Tulokset Ruska uinnit 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
sunnuntai
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Ruska uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:13 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 03 lokakuu 2015 |
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Martta Nygård | 2003 | 366 | 37.51 | 1:17.18 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Pinja Taskila | 2004 | 335 | 38.70 | 1:19.46 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Nita Poutiainen | 2003 | 335 | 38.19 | 1:19.49 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Venla Säntti | 2003 | 329 | 39.13 | 1:20.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Helmi Jouhten | 2004 | 324 | 39.36 | 1:20.36 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
6 | Laura Markuksela | 2004 | 294 | 39.56 | 1:22.97 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Aada Heiskanen | 2004 | 288 | 40.86 | 1:23.62 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Malla Juutinen | 2003 | 273 | 42.54 | 1:25.05 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 270 | 42.00 | 1:25.45 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 268 | 41.49 | 1:25.60 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Mathilda Puutio | 2003 | 266 | 41.38 | 1:25.83 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Emma Hämäläinen | 2003 | 256 | 42.09 | 1:26.92 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
13 | Viona Mönttinen | 2003 | 239 | 43.86 | 1:28.97 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 238 | 43.02 | 1:29.08 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Reeta Kallunki | 2003 | 233 | 42.64 | 1:29.69 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Reetta Kari | 2003 | 225 | 43.60 | 1:30.70 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Viivi Tonteri | 2004 | 224 | 44.02 | 1:30.92 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Anastasia Parfenova | 2004 | 223 | 45.37 | 1:31.06 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
19 | Essi Juntunen | 2003 | 191 | 46.25 | 1:35.87 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
20 | Clara-Sophie Scheib | 2003 | 173 | 48.28 | 1:39.02 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
21 | Iida Heiko | 2004 | 168 | 48.97 | 1:40.00 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
22 | Maiju Huttunen | 2005 | 162 | 48.23 | 1:41.13 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
23 | Reetta Piira | 2004 | 133 | 53.08 | 1:47.96 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
24 | Sani Nätynki | 2005 | 126 | 53.55 | 1:50.06 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
25 | Teresa Pulkkinen | 2005 | 107 | 56.75 | 1:56.22 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Veera Pulkkinen | 2004 | 101 | 56.14 | 1:58.39 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
27 | Sofia Palojärvi | 2007 | 86 | 1:00.49 | 2:04.66 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
- | Anniina Kanste | 2004 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Emmi Palo | 2003 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Siiri Rahikkala | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Katri Hurskainen | 2000 | 533 | 33.10 | 1:08.10 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Jonna Airisniemi | 2000 | 450 | 34.38 | 1:12.04 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
3 | Jenni Louhimo | 2001 | 439 | 35.68 | 1:12.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 435 | 35.04 | 1:12.87 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Riika Huttula | 2001 | 422 | 35.27 | 1:13.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 421 | 35.54 | 1:13.69 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Seela Peuralahti | 2001 | 396 | 35.85 | 1:15.15 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 391 | 36.88 | 1:15.52 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Heidi Kivioja | 2000 | 390 | 36.27 | 1:15.55 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Enni-Sofia Perätalo | 2002 | 362 | 38.23 | 1:17.43 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Mari Hekkala | 2000 | 358 | 36.65 | 1:17.77 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Jenni Kangas | 2000 | 355 | 37.78 | 1:17.97 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
13 | Isa Vehkaoja | 2002 | 354 | 38.98 | 1:18.06 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Moonica Pirhonen | 2001 | 349 | 37.85 | 1:18.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
15 | Alina Huotari | 2002 | 349 | 37.90 | 1:18.44 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Hilla Hirvikoski | 2002 | 331 | 39.59 | 1:19.82 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
17 | Jessi Nurmela | 2002 | 306 | 40.11 | 1:21.94 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
18 | Ida Karjalainen | 2002 | 196 | 47.86 | 1:35.07 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
19 | Lotta Pakanen | 2001 | 195 | 45.52 | 1:35.14 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
20 | Meri Piirainen | 2002 | 152 | 50.48 | 1:43.42 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
- | Aino Raappana | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Anni Katajamäki | 2000 | DSQ | |||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
- | Katariina Niemelä | 2001 | DSQ | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen | ||||||||||
Laji 27, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anna Röytiö | 1998 | 505 | 33.30 | 1:09.32 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Venla Niemelä | 1999 | 486 | 33.94 | 1:10.20 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
3 | Veera Kivirinta | 1995 | 465 | 35.42 | 1:11.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Rosa Sahlström | 1997 | 442 | 34.77 | 1:12.48 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
5 | Laura Fält | 1998 | 429 | 35.27 | 1:13.21 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Elina Pulkkinen | 1999 | 418 | 35.86 | 1:13.86 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Jonna Laukkanen | 1998 | 411 | 36.29 | 1:14.23 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 394 | 36.83 | 1:15.28 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
9 | Tiia Pudas | 1999 | 361 | 37.56 | 1:17.52 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Laura Saloranta | 1997 | 360 | 37.83 | 1:17.62 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Emma Nikula | 1998 | 354 | 37.23 | 1:18.04 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
12 | Jemina Pesonen | 1998 | 323 | 39.50 | 1:20.49 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Eveliina Palo | 1999 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 04 lokakuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:13 |