Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 505 | 35.21 | 1:13.14 | 1:52.15 | 2:30.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 477 | 36.51 | 1:15.12 | 1:54.57 | 2:33.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 458 | 36.91 | 1:16.42 | 1:56.63 | 2:35.88 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 432 | 37.72 | 1:17.67 | 1:58.29 | 2:38.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 421 | 38.98 | 1:20.02 | 2:01.13 | 2:40.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 417 | 38.71 | 1:19.94 | 2:00.86 | 2:40.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Signe Thomsen | 2003 | 413 | 38.47 | 1:19.13 | 2:00.74 | 2:41.37 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Caroline Broholm | 2003 | 401 | 36.90 | 1:17.90 | 2:01.45 | 2:42.96 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lærke Høgsted | 2003 | 399 | 38.60 | 1:19.94 | 2:01.72 | 2:43.20 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Karoline Lagoni | 2003 | 395 | 38.94 | 1:21.41 | 2:03.88 | 2:43.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Selma Pruzljanin | 2003 | 394 | 39.09 | 1:20.25 | 2:02.52 | 2:43.92 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 388 | 38.15 | 1:19.87 | 2:02.72 | 2:44.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 382 | 40.07 | 1:21.73 | 2:04.35 | 2:45.59 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 379 | 40.15 | 1:22.20 | 2:04.68 | 2:46.05 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 378 | 40.26 | 1:22.30 | 2:04.91 | 2:46.14 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | My Phuong Bui | 2003 | 376 | 39.85 | 1:21.39 | 2:03.80 | 2:46.47 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 375 | 39.51 | 1:21.95 | 2:04.90 | 2:46.64 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 356 | 39.56 | 1:21.98 | 2:04.41 | 2:49.47 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 330 | 42.65 | 1:26.80 | 2:11.24 | 2:53.74 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 329 | 40.50 | 1:25.01 | 2:10.36 | 2:53.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Katrine Mols | 2003 | 300 | 42.10 | 1:27.96 | 2:14.65 | 2:59.35 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Christine Krogh | 2003 | 278 | 42.26 | 1:27.93 | 2:15.79 | 3:03.96 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Lærke Asmussen | 2003 | Akut syg | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 413 | 38.85 | 1:19.78 | 2:00.78 | 2:41.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 405 | 39.46 | 1:21.20 | 2:02.59 | 2:42.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 392 | 38.67 | 1:20.68 | 2:03.42 | 2:44.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 380 | 38.89 | 1:21.26 | 2:04.26 | 2:45.81 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 378 | 39.73 | 1:21.86 | 2:04.32 | 2:46.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | 371 | 39.81 | 1:21.66 | 2:04.72 | 2:47.22 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mia Hvarre | 2004 | 360 | 39.92 | 1:22.89 | 2:06.54 | 2:48.86 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Fenja Romanski | 2005 | 340 | 40.27 | 1:23.69 | 2:08.50 | 2:52.07 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Louise Lie Thisted | 2005 | 333 | 41.61 | 1:26.38 | 2:10.98 | 2:53.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malou Sejr | 2005 | 319 | 43.34 | 1:27.85 | 2:12.24 | 2:55.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 318 | 42.07 | 1:27.56 | 2:12.23 | 2:55.89 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Helga Bak | 2004 | 304 | 42.30 | 1:27.45 | 2:13.76 | 2:58.59 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 299 | 43.44 | 1:30.05 | 2:16.44 | 2:59.61 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 296 | 42.90 | 1:29.01 | 2:14.86 | 3:00.14 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sia Aagaard | 2004 | 294 | 43.78 | 1:30.32 | 2:16.81 | 3:00.63 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Anna Toft Petersen | 2004 | 290 | 42.36 | 1:29.12 | 2:16.86 | 3:01.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura S. Olesen | 2005 | 288 | 44.31 | 1:31.43 | 2:16.83 | 3:01.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anna Varming | 2005 | 287 | 44.65 | 1:30.57 | 2:17.30 | 3:02.04 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 285 | 43.90 | 1:29.93 | 2:17.52 | 3:02.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 279 | 44.46 | 1:31.67 | 2:19.11 | 3:03.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 275 | 44.18 | 1:31.39 | 2:19.12 | 3:04.67 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 258 | 44.70 | 1:32.80 | 2:20.88 | 3:08.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Louise Sunesen | 2005 | 255 | 44.41 | 1:32.06 | 2:20.98 | 3:09.37 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DSQ | Ej forsat bev v/150m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:53 |