Resultat för Ungdoms-GP 4, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 10okt
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:31 |
|
|
Arrangör |
Sk Neptun & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emma Sundstedt |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
1:08.77 |
2:29.19 |
4:00.58 |
|
5:11.05 |
|
2 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.02 |
2:38.95 |
4:13.11 |
|
5:26.31 |
|
3 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:19.98 |
2:47.69 |
4:21.29 |
|
5:38.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:16.32 |
2:40.34 |
4:13.69 |
|
5:30.62 |
|
2 |
Julia Augustsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:20.07 |
2:49.17 |
4:22.93 |
|
5:40.55 |
|
3 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:15.35 |
2:43.07 |
4:23.12 |
|
5:42.09 |
|
4 |
Felicia Axelsson Eklund |
2000 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:15.14 |
2:40.67 |
4:20.18 |
|
5:42.63 |
|
5 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
1:19.19 |
2:45.76 |
4:25.29 |
|
5:44.03 |
|
6 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.58 |
2:55.01 |
4:31.65 |
|
5:50.21 |
|
7 |
Tessa Helenius |
2000 |
Aurajoen Uinti |
|
1:24.29 |
2:57.08 |
4:31.60 |
|
5:51.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.80 |
2:34.21 |
4:02.32 |
|
5:13.92 |
|
2 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
Aurajoen Uinti |
|
1:11.99 |
2:37.12 |
4:05.05 |
|
5:16.07 |
|
3 |
Tess Engvall |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:14.68 |
2:37.47 |
4:09.80 |
|
5:23.15 |
|
4 |
Janette Setälä |
2001 |
Aurajoen Uinti |
|
1:16.73 |
2:40.24 |
4:15.14 |
|
5:30.29 |
|
5 |
Minka Halava |
2001 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:19.06 |
2:45.72 |
4:19.18 |
|
5:35.32 |
|
6 |
Alexandra Lindén |
2001 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
1:18.65 |
2:43.77 |
4:20.57 |
|
5:37.21 |
|
7 |
Filippa Ehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:23.25 |
2:55.06 |
4:35.37 |
|
5:53.43 |
|
8 |
Amanda Bekkewold |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:21.23 |
2:50.22 |
4:34.76 |
|
5:57.22 |
|
9 |
Isabelle Nordlinder |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:29.11 |
3:00.92 |
4:46.17 |
|
6:04.57 |
|
- |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anniina Kallio |
2002 |
Finnish Swiming Federation |
|
1:11.87 |
2:31.62 |
4:02.86 |
|
5:13.57 |
|
2 |
Alexandra Arenius |
2002 |
Aurajoen Uinti |
|
1:18.88 |
2:45.63 |
4:20.98 |
|
5:36.92 |
|
3 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:30.44 |
2:57.49 |
4:39.36 |
|
5:54.48 |
|
4 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:27.06 |
2:54.15 |
4:39.04 |
|
5:59.82 |
|
5 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
1:27.93 |
3:02.53 |
4:45.95 |
|
6:02.23 |
|
6 |
Kaisla Kangas |
2002 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
1:27.78 |
2:56.55 |
4:42.51 |
|
6:02.30 |
|
7 |
Jemina Granholm |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
1:21.48 |
2:49.46 |
4:40.68 |
|
6:02.62 |
|
8 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:28.80 |
3:08.63 |
5:00.21 |
|
6:29.03 |
|
9 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:36.32 |
3:14.89 |
5:04.20 |
|
6:30.41 |
|
10 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
1:38.12 |
3:16.87 |
5:06.26 |
|
6:35.22 |
|
11 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
1:43.73 |
3:19.25 |
5:26.84 |
|
6:57.44 |
|
12 |
Felicia Heintz |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:37.54 |
3:22.55 |
5:24.54 |
|
6:58.16 |
|
13 |
Tove Hägerdal |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
2:02.60 |
3:51.20 |
6:00.89 |
|
7:45.80 |
|
- |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
11:31 |
|