Tulokset Kalundborg Swim Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kalundborg Swim Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 november 2015 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.24 | 1:12.66 | |||||
2 | Sofie Ølgaard Hansen | 2004 | TVS Tårnborg IF | 40.60 | 1:24.78 | |||||
3 | Anne Sofie Devantier | 2004 | Vest-Brøndby | 38.23 | 1:24.92 | |||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 39.08 | 1:25.42 | |||||
5 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 38.00 | 1:25.47 | |||||
6 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 39.31 | 1:25.98 | |||||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.25 | 1:27.18 | |||||
8 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.24 | 1:31.48 | |||||
9 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.50 | 1:52.71 | |||||
10 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | Roskilde Svømning | 55.21 | 2:02.78 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 33.24 | 1:09.99 | |||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 34.14 | 1:11.71 | |||||
3 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.74 | 1:12.94 | |||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 33.64 | 1:13.27 | |||||
5 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 35.13 | 1:15.57 | |||||
6 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.66 | 1:16.60 | |||||
7 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.25 | 1:20.26 | |||||
8 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 37.03 | 1:22.67 | |||||
9 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 35.91 | 1:24.40 | |||||
10 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 38.70 | 1:26.74 | |||||
11 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 38.69 | 1:29.67 | |||||
12 | Amalie V. Sørensen | 2002 | Vest-Brøndby | 41.39 | 1:30.49 | |||||
13 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.90 | 1:31.74 | |||||
14 | Clara Kongsfelt | 2003 | Herlev Svømning | 44.22 | 1:37.26 | |||||
15 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 44.91 | 1:37.38 | |||||
16 | Emmanuella Nygaard | 2003 | Herlev Svømning | 45.33 | 1:38.01 | |||||
17 | Lucca Piel Høybye | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 42.46 | 1:43.02 | |||||
18 | Caroline Gerlach | 2002 | Roskilde Svømning | 50.36 | 1:47.31 | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 31.05 | 1:05.09 | |||||
2 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 33.42 | 1:10.59 | |||||
3 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.25 | 1:13.81 | |||||
4 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 37.23 | 1:21.33 | |||||
- | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.18 | 1:08.08 | |||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.52 | 1:08.30 | |||||
3 | Josefine Boisen | 1996 | Roskilde Svømning | 33.61 | 1:11.35 | |||||
4 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 35.79 | 1:21.06 | |||||
5 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 38.01 | 1:23.17 | |||||
6 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 39.33 | 1:27.62 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:39 |