Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 1600
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
11 december 2015 |
|
|
Stævne by |
|
|
Udskriftstidspunkt |
19:39 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 december 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
|
606 |
1:02.95 |
2:13.28 |
3:30.90 |
|
4:38.17 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
4:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
|
593 |
1:03.99 |
2:17.69 |
3:37.08 |
|
4:40.26 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:47.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
587 |
1:04.29 |
2:16.70 |
3:39.44 |
|
4:41.12 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:43.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Thor Nilsson Pedersen |
2000 |
|
572 |
1:06.10 |
2:19.92 |
3:38.43 |
|
4:43.64 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
4:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Johan Joensen |
2000 |
|
569 |
1:04.18 |
2:18.61 |
3:38.70 |
|
4:44.14 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:43.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Julius Thielst |
2000 |
|
563 |
1:03.35 |
2:17.56 |
3:40.11 |
|
4:45.06 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
|
549 |
1:09.36 |
2:20.94 |
3:40.46 |
|
4:47.50 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
|
546 |
1:06.99 |
2:19.30 |
3:41.62 |
|
4:47.99 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:55.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
|
543 |
1:01.51 |
2:16.28 |
3:43.52 |
|
4:48.63 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
4:43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
William Houen |
2001 |
|
541 |
1:04.34 |
2:17.06 |
3:41.93 |
|
4:48.89 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
4:51.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
|
521 |
1:08.32 |
2:23.44 |
3:48.15 |
|
4:52.59 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:58.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
|
521 |
1:07.01 |
2:23.62 |
3:45.91 |
|
4:52.63 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Alfred August Grubert |
2001 |
|
498 |
1:10.50 |
2:22.82 |
3:49.50 |
|
4:57.05 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
5:01.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
|
495 |
1:08.31 |
2:24.30 |
3:51.36 |
|
4:57.70 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
5:11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
|
492 |
1:10.79 |
2:27.11 |
3:48.41 |
|
4:58.25 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Matthias Hansen |
2001 |
|
477 |
1:06.08 |
2:21.18 |
3:54.78 |
|
5:01.37 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
5:13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Kristian Torp |
2000 |
|
472 |
1:07.76 |
2:25.58 |
3:50.85 |
|
5:02.44 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mads Møller |
2000 |
|
465 |
1:07.56 |
2:26.00 |
3:54.19 |
|
5:03.93 |
|
|
Kalundborg SK |
4:58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
|
461 |
1:08.61 |
2:29.57 |
3:51.21 |
|
5:04.66 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
5:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
|
444 |
1:13.96 |
2:28.65 |
4:00.28 |
|
5:08.49 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:13.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
444 |
1:12.44 |
2:30.97 |
4:01.41 |
|
5:08.55 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
5:15.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonas Hansen |
2001 |
|
442 |
1:05.39 |
2:24.22 |
3:57.92 |
|
5:09.12 |
|
|
Korsør Sv & Livr. Klub |
5:25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
August Bugge |
2000 |
|
438 |
1:13.61 |
2:32.48 |
3:59.21 |
|
5:09.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
August Weilguny |
2001 |
|
430 |
1:09.30 |
2:33.15 |
4:03.43 |
|
5:11.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
|
426 |
1:13.11 |
2:31.48 |
4:00.60 |
|
5:12.88 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
5:12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Frederik Bornemann |
2001 |
|
420 |
1:12.74 |
2:34.13 |
4:05.92 |
|
5:14.30 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
|
417 |
1:16.14 |
2:37.80 |
4:05.34 |
|
5:15.21 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
5:16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Christian K. Jensen |
2000 |
|
413 |
1:12.14 |
2:31.86 |
4:08.37 |
|
5:16.22 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
|
412 |
1:14.88 |
2:35.25 |
4:04.73 |
|
5:16.30 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
5:21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Valdemar Solok |
2001 |
|
409 |
1:14.52 |
2:33.24 |
4:05.66 |
|
5:17.24 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
5:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Roar Andersen |
2001 |
|
408 |
1:11.99 |
2:35.12 |
4:08.79 |
|
5:17.28 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
5:14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
|
396 |
1:11.25 |
2:37.91 |
4:01.92 |
|
5:20.49 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
5:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Anders Nielsen |
2001 |
|
388 |
1:15.83 |
2:36.24 |
4:14.28 |
|
5:22.61 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
5:29.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Tobias Hufeldt |
2001 |
|
388 |
1:11.33 |
2:34.92 |
4:07.67 |
|
5:22.88 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
5:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mathias Holm |
2001 |
|
365 |
1:18.07 |
2:41.25 |
4:17.99 |
|
5:29.25 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Frederik Røgind |
2001 |
|
360 |
1:16.02 |
2:42.36 |
4:14.90 |
|
5:30.96 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ej afslut på ryg 200 |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 |
Udskriftsdato |
11 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
19:39 |
|