 | Turebergs Simklubb | 54.79 | ||||||
79 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.09 | ||||||
80 | Ida Söderlund | 2006 | Turebergs Simklubb | 55.38 | ||||||
81 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.66 | ||||||
82 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 1:00.79 | ||||||
83 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:01.37 | ||||||
84 | Lova Ehn | 2006 | Turebergs Simklubb | 1:02.01 | ||||||
85 | Agnes Wiman | 2006 | Turebergs Simklubb | 1:09.13 | ||||||
86 | Anna Svedenkrans | 2006 | Simklubben Neptun | 1:10.77 | ||||||
87 | Ella Omazic | 2007 | Turebergs Simklubb | 1:14.22 | ||||||
- | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Venla Engström | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:05 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 6, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 31.00 | ||||||
2 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 32.62 | ||||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 34.22 | ||||||
4 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.30 | ||||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 36.33 | ||||||
6 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 36.49 | ||||||
7 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 36.56 | ||||||
8 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 36.95 | ||||||
9 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 37.04 | ||||||
10 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 37.58 | ||||||
11 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.92 | ||||||
12 | Axel Gustavsson | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 38.60 | ||||||
13 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 38.85 | ||||||
14 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 39.31 | ||||||
15 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 39.45 | ||||||
16 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.13 | ||||||
17 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.97 | ||||||
18 | Jonatan Eriksson | 2005 | Simklubben Neptun | 41.51 | ||||||
19 | Maxim Jelagin | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 41.67 | ||||||
20 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 41.88 | ||||||
21 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 42.34 | ||||||
22 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.45 | ||||||
23 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 42.57 | ||||||
24 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 42.60 | ||||||
25 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 42.69 | ||||||
26 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 42.92 | ||||||
27 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.99 | ||||||
28 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.05 | ||||||
29 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.16 | ||||||
30 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.37 | ||||||
31 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 43.75 | ||||||
32 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.83 | ||||||
33 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 44.86 | ||||||
34 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.64 | ||||||
35 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 46.27 | ||||||
36 | Ludvig Löfvström | 2006 | Simklubben Neptun | 47.68 | ||||||
37 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 48.08 | ||||||
38 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 48.70 | ||||||
39 | Jonathan Åkerman | 2006 | Södertörns Simsällskap | 48.91 | ||||||
40 | Oliver Osowski Sell | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.54 | ||||||
41 | Henrik Viberg | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 49.83 | ||||||
42 | Elvin Wijaya | 2006 | Turebergs Simklubb | 50.37 | ||||||
43 | Ludvig Simes | 2005 | Turebergs Simklubb | 50.73 | ||||||
44 | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | 50.83 | ||||||
45 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.93 | ||||||
46 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 51.21 | ||||||
47 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 52.95 | ||||||
48 | Theo Tollbring | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 53.17 | ||||||
49 | Eric Granström | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 53.37 | ||||||
50 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.42 | ||||||
51 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 54.81 | ||||||
52 | Daniel Wu | 2007 | Turebergs Simklubb | 1:01.79 | ||||||
- | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gabriel Jansson Bulhoes | 2005 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Linus Wohrne | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.56 | 1:15.65 | |||||
2 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.30 | 1:20.29 | |||||
3 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 39.08 | 1:23.48 | |||||
4 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 39.50 | 1:27.44 | |||||
5 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.49 | 1:28.20 | |||||
6 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.86 | 1:30.06 | |||||
7 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.54 | 1:30.14 | |||||
8 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.20 | 1:30.70 | |||||
9 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 42.73 | 1:32.85 | |||||
10 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 41.63 | 1:33.36 | |||||
11 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.80 | 1:35.22 | |||||
12 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 43.95 | 1:36.30 | |||||
13 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 44.61 | 1:46.28 | |||||
14 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 50.98 | 1:54.92 | |||||
- | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Felicia Moureau | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
2 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.90 | 1:24.55 | |||||
3 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.84 | 1:27.42 | |||||
4 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.43 | 1:28.21 | |||||
5 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.66 | 1:43.90 | |||||
6 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 52.93 | 1:57.39 | |||||
- | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 34.78 | ||||||
2 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 37.76 | ||||||
3 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.80 | ||||||
4 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.21 | ||||||
5 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.41 | ||||||
6 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 39.68 | ||||||
7 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 39.72 | ||||||
8 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.48 | ||||||
8 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.48 | ||||||
10 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.49 | ||||||
11 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 41.55 | ||||||
12 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 41.66 | ||||||
13 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.25 | ||||||
14 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 42.90 | ||||||
15 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 43.06 | ||||||
16 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.34 | ||||||
17 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.15 | ||||||
18 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.44 | ||||||
19 | Dominika Auxtova | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.79 | ||||||
20 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 44.81 | ||||||
21 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 44.86 | ||||||
22 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 45.07 | ||||||
23 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 46.53 | ||||||
24 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 46.79 | ||||||
25 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 47.24 | ||||||
26 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 47.49 | ||||||
27 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.74 | ||||||
28 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.86 | ||||||
29 | Vilma Dombos | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 48.68 | ||||||
30 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.74 | ||||||
31 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 49.28 | ||||||
32 | Filippa Granström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 49.37 | ||||||
33 | Olivia Lindgren | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.67 | ||||||
34 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 49.83 | ||||||
35 | Alice Dombos | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 52.63 | ||||||
36 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 52.97 | ||||||
37 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 53.48 | ||||||
38 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 57.67 | ||||||
39 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 58.16 | ||||||
- | Elin Päivinen | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.97 | ||||||
2 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.60 | ||||||
3 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.80 | ||||||
4 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.40 | ||||||
5 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 43.24 | ||||||
6 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 44.01 | ||||||
7 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 46.14 | ||||||
8 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 46.35 | ||||||
9 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.29 | ||||||
10 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 49.04 | ||||||
11 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 55.54 | ||||||
- | Jonathan Hã¶rberg | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 11, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 17.53 | ||||||
2 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 18.34 | ||||||
3 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.42 | ||||||
4 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 18.52 | ||||||
5 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.92 | ||||||
6 | Maria Flink | 2005 | Södertörns Simsällskap | 19.26 | ||||||
7 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 19.28 | ||||||
8 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 19.43 | ||||||
9 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 19.52 | ||||||
10 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 19.71 | ||||||
11 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 19.88 | ||||||
12 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 19.94 | ||||||
13 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 20.55 | ||||||
14 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 20.67 | ||||||
15 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.71 | ||||||
16 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 20.86 | ||||||
17 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 20.92 | ||||||
18 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 20.93 | ||||||
19 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 21.18 | ||||||
20 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.25 | ||||||
21 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.36 | ||||||
22 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.41 | ||||||
23 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.46 | ||||||
24 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 21.76 | ||||||
25 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 22.05 | ||||||
26 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 22.77 | ||||||
27 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 22.94 | ||||||
28 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 23.07 | ||||||
29 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.17 | ||||||
30 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 23.51 | ||||||
31 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 23.53 | ||||||
32 | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | 23.55 | ||||||
33 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 23.90 | ||||||
34 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 23.92 | ||||||
35 | Maria Krejci | 2006 | Turebergs Simklubb | 24.36 | ||||||
36 | Tindra Funke | 2006 | Väsby Simsällskap | 24.96 | ||||||
37 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 25.23 | ||||||
38 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 25.55 | ||||||
39 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 25.61 | ||||||
40 | Emelie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | 27.62 | ||||||
40 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 27.62 | ||||||
42 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.73 | ||||||
43 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.93 | ||||||
44 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 28.18 | ||||||
45 | Annabelle Lorrca | 2005 | Simklubben Neptun | 28.23 | ||||||
46 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 29.17 | ||||||
47 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 29.43 | ||||||
48 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 29.86 | ||||||
49 | Elin Hall | 2006 | Simklubben Neptun | 35.53 | ||||||
- | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Julia Ottosson | 2006 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 12:20 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 14:46 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 12, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 16.36 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 16.56 | ||||||
3 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 16.83 | ||||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 18.58 | ||||||
5 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 18.82 | ||||||
5 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 18.82 | ||||||
7 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 19.08 | ||||||
8 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 19.21 | ||||||
9 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.67 | ||||||
10 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 20.34 | ||||||
11 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 20.81 | ||||||
12 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 20.83 | ||||||
13 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 21.69 | ||||||
14 | Axel Gustavsson | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 21.82 | ||||||
15 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 21.83 | ||||||
16 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 22.13 | ||||||
17 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 22.20 | ||||||
18 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 22.29 | ||||||
19 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.77 | ||||||
20 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 22.84 | ||||||
21 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 23.08 | ||||||
22 | Maxim Jelagin | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 24.24 | ||||||
23 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 24.29 | ||||||
24 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 24.37 | ||||||
25 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.20 | ||||||
- | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:46 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:38 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 34.88 | 1:17.37 | |||||
2 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 39.68 | 1:24.11 | |||||
3 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 40.07 | 1:25.61 | |||||
4 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.58 | 1:26.24 | |||||
5 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.06 | 1:28.40 | |||||
6 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.09 | 1:29.20 | |||||
7 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.96 | 1:29.40 | |||||
8 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 44.05 | 1:29.63 | |||||
9 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.42 | 1:29.94 | |||||
10 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.27 | 1:30.88 | |||||
11 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.02 | 1:30.90 | |||||
12 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 44.73 | 1:32.70 | |||||
13 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 44.93 | 1:32.99 | |||||
14 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 43.97 | 1:33.64 | |||||
15 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.12 | 1:36.13 | |||||
16 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 46.10 | 1:36.27 | |||||
17 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.48 | 1:38.37 | |||||
18 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.80 | 1:38.53 | |||||
19 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 48.40 | 1:40.95 | |||||
20 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 50.57 | 1:43.26 | |||||
21 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 48.68 | 1:48.66 | |||||
22 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 53.46 | 1:49.43 | |||||
- | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:38 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 37.61 | 1:21.59 | |||||
2 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.49 | 1:22.22 | |||||
3 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.85 | 1:27.06 | |||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.87 | 1:32.49 | |||||
5 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 45.33 | 1:33.55 | |||||
6 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 47.17 | 1:35.19 | |||||
7 | Anton Berggren | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.07 | 1:37.85 | |||||
8 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 47.82 | 1:39.12 | |||||
9 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.86 | 1:41.15 | |||||
10 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 53.48 | 1:48.86 | |||||
- | Jonathan Hã¶rberg | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 15, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS04 Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:13.47 | ||||||
Emma Lundmark | 2003 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Lisa Candelius | 2003 | 31.52 | 1:04.13 | |||||||
Elvira Montes | 2004 | 35.29 | 1:39.42 | |||||||
Rebecka Ishaq | 2003 | 34.05 | 2:13.47 | |||||||
2 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:13.85 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 33.53 | 1:04.21 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 33.75 | 1:37.96 | |||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 35.89 | 2:13.85 | |||||||
3 | Tureberg Damer [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 2:16.85 | ||||||
Felicia Larsered | 2003 | 33.28 | 33.28 | |||||||
Selma Holmer | 2004 | 34.33 | 1:07.61 | |||||||
Julia Häglund | 2003 | 34.71 | 1:42.32 | |||||||
Yasmine Jezzini | 2003 | 34.53 | 2:16.85 | |||||||
4 | Upplands-B Damer [2003] | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:21.68 | ||||||
Selma Åström | 2003 | 35.18 | 35.18 | |||||||
Filippa Kristoffersson | 2003 | 35.68 | 1:10.86 | |||||||
Jennifer Sjöborg | 2003 | 37.30 | 1:48.16 | |||||||
Mikaela Jogell | 2003 | 33.52 | 2:21.68 | |||||||
5 | Skk Damer [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:22.38 | ||||||
Ella Engelgren | 2004 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Vera Backman | 2003 | 34.61 | 1:10.53 | |||||||
Sara Kärvestedt | 2003 | 36.90 | 1:47.43 | |||||||
Ella Evers | 2004 | 34.95 | 2:22.38 | |||||||
6 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:23.68 | ||||||
Vendela Hillström | 2003 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Elin Grähs | 2004 | 35.96 | 1:09.98 | |||||||
Nina Hall | 2004 | 37.78 | 1:47.76 | |||||||
Filippa Folcker | 2005 | 35.92 | 2:23.68 | |||||||
7 | Väsby SS Flickor Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:25.98 | ||||||
Amanda Takala | 2004 | 36.10 | 36.10 | |||||||
Lovisa Fantenberg | 2004 | 35.35 | 1:11.45 | |||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 37.06 | 1:48.51 | |||||||
Moa Nyblom | 2005 | 37.47 | 2:25.98 | |||||||
8 | Danderyd Damer [2003] | 2003 | Danderyds Sim | 2:30.56 | ||||||
Sofia Montan | 2004 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Jenny Tunell | 2003 | 37.57 | 1:13.62 | |||||||
Elina Bergenstein Fransson | 2004 | 40.55 | 1:54.17 | |||||||
Louise Blomqvist | 2004 | 36.39 | 2:30.56 | |||||||
9 | SK Neptun Damer Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:32.25 | ||||||
Iris Martinsson | 2005 | 39.70 | 39.70 | |||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 38.23 | 1:17.93 | |||||||
Annie Birtner | 2004 | 37.55 | 1:55.48 | |||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 36.77 | 2:32.25 | |||||||
10 | Tureberg Damer 2 [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 2:33.41 | ||||||
Sara Arnö | 2004 | 36.45 | 36.45 | |||||||
Yasemin Uzum | 2003 | 34.67 | 1:11.12 | |||||||
Olivia Larsered | 2003 | 36.61 | 1:47.73 | |||||||
Julia Marklund | 2006 | 45.68 | 2:33.41 | |||||||
11 | SS04 Lag 2 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:33.97 | ||||||
Alice Velden | 2005 | 41.63 | 41.63 | |||||||
Emilia Long | 2004 | 38.35 | 1:19.98 | |||||||
Emma Montelius | 2005 | 37.93 | 1:57.91 | |||||||
Maja Berngrim | 2003 | 36.06 | 2:33.97 | |||||||
12 | Lidingö SK Damer 1 | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 2:36.10 | ||||||
Cecilia Viberg | 2003 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Dominika Auxtova | 2004 | 38.51 | 1:11.65 | |||||||
Eleonora Engström | 2004 | 43.47 | 1:55.12 | |||||||
Elin Glifberg | 2004 | 40.98 | 2:36.10 | |||||||
13 | Väsby SS Flickor Lag 2 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:36.82 | ||||||
Amanda Fabel | 2005 | 39.84 | 39.84 | |||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 38.68 | 1:18.52 | |||||||
Rebecca Velin | 2004 | 40.54 | 1:59.06 | |||||||
Emma Nygård | 2004 | 37.76 | 2:36.82 | |||||||
14 | Lidingö SK Damer 2 | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 2:45.01 | ||||||
Alice Dombos | 2004 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Vilma Dombos | 2004 | 41.83 | 1:22.98 | |||||||
Filippa Granström | 2004 | 44.10 | 2:07.08 | |||||||
Katja Kutsenko | 2004 | 37.93 | 2:45.01 | |||||||
15 | SK Ena Damer [2003] | 2004 | Simklubben Ena | 2:46.50 | ||||||
Tindra Bärgård | 2006 | 50.88 | 50.88 | |||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 34.11 | 1:24.99 | |||||||
Malvina Walldén | 2005 | 39.18 | 2:04.17 | |||||||
Tara Klarbo Egan | 2005 | 42.33 | 2:46.50 | |||||||
16 | Väsby SS Flickor Lag 3 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:47.15 | ||||||
Alice Lindgren | 2005 | 1:21.58 | 1:21.58 | |||||||
Lovisa Jardelid | 2005 | 41.77 | 2:03.35 | |||||||
Anna Safaei | 2004 | 43.80 | 2:47.15 | |||||||
Niyousha Rahimi | 2005 | 2:47.15 | ||||||||
17 | Wisby SS Damer [2003] | 2003 | Wisby Simsällskap | 2:49.63 | ||||||
Nella Silfwergård | 2004 | 40.84 | 40.84 | |||||||
Beata Brunius | 2004 | 44.40 | 1:25.24 | |||||||
Ella Ekepil | 2005 | 40.91 | 2:06.15 | |||||||
Mia Samuelsson | 2005 | 43.48 | 2:49.63 | |||||||
18 | Tureberg Damer 3 [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 3:18.16 | ||||||
Emelie Westlund | 2005 | 49.26 | 49.26 | |||||||
Jade Hansson | 2005 | 45.35 | 1:34.61 | |||||||
Maria Krejci | 2006 | 49.67 | 2:24.28 | |||||||
Carolina Norén | 2006 | 53.88 | 3:18.16 | |||||||
19 | Skk Damer 2 [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:24.63 | ||||||
Elvira Flores | 2006 | 42.51 | 42.51 | |||||||
Klara Högfeldt | 2005 | 46.21 | 1:28.72 | |||||||
Emelie Bilands | 2006 | 55.38 | 2:24.10 | |||||||
Nellie Häger | 2006 | 1:00.53 | 3:24.63 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 12:35 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 16, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Herrar [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:09.27 | ||||||
Elias Skeppstedt | 2003 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Otto Lundberg | 2003 | 31.74 | 1:05.23 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 33.11 | 1:38.34 | |||||||
Otto Reithner | 2003 | 30.93 | 2:09.27 | |||||||
2 | Tureberg Herrar 1 [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 2:17.64 | ||||||
August Eriksson | 2004 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Ludvig Holfve | 2003 | 33.44 | 1:05.63 | |||||||
Filip Westlund | 2003 | 34.79 | 1:40.42 | |||||||
Alexander Arnö | 2005 | 37.22 | 2:17.64 | |||||||
3 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:26.69 | ||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 34.89 | 34.89 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 38.47 | 1:13.36 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 36.49 | 1:49.85 | |||||||
Hugo Liljeberg | 2004 | 36.84 | 2:26.69 | |||||||
4 | Danderyd Herrar [2003] | 2003 | Danderyds Sim | 2:32.67 | ||||||
Filip Novacic | 2003 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Christoffer Pankl | 2005 | 38.03 | 1:12.88 | |||||||
Jonas Tunell | 2005 | 46.48 | 1:59.36 | |||||||
Wilhelm Arvidsson | 2005 | 33.31 | 2:32.67 | |||||||
5 | Wisby SS Herrar [2003] | 2003 | Wisby Simsällskap | 2:35.20 | ||||||
Oliver Höglund | 2003 | 35.86 | 35.86 | |||||||
Anton Höglund | 2004 | 36.75 | 1:12.61 | |||||||
Elias Lyth | 2004 | 39.66 | 1:52.27 | |||||||
Hannes Vigström | 2004 | 42.93 | 2:35.20 | |||||||
6 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:46.97 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 40.15 | 40.15 | |||||||
Gabriel Wächter | 2005 | 39.98 | 1:20.13 | |||||||
Alexander Thulin | 2003 | 40.94 | 2:01.07 | |||||||
Jonatan Eriksson | 2005 | 45.90 | 2:46.97 | |||||||
7 | Väsby SS Pojkar Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:49.89 | ||||||
0 | 39.50 | 39.50 | ||||||||
0 | 43.09 | 1:22.59 | ||||||||
0 | 49.61 | 2:12.20 | ||||||||
0 | 37.69 | 2:49.89 | ||||||||
8 | Skk Herrar 2 [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:51.12 | ||||||
Vincent Flores | 2005 | 42.57 | 42.57 | |||||||
Oscar Flores | 2005 | 44.09 | 1:26.66 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 41.81 | 2:08.47 | |||||||
Nicholas Benyammine | 2006 | 42.65 | 2:51.12 | |||||||
9 | Tureberg Herrar 2 [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 2:52.27 | ||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 38.25 | 38.25 | |||||||
Lukas Wiman | 2004 | 40.94 | 1:19.19 | |||||||
Leo Liu | 2004 | 40.18 | 1:59.37 | |||||||
Linus Wohrne | 2005 | 52.90 | 2:52.27 | |||||||
10 | Lidingö SK Herrar 1 | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 3:02.85 | ||||||
Eric Granström | 2006 | 48.68 | 48.68 | |||||||
Axel Gustavsson | 2005 | 39.32 | 1:28.00 | |||||||
Theo Tollbring | 2005 | 53.49 | 2:21.49 | |||||||
Maxim Jelagin | 2005 | 41.36 | 3:02.85 | |||||||
11 | Skk Herrar 3 [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:04.49 | ||||||
Anton Graner | 2005 | 45.37 | 45.37 | |||||||
David Berggren | 2005 | 48.51 | 1:33.88 | |||||||
Jimmy Helmersson | 2005 | 45.84 | 2:19.72 | |||||||
Melker Högfeldt | 2007 | 44.77 | 3:04.49 | |||||||
- | SS04 Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Marcus Larsson | 2003 | |||||||||
Zakarias Labiad | 2003 | |||||||||
Valentino Vrbanus | 2006 | |||||||||
Tim Carlberg | 2003 | DNS | ||||||||
- | SK Neptun Herrar Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Tureberg Herrar 3 [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 12:35 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 14:13 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 17, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.64 | 1:19.64 | 2:07.59 | 2:44.67 | |||
2 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 35.21 | 1:21.01 | 2:09.85 | 2:45.74 | |||
3 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.96 | 1:18.13 | 2:12.87 | 2:51.43 | |||
4 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 37.82 | 1:24.67 | 2:12.18 | 2:52.76 | |||
5 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.60 | 1:27.27 | 2:19.53 | 3:00.54 | |||
6 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 40.50 | 1:29.17 | 2:20.72 | 3:01.58 | |||
7 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 40.05 | 1:27.50 | 2:21.06 | 3:02.85 | |||
8 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.20 | 1:26.70 | 2:23.46 | 3:05.65 | |||
9 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 38.89 | 1:24.45 | 2:20.58 | 3:05.66 | |||
10 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.98 | 1:32.57 | 2:25.80 | 3:06.88 | |||
11 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 39.75 | 1:27.94 | 2:24.41 | 3:08.42 | |||
12 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.71 | 1:30.15 | 2:24.01 | 3:10.30 | |||
13 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 40.12 | 1:28.79 | 2:25.23 | 3:10.64 | |||
14 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.62 | 1:34.70 | 2:27.71 | 3:14.74 | |||
- | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:13 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 14:21 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 18, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.06 | 1:21.69 | 2:15.18 | 2:52.07 | |||
2 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.18 | 1:24.98 | 2:16.07 | 2:53.32 | |||
3 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.09 | 1:27.47 | 2:26.91 | 3:08.20 | |||
4 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.08 | 1:38.09 | 2:34.55 | 3:14.18 | |||
5 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 42.99 | 1:33.65 | 2:29.85 | 3:15.27 | |||
6 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.94 | 1:38.28 | 3:17.49 | 3:17.49 | |||
7 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 3.81 | 47.60 | 1:42.11 | 3:37.84 | |||
8 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.14 | 1:48.00 | 2:59.74 | 3:48.19 | |||
- | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:21 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 14:35 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 41.17 | ||||||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 42.61 | ||||||
3 | Alice Leander | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 43.58 | ||||||
4 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 43.74 | ||||||
5 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.21 | ||||||
6 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 45.05 | ||||||
7 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 45.18 | ||||||
8 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 46.04 | ||||||
9 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.23 | ||||||
10 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 46.39 | ||||||
11 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.71 | ||||||
12 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.91 | ||||||
13 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.05 | ||||||
14 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 47.12 | ||||||
15 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.15 | ||||||
16 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.42 | ||||||
17 | Elinor Svensson | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.84 | ||||||
18 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 47.92 | ||||||
19 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 48.20 | ||||||
20 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.35 | ||||||
21 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.55 | ||||||
22 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 48.57 | ||||||
23 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 48.64 | ||||||
24 | Jok Waranya | 2004 | Turebergs Simklubb | 48.81 | ||||||
25 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.40 | ||||||
26 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 49.44 | ||||||
27 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 49.52 | ||||||
28 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 49.98 | ||||||
29 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 50.08 | ||||||
30 | Filippa Granström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 51.40 | ||||||
31 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 51.65 | ||||||
32 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.76 | ||||||
33 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 51.82 | ||||||
34 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 52.11 | ||||||
35 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 52.13 | ||||||
36 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 52.24 | ||||||
37 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 52.48 | ||||||
38 | Isabelle Lundwall Lager | 2004 | Turebergs Simklubb | 52.53 | ||||||
39 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 52.82 | ||||||
40 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 53.14 | ||||||
41 | Dominika Auxtova | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 53.62 | ||||||
42 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.71 | ||||||
43 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 54.27 | ||||||
44 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 55.32 | ||||||
45 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 55.45 | ||||||
46 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 57.06 | ||||||
47 | Ella Grundin | 2004 | Turebergs Simklubb | 57.37 | ||||||
48 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 57.85 | ||||||
49 | Lovisa Klouda | 2004 | Turebergs Simklubb | 58.36 | ||||||
50 | Elisabeth Pedersen | 2004 | Simklubben Neptun | 58.99 | ||||||
51 | Beata Brunius | 2004 | Wisby Simsällskap | 1:00.25 | ||||||
52 | Elin Päivinen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 1:02.68 | ||||||
- | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linn Emanuelsson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Lorena Guzman | 2004 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 14:35 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:20 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.22 | ||||||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.61 | ||||||
3 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.72 | ||||||
4 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 45.20 | ||||||
5 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.04 | ||||||
6 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 46.26 | ||||||
7 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 48.42 | ||||||
8 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 49.26 | ||||||
9 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 49.71 | ||||||
10 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 50.71 | ||||||
11 | Anton Berggren | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.95 | ||||||
12 | Victor Jansson | 2004 | Turebergs Simklubb | 52.25 | ||||||
13 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 54.49 | ||||||
14 | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | 55.87 | ||||||
15 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 55.92 | ||||||
16 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 56.30 | ||||||
17 | Dino Lidberg Dimos | 2004 | Simklubben Neptun | 1:01.31 | ||||||
18 | Anton Ovuka | 2004 | Väsby Simsällskap | 1:03.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:20 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 21, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 40.34 | ||||||
2 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 46.16 | ||||||
3 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 46.36 | ||||||
4 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.39 | ||||||
5 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.74 | ||||||
6 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 47.16 | ||||||
7 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 47.34 | ||||||
8 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 48.62 | ||||||
9 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 48.79 | ||||||
10 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 48.88 | ||||||
11 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 49.68 | ||||||
12 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.06 | ||||||
13 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.16 | ||||||
14 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 51.21 | ||||||
15 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 51.57 | ||||||
16 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.72 | ||||||
17 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.53 | ||||||
17 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 52.53 | ||||||
19 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 52.76 | ||||||
20 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 53.25 | ||||||
21 | Alexandra Ward | 2005 | Väsby Simsällskap | 53.63 | ||||||
22 | Annabelle Lorrca | 2005 | Simklubben Neptun | 53.90 | ||||||
23 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 54.74 | ||||||
24 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 54.78 | ||||||
25 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.04 | ||||||
26 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 55.15 | ||||||
27 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 55.65 | ||||||
28 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 55.92 | ||||||
29 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.99 | ||||||
30 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 56.19 | ||||||
31 | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | 56.72 | ||||||
32 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 56.77 | ||||||
33 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 56.92 | ||||||
34 | Amanda Mattsson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 57.70 | ||||||
35 | Leah Ishaq | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.73 | ||||||
36 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 57.84 | ||||||
37 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 58.16 | ||||||
38 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 58.22 | ||||||
39 | Emilia Buchgeister | 2006 | Turebergs Simklubb | 58.27 | ||||||
40 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 58.72 | ||||||
41 | Selma Sjödin | 2006 | Turebergs Simklubb | 58.80 | ||||||
42 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 58.99 | ||||||
43 | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | 59.07 | ||||||
44 | Carolina Norén | 2006 | Turebergs Simklubb | 59.53 | ||||||
45 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 59.85 | ||||||
46 | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | 59.91 | ||||||
47 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 59.99 | ||||||
48 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 1:00.07 | ||||||
49 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 1:00.14 | ||||||
50 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 1:00.34 | ||||||
51 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 1:00.41 | ||||||
52 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:00.51 | ||||||
53 | Emelie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | 1:01.02 | ||||||
54 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:01.74 | ||||||
55 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:01.93 | ||||||
56 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 1:02.90 | ||||||
57 | Julia Marklund | 2006 | Turebergs Simklubb | 1:03.28 | ||||||
58 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 1:03.43 | ||||||
59 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 1:03.51 | ||||||
60 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.60 | ||||||
61 | Anna Svedenkrans | 2006 | Simklubben Neptun | 1:04.85 | ||||||
62 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 1:05.06 | ||||||
63 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:05.66 | ||||||
64 | My Sundberg | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:05.97 | ||||||
65 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:06.16 | ||||||
66 | Vilma Brobacke | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 1:15.18 | ||||||
- | Isabella Herres | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elin Hall | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Lovisa Jalvinger | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 22, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | 41.48 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 45.53 | ||||||
3 | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.72 | ||||||
4 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 46.70 | ||||||
5 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.40 | ||||||
6 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 49.61 | ||||||
7 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 50.02 | ||||||
8 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 50.45 | ||||||
9 | Eric Granström | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 51.14 | ||||||
10 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 51.51 | ||||||
11 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 51.52 | ||||||
12 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.94 | ||||||
13 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.67 | ||||||
14 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 52.80 | ||||||
15 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 53.05 | ||||||
16 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.66 | ||||||
17 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 53.81 | ||||||
18 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 54.53 | ||||||
19 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 54.64 | ||||||
20 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 55.29 | ||||||
21 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.30 | ||||||
22 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 55.46 | ||||||
23 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 56.82 | ||||||
24 | Elton Söderberg | 2006 | Södertörns Simsällskap | 57.39 | ||||||
25 | Ludvig Simes | 2005 | Turebergs Simklubb | 57.45 | ||||||
26 | Carl Granström | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 57.80 | ||||||
27 | Maxim Jelagin | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 58.10 | ||||||
28 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 59.01 | ||||||
29 | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:00.30 | ||||||
30 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 1:01.70 | ||||||
31 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:03.14 | ||||||
32 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:03.38 | ||||||
32 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:03.38 | ||||||
34 | Albin Argelius | 2005 | Turebergs Simklubb | 1:04.67 | ||||||
35 | Fabian Grejs | 2005 | Turebergs Simklubb | 1:04.95 | ||||||
36 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:06.12 | ||||||
37 | Henrik Viberg | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 1:07.24 | ||||||
38 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 1:07.92 | ||||||
39 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.40 | ||||||
- | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Gabriel Jansson Bulhoes | 2005 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Alfred Sippmanne | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonatan Eriksson | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 23, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.68 | 1:24.61 | |||||
2 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 40.67 | 1:28.11 | |||||
3 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 42.11 | 1:28.23 | |||||
4 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.84 | 1:29.09 | |||||
5 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.13 | 1:29.66 | |||||
6 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 43.10 | 1:30.77 | |||||
7 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 1:32.62 | ||||||
8 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.14 | 1:33.36 | |||||
9 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.42 | 1:34.19 | |||||
10 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 44.85 | 1:35.16 | |||||
11 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.20 | 1:35.40 | |||||
12 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.19 | 1:35.51 | |||||
13 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.42 | 1:40.35 | |||||
14 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 46.90 | 1:40.88 | |||||
15 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.35 | 1:41.58 | |||||
16 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.90 | 1:42.50 | |||||
17 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 49.03 | 1:43.13 | |||||
18 | Bryndis Magnusdottir | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.54 | 1:45.43 | |||||
19 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.09 | 1:45.51 | |||||
20 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 50.68 | 1:45.84 | |||||
21 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.92 | 1:46.72 | |||||
22 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 51.63 | 1:46.82 | |||||
23 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 51.71 | 1:47.06 | |||||
24 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 50.83 | 1:47.15 | |||||
25 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.27 | 1:47.43 | |||||
26 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.45 | 1:49.45 | |||||
27 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.42 | 1:49.54 | |||||
28 | Delara Marofi | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.24 | 1:50.87 | |||||
29 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 52.12 | 1:51.02 | |||||
30 | Fanny Jardetun | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.96 | 1:51.61 | |||||
31 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 53.56 | 1:51.77 | |||||
32 | Saga Hannerz | 2003 | Turebergs Simklubb | 52.63 | 1:52.06 | |||||
33 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 52.75 | 1:52.27 | |||||
34 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 53.80 | 1:52.38 | |||||
35 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.50 | 1:52.75 | |||||
36 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 55.81 | 2:00.15 | |||||
37 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 55.91 | 2:01.22 | |||||
38 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 58.47 | 2:06.64 | |||||
- | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Armita Mosavi | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Karlung | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:56 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:01 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 24, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.17 | 1:34.30 | |||||
2 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 46.01 | 1:35.43 | |||||
3 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.62 | 1:36.05 | |||||
4 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.44 | 1:37.66 | |||||
5 | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | 47.18 | 1:41.81 | |||||
6 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.31 | 1:42.22 | |||||
7 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.34 | 1:44.96 | |||||
7 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.02 | 1:44.96 | |||||
9 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.67 | 1:46.06 | |||||
10 | Robin Otsa | 2003 | Simklubben Neptun | 52.38 | 1:47.83 | |||||
11 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.23 | 1:48.19 | |||||
12 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 52.63 | 1:55.24 | |||||
12 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:55.24 | 1:55.24 | |||||
- | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:01 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 25, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 35.57 | ||||||
2 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 38.01 | ||||||
3 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.19 | ||||||
4 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 39.34 | ||||||
5 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.77 | ||||||
6 | Amanda Takala | 2004 | Väsby Simsällskap | 39.96 | ||||||
7 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 40.42 | ||||||
8 | Josefine Åkerman | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.69 | ||||||
9 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 40.76 | ||||||
10 | Louise Blomqvist | 2004 | Danderyds Sim | 41.49 | ||||||
11 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 41.52 | ||||||
12 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 42.04 | ||||||
13 | Hanna Åkerman | 2004 | Väsby Simsällskap | 42.20 | ||||||
14 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 42.55 | ||||||
14 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.55 | ||||||
16 | Lovisa Fantenberg | 2004 | Väsby Simsällskap | 43.25 | ||||||
17 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 43.43 | ||||||
18 | Alice Leander | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 43.75 | ||||||
18 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 43.75 | ||||||
20 | Ella Evers | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.76 | ||||||
21 | Dominika Auxtova | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.52 | ||||||
22 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 46.25 | ||||||
23 | Emma Björkman | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.46 | ||||||
24 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 46.58 | ||||||
25 | Anna Safaei | 2004 | Väsby Simsällskap | 46.59 | ||||||
26 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 46.64 | ||||||
27 | Anna Hoffstedt | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.09 | ||||||
28 | Nella Silfwergård | 2004 | Wisby Simsällskap | 47.16 | ||||||
29 | Rebecca Velin | 2004 | Väsby Simsällskap | 47.38 | ||||||
30 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.49 | ||||||
31 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.08 | ||||||
32 | Annie Birtner | 2004 | Simklubben Neptun | 48.31 | ||||||
33 | Julia Zwinkels | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.48 | ||||||
34 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 48.58 | ||||||
35 | Ella Grundin | 2004 | Turebergs Simklubb | 48.69 | ||||||
36 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 49.21 | ||||||
37 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 49.29 | ||||||
38 | Sigrid Priks | 2004 | Simklubben Neptun | 49.81 | ||||||
39 | Klara Pettersson | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.99 | ||||||
40 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 50.52 | ||||||
41 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 50.92 | ||||||
42 | Filippa Granström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 51.23 | ||||||
43 | Emma Nygård | 2004 | Väsby Simsällskap | 51.41 | ||||||
44 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 51.62 | ||||||
45 | Isabelle Lundwall Lager | 2004 | Turebergs Simklubb | 52.77 | ||||||
46 | Elin Päivinen | 2004 | Södertälje Simsällskap | 52.91 | ||||||
47 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 53.04 | ||||||
48 | Elinor Svensson | 2004 | Turebergs Simklubb | 53.57 | ||||||
49 | Lovisa Klouda | 2004 | Turebergs Simklubb | 54.86 | ||||||
50 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 55.27 | ||||||
51 | Beata Brunius | 2004 | Wisby Simsällskap | 57.06 | ||||||
- | Jok Waranya | 2004 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 36.18 | ||||||
2 | Walter Sundling | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.19 | ||||||
3 | Victor Lindbom | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.86 | ||||||
4 | Malte Söderberg | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.01 | ||||||
5 | Emil Gunnarsson | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.51 | ||||||
6 | Johan Thormé Rova | 2004 | Södertälje Simsällskap | 42.78 | ||||||
7 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 42.84 | ||||||
8 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 44.12 | ||||||
9 | Victor Jansson | 2004 | Turebergs Simklubb | 44.53 | ||||||
10 | Niclas Ruimeng Li | 2004 | Turebergs Simklubb | 46.65 | ||||||
11 | Leo Liu | 2004 | Turebergs Simklubb | 47.21 | ||||||
12 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 47.52 | ||||||
13 | Elias Lyth | 2004 | Wisby Simsällskap | 48.71 | ||||||
14 | Lukas Wiman | 2004 | Turebergs Simklubb | 49.58 | ||||||
15 | Oscar Engström | 2004 | Simklubben Neptun | 49.72 | ||||||
16 | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | 55.61 | ||||||
17 | Anton Ovuka | 2004 | Väsby Simsällskap | 56.75 | ||||||
- | Anton Berggren | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Dino Lidberg Dimos | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hannes Vigström | 2004 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Leo Robèrt | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Bäckström | 2005 | Södertörns Simsällskap | 38.57 | ||||||
2 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.11 | ||||||
3 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 42.68 | ||||||
4 | Moa Nyblom | 2005 | Väsby Simsällskap | 43.27 | ||||||
5 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 44.10 | ||||||
6 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 44.17 | ||||||
7 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.92 | ||||||
8 | Sofia Wennerholm | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.37 | ||||||
9 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 45.74 | ||||||
10 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 46.04 | ||||||
11 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 47.15 | ||||||
12 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 47.34 | ||||||
13 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.40 | ||||||
14 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.63 | ||||||
15 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 47.71 | ||||||
16 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 47.93 | ||||||
17 | Agnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.02 | ||||||
18 | Mathilda Rosenberg | 2005 | Simklubben Neptun | 48.17 | ||||||
19 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 48.25 | ||||||
20 | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | 48.87 | ||||||
21 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.01 | ||||||
22 | Nea Armelius | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.25 | ||||||
23 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.27 | ||||||
24 | Ella Ekepil | 2005 | Wisby Simsällskap | 49.30 | ||||||
25 | Jade Hansson | 2005 | Turebergs Simklubb | 49.40 | ||||||
26 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 49.46 | ||||||
27 | Engla Blanco | 2006 | Simklubben Neptun | 49.75 | ||||||
28 | Amanda Mattsson | 2005 | Södertörns Simsällskap | 49.97 | ||||||
29 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 50.44 | ||||||
30 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.17 | ||||||
31 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.89 | ||||||
32 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 51.91 | ||||||
33 | Angelina Zander | 2005 | Södertälje Simsällskap | 52.27 | ||||||
34 | Isabelle Lardner Klang | 2005 | Simklubben Neptun | 52.58 | ||||||
35 | Ebbalisa Lidgren | 2005 | Turebergs Simklubb | 52.68 | ||||||
36 | Frida Palmquist | 2005 | Simklubben Neptun | 52.89 | ||||||
37 | Estelle Ersöz | 2005 | Simklubben Neptun | 53.53 | ||||||
38 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.57 | ||||||
39 | Lisa Knöös | 2005 | Simklubben Neptun | 53.84 | ||||||
40 | Mia Samuelsson | 2005 | Wisby Simsällskap | 53.88 | ||||||
41 | Felicia State | 2005 | Simklubben Neptun | 54.13 | ||||||
42 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 54.94 | ||||||
43 | Clara Sundgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 55.13 | ||||||
44 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.40 | ||||||
45 | Wilma Danielsson | 2006 | Väsby Simsällskap | 55.46 | ||||||
46 | Lilian Holfve | 2007 | Turebergs Simklubb | 56.33 | ||||||
47 | Nova Nyström | 2006 | Södertälje Simsällskap | 56.50 | ||||||
48 | Vilma Brobacke | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 56.59 | ||||||
49 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 56.78 | ||||||
50 | Ebba Burman Kindgren | 2005 | Simklubben Neptun | 56.90 | ||||||
51 | Annabelle Lorrca | 2005 | Simklubben Neptun | 57.18 | ||||||
52 | Elsa Kjellström | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 57.74 | ||||||
53 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 57.75 | ||||||
54 | Selma Sjödin | 2006 | Turebergs Simklubb | 58.61 | ||||||
55 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 1:00.98 | ||||||
56 | Cecilia Nordenbäck | 2006 | Simklubben Neptun | 1:02.27 | ||||||
57 | Nellie Häger | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.33 | ||||||
58 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:02.80 | ||||||
59 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 1:02.87 | ||||||
60 | Elin Hall | 2006 | Simklubben Neptun | 1:03.45 | ||||||
61 | Isa Carlsund | 2006 | Simklubben Neptun | 1:04.59 | ||||||
62 | Anna Svedenkrans | 2006 | Simklubben Neptun | 1:08.43 | ||||||
63 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 1:10.68 | ||||||
- | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabella Herres | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emelie Westlund | 2005 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isabell Andersson | 2007 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Meja Lundin | 2005 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Ericsson | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 41.54 | ||||||
2 | Wilhelm Arvidsson | 2005 | Danderyds Sim | 41.98 | ||||||
3 | Gustav Westman | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.45 | ||||||
4 | Kevin Hellman | 2005 | Södertörns Simsällskap | 42.69 | ||||||
5 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 44.75 | ||||||
6 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 44.87 | ||||||
7 | Carl Mattsson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.00 | ||||||
8 | Alexander Arnö | 2005 | Turebergs Simklubb | 45.31 | ||||||
9 | Tobias Lindberg | 2005 | Södertörns Simsällskap | 46.13 | ||||||
10 | Nicola Pavlovic Cano | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.15 | ||||||
11 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 46.49 | ||||||
12 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 47.99 | ||||||
13 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 49.24 | ||||||
14 | Jack Sjöberg | 2005 | Wisby Simsällskap | 49.37 | ||||||
15 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 49.54 | ||||||
16 | Karl Hedin | 2005 | Wisby Simsällskap | 49.76 | ||||||
17 | Gustav Åsbrink | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.03 | ||||||
18 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 50.41 | ||||||
19 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.52 | ||||||
20 | Jimmy Helmersson | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 50.63 | ||||||
21 | Maxim Jelagin | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 50.65 | ||||||
22 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 51.02 | ||||||
23 | Axel Mickelsson | 2006 | Turebergs Simklubb | 52.66 | ||||||
24 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 55.35 | ||||||
25 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 55.78 | ||||||
26 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 55.87 | ||||||
27 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.23 | ||||||
28 | Melker Högfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.26 | ||||||
29 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.38 | ||||||
30 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 56.50 | ||||||
31 | Fabian Grejs | 2005 | Turebergs Simklubb | 58.11 | ||||||
32 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 58.15 | ||||||
33 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 58.53 | ||||||
34 | Jonatan Eriksson | 2005 | Simklubben Neptun | 1:00.29 | ||||||
35 | Sixten Selander | 2006 | Södertälje Simsällskap | 1:01.17 | ||||||
36 | Vilmer Lindström | 2007 | Väsby Simsällskap | 1:01.88 | ||||||
37 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:05.70 | ||||||
38 | Carl Granström | 2006 | IFK Lidingö Simklubb | 1:10.31 | ||||||
- | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Henry Plavans | 2005 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nicholas Benyammine | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.64 | 1:14.37 | |||||
2 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 36.23 | 1:14.64 | |||||
3 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 36.75 | 1:15.45 | |||||
4 | Tindra Norling | 2003 | Södertörns Simsällskap | 38.42 | 1:21.49 | |||||
5 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.43 | 1:23.27 | |||||
6 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 41.07 | 1:23.49 | |||||
7 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.34 | 1:23.66 | |||||
8 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.46 | 1:25.58 | |||||
9 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 42.89 | 1:26.29 | |||||
10 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 44.39 | 1:26.42 | |||||
11 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 42.13 | 1:26.97 | |||||
12 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 42.42 | 1:27.08 | |||||
13 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:27.11 | 1:27.11 | |||||
14 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.92 | 1:27.28 | |||||
15 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.54 | 1:27.35 | |||||
16 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.26 | 1:27.37 | |||||
17 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 42.89 | 1:27.63 | |||||
18 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 43.27 | 1:29.69 | |||||
19 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.31 | 1:31.16 | |||||
20 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.82 | 1:32.44 | |||||
21 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 47.39 | 1:33.55 | |||||
22 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 48.28 | 1:36.73 | |||||
23 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 47.08 | 1:39.52 | |||||
24 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.17 | 1:40.36 | |||||
25 | Saga Hannerz | 2003 | Turebergs Simklubb | 49.85 | 1:40.86 | |||||
26 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.69 | 1:41.51 | |||||
27 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.14 | 1:43.98 | |||||
28 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 52.26 | 1:48.13 | |||||
29 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 53.21 | 1:51.24 | |||||
30 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 1:51.77 | 1:51.77 | |||||
31 | Delara Marofi | 2003 | Turebergs Simklubb | 53.32 | 1:51.87 | |||||
32 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 57.79 | 1:52.89 | |||||
33 | Saga Karlung | 2003 | Väsby Simsällskap | 58.62 | 1:59.94 | |||||
- | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.18 | 1:09.10 | |||||
2 | Otto Reithner | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.73 | 1:14.64 | |||||
3 | Otto Lundberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.61 | 1:23.97 | |||||
4 | Ludvig Holfve | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.39 | 1:24.15 | |||||
5 | Elias Skeppstedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.41 | 1:27.21 | |||||
6 | Viktor Jonson | 2003 | Simklubben Neptun | 42.87 | 1:27.34 | |||||
7 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:29.73 | 1:29.73 | |||||
8 | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | 44.61 | 1:32.94 | |||||
9 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 46.55 | 1:35.44 | |||||
10 | Filip Nilsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.13 | 1:36.67 | |||||
11 | Oliver Sundgren | 2003 | Väsby Simsällskap | 47.90 | 1:36.83 | |||||
12 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 48.20 | 1:37.31 | |||||
13 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.78 | 1:38.28 | |||||
14 | Filip Westlund | 2003 | Turebergs Simklubb | 48.83 | 1:40.43 | |||||
15 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 51.30 | 1:41.21 | |||||
16 | Felix Noe Glaser | 2003 | Södertörns Simsällskap | 49.77 | 1:41.67 | |||||
17 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 1:42.21 | 1:42.21 | |||||
18 | Alexander Thulin | 2003 | Simklubben Neptun | 51.55 | 1:45.26 | |||||
- | Filip Novacic | 2003 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 31, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SS04 Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:27.06 | ||||||
Elvira Montes | 2004 | 39.16 | 39.16 | |||||||
Lisa Candelius | 2003 | 39.15 | 1:18.31 | |||||||
Emma Lundmark | 2003 | 34.39 | 1:52.70 | |||||||
Rebecka Ishaq | 2003 | 34.36 | 2:27.06 | |||||||
2 | SK Neptun Damer Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:29.67 | ||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 41.68 | 1:21.44 | |||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 34.33 | 1:55.77 | |||||||
Anna Wainikka | 2004 | 33.90 | 2:29.67 | |||||||
3 | Södertälje Damer | 0 | Södertälje Simsällskap | 2:31.09 | ||||||
Frida Bengtsson | 2003 | 40.94 | 40.94 | |||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 40.05 | 1:20.99 | |||||||
Lisa Vinger | 2003 | 36.17 | 1:57.16 | |||||||
Jennifer Mardo | 2005 | 33.93 | 2:31.09 | |||||||
4 | Tureberg Damer [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 2:32.23 | ||||||
Yasemin Uzum | 2003 | 38.94 | 38.94 | |||||||
Felicia Larsered | 2003 | 43.98 | 1:22.92 | |||||||
Julia Häglund | 2003 | 37.70 | 2:00.62 | |||||||
Cornelia Ericsson | 2003 | 31.61 | 2:32.23 | |||||||
5 | Tureberg Damer 2 [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 2:35.66 | ||||||
Yasmine Jezzini | 2003 | 39.36 | 39.36 | |||||||
Astrid Nilsson | 2003 | 43.53 | 1:22.89 | |||||||
Selma Holmer | 2004 | 38.05 | 2:00.94 | |||||||
Sara Arnö | 2004 | 34.72 | 2:35.66 | |||||||
6 | Skk Damer [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:36.61 | ||||||
Vera Backman | 2003 | 1:22.52 | 1:22.52 | |||||||
Ella Evers | 2004 | 39.48 | 2:02.00 | |||||||
Sara Kärvestedt | 2003 | 34.61 | 2:36.61 | |||||||
Ella Engelgren | 2004 | 2:36.61 | ||||||||
7 | Väsby SS Flickor Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:38.94 | ||||||
Amanda Takala | 2004 | 41.32 | 41.32 | |||||||
Hanna Åkerman | 2004 | 42.45 | 1:23.77 | |||||||
Moa Nyblom | 2005 | 40.50 | 2:04.27 | |||||||
Lovisa Fantenberg | 2004 | 34.67 | 2:38.94 | |||||||
8 | Lidingö SK Damer 1 | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 2:39.35 | ||||||
Alice Leander | 2004 | 44.50 | 44.50 | |||||||
Cecilia Viberg | 2003 | 40.19 | 1:24.69 | |||||||
Rebecca Sandström | 2003 | 36.38 | 2:01.07 | |||||||
Dominika Auxtova | 2004 | 38.28 | 2:39.35 | |||||||
9 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:43.35 | ||||||
Elin Grähs | 2004 | 42.47 | 42.47 | |||||||
Nina Hall | 2004 | 47.22 | 1:29.69 | |||||||
Vendela Hillström | 2003 | 37.42 | 2:07.11 | |||||||
Filippa Folcker | 2005 | 36.24 | 2:43.35 | |||||||
10 | Upplands-B Damer [2003] | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:45.67 | ||||||
Mikaela Jogell | 2003 | 39.91 | 39.91 | |||||||
Tuva Kjellström | 2003 | 50.69 | 1:30.60 | |||||||
Selma Åström | 2003 | 39.42 | 2:10.02 | |||||||
Filippa Kristoffersson | 2003 | 35.65 | 2:45.67 | |||||||
11 | SK Neptun Damer Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:50.61 | ||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 42.08 | 42.08 | |||||||
Annie Birtner | 2004 | 47.49 | 1:29.57 | |||||||
Elsa Lövquist | 2004 | 1:21.04 | 2:50.61 | |||||||
Elisa Sundberg | 2005 | 2:50.61 | ||||||||
12 | Danderyd Damer [2003] | 2003 | Danderyds Sim | 2:51.80 | ||||||
Jenny Tunell | 2003 | 44.69 | 44.69 | |||||||
Elina Bergenstein Fransson | 2004 | 51.36 | 1:36.05 | |||||||
Louise Blomqvist | 2004 | 40.57 | 2:16.62 | |||||||
Sofia Montan | 2004 | 35.18 | 2:51.80 | |||||||
13 | Väsby SS Flickor Lag 2 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:57.70 | ||||||
Alice Lindgren | 2005 | 44.59 | 44.59 | |||||||
Emma Nygård | 2004 | 48.10 | 1:32.69 | |||||||
Anna Safaei | 2004 | 44.83 | 2:17.52 | |||||||
Amanda Fabel | 2005 | 40.18 | 2:57.70 | |||||||
14 | Tureberg Damer 3 [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 2:57.76 | ||||||
Olivia Larsered | 2003 | 42.39 | 42.39 | |||||||
Elinor Svensson | 2004 | 46.89 | 1:29.28 | |||||||
Ella Faleij | 2003 | 48.51 | 2:17.79 | |||||||
Delara Marofi | 2003 | 39.97 | 2:57.76 | |||||||
15 | Wisby SS Damer [2003] | 2003 | Wisby Simsällskap | 3:16.18 | ||||||
Nella Silfwergård | 2004 | 47.36 | 47.36 | |||||||
Beata Brunius | 2004 | 58.61 | 1:45.97 | |||||||
Ella Ekepil | 2005 | 46.66 | 2:32.63 | |||||||
Mia Samuelsson | 2005 | 43.55 | 3:16.18 | |||||||
16 | Skk Damer 2 [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:28.52 | ||||||
Sofia Lövqvist | 2006 | 54.31 | 54.31 | |||||||
Vida Haesert | 2006 | 55.21 | 1:49.52 | |||||||
Elvira Flores | 2006 | 52.21 | 2:41.73 | |||||||
Klara Högfeldt | 2005 | 46.79 | 3:28.52 | |||||||
- | Lidingö SK Damer 2 | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | SK Ena Damer [2003] | 2004 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
- | SS04 Lag 2 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:54 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 17:54 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 32, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Skk Herrar [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:28.47 | ||||||
Otto Reithner | 2003 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Otto Lundberg | 2003 | 42.21 | 1:20.12 | |||||||
Walter Sundling | 2004 | 34.55 | 1:54.67 | |||||||
Elias Skeppstedt | 2003 | 33.80 | 2:28.47 | |||||||
2 | Tureberg Herrar 1 [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 2:39.81 | ||||||
Victor Jansson | 2004 | 43.73 | 43.73 | |||||||
Filip Westlund | 2003 | 49.18 | 1:32.91 | |||||||
August Eriksson | 2004 | 33.68 | 2:06.59 | |||||||
Ludvig Holfve | 2003 | 33.22 | 2:39.81 | |||||||
3 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:51.04 | ||||||
Hugo Liljeberg | 2004 | 44.70 | 44.70 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 47.28 | 1:31.98 | |||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 41.49 | 2:13.47 | |||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 37.57 | 2:51.04 | |||||||
4 | SS04 Lag 1 | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:59.37 | ||||||
Simon Brouzell | 2003 | 47.32 | 47.32 | |||||||
Tim Carlberg | 2003 | 46.68 | 1:34.00 | |||||||
Valentino Vrbanus | 2006 | 48.32 | 2:22.32 | |||||||
Marcus Larsson | 2003 | 37.05 | 2:59.37 | |||||||
5 | Tureberg Herrar 2 [2003] | 2003 | Turebergs Simklubb | 3:01.03 | ||||||
Lukas Wiman | 2004 | 48.98 | 48.98 | |||||||
Leo Liu | 2004 | 50.16 | 1:39.14 | |||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 42.86 | 2:22.00 | |||||||
Alexander Arnö | 2005 | 39.03 | 3:01.03 | |||||||
6 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:08.41 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 51.15 | 51.15 | |||||||
Viktor Jonson | 2003 | 44.55 | 1:35.70 | |||||||
Gabriel Wächter | 2005 | 51.51 | 2:27.21 | |||||||
Alexander Thulin | 2003 | 41.20 | 3:08.41 | |||||||
7 | Wisby SS Herrar [2003] | 2003 | Wisby Simsällskap | 3:10.18 | ||||||
Oliver Höglund | 2003 | 45.89 | 45.89 | |||||||
Jack Sjöberg | 2005 | 53.14 | 1:39.03 | |||||||
Anton Höglund | 2004 | 49.50 | 2:28.53 | |||||||
Elias Lyth | 2004 | 41.65 | 3:10.18 | |||||||
8 | Väsby SS Pojkar Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 3:17.68 | ||||||
Anton Ovuka | 2004 | 53.76 | 53.76 | |||||||
Oliver Sundgren | 2003 | 46.61 | 1:40.37 | |||||||
Rikard Fabel | 2003 | 54.13 | 2:34.50 | |||||||
Eddie Peng | 2007 | 43.18 | 3:17.68 | |||||||
9 | Skk Herrar 2 [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:26.42 | ||||||
David Berggren | 2005 | 53.71 | 53.71 | |||||||
Gustav Åsbrink | 2005 | 52.08 | 1:45.79 | |||||||
Vincent Flores | 2005 | 54.37 | 2:40.16 | |||||||
Nicholas Benyammine | 2006 | 46.26 | 3:26.42 | |||||||
- | SK Neptun Herrar Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Skk Herrar 3 [2003] | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:54 |