Results for Distancestævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Distancestævne 2015 |
|
Udskriftsdato |
25 oktober 2015 |
|
|
Stævne by |
Taastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
14:33 |
|
|
Arrangør |
STT |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
25 oktober 2015 |
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:03.01 |
2:08.75 |
3:15.29 |
4:22.72 |
16:47.16 |
|
|
|
|
|
|
5:30.46 |
6:38.10 |
7:46.01 |
8:54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
10:02.15 |
11:09.63 |
12:17.78 |
13:25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
14:33.69 |
15:41.84 |
|
|
|
|
2 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
1:03.39 |
2:11.13 |
3:19.75 |
4:28.91 |
17:14.57 |
|
|
|
|
|
|
5:37.58 |
6:46.98 |
7:56.86 |
9:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10:16.73 |
11:26.88 |
12:36.48 |
13:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
14:57.77 |
16:07.05 |
|
|
|
|
3 |
Alexander Rendlev |
2001 |
VAT Copenhagen |
|
1:03.81 |
2:11.47 |
3:20.36 |
4:30.06 |
17:32.59 |
|
|
|
|
|
|
5:40.57 |
6:51.56 |
8:02.47 |
9:14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
10:25.50 |
11:37.15 |
12:48.47 |
14:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
15:11.81 |
16:23.18 |
|
|
|
|
4 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
1:05.06 |
2:14.77 |
3:24.86 |
4:36.42 |
17:51.51 |
|
|
|
|
|
|
5:47.85 |
6:59.61 |
8:11.13 |
9:23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10:35.98 |
11:48.62 |
13:02.13 |
14:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
15:28.17 |
16:40.70 |
|
|
|
|
5 |
Frederik Riedel Lentz |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:07.35 |
2:19.98 |
3:32.22 |
4:45.35 |
18:05.35 |
|
|
|
|
|
|
5:59.01 |
7:12.58 |
8:25.43 |
9:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
10:51.30 |
12:03.89 |
13:16.88 |
14:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
15:43.07 |
16:55.20 |
|
|
|
|
6 |
August Weilguny |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:07.13 |
2:19.56 |
3:32.26 |
4:45.74 |
18:06.16 |
|
|
|
|
|
|
5:59.04 |
7:11.71 |
8:24.49 |
9:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
10:50.52 |
12:03.35 |
13:16.45 |
14:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
15:42.86 |
16:55.46 |
|
|
|
|
7 |
August Bugge |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:09.80 |
2:21.96 |
3:34.10 |
4:46.01 |
18:12.98 |
|
|
|
|
|
|
5:58.11 |
7:10.69 |
8:23.65 |
9:36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
10:50.58 |
12:04.16 |
13:17.92 |
14:32.06 |
|
|
|
|
|
|
|
15:46.98 |
17:00.48 |
|
|
|
|
8 |
Rasmus Langvad |
2000 |
VAT Copenhagen |
|
1:06.81 |
2:20.66 |
3:34.69 |
4:48.42 |
18:16.73 |
|
|
|
|
|
|
6:02.29 |
7:16.29 |
8:29.77 |
9:43.68 |
|
|
|
|
|
|
|
10:57.05 |
12:10.91 |
13:24.93 |
14:39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
15:53.03 |
17:07.10 |
|
|
|
|
9 |
Jacob Holm |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
1:10.13 |
2:23.86 |
3:38.38 |
4:53.59 |
18:18.21 |
|
|
|
|
|
|
6:07.80 |
7:22.59 |
8:35.90 |
9:49.17 |
|
|
|
|
|
|
|
11:01.36 |
12:14.20 |
13:26.72 |
14:39.88 |
|
|
|
|
|
|
|
15:52.74 |
17:06.30 |
|
|
|
|
10 |
Mathias Luplau |
2001 |
Køge Svømmeklub |
|
1:07.74 |
2:19.74 |
3:32.72 |
4:46.53 |
18:27.95 |
|
|
|
|
|
|
6:00.20 |
7:14.74 |
8:29.57 |
9:44.20 |
|
|
|
|
|
|
|
10:58.98 |
12:14.81 |
13:30.01 |
14:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
15:59.78 |
17:14.70 |
|
|
|
|
11 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
VAT Copenhagen |
|
1:10.29 |
2:24.34 |
3:38.38 |
4:53.15 |
18:43.41 |
|
|
|
|
|
|
6:07.92 |
7:22.71 |
8:38.30 |
9:54.40 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.53 |
12:27.68 |
13:42.24 |
14:58.45 |
|
|
|
|
|
|
|
16:14.01 |
17:29.66 |
|
|
|
|
12 |
Daniel Hartkopf |
2001 |
Køge Svømmeklub |
|
1:11.48 |
2:27.35 |
3:44.25 |
5:00.52 |
18:51.45 |
|
|
|
|
|
|
6:16.08 |
7:31.63 |
8:47.42 |
10:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
11:18.14 |
12:34.01 |
13:49.47 |
15:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
16:22.05 |
17:37.80 |
|
|
|
|
13 |
Daniel Dyrved |
2000 |
VAT Copenhagen |
|
1:07.82 |
2:22.04 |
3:37.09 |
4:52.75 |
18:52.13 |
|
|
|
|
|
|
6:08.87 |
7:25.86 |
8:42.83 |
9:59.83 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.54 |
12:33.80 |
13:50.72 |
15:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
16:24.50 |
17:40.66 |
|
|
|
|
14 |
Victor N Andersen |
2000 |
VAT Copenhagen |
|
1:10.37 |
2:24.70 |
3:39.42 |
4:55.18 |
19:00.46 |
|
|
|
|
|
|
6:11.36 |
7:29.26 |
8:46.32 |
10:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
11:21.72 |
12:39.85 |
13:56.88 |
15:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
16:32.15 |
17:47.73 |
|
|
|
|
15 |
Thor B. Hansen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
1:09.61 |
2:24.74 |
3:41.29 |
4:58.16 |
19:05.50 |
|
|
|
|
|
|
6:15.17 |
7:32.16 |
8:49.89 |
10:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11:24.17 |
12:40.84 |
13:57.39 |
15:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
16:33.36 |
17:51.36 |
|
|
|
|
16 |
Valdemar Solok |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:11.24 |
2:27.82 |
3:46.11 |
5:04.28 |
19:09.94 |
|
|
|
|
|
|
6:22.46 |
7:40.25 |
8:57.64 |
10:15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
11:32.84 |
12:50.56 |
14:07.14 |
15:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
16:41.34 |
17:56.72 |
|
|
|
|
17 |
Mert Kaya |
2001 |
Køge Svømmeklub |
|
1:10.54 |
2:26.83 |
3:43.73 |
5:01.69 |
19:18.37 |
|
|
|
|
|
|
6:19.63 |
7:37.97 |
8:56.44 |
10:14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
11:33.61 |
12:51.21 |
14:11.34 |
15:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
16:46.91 |
18:05.33 |
|
|
|
|
18 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
|
1:12.98 |
2:31.08 |
3:49.04 |
5:08.17 |
19:23.01 |
|
|
|
|
|
|
6:25.83 |
7:44.03 |
9:02.75 |
10:21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
11:39.75 |
12:57.77 |
14:15.71 |
15:33.36 |
|
|
|
|
|
|
|
16:51.33 |
18:08.54 |
|
|
|
|
19 |
Mathias Nørskov |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:13.18 |
2:31.27 |
3:51.99 |
5:12.55 |
19:50.08 |
|
|
|
|
|
|
6:33.20 |
7:53.93 |
9:13.42 |
10:33.91 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.60 |
13:13.68 |
14:33.85 |
15:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
17:14.27 |
18:34.38 |
|
|
|
|
20 |
Nikolai Vaabengaard Olsen |
2001 |
VAT Copenhagen |
|
1:17.14 |
2:40.51 |
4:04.87 |
5:30.24 |
21:03.43 |
|
|
|
|
|
|
6:54.83 |
8:19.87 |
9:45.48 |
11:12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
12:37.22 |
14:04.00 |
15:29.53 |
16:55.91 |
|
|
|
|
|
|
|
18:23.09 |
19:47.30 |
|
|
|
|
21 |
Karl-Emil Rohr |
2001 |
VAT Copenhagen |
|
1:18.91 |
2:45.49 |
4:13.20 |
5:41.41 |
21:51.75 |
|
|
|
|
|
|
7:10.71 |
8:39.17 |
10:07.80 |
11:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
13:07.19 |
14:33.39 |
16:01.85 |
17:29.58 |
|
|
|
|
|
|
|
18:57.65 |
20:26.39 |
|
|
|
|
- |
Scott Steenberg |
2000 |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
25 oktober 2015 |
Licens til Swim Team Taastrup |
Udskriftstidspunkt |
14:33 |
|