Resultat för Höstsimiaden 2015, Staffanstorp
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Höstsimiaden | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | Sk Triton och Skånesim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 25, 100m Ryggsim Herrar 12år, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.92 | 1:13.90 | |||||
2 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 36.21 | 1:14.69 | |||||
3 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.83 | 1:15.99 | |||||
4 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 37.18 | 1:16.00 | |||||
5 | Nils Tired | 2003 | Simklubben Poseidon | 37.01 | 1:16.19 | |||||
6 | Joel Henriksson | 2003 | Simklubben Poseidon | 38.70 | 1:19.94 | |||||
7 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 39.00 | 1:20.16 | |||||
8 | Arvid Nilsson | 2003 | Simklubben Triton | 40.80 | 1:21.27 | |||||
9 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.97 | 1:24.03 | |||||
10 | Liam Bech | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.60 | 1:25.05 | |||||
11 | Gabriel Agardh | 2003 | Simklubben Hajen | 41.11 | 1:25.16 | |||||
12 | Ivan Sivolov | 2003 | Simklubben Poseidon | 42.32 | 1:26.46 | |||||
13 | Petter Jörud | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.02 | 1:26.58 | |||||
14 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.28 | 1:27.43 | |||||
15 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.40 | 1:27.44 | |||||
16 | Hampus Erdös | 2003 | Simklubben Lödde | 43.34 | 1:28.26 | |||||
17 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.06 | 1:29.53 | |||||
18 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.33 | 1:30.36 | |||||
19 | Eddie Nilsson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.85 | 1:32.35 | |||||
20 | Jacob Baxmann | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.88 | 1:32.94 | |||||
21 | Oskar Lövberg | 2003 | Simklubben Triton | 45.97 | 1:34.25 | |||||
22 | Arvid Axelsson | 2003 | Simklubben Ran | 47.57 | 1:35.50 | |||||
23 | Carl Elmer | 2003 | Simklubben Poseidon | 47.31 | 1:35.73 | |||||
24 | Svante Vilhelmsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.76 | 1:36.32 | |||||
25 | Olle Zetterström | 2003 | Simklubben Poseidon | 50.70 | 1:41.99 | |||||
26 | Filip af Klinteberg | 2003 | Simklubben Triton | 47.99 | 1:42.52 | |||||
27 | Etienne Kondi | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 53.44 | 1:49.52 | |||||
28 | David Li Shi Jun | 2003 | Simklubben Ran | 53.25 | 1:51.86 | |||||
29 | Leith Al-Sheesh | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 58.18 | 1:57.58 | |||||
- | Daniel Alim | 2003 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
- | Lukas Kron Larsson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elliot Hagander | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 18:19 |