Tulokset Masters-mestaruuskilpailut
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Mastersmestaruuskilpailut 2015 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 11:52 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti, Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 lokakuu 2015 |
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Pekka Sortila | 1935 | 51.64 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 53.40 | |||||||||
2 | Kalevi Seppelin | 1935 | 55.03 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 57.48 | |||||||||
3 | Pentti Keränen | 1935 | 1:03.81 | |||||||
Cetus Espoo | 57.84 | |||||||||
4 | Sauli Juhani Uusi-Kokko | 1933 | 2:15.74 | |||||||
Kauhajoen Karhu | 2:18.72 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Erik Forslund | 1937 | 42.42 | |||||||
Hellas Simklubb | 41.31 | |||||||||
2 | Lauri Malk | 1937 | 48.22 | |||||||
Cetus Espoo | 44.02 | |||||||||
3 | Martti Lahti | 1937 | 55.49 | |||||||
Cetus Espoo | 52.97 | |||||||||
4 | Pertti Savolainen | 1937 | 1:23.06 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Mikko Sirkka | 1945 | 42.70 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
2 | Karl-Gustav Lönnberg | 1942 | 45.77 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 46.74 | |||||||||
3 | Mauri Ekholm | 1943 | 46.49 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 46.18 | |||||||||
4 | Asko Saarinen | 1942 | 48.57 | |||||||
Vetehiset | 47.38 | |||||||||
5 | Risto Åman | 1941 | 50.27 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 50.58 | |||||||||
6 | Harri Salonen | 1944 | 56.71 | |||||||
Cetus Espoo | 55.75 | |||||||||
7 | Karl-Erik Malmberg | 1945 | 1:03.04 | |||||||
Helsingin Uimarit | 59.29 | |||||||||
8 | Juhani Soininen | 1941 | 1:05.43 | |||||||
Cetus Espoo | 1:17.34 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Kjell Hanserius | 1947 | 36.21 | |||||||
Hellas Simklubb | 35.43 | |||||||||
2 | Hannu Kuokkanen | 1948 | 37.75 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 37.19 | |||||||||
3 | Martti Nurmi | 1947 | 43.39 | |||||||
Turun Uimarit | 43.34 | |||||||||
4 | Matti Väätänen | 1947 | 1:03.12 | |||||||
Cetus Espoo | 57.63 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Peep Kesküla | 1954 | 36.71 | |||||||
Meisterujumise U-Klubi | 36.56 | |||||||||
2 | Juha Lairola | 1955 | 39.32 | |||||||
Aurajoen Uinti | 37.96 | |||||||||
3 | Ilkka Keskinen | 1952 | 40.12 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 39.42 | |||||||||
4 | Tapani Tuomiranta | 1951 | 43.00 | |||||||
Koovee | 40.84 | |||||||||
5 | Ralf Lindblad | 1951 | 44.83 | |||||||
Raision Urheilijat | 44.43 | |||||||||
6 | Heikki Pykäläinen | 1952 | 44.99 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 43.89 | |||||||||
7 | Ralf Sund | 1955 | 46.78 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 46.04 | |||||||||
8 | Juha Kainulainen | 1954 | 50.06 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 50.30 | |||||||||
9 | Markku Nousiainen | 1954 | 1:16.96 | |||||||
Keravan Uimarit | 1:08.61 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Andrey Monin | 1960 | 34.21 | |||||||
Neva Stars | 34.50 | |||||||||
2 | Juha Iivonen | 1959 | 34.71 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | 33.78 | |||||||||
3 | Tom Nylund | 1959 | 39.29 | |||||||
Rauman Uimaseura | 37.67 | |||||||||
4 | Lauri Multanen | 1959 | 39.65 | |||||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
5 | Jorma Heinonen | 1958 | 44.65 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 43.01 | |||||||||
6 | Ari Hakala | 1956 | 45.49 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Seppo Hytönen | 1956 | 47.53 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 44.26 | |||||||||
8 | Heikki Jünger | 1958 | 51.79 | |||||||
Aurajoen Uinti | 47.53 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Janne Virtanen | 1964 | 30.74 | |||||||
Speedo Masters Finland C | 29.97 | |||||||||
2 | Lauri Heikkilä | 1964 | 34.83 | |||||||
S.C.Pingviinit | 34.17 | |||||||||
3 | Jouni Paukkonen | 1962 | 37.00 | |||||||
Varkauden Uimarit | 35.64 | |||||||||
4 | Henri Räty | 1963 | 37.17 | |||||||
Keravan Uimarit | 36.00 | |||||||||
5 | Mikko Viitala | 1962 | 37.23 | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
6 | Taito Nurmi | 1961 | 40.12 | |||||||
Aurajoen Uinti | 39.57 | |||||||||
7 | Juha Ervasti | 1965 | 40.89 | |||||||
Oulun Lohet | 40.03 | |||||||||
8 | Riku Muttilainen | 1965 | 43.25 | |||||||
Cetus Espoo | 42.86 | |||||||||
9 | Alex Pakaslahti | 1965 | 43.59 | |||||||
Vanders | 43.80 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jaakko Heimo | 1968 | 31.02 | |||||||
Aurajoen Uinti | 32.02 | |||||||||
2 | Panu Hiltunen | 1966 | 34.48 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 33.00 | |||||||||
3 | Pasi Rönkkö | 1970 | 34.73 | |||||||
S.C.Pingviinit | 35.50 | |||||||||
4 | Kai Mustonen | 1966 | 35.82 | |||||||
Seinäjoen Uimarit-58 | 34.97 | |||||||||
5 | Tuomas Iivanainen | 1970 | 36.07 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 35.30 | |||||||||
6 | Petri Paajanen | 1966 | 37.35 | |||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
7 | Juhana Lounela | 1969 | 37.94 | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 35.67 | |||||||||
8 | Mika Lehto | 1970 | 40.42 | |||||||
Uintiklubi Nereus | 42.05 | |||||||||
9 | Jorma Puustinen | 1969 | 43.98 | |||||||
Kuopion Uimaseura | 42.39 | |||||||||
10 | Matti Voitto Saraneva | 1970 | 48.08 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 47.56 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Sami Wahlman | 1973 | 33.63 | |||||||
Vanders | 33.43 | |||||||||
2 | Jens Söderholm | 1972 | 40.66 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | 41.09 | |||||||||
3 | Sami Uitti | 1971 | 40.85 | |||||||
Cetus Espoo | 43.34 | |||||||||
4 | Ari Savulahti | 1972 | 46.75 | |||||||
Riihimäen Uimaseura | 51.08 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Jussi Koivisto | 1979 | 33.51 | |||||||
Tuusulan Uimaseura | 32.49 | |||||||||
2 | Timo Haikola | 1979 | 33.56 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Marko Isomaa | 1977 | 34.49 | |||||||
Loimaan Uimaseura | 33.20 | |||||||||
4 | Petr Iakovlev | 1979 | 37.45 | |||||||
Neva Stars | 35.75 | |||||||||
5 | Janne Moilanen | 1977 | 42.77 | |||||||
S.C.Pingviinit | ||||||||||
6 | Pekka Mitjonen | 1977 | 44.13 | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Mikko Arponen | 1980 | DNS | |||||||
Uintiklubi Nereus | 31.23 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Teemu Hellas | 1982 | 28.41 | |||||||
Cetus Espoo | 27.75 | |||||||||
2 | Kaleva Latvala | 1984 | 30.64 | |||||||
Kokkolan Uimaseura | 30.38 | |||||||||
3 | Ville-Matti Erkintalo | 1982 | 32.91 | |||||||
S.C.Pingviinit | 34.19 | |||||||||
4 | Tuomas Korvenkangas | 1984 | 35.83 | |||||||
Uintiklubi Nereus | ||||||||||
5 | Janne Hamari | 1983 | 43.54 | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | 44.60 | |||||||||
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | |||||||||
1 | Juho Allonen | 1989 | 29.38 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 28.85 | |||||||||
2 | Antti Viilos | 1989 | 29.44 | |||||||
Swimming Jyväskylä | 28.76 | |||||||||
3 | Janne Saraluhta | 1986 | 30.99 | |||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | 30.83 | |||||||||
4 | Janne Parkkila | 1986 | 31.70 | |||||||
Joensuun Uimaseura | 31.00 | |||||||||
5 | Jarkko Kaunisto | 1986 | 33.21 | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Jari Mäkäläinen | 1986 | 33.91 | |||||||
Helsingin Uimarit | 32.95 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.04 | Tulostuspäivämäärä | 24 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 11:52 |