Resultat för Ungdoms-GP 4, Eriksdal
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 10okt
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:54 |
|
|
Arrangör |
Sk Neptun & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
10 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Kuusisto |
1999 |
Aurajoen Uinti |
|
33.53 |
1:11.83 |
1:50.68 |
|
2:29.78 |
|
2 |
Nikola Despotovic |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.40 |
1:21.47 |
2:05.76 |
|
2:49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Ukkola |
2000 |
Finnish Swiming Federation |
|
33.55 |
1:11.25 |
1:49.79 |
|
2:27.84 |
|
2 |
Joona Oksakari |
2000 |
Finnish Swiming Federation |
|
35.02 |
1:14.77 |
1:51.91 |
|
2:29.68 |
|
3 |
Kenzo Buchli |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.42 |
1:19.34 |
2:01.76 |
|
2:44.62 |
|
4 |
Jonatan Wächter |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.55 |
1:19.76 |
2:02.85 |
|
2:46.98 |
|
5 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
37.78 |
1:20.78 |
2:05.73 |
|
2:50.20 |
|
6 |
Axel Björkqvist Andersson |
2000 |
Wisby Simsällskap |
|
44.17 |
1:35.46 |
2:26.89 |
|
3:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eerikki Laitala |
2001 |
Finnish Swiming Federation |
|
33.28 |
1:11.48 |
1:48.97 |
|
2:27.14 |
|
2 |
Erik Nurmi |
2001 |
Finnish Swiming Federation |
|
33.71 |
1:11.76 |
1:50.44 |
|
2:28.65 |
|
3 |
Atte Moilanen |
2001 |
Finnish Swiming Federation |
|
33.62 |
1:11.96 |
1:50.84 |
|
2:29.57 |
|
4 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.21 |
1:14.17 |
1:54.48 |
|
2:34.15 |
|
5 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
Finnish Swiming Federation |
|
35.16 |
1:14.80 |
1:54.89 |
|
2:34.76 |
|
6 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
Aurajoen Uinti |
|
36.33 |
1:18.57 |
2:02.19 |
|
2:43.90 |
|
7 |
Anton Mylläri |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.14 |
1:16.80 |
2:00.79 |
|
2:44.66 |
|
8 |
Morgan Martinsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
37.04 |
1:20.41 |
2:05.66 |
|
2:47.79 |
|
9 |
Hugo Enroth |
2001 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
38.74 |
1:22.73 |
2:07.74 |
|
2:51.40 |
|
10 |
Jere Nevalainen |
2001 |
Aurajoen Uinti |
|
41.28 |
1:28.49 |
2:16.58 |
|
3:03.26 |
|
11 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
43.42 |
1:35.34 |
2:26.76 |
|
3:17.22 |
|
12 |
Elof Kjellberg Olsson |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
44.89 |
1:37.48 |
2:30.83 |
|
3:23.28 |
|
13 |
Adrian Brinnen |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
44.24 |
1:39.40 |
2:34.22 |
|
3:28.23 |
|
14 |
Manuel Apaza Cutile |
2001 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
47.72 |
1:43.80 |
2:41.03 |
|
3:36.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Algot Lindwall |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.41 |
1:15.15 |
1:57.85 |
|
2:41.60 |
|
2 |
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.08 |
1:20.77 |
2:06.21 |
|
2:48.26 |
|
3 |
William Bernhardsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.21 |
1:23.04 |
2:06.67 |
|
2:50.97 |
|
4 |
Alexandr Sidorov |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
38.60 |
1:22.21 |
2:07.28 |
|
2:51.17 |
|
5 |
Lukas Åkerblom |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.24 |
1:23.90 |
2:09.22 |
|
2:55.24 |
|
6 |
Johan Allberg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.65 |
1:28.15 |
2:14.67 |
|
3:00.84 |
|
7 |
Erik Lööw |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.52 |
1:28.19 |
2:16.07 |
|
3:02.65 |
|
8 |
Felix Andersson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
40.20 |
1:26.57 |
2:15.16 |
|
3:03.85 |
|
9 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
41.67 |
1:28.71 |
2:16.53 |
|
3:03.87 |
|
10 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
42.51 |
1:29.33 |
2:17.56 |
|
3:05.17 |
|
11 |
Sebastian Johansson |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
44.12 |
1:35.67 |
2:27.23 |
|
3:15.70 |
|
12 |
Alexander Lehtonen Hebert |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
45.73 |
1:35.97 |
2:28.72 |
|
3:18.24 |
|
13 |
Jonathan Pålsson |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
44.91 |
1:38.05 |
2:31.78 |
|
3:23.69 |
|
14 |
Gustav Annas |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
46.63 |
1:40.36 |
2:34.19 |
|
3:27.18 |
|
15 |
Viktor Malmring |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
49.28 |
1:44.13 |
2:38.33 |
|
3:30.04 |
|
16 |
Tiger Martin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
46.73 |
1:41.83 |
2:39.12 |
|
3:33.01 |
|
17 |
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
49.52 |
1:45.48 |
2:40.10 |
|
3:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.03 |
Utskriftsdatum |
10 oktober 2015 |
Licensierad till: IC Control |
Utskriftstid |
10:54 |
|