Results for Aquarapid Knattesim 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Aquarapide Knattesim 2015 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Sundbyberg | Utskriftstid | 15:56 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 18 oktober 2015 |
Gren 23, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saliha Colic | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.68 | 1:24.61 | |||||
2 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 40.67 | 1:28.11 | |||||
3 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 42.11 | 1:28.23 | |||||
4 | Isabel Teglöf | 2003 | Södertälje Simsällskap | 41.84 | 1:29.09 | |||||
5 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.13 | 1:29.66 | |||||
6 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 43.10 | 1:30.77 | |||||
7 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 1:32.62 | ||||||
8 | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 44.14 | 1:33.36 | |||||
9 | Vera Backman | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.42 | 1:34.19 | |||||
10 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 44.85 | 1:35.16 | |||||
11 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.20 | 1:35.40 | |||||
12 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 45.19 | 1:35.51 | |||||
13 | Lisa Vinger | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.42 | 1:40.35 | |||||
14 | Mikaela Jogell | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 46.90 | 1:40.88 | |||||
15 | Alice Persson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.35 | 1:41.58 | |||||
16 | Jennifer Bethiso | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.90 | 1:42.50 | |||||
17 | Frida Bengtsson | 2003 | Södertälje Simsällskap | 49.03 | 1:43.13 | |||||
18 | Bryndis Magnusdottir | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.54 | 1:45.43 | |||||
19 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.09 | 1:45.51 | |||||
20 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 50.68 | 1:45.84 | |||||
21 | Alice Jönsson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.92 | 1:46.72 | |||||
22 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 51.63 | 1:46.82 | |||||
23 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 51.71 | 1:47.06 | |||||
24 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 50.83 | 1:47.15 | |||||
25 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.27 | 1:47.43 | |||||
26 | Linnea Andreasson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.45 | 1:49.45 | |||||
27 | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 52.42 | 1:49.54 | |||||
28 | Delara Marofi | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.24 | 1:50.87 | |||||
29 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 52.12 | 1:51.02 | |||||
30 | Fanny Jardetun | 2003 | Södertörns Simsällskap | 51.96 | 1:51.61 | |||||
31 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 53.56 | 1:51.77 | |||||
32 | Saga Hannerz | 2003 | Turebergs Simklubb | 52.63 | 1:52.06 | |||||
33 | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | 52.75 | 1:52.27 | |||||
34 | Olivia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | 53.80 | 1:52.38 | |||||
35 | Ella Faleij | 2003 | Turebergs Simklubb | 51.50 | 1:52.75 | |||||
36 | Diana Azarian | 2003 | Väsby Simsällskap | 55.81 | 2:00.15 | |||||
37 | Josephine Premat | 2003 | Södertälje Simsällskap | 55.91 | 2:01.22 | |||||
38 | Simona Yitbarek | 2003 | Södertälje Simsällskap | 58.47 | 2:06.64 | |||||
- | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Armita Mosavi | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Lundqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Saga Karlung | 2003 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Selling | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 18 oktober 2015 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 15:56 |