Resultat för Ungdoms-GP 4, Trelleborg
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 2
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 2015 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 | |||
Tävlingsort | Utskriftstid | 19:42 | ||||
Arrangör | Trelleborg Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 oktober 2015 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.35 | 1:01.22 | |||||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.58 | 1:01.58 | |||||
3 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.18 | 1:04.16 | |||||
4 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 31.19 | 1:04.71 | |||||
5 | Axel Hörestrand | 2002 | Simklubben Poseidon | 31.97 | 1:06.88 | |||||
6 | Hugo Lennartsson | 2004 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.26 | 1:08.47 | |||||
7 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 33.55 | 1:10.15 | |||||
8 | Simon Mattiasson Nazar | 2002 | Simklubben Poseidon | 32.68 | 1:10.33 | |||||
9 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.90 | 1:10.85 | |||||
10 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 34.04 | 1:11.07 | |||||
11 | Maximilian Brink | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 34.00 | 1:11.42 | |||||
12 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 34.49 | 1:11.55 | |||||
13 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 34.80 | 1:13.99 | |||||
14 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.46 | 1:14.18 | |||||
15 | Melker Svensson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 35.85 | 1:14.69 | |||||
16 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 36.10 | 1:15.64 | |||||
17 | Oscar Nordström | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 35.97 | 1:16.20 | |||||
18 | Hugo Stoltz | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.46 | 1:17.16 | |||||
19 | Jasin Bajram | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.84 | 1:17.28 | |||||
20 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 36.82 | 1:17.51 | |||||
21 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.88 | 1:19.81 | |||||
22 | Lucas Bontidean | 2005 | Simklubben Poseidon | 38.37 | 1:20.11 | |||||
23 | Alexander Erlandsson | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 37.44 | 1:20.69 | |||||
24 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 40.42 | 1:22.12 | |||||
25 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.28 | 1:22.48 | |||||
26 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.23 | 1:23.43 | |||||
27 | Axel Sandberg | 2004 | Simklubben Poseidon | 39.91 | 1:25.00 | |||||
28 | Seth Nillund | 2005 | Trelleborg Sim | 40.15 | 1:25.19 | |||||
29 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 41.33 | 1:26.99 | |||||
30 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.04 | 1:28.22 | |||||
31 | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.11 | 1:28.26 | |||||
32 | August Ramberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.26 | 1:31.86 | |||||
33 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.36 | 1:32.28 | |||||
34 | Simon Myrvold | 2003 | Simklubben Poseidon | 44.51 | 1:33.71 | |||||
35 | Edvard Levau | 2004 | Simklubben Poseidon | 45.27 | 1:34.06 | |||||
36 | Axel Rydström | 2005 | Simklubben Poseidon | 44.06 | 1:34.26 | |||||
37 | Etienne Kondi | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.48 | 1:34.75 | |||||
38 | Olle Zetterström | 2003 | Simklubben Poseidon | 43.47 | 1:37.06 | |||||
39 | Amir El Tamemi | 2004 | Trelleborg Sim | 45.05 | 1:38.63 | |||||
- | Adam Wandergard | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Johan Rauer | 2002 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Linas Zigmantas | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Simon Andersson | 2004 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Daniel Li | 2002 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.77 | 59.20 | |||||
2 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.91 | 59.33 | |||||
3 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 28.95 | 59.88 | |||||
4 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.38 | 1:00.42 | |||||
5 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.98 | 1:00.60 | |||||
6 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.57 | 1:02.29 | |||||
7 | Pascal Björkman | 2001 | Simklubben Poseidon | 29.44 | 1:02.35 | |||||
8 | Lars Hallberg | 2001 | Trelleborg Sim | 29.68 | 1:03.08 | |||||
9 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.34 | 1:04.93 | |||||
10 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.66 | 1:05.15 | |||||
11 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.38 | 1:05.22 | |||||
- | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Bergstrand | 2000 | Simklubben Poseidon | 26.49 | 55.02 | |||||
2 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.78 | 57.78 | |||||
3 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.96 | 57.79 | |||||
4 | David Siöland | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.39 | 59.33 | |||||
5 | Daniel Lindkvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.56 | 1:01.06 | |||||
6 | Albert Nyhlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.27 | 1:01.35 | |||||
7 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Poseidon | 29.60 | 1:01.65 | |||||
8 | Alexander Mamichev | 2000 | Simklubben Poseidon | 32.34 | 1:07.70 | |||||
- | David Petrovic | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 26.09 | 53.51 | |||||
2 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 27.16 | 56.30 | |||||
3 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.99 | 57.60 | |||||
4 | Alexander Dahlén | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.49 | 57.80 | |||||
5 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 28.11 | 58.03 | |||||
6 | Marko Vasilijevic | 1999 | Simklubben Poseidon | 27.56 | 59.49 | |||||
7 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.04 | 1:00.12 | |||||
8 | Sebastian Lundgren | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.01 | 1:00.17 | |||||
9 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 28.86 | 1:00.93 | |||||
10 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.15 | 1:03.41 | |||||
11 | Jesper Hansson | 1998 | Trelleborg Sim | 30.72 | 1:05.25 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.17 | 1:02.71 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 10 oktober 2015 |
Licensierad till: Trelleborg Sim | Utskriftstid | 19:42 |