Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 1, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esv Awesome | 2003 | 500 | 1:57.48 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 29.49 | 58.39 | |||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 29.55 | 1:27.94 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 29.54 | 1:57.48 | |||||||
2 | As Piger 1 | 2003 | 465 | 2:00.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Stecher | 2003 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 28.26 | 58.32 | |||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 31.19 | 1:29.51 | |||||||
Marta Woroniecka | 2003 | 30.80 | 2:00.31 | |||||||
3 | Vs Piger | 2003 | 460 | 2:00.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Josefine Heuer | 2003 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 29.83 | 1:01.02 | |||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 30.41 | 1:31.43 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 29.34 | 2:00.77 | |||||||
4 | Horsens Piger 3 | 2003 | 424 | 2:04.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 30.71 | 1:01.92 | |||||||
Maria K. Kirkmand | 2003 | 33.00 | 1:34.92 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 29.18 | 2:04.10 | |||||||
5 | Sto Powerpuf Piger | 2003 | 408 | 2:05.65 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
My Phuong Bui | 2003 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 30.92 | 1:01.92 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 31.77 | 1:33.69 | |||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 31.96 | 2:05.65 | |||||||
6 | Esbjerg Piger | 2003 | 404 | 2:06.06 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 30.44 | 1:01.77 | |||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 33.46 | 1:35.23 | |||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 30.83 | 2:06.06 | |||||||
7 | Esv Besties | 2003 | 400 | 2:06.49 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 31.70 | 1:03.58 | |||||||
Ella Christiansen | 2003 | 31.53 | 1:35.11 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 31.38 | 2:06.49 | |||||||
8 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 395 | 2:07.07 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Katrine Mols | 2003 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 31.16 | 1:03.69 | |||||||
Martha Bjerg | 2004 | 32.00 | 1:35.69 | |||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 31.38 | 2:07.07 | |||||||
9 | Hsc Micro Monstars | 2003 | 394 | 2:07.16 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 35.12 | 35.12 | |||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 31.89 | 1:07.01 | |||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 30.00 | 1:37.01 | |||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 30.15 | 2:07.16 | |||||||
10 | Kolding Piger Kolding | 2004 | 384 | 2:08.28 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Cecilie Batz | 2003 | 31.93 | 31.93 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 31.80 | 1:03.73 | |||||||
Marie Louise Jørgensen | 2003 | 33.00 | 1:36.73 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 31.55 | 2:08.28 | |||||||
11 | Silkeborg Piger | 2003 | 343 | 2:13.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Egerup | 2003 | |||||||||
Line Lyskjær | 2003 | |||||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | |||||||||
Line Frederiksen | 2003 | 2:13.14 | 2:13.14 | |||||||
12 | Odder Piger | 2003 | 334 | 2:14.34 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 34.49 | 1:07.92 | |||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 35.00 | 1:42.92 | |||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 31.42 | 2:14.34 | |||||||
13 | Esv Goodies | 2003 | 333 | 2:14.45 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 34.50 | 1:08.40 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 32.83 | 1:41.23 | |||||||
Mia Hvarre | 2004 | 33.22 | 2:14.45 | |||||||
14 | As Piger 2 | 2003 | 333 | 2:14.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Matilde Iversen | 2003 | |||||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | |||||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | |||||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 2:14.53 | 2:14.53 | |||||||
15 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 293 | 2:20.31 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 34.98 | 34.98 | |||||||
Sia Aagaard | 2004 | 34.85 | 1:09.83 | |||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 34.89 | 1:44.72 | |||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 35.59 | 2:20.31 | |||||||
- | Agf Piger 1 | 2003 | DSQ | Holdkapkort for sent | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Agf Piger 2 | 2003 | DSQ | Holdkapkort for sent | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Horsens Piger 4 | 2003 | DSQ | tyvstart 2. svømmer | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Henriksen | 2005 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esv Awesome | 2002 | 353 | 1:54.24 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Casper Brinch | 2002 | 28.31 | 56.49 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 29.35 | 1:25.84 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 28.40 | 1:54.24 | |||||||
2 | Hsc Micro Monstars | 2002 | 352 | 1:54.34 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Julius Henriksen | 2002 | 27.90 | 27.90 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 29.73 | 57.63 | |||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 28.95 | 1:26.58 | |||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 27.76 | 1:54.34 | |||||||
3 | As Drenge 1 | 2002 | 330 | 1:56.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Ruben C. Nørgaard | 2002 | 28.79 | 55.90 | |||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 30.29 | 1:26.19 | |||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 30.67 | 1:56.86 | |||||||
4 | Svendborg | 2002 | 328 | 1:57.07 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 29.97 | 57.05 | |||||||
Hjalte Flader | 2002 | 30.31 | 1:27.36 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 29.71 | 1:57.07 | |||||||
5 | Esbjerg Drenge | 2002 | 326 | 1:57.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 28.69 | 28.69 | |||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 29.00 | 57.69 | |||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 29.54 | 1:27.23 | |||||||
Elias Marius Elsgaard | 2004 | 30.06 | 1:57.29 | |||||||
6 | Sto Sharks | 2002 | 325 | 1:57.45 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 28.47 | 28.47 | |||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 29.20 | 57.67 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 30.07 | 1:27.74 | |||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 29.71 | 1:57.45 | |||||||
7 | Hsk Drenge | 2002 | 297 | 2:00.95 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 31.89 | 1:03.35 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 30.03 | 1:33.38 | |||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 27.57 | 2:00.95 | |||||||
8 | Horsens Drenge 3 | 2003 | 294 | 2:01.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Christian Johannesen | 2003 | 31.26 | 59.46 | |||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 31.77 | 1:31.23 | |||||||
Rasmus Terkelsen | 2002 | 30.19 | 2:01.42 | |||||||
9 | Thisted Drenge | 2002 | 286 | 2:02.50 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mads Kloster | 2002 | 27.51 | 27.51 | |||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 30.46 | 57.97 | |||||||
Paw Jensby Madsen | 2002 | 32.28 | 1:30.25 | |||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 32.25 | 2:02.50 | |||||||
10 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2002 | 280 | 2:03.37 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
William Sloth | 2003 | 31.35 | 31.35 | |||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 29.87 | 1:01.22 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 30.88 | 1:32.10 | |||||||
Andreas Jørgensen | 2003 | 31.27 | 2:03.37 | |||||||
11 | Esv Besties | 2002 | 280 | 2:03.42 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 30.98 | 30.98 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 30.46 | 1:01.44 | |||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 30.69 | 1:32.13 | |||||||
Jacob Christensen | 2002 | 31.29 | 2:03.42 | |||||||
12 | Silkeborg Drenge | 2002 | 277 | 2:03.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 30.94 | 30.94 | |||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 29.83 | 1:00.77 | |||||||
Marius Gystad | 2003 | 31.99 | 1:32.76 | |||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 31.07 | 2:03.83 | |||||||
13 | Odder Drenge | 2002 | 267 | 2:05.31 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 32.37 | 32.37 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 31.93 | 1:04.30 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 32.67 | 1:36.97 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 28.34 | 2:05.31 | |||||||
14 | Esv Goodies | 2002 | 218 | 2:14.18 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 34.23 | 1:06.84 | |||||||
Sune Schaarup | 2003 | 34.41 | 1:41.25 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 32.93 | 2:14.18 | |||||||
- | Agf Drenge 1 | 2002 | DSQ | Holdkapkort for sent | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Agf Drenge 2 | 2002 | DSQ | Holdkapkort for sent | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sto Superboyz | 2002 | DSQ | Tyvstart 2. svømmer | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 32.38 | 32.38 | |||||||
- | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | DSQ | Forkert rækkefølge | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 531 | 1:08.73 | 2:25.12 | 3:38.20 | 4:50.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lærke Høgsted | 2003 | 509 | 1:09.81 | 2:24.92 | 3:38.71 | 4:54.07 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 495 | 1:09.47 | 2:24.96 | 3:40.66 | 4:56.82 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 467 | 1:12.05 | 2:29.31 | 3:45.39 | 5:02.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 460 | 1:11.92 | 2:29.54 | 3:45.31 | 5:04.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Karoline Lagoni | 2003 | 458 | 1:11.69 | 2:29.53 | 3:47.81 | 5:04.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 435 | 1:11.62 | 2:29.35 | 3:48.77 | 5:10.02 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Selma Pruzljanin | 2003 | 429 | 5:11.42 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ella Christiansen | 2003 | 424 | 1:13.00 | 2:31.63 | 3:52.18 | 5:12.48 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 399 | 5:19.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 393 | 5:20.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Line Lyskjær | 2003 | 391 | 4:42.71 | 5:21.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 390 | 4:42.92 | 5:21.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 377 | 4:44.14 | 5:24.99 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
15 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 359 | 1:18.90 | 2:43.62 | 4:09.70 | 5:30.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Alma Burgaard | 2003 | 359 | 5:30.36 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christine Krogh | 2003 | 347 | 5:34.19 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 340 | 1:18.23 | 2:43.63 | 4:10.55 | 5:36.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 337 | 1:18.37 | 2:44.90 | 4:11.77 | 5:37.50 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Katrine Mols | 2003 | 332 | 1:19.45 | 2:46.33 | 4:14.60 | 5:39.18 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 473 | 1:12.44 | 2:29.88 | 3:47.66 | 5:01.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 472 | 1:12.23 | 2:29.82 | 3:46.73 | 5:01.53 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 472 | 1:13.79 | 2:30.57 | 3:47.05 | 5:01.54 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 425 | 1:14.13 | 2:33.84 | 3:54.41 | 5:12.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Aurelia Pedersen | 2004 | 377 | 1:14.91 | 2:37.54 | 4:01.38 | 5:24.96 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Martha Bjerg | 2004 | 372 | 1:17.92 | 2:41.77 | 4:05.72 | 5:26.42 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 346 | 1:19.17 | 2:43.57 | 4:09.11 | 5:34.46 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 338 | 1:20.18 | 2:46.57 | 4:13.36 | 5:37.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Victoria Underbjerg | 2004 | 313 | 1:21.08 | 2:48.96 | 4:17.51 | 5:45.88 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 312 | 1:22.97 | 2:53.49 | 4:21.56 | 5:46.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Anna Varming | 2005 | 302 | 1:23.58 | 2:54.89 | 4:24.30 | 5:49.83 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 516 | 1:03.97 | 2:10.93 | 3:18.64 | 4:25.18 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 513 | 1:03.25 | 2:11.19 | 3:19.41 | 4:25.68 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 469 | 1:03.94 | 2:14.12 | 3:25.56 | 4:33.73 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Andreas Blaaberg | 2002 | 439 | 1:06.32 | 2:18.13 | 3:29.78 | 4:39.92 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 436 | 1:07.07 | 2:18.16 | 3:29.97 | 4:40.50 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | William Vig Stærmose | 2002 | 412 | 1:08.52 | 2:21.84 | 3:34.01 | 4:45.84 | |||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Casper Brinch | 2002 | 402 | 1:09.27 | 2:21.71 | 3:34.20 | 4:48.26 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Filip Cederstrøm | 2002 | 398 | 1:08.96 | 2:22.74 | 3:36.74 | 4:49.17 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | William Svarer | 2002 | 396 | 1:07.67 | 2:21.74 | 3:36.88 | 4:49.74 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Emil Frydenholm | 2002 | 391 | 1:07.93 | 2:21.75 | 3:35.60 | 4:50.83 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 381 | 1:08.62 | 2:22.93 | 3:37.58 | 4:53.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Oliver L Nelander | 2002 | 356 | 1:10.81 | 2:26.66 | 3:43.38 | 5:00.19 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Petersen | 2002 | 353 | 1:10.50 | 2:27.59 | 3:44.24 | 5:00.96 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Daniel Gallacher | 2002 | 325 | 1:11.56 | 2:30.56 | 3:50.08 | 5:09.35 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Hjalte Andersen | 2002 | 320 | 1:12.61 | 2:32.28 | 3:51.29 | 5:10.87 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Nikolaj Petlin Koch | 2002 | DNF | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jakob Tietgen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 364 | 1:12.53 | 2:28.98 | 3:44.49 | 4:57.93 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 363 | 1:10.91 | 2:27.91 | 3:44.19 | 4:58.08 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Alex Søndergaard | 2003 | 359 | 1:11.49 | 2:28.42 | 3:44.73 | 4:59.33 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 349 | 1:11.69 | 2:28.74 | 3:46.08 | 5:01.98 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Nygaard | 2003 | 343 | 1:11.45 | 2:29.23 | 3:47.47 | 5:03.81 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
6 | Daniel Damsbo | 2003 | 341 | 1:12.53 | 2:29.98 | 3:48.26 | 5:04.46 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Marius Gystad | 2003 | 312 | 1:13.51 | 2:33.73 | 3:54.88 | 5:13.70 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 525 | 34.57 | 1:11.55 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 501 | 33.60 | 1:12.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma Stecher | 2003 | 468 | 33.87 | 1:14.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 455 | 35.33 | 1:15.03 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Christiansen | 2003 | 455 | 33.34 | 1:15.05 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 453 | 35.69 | 1:15.14 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 451 | 34.83 | 1:15.27 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Caroline Broholm | 2003 | 440 | 35.30 | 1:15.87 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Signe Thomsen | 2003 | 417 | 36.42 | 1:17.23 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | 416 | 35.20 | 1:17.34 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Anna Bull Kramer | 2003 | 405 | 37.24 | 1:18.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 404 | 39.24 | 1:18.09 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Amalie Kristensen | 2003 | 394 | 38.18 | 1:18.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Michelle Philipsen | 2003 | 389 | 35.08 | 1:19.08 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
15 | Josefine Heuer | 2003 | 386 | 36.31 | 1:19.24 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Amalie Kanstrup | 2003 | 381 | 37.80 | 1:19.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ella Christiansen | 2003 | 375 | 37.80 | 1:20.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 370 | 37.48 | 1:20.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 369 | 38.44 | 1:20.48 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | 361 | 37.08 | 1:21.09 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
21 | Cecilie Batz | 2003 | 360 | 39.67 | 1:21.14 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Marta Woroniecka | 2003 | 359 | 37.65 | 1:21.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mia Borgensgaard | 2003 | 357 | 37.60 | 1:21.37 | |||||
TST Svømning | ||||||||||
24 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 356 | 37.68 | 1:21.43 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 352 | 40.67 | 1:21.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Camilla Kjær | 2003 | 351 | 38.03 | 1:21.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Matilde Iversen | 2003 | 344 | 39.77 | 1:22.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 339 | 36.74 | 1:22.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Cecilie Davidsen | 2003 | 337 | 36.59 | 1:22.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Maibritt Christensen | 2003 | 334 | 39.91 | 1:23.15 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
31 | Freja Romanski | 2003 | 332 | 40.14 | 1:23.34 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
32 | Line Lyskjær | 2003 | 325 | 40.47 | 1:23.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emilie Egerup | 2003 | 320 | 40.47 | 1:24.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 318 | 39.80 | 1:24.52 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Caroline Lysgaard | 2003 | 316 | 42.68 | 1:24.70 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
36 | Alma Burgaard | 2003 | 315 | 39.76 | 1:24.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
37 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 315 | 39.04 | 1:24.86 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Line Frederiksen | 2003 | 291 | 41.31 | 1:27.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sarah Bundgaard | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 419 | 35.85 | 1:17.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 416 | 37.66 | 1:17.34 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 411 | 36.43 | 1:17.60 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Cille Christensen | 2004 | 406 | 38.11 | 1:17.93 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 405 | 35.61 | 1:18.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christina M. Glargaard | 2004 | 402 | 35.97 | 1:18.21 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mia Hvarre | 2004 | 358 | 37.88 | 1:21.31 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Anna Toft Petersen | 2004 | 354 | 37.85 | 1:21.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 347 | 41.07 | 1:22.16 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 336 | 39.60 | 1:23.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 331 | 40.05 | 1:23.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 328 | 37.89 | 1:23.65 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Eva Hjort | 2004 | 325 | 37.64 | 1:23.96 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Laura Marie Dige | 2004 | 319 | 40.30 | 1:24.47 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Astrid Hassing | 2004 | 316 | 37.93 | 1:24.72 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
16 | Ellen Jensen | 2005 | 315 | 41.20 | 1:24.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Michelle Mølby | 2004 | 315 | 38.90 | 1:24.81 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sia Aagaard | 2004 | 314 | 39.15 | 1:24.94 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 313 | 39.52 | 1:24.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Malou Sejr | 2005 | 307 | 39.21 | 1:25.56 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Fenja Romanski | 2005 | 305 | 40.40 | 1:25.76 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 304 | 40.25 | 1:25.78 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
23 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 300 | 39.06 | 1:26.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 299 | 39.27 | 1:26.31 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 291 | 41.50 | 1:27.09 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
26 | Nicoline Dyrman | 2004 | 288 | 41.74 | 1:27.41 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mathilde Møller | 2004 | 287 | 43.47 | 1:27.49 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
28 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 286 | 42.40 | 1:27.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Ida Juul Grønning | 2004 | 277 | 40.98 | 1:28.55 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Søs Freund | 2004 | 276 | 45.05 | 1:28.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 275 | 40.60 | 1:28.69 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Signe Thomsen | 2004 | 265 | 41.43 | 1:29.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Melanie Petersen | 2004 | 260 | 44.94 | 1:30.46 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
34 | Laura S. Olesen | 2005 | 259 | 43.24 | 1:30.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Rønn Danielsen | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:49 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 441 | 30.79 | 1:06.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 434 | 32.06 | 1:07.00 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 420 | 32.50 | 1:07.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Gustav Stahl | 2002 | 395 | 32.44 | 1:09.17 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | 391 | 32.03 | 1:09.40 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 369 | 33.89 | 1:10.71 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 367 | 32.19 | 1:10.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julius Henriksen | 2002 | 344 | 34.26 | 1:12.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Joachim Hjertmann | 2002 | 338 | 35.05 | 1:12.81 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 335 | 34.03 | 1:13.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 334 | 33.19 | 1:13.12 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mingus Okkerholm | 2002 | 332 | 34.48 | 1:13.30 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 330 | 35.58 | 1:13.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Asbjørn Guldager | 2002 | 330 | 34.18 | 1:13.41 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 327 | 33.92 | 1:13.62 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Joshua Dannevang | 2002 | 326 | 36.48 | 1:13.70 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
17 | William Vig Stærmose | 2002 | 324 | 34.12 | 1:13.85 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 321 | 33.95 | 1:14.12 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
19 | Daniel Gallacher | 2002 | 317 | 1:14.43 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | William Ohrt | 2002 | 313 | 36.26 | 1:14.69 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 312 | 34.73 | 1:14.83 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 306 | 1:15.26 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
23 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 306 | 34.76 | 1:15.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 300 | 37.17 | 1:15.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Tobias Boström | 2002 | 299 | 34.47 | 1:15.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Benjamin Friis | 2002 | 297 | 37.43 | 1:16.07 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
27 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 282 | 33.49 | 1:17.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 279 | 35.71 | 1:17.63 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Jacob Christensen | 2002 | 270 | 37.76 | 1:18.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 262 | 36.85 | 1:19.27 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 258 | 37.49 | 1:19.69 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
32 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 256 | 35.94 | 1:19.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
33 | Paw Jensby Madsen | 2002 | 225 | 38.67 | 1:23.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Frydenholm | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | DSQ | Neddykk. v/afsl. ryg | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 393 | 31.82 | 1:09.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 392 | 32.54 | 1:09.30 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 339 | 34.38 | 1:12.74 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 321 | 34.54 | 1:14.09 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Christian Kornum | 2003 | 316 | 34.44 | 1:14.52 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 303 | 36.13 | 1:15.57 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Nygaard | 2003 | 301 | 37.67 | 1:15.72 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 289 | 36.81 | 1:16.75 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 285 | 36.95 | 1:17.06 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Daniel Damsbo | 2003 | 281 | 36.26 | 1:17.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mads Mikkelsen | 2004 | 280 | 37.74 | 1:17.57 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Frederik Lindholm | 2004 | 279 | 36.65 | 1:17.61 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Nikolai Sander | 2003 | 278 | 1:17.69 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 272 | 35.35 | 1:18.27 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Peter Hansen | 2004 | 272 | 35.10 | 1:18.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Valdemar Wichmann | 2003 | 272 | 35.51 | 1:18.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Thor Brunsgaard | 2003 | 266 | 34.92 | 1:18.88 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 266 | 36.22 | 1:18.92 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Frederik Venø Elling | 2003 | 265 | 36.08 | 1:18.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 265 | 37.41 | 1:19.02 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alfred Feldskov | 2003 | 264 | 37.88 | 1:19.09 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 260 | 35.18 | 1:19.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Christian Landtved | 2004 | 260 | 36.07 | 1:19.49 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Christopher Z. Christense | 2003 | 258 | 38.31 | 1:19.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | William Sloth | 2003 | 257 | 38.90 | 1:19.81 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Christian Johannesen | 2003 | 252 | 38.88 | 1:20.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Mads Iversen | 2004 | 251 | 37.14 | 1:20.46 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
28 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 250 | 37.68 | 1:20.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 249 | 38.51 | 1:20.66 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 245 | 37.35 | 1:21.10 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Emil Lykke Grann | 2003 | 244 | 38.42 | 1:21.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Victor Abel Brandi | 2003 | 243 | 37.83 | 1:21.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Theis Dalgaard | 2004 | 242 | 37.40 | 1:21.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 242 | 39.22 | 1:21.38 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
35 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 242 | 38.59 | 1:21.45 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
36 | Alexander Mortensen | 2004 | 241 | 37.61 | 1:21.50 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
37 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 233 | 35.93 | 1:22.38 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
38 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 228 | 38.47 | 1:22.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
39 | Tobias Svenningsen | 2003 | 228 | 40.98 | 1:23.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 226 | 37.40 | 1:23.26 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
40 | Sune Schaarup | 2003 | 226 | 40.08 | 1:23.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
42 | Andreas Jørgensen | 2003 | 225 | 39.51 | 1:23.45 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
43 | Joost Rijkhoff | 2004 | 221 | 39.29 | 1:23.91 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
44 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 220 | 38.26 | 1:24.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
45 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 212 | 40.46 | 1:25.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
46 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 211 | 41.84 | 1:25.17 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:50 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 505 | 35.21 | 1:13.14 | 1:52.15 | 2:30.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 477 | 36.51 | 1:15.12 | 1:54.57 | 2:33.79 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 458 | 36.91 | 1:16.42 | 1:56.63 | 2:35.88 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 432 | 37.72 | 1:17.67 | 1:58.29 | 2:38.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 421 | 38.98 | 1:20.02 | 2:01.13 | 2:40.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 417 | 38.71 | 1:19.94 | 2:00.86 | 2:40.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Signe Thomsen | 2003 | 413 | 38.47 | 1:19.13 | 2:00.74 | 2:41.37 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
8 | Caroline Broholm | 2003 | 401 | 36.90 | 1:17.90 | 2:01.45 | 2:42.96 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lærke Høgsted | 2003 | 399 | 38.60 | 1:19.94 | 2:01.72 | 2:43.20 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Karoline Lagoni | 2003 | 395 | 38.94 | 1:21.41 | 2:03.88 | 2:43.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Selma Pruzljanin | 2003 | 394 | 39.09 | 1:20.25 | 2:02.52 | 2:43.92 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 388 | 38.15 | 1:19.87 | 2:02.72 | 2:44.71 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 382 | 40.07 | 1:21.73 | 2:04.35 | 2:45.59 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 379 | 40.15 | 1:22.20 | 2:04.68 | 2:46.05 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 378 | 40.26 | 1:22.30 | 2:04.91 | 2:46.14 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | My Phuong Bui | 2003 | 376 | 39.85 | 1:21.39 | 2:03.80 | 2:46.47 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
17 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 375 | 39.51 | 1:21.95 | 2:04.90 | 2:46.64 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 356 | 39.56 | 1:21.98 | 2:04.41 | 2:49.47 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 330 | 42.65 | 1:26.80 | 2:11.24 | 2:53.74 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
20 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 329 | 40.50 | 1:25.01 | 2:10.36 | 2:53.99 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Katrine Mols | 2003 | 300 | 42.10 | 1:27.96 | 2:14.65 | 2:59.35 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Christine Krogh | 2003 | 278 | 42.26 | 1:27.93 | 2:15.79 | 3:03.96 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Lærke Asmussen | 2003 | Akut syg | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 413 | 38.85 | 1:19.78 | 2:00.78 | 2:41.28 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 405 | 39.46 | 1:21.20 | 2:02.59 | 2:42.37 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 392 | 38.67 | 1:20.68 | 2:03.42 | 2:44.11 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 380 | 38.89 | 1:21.26 | 2:04.26 | 2:45.81 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
5 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 378 | 39.73 | 1:21.86 | 2:04.32 | 2:46.20 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | 371 | 39.81 | 1:21.66 | 2:04.72 | 2:47.22 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mia Hvarre | 2004 | 360 | 39.92 | 1:22.89 | 2:06.54 | 2:48.86 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Fenja Romanski | 2005 | 340 | 40.27 | 1:23.69 | 2:08.50 | 2:52.07 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Louise Lie Thisted | 2005 | 333 | 41.61 | 1:26.38 | 2:10.98 | 2:53.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malou Sejr | 2005 | 319 | 43.34 | 1:27.85 | 2:12.24 | 2:55.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 318 | 42.07 | 1:27.56 | 2:12.23 | 2:55.89 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Helga Bak | 2004 | 304 | 42.30 | 1:27.45 | 2:13.76 | 2:58.59 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 299 | 43.44 | 1:30.05 | 2:16.44 | 2:59.61 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
14 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 296 | 42.90 | 1:29.01 | 2:14.86 | 3:00.14 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sia Aagaard | 2004 | 294 | 43.78 | 1:30.32 | 2:16.81 | 3:00.63 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Anna Toft Petersen | 2004 | 290 | 42.36 | 1:29.12 | 2:16.86 | 3:01.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura S. Olesen | 2005 | 288 | 44.31 | 1:31.43 | 2:16.83 | 3:01.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anna Varming | 2005 | 287 | 44.65 | 1:30.57 | 2:17.30 | 3:02.04 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 285 | 43.90 | 1:29.93 | 2:17.52 | 3:02.47 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 279 | 44.46 | 1:31.67 | 2:19.11 | 3:03.80 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 275 | 44.18 | 1:31.39 | 2:19.12 | 3:04.67 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
22 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 258 | 44.70 | 1:32.80 | 2:20.88 | 3:08.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Louise Sunesen | 2005 | 255 | 44.41 | 1:32.06 | 2:20.98 | 3:09.37 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | DSQ | Ej forsat bev v/150m | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 420 | 32.51 | 1:07.34 | 1:44.24 | 2:21.64 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 359 | 35.03 | 1:13.31 | 1:51.48 | 2:29.24 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | William Vig Stærmose | 2002 | 345 | 35.67 | 1:13.85 | 1:52.63 | 2:31.28 | |||
Frem Odense | ||||||||||
4 | Andreas Blaaberg | 2002 | 344 | 35.62 | 1:14.07 | 1:53.72 | 2:31.31 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 344 | 35.84 | 1:14.68 | 1:53.68 | 2:31.32 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolaj Petlin Koch | 2002 | 344 | 36.48 | 1:14.82 | 1:53.59 | 2:31.34 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 336 | 36.27 | 1:14.80 | 1:53.89 | 2:32.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Casper Brinch | 2002 | 334 | 36.45 | 1:14.77 | 1:54.09 | 2:32.92 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Gustav Stahl | 2002 | 327 | 36.57 | 1:16.09 | 1:56.60 | 2:34.00 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 317 | 36.24 | 1:16.11 | 1:56.71 | 2:35.54 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Oliver L Nelander | 2002 | 302 | 37.99 | 1:17.81 | 1:58.43 | 2:38.08 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Petersen | 2002 | 301 | 37.59 | 1:18.02 | 1:59.39 | 2:38.22 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jonas L. Werther | 2002 | 299 | 37.37 | 1:17.58 | 1:58.64 | 2:38.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 294 | 37.68 | 1:16.93 | 1:59.24 | 2:39.43 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 289 | 37.73 | 1:18.50 | 1:59.86 | 2:40.44 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 288 | 37.72 | 1:18.69 | 1:59.59 | 2:40.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Hjalte Andersen | 2002 | 267 | 38.49 | 1:20.74 | 2:03.11 | 2:44.74 | |||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Artúr Jegesi | 2002 | DSQ | Neddykket i mål | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 332 | 36.62 | 1:15.48 | 1:55.03 | 2:33.12 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 326 | 38.09 | 1:16.96 | 1:56.33 | 2:34.03 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 318 | 35.84 | 1:14.94 | 1:55.60 | 2:35.44 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | 310 | 37.01 | 1:16.69 | 1:57.28 | 2:36.68 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 305 | 38.22 | 1:18.08 | 1:58.07 | 2:37.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mads Peter Hansen | 2004 | 277 | 38.29 | 1:20.02 | 2:02.81 | 2:42.59 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kasper Johnsen | 2003 | 263 | 38.56 | 1:21.52 | 2:05.26 | 2:45.46 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 256 | 39.18 | 1:21.46 | 2:05.01 | 2:47.05 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christian Landtved | 2004 | 250 | 38.55 | 1:20.59 | 2:04.22 | 2:48.25 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 245 | 39.39 | 1:22.76 | 2:07.36 | 2:49.57 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Stecher | 2003 | 511 | 33.14 | 1:08.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 456 | 33.40 | 1:11.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 438 | 34.21 | 1:12.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Heuer | 2003 | 395 | 35.32 | 1:15.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anna Bull Kramer | 2003 | 371 | 36.16 | 1:16.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Christiansen | 2003 | 371 | 35.82 | 1:16.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Cecilie Davidsen | 2003 | 349 | 36.62 | 1:18.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 348 | 37.15 | 1:18.24 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Sarah Bundgaard | 2003 | 343 | 36.42 | 1:18.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Camilla Kjær | 2003 | 340 | 37.22 | 1:18.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lærke Høgsted | 2003 | 340 | 35.77 | 1:18.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | My Phuong Bui | 2003 | 337 | 35.33 | 1:19.06 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
13 | Alma Burgaard | 2003 | 326 | 37.20 | 1:19.97 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Mia Borgensgaard | 2003 | 316 | 39.62 | 1:20.82 | |||||
TST Svømning | ||||||||||
15 | Amalie Kanstrup | 2003 | 311 | 38.35 | 1:21.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Selma Pruzljanin | 2003 | 298 | 39.37 | 1:22.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 295 | 39.03 | 1:22.65 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maibritt Christensen | 2003 | 276 | 40.85 | 1:24.55 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
19 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 272 | 38.31 | 1:24.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 271 | 40.02 | 1:24.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Line Lyskjær | 2003 | 271 | 39.02 | 1:25.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 380 | 35.77 | 1:15.99 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 367 | 37.46 | 1:16.87 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Sarah Carugati | 2004 | 335 | 36.54 | 1:19.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Christina M. Glargaard | 2004 | 334 | 36.64 | 1:19.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 299 | 37.73 | 1:22.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nicoline Dyrman | 2004 | 266 | 39.55 | 1:25.54 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Marie Dige | 2004 | 251 | 41.03 | 1:27.16 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sia Aagaard | 2004 | 245 | 40.97 | 1:27.92 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Louise Sunesen | 2005 | 244 | 42.53 | 1:28.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Amalie Henriksen | 2005 | 244 | 42.70 | 1:28.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Eva Hjort | 2004 | 243 | 41.34 | 1:28.16 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 234 | 41.06 | 1:29.31 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
13 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 230 | 38.97 | 1:29.75 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Melanie Petersen | 2004 | 216 | 43.06 | 1:31.74 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Ida Juul Grønning | 2004 | 215 | 41.83 | 1:31.78 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Ellen Jensen | 2005 | 208 | 42.82 | 1:32.85 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Frida Saks Justesen | 2004 | 193 | 43.33 | 1:35.12 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:06 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 515 | 28.94 | 1:00.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Markus Bjørnestad | 2002 | 391 | 30.99 | 1:06.28 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 381 | 32.09 | 1:06.86 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 362 | 31.41 | 1:08.00 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | William Svarer | 2002 | 314 | 34.58 | 1:11.26 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Joshua Dannevang | 2002 | 307 | 34.50 | 1:11.82 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 301 | 34.22 | 1:12.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Blaaberg | 2002 | 294 | 34.19 | 1:12.84 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Tobias Boström | 2002 | 293 | 33.98 | 1:12.97 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 280 | 34.77 | 1:14.10 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Rasmus Petersen | 2002 | 278 | 34.68 | 1:14.21 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Casper Brinch | 2002 | 278 | 34.16 | 1:14.25 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 274 | 34.87 | 1:14.63 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 241 | 36.51 | 1:17.89 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
15 | Asbjørn Guldager | 2002 | 237 | 38.07 | 1:18.24 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 210 | 37.95 | 1:21.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Paw Jensby Madsen | 2002 | DSQ | Ej samtidig berøring | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | DSQ | Ej samtidig berøring | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 321 | 32.88 | 1:10.79 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 319 | 34.10 | 1:10.89 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 307 | 34.76 | 1:11.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 290 | 34.56 | 1:13.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Christian Kornum | 2003 | 275 | 34.92 | 1:14.53 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 265 | 35.97 | 1:15.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 239 | 36.62 | 1:18.06 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 239 | 36.58 | 1:18.11 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christian Landtved | 2004 | 235 | 35.45 | 1:18.47 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 235 | 35.95 | 1:18.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 235 | 36.06 | 1:18.55 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
12 | Alex Søndergaard | 2003 | 229 | 35.85 | 1:19.17 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolai Sander | 2003 | 224 | 35.75 | 1:19.71 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Nicklas Bager | 2003 | 223 | 37.93 | 1:19.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | William Sloth | 2003 | 223 | 36.60 | 1:19.85 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Frederik Lindholm | 2004 | 213 | 39.90 | 1:21.13 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 177 | 39.96 | 1:26.28 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 172 | 40.83 | 1:27.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 158 | 40.35 | 1:29.62 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 144 | 43.47 | 1:32.43 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:14 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 513 | 38.37 | 1:21.36 | 2:05.41 | 2:48.07 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 482 | 38.36 | 1:20.98 | 2:05.49 | 2:51.54 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 481 | 40.01 | 1:24.80 | 2:08.95 | 2:51.70 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 468 | 40.28 | 1:23.47 | 2:08.64 | 2:53.28 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Ida S Olesen | 2003 | 451 | 40.76 | 1:24.28 | 2:10.59 | 2:55.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 432 | 41.60 | 1:25.99 | 2:11.54 | 2:57.99 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 431 | 40.73 | 1:26.43 | 2:12.55 | 2:58.06 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Batz | 2003 | 413 | 40.91 | 1:26.55 | 2:13.75 | 3:00.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 413 | 40.92 | 1:28.31 | 2:15.42 | 3:00.60 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 410 | 40.50 | 1:27.49 | 2:15.13 | 3:01.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Caroline Lysgaard | 2003 | 400 | 41.04 | 1:28.28 | 2:16.61 | 3:02.52 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Karoline Lagoni | 2003 | 385 | 41.46 | 1:28.60 | 2:17.14 | 3:04.86 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Christine Krogh | 2003 | 359 | 44.75 | 1:33.17 | 2:22.36 | 3:09.18 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Anna Bull Kramer | 2003 | 348 | 44.54 | 1:32.40 | 2:22.58 | 3:11.14 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ella Christiansen | 2003 | 348 | 3:11.23 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Emilie Egerup | 2003 | 345 | 3:11.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 341 | 43.04 | 1:32.01 | 2:22.71 | 3:12.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Ida Troldborg | 2003 | 326 | 3:15.50 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 316 | 44.44 | 1:34.60 | 2:26.26 | 3:17.43 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Freja Romanski | 2003 | 289 | 3:23.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Amalie Kanstrup | 2003 | DSQ | Ej Samt. berør. v175 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Jenny Cao | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 414 | 41.25 | 1:27.59 | 2:16.10 | 3:00.47 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 413 | 41.40 | 1:27.76 | 2:14.15 | 3:00.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 379 | 42.78 | 1:30.19 | 2:18.58 | 3:05.83 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 364 | 44.31 | 1:32.72 | 2:21.70 | 3:08.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 347 | 3:11.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 336 | 3:13.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 319 | 44.47 | 1:34.58 | 2:25.68 | 3:16.84 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Nicoline Dyrman | 2004 | 317 | 45.97 | 1:36.80 | 2:29.12 | 3:17.28 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 313 | 45.44 | 1:36.38 | 2:27.77 | 3:18.16 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 297 | 46.68 | 1:39.58 | 2:31.31 | 3:21.58 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Søs Freund | 2004 | 288 | 47.47 | 1:40.69 | 2:34.42 | 3:23.59 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Fenja Romanski | 2005 | 279 | 46.96 | 1:39.25 | 2:34.20 | 3:25.90 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 277 | 48.52 | 1:41.54 | 2:35.14 | 3:26.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sarah Larsen | 2004 | 268 | 48.96 | 1:41.83 | 2:36.58 | 3:28.61 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Victoria Underbjerg | 2004 | 267 | 3:28.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Eva Hjort | 2004 | 252 | 48.98 | 1:44.61 | 2:40.18 | 3:33.00 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mathilde Møller | 2004 | DSQ | 2 armt. und. v. v50 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 466 | 35.91 | 1:15.34 | 1:55.45 | 2:35.61 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | 461 | 35.47 | 1:14.89 | 1:55.55 | 2:36.20 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Filip Cederstrøm | 2002 | 420 | 36.46 | 1:17.60 | 1:59.23 | 2:41.03 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 389 | 38.27 | 1:20.86 | 2:03.63 | 2:45.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 379 | 37.86 | 1:20.18 | 2:03.39 | 2:46.66 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 379 | 38.56 | 1:19.55 | 2:03.59 | 2:46.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mingus Okkerholm | 2002 | 374 | 38.44 | 1:21.29 | 2:04.78 | 2:47.41 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | William Ohrt | 2002 | 369 | 39.93 | 1:22.55 | 2:06.16 | 2:48.12 | |||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Oliver Hallenborg | 2002 | 369 | 38.38 | 1:21.26 | 2:05.40 | 2:48.17 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anton Leth | 2002 | 358 | 38.15 | 1:22.73 | 2:06.97 | 2:49.85 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Jacob Christensen | 2002 | 349 | 40.85 | 1:24.00 | 2:09.29 | 2:51.27 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 330 | 40.32 | 1:24.61 | 2:09.88 | 2:54.53 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 327 | 39.19 | 1:25.98 | 2:12.11 | 2:55.01 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Christian Ottosen | 2002 | 324 | 39.27 | 1:23.83 | 2:08.31 | 2:55.56 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Benjamin Friis | 2002 | 303 | 40.78 | 1:27.09 | 2:14.41 | 2:59.64 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Oliver L Nelander | 2002 | 301 | 42.06 | 1:27.31 | 2:13.39 | 2:59.94 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
17 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 279 | 45.02 | 1:32.84 | 2:20.64 | 3:04.66 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 365 | 40.68 | 1:25.01 | 2:07.80 | 2:48.83 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Victor Nygaard | 2003 | 359 | 39.29 | 1:22.60 | 2:06.62 | 2:49.77 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 286 | 42.82 | 1:29.14 | 2:16.65 | 3:03.09 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Mads Iversen | 2004 | 273 | 42.75 | 1:31.43 | 2:19.89 | 3:05.94 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 272 | 43.17 | 1:32.45 | 2:20.40 | 3:06.09 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Valdemar Wichmann | 2003 | 266 | 43.54 | 1:31.47 | 2:19.85 | 3:07.62 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sune Schaarup | 2003 | 262 | 45.19 | 1:33.74 | 2:21.36 | 3:08.44 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Markus Toft | 2003 | 262 | 43.74 | 1:32.33 | 2:22.03 | 3:08.52 | |||
TST Svømning | ||||||||||
9 | Christian Johannesen | 2003 | 256 | 42.40 | 1:29.78 | 2:19.68 | 3:10.00 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 253 | 42.53 | 1:30.99 | 2:21.04 | 3:10.63 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 250 | 43.11 | 1:32.58 | 2:22.48 | 3:11.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Frederik Lindholm | 2004 | 243 | 45.05 | 1:35.22 | 2:25.91 | 3:13.20 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Daniel Damsbo | 2003 | 240 | 44.46 | 1:34.33 | 2:25.45 | 3:13.91 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 235 | 45.66 | 1:36.58 | 2:26.42 | 3:15.52 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 501 | 31.03 | 1:04.21 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 499 | 30.41 | 1:04.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 498 | 31.70 | 1:04.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emma Stecher | 2003 | 487 | 30.94 | 1:04.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Høgsted | 2003 | 485 | 31.51 | 1:04.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 477 | 31.83 | 1:05.24 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 457 | 32.80 | 1:06.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 443 | 33.12 | 1:06.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Christiansen | 2003 | 435 | 32.65 | 1:07.31 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 429 | 32.78 | 1:07.63 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 423 | 33.00 | 1:07.90 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 419 | 32.75 | 1:08.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 414 | 32.99 | 1:08.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sarah Bundgaard | 2003 | 405 | 33.17 | 1:08.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Anna Bull Kramer | 2003 | 404 | 32.80 | 1:09.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Broholm | 2003 | 400 | 32.93 | 1:09.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
17 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 397 | 33.23 | 1:09.39 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Ella Christiansen | 2003 | 388 | 33.15 | 1:09.89 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 387 | 33.18 | 1:09.99 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
20 | My Phuong Bui | 2003 | 386 | 33.59 | 1:10.00 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Alma Burgaard | 2003 | 381 | 33.93 | 1:10.34 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 378 | 33.33 | 1:10.53 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Christine Krogh | 2003 | 373 | 33.84 | 1:10.84 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
24 | Selma Pruzljanin | 2003 | 370 | 33.85 | 1:11.03 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mia Borgensgaard | 2003 | 370 | 34.43 | 1:11.05 | |||||
TST Svømning | ||||||||||
26 | Signe Thomsen | 2003 | 365 | 34.57 | 1:11.37 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 356 | 34.52 | 1:11.91 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
28 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 351 | 34.78 | 1:12.31 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 324 | 35.78 | 1:14.24 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 319 | 34.65 | 1:14.59 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
31 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 313 | 36.00 | 1:15.11 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 434 | 32.38 | 1:07.33 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 412 | 33.64 | 1:08.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cille Christensen | 2004 | 387 | 33.94 | 1:09.99 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 385 | 34.14 | 1:10.07 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 384 | 34.54 | 1:10.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 383 | 34.19 | 1:10.23 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Elma Gabela | 2004 | 381 | 34.54 | 1:10.34 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Aurelia Pedersen | 2004 | 380 | 33.37 | 1:10.39 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Nele Schulze | 2004 | 376 | 34.26 | 1:10.63 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christina M. Glargaard | 2004 | 375 | 33.61 | 1:10.70 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 356 | 34.30 | 1:11.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 339 | 34.55 | 1:13.11 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mia Hvarre | 2004 | 338 | 34.94 | 1:13.16 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 337 | 35.10 | 1:13.27 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
15 | Martha Bjerg | 2004 | 336 | 35.44 | 1:13.33 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Anna Toft Petersen | 2004 | 313 | 37.07 | 1:15.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Helga Bak | 2004 | 308 | 35.59 | 1:15.48 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 305 | 37.19 | 1:15.71 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 292 | 35.91 | 1:16.83 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 285 | 38.52 | 1:17.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Varming | 2005 | 283 | 37.81 | 1:17.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 280 | 37.26 | 1:17.90 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Amalie Henriksen | 2005 | 255 | 38.25 | 1:20.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Signe Thomsen | 2004 | 246 | 38.45 | 1:21.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 244 | 37.76 | 1:21.62 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 239 | 38.31 | 1:22.12 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 16:46 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 464 | 28.46 | 58.03 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 460 | 28.33 | 58.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Artúr Jegesi | 2002 | 459 | 28.43 | 58.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | 449 | 28.64 | 58.67 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Tietgen | 2002 | 422 | 28.97 | 59.90 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
6 | Joachim Hjertmann | 2002 | 414 | 29.17 | 1:00.29 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Gustav Stahl | 2002 | 412 | 29.23 | 1:00.38 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
8 | Andreas Blaaberg | 2002 | 404 | 29.41 | 1:00.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Julius Henriksen | 2002 | 395 | 29.74 | 1:01.21 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 382 | 30.20 | 1:01.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 377 | 30.38 | 1:02.18 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
12 | Simon Perzynski | 2002 | 374 | 30.40 | 1:02.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 369 | 30.34 | 1:02.64 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | William Svarer | 2002 | 366 | 30.49 | 1:02.80 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Rasmus Petersen | 2002 | 363 | 30.48 | 1:02.97 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Nikolaj Petlin Koch | 2002 | 357 | 30.53 | 1:03.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Mingus Okkerholm | 2002 | 350 | 30.88 | 1:03.71 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | William Vig Stærmose | 2002 | 349 | 30.47 | 1:03.77 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Emil Frydenholm | 2002 | 347 | 30.94 | 1:03.91 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 342 | 30.51 | 1:04.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Joshua Dannevang | 2002 | 336 | 31.71 | 1:04.58 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
22 | Casper Brinch | 2002 | 336 | 31.23 | 1:04.60 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Sebastian Sønderholm | 2002 | 331 | 30.95 | 1:04.91 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
24 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 329 | 31.39 | 1:05.09 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 323 | 31.64 | 1:05.44 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 321 | 31.61 | 1:05.61 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
27 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 312 | 30.84 | 1:06.21 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | William Ohrt | 2002 | 300 | 32.54 | 1:07.11 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
29 | Oliver Hallenborg | 2002 | 290 | 32.48 | 1:07.83 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Hjalte Andersen | 2002 | 288 | 32.83 | 1:08.01 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
31 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 281 | 32.54 | 1:08.60 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
32 | Jonas L. Werther | 2002 | 268 | 33.04 | 1:09.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 350 | 30.98 | 1:03.73 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 348 | 32.01 | 1:03.88 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 334 | 31.70 | 1:04.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Mads Stamholt | 2003 | 333 | 31.64 | 1:04.81 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 332 | 31.33 | 1:04.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christian Kornum | 2003 | 325 | 31.35 | 1:05.33 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
7 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 309 | 32.02 | 1:06.46 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alfred Feldskov | 2003 | 307 | 32.20 | 1:06.56 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 306 | 32.37 | 1:06.62 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 303 | 32.39 | 1:06.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikolai Sander | 2003 | 300 | 32.12 | 1:07.07 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
12 | Mathias Knudsen | 2003 | 299 | 32.17 | 1:07.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Victor Nygaard | 2003 | 297 | 32.83 | 1:07.35 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 289 | 32.62 | 1:07.95 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 288 | 32.82 | 1:08.04 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Frederik Venø Elling | 2003 | 287 | 33.09 | 1:08.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 284 | 33.31 | 1:08.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alexander Mortensen | 2004 | 284 | 33.32 | 1:08.34 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
19 | William Sloth | 2003 | 279 | 33.47 | 1:08.76 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Daniel Damsbo | 2003 | 278 | 33.37 | 1:08.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Christopher Z. Christense | 2003 | 278 | 34.18 | 1:08.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frederik Lindholm | 2004 | 275 | 32.56 | 1:09.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Marius Gystad | 2003 | 257 | 33.61 | 1:10.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 254 | 33.84 | 1:10.91 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 252 | 33.90 | 1:11.11 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anders Mose | 2004 | 250 | 34.17 | 1:11.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Andreas Jørgensen | 2003 | 249 | 34.68 | 1:11.37 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Tobias Svenningsen | 2003 | 247 | 34.92 | 1:11.56 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 236 | 34.96 | 1:12.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Kasper Johnsen | 2003 | 233 | 35.11 | 1:12.99 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
31 | Victor Abel Brandi | 2003 | 225 | 34.59 | 1:13.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Joost Rijkhoff | 2004 | 219 | 35.72 | 1:14.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
33 | Theis Dalgaard | 2004 | 198 | 35.47 | 1:17.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Elias Marius Elsgaard | 2004 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:46 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 15, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Esv Awesome | 2003 | 455 | 4:56.28 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 37.76 | 1:16.37 | 1:16.37 | ||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 38.75 | 1:22.60 | 2:38.97 | ||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 34.71 | 1:13.20 | 3:52.17 | ||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 30.55 | 1:04.11 | 4:56.28 | ||||||
2 | Vs Piger | 2003 | 440 | 4:59.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 36.50 | 1:14.55 | 1:14.55 | ||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 40.68 | 1:25.73 | 2:40.28 | ||||||
Josefine Heuer | 2003 | 34.78 | 1:15.01 | 3:55.29 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.20 | 1:04.28 | 4:59.57 | ||||||
3 | As Piger 1 | 2003 | 422 | 5:03.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 38.91 | 1:19.44 | 1:19.44 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 39.89 | 1:23.52 | 2:42.96 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 33.36 | 1:11.35 | 3:54.31 | ||||||
Marta Woroniecka | 2003 | 33.19 | 1:09.52 | 5:03.83 | ||||||
4 | Sto Powerpuf Piger | 2003 | 383 | 5:13.81 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 39.00 | 1:20.66 | 1:20.66 | ||||||
Christine Krogh | 2003 | 41.08 | 1:28.04 | 2:48.70 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 35.49 | 1:17.43 | 4:06.13 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 31.80 | 1:07.68 | 5:13.81 | ||||||
5 | Kolding Piger Kolding | 2004 | 380 | 5:14.47 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Marie Louise Jørgensen | 2003 | 39.00 | 1:20.51 | 1:20.51 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 1:23.80 | ||||||||
Cille Christensen | 2004 | 4:03.67 | 4:37.88 | 4:37.88 | ||||||
Elma Gabela | 2004 | 36.59 | 36.59 | 5:14.47 | ||||||
6 | Hsc Micro Monstars | 2003 | 371 | 5:17.13 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 38.54 | 1:19.40 | 1:19.40 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 40.74 | 1:25.21 | 2:44.61 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 34.80 | 1:15.71 | 4:00.32 | ||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 35.72 | 1:16.81 | 5:17.13 | ||||||
7 | Horsens Piger 3 | 2003 | 367 | 5:18.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 38.91 | 1:19.97 | 1:19.97 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 41.01 | 1:27.77 | 2:47.74 | ||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 35.82 | 1:16.81 | 4:04.55 | ||||||
Maria K. Kirkmand | 2003 | 35.34 | 1:13.75 | 5:18.30 | ||||||
8 | Esv Goodies | 2003 | 327 | 5:30.85 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 39.49 | 1:21.42 | 1:21.42 | ||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 43.21 | 2:10.21 | 3:31.63 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 46.65 | 1:21.10 | 4:52.73 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 38.12 | 38.12 | 5:30.85 | ||||||
9 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 326 | 5:30.98 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 39.23 | 1:21.54 | 1:21.54 | ||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 41.67 | 1:27.23 | 2:48.77 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 39.78 | 1:28.52 | 4:17.29 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 35.29 | 1:13.69 | 5:30.98 | ||||||
10 | Esbjerg Piger | 2003 | 325 | 5:31.54 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 38.43 | 1:17.99 | 1:17.99 | ||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 42.80 | 1:34.09 | 2:52.08 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 35.72 | 1:21.36 | 4:13.44 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 36.37 | 1:18.10 | 5:31.54 | ||||||
11 | Smuts Labre Larver | 2003 | 297 | 5:41.42 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Signe Thomsen | 2003 | 38.79 | 1:18.41 | 1:18.41 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 46.59 | 2:18.01 | 3:36.42 | ||||||
Michelle Philipsen | 2003 | 51.06 | 1:25.43 | 5:01.85 | ||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 39.57 | 39.57 | 5:41.42 | ||||||
12 | Silkeborg Piger | 2003 | 266 | 5:54.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Emilie Egerup | 2003 | 43.68 | 1:30.46 | 1:30.46 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 48.02 | 1:40.99 | 3:11.45 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 41.34 | 1:27.09 | 4:38.54 | ||||||
Line Frederiksen | 2003 | 35.41 | 1:15.68 | 5:54.22 | ||||||
- | Agf Piger 1 | 2003 | DSQ | Holdkapkort for sent | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Agf Piger 2 | 2003 | DSQ | Holdkapkort for sent | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | As Piger 2 | 2003 | DSQ | Ej fortsat bev v 75m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Esv Besties | 2003 | DSQ | 4. svømmer -Tyvstart | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 38.82 | 1:17.80 | 1:17.80 | ||||||
- | Horsens Piger 4 | 2003 | DSQ | Maveligg. v. 15m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Katrine Mols | 2003 | 39.93 | 1:23.44 | 1:23.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 12 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 17:13 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 16, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hsc Micro Monstars | 2002 | 342 | 4:44.74 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mads Mazur Pedersen | 2002 | 38.27 | 1:17.15 | 1:17.15 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 34.04 | 1:12.80 | 2:29.95 | ||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 34.14 | 1:14.31 | 3:44.26 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 29.13 | 1:00.48 | 4:44.74 | ||||||
2 | Sto Sharks | 2002 | 338 | 4:45.87 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 34.78 | 1:11.02 | 1:11.02 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 37.79 | 1:20.39 | 2:31.41 | ||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 34.02 | 1:14.77 | 3:46.18 | ||||||
Gustav Stahl | 2002 | 28.65 | 59.69 | 4:45.87 | ||||||
3 | Esbjerg Drenge | 2002 | 331 | 4:47.74 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 35.85 | 1:13.03 | 1:13.03 | ||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 37.61 | 1:18.28 | 2:31.31 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 34.97 | 1:13.79 | 3:45.10 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 29.68 | 1:02.64 | 4:47.74 | ||||||
4 | As Drenge 1 | 2002 | 327 | 4:49.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 37.07 | 1:16.18 | 1:16.18 | ||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 41.53 | 1:28.87 | 2:45.05 | ||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 29.64 | 1:01.69 | 3:46.74 | ||||||
Ruben C. Nørgaard | 2002 | 29.41 | 1:02.27 | 4:49.01 | ||||||
5 | Esv Awesome | 2002 | 324 | 4:49.68 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 34.97 | 1:11.77 | 1:11.77 | ||||||
Jacob Christensen | 2002 | 38.94 | 1:20.84 | 2:32.61 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 33.87 | 1:13.57 | 3:46.18 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 30.00 | 1:03.50 | 4:49.68 | ||||||
6 | Esv Besties | 2002 | 289 | 5:01.02 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 39.32 | 1:20.50 | 1:20.50 | ||||||
Anton Leth | 2002 | 35.93 | 1:17.53 | 2:38.03 | ||||||
Casper Brinch | 2002 | 34.19 | 1:14.54 | 3:52.57 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 32.52 | 1:08.45 | 5:01.02 | ||||||
7 | Sto Superboyz | 2002 | 273 | 5:06.75 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 36.46 | 1:15.13 | 1:15.13 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 39.06 | 1:22.79 | 2:37.92 | ||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 36.71 | 1:20.28 | 3:58.20 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 32.74 | 1:08.55 | 5:06.75 | ||||||
8 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 272 | 5:07.31 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 37.36 | 1:18.28 | 1:18.28 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 1:26.76 | 1:59.14 | 3:17.42 | ||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 39.24 | 1:13.43 | 4:30.85 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 36.46 | 5:07.31 | |||||||
9 | Svendborg | 2002 | 258 | 5:12.48 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Hjalte Flader | 2002 | 38.07 | 1:18.21 | 1:18.21 | ||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 41.73 | 1:31.26 | 2:49.47 | ||||||
Stefan Hansen | 2002 | 36.75 | 1:20.33 | 4:09.80 | ||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 29.29 | 1:02.68 | 5:12.48 | ||||||
10 | Hsk Drenge | 2002 | 258 | 5:12.61 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Mads Stamholt | 2003 | 39.18 | 1:20.86 | 1:20.86 | ||||||
Benjamin Friis | 2002 | 39.13 | 1:24.44 | 2:45.30 | ||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 38.70 | 1:23.19 | 4:08.49 | ||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 30.50 | 1:04.12 | 5:12.61 | ||||||
11 | Thisted Drenge | 2002 | 252 | 5:15.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mads Kloster | 2002 | 33.01 | 1:08.63 | 1:08.63 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 43.42 | 1:32.94 | 2:41.57 | ||||||
Paw Jensby Madsen | 2002 | 38.12 | 1:21.36 | 4:02.93 | ||||||
Nicklas Bager | 2003 | 33.75 | 1:12.28 | 5:15.21 | ||||||
12 | Silkeborg Drenge | 2002 | 245 | 5:18.24 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 37.78 | 1:17.44 | 1:17.44 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 37.38 | 1:20.42 | 2:37.86 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 41.27 | 1:31.75 | 4:09.61 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 32.83 | 1:08.63 | 5:18.24 | ||||||
13 | Horsens Drenge 3 | 2003 | 231 | 5:24.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 34.88 | 1:14.06 | 1:14.06 | ||||||
Theis Dalgaard | 2004 | 42.67 | 1:33.54 | 2:47.60 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 37.35 | 1:29.00 | 4:16.60 | ||||||
Rasmus Terkelsen | 2002 | 32.19 | 1:07.96 | 5:24.56 | ||||||
14 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2002 | 229 | 5:25.20 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 36.83 | 1:15.35 | 1:15.35 | ||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 1:30.97 | 2:10.35 | 3:25.70 | ||||||
William Sloth | 2003 | 47.74 | 1:20.85 | 4:46.55 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2003 | 38.65 | 38.65 | 5:25.20 | ||||||
15 | Odder Drenge | 2002 | 213 | 5:33.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 38.37 | 1:19.08 | 1:19.08 | ||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 46.51 | 1:36.82 | 2:55.90 | ||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 38.93 | 1:22.17 | 4:18.07 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 34.98 | 1:14.93 | 5:33.00 | ||||||
16 | Esv Goodies | 2002 | 208 | 5:36.01 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mads Iversen | 2004 | 38.53 | 1:20.62 | 1:20.62 | ||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 42.64 | 1:29.23 | 2:49.85 | ||||||
Sune Schaarup | 2003 | 43.68 | 1:31.27 | 4:21.12 | ||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 34.98 | 1:14.89 | 5:36.01 | ||||||
- | Agf Drenge 1 | 2002 | DSQ | Holdkapkort for sent | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Agf Drenge 2 | 2002 | DSQ | Holdkapkort for sent | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 12 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:13 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 17, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Esv Awesome | 2003 | 445 | 2:14.43 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 35.35 | 35.35 | |||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 38.43 | 1:13.78 | |||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 31.76 | 1:45.54 | |||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 28.89 | 2:14.43 | |||||||
2 | Vs Piger | 2003 | 445 | 2:14.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 34.73 | 34.73 | |||||||
Amalie Kanstrup | 2003 | 38.02 | 1:12.75 | |||||||
Josefine Heuer | 2003 | 32.45 | 1:45.20 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 29.30 | 2:14.50 | |||||||
3 | As Piger 1 | 2003 | 412 | 2:17.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 37.50 | 37.50 | |||||||
Ida S Olesen | 2003 | 37.01 | 1:14.51 | |||||||
Emma Stecher | 2003 | 31.50 | 1:46.01 | |||||||
Matilde Iversen | 2003 | 31.90 | 2:17.91 | |||||||
4 | Agf Piger 1 | 2003 | 403 | 2:19.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 40.91 | 1:15.94 | |||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 32.53 | 1:48.47 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 30.54 | 2:19.01 | |||||||
5 | Sto Powerpuf Piger | 2003 | 402 | 2:19.10 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Christine Krogh | 2003 | 40.26 | 1:16.69 | |||||||
Alma Burgaard | 2003 | 32.49 | 1:49.18 | |||||||
My Phuong Bui | 2003 | 29.92 | 2:19.10 | |||||||
6 | Esv Besties | 2003 | 379 | 2:21.88 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Mia Hvarre | 2004 | 37.64 | 37.64 | |||||||
Ella Christiansen | 2003 | 40.89 | 1:18.53 | |||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 33.12 | 1:51.65 | |||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 30.23 | 2:21.88 | |||||||
7 | Kolding Piger Kolding | 2004 | 378 | 2:21.98 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Marie Louise Jørgensen | 2003 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Elma Gabela | 2004 | 39.05 | 1:15.82 | |||||||
Cille Christensen | 2004 | 34.54 | 1:50.36 | |||||||
Cecilie Batz | 2003 | 31.62 | 2:21.98 | |||||||
8 | Hsc Micro Monstars | 2003 | 369 | 2:23.07 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 39.67 | 1:16.07 | |||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 32.41 | 1:48.48 | |||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 34.59 | 2:23.07 | |||||||
9 | Horsens Piger 3 | 2003 | 364 | 2:23.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 39.83 | 1:16.00 | |||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 38.84 | 1:54.84 | |||||||
Maria K. Kirkmand | 2003 | 28.89 | 2:23.73 | |||||||
10 | Esv Goodies | 2003 | 342 | 2:26.81 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 37.03 | 37.03 | |||||||
Emilie Johanna Bülow | 2003 | 41.47 | 1:18.50 | |||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 36.74 | 1:55.24 | |||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 31.57 | 2:26.81 | |||||||
11 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 311 | 2:31.54 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Sia Aagaard | 2004 | 39.60 | 39.60 | |||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 1:51.94 | 2:31.54 | |||||||
Eva Hjort | 2004 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 2:31.54 | 2:31.54 | |||||||
12 | As Piger 2 | 2003 | 300 | 2:33.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 43.03 | 1:21.42 | |||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 1:11.95 | 2:33.37 | |||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 2:33.37 | ||||||||
13 | Silkeborg Piger | 2003 | 299 | 2:33.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Lyskjær | 2003 | 39.22 | 39.22 | |||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 45.58 | 1:24.80 | |||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 37.34 | 2:02.14 | |||||||
Line Frederiksen | 2003 | 31.29 | 2:33.43 | |||||||
14 | Horsens Piger 4 | 2003 | 249 | 2:43.13 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Camilla Falch | 2003 | 42.64 | 42.64 | |||||||
Amalie Antonsen | 2003 | 47.88 | 1:30.52 | |||||||
Catherina Juul Jensen | 2003 | 1:12.61 | 2:43.13 | |||||||
Feline F. Broersma | 2004 | 2:43.13 | ||||||||
- | Agf Piger 2 | 2003 | DSQ | 2. svømmer Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 38.51 | 38.51 | |||||||
- | Odder Piger | 2003 | DSQ | Forkert rækkefølge | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
- | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | DSQ | 4. svømmer Tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 38.11 | 38.11 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 10:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge 1 | 2002 | 399 | 2:04.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 35.02 | 1:06.24 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 30.00 | 1:36.24 | |||||||
Nikolaj Petlin Koch | 2002 | 28.42 | 2:04.66 | |||||||
2 | Esv Awesome | 2002 | 382 | 2:06.43 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 33.14 | 33.14 | |||||||
Anton Leth | 2002 | 34.66 | 1:07.80 | |||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 29.94 | 1:37.74 | |||||||
Casper Brinch | 2002 | 28.69 | 2:06.43 | |||||||
3 | Hsc Micro Monstars | 2002 | 380 | 2:06.70 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 34.06 | 34.06 | |||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 33.54 | 1:07.60 | |||||||
Julius Henriksen | 2002 | 30.77 | 1:38.37 | |||||||
Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 28.33 | 2:06.70 | |||||||
4 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 348 | 2:10.49 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 37.56 | 1:12.13 | |||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 32.02 | 1:44.15 | |||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 26.34 | 2:10.49 | |||||||
5 | Svendborg | 2002 | 343 | 2:11.08 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Hjalte Flader | 2002 | 1:09.94 | 1:09.94 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 32.25 | 1:42.19 | |||||||
Stefan Hansen | 2002 | 28.89 | 2:11.08 | |||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 2:11.08 | ||||||||
6 | Sto Sharks | 2002 | 340 | 2:11.45 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 33.06 | 33.06 | |||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 38.19 | 1:11.25 | |||||||
Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 32.66 | 1:43.91 | |||||||
Gustav Stahl | 2002 | 27.54 | 2:11.45 | |||||||
7 | As Drenge 1 | 2002 | 327 | 2:13.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Victor Abel Brandi | 2003 | 40.50 | 1:16.29 | |||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 27.10 | 1:43.39 | |||||||
Ruben C. Nørgaard | 2002 | 29.82 | 2:13.21 | |||||||
8 | Hsk Drenge | 2002 | 316 | 2:14.68 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Mads Stamholt | 2003 | 36.49 | 36.49 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 38.24 | 1:14.73 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 32.06 | 1:46.79 | |||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 27.89 | 2:14.68 | |||||||
9 | Agf Drenge 2 | 2002 | 307 | 2:16.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Christian Ottosen | 2002 | 37.05 | 1:11.59 | |||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 35.67 | 1:47.26 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 28.79 | 2:16.05 | |||||||
10 | Sto Superboyz | 2002 | 302 | 2:16.77 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 35.88 | 35.88 | |||||||
Victor Nygaard | 2003 | 36.37 | 1:12.25 | |||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 34.03 | 1:46.28 | |||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 30.49 | 2:16.77 | |||||||
11 | Thisted Drenge | 2002 | 287 | 2:19.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mads Kloster | 2002 | 31.58 | 31.58 | |||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 42.08 | 1:13.66 | |||||||
Paw Jensby Madsen | 2002 | 32.93 | 1:46.59 | |||||||
Nicklas Bager | 2003 | 32.56 | 2:19.15 | |||||||
12 | Esv Besties | 2002 | 284 | 2:19.61 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Jacob Christensen | 2002 | 37.28 | 1:15.19 | |||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 35.08 | 1:50.27 | |||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 29.34 | 2:19.61 | |||||||
13 | Silkeborg Drenge | 2002 | 282 | 2:19.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 36.15 | 1:10.95 | |||||||
Marius Gystad | 2003 | 38.79 | 1:49.74 | |||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 30.18 | 2:19.92 | |||||||
14 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2002 | 260 | 2:23.71 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 35.67 | 35.67 | |||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 41.85 | 1:17.52 | |||||||
William Sloth | 2003 | 33.77 | 1:51.29 | |||||||
Andreas Jørgensen | 2003 | 32.42 | 2:23.71 | |||||||
15 | Esv Goodies | 2002 | 247 | 2:26.29 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Sune Schaarup | 2003 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 39.61 | 1:17.95 | |||||||
Mads Iversen | 2004 | 35.58 | 1:53.53 | |||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 32.76 | 2:26.29 | |||||||
16 | Odder Drenge | 2002 | 242 | 2:27.30 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 40.55 | 1:18.40 | |||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 36.66 | 1:55.06 | |||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 32.24 | 2:27.30 | |||||||
- | Esbjerg Drenge | 2002 | DSQ | 4. svømmer Tyvstart | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Jonas Kjær | 2003 | 32.86 | 32.86 | |||||||
- | Horsens Drenge 3 | 2003 | DSQ | 3. svømmer Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Terkelsen | 2002 | 36.60 | 36.60 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:33 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 526 | 32.14 | 1:07.07 | 1:43.06 | 2:17.68 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Lærke Høgsted | 2003 | 518 | 32.51 | 1:07.06 | 1:42.66 | 2:18.35 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 510 | 31.90 | 1:07.21 | 1:43.46 | 2:19.08 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Emma Stecher | 2003 | 499 | 31.42 | 1:07.13 | 1:43.77 | 2:20.14 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 469 | 32.63 | 1:08.58 | 1:46.33 | 2:23.01 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 455 | 33.09 | 1:09.71 | 1:47.29 | 2:24.45 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Karoline Lagoni | 2003 | 453 | 33.00 | 1:09.45 | 1:47.77 | 2:24.75 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 449 | 32.79 | 1:09.72 | 1:47.95 | 2:25.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 425 | 34.67 | 1:11.60 | 1:50.92 | 2:27.75 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 416 | 35.16 | 1:13.09 | 1:51.83 | 2:28.81 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Bull Kramer | 2003 | 416 | 34.39 | 1:12.31 | 1:50.82 | 2:28.91 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ella Christiansen | 2003 | 405 | 35.19 | 1:13.43 | 1:51.80 | 2:30.14 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Alma Burgaard | 2003 | 397 | 36.03 | 1:14.77 | 1:54.11 | 2:31.26 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sarah Bundgaard | 2003 | 396 | 34.61 | 1:12.73 | 1:52.42 | 2:31.34 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Line Lyskjær | 2003 | 375 | 36.25 | 1:16.88 | 1:57.18 | 2:34.05 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Signe Thomsen | 2003 | 374 | 36.40 | 1:16.79 | 1:56.31 | 2:34.28 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
17 | Matilde Iversen | 2003 | 368 | 35.32 | 1:15.35 | 1:55.45 | 2:35.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 368 | 36.53 | 1:16.27 | 1:56.31 | 2:35.10 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Camilla Kjær | 2003 | 367 | 35.56 | 1:15.54 | 1:55.85 | 2:35.17 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christine Krogh | 2003 | 365 | 35.22 | 1:14.34 | 1:55.24 | 2:35.54 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 356 | 35.92 | 1:16.27 | 1:57.42 | 2:36.78 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 355 | 35.68 | 1:15.85 | 1:57.05 | 2:36.93 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Amalie Kanstrup | 2003 | 354 | 36.85 | 1:16.76 | 1:57.54 | 2:37.01 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 349 | 35.53 | 1:15.77 | 1:56.77 | 2:37.84 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
25 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 332 | 37.37 | 1:18.70 | 2:00.61 | 2:40.39 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Line Frederiksen | 2003 | 323 | 37.59 | 1:19.66 | 2:02.07 | 2:41.93 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 319 | 37.51 | 1:18.99 | 2:01.12 | 2:42.64 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 304 | 36.88 | 1:19.36 | 2:03.53 | 2:45.16 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 277 | 38.07 | 1:21.52 | 2:06.69 | 2:50.46 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 464 | 33.75 | 1:10.59 | 1:46.96 | 2:23.56 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 447 | 33.26 | 1:11.03 | 1:49.14 | 2:25.29 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 422 | 34.58 | 1:12.36 | 1:51.03 | 2:28.18 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 418 | 34.66 | 1:13.00 | 1:52.25 | 2:28.58 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | 392 | 34.90 | 1:13.84 | 1:53.19 | 2:31.89 | |||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Aurelia Pedersen | 2004 | 386 | 34.19 | 1:12.94 | 1:53.36 | 2:32.56 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 373 | 35.22 | 1:14.40 | 1:55.45 | 2:34.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nele Schulze | 2004 | 370 | 35.53 | 1:15.34 | 1:57.31 | 2:34.78 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Martha Bjerg | 2004 | 352 | 37.54 | 1:18.03 | 1:58.75 | 2:37.40 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 336 | 37.75 | 1:19.75 | 2:00.87 | 2:39.79 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 325 | 37.76 | 1:20.31 | 2:02.12 | 2:41.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Helga Bak | 2004 | 321 | 36.18 | 1:17.13 | 2:00.16 | 2:42.25 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Fenja Romanski | 2005 | 320 | 36.10 | 1:17.35 | 2:00.16 | 2:42.47 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Anne Sofie Nørtoft | 2004 | 315 | 36.84 | 1:17.96 | 2:00.98 | 2:43.30 | |||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Sia Aagaard | 2004 | 314 | 37.77 | 1:20.15 | 2:02.08 | 2:43.44 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Victoria Underbjerg | 2004 | 313 | 36.24 | 1:18.09 | 2:02.05 | 2:43.63 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 311 | 38.83 | 1:22.58 | 2:04.61 | 2:43.98 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
18 | Anna Varming | 2005 | 304 | 39.26 | 1:22.22 | 2:05.09 | 2:45.27 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Malou Sejr | 2005 | 297 | 37.17 | 1:19.46 | 2:03.35 | 2:46.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 277 | 37.71 | 1:20.97 | 2:06.07 | 2:50.53 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Søs Freund | 2004 | 263 | 38.48 | 1:23.81 | 2:09.43 | 2:53.47 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Frida Saks Justesen | 2004 | 261 | 38.58 | 1:23.49 | 2:08.70 | 2:53.82 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Amalie Henriksen | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:28 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 524 | 28.83 | 1:00.02 | 1:31.47 | 2:03.18 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 473 | 28.80 | 1:00.16 | 1:32.60 | 2:07.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 451 | 30.39 | 1:02.89 | 1:36.20 | 2:09.53 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Julius Henriksen | 2002 | 443 | 30.35 | 1:02.98 | 1:36.74 | 2:10.27 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Joachim Hjertmann | 2002 | 435 | 29.83 | 1:03.18 | 1:37.17 | 2:11.13 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Jakob Tietgen | 2002 | 412 | 29.43 | 1:03.17 | 1:38.53 | 2:13.54 | |||
Frem Odense | ||||||||||
7 | Andreas Blaaberg | 2002 | 411 | 30.34 | 1:04.20 | 1:39.25 | 2:13.62 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Mads Kloster | 2002 | 408 | 30.06 | 1:03.73 | 1:38.86 | 2:13.94 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Vig Stærmose | 2002 | 395 | 31.64 | 1:05.80 | 1:40.65 | 2:15.40 | |||
Frem Odense | ||||||||||
10 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 388 | 30.41 | 1:06.22 | 1:42.45 | 2:16.24 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Nikolaj Petlin Koch | 2002 | 386 | 31.08 | 1:05.48 | 1:41.35 | 2:16.44 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 381 | 31.56 | 1:06.05 | 1:41.65 | 2:17.00 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 379 | 31.66 | 1:06.32 | 1:42.33 | 2:17.27 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Frydenholm | 2002 | 376 | 31.41 | 1:05.65 | 1:41.76 | 2:17.61 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Casper Brinch | 2002 | 374 | 32.62 | 1:08.15 | 1:43.55 | 2:17.82 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Joshua Dannevang | 2002 | 361 | 32.47 | 1:08.58 | 1:44.73 | 2:19.55 | |||
Kolding SK | ||||||||||
17 | William Ohrt | 2002 | 357 | 32.76 | 1:08.47 | 1:44.96 | 2:20.01 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Oliver L Nelander | 2002 | 347 | 32.83 | 1:08.67 | 1:44.28 | 2:21.33 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tobias Boström | 2002 | 334 | 33.01 | 1:09.27 | 1:46.88 | 2:23.16 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 316 | 33.39 | 1:10.43 | 1:48.83 | 2:25.80 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
21 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 310 | 33.44 | 1:10.40 | 1:48.60 | 2:26.80 | |||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 306 | 33.03 | 1:10.56 | 1:48.87 | 2:27.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 272 | 36.56 | 1:17.63 | 1:56.90 | 2:33.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Daniel Gallacher | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Stamholt | 2003 | 365 | 32.47 | 1:08.00 | 1:44.21 | 2:18.98 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Daniel Damsbo | 2003 | 357 | 33.09 | 1:07.85 | 1:44.27 | 2:20.02 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 352 | 32.55 | 1:08.84 | 1:45.18 | 2:20.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 339 | 32.95 | 1:09.02 | 1:45.97 | 2:22.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alex Søndergaard | 2003 | 338 | 32.29 | 1:08.86 | 1:46.26 | 2:22.55 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 337 | 33.60 | 1:10.08 | 1:46.95 | 2:22.77 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Victor Nygaard | 2003 | 332 | 32.37 | 1:09.09 | 1:46.88 | 2:23.49 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Mathias Knudsen | 2003 | 326 | 32.47 | 1:08.84 | 1:46.64 | 2:24.31 | |||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 313 | 32.75 | 1:08.92 | 1:47.99 | 2:26.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Venø Elling | 2003 | 311 | 33.51 | 1:10.82 | 1:49.22 | 2:26.57 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Lykke Grann | 2003 | 306 | 33.35 | 1:10.60 | 1:49.53 | 2:27.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thor Brunsgaard | 2003 | 304 | 33.00 | 1:10.45 | 1:49.45 | 2:27.65 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
13 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 301 | 34.68 | 1:13.00 | 1:50.91 | 2:28.15 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 301 | 33.60 | 1:11.53 | 1:50.21 | 2:28.23 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
15 | Marius Gystad | 2003 | 300 | 33.94 | 1:12.03 | 1:50.87 | 2:28.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 294 | 33.50 | 1:11.30 | 1:50.94 | 2:29.36 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Anders Mose | 2004 | 278 | 35.76 | 1:13.72 | 1:53.24 | 2:32.17 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Christian Johannesen | 2003 | 263 | 34.30 | 1:13.77 | 1:54.49 | 2:35.02 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Nicklas Bager | 2003 | 243 | 35.63 | 1:16.33 | 1:58.55 | 2:39.23 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mathias H. Johannesen | 2004 | 230 | 35.71 | 1:18.04 | 1:59.56 | 2:42.08 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:28 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 468 | 34.23 | 1:11.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Christiansen | 2003 | 460 | 34.90 | 1:11.51 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 457 | 35.33 | 1:11.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Broholm | 2003 | 408 | 36.05 | 1:14.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
5 | Josefine Heuer | 2003 | 382 | 37.43 | 1:16.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 381 | 37.21 | 1:16.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 378 | 37.98 | 1:16.33 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 378 | 37.26 | 1:16.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Signe Thomsen | 2003 | 368 | 37.99 | 1:17.02 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
10 | My Phuong Bui | 2003 | 366 | 37.54 | 1:17.17 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 362 | 38.00 | 1:17.49 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 355 | 38.33 | 1:17.97 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 349 | 38.45 | 1:18.43 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | Selma Pruzljanin | 2003 | 346 | 38.32 | 1:18.64 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Jensen | 2003 | 344 | 38.23 | 1:18.76 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Louise Houe Andersen | 2003 | 336 | 38.20 | 1:19.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Karoline Lagoni | 2003 | 332 | 38.90 | 1:19.71 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 330 | 39.83 | 1:19.91 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 327 | 38.98 | 1:20.14 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
20 | Michelle Philipsen | 2003 | 324 | 38.12 | 1:20.34 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Amalie Kristensen | 2003 | 323 | 39.60 | 1:20.47 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anna Bull Kramer | 2003 | 320 | 38.50 | 1:20.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 320 | 39.97 | 1:20.67 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
24 | Ella Christiansen | 2003 | 320 | 39.82 | 1:20.71 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 314 | 40.12 | 1:21.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sarah Bundgaard | 2003 | 300 | 40.20 | 1:22.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 290 | 41.24 | 1:23.40 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
28 | Christine Krogh | 2003 | 280 | 41.10 | 1:24.36 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Akut syg | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 401 | 36.97 | 1:14.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sarah Carugati | 2004 | 379 | 36.94 | 1:16.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 366 | 38.09 | 1:17.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 364 | 38.12 | 1:17.35 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 355 | 37.89 | 1:18.00 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 354 | 38.25 | 1:18.07 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Christina M. Glargaard | 2004 | 345 | 37.60 | 1:18.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mia Hvarre | 2004 | 337 | 38.21 | 1:19.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 314 | 39.72 | 1:21.23 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Lie Thisted | 2005 | 308 | 40.54 | 1:21.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 290 | 40.57 | 1:23.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Fenja Romanski | 2005 | 286 | 40.81 | 1:23.73 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
13 | Astrid Hassing | 2004 | 285 | 40.13 | 1:23.84 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
14 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 285 | 40.85 | 1:23.89 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sia Aagaard | 2004 | 283 | 41.37 | 1:24.08 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 281 | 42.49 | 1:24.32 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
17 | Malou Sejr | 2005 | 280 | 41.72 | 1:24.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Martha Bjerg | 2004 | 279 | 42.02 | 1:24.45 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Anna Varming | 2005 | 275 | 42.73 | 1:24.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 272 | 41.19 | 1:25.14 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 270 | 42.00 | 1:25.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Laura S. Olesen | 2005 | 269 | 42.28 | 1:25.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 262 | 42.41 | 1:26.29 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | 259 | 42.75 | 1:26.63 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
25 | Anna Toft Petersen | 2004 | 245 | 43.61 | 1:28.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Melanie Petersen | 2004 | 242 | 43.97 | 1:28.56 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
27 | Sarah Larsen | 2004 | 222 | 43.17 | 1:31.09 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Signe Thomsen | 2004 | 219 | 44.53 | 1:31.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Michelle Mølby | 2004 | DSQ | Ej fortsat bev v/25m | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 447 | 31.29 | 1:03.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 423 | 32.14 | 1:05.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 409 | 32.33 | 1:05.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 346 | 33.91 | 1:09.68 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 341 | 34.12 | 1:10.00 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gustav Stahl | 2002 | 338 | 33.90 | 1:10.22 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Blaaberg | 2002 | 332 | 34.87 | 1:10.63 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | William Vig Stærmose | 2002 | 324 | 35.81 | 1:11.25 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
9 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 320 | 35.17 | 1:11.50 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 320 | 34.65 | 1:11.51 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Rasmus Petersen | 2002 | 320 | 35.43 | 1:11.55 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 319 | 34.88 | 1:11.58 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
13 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 315 | 34.45 | 1:11.91 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Nikolaj Petlin Koch | 2002 | 310 | 36.26 | 1:12.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Joachim Hjertmann | 2002 | 300 | 35.96 | 1:13.09 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Casper Brinch | 2002 | 295 | 36.34 | 1:13.49 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 291 | 36.23 | 1:13.84 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Christian Ottosen | 2002 | 285 | 36.07 | 1:14.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | William Svarer | 2002 | 282 | 36.35 | 1:14.62 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Mads Mazur Pedersen | 2002 | 281 | 36.40 | 1:14.65 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 353 | 33.75 | 1:09.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Jonas Kjær | 2003 | 350 | 34.22 | 1:09.40 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 310 | 35.64 | 1:12.29 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | 307 | 35.13 | 1:12.49 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
5 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 305 | 35.53 | 1:12.66 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 304 | 35.37 | 1:12.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 281 | 35.85 | 1:14.66 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
8 | Nikolai Sander | 2003 | 266 | 35.91 | 1:16.01 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
9 | Mads Peter Hansen | 2004 | 259 | 36.48 | 1:16.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christian Kornum | 2003 | 252 | 37.56 | 1:17.40 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
11 | Kasper Johnsen | 2003 | 245 | 37.95 | 1:18.14 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Lindholm | 2004 | 243 | 38.63 | 1:18.41 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Mathias Munch Pedersen | 2003 | 241 | 38.79 | 1:18.59 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 239 | 37.70 | 1:18.83 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 234 | 38.79 | 1:19.40 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Daniel Damsbo | 2003 | 228 | 38.65 | 1:20.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 14:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 545 | 35.36 | 1:16.45 | 1:57.77 | 2:32.52 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 530 | 33.07 | 1:12.30 | 1:58.04 | 2:33.87 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Christiansen | 2003 | 486 | 35.65 | 1:13.57 | 2:03.12 | 2:38.47 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 485 | 34.78 | 1:16.02 | 2:01.65 | 2:38.54 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 469 | 34.92 | 1:15.30 | 2:01.24 | 2:40.29 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 467 | 35.66 | 1:16.46 | 2:04.82 | 2:40.54 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 463 | 36.74 | 1:18.08 | 2:06.13 | 2:41.05 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Lærke Høgsted | 2003 | 442 | 36.71 | 1:18.38 | 2:06.65 | 2:43.55 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 427 | 38.65 | 1:21.61 | 2:05.56 | 2:45.43 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Anna Bull Kramer | 2003 | 415 | 35.13 | 1:20.41 | 2:08.55 | 2:46.96 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Josefine Heuer | 2003 | 412 | 37.08 | 1:17.79 | 2:11.80 | 2:47.45 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Laura Fogh | 2003 | 407 | 38.38 | 1:24.56 | 2:09.34 | 2:48.04 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Selma Pruzljanin | 2003 | 406 | 38.32 | 1:22.25 | 2:11.04 | 2:48.26 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 399 | 38.52 | 1:18.89 | 2:11.55 | 2:49.16 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | My Phuong Bui | 2003 | 389 | 34.53 | 1:17.55 | 2:11.59 | 2:50.67 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Alma Burgaard | 2003 | 385 | 35.45 | 1:18.32 | 2:12.65 | 2:51.23 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Christine Krogh | 2003 | 373 | 40.27 | 1:27.22 | 2:13.83 | 2:53.07 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
18 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 371 | 41.10 | 1:27.27 | 2:13.11 | 2:53.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Amalie Kristensen | 2003 | 369 | 41.53 | 1:25.05 | 2:14.30 | 2:53.57 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie Louise Jørgensen | 2003 | 369 | 38.81 | 1:23.11 | 2:15.06 | 2:53.58 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Ella Christiansen | 2003 | 366 | 40.79 | 1:25.53 | 2:15.01 | 2:54.15 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 365 | 39.03 | 1:24.03 | 2:15.21 | 2:54.34 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 361 | 36.73 | 1:18.02 | 2:18.36 | 2:54.96 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Amalie Kanstrup | 2003 | 359 | 39.48 | 1:25.55 | 2:14.61 | 2:55.30 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Akut syg | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Ida S Olesen | 2003 | DSQ | Afsl. ryg på m. v100 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 443 | 34.89 | 1:17.05 | 2:07.12 | 2:43.43 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Cille Christensen | 2004 | 425 | 36.43 | 1:20.51 | 2:08.62 | 2:45.71 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 401 | 38.91 | 1:24.69 | 2:12.29 | 2:48.87 | |||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Sarah Carugati | 2004 | 400 | 37.45 | 1:18.12 | 2:10.18 | 2:48.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 381 | 37.02 | 1:19.64 | 2:12.27 | 2:51.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mia Hvarre | 2004 | 371 | 38.62 | 1:23.40 | 2:14.33 | 2:53.40 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 370 | 41.49 | 1:24.72 | 2:16.68 | 2:53.47 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 369 | 41.46 | 1:22.59 | 2:16.37 | 2:53.70 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | 355 | 40.93 | 1:24.13 | 2:17.56 | 2:55.88 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Laura Marie Dige | 2004 | 349 | 39.49 | 1:23.79 | 2:15.01 | 2:56.84 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 340 | 42.47 | 1:28.20 | 2:18.66 | 2:58.48 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sia Aagaard | 2004 | 340 | 40.62 | 1:25.23 | 2:20.13 | 2:58.48 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 336 | 43.51 | 1:27.98 | 2:18.81 | 2:59.09 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 330 | 44.57 | 1:29.54 | 2:20.26 | 3:00.23 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Fenja Romanski | 2005 | 320 | 46.35 | 1:30.98 | 2:23.44 | 3:02.16 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Michelle Mølby | 2004 | 318 | 41.09 | 1:27.47 | 2:21.37 | 3:02.53 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida Juul Grønning | 2004 | 295 | 40.61 | 1:29.52 | 2:26.01 | 3:07.07 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 294 | 42.97 | 1:28.50 | 2:24.27 | 3:07.23 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 286 | 43.93 | 1:33.94 | 2:26.09 | 3:08.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Kaya Yang Eisensee | 2004 | 275 | 42.71 | 1:31.05 | 2:27.07 | 3:11.38 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:08 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 14:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 492 | 30.41 | 1:06.63 | 1:47.22 | 2:19.39 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | 423 | 31.73 | 1:10.63 | 1:52.01 | 2:26.56 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
3 | Gustav Stahl | 2002 | 412 | 33.24 | 1:11.01 | 1:53.57 | 2:27.85 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 382 | 32.17 | 1:09.93 | 1:57.30 | 2:31.69 | |||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Andreas Blaaberg | 2002 | 378 | 32.91 | 1:12.47 | 1:58.03 | 2:32.14 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 372 | 34.15 | 1:15.60 | 1:57.85 | 2:33.05 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Filip Cederstrøm | 2002 | 370 | 35.43 | 1:15.74 | 1:57.02 | 2:33.23 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Nikolaj Petlin Koch | 2002 | 365 | 34.92 | 1:13.21 | 1:59.68 | 2:33.96 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 362 | 35.51 | 1:18.18 | 2:00.85 | 2:34.44 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 359 | 32.54 | 1:13.19 | 2:00.48 | 2:34.82 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Casper Brinch | 2002 | 355 | 34.32 | 1:14.21 | 2:01.09 | 2:35.38 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | William Svarer | 2002 | 344 | 33.37 | 1:14.87 | 2:01.09 | 2:36.97 | |||
Kolding SK | ||||||||||
13 | William Ohrt | 2002 | 343 | 37.25 | 1:17.30 | 2:02.09 | 2:37.14 | |||
Kolding SK | ||||||||||
14 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 338 | 33.50 | 1:15.42 | 2:02.29 | 2:37.88 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 332 | 36.55 | 1:14.42 | 2:04.97 | 2:38.85 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
16 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 325 | 34.41 | 1:13.41 | 2:03.69 | 2:40.00 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 321 | 35.31 | 1:16.35 | 2:04.89 | 2:40.67 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 320 | 35.71 | 1:19.96 | 2:04.26 | 2:40.88 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Daniel Gallacher | 2002 | 316 | 33.30 | 1:15.54 | 2:04.84 | 2:41.49 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Oliver L Nelander | 2002 | 313 | 36.77 | 1:17.60 | 2:05.76 | 2:42.05 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
21 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 295 | 34.86 | 1:16.98 | 2:07.63 | 2:45.27 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Jonas L. Werther | 2002 | 291 | 37.63 | 1:18.78 | 2:08.20 | 2:45.94 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Paw Jensby Madsen | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 382 | 32.55 | 1:11.51 | 1:57.44 | 2:31.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Malthe Elkjær | 2003 | 353 | 34.88 | 1:15.27 | 1:58.92 | 2:35.66 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 321 | 36.49 | 1:13.42 | 2:05.47 | 2:40.72 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 317 | 34.69 | 1:17.89 | 2:04.86 | 2:41.40 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 312 | 36.95 | 1:17.74 | 2:07.75 | 2:42.28 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Victor Nygaard | 2003 | 312 | 39.06 | 1:21.67 | 2:05.53 | 2:42.30 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
7 | Alex Søndergaard | 2003 | 302 | 34.91 | 1:19.61 | 2:08.31 | 2:44.04 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 287 | 39.67 | 1:22.23 | 2:10.02 | 2:46.86 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
9 | Daniel Damsbo | 2003 | 285 | 37.23 | 1:21.53 | 2:11.21 | 2:47.14 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Julius Agerbo Modin | 2003 | 241 | 38.36 | 1:24.01 | 2:16.65 | 2:56.71 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Joost Rijkhoff | 2004 | 223 | 40.30 | 1:28.57 | 2:19.75 | 3:01.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:26 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 515 | 29.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Ida S Olesen | 2003 | 501 | 29.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 497 | 29.34 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Karoline Lagoni | 2003 | 465 | 29.99 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Houe Andersen | 2003 | 463 | 30.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma Stecher | 2003 | 459 | 30.12 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Caroline Broholm | 2003 | 457 | 30.17 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | 442 | 30.52 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | My Phuong Bui | 2003 | 427 | 30.87 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
10 | Sarah Bundgaard | 2003 | 425 | 30.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 424 | 30.94 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Anna Bull Kramer | 2003 | 417 | 31.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | 416 | 31.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 414 | 31.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 409 | 31.30 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Cecilie Davidsen | 2003 | 408 | 31.33 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Cecilie Lauridsen | 2003 | 390 | 31.82 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alma Burgaard | 2003 | 389 | 31.83 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 384 | 31.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Freja Romanski | 2003 | 372 | 32.32 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
21 | Line Frederiksen | 2003 | 371 | 32.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Selma Pruzljanin | 2003 | 364 | 32.54 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 364 | 32.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | 361 | 32.64 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
25 | Katrine Mols | 2003 | 350 | 32.98 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Amalie Kristensen | 2003 | 348 | 33.05 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | 345 | 33.13 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Matilde Iversen | 2003 | 343 | 33.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 341 | 33.25 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
30 | Maibritt Christensen | 2003 | 339 | 33.32 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
31 | Jenny Cao | 2003 | 332 | 33.55 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
32 | Cecilie Batz | 2003 | 305 | 34.54 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
33 | Ida Troldborg | 2003 | 299 | 34.76 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | Akut syg | |||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Michelle Philipsen | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 25, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Svava Kj. Gregersen | 2004 | 451 | 30.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Nele Schulze | 2004 | 447 | 30.40 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Christina M. Glargaard | 2004 | 433 | 30.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 392 | 31.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Cille Christensen | 2004 | 379 | 32.10 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
6 | Sarah Carugati | 2004 | 376 | 32.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Cecilie Hingebjerg | 2004 | 368 | 32.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Emma Kutsko Jensen | 2004 | 361 | 32.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Aurelia Pedersen | 2004 | 360 | 32.66 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Martha Bjerg | 2004 | 354 | 32.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 351 | 32.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Anna Toft Petersen | 2004 | 347 | 33.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ellen Jensen | 2005 | 344 | 33.16 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
14 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 337 | 33.38 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Asta Buur Ovesen | 2004 | 334 | 33.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Laura Rønn Danielsen | 2004 | 333 | 33.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 333 | 33.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 329 | 33.66 | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
19 | Astrid Hassing | 2004 | 326 | 33.76 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Mia Hvarre | 2004 | 324 | 33.82 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 324 | 33.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Helga Bak | 2004 | 320 | 33.98 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 303 | 34.58 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Laura Marie Dige | 2004 | 301 | 34.67 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 296 | 34.88 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
26 | Fenja Romanski | 2005 | 286 | 35.28 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
27 | Frida Saks Justesen | 2004 | 281 | 35.49 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Louise Lie Thisted | 2005 | 278 | 35.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 276 | 35.67 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
30 | Sia Aagaard | 2004 | 276 | 35.70 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Louise Sunesen | 2005 | 273 | 35.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 425 | 26.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Rasmus Petersen | 2002 | 425 | 26.99 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 421 | 27.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Tietgen | 2002 | 421 | 27.08 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | 407 | 27.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julius Henriksen | 2002 | 404 | 27.45 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Joachim Hjertmann | 2002 | 391 | 27.76 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | William Svarer | 2002 | 365 | 28.39 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Gustav Stahl | 2002 | 362 | 28.46 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 358 | 28.57 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 358 | 28.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Simon Perzynski | 2002 | 351 | 28.76 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 348 | 28.86 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
14 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 341 | 29.04 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
14 | William Vig Stærmose | 2002 | 341 | 29.04 | ||||||
Frem Odense | ||||||||||
16 | Philip Andersen Ravn | 2002 | 338 | 29.12 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
17 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 337 | 29.17 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Andreas Blaaberg | 2002 | 335 | 29.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Joshua Dannevang | 2002 | 322 | 29.59 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
20 | Emil Frydenholm | 2002 | 322 | 29.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 318 | 29.71 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | 312 | 29.91 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Anton Leth | 2002 | 275 | 31.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 26, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Kjær | 2003 | 354 | 28.67 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 349 | 28.83 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Malthe Elkjær | 2003 | 337 | 29.17 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 321 | 29.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 312 | 29.92 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikolai Sander | 2003 | 310 | 29.97 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
7 | Emil Lykke Grann | 2003 | 309 | 30.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Stamholt | 2003 | 309 | 30.02 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
9 | Mads Juul Henriksen | 2004 | 300 | 30.30 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
10 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 292 | 30.58 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christopher Z. Christense | 2003 | 277 | 31.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathias Knudsen | 2003 | 277 | 31.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
13 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | 269 | 31.42 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Mortensen | 2004 | 267 | 31.50 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 260 | 31.79 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nicklas Bager | 2003 | 252 | 32.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders Mose | 2004 | 233 | 32.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Markus Toft | 2003 | 208 | 34.24 | ||||||
TST Svømning | ||||||||||
- | Alex Søndergaard | 2003 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:51 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kirstine Mørk Rasmussen | 2003 | 513 | 37.71 | 1:18.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 491 | 37.86 | 1:19.45 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 419 | 41.12 | 1:23.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | 419 | 39.97 | 1:23.77 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 414 | 41.14 | 1:24.06 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Cecilie Batz | 2003 | 413 | 40.28 | 1:24.18 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 408 | 40.53 | 1:24.47 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 408 | 40.68 | 1:24.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anne Katrine Ryhammer | 2003 | 399 | 41.80 | 1:25.14 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Amalie Kanstrup | 2003 | 398 | 40.79 | 1:25.22 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Lærke Høgsted | 2003 | 385 | 40.71 | 1:26.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Caroline Lysgaard | 2003 | 376 | 40.58 | 1:26.84 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Ella Christiansen | 2003 | 366 | 42.35 | 1:27.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Karoline Lagoni | 2003 | 358 | 41.67 | 1:28.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Krogh | 2003 | 357 | 41.84 | 1:28.34 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
16 | Anna Bull Kramer | 2003 | 350 | 42.38 | 1:28.93 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jenny Cao | 2003 | 347 | 42.48 | 1:29.16 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
18 | Ida Troldborg | 2003 | 341 | 42.13 | 1:29.66 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Emilie Johanna Bülow | 2003 | 331 | 43.52 | 1:30.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Amalie Kristensen | 2003 | 329 | 43.67 | 1:30.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Signe Thomsen | 2003 | 327 | 44.30 | 1:30.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
22 | Anna Tvørfoss Nielsen | 2003 | 309 | 42.58 | 1:32.66 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
23 | Solvej Kofoed Lund | 2003 | 304 | 44.41 | 1:33.16 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Freja Romanski | 2003 | 292 | 44.33 | 1:34.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Schulze | 2004 | 419 | 40.58 | 1:23.78 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
2 | Maria Bebe Hansen | 2004 | 376 | 41.34 | 1:26.84 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elma Gabela | 2004 | 367 | 42.09 | 1:27.53 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
4 | Nicoline Dyrman | 2004 | 336 | 43.16 | 1:30.17 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 333 | 44.48 | 1:30.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Møller | 2004 | 327 | 42.85 | 1:30.92 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
7 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 326 | 43.55 | 1:31.05 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 317 | 43.19 | 1:31.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laura Marie Dige | 2004 | 317 | 43.45 | 1:31.87 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 309 | 44.57 | 1:32.65 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 300 | 43.77 | 1:33.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Eva Hjort | 2004 | 284 | 45.41 | 1:35.31 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Søs Freund | 2004 | 271 | 45.48 | 1:36.80 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Toft Petersen | 2004 | 268 | 47.46 | 1:37.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thilde S. B. Pedersen | 2004 | 268 | 46.45 | 1:37.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 263 | 47.93 | 1:37.77 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sarah Larsen | 2004 | 257 | 47.24 | 1:38.60 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 223 | 49.63 | 1:43.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 188 | 50.61 | 1:49.38 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Filip Cederstrøm | 2002 | 456 | 33.89 | 1:12.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Mingus Okkerholm | 2002 | 425 | 35.44 | 1:13.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Perzynski | 2002 | 425 | 35.00 | 1:13.94 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
4 | Magnus Dyg Holme | 2002 | 422 | 35.05 | 1:14.13 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 371 | 37.28 | 1:17.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 365 | 36.40 | 1:17.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | 362 | 37.40 | 1:18.02 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Hallenborg | 2002 | 360 | 37.15 | 1:18.10 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
9 | Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 343 | 37.54 | 1:19.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | William Ohrt | 2002 | 337 | 38.93 | 1:19.85 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
11 | Jacob Christensen | 2002 | 333 | 38.63 | 1:20.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Anders Bredal Storgaard | 2002 | 329 | 37.72 | 1:20.54 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Christian Ottosen | 2002 | 314 | 38.28 | 1:21.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Joshua Dannevang | 2002 | 301 | 39.66 | 1:22.92 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
15 | Benjamin Friis | 2002 | 295 | 39.56 | 1:23.49 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
16 | Asbjørn Guldager | 2002 | 292 | 39.74 | 1:23.80 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
17 | Oliver L Nelander | 2002 | 268 | 41.31 | 1:26.18 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Magnus Dolleris Schroll | 2002 | 262 | 41.78 | 1:26.85 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
19 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 262 | 40.59 | 1:26.89 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Daniel Gallacher | 2002 | 259 | 40.33 | 1:27.19 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 241 | 41.59 | 1:29.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anton Leth | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Malthe Elkjær | 2003 | 375 | 37.32 | 1:17.11 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 338 | 38.32 | 1:19.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 330 | 38.09 | 1:20.42 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 314 | 39.49 | 1:21.78 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christian Kornum | 2003 | 311 | 39.14 | 1:22.01 | |||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
6 | Kim Doan Nguyen | 2003 | 272 | 40.47 | 1:25.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Markus Toft | 2003 | 270 | 42.00 | 1:25.96 | |||||
TST Svømning | ||||||||||
8 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 269 | 40.65 | 1:26.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 266 | 41.36 | 1:26.37 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | William Sloth | 2003 | 265 | 42.12 | 1:26.51 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 259 | 41.45 | 1:27.13 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Mikkelsen | 2004 | 251 | 42.28 | 1:28.09 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Frederik Lindholm | 2004 | 250 | 43.72 | 1:28.20 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Victor Abel Brandi | 2003 | 250 | 41.66 | 1:28.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Valdemar Wichmann | 2003 | 249 | 42.39 | 1:28.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Christian Johannesen | 2003 | 241 | 41.75 | 1:29.32 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sune Schaarup | 2003 | 240 | 43.99 | 1:29.43 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Alfred Feldskov | 2003 | 237 | 41.41 | 1:29.79 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Nikolai Sander | 2003 | 234 | 42.69 | 1:30.19 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
20 | Andreas Jørgensen | 2003 | 231 | 43.95 | 1:30.55 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Daniel Damsbo | 2003 | 228 | 43.21 | 1:30.92 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Tobias Svenningsen | 2003 | 226 | 43.37 | 1:31.23 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 219 | 44.53 | 1:32.14 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Theis Dalgaard | 2004 | 213 | 43.13 | 1:33.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | 212 | 44.30 | 1:33.21 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 180 | 47.09 | 1:38.43 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Mads Iversen | 2004 | DSQ | Flyspark i indslag | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 1 | 2003 | 476 | 4:26.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 33.89 | 1:10.00 | 1:10.00 | ||||||
Ida S Olesen | 2003 | 29.97 | 1:03.58 | 2:13.58 | ||||||
Emma Stecher | 2003 | 30.47 | 1:03.75 | 3:17.33 | ||||||
Karoline L. Kristensen | 2003 | 32.90 | 1:09.22 | 4:26.55 | ||||||
2 | Esv Besties | 2003 | 476 | 4:26.60 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Alberte Ehrenreich-Birn | 2003 | 31.63 | 1:05.08 | 1:05.08 | ||||||
Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 31.54 | 1:06.10 | 2:11.18 | ||||||
Marie Egeskjold Bruun | 2003 | 31.72 | 1:07.69 | 3:18.87 | ||||||
Ella Christiansen | 2003 | 32.10 | 1:07.73 | 4:26.60 | ||||||
3 | Vs Piger | 2003 | 461 | 4:29.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Josefine Heuer | 2003 | 33.33 | 1:09.06 | 1:09.06 | ||||||
Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 31.04 | 1:06.65 | 2:15.71 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 32.42 | 1:08.36 | 3:24.07 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.89 | 1:05.41 | 4:29.48 | ||||||
4 | Horsens Piger 3 | 2003 | 437 | 4:34.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Anna Bull Kramer | 2003 | 32.19 | 1:07.68 | 1:07.68 | ||||||
Sofie Bach Nielsen | 2003 | 32.29 | 1:06.61 | 2:14.29 | ||||||
Maria K. Kirkmand | 2003 | 36.21 | 1:14.86 | 3:29.15 | ||||||
Karoline Lagoni | 2003 | 30.77 | 1:05.22 | 4:34.37 | ||||||
5 | Esv Awesome | 2003 | 430 | 4:35.86 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 32.13 | 1:06.62 | 1:06.62 | ||||||
Mille Trier Pedersen | 2003 | 33.55 | 1:11.43 | 2:18.05 | ||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 34.47 | 1:10.44 | 3:28.49 | ||||||
Svava Kj. Gregersen | 2004 | 31.68 | 1:07.37 | 4:35.86 | ||||||
6 | Sto Powerpuf Piger | 2003 | 418 | 4:38.43 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Christine Krogh | 2003 | 33.88 | 1:10.91 | 1:10.91 | ||||||
Alma Burgaard | 2003 | 32.21 | 1:08.22 | 2:19.13 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 33.97 | 1:12.82 | 3:31.95 | ||||||
My Phuong Bui | 2003 | 31.37 | 1:06.48 | 4:38.43 | ||||||
7 | Agf Piger 1 | 2003 | 414 | 4:39.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 32.39 | 1:07.70 | 1:07.70 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 32.72 | 1:08.95 | 2:16.65 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 32.53 | 1:09.53 | 3:26.18 | ||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 34.64 | 1:13.19 | 4:39.37 | ||||||
8 | Hsc Micro Monstars | 2003 | 391 | 4:44.65 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Louise Brendholdt Winkel | 2004 | 37.27 | 1:17.13 | 1:17.13 | ||||||
Annika Hausgaard Godt | 2003 | 35.41 | 1:14.01 | 2:31.14 | ||||||
Emma Fjordside Jensen | 2003 | 33.11 | 1:09.05 | 3:40.19 | ||||||
Cecilie Christiansen | 2003 | 30.54 | 1:04.46 | 4:44.65 | ||||||
9 | Esbjerg Piger | 2003 | 389 | 4:45.12 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 35.40 | 1:14.44 | 1:14.44 | ||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 31.99 | 1:07.18 | 2:21.62 | ||||||
Michelle Mølby | 2004 | 34.03 | 1:14.67 | 3:36.29 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 32.52 | 1:08.83 | 4:45.12 | ||||||
10 | Kolding Piger Kolding | 2004 | 375 | 4:48.70 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Elma Gabela | 2004 | 35.06 | 1:11.00 | 1:11.00 | ||||||
Marie Louise Jørgensen | 2003 | 36.04 | 1:15.68 | 2:26.68 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 33.66 | 1:11.31 | 3:37.99 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 34.00 | 1:10.71 | 4:48.70 | ||||||
11 | Smuts Labre Larver | 2003 | 344 | 4:56.97 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
Michelle Philipsen | 2003 | 34.80 | 1:50.97 | 1:50.97 | ||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 38.45 | 1:13.65 | 3:04.62 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 40.22 | 1:14.63 | 4:19.25 | ||||||
Signe Thomsen | 2003 | 37.72 | 37.72 | 4:56.97 | ||||||
12 | Esv Goodies | 2003 | 336 | 4:59.26 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Louise Sjørup Jensen | 2003 | 35.20 | 1:12.62 | 1:12.62 | ||||||
Cecilie Davidsen | 2003 | 35.72 | 1:15.79 | 2:28.41 | ||||||
Mia Hvarre | 2004 | 34.51 | 1:13.47 | 3:41.88 | ||||||
Ea Pakula Jepsen | 2003 | 36.89 | 1:17.38 | 4:59.26 | ||||||
13 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 320 | 5:04.33 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 37.54 | 1:20.40 | 1:20.40 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 34.99 | 1:13.64 | 2:34.04 | ||||||
Solvej Kofoed Lund | 2003 | 35.58 | 1:16.68 | 3:50.72 | ||||||
Katrine Mols | 2003 | 34.02 | 1:13.61 | 5:04.33 | ||||||
14 | Odder Piger | 2003 | 319 | 5:04.72 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Cecilie Lauridsen | 2003 | 33.27 | 1:11.40 | 1:11.40 | ||||||
Maria Dyrhauge Winther | 2004 | 39.13 | 2:00.02 | 3:11.42 | ||||||
Camilla Angaard Nielsen | 2003 | 37.25 | 1:13.05 | 4:24.47 | ||||||
Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 40.25 | 40.25 | 5:04.72 | ||||||
15 | As Piger 2 | 2003 | 317 | 5:05.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Matilde Iversen | 2003 | 35.02 | 1:12.52 | 1:12.52 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | |||||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | |||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 5:05.17 | 5:05.17 | |||||||
16 | Agf Piger 2 | 2003 | 312 | 5:06.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 36.29 | 1:15.82 | 1:15.82 | ||||||
Malou Sejr | 2005 | 36.43 | 1:17.85 | 2:33.67 | ||||||
Cathrine Birkebæk | 2004 | 35.99 | 1:14.31 | 3:47.98 | ||||||
Signe Thomsen | 2004 | 37.15 | 1:18.70 | 5:06.68 | ||||||
17 | Silkeborg Piger | 2003 | 296 | 5:12.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Frederiksen | 2003 | 36.83 | 1:17.04 | 1:17.04 | ||||||
Maja Klitgaard | 2003 | 37.95 | 1:19.46 | 2:36.50 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 39.65 | 1:22.72 | 3:59.22 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 34.77 | 1:12.87 | 5:12.09 | ||||||
18 | Aarhus Swim Piger 2 | 2003 | 271 | 5:21.57 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Sia Aagaard | 2004 | 37.38 | 1:17.73 | 1:17.73 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | |||||||||
Anne Katrine Ryhammer | 2003 | |||||||||
Agnes Bojsen Jensen | 2004 | 5:21.57 | 5:21.57 | |||||||
19 | Horsens Piger 4 | 2003 | 263 | 5:24.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Feline F. Broersma | 2004 | 38.03 | 1:19.64 | 1:19.64 | ||||||
Camilla Falch | 2003 | |||||||||
Amalie Antonsen | 2003 | |||||||||
Amalie Henriksen | 2005 | 5:24.98 | 5:24.98 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:53 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 13 december 2015 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 16:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Holstebro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 12 december 2015 |
Løb 30, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge 1 | 2002 | 403 | 4:08.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Mathias Lund Hansen | 2002 | 31.25 | 1:04.48 | 1:04.48 | ||||||
Nikolaj Petlin Koch | 2002 | 30.20 | 1:02.95 | 2:07.43 | ||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 27.26 | 57.35 | 3:04.78 | ||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 29.68 | 1:03.27 | 4:08.05 | ||||||
2 | Esv Awesome | 2002 | 394 | 4:09.83 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Casper Brinch | 2002 | 30.44 | 1:03.12 | 1:03.12 | ||||||
Rasmus Kvorning Mikkelsen | 2002 | 29.89 | 1:02.94 | 2:06.06 | ||||||
Malthe Elkjær | 2003 | 30.00 | 1:03.95 | 3:10.01 | ||||||
Andreas Blaaberg | 2002 | 28.88 | 59.82 | 4:09.83 | ||||||
3 | Esbjerg Drenge | 2002 | 383 | 4:12.35 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Esben F. Buchwaldt | 2002 | 31.25 | 1:03.75 | 1:03.75 | ||||||
Emil Frydenholm | 2002 | 30.52 | 1:03.44 | 2:07.19 | ||||||
Jonas Kjær | 2003 | 29.82 | 1:02.06 | 3:09.25 | ||||||
Tobias Boström | 2002 | 30.20 | 1:03.10 | 4:12.35 | ||||||
4 | Hsc Micro Monstars | 2002 | 381 | 4:12.81 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Mathias Lindberg Laursen | 2003 | 31.56 | 1:05.42 | 1:05.42 | ||||||
Julius Henriksen | 2002 | 28.50 | 59.06 | 2:04.48 | ||||||
Mads Mazur Pedersen | 2002 | 30.93 | 1:04.42 | 3:08.90 | ||||||
Filip Cederstrøm | 2002 | 30.37 | 1:03.91 | 4:12.81 | ||||||
5 | Sto Sharks | 2002 | 380 | 4:12.86 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Gustav Stahl | 2002 | 29.00 | 1:00.19 | 1:00.19 | ||||||
Emil Jøhnk Tramm | 2002 | 29.32 | 1:00.31 | 2:00.50 | ||||||
Oliver Hallenborg | 2002 | 32.72 | 1:07.06 | 3:07.56 | ||||||
Johan Siksne Kaalund | 2002 | 30.95 | 1:05.30 | 4:12.86 | ||||||
6 | As Drenge 1 | 2002 | 347 | 4:20.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oliver Nørgaard Frost | 2002 | 27.85 | 57.67 | 57.67 | ||||||
Jonas L. Werther | 2002 | 31.80 | 1:07.93 | 2:05.60 | ||||||
Christopher Z. Christense | 2003 | 34.12 | 1:11.61 | 3:17.21 | ||||||
Ruben C. Nørgaard | 2002 | 29.95 | 1:03.42 | 4:20.63 | ||||||
7 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2002 | 345 | 4:21.34 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 30.99 | 1:05.20 | 1:05.20 | ||||||
Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 32.00 | 1:10.81 | 2:16.01 | ||||||
Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 30.72 | 1:06.16 | 3:22.17 | ||||||
Joachim Hjertmann | 2002 | 28.12 | 59.17 | 4:21.34 | ||||||
8 | Svendborg | 2002 | 320 | 4:27.97 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Stefan Hansen | 2002 | 32.22 | 1:07.25 | 1:07.25 | ||||||
Hjalte Flader | 2002 | 33.16 | 1:09.54 | 2:16.79 | ||||||
Alfred Feldskov | 2003 | 32.35 | 1:08.83 | 3:25.62 | ||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 29.84 | 1:02.35 | 4:27.97 | ||||||
9 | Thisted Drenge | 2002 | 317 | 4:28.63 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Mads Kloster | 2002 | 28.12 | 59.07 | 59.07 | ||||||
Alex Søndergaard | 2003 | 32.38 | 1:07.77 | 2:06.84 | ||||||
Nicklas Bager | 2003 | 33.64 | 1:11.07 | 3:17.91 | ||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 33.61 | 1:10.72 | 4:28.63 | ||||||
10 | Hsk Drenge | 2002 | 314 | 4:29.58 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 32.60 | 1:08.93 | 1:08.93 | ||||||
Benjamin Friis | 2002 | 32.53 | 1:08.27 | 2:17.20 | ||||||
Mads Stamholt | 2003 | 33.57 | 1:10.53 | 3:27.73 | ||||||
Rasmus Petersen | 2002 | 29.29 | 1:01.85 | 4:29.58 | ||||||
11 | Agf Drenge 2 | 2002 | 301 | 4:33.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 33.03 | 1:09.32 | 1:09.32 | ||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 30.40 | 1:05.37 | 2:14.69 | ||||||
Christian Ottosen | 2002 | 31.91 | 1:06.29 | 3:20.98 | ||||||
Valdemar Wichmann | 2003 | 33.96 | 1:12.26 | 4:33.24 | ||||||
12 | Silkeborg Drenge | 2002 | 295 | 4:35.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 32.26 | 1:06.73 | 1:06.73 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 32.99 | 1:08.92 | 2:15.65 | ||||||
Marius Gystad | 2003 | 33.94 | 1:10.48 | 3:26.13 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 32.48 | 1:08.99 | 4:35.12 | ||||||
13 | Sto Superboyz | 2002 | 294 | 4:35.49 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mads Juul Henriksen | 2004 | 33.25 | 1:09.13 | 1:09.13 | ||||||
Lukas Stæhr Bentsen | 2003 | 33.81 | 1:11.41 | 2:20.54 | ||||||
Mathias Munch Pedersen | 2003 | 32.24 | 1:08.35 | 3:28.89 | ||||||
Victor Nygaard | 2003 | 31.50 | 1:06.60 | 4:35.49 | ||||||
14 | Odder Drenge | 2002 | 289 | 4:37.04 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 30.23 | 1:03.39 | 1:03.39 | ||||||
Nicholas Bundgaard | 2002 | 33.34 | 1:10.50 | 2:13.89 | ||||||
Jacob Lyse Søe | 2003 | 33.91 | 1:11.70 | 3:25.59 | ||||||
Kasper Johnsen | 2003 | 33.90 | 1:11.45 | 4:37.04 | ||||||
15 | Horsens Drenge 3 | 2003 | 281 | 4:39.74 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Mathias H. Johannesen | 2004 | 33.15 | 1:11.91 | 1:11.91 | ||||||
Theis Dalgaard | 2004 | 35.61 | 1:16.26 | 2:28.17 | ||||||
Christian Johannesen | 2003 | 33.48 | 1:10.73 | 3:38.90 | ||||||
Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | 28.90 | 1:00.84 | 4:39.74 | ||||||
16 | Esv Besties | 2002 | 280 | 4:40.00 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Jacob Christensen | 2002 | 33.69 | 1:11.10 | 1:11.10 | ||||||
Lauritz Baad Ellekjær | 2003 | 33.25 | 1:10.72 | 2:21.82 | ||||||
Daniel Damsbo | 2003 | 32.88 | 1:08.67 | 3:30.49 | ||||||
Anton Leth | 2002 | 33.21 | 1:09.51 | 4:40.00 | ||||||
17 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2002 | 272 | 4:42.79 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 33.70 | 1:09.31 | 1:09.31 | ||||||
William Sloth | 2003 | 33.30 | 1:08.87 | 2:18.18 | ||||||
Andreas Jørgensen | 2003 | 34.93 | 1:13.12 | 3:31.30 | ||||||
Julius Agerbo Modin | 2003 | 34.43 | 1:11.49 | 4:42.79 | ||||||
18 | Esv Goodies | 2002 | 218 | 5:04.49 | ||||||
Elite Swim Vejle | ||||||||||
Peter Kvorning Mikkelsen | 2004 | 34.85 | 1:12.37 | 1:12.37 | ||||||
Kim Doan Nguyen | 2003 | 36.97 | 1:17.42 | 2:29.79 | ||||||
Sune Schaarup | 2003 | 37.08 | 1:17.74 | 3:47.53 | ||||||
Mads Iversen | 2004 | 35.94 | 1:16.96 | 5:04.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 13 december 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:00 |