Tulokset IKM aluekilpailu, Häme/Kaakkois-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
LR IKM 2015 alkukilpailut HKS |
|
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
12:29 |
|
|
Järjestäjä |
TaTU ja UiTa |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
31 lokakuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 14 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 2:10,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Lehtonen |
2001 |
|
332 |
35.59 |
1:14.18 |
1:54.00 |
|
2:33.16 |
|
|
TaTu Tampere |
2:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pirkka Perkola |
2001 |
|
332 |
35.67 |
1:14.89 |
1:55.12 |
|
2:33.23 |
|
|
TaTu Tampere |
2:38.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Perttu Mikkola |
2001 |
|
322 |
35.28 |
1:14.79 |
1:55.22 |
|
2:34.80 |
|
|
Nokian Pyry |
2:42.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 15 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 2:10,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
472 |
32.34 |
1:07.15 |
1:41.91 |
|
2:16.21 |
|
|
TaTu Tampere |
2:19.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
463 |
31.14 |
1:06.47 |
1:42.33 |
|
2:17.15 |
|
|
Uinti Tampere |
2:23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antti Hakkarainen |
2000 |
|
430 |
33.01 |
1:08.38 |
1:44.61 |
|
2:20.56 |
|
|
TaTu Tampere |
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
392 |
33.22 |
1:09.31 |
1:47.03 |
|
2:24.97 |
|
|
Uinti Tampere |
2:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niklas Uitto |
2000 |
|
386 |
33.76 |
1:10.91 |
1:48.96 |
|
2:25.71 |
|
|
Uinti Tampere |
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Teemu Viitanen |
2000 |
|
380 |
33.52 |
1:10.94 |
1:48.74 |
|
2:26.46 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Valtteri Länsipuro |
2000 |
|
335 |
35.19 |
1:13.48 |
1:53.17 |
|
2:32.68 |
|
|
Nokian Pyry |
2:37.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
286 |
36.48 |
1:17.28 |
1:59.74 |
|
2:41.05 |
|
|
Nokian Pyry |
2:39.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Tatu Korhonen |
2000 |
|
239 |
37.78 |
1:20.55 |
2:06.35 |
|
2:50.95 |
|
|
Uinti Tampere |
2:49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jakob Sievers |
2000 |
|
|
|
|
|
|
2:16.94 |
|
|
Uinti Tampere |
2:19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 16 v |
P16 LRIKM-ennätys Christoffer Fredrikson, Cetus, 2:03,80 2013 |
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 |
P14 LRIKM-ennätys Niki Karlsson, HSS, 2:10,97 2014 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aapo Eerola |
1999 |
|
440 |
33.27 |
1:08.97 |
1:44.43 |
|
2:19.43 |
|
|
TaTu Tampere |
2:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 |
Tulostuspäivämäärä |
01 marraskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
12:29 |
|