Tulokset Ringsted Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.62 | 1:06.67 | 1:42.61 | 2:18.21 | |||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.71 | 1:10.08 | 1:49.02 | 2:24.51 | |||
3 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.16 | 1:10.05 | 1:48.18 | 2:25.67 | |||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.56 | 1:12.08 | 1:50.48 | 2:26.22 | |||
5 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.63 | 1:11.44 | 1:50.14 | 2:27.30 | |||
6 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 32.41 | 1:10.18 | 1:49.80 | 2:28.28 | |||
7 | Pálsson, Adele Alexandra | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 33.24 | 1:10.78 | 1:50.43 | 2:30.26 | |||
8 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 34.19 | 1:13.73 | 1:54.90 | 2:32.71 | |||
9 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.93 | 1:14.20 | 1:54.16 | 2:33.97 | |||
10 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.17 | 1:14.79 | 1:55.50 | 2:35.02 | |||
11 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 35.48 | 1:16.33 | 1:57.96 | 2:38.15 | |||
12 | Jónsdóttir, Þorgerður Ósk | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.09 | 1:17.58 | 1:58.61 | 2:38.43 | |||
13 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.38 | 1:15.61 | 1:57.93 | 2:40.10 | |||
14 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.56 | 1:17.39 | 2:00.33 | 2:40.70 | |||
15 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 36.17 | 1:17.41 | 2:00.32 | 2:40.96 | |||
16 | Gústavsdóttir, Hilda Bríe | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.39 | 1:19.45 | 2:02.43 | 2:43.75 | |||
17 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 37.25 | 1:19.43 | 2:03.29 | 2:45.24 | |||
18 | Traustadóttir, Berglind R | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 37.72 | 1:21.80 | 2:06.93 | 2:48.90 | |||
19 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 39.58 | 1:23.35 | 2:07.63 | 2:49.25 | |||
20 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.63 | 1:21.66 | 2:07.13 | 2:49.81 | |||
21 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.58 | 1:20.95 | 2:06.38 | 2:50.78 | |||
22 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.94 | 1:24.58 | 2:11.72 | 2:53.64 | |||
23 | Jóhannesdóttir, Diljá Drö | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.48 | 1:27.07 | 2:11.33 | 2:55.14 | |||
24 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 39.64 | 1:26.92 | 2:14.80 | 2:58.72 | |||
25 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.12 | 1:26.70 | 2:14.19 | 2:58.74 | |||
26 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.76 | 1:30.11 | 2:16.11 | 3:00.02 | |||
27 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 40.69 | 1:27.19 | 2:16.12 | 3:02.96 | |||
28 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.49 | 1:30.25 | 2:17.92 | 3:04.01 | |||
29 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.79 | 1:28.70 | 2:17.67 | 3:05.34 | |||
30 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.02 | 1:31.62 | 2:22.94 | 3:08.87 | |||
31 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 41.08 | 1:30.59 | 2:22.00 | 3:10.54 | |||
32 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.10 | 1:30.68 | 2:21.91 | 3:11.29 | |||
33 | Valsdóttir, Hildur | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.97 | 1:32.11 | 2:22.62 | 3:11.77 | |||
34 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.58 | 1:29.80 | 2:21.97 | 3:12.74 | |||
35 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.09 | 1:32.84 | 2:27.50 | 3:16.39 | |||
36 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 42.06 | 1:32.36 | 2:24.41 | 3:17.26 | |||
37 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 43.42 | 1:35.64 | 2:28.43 | 3:17.31 | |||
38 | Eyvindardóttir, Guðbjörg | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 44.30 | 1:36.46 | 2:28.40 | 3:17.47 | |||
39 | Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 44.04 | 1:37.42 | 2:32.05 | 3:22.26 | |||
40 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.21 | 1:38.54 | 2:33.86 | 3:29.35 | |||
41 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 49.58 | 1:50.03 | 2:52.51 | 3:51.16 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 31.06 | 1:04.08 | 1:37.99 | 2:11.73 | |||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.42 | 1:05.03 | 1:39.31 | 2:12.81 | |||
3 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.00 | 1:05.49 | 1:40.10 | 2:12.90 | |||
4 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 31.72 | 1:05.96 | 1:40.79 | 2:16.15 | |||
5 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.39 | 1:06.17 | 1:41.86 | 2:17.40 | |||
6 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.79 | 1:06.17 | 1:41.93 | 2:17.53 | |||
7 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.81 | 1:06.70 | 1:42.66 | 2:18.24 | |||
8 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.52 | 1:08.06 | 1:44.70 | 2:18.75 | |||
9 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.86 | 1:08.42 | 1:44.55 | 2:20.05 | |||
10 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.98 | 1:08.40 | 1:44.84 | 2:20.23 | |||
11 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.81 | 1:07.80 | 1:44.70 | 2:21.27 | |||
12 | Guðmundsdóttir, Jóhanna E | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.15 | 1:08.69 | 1:46.51 | 2:21.66 | |||
13 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.52 | 1:08.82 | 1:45.35 | 2:21.99 | |||
14 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 33.00 | 1:09.84 | 1:47.37 | 2:22.62 | |||
15 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.66 | 1:10.04 | 1:47.03 | 2:23.27 | |||
15 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.02 | 1:10.51 | 1:47.93 | 2:23.27 | |||
17 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 32.93 | 1:10.33 | 1:48.24 | 2:25.34 | |||
17 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.23 | 1:10.33 | 1:47.87 | 2:25.34 | |||
19 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.37 | 1:12.21 | 1:49.96 | 2:27.32 | |||
20 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 32.97 | 1:11.96 | 1:51.39 | 2:28.68 | |||
21 | Finnbogadóttir, Ylfa | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 33.98 | 1:12.29 | 1:51.55 | 2:28.75 | |||
22 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.75 | 1:10.24 | 1:49.55 | 2:30.30 | |||
23 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 35.86 | 1:14.49 | 1:54.08 | 2:31.93 | |||
24 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 34.71 | 1:13.83 | 1:54.07 | 2:32.30 | |||
25 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 34.49 | 1:13.19 | 1:53.99 | 2:33.06 | |||
26 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 36.29 | 1:54.62 | 2:33.54 | ||||
27 | Guðmundsdóttir, Kristín Y | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.71 | 1:14.06 | 1:54.79 | 2:34.32 | |||
27 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.99 | 1:15.84 | 1:55.95 | 2:34.32 | |||
29 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.74 | 1:15.32 | 1:57.06 | 2:35.49 | |||
30 | Björnsdóttir, Þórdís Anit | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.94 | 1:16.40 | 1:57.30 | 2:36.61 | |||
31 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.86 | 1:15.83 | 1:58.09 | 2:37.15 | |||
32 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.85 | 1:15.92 | 1:58.09 | 2:39.16 | |||
33 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 35.88 | 1:15.96 | 1:58.99 | 2:40.32 | |||
34 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.13 | 1:17.35 | 2:01.21 | 2:43.48 | |||
35 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 35.24 | 1:16.43 | 2:00.60 | 2:44.37 | |||
36 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.30 | 1:17.55 | 2:01.46 | 2:44.96 | |||
37 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.35 | 1:16.75 | 2:01.19 | 2:45.16 | |||
38 | Atladóttir, Guðrún Alma | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.93 | 1:20.56 | 2:09.29 | 2:52.81 | |||
39 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 39.28 | 1:25.03 | 2:11.83 | 2:57.66 | |||
- | Hlynsdóttir, Una | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DNF | ||||||
- | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julie Heron | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mira Mass | 2000 | A6 | 31.86 | 1:05.42 | 1:39.79 | 2:13.16 | |||
2 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.36 | 1:05.54 | 1:40.36 | 2:13.33 | |||
3 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.39 | 1:05.63 | 1:40.70 | 2:14.81 | |||
4 | Kristjánsdóttir, María Fa | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 30.84 | 1:05.43 | 1:40.58 | 2:15.09 | |||
5 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 31.97 | 1:06.13 | 1:41.15 | 2:15.19 | |||
6 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.18 | 1:06.93 | 1:42.20 | 2:16.69 | |||
7 | Silvana Bodenstein | 1999 | Psv Schwerin | 32.34 | 1:08.47 | 1:45.19 | 2:18.54 | |||
8 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 32.43 | 1:07.54 | 1:43.73 | 2:20.27 | |||
9 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.72 | 1:07.87 | 1:44.18 | 2:20.74 | |||
10 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 33.80 | 1:09.60 | 1:46.43 | 2:22.58 | |||
11 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 34.24 | 1:12.18 | 1:51.91 | 2:30.94 | |||
12 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 34.42 | 1:13.96 | 1:54.16 | 2:33.68 | |||
13 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 35.90 | 1:15.85 | 1:57.00 | 2:35.49 | |||
14 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 37.87 | 1:20.06 | 2:04.09 | 2:46.89 | |||
15 | Andrea Axelsen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 37.06 | 1:18.88 | 2:03.98 | 2:48.09 | |||
16 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 37.70 | 1:20.64 | 2:06.23 | 2:49.76 | |||
- | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.34 | 1:01.44 | 1:34.04 | 2:06.10 | |||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.53 | 1:01.78 | 1:34.92 | 2:07.30 | |||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 31.12 | 1:04.17 | 1:37.67 | 2:10.61 | |||
4 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 30.94 | 1:04.36 | 1:38.40 | 2:11.82 | |||
5 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 31.45 | 1:05.53 | 1:40.31 | 2:13.68 | |||
6 | Josefiné Mayer | 1997 | Psv Schwerin | 31.55 | 1:06.13 | 1:41.49 | 2:17.15 | |||
7 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.05 | 1:07.83 | 1:42.68 | 2:17.72 | |||
8 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.35 | 1:07.31 | 1:42.64 | 2:18.04 | |||
9 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.79 | 1:08.28 | 1:44.85 | 2:20.77 | |||
10 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 32.99 | 1:08.11 | 1:44.28 | 2:22.53 | |||
11 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 32.33 | 1:09.90 | 1:48.80 | 2:27.43 | |||
12 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 36.09 | 1:13.48 | 1:51.51 | 2:29.00 | |||
13 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 36.88 | 1:17.50 | 2:00.09 | 2:41.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.48 | 1:03.65 | 1:38.47 | 2:11.62 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | 1:05.33 | 1:39.45 | 2:14.78 | |||
3 | Hanno Böckmann | 2003 | Psv Schwerin | 30.43 | 1:05.03 | 1:40.52 | 2:16.04 | |||
4 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.12 | 1:06.17 | 1:41.37 | 2:16.07 | |||
5 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.33 | 1:05.30 | 1:41.27 | 2:16.66 | |||
6 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.86 | 1:04.99 | 1:41.68 | 2:18.93 | |||
7 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.59 | 1:08.03 | 1:43.94 | 2:20.22 | |||
8 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.70 | 1:07.06 | 1:43.90 | 2:20.50 | |||
9 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.59 | 1:08.56 | 1:46.00 | 2:21.09 | |||
10 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 32.07 | 1:08.91 | 1:46.30 | 2:21.77 | |||
10 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 31.81 | 1:07.69 | 1:45.65 | 2:21.77 | |||
12 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.07 | 1:08.37 | 1:45.71 | 2:22.19 | |||
13 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.53 | 1:09.50 | 1:47.21 | 2:22.93 | |||
14 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.75 | 1:09.21 | 1:46.60 | 2:23.86 | |||
15 | Armin Austinat | 2003 | Psv Schwerin | 1:07.41 | 1:45.76 | 2:24.18 | ||||
16 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 33.66 | 1:10.24 | 1:48.30 | 2:24.57 | |||
17 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 32.49 | 1:09.26 | 1:47.23 | 2:24.85 | |||
18 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 34.19 | 1:12.02 | 1:50.48 | 2:27.47 | |||
19 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.23 | 1:12.83 | 1:52.40 | 2:28.72 | |||
20 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 33.57 | 1:12.31 | 1:51.75 | 2:28.97 | |||
21 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.92 | 1:13.02 | 1:53.60 | 2:29.64 | |||
22 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.31 | 1:10.46 | 1:51.43 | 2:30.05 | |||
23 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 32.23 | 1:10.99 | 1:53.20 | 2:31.47 | |||
24 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.88 | 1:13.18 | 1:53.21 | 2:32.90 | |||
25 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.81 | 1:16.01 | 1:56.34 | 2:33.82 | |||
26 | Björnsson, Daði | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.23 | 1:14.67 | 1:57.54 | 2:38.03 | |||
27 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.95 | 1:16.17 | 1:58.44 | 2:38.23 | |||
28 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 36.16 | 1:16.96 | 1:58.70 | 2:38.31 | |||
29 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 35.98 | 1:16.70 | 1:59.73 | 2:39.00 | |||
30 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.77 | 1:17.02 | 2:00.20 | 2:39.15 | |||
31 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.72 | 1:18.15 | 2:00.80 | 2:40.44 | |||
32 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.09 | 1:19.98 | 2:01.32 | 2:41.28 | |||
33 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.14 | 1:18.35 | 2:01.48 | 2:41.78 | |||
34 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.95 | 1:19.45 | 2:03.58 | 2:42.09 | |||
35 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.87 | 1:18.07 | 2:01.57 | 2:44.19 | |||
36 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 36.93 | 1:18.89 | 2:02.86 | 2:45.26 | |||
37 | Pálsson, Jónas Atli | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.75 | 2:04.56 | 2:48.72 | ||||
38 | Lucas Grænge | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.99 | 1:24.52 | 2:09.30 | 2:51.50 | |||
39 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 38.85 | 1:24.45 | 2:09.41 | 2:52.80 | |||
40 | Hálfdánarsson, Birnir Fre | 2006 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.59 | 1:27.60 | 2:14.11 | 2:55.11 | |||
41 | Stefánsson, Andri | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.71 | 1:25.91 | 2:12.90 | 2:55.80 | |||
42 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.85 | 1:26.33 | 2:13.50 | 2:56.08 | |||
43 | Maier, Júlíus Karl | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 39.29 | 1:25.07 | 2:12.07 | 2:57.54 | |||
44 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.39 | 1:22.89 | 2:05.22 | 2:59.02 | |||
45 | Tómasson, Daníel Lúkas | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.18 | 1:30.00 | 2:17.50 | 3:00.08 | |||
46 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.92 | 1:24.42 | 2:12.81 | 3:00.86 | |||
47 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.57 | 1:26.57 | 2:14.61 | 3:00.90 | |||
48 | Sigþórsson, Veigar Hrafn | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.48 | 1:29.85 | 2:16.59 | 3:01.17 | |||
49 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.63 | 1:28.76 | 2:16.61 | 3:01.49 | |||
50 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.93 | 1:30.07 | 2:18.13 | 3:02.80 | |||
51 | Hilmarsson, Dagur Snær | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.05 | 1:28.02 | 2:17.07 | 3:03.06 | |||
52 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.25 | 1:28.39 | 2:16.87 | 3:03.72 | |||
53 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 40.92 | 1:27.42 | 2:16.34 | 3:04.22 | |||
54 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 42.28 | 1:30.97 | 2:18.90 | 3:04.92 | |||
55 | Lunddal Rúnarsson, Hilmir | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.98 | 1:32.89 | 2:25.59 | 3:10.85 | |||
56 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.54 | 1:26.84 | 2:20.12 | 3:11.76 | |||
57 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.41 | 1:30.16 | 2:21.98 | 3:12.55 | |||
58 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 43.32 | 1:33.24 | 2:23.67 | 3:12.60 | |||
59 | Einarsson, Snorri Dagur | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.70 | 1:35.91 | 2:26.81 | 3:14.77 | |||
60 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.72 | 1:35.66 | 2:28.60 | 3:21.10 | |||
61 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | Næstved IF | 42.46 | 1:34.90 | 2:28.53 | 3:22.13 | |||
62 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.26 | 1:46.63 | 2:45.87 | 3:38.94 | |||
63 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.52 | 2:46.25 | 3:40.86 | ||||
64 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.41 | 1:43.83 | 2:43.99 | 3:41.79 | |||
65 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.19 | 1:47.86 | 2:51.18 | 3:50.01 | |||
66 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.04 | 1:46.28 | 2:51.98 | 3:56.12 | |||
- | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Afsæt fra bund v 125 | |||||
- | Oliver Stybe Petersen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 26.86 | 56.50 | 1:28.30 | 2:00.02 | |||
2 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.36 | 59.91 | 1:31.66 | 2:03.20 | |||
3 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.61 | 58.04 | 1:30.48 | 2:03.22 | |||
4 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.15 | 1:01.30 | 1:34.45 | 2:07.05 | |||
5 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.96 | 1:00.96 | 1:34.53 | 2:07.87 | |||
6 | Nielsen, Kári Sölvi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 29.97 | 1:02.48 | 1:35.88 | 2:08.27 | |||
7 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.30 | 1:03.69 | 1:36.98 | 2:09.18 | |||
8 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.87 | 1:03.01 | 1:38.69 | 2:10.62 | |||
9 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.33 | 1:03.62 | 1:37.08 | 2:10.70 | |||
10 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 29.33 | 1:03.21 | 1:37.84 | 2:10.90 | |||
11 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.65 | 1:03.18 | 1:37.41 | 2:10.91 | |||
12 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.33 | 1:04.22 | 1:38.71 | 2:11.29 | |||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.05 | 1:04.18 | 1:38.72 | 2:12.44 | |||
14 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.35 | 1:03.23 | 1:38.58 | 2:12.79 | |||
15 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 32.21 | 1:06.33 | 1:39.99 | 2:13.23 | |||
15 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 30.35 | 1:04.38 | 1:39.57 | 2:13.23 | |||
17 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 30.67 | 1:04.77 | 1:39.67 | 2:13.38 | |||
18 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.52 | 1:04.24 | 1:39.08 | 2:13.47 | |||
19 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.73 | 1:04.94 | 1:40.10 | 2:14.15 | |||
20 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.28 | 1:02.81 | 1:38.35 | 2:14.50 | |||
21 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.56 | 1:04.66 | 1:40.01 | 2:14.80 | |||
22 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.42 | 1:05.68 | 1:41.49 | 2:15.50 | |||
23 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.66 | 1:05.24 | 1:41.72 | 2:16.71 | |||
24 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 32.26 | 1:07.88 | 1:44.24 | 2:19.12 | |||
25 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.69 | 1:07.13 | 1:44.52 | 2:21.49 | |||
26 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.33 | 1:09.08 | 1:48.02 | 2:26.21 | |||
27 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 33.68 | 1:10.78 | 1:48.99 | 2:26.23 | |||
28 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 32.89 | 1:10.35 | 1:49.62 | 2:28.08 | |||
29 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.08 | 1:12.27 | 1:51.42 | 2:28.29 | |||
30 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 32.83 | 1:09.96 | 1:49.57 | 2:29.26 | |||
31 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 34.18 | 1:11.70 | 1:53.26 | 2:32.02 | |||
32 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 34.29 | 1:13.29 | 1:56.06 | 2:36.58 | |||
33 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 34.86 | 1:15.12 | 1:57.48 | 2:38.34 | |||
34 | Egilsson, Daníel Ingi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.91 | 1:19.23 | 2:03.17 | 2:44.74 | |||
35 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.29 | 1:20.79 | 2:04.17 | 2:47.66 | |||
- | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.45 | 58.31 | 1:28.48 | 1:57.86 | |||
2 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 26.90 | 56.08 | 1:26.96 | 1:57.94 | |||
3 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 28.37 | 58.82 | 1:28.63 | 1:58.58 | |||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.49 | 59.06 | 1:30.62 | 2:02.17 | |||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 28.48 | 59.27 | 1:31.10 | 2:03.04 | |||
6 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.64 | 1:00.61 | 1:33.08 | 2:04.32 | |||
7 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 28.26 | 59.58 | 1:32.13 | 2:04.35 | |||
8 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.97 | 1:00.40 | 1:32.60 | 2:04.47 | |||
9 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.17 | 1:00.99 | 1:33.52 | 2:05.85 | |||
10 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.25 | 1:02.12 | 1:35.59 | 2:08.51 | |||
11 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.05 | 1:04.23 | 1:39.24 | 2:13.99 | |||
12 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 29.38 | 1:03.69 | 1:40.65 | 2:18.47 | |||
13 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 31.69 | 1:06.88 | 1:44.38 | 2:21.79 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.61 | 56.12 | 1:25.33 | 1:54.62 | |||
2 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.55 | 57.05 | 1:26.38 | 1:56.45 | |||
3 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 27.58 | 57.55 | 1:28.71 | 1:59.93 | |||
4 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 27.70 | 58.39 | 1:29.89 | 2:01.07 | |||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 28.50 | 59.20 | 1:30.47 | 2:01.71 | |||
6 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 28.31 | 58.19 | 1:29.97 | 2:02.69 | |||
7 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 28.13 | 59.23 | 1:31.00 | 2:02.91 | |||
8 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 28.75 | 1:00.59 | 1:31.71 | 2:03.87 | |||
9 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 29.80 | 1:01.77 | 1:33.85 | 2:05.48 | |||
10 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 29.30 | 1:00.93 | 1:33.59 | 2:06.25 | |||
11 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 29.88 | 1:02.84 | 1:37.40 | 2:13.35 | |||
12 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 32.02 | 1:09.86 | 1:49.43 | 2:27.17 | |||
- | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Lars Andre Großmann | 1997 | Psv Schwerin | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:06 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.53 | 1:10.48 | |||||
2 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 37.44 | 1:17.13 | |||||
3 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 37.55 | 1:17.79 | |||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.07 | 1:18.86 | |||||
5 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 38.32 | 1:20.21 | |||||
6 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 39.69 | 1:20.42 | |||||
7 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 39.96 | 1:20.54 | |||||
8 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 40.25 | 1:21.17 | |||||
9 | Traustadóttir, Berglind R | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 1:24.82 | 1:24.82 | |||||
10 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.21 | 1:25.77 | |||||
11 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 43.00 | 1:25.87 | |||||
12 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 41.12 | 1:25.95 | |||||
13 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 41.86 | 1:26.83 | |||||
14 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 43.05 | 1:27.59 | |||||
15 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.07 | 1:27.72 | |||||
16 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 42.99 | 1:28.47 | |||||
17 | Kristjánsdóttir, Sandra D | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.73 | 1:28.71 | |||||
18 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 43.31 | 1:29.39 | |||||
19 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 43.60 | 1:31.75 | |||||
20 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 43.73 | 1:32.40 | |||||
21 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 46.64 | 1:33.18 | |||||
22 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.42 | 1:34.65 | |||||
23 | Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.89 | 1:34.91 | |||||
24 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 46.97 | 1:36.13 | |||||
25 | Jóhannesdóttir, Diljá Drö | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 48.23 | 1:36.56 | |||||
26 | Clara Hillerup | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.50 | 1:38.33 | |||||
27 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 48.78 | 1:38.56 | |||||
28 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.51 | 1:38.57 | |||||
29 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 46.79 | 1:38.68 | |||||
30 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.12 | 1:39.38 | |||||
31 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 47.91 | 1:40.97 | |||||
32 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 49.44 | 1:41.41 | |||||
33 | Nanna Lauritsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 49.39 | 1:43.01 | |||||
34 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 1:43.79 | 1:43.79 | |||||
35 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.68 | 1:45.66 | |||||
36 | Valsdóttir, Hildur | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 1:47.96 | 1:47.96 | |||||
37 | Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 52.34 | 1:47.98 | |||||
38 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 52.79 | 1:50.01 | |||||
39 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.65 | 1:50.96 | |||||
40 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.11 | 1:52.64 | |||||
41 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 54.72 | 1:53.68 | |||||
42 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 54.06 | 1:54.28 | |||||
43 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 55.23 | 1:55.33 | |||||
44 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 55.46 | 1:55.36 | |||||
45 | Christine Schytte | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 54.14 | 1:55.58 | |||||
46 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 56.15 | 1:57.80 | |||||
47 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 56.83 | 1:58.28 | |||||
48 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 59.11 | 2:04.36 | |||||
49 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 1:04.11 | 2:14.46 | |||||
50 | Freja Olsen | 2005 | Næstved IF | 1:03.80 | 2:15.40 | |||||
51 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 2:16.59 | 2:16.59 | |||||
52 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:05.62 | 2:20.49 | |||||
- | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Rasmussen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej. fort. bev. v 75 | |||||
- | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | Svømn. på mave | |||||
- | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Svømn. på mave | |||||
- | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bv. v 25 | |||||
- | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Efb. v 75 m | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 34.21 | 1:09.33 | |||||
2 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.31 | 1:09.46 | |||||
3 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.37 | 1:09.77 | |||||
4 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.48 | 1:10.61 | |||||
5 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.59 | 1:10.81 | |||||
6 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.31 | 1:11.09 | |||||
7 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.07 | 1:11.45 | |||||
8 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 35.25 | 1:13.00 | |||||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.59 | 1:13.25 | |||||
10 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 36.37 | 1:15.07 | |||||
11 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.41 | 1:16.04 | |||||
12 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.33 | 1:16.06 | |||||
13 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 39.26 | 1:18.99 | |||||
14 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.34 | 1:19.41 | |||||
15 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.67 | 1:19.96 | |||||
16 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 38.13 | 1:20.03 | |||||
17 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.01 | 1:20.26 | |||||
18 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.63 | 1:20.36 | |||||
19 | Finnbogadóttir, Ylfa | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.31 | 1:21.65 | |||||
20 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 40.05 | 1:22.55 | |||||
21 | Arnadóttir, Melkorka Assa | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 39.55 | 1:22.91 | |||||
22 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.18 | 1:23.24 | |||||
23 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.33 | 1:23.99 | |||||
24 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.23 | 1:25.97 | |||||
25 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 41.41 | 1:26.40 | |||||
26 | Björnsdóttir, Þórdís Anit | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.05 | 1:26.62 | |||||
27 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 43.05 | 1:26.75 | |||||
28 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.30 | 1:26.89 | |||||
29 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.33 | 1:26.96 | |||||
30 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 43.03 | 1:27.58 | |||||
31 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.48 | 1:28.04 | |||||
32 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.53 | 1:29.02 | |||||
33 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.75 | 1:29.51 | |||||
34 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 52.18 | 1:48.88 | |||||
- | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.15 | 1:05.38 | |||||
2 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.08 | 1:06.22 | |||||
3 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.06 | 1:06.43 | |||||
4 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.51 | 1:06.83 | |||||
5 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 33.33 | 1:07.99 | |||||
6 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.48 | 1:08.22 | |||||
7 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 34.20 | 1:09.40 | |||||
8 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.20 | 1:09.84 | |||||
9 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 34.08 | 1:10.17 | |||||
10 | Kristjánsdóttir, María Fa | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.38 | 1:10.50 | |||||
11 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.65 | 1:10.69 | |||||
12 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 34.20 | 1:11.71 | |||||
13 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 36.47 | 1:14.87 | |||||
14 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 38.67 | 1:18.70 | |||||
15 | Brown B., Emilía Íris | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 39.28 | 1:20.81 | |||||
16 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.10 | 1:22.25 | |||||
17 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.59 | 1:23.37 | |||||
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.37 | 1:02.79 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.46 | 1:04.05 | |||||
3 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.63 | 1:07.87 | |||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.72 | 1:08.02 | |||||
5 | Josefiné Mayer | 1997 | Psv Schwerin | 33.12 | 1:08.11 | |||||
6 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:08.55 | |||||
7 | Guðnadóttir, Ásdís Birta | 1996 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.19 | 1:11.03 | |||||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.51 | 1:11.31 | |||||
9 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.25 | 1:12.02 | |||||
10 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.24 | 1:15.52 | |||||
11 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 37.98 | 1:18.40 | |||||
12 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 38.47 | 1:18.42 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:06 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.68 | 1:06.16 | |||||
2 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 34.42 | 1:11.40 | |||||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.45 | 1:12.80 | |||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 37.03 | 1:14.17 | |||||
5 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.21 | 1:15.65 | |||||
6 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.29 | 1:17.99 | |||||
7 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.53 | 1:18.25 | |||||
8 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 37.73 | 1:18.88 | |||||
9 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 39.77 | 1:19.52 | |||||
10 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 39.17 | 1:20.57 | |||||
11 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 40.29 | 1:22.55 | |||||
12 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.65 | 1:25.91 | |||||
13 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.16 | 1:29.17 | |||||
14 | Lucas Lorentsen | 2004 | Kalundborg SK | 43.04 | 1:29.34 | |||||
15 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.44 | 1:29.53 | |||||
16 | Maier, Júlíus Karl | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 44.07 | 1:29.85 | |||||
17 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 42.74 | 1:30.72 | |||||
18 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.08 | 1:31.47 | |||||
19 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 44.39 | 1:31.74 | |||||
20 | Sigþórsson, Veigar Hrafn | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.09 | 1:31.94 | |||||
21 | Hálfdánarsson, Birnir Fre | 2006 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 46.28 | 1:32.44 | |||||
22 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 44.82 | 1:32.87 | |||||
23 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.53 | 1:33.70 | |||||
24 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 44.82 | 1:36.27 | |||||
25 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 47.73 | 1:37.27 | |||||
26 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 47.54 | 1:37.49 | |||||
27 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 47.77 | 1:38.69 | |||||
28 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.16 | 1:42.46 | |||||
29 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 49.53 | 1:43.71 | |||||
30 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 54.01 | 1:47.55 | |||||
31 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 54.91 | 1:52.38 | |||||
32 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.75 | 1:52.41 | |||||
33 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.57 | 1:55.70 | |||||
34 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 58.02 | 1:55.80 | |||||
35 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 59.40 | 1:56.57 | |||||
36 | Felix Diem | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 59.63 | 2:02.45 | |||||
37 | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 59.82 | 2:03.41 | |||||
- | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | DSQ | E | |||||
- | Frederik Hillers Bjaldby | 2005 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | EFB v 75 m | |||||
- | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | Afslut. på mave | |||||
- | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | DSQ | Svøm på mave 25 m | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.35 | 58.55 | |||||
2 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 30.93 | 1:02.72 | |||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.98 | 1:03.57 | |||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.75 | 1:04.11 | |||||
5 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.61 | 1:04.19 | |||||
6 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.67 | 1:04.45 | |||||
7 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.82 | 1:04.54 | |||||
8 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.57 | 1:07.41 | |||||
9 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 32.43 | 1:08.22 | |||||
10 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.30 | 1:08.29 | |||||
11 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 33.67 | 1:09.03 | |||||
12 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.30 | 1:09.39 | |||||
13 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.29 | 1:10.08 | |||||
14 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 34.80 | 1:11.54 | |||||
15 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 36.02 | 1:11.95 | |||||
16 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 34.60 | 1:11.98 | |||||
17 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 34.03 | 1:12.91 | |||||
18 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.43 | 1:15.59 | |||||
- | Nielsen, Kári Sölvi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.94 | 1:00.16 | |||||
2 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.72 | 1:02.14 | |||||
3 | Benjamin Bürger | 1998 | Psv Schwerin | 30.07 | 1:03.28 | |||||
4 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 30.74 | 1:03.83 | |||||
5 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 31.34 | 1:05.32 | |||||
6 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 31.88 | 1:06.12 | |||||
7 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.47 | 1:06.48 | |||||
8 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 33.39 | 1:10.08 | |||||
9 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.04 | 1:15.28 | |||||
10 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.48 | 1:17.68 | |||||
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 26.47 | 53.90 | |||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.91 | 55.79 | |||||
3 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.23 | 1:00.75 | |||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.89 | 1:02.74 | |||||
5 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.82 | 1:03.22 | |||||
6 | Lars-Christian Rehse | 1997 | Psv Schwerin | 32.35 | 1:08.17 | |||||
7 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 32.90 | 1:08.95 | |||||
- | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Neddyk. v afslut | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.24 | ||||||
2 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.01 | ||||||
3 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 40.14 | ||||||
4 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | Psv Schwerin | 40.72 | ||||||
5 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 45.37 | ||||||
6 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 46.37 | ||||||
6 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 46.37 | ||||||
8 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 48.07 | ||||||
9 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 48.11 | ||||||
10 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.29 | ||||||
11 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 49.69 | ||||||
11 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 49.69 | ||||||
13 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.72 | ||||||
14 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 50.74 | ||||||
14 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 50.74 | ||||||
16 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 50.85 | ||||||
17 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 50.91 | ||||||
18 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.32 | ||||||
19 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 51.57 | ||||||
20 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 51.94 | ||||||
21 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 52.87 | ||||||
22 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 53.58 | ||||||
23 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 53.95 | ||||||
24 | Signe Liebgen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 54.23 | ||||||
25 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 55.05 | ||||||
26 | Tilde-Sofie Quist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 55.35 | ||||||
27 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 56.33 | ||||||
28 | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 57.03 | ||||||
29 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 57.11 | ||||||
30 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 57.25 | ||||||
31 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 57.32 | ||||||
32 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 57.36 | ||||||
33 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 57.83 | ||||||
34 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 59.22 | ||||||
35 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 59.84 | ||||||
36 | Caroline Rasmussen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.16 | ||||||
37 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 1:02.36 | ||||||
38 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.43 | ||||||
39 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 1:03.84 | ||||||
40 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 1:09.94 | ||||||
41 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 1:13.17 | ||||||
42 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:15.16 | ||||||
43 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 1:15.94 | ||||||
44 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:32.73 | ||||||
45 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:35.64 | ||||||
- | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending 25 m | |||||
- | Christine Schytte | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Crawltag v start | |||||
- | Julie Astrup | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v. afslutn. | |||||
- | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | DSQ | Flere flysp. v start | |||||
- | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | Ej synkronsvøm start | |||||
- | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 hånd v. 25 m | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 35.75 | ||||||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.19 | ||||||
3 | Guðmundsdóttir, Jóhanna E | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.24 | ||||||
4 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.63 | ||||||
5 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.81 | ||||||
6 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.95 | ||||||
7 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.03 | ||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.30 | ||||||
9 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 39.14 | ||||||
10 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 39.55 | ||||||
11 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 39.68 | ||||||
12 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.82 | ||||||
13 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 39.85 | ||||||
14 | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 39.95 | ||||||
15 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.20 | ||||||
16 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.41 | ||||||
17 | Nicoline Elmquist | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.07 | ||||||
18 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 42.84 | ||||||
19 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 43.05 | ||||||
20 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 43.21 | ||||||
20 | Guðmundsdóttir, Kristín Y | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 43.21 | ||||||
22 | SIF Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 43.91 | ||||||
23 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.72 | ||||||
24 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.86 | ||||||
25 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 45.02 | ||||||
26 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 45.95 | ||||||
27 | Christiansen Emilie | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 46.63 | ||||||
28 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 46.68 | ||||||
29 | Julie Heron | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.69 | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 35.19 | ||||||
2 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 35.61 | ||||||
3 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.92 | ||||||
4 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.75 | ||||||
5 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.91 | ||||||
6 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 38.28 | ||||||
7 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 38.71 | ||||||
8 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 42.13 | ||||||
9 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 42.46 | ||||||
10 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 44.94 | ||||||
11 | Sabine Storm Nielsen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 48.79 | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 34.67 | ||||||
2 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.15 | ||||||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.80 | ||||||
4 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.86 | ||||||
5 | Josefiné Mayer | 1997 | Psv Schwerin | 37.63 | ||||||
6 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.92 | ||||||
7 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 40.28 | ||||||
8 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 42.42 | ||||||
9 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:23.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hanno Böckmann | 2003 | Psv Schwerin | 37.72 | ||||||
2 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 38.97 | ||||||
3 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.00 | ||||||
4 | Christer Papenbrook | 2002 | Psv Schwerin | 39.06 | ||||||
5 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 40.56 | ||||||
6 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.66 | ||||||
7 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.69 | ||||||
8 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 44.56 | ||||||
9 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 44.68 | ||||||
10 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 47.21 | ||||||
11 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 47.66 | ||||||
12 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 49.42 | ||||||
13 | Einarsson, Snorri Dagur | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 49.77 | ||||||
14 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.22 | ||||||
15 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.59 | ||||||
16 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 50.82 | ||||||
16 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 50.82 | ||||||
18 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 51.06 | ||||||
19 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 51.87 | ||||||
20 | Lunddal Rúnarsson, Hilmir | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 52.56 | ||||||
21 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 54.27 | ||||||
22 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 54.45 | ||||||
23 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 56.82 | ||||||
24 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 56.84 | ||||||
25 | Frederik Hillers Bjaldby | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 57.92 | ||||||
26 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 58.26 | ||||||
27 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 59.25 | ||||||
28 | Jakob Krainer | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 59.31 | ||||||
29 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:00.13 | ||||||
30 | Felix Diem | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:01.81 | ||||||
31 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 1:02.21 | ||||||
32 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 1:02.75 | ||||||
33 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.49 | ||||||
34 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 1:06.42 | ||||||
35 | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:06.71 | ||||||
36 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.97 | ||||||
37 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 1:15.78 | ||||||
- | August Høy | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nicas Pedersen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berøring 25 | |||||
- | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Berøring 1 hånd 25 m | |||||
- | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | DSQ | Fl. flyspark v start | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.91 | ||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.96 | ||||||
3 | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 32.64 | ||||||
4 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 33.07 | ||||||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.73 | ||||||
6 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.27 | ||||||
7 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.93 | ||||||
8 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 36.15 | ||||||
9 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 39.84 | ||||||
10 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.94 | ||||||
11 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 42.85 | ||||||
12 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 43.57 | ||||||
13 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.93 | ||||||
- | Oliver Klindt | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.87 | ||||||
2 | André Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.25 | ||||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 32.33 | ||||||
4 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.64 | ||||||
5 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.12 | ||||||
6 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.55 | ||||||
7 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.94 | ||||||
8 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 35.85 | ||||||
9 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 36.11 | ||||||
- | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ESB v afslutning | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.33 | ||||||
2 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 30.33 | ||||||
3 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 30.75 | ||||||
4 | Lars Andre Großmann | 1997 | Psv Schwerin | 31.12 | ||||||
5 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 31.15 | ||||||
6 | Andreas Kuhlmann | 1997 | Psv Schwerin | 31.39 | ||||||
7 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.70 | ||||||
8 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 31.93 | ||||||
9 | Karsten Olesen | 1970 | Ringsted Svømme Klub | 33.58 | ||||||
10 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 33.89 | ||||||
11 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 36.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:34 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.21 | 1:13.15 | |||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.30 | 1:16.96 | |||||
3 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | Psv Schwerin | 36.75 | 1:21.27 | |||||
4 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.35 | 1:22.33 | |||||
5 | Jónsdóttir, Þorgerður Ósk | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.74 | 1:23.87 | |||||
6 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 38.77 | 1:25.62 | |||||
7 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 41.16 | 1:26.11 | |||||
8 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 40.75 | 1:27.93 | |||||
9 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 40.21 | 1:31.38 | |||||
10 | Kristjánsdóttir, Sandra D | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.93 | 1:31.98 | |||||
11 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.17 | 1:34.99 | |||||
12 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 48.24 | 1:45.89 | |||||
13 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 48.19 | 1:47.04 | |||||
14 | Eyvindardóttir, Guðbjörg | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 50.80 | 1:47.50 | |||||
15 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.54 | 1:48.27 | |||||
16 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 47.97 | 1:50.62 | |||||
- | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.92 | 1:06.99 | |||||
2 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.99 | 1:09.03 | |||||
3 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.82 | 1:09.58 | |||||
4 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.96 | 1:10.25 | |||||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 33.24 | 1:11.00 | |||||
6 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.38 | 1:11.68 | |||||
7 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.34 | 1:13.56 | |||||
8 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.53 | 1:13.58 | |||||
9 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.64 | 1:14.16 | |||||
10 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.45 | 1:14.62 | |||||
11 | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 34.59 | 1:15.01 | |||||
12 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 34.74 | 1:15.17 | |||||
13 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.67 | 1:15.48 | |||||
14 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.47 | 1:16.12 | |||||
15 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:16.28 | ||||||
16 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.15 | 1:16.39 | |||||
17 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.35 | 1:17.54 | |||||
18 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.12 | 1:17.97 | |||||
19 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.26 | 1:20.44 | |||||
20 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.13 | 1:20.80 | |||||
21 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.34 | 1:24.63 | |||||
22 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 40.42 | 1:28.34 | |||||
23 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.92 | ||||||
24 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.17 | 1:31.72 | |||||
25 | Hlynsdóttir, Una | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.78 | 1:33.94 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.30 | 1:06.43 | |||||
2 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.13 | 1:08.22 | |||||
3 | Silvana Bodenstein | 1999 | Psv Schwerin | 32.45 | 1:09.03 | |||||
4 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 32.93 | 1:12.25 | |||||
5 | Kristjánsdóttir, María Fa | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 33.39 | 1:12.58 | |||||
6 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 33.51 | 1:12.64 | |||||
7 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.88 | 1:13.77 | |||||
8 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 45.89 | 1:37.46 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.79 | 1:03.49 | |||||
2 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.03 | 1:07.18 | |||||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.01 | 1:07.72 | |||||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.45 | 1:08.74 | |||||
5 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.99 | 1:08.94 | |||||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.88 | 1:10.11 | |||||
7 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.99 | 1:10.32 | |||||
8 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.14 | 1:10.34 | |||||
9 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 33.06 | 1:11.06 | |||||
10 | Friederike Lübbert | 1997 | Psv Schwerin | 32.95 | 1:15.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:34 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:42 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.18 | 1:07.54 | |||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.92 | 1:15.08 | |||||
3 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.23 | 1:15.59 | |||||
4 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 34.76 | 1:15.95 | |||||
5 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.88 | 1:16.38 | |||||
6 | Armin Austinat | 2003 | Psv Schwerin | 34.70 | 1:17.77 | |||||
7 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.95 | 1:17.95 | |||||
8 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.25 | 1:19.27 | |||||
9 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 36.26 | 1:19.48 | |||||
10 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 36.76 | 1:19.75 | |||||
11 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 37.20 | 1:20.76 | |||||
12 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 37.85 | 1:21.47 | |||||
13 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.52 | 1:22.27 | |||||
14 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.71 | 1:25.39 | |||||
15 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 39.96 | 1:27.97 | |||||
16 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.96 | 1:28.19 | |||||
17 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.50 | 1:29.49 | |||||
18 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 40.31 | 1:29.77 | |||||
19 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.66 | 1:32.33 | |||||
20 | Pálsson, Jónas Atli | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.93 | 1:34.75 | |||||
21 | Björnsson, Daði | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.38 | 1:36.34 | |||||
22 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 45.83 | 1:40.22 | |||||
23 | Tómasson, Daníel Lúkas | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 48.37 | 1:45.75 | |||||
24 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.21 | 1:49.66 | |||||
25 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 55.29 | 2:01.39 | |||||
- | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Stefánsson, Andri | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DSQ | 1 hånd i vending 75m | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.72 | 1:00.53 | |||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.95 | 1:00.73 | |||||
3 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.77 | 1:01.50 | |||||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.20 | 1:04.55 | |||||
5 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.07 | 1:05.78 | |||||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.00 | 1:05.85 | |||||
7 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.22 | 1:06.32 | |||||
8 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 30.73 | 1:06.34 | |||||
9 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.82 | 1:07.53 | |||||
10 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.68 | 1:07.87 | |||||
11 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.10 | 1:07.92 | |||||
12 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.05 | 1:09.10 | |||||
13 | Nielsen, Kári Sölvi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.98 | 1:09.63 | |||||
14 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.26 | 1:09.64 | |||||
15 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.79 | 1:09.69 | |||||
16 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 32.75 | 1:09.76 | |||||
17 | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 31.14 | 1:09.83 | |||||
18 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.40 | 1:10.14 | |||||
19 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 32.82 | 1:10.15 | |||||
20 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.51 | 1:11.69 | |||||
21 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 33.52 | 1:12.51 | |||||
22 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 33.38 | 1:12.56 | |||||
- | Oliver Klindt | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.64 | 57.79 | |||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.90 | 58.15 | |||||
3 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.64 | 1:00.35 | |||||
4 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 28.09 | 1:00.80 | |||||
5 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 28.12 | 1:01.39 | |||||
6 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.20 | 1:02.91 | |||||
7 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 29.30 | 1:04.29 | |||||
8 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.49 | 1:04.35 | |||||
9 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 30.37 | 1:04.53 | |||||
10 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.95 | 1:07.30 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 25.62 | 53.92 | |||||
2 | Marcus Olesen | 1995 | Farum Svømmeklub | 26.15 | 55.90 | |||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.72 | 58.35 | |||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.81 | 59.19 | |||||
5 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.76 | 59.84 | |||||
6 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 27.83 | 1:00.27 | |||||
7 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 28.36 | 1:01.33 | |||||
8 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 29.32 | 1:02.32 | |||||
9 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 28.07 | 1:03.20 | |||||
10 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 29.51 | 1:03.46 | |||||
11 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 29.42 | 1:03.97 | |||||
- | Lars Andre Großmann | 1997 | Psv Schwerin | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:42 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.03 | 1:12.38 | |||||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.29 | 1:13.25 | |||||
3 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.95 | 1:13.28 | |||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.09 | 1:15.83 | |||||
5 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.90 | 1:17.80 | |||||
6 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.24 | 1:17.99 | |||||
7 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.54 | 1:18.50 | |||||
8 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.66 | 1:20.27 | |||||
9 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.74 | 1:20.52 | |||||
10 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.35 | 1:20.84 | |||||
11 | Pálsson, Adele Alexandra | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.29 | 1:21.52 | |||||
12 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.67 | 1:22.54 | |||||
13 | Jónsdóttir, Þorgerður Ósk | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.00 | 1:23.77 | |||||
14 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.76 | 1:24.68 | |||||
15 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.72 | 1:26.33 | |||||
16 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.32 | 1:27.42 | |||||
17 | Gústavsdóttir, Hilda Bríe | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.57 | 1:27.92 | |||||
18 | Traustadóttir, Berglind R | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.38 | 1:28.80 | |||||
19 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.55 | 1:28.83 | |||||
20 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.02 | 1:28.98 | |||||
21 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 41.15 | 1:28.99 | |||||
22 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 43.56 | 1:29.82 | |||||
23 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 42.70 | 1:29.85 | |||||
24 | Kristjánsdóttir, Sandra D | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.64 | 1:29.92 | |||||
25 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.75 | 1:30.45 | |||||
26 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.31 | 1:31.68 | |||||
27 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.36 | 1:32.52 | |||||
28 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 42.74 | 1:33.06 | |||||
29 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 44.01 | 1:34.79 | |||||
30 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.77 | 1:34.87 | |||||
31 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.81 | 1:35.40 | |||||
32 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.67 | 1:35.64 | |||||
33 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 45.24 | 1:36.59 | |||||
34 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 49.47 | 1:37.17 | |||||
35 | Clara Hillerup | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.38 | 1:37.41 | |||||
36 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 46.56 | 1:39.50 | |||||
37 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.44 | 1:39.57 | |||||
38 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 46.83 | 1:39.58 | |||||
39 | Eyvindardóttir, Guðbjörg | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 46.67 | 1:39.73 | |||||
40 | Jóhannesdóttir, Diljá Drö | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 47.12 | 1:39.89 | |||||
41 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 47.00 | 1:40.12 | |||||
42 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 45.21 | 1:40.22 | |||||
43 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 46.73 | 1:40.81 | |||||
44 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.28 | 1:41.14 | |||||
45 | Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 48.52 | 1:41.44 | |||||
46 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 47.11 | 1:42.06 | |||||
47 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 51.29 | 1:42.61 | |||||
48 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 50.86 | 1:42.81 | |||||
49 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 47.07 | 1:43.09 | |||||
50 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 51.44 | 1:44.43 | |||||
51 | Signe Liebgen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 49.27 | 1:44.53 | |||||
52 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 47.24 | 1:44.69 | |||||
53 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 50.64 | 1:45.05 | |||||
54 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.30 | 1:46.28 | |||||
55 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 48.89 | 1:47.82 | |||||
56 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 53.01 | 1:48.53 | |||||
57 | Valsdóttir, Hildur | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 56.99 | 1:48.90 | |||||
58 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 54.59 | 1:48.94 | |||||
59 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 50.36 | 1:49.15 | |||||
59 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.25 | 1:49.15 | |||||
61 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.68 | 1:50.02 | |||||
62 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.49 | 1:51.50 | |||||
63 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 51.36 | 1:51.61 | |||||
64 | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 54.76 | 1:52.93 | |||||
65 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 57.50 | 1:56.24 | |||||
66 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 57.03 | 1:59.35 | |||||
67 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 57.27 | 1:59.46 | |||||
68 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 1:01.59 | 2:00.83 | |||||
69 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 56.57 | 2:01.26 | |||||
70 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 1:06.72 | 2:12.52 | |||||
71 | Christine Schytte | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.32 | 2:12.72 | |||||
- | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Afsl. mave v 50 m | |||||
- | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Crawlarme start | |||||
- | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Afslut mave 50 m | |||||
- | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Afslut ryg på mave | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.65 | 1:10.95 | |||||
2 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.22 | 1:11.49 | |||||
3 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.96 | 1:11.63 | |||||
4 | Guðmundsdóttir, Jóhanna E | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.32 | 1:12.05 | |||||
5 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.52 | 1:12.44 | |||||
6 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.42 | 1:12.85 | |||||
7 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.84 | 1:13.26 | |||||
8 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.12 | 1:14.36 | |||||
9 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 34.39 | 1:15.34 | |||||
10 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 34.56 | 1:15.43 | |||||
11 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.70 | 1:15.98 | |||||
12 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 36.12 | 1:16.42 | |||||
13 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.59 | 1:16.49 | |||||
14 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.32 | 1:16.61 | |||||
15 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 36.63 | 1:17.20 | |||||
16 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.35 | 1:17.42 | |||||
17 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.04 | 1:18.75 | |||||
18 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.18 | 1:19.40 | |||||
19 | Finnbogadóttir, Ylfa | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 37.77 | 1:19.91 | |||||
20 | Arnadóttir, Melkorka Assa | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.09 | 1:20.06 | |||||
21 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 37.06 | 1:20.29 | |||||
22 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.30 | 1:20.76 | |||||
23 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.13 | 1:21.10 | |||||
24 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.71 | 1:22.22 | |||||
25 | Nicoline Elmquist | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.50 | 1:22.29 | |||||
26 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 40.35 | 1:22.60 | |||||
27 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.42 | 1:22.87 | |||||
28 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.05 | 1:23.05 | |||||
29 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.90 | 1:23.98 | |||||
30 | Regitze Lund Frederiksen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 38.91 | 1:24.22 | |||||
31 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 40.52 | 1:24.62 | |||||
32 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 40.67 | 1:24.68 | |||||
33 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 40.28 | 1:25.01 | |||||
34 | Björnsdóttir, Þórdís Anit | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 39.85 | 1:25.53 | |||||
35 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 40.56 | 1:26.14 | |||||
36 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 41.42 | 1:26.53 | |||||
37 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 40.99 | 1:26.67 | |||||
38 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.85 | 1:26.92 | |||||
39 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.76 | 1:28.27 | |||||
40 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.65 | 1:28.50 | |||||
41 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 43.55 | 1:28.64 | |||||
42 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 43.58 | 1:29.55 | |||||
43 | Atladóttir, Guðrún Alma | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.65 | 1:32.54 | |||||
44 | Hlynsdóttir, Una | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 44.58 | 1:34.06 | |||||
45 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 49.63 | 1:46.64 | |||||
- | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.36 | 1:06.48 | |||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.33 | 1:07.86 | |||||
3 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.92 | 1:09.67 | |||||
4 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.41 | 1:09.80 | |||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.97 | 1:10.59 | |||||
6 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.69 | 1:10.72 | |||||
7 | Mira Mass | 2000 | A6 | 33.63 | 1:12.11 | |||||
8 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.47 | 1:12.23 | |||||
9 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 34.44 | 1:12.45 | |||||
10 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.94 | 1:13.53 | |||||
11 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.59 | 1:13.80 | |||||
12 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 33.66 | 1:14.12 | |||||
13 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 33.85 | 1:14.71 | |||||
14 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.61 | 1:14.96 | |||||
15 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 33.91 | 1:15.45 | |||||
16 | Brown B., Emilía Íris | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.19 | 1:16.40 | |||||
17 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 36.51 | 1:16.64 | |||||
18 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 35.91 | 1:17.81 | |||||
19 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 36.23 | 1:18.22 | |||||
20 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 38.14 | 1:18.47 | |||||
21 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 38.05 | 1:18.57 | |||||
22 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 38.27 | 1:21.51 | |||||
23 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 38.66 | 1:23.93 | |||||
24 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.34 | 1:25.09 | |||||
25 | Andrea Axelsen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 40.47 | 1:27.36 | |||||
- | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | DSQ | Berør. 1 hånd v 25 m | |||||
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.10 | 1:04.69 | |||||
2 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.10 | 1:07.13 | |||||
3 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.58 | 1:09.38 | |||||
4 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.64 | 1:09.51 | |||||
5 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 33.25 | 1:09.77 | |||||
6 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.32 | 1:10.25 | |||||
7 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.78 | 1:11.61 | |||||
8 | Guðnadóttir, Ásdís Birta | 1996 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 31.24 | 1:11.75 | |||||
9 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.08 | 1:12.19 | |||||
10 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 33.63 | 1:12.31 | |||||
11 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.20 | 1:12.56 | |||||
12 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 34.20 | 1:13.10 | |||||
13 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 35.44 | 1:16.16 | |||||
14 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 35.31 | 1:16.89 | |||||
15 | Friederike Lübbert | 1997 | Psv Schwerin | 35.15 | 1:16.95 | |||||
16 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 36.44 | 1:17.30 | |||||
17 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 36.98 | 1:20.53 | |||||
- | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | 1 hånd v vending 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:49 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:56 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.23 | 1:08.57 | |||||
2 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.01 | 1:12.81 | |||||
3 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.81 | 1:14.32 | |||||
4 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.86 | 1:14.60 | |||||
5 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.54 | 1:14.92 | |||||
6 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 34.48 | 1:15.05 | |||||
7 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 35.18 | 1:17.08 | |||||
8 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.25 | 1:17.12 | |||||
9 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 37.88 | 1:17.93 | |||||
9 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.96 | 1:17.93 | |||||
11 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.91 | 1:18.15 | |||||
12 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 36.97 | 1:19.89 | |||||
13 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.70 | 1:20.51 | |||||
14 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.08 | 1:20.74 | |||||
15 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 38.38 | 1:20.76 | |||||
16 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 37.24 | 1:20.84 | |||||
17 | Christer Papenbrook | 2002 | Psv Schwerin | 38.39 | 1:20.94 | |||||
18 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.49 | 1:20.96 | |||||
19 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.56 | 1:21.06 | |||||
20 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.23 | 1:21.18 | |||||
21 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 35.54 | 1:21.33 | |||||
22 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.27 | 1:22.04 | |||||
23 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 36.90 | 1:22.16 | |||||
24 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.48 | 1:23.24 | |||||
25 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 40.38 | 1:23.41 | |||||
26 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.57 | 1:23.91 | |||||
27 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 41.23 | 1:24.45 | |||||
28 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.42 | 1:24.62 | |||||
29 | Oliver Stybe Petersen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 40.60 | 1:25.28 | |||||
30 | Pálsson, Jónas Atli | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.49 | 1:26.48 | |||||
31 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 40.96 | 1:26.99 | |||||
32 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.95 | 1:27.02 | |||||
33 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.13 | 1:27.71 | |||||
34 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 39.06 | 1:29.35 | |||||
35 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.77 | 1:29.66 | |||||
36 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 41.00 | 1:30.11 | |||||
37 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 42.67 | 1:31.16 | |||||
38 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 43.60 | 1:31.31 | |||||
39 | Maier, Júlíus Karl | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 43.12 | 1:31.61 | |||||
40 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.97 | 1:31.68 | |||||
41 | Hálfdánarsson, Birnir Fre | 2006 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 44.74 | 1:31.70 | |||||
42 | Lucas Lorentsen | 2004 | Kalundborg SK | 41.44 | 1:31.91 | |||||
43 | Stefánsson, Andri | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 44.24 | 1:32.24 | |||||
44 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | Haslev Svømmeklub | 44.11 | 1:33.07 | |||||
45 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.45 | 1:34.79 | |||||
46 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 44.24 | 1:34.88 | |||||
47 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 45.23 | 1:35.68 | |||||
48 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.11 | 1:35.97 | |||||
49 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 45.92 | 1:36.67 | |||||
50 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 46.05 | 1:36.71 | |||||
51 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 45.45 | 1:37.08 | |||||
52 | Sigþórsson, Veigar Hrafn | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 44.20 | 1:37.46 | |||||
53 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 42.43 | 1:37.77 | |||||
54 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 44.37 | 1:38.96 | |||||
55 | Lunddal Rúnarsson, Hilmir | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 49.56 | 1:39.45 | |||||
56 | Tómasson, Daníel Lúkas | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 47.00 | 1:39.88 | |||||
57 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 46.02 | 1:40.71 | |||||
58 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 48.42 | 1:42.57 | |||||
59 | Hilmarsson, Dagur Snær | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 48.51 | 1:43.18 | |||||
60 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 47.31 | 1:44.78 | |||||
61 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.72 | 1:45.07 | |||||
62 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.06 | 1:46.33 | |||||
63 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 51.26 | 1:48.04 | |||||
64 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 49.94 | 1:48.07 | |||||
65 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 50.74 | 1:48.13 | |||||
66 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.12 | 1:48.35 | |||||
67 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 55.54 | 1:56.39 | |||||
68 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.00 | 2:01.71 | |||||
69 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.09 | 2:03.85 | |||||
- | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Björnsson, Daði | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DSQ | Svøm mave v 25 m ven | |||||
- | Einarsson, Snorri Dagur | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DSQ | Afslut på mave v 50m | |||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Afslut mave v 50 m | |||||
- | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | Næstved IF | DSQ | Svøm. mave efter 25m | |||||
- | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | DSQ | Berør. 1 hånd v 75m | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.88 | 1:00.84 | |||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.33 | 1:02.36 | |||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.84 | 1:03.40 | |||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.20 | 1:04.14 | |||||
5 | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 29.56 | 1:04.81 | |||||
6 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.67 | 1:08.30 | |||||
7 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.08 | 1:08.55 | |||||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.54 | 1:08.75 | |||||
9 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.04 | 1:08.79 | |||||
10 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.22 | 1:08.85 | |||||
11 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 31.25 | 1:09.11 | |||||
12 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.62 | 1:10.31 | |||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.30 | 1:11.18 | |||||
14 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.46 | 1:11.56 | |||||
15 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.25 | 1:11.61 | |||||
16 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.68 | 1:12.17 | |||||
17 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.52 | 1:12.45 | |||||
18 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 32.95 | 1:13.23 | |||||
19 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.48 | 1:13.26 | |||||
20 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 32.50 | 1:13.76 | |||||
21 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 36.32 | 1:14.04 | |||||
22 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 34.53 | 1:14.98 | |||||
23 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.21 | 1:15.44 | |||||
24 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 36.30 | 1:16.48 | |||||
25 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 36.89 | 1:17.87 | |||||
26 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 37.16 | 1:18.44 | |||||
27 | Rasmus Løwenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.90 | 1:19.65 | |||||
28 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 39.80 | 1:21.07 | |||||
29 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.01 | 1:23.21 | |||||
30 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 42.15 | 1:28.32 | |||||
31 | Egilsson, Daníel Ingi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.93 | 1:28.33 | |||||
32 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 40.12 | 1:28.45 | |||||
- | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | 1 hånd v 75 m | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 28.07 | 1:00.83 | |||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.81 | 1:02.19 | |||||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.65 | 1:02.43 | |||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 29.54 | 1:03.25 | |||||
5 | André Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 29.70 | 1:03.43 | |||||
6 | Benjamin Bürger | 1998 | Psv Schwerin | 28.96 | 1:03.83 | |||||
7 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.10 | 1:03.95 | |||||
8 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.88 | 1:06.74 | |||||
9 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.57 | 1:07.99 | |||||
10 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 32.76 | 1:10.36 | |||||
11 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.95 | 1:13.55 | |||||
12 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 34.45 | 1:16.06 | |||||
13 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 35.74 | 1:16.99 | |||||
14 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 35.88 | 1:21.65 | |||||
15 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 39.34 | 1:25.41 | |||||
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Niklas Hedegaard | 1990 | Farum Svømmeklub | 26.27 | 56.71 | |||||
2 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.33 | 59.41 | |||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.84 | 1:00.17 | |||||
4 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 28.19 | 1:01.23 | |||||
5 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 28.31 | 1:02.16 | |||||
6 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.36 | 1:03.01 | |||||
7 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 29.36 | 1:03.06 | |||||
8 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.41 | 1:03.38 | |||||
9 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 30.25 | 1:04.64 | |||||
10 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 31.11 | 1:06.91 | |||||
11 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.70 | 1:09.71 | |||||
12 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 31.64 | 1:09.87 | |||||
13 | Lars-Christian Rehse | 1997 | Psv Schwerin | 30.05 | 1:11.38 | |||||
14 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 35.82 | 1:17.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:56 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 08:27 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.52 | 1:28.41 | 2:15.04 | 3:01.07 | |||
2 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 42.26 | 1:29.24 | 2:16.26 | 3:01.72 | |||
3 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.48 | 1:32.02 | 2:22.54 | 3:13.27 | |||
4 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 44.64 | 1:34.71 | 2:25.32 | 3:14.12 | |||
5 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 46.02 | 1:36.79 | 2:28.15 | 3:18.76 | |||
6 | Pálsson, Adele Alexandra | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 43.00 | 1:32.19 | 2:24.12 | 3:19.18 | |||
7 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | Psv Schwerin | 41.58 | 1:31.06 | 2:20.90 | 3:19.31 | |||
8 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.28 | 1:38.73 | 2:33.90 | 3:28.86 | |||
9 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 50.40 | 1:46.49 | 2:45.97 | 3:39.94 | |||
10 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 50.82 | 1:49.44 | 2:47.03 | 3:40.07 | |||
11 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.26 | 1:47.67 | 2:46.08 | 3:43.02 | |||
12 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.99 | 1:49.68 | 2:48.25 | 3:49.64 | |||
13 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 50.23 | 1:49.39 | 2:48.64 | 3:49.84 | |||
14 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 50.70 | 1:52.80 | 2:55.04 | 3:55.82 | |||
15 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 54.57 | 1:56.61 | 2:59.31 | 3:59.25 | |||
16 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.40 | 1:58.30 | 3:03.28 | 4:05.39 | |||
17 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 56.09 | 2:01.29 | 3:07.57 | 4:13.85 | |||
18 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 58.20 | 2:04.35 | 3:10.61 | 4:14.96 | |||
19 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.85 | 2:18.08 | 3:28.07 | 4:37.42 | |||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:18.83 | 2:01.74 | 2:44.40 | 2:44.40 | |||
2 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 1:20.46 | 2:03.19 | 2:46.50 | 2:46.50 | |||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.03 | 2:05.13 | 2:48.31 | 2:48.31 | |||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 1:22.68 | 2:06.16 | 2:50.31 | 2:50.31 | |||
5 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.99 | 2:06.92 | 2:51.54 | 2:51.54 | |||
6 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 1:25.00 | 2:10.37 | 2:54.92 | 2:54.92 | |||
7 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.67 | 2:10.37 | 2:56.42 | 2:56.42 | |||
8 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 41.91 | 1:28.50 | 2:15.08 | 2:59.55 | |||
9 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.86 | 1:28.28 | 2:14.82 | 3:01.10 | |||
10 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 1:27.53 | 2:14.86 | 3:02.07 | 3:02.07 | |||
11 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 43.07 | 1:30.55 | 2:20.10 | 3:08.81 | |||
12 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 43.05 | 1:32.08 | 2:20.52 | 3:08.94 | |||
13 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 45.25 | 1:35.64 | 2:26.02 | 3:15.64 | |||
14 | Guðmundsdóttir, Kristín Y | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.26 | 1:37.25 | 2:31.16 | 3:24.46 | |||
15 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 48.00 | 1:39.49 | 2:34.60 | 3:27.64 | |||
16 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 48.40 | 1:42.25 | 2:37.81 | 3:30.95 | |||
17 | Julie Heron | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.30 | 1:53.49 | 2:52.42 | 3:49.68 | |||
18 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 53.98 | 1:54.30 | 2:57.08 | 3:59.53 | |||
- | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | ej samt. berør. 100m | |||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristjánsdóttir, María Fa | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 37.35 | 1:19.88 | 2:02.72 | 2:45.40 | |||
2 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.12 | 1:20.07 | 2:03.03 | 2:46.57 | |||
3 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.40 | 1:22.53 | 2:06.09 | 2:50.71 | |||
4 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 39.18 | 1:23.49 | 2:08.47 | 2:54.00 | |||
5 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 44.79 | 1:36.73 | 2:29.49 | 3:21.79 | |||
- | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | DSQ | crawl ben 175m | |||||
- | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | asym. ben v 100m | |||||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 37.44 | 1:18.59 | 2:00.41 | 2:42.47 | |||
2 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.08 | 1:19.79 | 2:02.01 | 2:43.67 | |||
3 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.27 | 1:20.42 | 2:03.03 | 2:45.56 | |||
4 | Josefiné Mayer | 1997 | Psv Schwerin | 38.77 | 1:22.75 | 2:07.28 | 2:51.93 | |||
5 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 38.78 | 1:22.14 | 2:07.34 | 2:52.33 | |||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.99 | 1:24.14 | 2:09.78 | 2:54.60 | |||
7 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 39.71 | 1:24.41 | 2:09.76 | 2:55.80 | |||
8 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 45.42 | 1:35.10 | 2:25.47 | 3:16.57 | |||
9 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 44.25 | 1:36.03 | 2:28.28 | 3:21.48 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:27 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.85 | 1:18.86 | 2:02.14 | 2:44.91 | |||
2 | Christer Papenbrook | 2002 | Psv Schwerin | 40.87 | 1:28.70 | 2:18.62 | 3:08.00 | |||
3 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.23 | 1:30.59 | 2:19.47 | 3:08.66 | |||
4 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.52 | 1:40.65 | 2:35.16 | 3:26.60 | |||
5 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 46.28 | 1:39.78 | 2:34.49 | 3:26.94 | |||
6 | Lucas Grænge | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 49.65 | 1:42.65 | 2:35.32 | 3:26.96 | |||
7 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 46.86 | 1:40.95 | 2:34.83 | 3:28.70 | |||
8 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.73 | 1:50.44 | 2:48.72 | 3:46.18 | |||
9 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 56.03 | 1:54.94 | 2:54.46 | 3:52.40 | |||
10 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 55.27 | 1:56.04 | 2:56.48 | 3:54.27 | |||
11 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.92 | 2:04.88 | 3:09.66 | 4:12.17 | |||
12 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 57.83 | 2:03.66 | 3:09.54 | 4:13.32 | |||
13 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 57.56 | 2:04.47 | 3:10.93 | 4:17.83 | |||
- | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | ej samt. berø v 25m | |||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.78 | 1:11.62 | 1:49.20 | 2:25.60 | |||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.54 | 1:15.05 | 1:54.47 | 2:33.91 | |||
3 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 34.38 | 1:15.56 | 1:58.14 | 2:39.55 | |||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.14 | 1:18.30 | 2:00.06 | 2:40.08 | |||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 36.64 | 1:17.09 | 1:58.49 | 2:40.58 | |||
6 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 36.53 | 1:18.38 | 2:01.23 | 2:43.81 | |||
7 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.24 | 1:18.31 | 2:02.15 | 2:46.96 | |||
8 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 37.69 | 1:20.97 | 2:07.09 | 2:55.80 | |||
9 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.12 | 1:28.27 | 2:15.79 | 3:02.30 | |||
10 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 42.91 | 1:33.03 | 2:25.77 | 3:16.56 | |||
11 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 51.63 | 1:49.11 | 2:45.94 | 3:42.21 | |||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 32.47 | 1:09.02 | 1:46.21 | 2:23.04 | |||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 35.28 | 1:13.63 | 1:51.48 | 2:29.53 | |||
3 | André Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 34.50 | 1:13.06 | 1:51.69 | 2:31.13 | |||
4 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.20 | 1:13.70 | 1:53.37 | 2:33.14 | |||
5 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.08 | 1:13.37 | 1:53.70 | 2:35.05 | |||
6 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.22 | 1:17.28 | 1:58.38 | 2:39.78 | |||
7 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 35.74 | 1:17.05 | 1:59.65 | 2:43.33 | |||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 39.70 | 1:23.30 | 2:07.50 | 2:52.13 | |||
9 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 38.90 | 1:25.12 | 2:14.07 | 3:03.95 | |||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 33.38 | 1:11.75 | 1:50.41 | 2:29.24 | |||
2 | Andreas Kuhlmann | 1997 | Psv Schwerin | 33.56 | 1:13.35 | 1:55.21 | 2:36.32 | |||
3 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 35.49 | 1:15.68 | 1:56.55 | 2:37.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:37 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.77 | ||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.33 | ||||||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.81 | ||||||
4 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.35 | ||||||
5 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 31.55 | ||||||
6 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 32.16 | ||||||
7 | Pálsson, Adele Alexandra | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.36 | ||||||
8 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 32.38 | ||||||
9 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 32.70 | ||||||
10 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.80 | ||||||
11 | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.81 | ||||||
12 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 32.95 | ||||||
13 | Gústavsdóttir, Hilda Bríe | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.98 | ||||||
14 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.14 | ||||||
15 | Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | Næstved IF | 33.44 | ||||||
16 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 33.46 | ||||||
17 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 33.67 | ||||||
18 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 33.87 | ||||||
19 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 34.41 | ||||||
20 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 34.57 | ||||||
21 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.71 | ||||||
22 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 34.87 | ||||||
23 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 34.92 | ||||||
24 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.20 | ||||||
25 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 35.97 | ||||||
26 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 36.76 | ||||||
27 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.80 | ||||||
28 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.88 | ||||||
29 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.95 | ||||||
30 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.18 | ||||||
31 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 37.19 | ||||||
32 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.59 | ||||||
33 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.63 | ||||||
33 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 37.63 | ||||||
35 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 37.69 | ||||||
36 | Clara Hillerup | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.93 | ||||||
37 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.27 | ||||||
38 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.42 | ||||||
39 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 38.49 | ||||||
40 | Camille Neess | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 38.51 | ||||||
41 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.53 | ||||||
42 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.63 | ||||||
43 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 38.80 | ||||||
44 | Emma Ahrenkiel Karløv | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.01 | ||||||
45 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.15 | ||||||
46 | Laura Rasmussen | 2004 | Kalundborg SK | 39.39 | ||||||
47 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.43 | ||||||
48 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 39.60 | ||||||
49 | Silke Bruun Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.15 | ||||||
50 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 40.25 | ||||||
50 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 40.25 | ||||||
52 | Signe Liebgen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 40.26 | ||||||
53 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 40.48 | ||||||
54 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 40.89 | ||||||
55 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.10 | ||||||
56 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.24 | ||||||
57 | Caroline Kingo Sørensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 41.47 | ||||||
58 | Mathilde Holde Jørgensen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 41.65 | ||||||
59 | Alberte Holst Schilling | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 42.17 | ||||||
60 | Monique Etsegenet Jensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 42.76 | ||||||
61 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 42.92 | ||||||
62 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.53 | ||||||
63 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 43.72 | ||||||
64 | Rose Dysted | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.09 | ||||||
65 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 44.67 | ||||||
66 | Tilde-Sofie Quist | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 44.72 | ||||||
67 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.93 | ||||||
68 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 45.07 | ||||||
69 | Olivia My Nielsen | 2004 | Næstved IF | 45.44 | ||||||
70 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 45.52 | ||||||
71 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 45.59 | ||||||
72 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 45.90 | ||||||
73 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 46.08 | ||||||
74 | Alba Seneca | 2005 | Kalundborg SK | 46.31 | ||||||
75 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 48.09 | ||||||
76 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 48.68 | ||||||
77 | Sigrid B. Kristensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 48.91 | ||||||
78 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 49.52 | ||||||
79 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 51.26 | ||||||
80 | Christine Schytte | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 52.16 | ||||||
81 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 52.37 | ||||||
82 | Caroline Rasmussen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 53.89 | ||||||
83 | Maria Stoklund | 2006 | Kalundborg SK | 54.54 | ||||||
84 | Sascha Haste | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 56.28 | ||||||
85 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 57.99 | ||||||
86 | Freja Olsen | 2005 | Næstved IF | 58.76 | ||||||
87 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 59.58 | ||||||
88 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 59.98 | ||||||
89 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.90 | ||||||
90 | Rosa Dyhr-Rasmussen | 2007 | Næstved IF | 1:20.82 | ||||||
- | Julie Astrup | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ej berør v 25m | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.47 | ||||||
2 | Guðmundsdóttir, Jóhanna E | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 28.56 | ||||||
3 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.87 | ||||||
4 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.09 | ||||||
5 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.11 | ||||||
6 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.12 | ||||||
7 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.18 | ||||||
8 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 29.19 | ||||||
9 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 29.66 | ||||||
10 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.81 | ||||||
11 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.95 | ||||||
12 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.17 | ||||||
13 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.41 | ||||||
14 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.42 | ||||||
15 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.46 | ||||||
16 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 30.49 | ||||||
17 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.50 | ||||||
18 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 30.52 | ||||||
19 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.62 | ||||||
20 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 30.70 | ||||||
21 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 30.78 | ||||||
22 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.95 | ||||||
23 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.04 | ||||||
24 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 31.06 | ||||||
25 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 31.08 | ||||||
26 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 31.21 | ||||||
27 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.26 | ||||||
28 | Arnadóttir, Melkorka Assa | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 31.38 | ||||||
29 | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 31.70 | ||||||
30 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 31.97 | ||||||
31 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.98 | ||||||
32 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.23 | ||||||
33 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.28 | ||||||
34 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.31 | ||||||
35 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.38 | ||||||
35 | Nicoline Elmquist | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.38 | ||||||
37 | Cecilie Zachariassen | 2001 | Næstved IF | 32.39 | ||||||
38 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.56 | ||||||
39 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.76 | ||||||
40 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 32.80 | ||||||
41 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.82 | ||||||
42 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.91 | ||||||
43 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 33.08 | ||||||
44 | Josefine M. Kristiansen | 2002 | Næstved IF | 33.23 | ||||||
45 | Laura Sørensen | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 33.25 | ||||||
46 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 33.34 | ||||||
47 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 33.46 | ||||||
48 | Nicole Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.97 | ||||||
49 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 34.13 | ||||||
50 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.14 | ||||||
51 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.20 | ||||||
52 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 34.28 | ||||||
53 | SIF Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 34.71 | ||||||
54 | Atladóttir, Guðrún Alma | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.35 | ||||||
55 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.47 | ||||||
56 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 35.84 | ||||||
57 | Julie Heron | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.58 | ||||||
58 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.47 | ||||||
- | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.09 | ||||||
2 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.69 | ||||||
3 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.77 | ||||||
4 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 28.87 | ||||||
5 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.00 | ||||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.20 | ||||||
7 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 29.24 | ||||||
8 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 29.79 | ||||||
9 | Silvana Bodenstein | 1999 | Psv Schwerin | 30.05 | ||||||
10 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.23 | ||||||
11 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 30.40 | ||||||
12 | Brown B., Emilía Íris | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 30.41 | ||||||
13 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 30.45 | ||||||
14 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 30.61 | ||||||
15 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 30.63 | ||||||
16 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 30.68 | ||||||
17 | Alberte Høgh | 1999 | Næstved IF | 31.01 | ||||||
18 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 31.49 | ||||||
19 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.59 | ||||||
20 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 32.68 | ||||||
21 | Andrea Axelsen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.92 | ||||||
22 | Sabine Storm Nielsen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 34.40 | ||||||
23 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 35.10 | ||||||
24 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 35.69 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.73 | ||||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.17 | ||||||
3 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.35 | ||||||
4 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.48 | ||||||
5 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 27.75 | ||||||
6 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.49 | ||||||
7 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 28.83 | ||||||
8 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.89 | ||||||
9 | Guðnadóttir, Ásdís Birta | 1996 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 29.01 | ||||||
10 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 29.27 | ||||||
11 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.49 | ||||||
12 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 29.91 | ||||||
13 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 29.96 | ||||||
14 | Friederike Lübbert | 1997 | Psv Schwerin | 30.17 | ||||||
15 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.24 | ||||||
16 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 30.71 | ||||||
17 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 30.97 | ||||||
18 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 32.39 | ||||||
19 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.70 | ||||||
20 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 33.78 | ||||||
21 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:35 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 27.38 | ||||||
2 | Hanno Böckmann | 2003 | Psv Schwerin | 27.55 | ||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.01 | ||||||
4 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 28.55 | ||||||
5 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.76 | ||||||
6 | Armin Austinat | 2003 | Psv Schwerin | 28.97 | ||||||
7 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 29.03 | ||||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.94 | ||||||
9 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 30.04 | ||||||
10 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.36 | ||||||
11 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 30.52 | ||||||
12 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 30.57 | ||||||
13 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.12 | ||||||
14 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 31.40 | ||||||
15 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 31.83 | ||||||
16 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 31.97 | ||||||
17 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.09 | ||||||
18 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 32.20 | ||||||
19 | Björnsson, Daði | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.28 | ||||||
20 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 32.32 | ||||||
21 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 32.35 | ||||||
22 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.47 | ||||||
23 | Oliver Stybe Petersen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 32.51 | ||||||
24 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.53 | ||||||
25 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 32.59 | ||||||
26 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.89 | ||||||
27 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.11 | ||||||
28 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 33.16 | ||||||
29 | Pálsson, Jónas Atli | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 33.27 | ||||||
30 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 33.39 | ||||||
31 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 33.43 | ||||||
32 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 33.64 | ||||||
33 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 33.79 | ||||||
34 | Emil Osberg Poulsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 33.85 | ||||||
35 | Lucas Lorentsen | 2004 | Kalundborg SK | 34.11 | ||||||
36 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.43 | ||||||
37 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 35.22 | ||||||
38 | Victor Holm Larsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 35.30 | ||||||
39 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.46 | ||||||
40 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 35.47 | ||||||
41 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.54 | ||||||
42 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 35.56 | ||||||
43 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 35.96 | ||||||
44 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 35.98 | ||||||
45 | Hilmarsson, Dagur Snær | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.41 | ||||||
46 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.07 | ||||||
47 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.28 | ||||||
48 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 37.30 | ||||||
49 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 37.54 | ||||||
50 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 37.99 | ||||||
51 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.09 | ||||||
52 | Nicklas Stæcker | 2003 | Næstved IF | 38.25 | ||||||
53 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 38.31 | ||||||
54 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | Næstved IF | 38.32 | ||||||
55 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 39.20 | ||||||
56 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.21 | ||||||
57 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.34 | ||||||
58 | Marcus Holm | 2003 | Næstved IF | 39.55 | ||||||
59 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.69 | ||||||
60 | Einarsson, Snorri Dagur | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.10 | ||||||
61 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | Næstved IF | 40.60 | ||||||
62 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 40.64 | ||||||
63 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.71 | ||||||
64 | Tobias Chr. Stæcker | 2005 | Næstved IF | 41.70 | ||||||
65 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.75 | ||||||
66 | Johannes Tobel Nielsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 42.11 | ||||||
67 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.13 | ||||||
68 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.13 | ||||||
69 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.36 | ||||||
70 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.53 | ||||||
71 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 43.57 | ||||||
72 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 44.51 | ||||||
73 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.38 | ||||||
74 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.57 | ||||||
75 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 45.89 | ||||||
76 | Nikolaj Li Nissen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 48.24 | ||||||
77 | Oliver Schou Krogsgaard | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 49.11 | ||||||
78 | Jesse Refsgaard | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 49.36 | ||||||
79 | Jakob Krainer | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 49.78 | ||||||
80 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 56.96 | ||||||
- | Nicas Pedersen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nichlas Jørgensen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Noah Olsson | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.56 | ||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 25.75 | ||||||
3 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.78 | ||||||
4 | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 26.25 | ||||||
5 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 26.43 | ||||||
6 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 26.96 | ||||||
7 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 26.97 | ||||||
8 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.06 | ||||||
9 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 27.10 | ||||||
10 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.12 | ||||||
11 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.24 | ||||||
11 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.24 | ||||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.34 | ||||||
14 | Nielsen, Kári Sölvi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 27.51 | ||||||
15 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 27.71 | ||||||
16 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.91 | ||||||
17 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.98 | ||||||
18 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.01 | ||||||
19 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 28.05 | ||||||
20 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.15 | ||||||
21 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 28.16 | ||||||
22 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 28.43 | ||||||
23 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 28.52 | ||||||
24 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 28.62 | ||||||
25 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 28.71 | ||||||
26 | Jonas Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.76 | ||||||
27 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.88 | ||||||
28 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.07 | ||||||
29 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 29.20 | ||||||
30 | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 29.25 | ||||||
31 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 29.37 | ||||||
32 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.48 | ||||||
33 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 29.58 | ||||||
34 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 29.73 | ||||||
35 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 29.79 | ||||||
36 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 29.93 | ||||||
37 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 30.07 | ||||||
38 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 30.21 | ||||||
39 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.88 | ||||||
40 | Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.46 | ||||||
41 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.27 | ||||||
42 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.81 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.96 | ||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 24.98 | ||||||
3 | Benjamin Bürger | 1998 | Psv Schwerin | 25.14 | ||||||
4 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 25.25 | ||||||
5 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 25.27 | ||||||
6 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 25.66 | ||||||
7 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.30 | ||||||
8 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.52 | ||||||
9 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.79 | ||||||
10 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 26.89 | ||||||
11 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 26.95 | ||||||
12 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 27.68 | ||||||
13 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.43 | ||||||
14 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 28.80 | ||||||
15 | Magnus Kingo Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 29.66 | ||||||
16 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 30.09 | ||||||
17 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.56 | ||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 24.20 | ||||||
2 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 24.57 | ||||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 24.68 | ||||||
4 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 24.74 | ||||||
5 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.04 | ||||||
6 | Lars Andre Großmann | 1997 | Psv Schwerin | 25.05 | ||||||
7 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 25.20 | ||||||
8 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.25 | ||||||
9 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 25.44 | ||||||
10 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 25.53 | ||||||
11 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 25.70 | ||||||
12 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 25.91 | ||||||
13 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 25.95 | ||||||
14 | Karsten Olesen | 1970 | Ringsted Svømme Klub | 26.99 | ||||||
15 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 27.21 | ||||||
16 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 27.30 | ||||||
17 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 27.37 | ||||||
18 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.66 | ||||||
19 | Lars-Christian Rehse | 1997 | Psv Schwerin | 29.34 | ||||||
20 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 29.93 | ||||||
- | Lasse Pittioni | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:35 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 15, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Elite Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.95 | ||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 33.96 | 1:04.05 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.78 | 1:32.83 | |||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 27.12 | 1:59.95 | |||||||
2 | Gsc Damer 1 | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.99 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 36.11 | 1:07.12 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 29.02 | 1:36.14 | |||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 25.85 | 2:01.99 | |||||||
3 | Triton Elite Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:05.61 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 31.98 | 31.98 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 35.51 | 1:07.49 | |||||||
Emma Lyngby Larsen | 1998 | 30.37 | 1:37.86 | |||||||
Amanda Duus | 2000 | 27.75 | 2:05.61 | |||||||
4 | Hvidovre 2 | 1900 | Hvidovre Svømme Klub | 2:06.16 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 31.54 | 31.54 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 34.45 | 1:05.99 | |||||||
Laura Lange | 2001 | 31.74 | 1:37.73 | |||||||
Simone Bukholt | 1999 | 28.43 | 2:06.16 | |||||||
5 | Triton Elite Piger 3 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:07.02 | ||||||
Caroline Amalie Duus | 1998 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Sofie Strandby | 1999 | 36.03 | 1:08.20 | |||||||
Nanna Sonne | 1999 | 29.87 | 1:38.07 | |||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 28.95 | 2:07.02 | |||||||
6 | Stv 1 D | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:07.24 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 34.43 | 1:08.23 | |||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 30.51 | 1:38.74 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 28.50 | 2:07.24 | |||||||
7 | Hvidovre 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 2:07.78 | ||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Julie Bak | 1997 | 36.09 | 1:08.59 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 31.75 | 1:40.34 | |||||||
Frederikke Dons | 1998 | 27.44 | 2:07.78 | |||||||
8 | Ringsted 1 Damer | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:09.51 | ||||||
Caroline Steffensen | 2000 | 35.08 | 35.08 | |||||||
Signe Nielsen | 1998 | 34.28 | 1:09.36 | |||||||
Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 30.90 | 1:40.26 | |||||||
Maria Heiberg Larsen | 1998 | 29.25 | 2:09.51 | |||||||
9 | Gsc Damer 2 | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:09.73 | ||||||
Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | 32.38 | 32.38 | |||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 38.05 | 1:10.43 | |||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 30.37 | 1:40.80 | |||||||
Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | 28.93 | 2:09.73 | |||||||
10 | Triton Første Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.58 | ||||||
Josefine H. Lundstrøm | 2001 | 33.94 | 33.94 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 36.71 | 1:10.65 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 31.74 | 1:42.39 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.19 | 2:10.58 | |||||||
11 | Kalundborg Damer | 0 | Kalundborg SK | 2:10.63 | ||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Marie Uglebjerg | 2002 | 37.09 | 1:09.48 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 31.34 | 1:40.82 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.81 | 2:10.63 | |||||||
12 | Psv Schwerin 2 | 0 | Psv Schwerin | 2:11.81 | ||||||
Eva Sperlich | 1999 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Hannah Rühlke | 2000 | 35.91 | 1:10.21 | |||||||
Silvana Bodenstein | 1999 | 31.23 | 1:41.44 | |||||||
Elisa Stegemann | 2002 | 30.37 | 2:11.81 | |||||||
13 | Sh 1 | 0 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 2:12.53 | ||||||
Guðnadóttir, Ásdís Birta | 1996 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Kristjánsdóttir, María Fa | 2000 | 36.59 | 1:09.70 | |||||||
Guðmundsdóttir, Jóhanna E | 2001 | 32.41 | 1:42.11 | |||||||
Brown B., Emilía Íris | 2000 | 30.42 | 2:12.53 | |||||||
14 | Hvidovre 3 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 2:14.40 | ||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 33.98 | 33.98 | |||||||
Signe Skousen | 1999 | 36.29 | 1:10.27 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 32.42 | 1:42.69 | |||||||
Rebekka Windahl | 2001 | 31.71 | 2:14.40 | |||||||
15 | Stv 2 D | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:15.96 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 36.34 | 1:10.80 | |||||||
Patricia Andersen | 2002 | 34.47 | 1:45.27 | |||||||
Victoria Andersen | 2001 | 30.69 | 2:15.96 | |||||||
16 | Gsc Damer 3 | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.45 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 35.03 | 35.03 | |||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 38.46 | 1:13.49 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 33.28 | 1:46.77 | |||||||
Michelle Mortensen | 2002 | 29.68 | 2:16.45 | |||||||
17 | Hg Piger Ældste | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:16.72 | ||||||
Emilia Lønborg | 2002 | 35.59 | 35.59 | |||||||
Anika Bryde | 2000 | 37.46 | 1:13.05 | |||||||
Amalie W. Olsen | 2001 | 33.20 | 1:46.25 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 30.47 | 2:16.72 | |||||||
18 | Psv Schwerin 3 | 0 | Psv Schwerin | 2:17.75 | ||||||
Charlotte-Christin Sander | 2001 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Hanna Stegemann | 2002 | 40.72 | 1:15.40 | |||||||
Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | 32.39 | 1:47.79 | |||||||
Maike Kozelnik | 2002 | 29.96 | 2:17.75 | |||||||
19 | Triton Første Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.78 | ||||||
Abby Kristine Waterval | 2002 | 35.23 | 35.23 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 38.73 | 1:13.96 | |||||||
Isabel K. Eriksen | 2001 | 34.65 | 1:48.61 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 30.17 | 2:18.78 | |||||||
20 | Haslev Piger 1 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:22.43 | ||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 37.54 | 37.54 | |||||||
Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 40.17 | 1:17.71 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 31.82 | 1:49.53 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 32.90 | 2:22.43 | |||||||
21 | Næstved Girls 1 | 0 | Næstved IF | 2:23.52 | ||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 36.97 | 36.97 | |||||||
Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 39.29 | 1:16.26 | |||||||
Alberte Høgh | 1999 | 37.08 | 1:53.34 | |||||||
Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 30.18 | 2:23.52 | |||||||
22 | Ringsted 2 Damer | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:23.69 | ||||||
Thea Krøll | 2000 | 36.17 | 36.17 | |||||||
Maria Andersen | 2002 | 43.66 | 1:19.83 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 33.66 | 1:53.49 | |||||||
Karla Sejling | 2001 | 30.20 | 2:23.69 | |||||||
23 | Hg Piger 1 Yngste | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:27.44 | ||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Nicoline Elmquist | 2002 | 41.76 | 1:19.46 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 33.61 | 1:53.07 | |||||||
Nicole Vaabengaard | 2002 | 34.37 | 2:27.44 | |||||||
24 | Vordingborg Piger | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 2:28.01 | ||||||
Regitze Lund Frederiksen | 2002 | 39.24 | 39.24 | |||||||
Andrea Axelsen | 2000 | 42.96 | 1:22.20 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 35.01 | 1:57.21 | |||||||
Freja Petersen | 2000 | 30.80 | 2:28.01 | |||||||
25 | Triton Første Piger 3 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.39 | ||||||
Johanne B. Hansen | 2002 | 36.22 | 36.22 | |||||||
Laura Janner | 2002 | 41.41 | 1:17.63 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 37.43 | 1:55.06 | |||||||
Ida Rishøj | 2002 | 34.33 | 2:29.39 | |||||||
26 | Kalundborg Piger 1 | 0 | Kalundborg SK | 2:30.72 | ||||||
Louise Nicolaisen | 1998 | 36.48 | 36.48 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 47.25 | 1:23.73 | |||||||
Caroline Strandberg | 1998 | 34.46 | 1:58.19 | |||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 32.53 | 2:30.72 | |||||||
27 | Triton Talent Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.16 | ||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 40.68 | 40.68 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 40.11 | 1:20.79 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 37.39 | 1:58.18 | |||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 33.98 | 2:32.16 | |||||||
28 | Stv 3 D | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:33.32 | ||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 36.86 | 36.86 | |||||||
Line Helene Jensen | 2001 | 45.31 | 1:22.17 | |||||||
Philippa Hallengreen | 2002 | 38.86 | 2:01.03 | |||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 32.29 | 2:33.32 | |||||||
29 | Sh 2 | 0 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 2:34.12 | ||||||
Arnadóttir, Melkorka Assa | 2001 | 37.70 | 37.70 | |||||||
Guðmundsdóttir, Kristín Y | 2002 | 43.75 | 1:21.45 | |||||||
Pálsson, Adele Alexandra | 2003 | 39.26 | 2:00.71 | |||||||
Gústavsdóttir, Hilda Bríe | 2003 | 33.41 | 2:34.12 | |||||||
30 | Næstved Girls 2 | 0 | Næstved IF | 2:37.45 | ||||||
Katrine Duus | 2003 | 42.76 | 42.76 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 42.35 | 1:25.11 | |||||||
Mette Foldager Donstrup | 1999 | 36.59 | 2:01.70 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 35.75 | 2:37.45 | |||||||
31 | Ringsted 3 Damer | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:37.74 | ||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Signe T. Pedersen | 2002 | 45.71 | 1:24.75 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 41.25 | 2:06.00 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 31.74 | 2:37.74 | |||||||
32 | Kalundborg Piger 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:45.45 | ||||||
Laura Rasmussen | 2004 | 45.19 | 45.19 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 47.77 | 1:32.96 | |||||||
Frida Bang Stanelt | 2004 | 38.30 | 2:11.26 | |||||||
Caroline Holm | 2004 | 34.19 | 2:45.45 | |||||||
33 | Hg Piger 2 Yngste | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.95 | ||||||
Mille Scheel | 2003 | 45.50 | 45.50 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 44.82 | 1:30.32 | |||||||
Natalie Vaabengaard | 2002 | 39.23 | 2:09.55 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 36.40 | 2:45.95 | |||||||
34 | Haslev Piger 2 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:47.34 | ||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 39.76 | 39.76 | |||||||
Sarah Kongstad Hansen | 2001 | 46.32 | 1:26.08 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 45.28 | 2:11.36 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 35.98 | 2:47.34 | |||||||
35 | Hvidovre 4 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 2:50.41 | ||||||
Emma Bruhn | 2003 | 43.31 | 43.31 | |||||||
Sofie Bak | 2003 | 43.18 | 1:26.49 | |||||||
Mie Bidsted Hansen | 2003 | 39.17 | 2:05.66 | |||||||
Gaia Kruse | 2005 | 44.75 | 2:50.41 | |||||||
36 | Hvidovre 5 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 2:50.95 | ||||||
Nanna Udby Laugesen | 2004 | 43.96 | 43.96 | |||||||
Anna Marie Nielsen | 2004 | 44.18 | 1:28.14 | |||||||
Frida Hvirring Kragh | 2004 | 40.22 | 2:08.36 | |||||||
Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 42.59 | 2:50.95 | |||||||
37 | Næstved Girls 3 | 0 | Næstved IF | 3:07.42 | ||||||
Josefine M. Kristiansen | 2002 | 40.88 | 40.88 | |||||||
Frederikke B. Hansen | 2005 | 51.32 | 1:32.20 | |||||||
Gaya Josefine Maar | 2003 | 49.21 | 2:21.41 | |||||||
Agnes Barner Hansen | 2005 | 46.01 | 3:07.42 | |||||||
38 | Stv 7 D | 0 | Swim Team Vestsjælland | 3:08.48 | ||||||
Katrine Langholm Jensen | 2004 | 46.86 | 46.86 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 51.17 | 1:38.03 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 42.29 | 2:20.32 | |||||||
Camilla Gjermandsen | 2004 | 48.16 | 3:08.48 | |||||||
39 | Stv 5 D | 0 | Swim Team Vestsjælland | 3:10.59 | ||||||
Signe Liebgen | 2005 | 48.74 | 48.74 | |||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 52.10 | 1:40.84 | |||||||
Silke Bruun Jørgensen | 2005 | 48.53 | 2:29.37 | |||||||
Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 41.22 | 3:10.59 | |||||||
40 | Ringsted 4 Damer | 0 | Ringsted Svømme Klub | 3:20.49 | ||||||
Emma M. Andersen | 2003 | 48.61 | 48.61 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 55.92 | 1:44.53 | |||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 53.96 | 2:38.49 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 42.00 | 3:20.49 | |||||||
41 | Næstved Girls 4 | 0 | Næstved IF | 3:22.89 | ||||||
Miamaja Skytt Knudsen | 2003 | 43.45 | 43.45 | |||||||
Freja Juul | 2006 | 54.96 | 1:38.41 | |||||||
Thea Torndal Jensen | 2004 | 57.00 | 2:35.41 | |||||||
Katrine Mørkeberg | 2004 | 47.48 | 3:22.89 | |||||||
- | Stv 6 D | 0 | Swim Team Vestsjælland | DNS | ||||||
Caroline Rasmussen | 2006 | |||||||||
Tilde-Sofie Quist | 2005 | |||||||||
Sigrid B. Kristensen | 2004 | |||||||||
Silke Krakau Tønnesen | 2006 | DNS | ||||||||
- | Næstved Girls 5 | 0 | Næstved IF | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
- | Psv Schwerin 1 | 0 | Psv Schwerin | DSQ | ejb v 25 m | |||||
- | Ringsted 5 Damer | 0 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Helene Thielsen | 2004 | 45.28 | 45.28 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 58.39 | 1:43.67 | |||||||
- | Stv 4 D | 0 | Swim Team Vestsjælland | DSQ | tyvstart | |||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | 38.93 | 38.93 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 19 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsc Herrer 1 | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:46.97 | ||||||
William Matras | 1998 | 28.31 | 28.31 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 28.64 | 56.95 | |||||||
Anton Olsen | 1998 | 26.12 | 1:23.07 | |||||||
Jonas Vibsig Berding | 1996 | 23.90 | 1:46.97 | |||||||
2 | Ringsted 1 Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | 1:48.02 | ||||||
Gustav Friberg | 1997 | 26.28 | 26.28 | |||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 31.89 | 58.17 | |||||||
Claus Hansen | 1995 | 25.43 | 1:23.60 | |||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 24.42 | 1:48.02 | |||||||
3 | Triton Elite Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:50.20 | ||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 28.11 | 28.11 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 31.65 | 59.76 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 25.46 | 1:25.22 | |||||||
Johan Müller | 1998 | 24.98 | 1:50.20 | |||||||
4 | Psv Schwerin 1 | 0 | Psv Schwerin | 1:50.95 | ||||||
Benjamin Bürger | 1998 | 28.51 | 28.51 | |||||||
Andreas Kuhlmann | 1997 | 31.33 | 59.84 | |||||||
Lars-Christian Rehse | 1997 | 26.43 | 1:26.27 | |||||||
Lars Andre Großmann | 1997 | 24.68 | 1:50.95 | |||||||
5 | Kalundborg Herrer | 0 | Kalundborg SK | 1:52.74 | ||||||
Mads Witthøft | 2000 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 30.37 | 1:00.21 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 27.03 | 1:27.24 | |||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 25.50 | 1:52.74 | |||||||
6 | Stv 1 H | 0 | Swim Team Vestsjælland | 1:54.13 | ||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 28.00 | 28.00 | |||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 30.79 | 58.79 | |||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 28.68 | 1:27.47 | |||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 26.66 | 1:54.13 | |||||||
7 | Triton Elite Drenge 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:54.61 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 29.42 | 29.42 | |||||||
Jacob Friland | 1999 | 34.01 | 1:03.43 | |||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 26.82 | 1:30.25 | |||||||
Tobias Andersen | 1998 | 24.36 | 1:54.61 | |||||||
8 | Hvidovre 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 1:55.10 | ||||||
Marcus Rappenborg | 1999 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 32.11 | 1:02.10 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 27.76 | 1:29.86 | |||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 25.24 | 1:55.10 | |||||||
9 | Frederikssund Herrer | 0 | Frederikssund Svømmeklub | 1:56.10 | ||||||
Victor Larsen | 1998 | 30.27 | 30.27 | |||||||
André Goldberg Ballerini | 1999 | 32.48 | 1:02.75 | |||||||
Johan Wentorf | 1999 | 27.89 | 1:30.64 | |||||||
Oliver Larsen | 2000 | 25.46 | 1:56.10 | |||||||
10 | Triton Første Drenge 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:56.13 | ||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 30.64 | 30.64 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 31.17 | 1:01.81 | |||||||
Johan Joensen | 2000 | 27.45 | 1:29.26 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 26.87 | 1:56.13 | |||||||
11 | Ringsted 2 Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | 1:59.78 | ||||||
Victor Grandjean | 2001 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 35.20 | 1:04.76 | |||||||
Martin Szokody | 1999 | 28.38 | 1:33.14 | |||||||
Daniel Schytte | 2000 | 26.64 | 1:59.78 | |||||||
12 | Gsc Herrer | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.25 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 33.40 | 1:03.76 | |||||||
Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | 30.65 | 1:34.41 | |||||||
William Christoffersen | 2001 | 25.84 | 2:00.25 | |||||||
13 | Stv 2 H | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:01.45 | ||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 34.58 | 1:05.66 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 28.85 | 1:34.51 | |||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 26.94 | 2:01.45 | |||||||
14 | Vordingborg Drenge | 0 | Vordingborg Svømme Klub | 2:01.87 | ||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 29.83 | 29.83 | |||||||
Malte Karklinat | 1995 | 34.04 | 1:03.87 | |||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 28.51 | 1:32.38 | |||||||
Mikkel Ringer | 2001 | 29.49 | 2:01.87 | |||||||
15 | Næstved Boys 1 | 0 | Næstved IF | 2:04.59 | ||||||
Sebastian Vang | 1991 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 38.75 | 1:08.15 | |||||||
Oliver Vang | 1994 | 27.23 | 1:35.38 | |||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 29.21 | 2:04.59 | |||||||
16 | Psv Schwerin 2 | 0 | Psv Schwerin | 2:05.31 | ||||||
Tim Krüger | 2000 | 31.18 | 31.18 | |||||||
Steffen Deutsch | 1998 | 35.26 | 1:06.44 | |||||||
Illya Ponomarov | 2000 | 30.77 | 1:37.21 | |||||||
Hanno Böckmann | 2003 | 28.10 | 2:05.31 | |||||||
17 | Stv 3 H | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:06.95 | ||||||
Jonas Hansen | 2001 | 32.70 | 32.70 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 34.73 | 1:07.43 | |||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 31.07 | 1:38.50 | |||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.45 | 2:06.95 | |||||||
18 | Hvidovre 2 | 1900 | Hvidovre Svømme Klub | 2:07.49 | ||||||
Jakob Petersen | 1999 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Magnus Windahl | 2000 | 39.99 | 1:11.73 | |||||||
Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 28.50 | 1:40.23 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 27.26 | 2:07.49 | |||||||
19 | Hg Drenge Ældste | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:07.72 | ||||||
Nicolai Yung Hansen | 2000 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Gustav Nissen | 2001 | 36.52 | 1:09.68 | |||||||
Karl Bryde | 2000 | 29.50 | 1:39.18 | |||||||
Magnus Løhr | 2001 | 28.54 | 2:07.72 | |||||||
20 | Haslev Drenge 1 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:08.60 | ||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 34.80 | 34.80 | |||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 33.81 | 1:08.61 | |||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 30.90 | 1:39.51 | |||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 29.09 | 2:08.60 | |||||||
21 | Gsc Herrer 2 | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:11.36 | ||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 37.34 | 1:10.09 | |||||||
Mark Sumberg | 2002 | 31.86 | 1:41.95 | |||||||
Emil Steenberg | 2002 | 29.41 | 2:11.36 | |||||||
22 | Triton Talent Drenge | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:12.92 | ||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 36.20 | 36.20 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 34.79 | 1:10.99 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 31.16 | 1:42.15 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 30.77 | 2:12.92 | |||||||
23 | Ringsted 3 Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:15.73 | ||||||
Frederik Møller | 2002 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Alexander Søgaard | 2002 | 35.28 | 1:08.66 | |||||||
Benjamin Bodal | 2003 | 37.60 | 1:46.26 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 29.47 | 2:15.73 | |||||||
24 | Psv Schwerin 3 | 0 | Psv Schwerin | 2:21.54 | ||||||
Luke Töpfer | 1999 | 37.36 | 37.36 | |||||||
Ian Romberg | 2001 | 40.13 | 1:17.49 | |||||||
Armin Austinat | 2003 | 33.23 | 1:50.72 | |||||||
Marc Amon Göttmann | 2003 | 30.82 | 2:21.54 | |||||||
25 | Stv 4 H | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:23.05 | ||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 40.52 | 40.52 | |||||||
Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 39.78 | 1:20.30 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 33.54 | 1:53.84 | |||||||
August Schade Cantby | 2002 | 29.21 | 2:23.05 | |||||||
26 | Haslev Drenge 2 | 0 | Haslev Svømmeklub | 2:30.18 | ||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 37.04 | 37.04 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 42.13 | 1:19.17 | |||||||
Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | 37.58 | 1:56.75 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 33.43 | 2:30.18 | |||||||
27 | Hg Drenge Yngste | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:41.23 | ||||||
Mathias Ankersen | 2004 | 43.41 | 43.41 | |||||||
Alfred Nissen | 2002 | 42.90 | 1:26.31 | |||||||
Rasmus Løwenstein | 2001 | 37.61 | 2:03.92 | |||||||
Marcus Artmann | 2002 | 37.31 | 2:41.23 | |||||||
28 | Næstved Boys 2 | 0 | Næstved IF | 2:41.57 | ||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 40.31 | 40.31 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 43.28 | 1:23.59 | |||||||
Mathias Clausen | 2002 | 45.62 | 2:09.21 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 32.36 | 2:41.57 | |||||||
29 | Stv 5 H | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:41.64 | ||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 37.66 | 37.66 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 49.15 | 1:26.81 | |||||||
Daniel Mir | 2003 | 40.59 | 2:07.40 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 34.24 | 2:41.64 | |||||||
30 | Hvidovre 3 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 2:43.18 | ||||||
Oscar Cleemann | 2003 | 38.73 | 38.73 | |||||||
Mathias Berner Jensen | 2002 | 43.71 | 1:22.44 | |||||||
Xander Pontoppidan | 2003 | 43.76 | 2:06.20 | |||||||
Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 36.98 | 2:43.18 | |||||||
31 | Stv 6 H | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:46.30 | ||||||
Nicolai Quist | 2003 | 42.64 | 42.64 | |||||||
Elias Noe | 2004 | 39.23 | 1:21.87 | |||||||
Noah Vester Nielsen | 2004 | 52.97 | 2:14.84 | |||||||
Kristoffer Koch Pedersen | 2001 | 31.46 | 2:46.30 | |||||||
32 | Kalundborg Drenge 5 | 0 | Kalundborg SK | 2:48.28 | ||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Lucas Lorentsen | 2004 | 49.24 | 1:25.82 | |||||||
Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 49.51 | 2:15.33 | |||||||
Frederik Scheby Petersen | 2004 | 32.95 | 2:48.28 | |||||||
33 | Ringsted 4 Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:51.77 | ||||||
Magnus Gravlund | 2002 | 45.81 | 45.81 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 47.78 | 1:33.59 | |||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 37.90 | 2:11.49 | |||||||
Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 40.28 | 2:51.77 | |||||||
34 | Næstved Boys 3 | 0 | Næstved IF | 3:03.23 | ||||||
Kristian Mouridsen | 2002 | 49.41 | 49.41 | |||||||
Sammi Anker Andersen | 2003 | 53.21 | 1:42.62 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 43.54 | 2:26.16 | |||||||
Nicklas Stæcker | 2003 | 37.07 | 3:03.23 | |||||||
35 | Næstved Boys 4 | 0 | Næstved IF | 3:20.81 | ||||||
Sebastian N. Bentsen | 2004 | 46.11 | 46.11 | |||||||
Marcus Holm | 2003 | 55.59 | 1:41.70 | |||||||
Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | 57.59 | 2:39.29 | |||||||
Tobias Chr. Stæcker | 2005 | 41.52 | 3:20.81 | |||||||
36 | Ringsted 5 Drenge | 0 | Ringsted Svømme Klub | 3:22.02 | ||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 56.83 | 56.83 | |||||||
Magnus Guul | 2005 | 54.17 | 1:51.00 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 52.45 | 2:43.45 | |||||||
Jakob Stærmose | 2005 | 38.57 | 3:22.02 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 19 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.57 | 1:14.58 | 1:55.68 | 2:36.13 | |||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.76 | 1:16.95 | 1:58.71 | 2:38.81 | |||
3 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.60 | 1:19.95 | 2:01.68 | 2:42.67 | |||
4 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 38.17 | 1:19.90 | 2:02.72 | 2:42.76 | |||
5 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.03 | 1:22.47 | 2:06.95 | 2:47.08 | |||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.01 | 1:22.13 | 2:05.54 | 2:48.84 | |||
7 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 41.02 | 1:24.29 | 2:07.57 | 2:49.87 | |||
8 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 41.61 | 1:26.01 | 2:11.44 | 2:54.59 | |||
9 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.64 | 1:24.97 | 2:10.22 | 2:54.95 | |||
10 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 40.32 | 1:24.90 | 2:11.53 | 2:56.26 | |||
11 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.25 | 1:26.14 | 2:12.13 | 2:56.95 | |||
12 | Traustadóttir, Berglind R | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.29 | 1:28.10 | 2:15.21 | 2:58.64 | |||
13 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.95 | 1:27.55 | 2:14.45 | 2:58.83 | |||
14 | Kristjánsdóttir, Sandra D | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 43.42 | 1:29.34 | 2:15.50 | 2:59.69 | |||
15 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.15 | 1:30.24 | 2:16.67 | 3:00.21 | |||
16 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.69 | 1:29.27 | 2:15.73 | 3:01.29 | |||
17 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.60 | 1:32.53 | 2:18.34 | 3:01.91 | |||
18 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 43.37 | 1:31.17 | 2:18.99 | 3:05.00 | |||
19 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 44.17 | 1:31.77 | 2:20.32 | 3:05.20 | |||
20 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 44.10 | 1:32.36 | 2:22.05 | 3:07.81 | |||
21 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 44.57 | 1:33.56 | 2:23.50 | 3:11.02 | |||
22 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.58 | 1:34.54 | 2:23.54 | 3:11.19 | |||
23 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 45.02 | 1:34.51 | 2:25.15 | 3:14.15 | |||
24 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 45.14 | 1:34.85 | 2:26.31 | 3:14.57 | |||
25 | Jóhannesdóttir, Diljá Drö | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 47.42 | 1:38.55 | 2:27.79 | 3:14.91 | |||
26 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.67 | 1:39.34 | 2:31.15 | 3:19.77 | |||
27 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.03 | 1:38.35 | 2:31.60 | 3:20.77 | |||
28 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.16 | 3:22.14 | |||||
29 | Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 46.91 | 1:40.70 | 2:34.47 | 3:25.40 | |||
30 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.08 | 1:40.16 | 2:33.07 | 3:25.62 | |||
31 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.58 | 1:37.66 | 3:25.63 | ||||
32 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.48 | 1:44.01 | 2:35.88 | 3:28.57 | |||
33 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 50.81 | 1:44.91 | 2:38.32 | 3:28.98 | |||
34 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.91 | 1:50.54 | 2:48.78 | 3:45.50 | |||
35 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 54.61 | 1:56.81 | 2:56.63 | 3:55.88 | |||
- | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev 150 m | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.02 | 1:14.22 | 1:53.20 | 2:28.55 | |||
2 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.06 | 1:13.14 | 1:51.60 | 2:28.64 | |||
3 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 35.46 | 1:13.87 | 1:52.92 | 2:31.16 | |||
4 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.90 | 1:13.75 | 1:52.44 | 2:31.27 | |||
5 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.07 | 1:14.35 | 1:53.47 | 2:31.58 | |||
6 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.99 | 1:13.32 | 1:53.49 | 2:34.01 | |||
7 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 35.20 | 1:14.02 | 1:56.20 | 2:38.31 | |||
8 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.76 | 1:18.47 | 1:58.93 | 2:38.60 | |||
9 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.54 | 1:17.79 | 1:59.73 | 2:39.52 | |||
10 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 36.98 | 1:17.59 | 2:00.25 | 2:41.15 | |||
11 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 38.83 | 1:20.75 | 2:02.71 | 2:42.42 | |||
12 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.97 | 1:19.40 | 2:01.34 | 2:43.27 | |||
13 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.34 | 1:17.21 | 2:00.03 | 2:44.29 | |||
14 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 40.37 | 1:22.16 | 2:04.32 | 2:44.56 | |||
15 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 39.25 | 1:21.16 | 2:04.17 | 2:45.54 | |||
16 | Finnbogadóttir, Ylfa | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 39.55 | 1:21.89 | 2:04.87 | 2:46.85 | |||
17 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 37.76 | 1:19.85 | 2:04.38 | 2:47.97 | |||
18 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 39.74 | 1:23.07 | 2:06.12 | 2:49.10 | |||
19 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 39.06 | 1:22.19 | 2:06.76 | 2:51.29 | |||
20 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.01 | 1:25.73 | 2:10.65 | 2:52.59 | |||
21 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 39.42 | 1:23.84 | 2:09.16 | 2:52.74 | |||
22 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 40.13 | 1:23.81 | 2:08.63 | 2:52.76 | |||
23 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 41.57 | 1:25.21 | 2:09.84 | 2:53.52 | |||
24 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 42.32 | 1:27.85 | 2:13.28 | 2:56.89 | |||
25 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 40.54 | 1:26.37 | 2:13.87 | 2:58.51 | |||
26 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.88 | 1:30.28 | 2:15.76 | 3:01.16 | |||
27 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.87 | 1:29.85 | 2:16.47 | 3:01.23 | |||
28 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 43.57 | 1:30.41 | 2:18.31 | 3:04.94 | |||
- | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Hlynsdóttir, Una | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DNS | ||||||
- | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Ej fort bev 125 m | |||||
- | Björnsdóttir, Þórdís Anit | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DSQ | ej fort bev 150 m | |||||
- | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | DSQ | Ej fort bev v75 | |||||
- | Guðmundsdóttir, Kristín Y | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DSQ | Ej fort bev 125 m | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:07.67 | 1:43.41 | 2:20.25 | |||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.83 | 1:12.56 | 1:49.12 | 2:25.04 | |||
3 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 34.76 | 1:11.76 | 1:49.76 | 2:25.99 | |||
4 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | 1:10.97 | 1:49.05 | 2:26.37 | |||
5 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.73 | 1:11.80 | 1:49.79 | 2:26.52 | |||
6 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 35.06 | 1:12.07 | 1:50.40 | 2:27.98 | |||
7 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 35.46 | 1:13.56 | 1:52.23 | 2:29.51 | |||
8 | Kristjánsdóttir, María Fa | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.31 | 1:13.65 | 1:52.62 | 2:30.42 | |||
9 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 35.98 | 1:13.85 | 1:52.28 | 2:30.78 | |||
10 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 36.15 | 1:15.72 | 1:57.36 | 2:37.92 | |||
11 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 37.53 | 1:18.64 | 2:00.36 | 2:40.91 | |||
12 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 40.34 | 1:23.82 | 2:07.98 | 2:48.13 | |||
13 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 40.47 | 1:25.28 | 2:11.51 | 2:54.66 | |||
14 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 43.57 | 1:30.33 | 2:18.24 | 3:03.22 | |||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.88 | 1:06.03 | 1:40.93 | 2:16.62 | |||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.78 | 1:07.63 | 1:42.54 | 2:17.03 | |||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.91 | 1:07.88 | 1:44.03 | 2:20.31 | |||
4 | Josefiné Mayer | 1997 | Psv Schwerin | 34.10 | 1:10.63 | 1:47.98 | 2:25.37 | |||
5 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.67 | 1:11.75 | 1:49.37 | 2:26.48 | |||
6 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.45 | 1:11.15 | 1:49.05 | 2:27.81 | |||
7 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 38.83 | 1:19.80 | 2:02.10 | 2:44.35 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.50 | 1:09.58 | 1:46.30 | 2:22.74 | |||
2 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.25 | 1:11.79 | 1:49.16 | 2:27.16 | |||
3 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.59 | 1:14.02 | 1:53.25 | 2:31.48 | |||
4 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.49 | 1:12.66 | 1:52.80 | 2:31.92 | |||
5 | Hanno Böckmann | 2003 | Psv Schwerin | 36.40 | 1:16.15 | 1:56.38 | 2:35.61 | |||
6 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.09 | 1:19.05 | 2:00.90 | 2:42.02 | |||
7 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.23 | 1:22.26 | 2:04.66 | 2:46.27 | |||
8 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.79 | 1:21.94 | 2:04.91 | 2:47.18 | |||
9 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.80 | 1:22.28 | 2:06.78 | 2:48.27 | |||
10 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.68 | 1:22.73 | 2:07.13 | 2:50.26 | |||
11 | Christer Papenbrook | 2002 | Psv Schwerin | 40.79 | 1:24.15 | 2:08.76 | 2:52.15 | |||
12 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.16 | 1:25.60 | 2:11.38 | 2:52.52 | |||
13 | Björnsson, Daði | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.46 | 1:26.01 | 2:11.65 | 2:54.51 | |||
14 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 40.66 | 1:25.70 | 2:13.32 | 2:56.89 | |||
15 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 42.68 | 1:30.20 | 2:17.94 | 3:03.15 | |||
16 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 43.91 | 1:31.39 | 2:19.08 | 3:04.54 | |||
17 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.45 | 1:31.54 | 2:19.72 | 3:04.87 | |||
18 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.22 | 1:28.99 | 2:17.25 | 3:06.10 | |||
19 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.71 | 1:33.90 | 2:22.26 | 3:08.65 | |||
20 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 47.16 | 1:35.50 | 2:23.22 | 3:09.24 | |||
21 | Maier, Júlíus Karl | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 46.03 | 1:34.85 | 2:23.92 | 3:09.97 | |||
22 | Sigþórsson, Veigar Hrafn | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.45 | 1:34.74 | 2:25.06 | 3:10.91 | |||
23 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.21 | 1:38.06 | 2:29.82 | 3:15.45 | |||
24 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.86 | 1:38.83 | 2:29.82 | 3:16.93 | |||
25 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.13 | 1:39.48 | 2:30.37 | 3:20.59 | |||
26 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 43.25 | 1:35.30 | 2:29.57 | 3:23.49 | |||
27 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 45.96 | 1:37.85 | 2:31.58 | 3:24.33 | |||
28 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.17 | 1:43.21 | 2:37.34 | 3:27.42 | |||
29 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.59 | 1:42.86 | 2:37.64 | 3:28.19 | |||
30 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 50.21 | 1:44.73 | 2:37.70 | 3:29.75 | |||
31 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.64 | 1:45.89 | 2:40.68 | 3:35.51 | |||
32 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 52.35 | 1:50.04 | 2:48.99 | 3:44.21 | |||
- | Mathias Kleffel | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Hálfdánarsson, Birnir Fre | 2006 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DSQ | Ej fort bev 75m | |||||
- | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Ej fort bev 125 m | |||||
- | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Ej fort bev 25m | |||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.67 | 1:01.28 | 1:33.86 | 2:06.35 | |||
2 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 30.84 | 1:03.02 | 1:36.64 | 2:10.69 | |||
3 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.66 | 1:06.55 | 1:41.76 | 2:17.34 | |||
4 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.52 | 1:08.64 | 1:44.45 | 2:20.38 | |||
5 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.49 | 1:08.35 | 1:44.67 | 2:20.44 | |||
6 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.00 | 1:09.06 | 1:45.91 | 2:20.89 | |||
7 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.68 | 1:10.65 | 1:46.83 | 2:22.86 | |||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.90 | 1:11.62 | 1:48.97 | 2:26.11 | |||
9 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 34.83 | 1:11.74 | 1:50.26 | 2:26.56 | |||
10 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 36.70 | 1:15.73 | 1:55.77 | 2:33.51 | |||
11 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 36.95 | 1:16.53 | 1:56.56 | 2:34.30 | |||
12 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 36.87 | 1:15.99 | 1:56.33 | 2:34.60 | |||
13 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 37.72 | 1:19.45 | 2:00.81 | 2:41.07 | |||
14 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 39.54 | 1:22.28 | 2:07.13 | 2:51.12 | |||
- | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.03 | 1:01.66 | 1:34.69 | 2:08.19 | |||
2 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.95 | 1:04.60 | 1:39.47 | 2:14.11 | |||
3 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.91 | 1:07.90 | 1:43.72 | 2:18.60 | |||
4 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 33.57 | 1:08.67 | 1:44.87 | 2:21.45 | |||
5 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 33.83 | 1:11.64 | 1:50.38 | 2:28.09 | |||
- | Benjamin Bürger | 1998 | Psv Schwerin | DSQ | Svøm på maven 100 m | |||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.93 | 59.99 | 1:31.48 | 2:02.58 | |||
2 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 32.29 | 1:06.39 | 1:41.74 | 2:16.61 | |||
3 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 33.85 | 1:09.56 | 1:45.90 | 2:22.14 | |||
4 | Lars-Christian Rehse | 1997 | Psv Schwerin | 32.34 | 1:08.61 | 1:46.76 | 2:22.79 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.35 | ||||||
2 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.85 | ||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.31 | ||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.40 | ||||||
5 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | Psv Schwerin | 35.78 | ||||||
6 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.40 | ||||||
6 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 36.40 | ||||||
8 | Jónsdóttir, Þorgerður Ósk | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 37.08 | ||||||
9 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 37.33 | ||||||
10 | Gústavsdóttir, Hilda Bríe | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.01 | ||||||
11 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.29 | ||||||
12 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 39.14 | ||||||
13 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 39.38 | ||||||
14 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 39.63 | ||||||
15 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.95 | ||||||
16 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.45 | ||||||
17 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.50 | ||||||
18 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.65 | ||||||
19 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.18 | ||||||
20 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.70 | ||||||
21 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 44.05 | ||||||
22 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 44.22 | ||||||
23 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 44.32 | ||||||
24 | Eyvindardóttir, Guðbjörg | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.38 | ||||||
25 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 45.87 | ||||||
26 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 46.52 | ||||||
27 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 47.24 | ||||||
28 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 50.64 | ||||||
29 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 51.02 | ||||||
30 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 51.28 | ||||||
31 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 52.09 | ||||||
32 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 52.22 | ||||||
33 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 53.24 | ||||||
34 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.74 | ||||||
35 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 56.16 | ||||||
36 | Viola Nordstrøm | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 56.56 | ||||||
37 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 57.48 | ||||||
38 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.98 | ||||||
39 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 1:19.94 | ||||||
- | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i afslut | |||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.33 | ||||||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.42 | ||||||
3 | Guðmundsdóttir, Jóhanna E | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 30.95 | ||||||
4 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.56 | ||||||
5 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.68 | ||||||
6 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.78 | ||||||
7 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.96 | ||||||
8 | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 32.51 | ||||||
9 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 32.65 | ||||||
10 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 32.86 | ||||||
11 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.99 | ||||||
12 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 33.53 | ||||||
13 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.74 | ||||||
14 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.90 | ||||||
15 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.93 | ||||||
16 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.96 | ||||||
17 | Arnadóttir, Melkorka Assa | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.33 | ||||||
18 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 34.69 | ||||||
19 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.80 | ||||||
20 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 35.22 | ||||||
21 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.42 | ||||||
22 | Natalie Vaabengaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.01 | ||||||
23 | Nicoline Elmquist | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.04 | ||||||
24 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.94 | ||||||
25 | Atladóttir, Guðrún Alma | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.33 | ||||||
26 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.86 | ||||||
27 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 40.47 | ||||||
28 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.71 | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.45 | ||||||
2 | Silvana Bodenstein | 1999 | Psv Schwerin | 31.11 | ||||||
3 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.50 | ||||||
4 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 31.52 | ||||||
5 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.59 | ||||||
6 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 31.60 | ||||||
7 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.04 | ||||||
8 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 33.07 | ||||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.25 | ||||||
10 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 33.57 | ||||||
11 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.74 | ||||||
12 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.87 | ||||||
13 | Brown B., Emilía Íris | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 33.99 | ||||||
14 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 34.09 | ||||||
15 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 36.45 | ||||||
16 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 36.54 | ||||||
17 | Andrea Axelsen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.74 | ||||||
18 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.11 | ||||||
19 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 41.47 | ||||||
20 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 41.77 | ||||||
21 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 42.57 | ||||||
22 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 42.87 | ||||||
- | Mira Mass | 2000 | A6 | DNS | ||||||
Løb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.94 | ||||||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.97 | ||||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 30.23 | ||||||
4 | Guðnadóttir, Ásdís Birta | 1996 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 30.45 | ||||||
5 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.79 | ||||||
6 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.15 | ||||||
7 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 31.26 | ||||||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.48 | ||||||
9 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 31.78 | ||||||
10 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.87 | ||||||
11 | Friederike Lübbert | 1997 | Psv Schwerin | 32.07 | ||||||
12 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 34.07 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.40 | ||||||
2 | Armin Austinat | 2003 | Psv Schwerin | 32.41 | ||||||
3 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.44 | ||||||
4 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 32.97 | ||||||
5 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.12 | ||||||
6 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.21 | ||||||
7 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.43 | ||||||
8 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 33.99 | ||||||
9 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 34.07 | ||||||
10 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 35.02 | ||||||
11 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 35.47 | ||||||
12 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.56 | ||||||
13 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 35.75 | ||||||
14 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 35.88 | ||||||
15 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.95 | ||||||
16 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.03 | ||||||
17 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 37.39 | ||||||
18 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 38.57 | ||||||
18 | Pálsson, Jónas Atli | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.57 | ||||||
20 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 38.60 | ||||||
21 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.71 | ||||||
22 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 39.77 | ||||||
23 | Lucas Lorentsen | 2004 | Kalundborg SK | 40.20 | ||||||
24 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.94 | ||||||
25 | Tómasson, Daníel Lúkas | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 43.20 | ||||||
26 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 43.91 | ||||||
27 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 44.12 | ||||||
28 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 45.16 | ||||||
29 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.51 | ||||||
30 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.93 | ||||||
31 | Lunddal Rúnarsson, Hilmir | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 46.05 | ||||||
32 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.23 | ||||||
33 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 46.28 | ||||||
34 | Hilmarsson, Dagur Snær | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 47.55 | ||||||
35 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 47.81 | ||||||
36 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.17 | ||||||
37 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 49.73 | ||||||
38 | Lucas Grænge | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 51.58 | ||||||
39 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 52.16 | ||||||
40 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.07 | ||||||
41 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.71 | ||||||
- | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Mathias Kleffel | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | DSQ | Tyvstar | |||||
- | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.65 | ||||||
2 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 27.79 | ||||||
3 | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 28.20 | ||||||
4 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.28 | ||||||
5 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.41 | ||||||
6 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.62 | ||||||
7 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.79 | ||||||
8 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.26 | ||||||
9 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.64 | ||||||
10 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.78 | ||||||
11 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.15 | ||||||
12 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.21 | ||||||
13 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 30.24 | ||||||
14 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.26 | ||||||
14 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 30.26 | ||||||
16 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.29 | ||||||
17 | Nielsen, Kári Sölvi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 30.53 | ||||||
18 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.58 | ||||||
19 | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 30.88 | ||||||
20 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 30.91 | ||||||
21 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.08 | ||||||
22 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.59 | ||||||
23 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 32.94 | ||||||
24 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 32.97 | ||||||
25 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 33.45 | ||||||
26 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 35.78 | ||||||
27 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 36.65 | ||||||
28 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 36.76 | ||||||
29 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 37.70 | ||||||
30 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 42.44 | ||||||
31 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.54 | ||||||
- | Egilsson, Daníel Ingi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DNS | ||||||
- | Oliver Klindt | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 26.90 | ||||||
2 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.16 | ||||||
3 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 27.81 | ||||||
4 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 27.88 | ||||||
5 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.46 | ||||||
6 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.54 | ||||||
7 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 28.61 | ||||||
8 | Andreas E. Olsen | 1998 | Haslev Svømmeklub | 28.68 | ||||||
9 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.85 | ||||||
10 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 29.66 | ||||||
11 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 30.62 | ||||||
12 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.34 | ||||||
13 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 31.88 | ||||||
14 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 34.93 | ||||||
15 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 35.06 | ||||||
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.55 | ||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 25.90 | ||||||
3 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.95 | ||||||
4 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 27.03 | ||||||
5 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 27.12 | ||||||
6 | Nicolai Degn | 1991 | Odense Svømme Klub | 27.61 | ||||||
7 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 27.62 | ||||||
8 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 27.65 | ||||||
9 | Mladen Tepavcevic | 1976 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 28.05 | ||||||
10 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.11 | ||||||
11 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 28.21 | ||||||
12 | Lars Andre Großmann | 1997 | Psv Schwerin | 28.38 | ||||||
13 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 28.57 | ||||||
14 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 28.59 | ||||||
15 | Andreas Kuhlmann | 1997 | Psv Schwerin | 28.80 | ||||||
16 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 29.03 | ||||||
17 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 29.59 | ||||||
18 | Karsten Olesen | 1970 | Ringsted Svømme Klub | 29.64 | ||||||
- | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.68 | 1:21.30 | |||||
2 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.68 | 1:23.56 | |||||
3 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.61 | 1:25.69 | |||||
4 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 40.67 | 1:26.76 | |||||
5 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.86 | 1:28.24 | |||||
6 | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | Psv Schwerin | 42.26 | 1:30.53 | |||||
7 | Pálsson, Adele Alexandra | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.11 | 1:30.62 | |||||
8 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.94 | 1:33.64 | |||||
9 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.63 | 1:38.93 | |||||
10 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 48.06 | 1:40.79 | |||||
11 | Kristjánsdóttir, Sandra D | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 48.39 | 1:41.00 | |||||
12 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 49.03 | 1:42.13 | |||||
13 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 49.61 | 1:42.36 | |||||
14 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 50.64 | 1:46.54 | |||||
15 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.00 | 1:47.55 | |||||
16 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 50.42 | 1:49.47 | |||||
17 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 52.12 | 1:49.83 | |||||
18 | Viola Nordstrøm | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 53.15 | 1:49.94 | |||||
19 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 51.70 | 1:51.51 | |||||
20 | Valsdóttir, Hildur | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 52.81 | 1:51.89 | |||||
21 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 54.79 | 1:51.93 | |||||
22 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 52.97 | 1:53.66 | |||||
23 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 52.29 | 1:53.69 | |||||
24 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 56.11 | 1:53.91 | |||||
25 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.05 | 1:54.47 | |||||
26 | Jóhannesdóttir, Diljá Drö | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 54.34 | 1:55.61 | |||||
27 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 55.49 | 1:57.86 | |||||
28 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 56.50 | 1:58.55 | |||||
29 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.59 | 2:00.00 | |||||
30 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.46 | 2:01.22 | |||||
31 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 56.09 | 2:02.73 | |||||
32 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 58.51 | 2:03.71 | |||||
33 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 59.21 | 2:03.96 | |||||
34 | Mathilde Mørk Hansen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:00.19 | 2:09.17 | |||||
35 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.19 | 2:12.02 | |||||
36 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:13.02 | 2:36.87 | |||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.90 | 1:17.07 | |||||
2 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.43 | 1:18.48 | |||||
3 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 37.14 | 1:18.52 | |||||
4 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 37.08 | 1:18.55 | |||||
5 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.97 | 1:20.04 | |||||
6 | Guðmundsdóttir, Jóhanna E | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 37.85 | 1:21.81 | |||||
7 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.50 | 1:24.24 | |||||
8 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.14 | 1:24.63 | |||||
9 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.05 | 1:24.69 | |||||
10 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.58 | 1:24.70 | |||||
11 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 41.01 | 1:26.27 | |||||
12 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.73 | 1:26.56 | |||||
13 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.18 | 1:26.80 | |||||
14 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.60 | 1:28.33 | |||||
15 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 41.07 | 1:28.51 | |||||
16 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.64 | 1:32.17 | |||||
17 | Guðmundsdóttir, Kristín Y | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 43.40 | 1:33.40 | |||||
18 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 44.37 | 1:33.83 | |||||
19 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 46.58 | 1:37.06 | |||||
20 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.59 | 1:37.66 | |||||
21 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 46.11 | 1:40.03 | |||||
22 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 47.13 | 1:40.39 | |||||
23 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 47.95 | 1:40.75 | |||||
24 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 49.49 | 1:42.53 | |||||
25 | Emilie Christiansen | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 46.90 | 1:43.97 | |||||
26 | Julie Heron | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.48 | 1:48.17 | |||||
27 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 52.98 | 1:51.19 | |||||
- | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | 2 brystben v start | |||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 36.11 | 1:16.35 | |||||
2 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.33 | 1:18.54 | |||||
3 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 36.83 | 1:18.94 | |||||
4 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 38.58 | 1:20.85 | |||||
5 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.50 | 1:22.31 | |||||
6 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 38.48 | 1:23.54 | |||||
7 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 45.04 | 1:37.20 | |||||
8 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.44 | 1:42.65 | |||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 36.08 | 1:15.71 | |||||
2 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.63 | 1:16.95 | |||||
3 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.32 | 1:17.21 | |||||
4 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.10 | 1:19.95 | |||||
5 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 38.83 | 1:22.44 | |||||
6 | Josefiné Mayer | 1997 | Psv Schwerin | 39.61 | 1:26.01 | |||||
7 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 40.85 | 1:26.20 | |||||
8 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 42.00 | 1:29.48 | |||||
9 | Cecilie Kristiansen | 1990 | Ringsted Svømme Klub | 1:23.49 | 2:54.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.14 | 1:13.67 | |||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.98 | 1:15.05 | |||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.68 | 1:21.65 | |||||
4 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.57 | 1:24.43 | |||||
5 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.85 | 1:26.11 | |||||
6 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.08 | 1:26.66 | |||||
7 | Christer Papenbrook | 2002 | Psv Schwerin | 40.77 | 1:27.19 | |||||
8 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.00 | 1:29.00 | |||||
9 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.73 | 1:29.67 | |||||
10 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.34 | 1:30.09 | |||||
11 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 41.87 | 1:31.41 | |||||
12 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 42.52 | 1:32.27 | |||||
13 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.93 | 1:32.42 | |||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.75 | 1:35.20 | |||||
15 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 46.79 | 1:37.22 | |||||
16 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 45.40 | 1:38.45 | |||||
17 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 47.18 | 1:41.05 | |||||
18 | Stefánsson, Andri | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 48.62 | 1:42.31 | |||||
19 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 49.52 | 1:43.47 | |||||
20 | Einarsson, Snorri Dagur | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 51.55 | 1:45.40 | |||||
21 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.31 | 1:45.79 | |||||
22 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.80 | 1:47.92 | |||||
23 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 52.06 | 1:49.57 | |||||
24 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.20 | 1:50.53 | |||||
25 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 50.78 | 1:50.80 | |||||
26 | Lunddal Rúnarsson, Hilmir | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 54.36 | 1:53.12 | |||||
27 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 56.59 | 1:59.40 | |||||
28 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 56.79 | 1:59.82 | |||||
29 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 56.28 | 2:00.88 | |||||
30 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 59.80 | 2:09.17 | |||||
31 | Felix Diem | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.52 | 2:18.84 | |||||
32 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.66 | 2:20.81 | |||||
33 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.74 | 2:44.20 | |||||
- | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Crawlben efter 25 m | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.41 | 1:07.44 | |||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.43 | 1:07.74 | |||||
3 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.60 | 1:09.61 | |||||
4 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 33.29 | 1:12.93 | |||||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.98 | 1:13.70 | |||||
6 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 34.32 | 1:13.79 | |||||
7 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.53 | 1:13.86 | |||||
8 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.95 | 1:15.78 | |||||
9 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.86 | 1:16.93 | |||||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.61 | 1:17.99 | |||||
11 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.05 | 1:19.37 | |||||
12 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 37.89 | 1:20.31 | |||||
13 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.11 | 1:22.22 | |||||
14 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.67 | 1:23.65 | |||||
15 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.85 | 1:25.21 | |||||
16 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.60 | 1:27.55 | |||||
17 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 43.43 | 1:29.82 | |||||
18 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 43.56 | 1:32.18 | |||||
19 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 44.94 | 1:35.00 | |||||
- | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | André Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.44 | 1:08.60 | |||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 32.43 | 1:09.87 | |||||
3 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 32.31 | 1:10.27 | |||||
4 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.84 | 1:10.57 | |||||
5 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.66 | 1:12.82 | |||||
6 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | 1:13.66 | |||||
7 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.21 | 1:13.69 | |||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.75 | 1:18.46 | |||||
9 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 36.98 | 1:23.48 | |||||
10 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.16 | 1:27.08 | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 31.78 | 1:07.75 | |||||
2 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 31.62 | 1:08.65 | |||||
3 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 32.77 | 1:08.91 | |||||
4 | Andreas Kuhlmann | 1997 | Psv Schwerin | 32.65 | 1:10.34 | |||||
5 | Lars Andre Großmann | 1997 | Psv Schwerin | 35.08 | 1:18.10 | |||||
6 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.32 | 1:18.56 | |||||
7 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 42.34 | 1:30.96 | |||||
- | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.76 | 1:12.55 | 1:59.52 | 2:33.99 | |||
2 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.29 | 1:14.53 | 1:58.94 | 2:35.40 | |||
3 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.10 | 1:14.32 | 2:02.14 | 2:39.29 | |||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.13 | 1:18.65 | 2:07.63 | 2:45.11 | |||
5 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.18 | 1:17.29 | 2:06.22 | 2:45.51 | |||
6 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.84 | 1:19.80 | 2:12.59 | 2:48.16 | |||
7 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.75 | 1:18.38 | 2:09.19 | 2:48.32 | |||
8 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.90 | 1:21.15 | 2:13.25 | 2:51.57 | |||
9 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 41.40 | 1:25.40 | 2:14.51 | 2:53.45 | |||
10 | Pálsson, Adele Alexandra | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.12 | 1:22.71 | 2:14.26 | 2:53.74 | |||
11 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.15 | 1:25.47 | 2:14.83 | 2:53.88 | |||
12 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.95 | 1:25.18 | 2:14.55 | 2:56.22 | |||
13 | Nikoline Skovly Larsen | 2003 | Næstved IF | 40.57 | 1:25.70 | 2:14.16 | 2:57.03 | |||
14 | Jónsdóttir, Þorgerður Ósk | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 39.03 | 1:24.98 | 2:19.89 | 2:59.24 | |||
15 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.49 | 1:26.71 | 2:21.87 | 3:01.33 | |||
16 | Kristjánsdóttir, Sandra D | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.76 | 1:29.48 | 2:22.00 | 3:01.74 | |||
17 | Gústavsdóttir, Hilda Bríe | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.76 | 1:24.99 | 2:22.97 | 3:05.00 | |||
18 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 38.91 | 1:25.92 | 2:24.49 | 3:06.65 | |||
19 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.76 | 1:31.34 | 2:25.25 | 3:10.60 | |||
20 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 46.02 | 1:33.25 | 2:29.73 | 3:11.90 | |||
21 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 42.53 | 1:33.84 | 2:31.51 | 3:14.58 | |||
22 | Traustadóttir, Berglind R | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.22 | 1:33.17 | 2:31.00 | 3:15.18 | |||
23 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.98 | 1:32.50 | 2:30.75 | 3:15.84 | |||
24 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.06 | 1:40.62 | 2:32.38 | 3:17.01 | |||
25 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.59 | 1:37.39 | 2:35.18 | 3:19.46 | |||
26 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.38 | 1:38.56 | 2:40.54 | 3:22.68 | |||
27 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.86 | 1:40.31 | 2:40.26 | 3:25.32 | |||
28 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.24 | 1:40.24 | 2:36.02 | 3:26.55 | |||
29 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 51.36 | 1:44.00 | 2:41.36 | 3:27.50 | |||
30 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 48.77 | 1:42.35 | 2:40.60 | 3:28.39 | |||
31 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.84 | 1:41.48 | 2:46.31 | 3:34.95 | |||
32 | Eyvindardóttir, Guðbjörg | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 49.92 | 1:43.04 | 2:47.34 | 3:35.05 | |||
33 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.43 | 1:41.65 | 2:46.19 | 3:36.46 | |||
34 | Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 49.89 | 1:44.07 | 2:44.55 | 3:36.85 | |||
35 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 52.50 | 1:47.83 | 2:49.62 | 3:37.61 | |||
36 | Liv Salhauge | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.36 | 1:52.42 | 2:56.22 | 3:42.68 | |||
37 | Valsdóttir, Hildur | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 59.91 | 1:58.94 | 2:58.65 | 3:43.96 | |||
38 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 55.89 | 1:55.68 | 3:03.69 | 3:56.63 | |||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Svømning mave v 100m | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.32 | 1:12.56 | 1:57.06 | 2:30.34 | |||
2 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.22 | 1:10.61 | 1:55.92 | 2:30.80 | |||
3 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.89 | 1:13.13 | 1:57.19 | 2:33.08 | |||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 33.65 | 1:14.18 | 1:58.05 | 2:34.20 | |||
5 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 34.43 | 1:15.00 | 1:58.52 | 2:34.66 | |||
6 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.25 | 1:14.26 | 1:59.95 | 2:35.39 | |||
7 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.05 | 1:16.60 | 2:00.29 | 2:36.21 | |||
8 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 34.01 | 1:15.90 | 2:02.18 | 2:37.74 | |||
9 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.43 | 1:15.37 | 2:01.48 | 2:38.61 | |||
10 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 34.42 | 1:19.33 | 2:08.00 | 2:43.40 | |||
10 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.15 | 1:18.05 | 2:05.58 | 2:43.40 | |||
12 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 34.58 | 1:14.75 | 2:04.68 | 2:43.65 | |||
13 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.70 | 1:18.71 | 2:06.41 | 2:44.06 | |||
14 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.29 | 1:20.74 | 2:09.82 | 2:44.92 | |||
15 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.37 | 1:18.06 | 2:08.95 | 2:45.43 | |||
16 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.87 | 1:21.01 | 2:11.77 | 2:47.75 | |||
17 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.03 | 1:16.21 | 2:08.42 | 2:47.84 | |||
18 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.53 | 1:14.83 | 2:10.59 | 2:48.09 | |||
19 | Finnbogadóttir, Ylfa | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.49 | 1:22.13 | 2:12.44 | 2:49.81 | |||
20 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 37.40 | 1:22.48 | 2:15.49 | 2:53.42 | |||
21 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.82 | 1:21.78 | 2:14.11 | 2:55.83 | |||
22 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.46 | 1:27.02 | 2:17.38 | 2:58.18 | |||
23 | Björnsdóttir, Þórdís Anit | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.36 | 1:26.24 | 2:21.20 | 2:59.84 | |||
24 | Hlynsdóttir, Una | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.70 | 1:33.82 | 2:28.74 | 3:08.02 | |||
25 | Atladóttir, Guðrún Alma | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.59 | 1:31.99 | 2:33.71 | 3:15.26 | |||
26 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 53.42 | 1:55.45 | 2:58.15 | 3:54.97 | |||
- | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.91 | 1:06.40 | 1:47.52 | 2:20.99 | |||
2 | Kristjánsdóttir, María Fa | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.61 | 1:11.30 | 1:54.71 | 2:29.24 | |||
3 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 33.81 | 1:11.85 | 1:56.76 | 2:32.68 | |||
4 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.35 | 1:10.05 | 1:57.68 | 2:32.93 | |||
5 | Hannah Rühlke | 2000 | Psv Schwerin | 32.86 | 1:11.94 | 1:56.70 | 2:33.41 | |||
6 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 32.60 | 1:12.68 | 1:58.81 | 2:34.52 | |||
7 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 34.69 | 1:12.69 | 1:59.48 | 2:35.35 | |||
8 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 33.18 | 1:13.08 | 2:00.59 | 2:37.75 | |||
8 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.23 | 1:13.60 | 2:03.34 | 2:37.75 | |||
10 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 35.12 | 1:16.81 | 2:06.94 | 2:43.19 | |||
- | Brown B., Emilía Íris | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | DNS | ||||||
- | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | DSQ | 1 hånd i vend 150m | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.50 | 1:05.35 | 1:46.07 | 2:18.27 | |||
2 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.22 | 1:07.02 | 1:51.15 | 2:25.06 | |||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 32.82 | 1:09.37 | 1:52.26 | 2:26.72 | |||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.23 | 1:11.43 | 1:55.49 | 2:28.22 | |||
5 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.74 | 1:13.26 | 1:55.53 | 2:29.85 | |||
6 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.10 | 1:11.27 | 1:56.16 | 2:30.47 | |||
7 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.01 | 1:11.34 | 1:55.41 | 2:30.89 | |||
8 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.88 | 1:12.20 | 1:56.28 | 2:32.19 | |||
9 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 35.13 | 1:16.17 | 1:58.50 | 2:37.46 | |||
10 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 37.82 | 1:22.66 | 2:03.81 | 2:40.57 | |||
11 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 36.18 | 1:19.12 | 2:07.82 | 2:45.05 | |||
12 | Friederike Lübbert | 1997 | Psv Schwerin | 34.73 | 1:17.44 | 2:06.98 | 2:46.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.63 | 1:09.30 | 1:54.93 | 2:30.85 | |||
2 | Hanno Böckmann | 2003 | Psv Schwerin | 34.55 | 1:15.34 | 2:00.59 | 2:34.84 | |||
3 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 31.86 | 1:11.05 | 2:00.79 | 2:35.92 | |||
4 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.64 | 1:14.31 | 2:03.82 | 2:38.80 | |||
5 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.61 | 1:16.67 | 2:03.37 | 2:38.89 | |||
6 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.94 | 1:14.71 | 2:07.47 | 2:42.85 | |||
7 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 35.90 | 1:16.80 | 2:05.75 | 2:43.18 | |||
8 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 35.53 | 1:16.63 | 2:05.91 | 2:45.32 | |||
9 | Tor Ejrnæs | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 37.38 | 1:19.29 | 2:10.11 | 2:47.57 | |||
10 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 37.14 | 1:21.02 | 2:11.62 | 2:48.21 | |||
11 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.62 | 1:17.62 | 2:11.95 | 2:48.84 | |||
12 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.22 | 1:26.82 | 2:14.56 | 2:52.59 | |||
13 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.35 | 1:22.52 | 2:15.99 | 2:55.19 | |||
14 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.39 | 1:26.11 | 2:17.26 | 2:56.34 | |||
15 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 40.63 | 1:27.21 | 2:20.97 | 2:57.97 | |||
16 | Björnsson, Daði | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.05 | 1:25.64 | 2:18.03 | 2:57.98 | |||
17 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.55 | 1:27.52 | 2:20.21 | 2:59.07 | |||
18 | Pálsson, Jónas Atli | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.04 | 1:26.79 | 2:22.74 | 3:03.93 | |||
19 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.84 | 1:30.31 | 2:25.23 | 3:04.46 | |||
20 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.68 | 1:29.18 | 2:28.96 | 3:09.36 | |||
21 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.31 | 1:33.44 | 2:29.96 | 3:10.83 | |||
22 | Stefánsson, Andri | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 44.31 | 1:33.27 | 2:31.58 | 3:16.78 | |||
23 | Tómasson, Daníel Lúkas | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 44.18 | 1:35.04 | 2:36.55 | 3:18.91 | |||
24 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.99 | 1:38.99 | 2:39.60 | 3:23.88 | |||
25 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.69 | 1:42.38 | 2:40.97 | 3:24.65 | |||
26 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.06 | 1:42.97 | 2:45.59 | 3:28.50 | |||
27 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.79 | 1:40.67 | 2:45.70 | 3:29.23 | |||
28 | Hilmarsson, Dagur Snær | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 48.94 | 1:41.10 | 2:43.81 | 3:30.03 | |||
29 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 50.94 | 1:47.34 | 2:47.64 | 3:33.79 | |||
30 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.52 | 1:44.28 | 2:49.18 | 3:33.97 | |||
31 | Valdemar Jensen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 52.07 | 1:48.03 | 2:51.38 | 3:41.43 | |||
- | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | DSQ | afslut på mave v 100 | |||||
- | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Ej fort bev v 75 m | |||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.55 | 1:04.56 | 1:43.18 | 2:13.49 | |||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.85 | 1:06.50 | 1:43.31 | 2:13.78 | |||
3 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.06 | 1:08.22 | 1:52.16 | 2:23.38 | |||
4 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.40 | 1:07.37 | 1:50.42 | 2:23.48 | |||
5 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 31.52 | 1:05.97 | 1:50.53 | 2:24.31 | |||
6 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.14 | 1:07.91 | 1:49.96 | 2:24.47 | |||
7 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | 1:07.72 | 1:50.42 | 2:25.24 | |||
8 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.63 | 1:07.39 | 1:54.88 | 2:27.23 | |||
9 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.87 | 1:13.15 | 1:56.63 | 2:30.61 | |||
10 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 30.86 | 1:11.07 | 1:57.17 | 2:31.35 | |||
11 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.89 | 1:14.08 | 1:55.12 | 2:31.73 | |||
12 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.06 | 1:10.47 | 1:58.36 | 2:34.57 | |||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.32 | 1:13.01 | 2:02.04 | 2:37.35 | |||
14 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 32.06 | 1:14.21 | 2:03.85 | 2:38.60 | |||
15 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.80 | 1:16.27 | 2:05.04 | 2:38.79 | |||
16 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.73 | 1:15.80 | 2:05.39 | 2:41.79 | |||
17 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 37.38 | 1:22.50 | 2:15.18 | 2:52.41 | |||
18 | Egilsson, Daníel Ingi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.59 | 1:30.16 | 2:20.70 | 3:02.48 | |||
19 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 44.81 | 1:33.44 | 2:33.99 | 3:16.93 | |||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 29.01 | 1:01.10 | 1:41.85 | 2:14.49 | |||
2 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 28.86 | 1:04.12 | 1:46.61 | 2:17.67 | |||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.24 | 1:06.03 | 1:45.21 | 2:18.33 | |||
4 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 29.37 | 1:05.92 | 1:48.60 | 2:21.19 | |||
5 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.22 | 1:07.61 | 1:50.37 | 2:21.59 | |||
6 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.17 | 1:10.75 | 1:53.57 | 2:25.11 | |||
7 | Benjamin Bürger | 1998 | Psv Schwerin | 28.63 | 1:04.71 | 1:50.26 | 2:27.47 | |||
8 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.51 | 1:12.83 | 2:03.61 | 2:40.61 | |||
- | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Ej fort bev 75 m | |||||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.92 | 1:02.58 | 1:40.44 | 2:12.59 | |||
2 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 29.90 | 1:05.79 | 1:46.36 | 2:17.97 | |||
3 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 29.55 | 1:05.98 | 1:46.33 | 2:19.38 | |||
4 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.36 | 1:04.62 | 1:46.30 | 2:19.62 | |||
5 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 30.06 | 1:06.90 | 1:48.40 | 2:20.85 | |||
6 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 29.37 | 1:04.64 | 1:47.65 | 2:23.20 | |||
7 | Andreas Kuhlmann | 1997 | Psv Schwerin | 31.29 | 1:09.81 | 1:52.99 | 2:30.56 | |||
- | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | DSQ | afslut på mave 100m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:48 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.16 | 1:02.59 | |||||
2 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.66 | 1:06.92 | |||||
3 | Pálsson, Adele Alexandra | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.46 | 1:08.39 | |||||
4 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 32.81 | 1:10.09 | |||||
5 | Sofie Nielsen | 2003 | Haslev Svømmeklub | 33.77 | 1:10.73 | |||||
6 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.39 | 1:11.14 | |||||
7 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.11 | 1:11.28 | |||||
8 | Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 34.85 | 1:11.48 | |||||
9 | Jónsdóttir, Þorgerður Ósk | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.33 | 1:11.91 | |||||
10 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 34.74 | 1:12.30 | |||||
11 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 34.57 | 1:13.11 | |||||
12 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 36.35 | 1:13.24 | |||||
13 | Gústavsdóttir, Hilda Bríe | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.50 | 1:13.26 | |||||
14 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 36.58 | 1:14.12 | |||||
15 | Frida Hvirring Kragh | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.82 | 1:14.74 | |||||
16 | Anna Marie Nielsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 36.51 | 1:15.99 | |||||
17 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 37.34 | 1:16.79 | |||||
18 | Traustadóttir, Berglind R | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.88 | 1:16.99 | |||||
19 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.51 | 1:17.93 | |||||
20 | Olivia Møller | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.84 | 1:17.96 | |||||
21 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 37.42 | 1:18.21 | |||||
22 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 39.01 | 1:18.31 | |||||
23 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 38.26 | 1:19.60 | |||||
24 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 38.19 | 1:19.93 | |||||
25 | Maja Nykjær | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.64 | 1:21.28 | |||||
26 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 38.81 | 1:21.43 | |||||
27 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.33 | 1:21.59 | |||||
28 | Anna Leopold Brandt | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.82 | 1:22.34 | |||||
29 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.82 | 1:22.56 | |||||
30 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.70 | 1:22.58 | |||||
31 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 37.63 | 1:22.79 | |||||
32 | Jóhannesdóttir, Diljá Drö | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.17 | 1:23.29 | |||||
33 | Finja Schönerstedt | 2005 | Psv Schwerin | 39.54 | 1:23.56 | |||||
34 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 39.33 | 1:23.81 | |||||
35 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.89 | 1:24.10 | |||||
36 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.07 | 1:24.17 | |||||
37 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.80 | 1:24.95 | |||||
38 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 38.88 | 1:25.61 | |||||
39 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 40.16 | 1:27.08 | |||||
40 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.51 | 1:27.61 | |||||
41 | Valsdóttir, Hildur | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.06 | 1:27.91 | |||||
42 | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | 42.81 | 1:27.97 | |||||
43 | Gaya Josefine Maar | 2003 | Næstved IF | 43.20 | 1:30.49 | |||||
44 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 42.39 | 1:30.54 | |||||
45 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 43.12 | 1:30.84 | |||||
46 | Eyvindardóttir, Guðbjörg | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.10 | 1:31.47 | |||||
47 | Emma Hass | 2004 | Næstved IF | 41.83 | 1:32.00 | |||||
48 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 42.95 | 1:32.76 | |||||
49 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.76 | 1:33.48 | |||||
50 | Amalie Jensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 44.58 | 1:34.74 | |||||
51 | Ólafsdóttir, Dagbjörg Hlí | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 45.41 | 1:35.65 | |||||
52 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.13 | 1:37.85 | |||||
53 | Silje Mathiasen | 2006 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.24 | 1:38.00 | |||||
54 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 47.08 | 1:39.57 | |||||
55 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.87 | 1:39.58 | |||||
56 | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 48.02 | 1:42.24 | |||||
57 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 50.20 | 1:43.91 | |||||
58 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 51.00 | 1:44.14 | |||||
59 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.44 | 1:44.29 | |||||
60 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 48.71 | 1:44.49 | |||||
61 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 48.65 | 1:44.94 | |||||
62 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 47.40 | 1:47.23 | |||||
63 | Linnea Worm Thomsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.31 | 1:48.13 | |||||
64 | Rose Dysted | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 47.13 | 1:49.33 | |||||
65 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 52.56 | 1:59.59 | |||||
66 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 58.60 | 2:06.82 | |||||
- | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julie Bruun Jørgensen | 2003 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | DNF | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.10 | 1:01.52 | |||||
2 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.25 | 1:01.55 | |||||
3 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 30.01 | 1:02.13 | |||||
4 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 30.60 | 1:02.33 | |||||
5 | Amalie W. Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.53 | 1:02.50 | |||||
6 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.52 | 1:02.65 | |||||
7 | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.62 | 1:02.96 | |||||
8 | Guðmundsdóttir, Jóhanna E | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 30.65 | 1:02.98 | |||||
9 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.17 | 1:03.62 | |||||
10 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 30.82 | 1:04.27 | |||||
11 | Friederike Fass | 2002 | Psv Schwerin | 31.56 | 1:04.54 | |||||
12 | Regitze Gotthard | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.67 | 1:04.72 | |||||
13 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 31.88 | 1:04.96 | |||||
14 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.45 | 1:05.01 | |||||
15 | Elisa Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 31.69 | 1:05.35 | |||||
16 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.69 | 1:05.58 | |||||
17 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.33 | 1:06.19 | |||||
18 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.37 | 1:06.39 | |||||
19 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.48 | 1:06.52 | |||||
20 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 31.76 | 1:07.05 | |||||
21 | Emilie Nyegaard | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.57 | 1:07.21 | |||||
22 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 32.37 | 1:07.36 | |||||
23 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.02 | 1:08.08 | |||||
24 | Laura Janner | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.80 | 1:08.22 | |||||
25 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.16 | 1:08.46 | |||||
26 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.05 | 1:08.56 | |||||
27 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.40 | 1:08.59 | |||||
28 | Arnadóttir, Melkorka Assa | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.52 | 1:09.20 | |||||
29 | Rebekka Windahl | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.52 | 1:09.53 | |||||
30 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 33.87 | 1:10.15 | |||||
31 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 33.83 | 1:10.61 | |||||
32 | Guðmundsdóttir, Kristín Y | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 33.89 | 1:10.71 | |||||
32 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.65 | 1:10.71 | |||||
34 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.75 | 1:11.34 | |||||
35 | Line Helene Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.70 | 1:11.98 | |||||
35 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.73 | 1:11.98 | |||||
37 | Finnbogadóttir, Ylfa | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.82 | 1:12.21 | |||||
38 | Nicoline Elmquist | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.90 | 1:12.82 | |||||
39 | Jasmin Larsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 35.03 | 1:12.87 | |||||
40 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 35.26 | 1:13.06 | |||||
41 | Ida Rishøj | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | 1:13.18 | |||||
42 | Björnsdóttir, Þórdís Anit | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.51 | 1:13.27 | |||||
43 | Emilie Fischer | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.81 | 1:14.66 | |||||
44 | Sofie Mosegaard | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.90 | 1:14.85 | |||||
45 | Emilie Ferslev Christians | 2002 | Vordingborg Svømme Klub | 35.11 | 1:15.20 | |||||
46 | Hlynsdóttir, Una | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 36.71 | 1:15.71 | |||||
47 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.14 | 1:15.93 | |||||
48 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.61 | 1:16.70 | |||||
49 | Anastasia Hansen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 37.15 | 1:17.48 | |||||
50 | Atladóttir, Guðrún Alma | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 37.68 | 1:19.70 | |||||
51 | Julie Heron | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.05 | 1:24.89 | |||||
52 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 44.90 | 1:35.89 | |||||
- | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.36 | 59.63 | |||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | 1:01.28 | |||||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.95 | 1:01.37 | |||||
4 | Emilia Harlund | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.12 | 1:03.17 | |||||
5 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 30.73 | 1:03.45 | |||||
5 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | 1:03.45 | |||||
7 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 31.37 | 1:04.77 | |||||
8 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 31.31 | 1:05.23 | |||||
9 | Silvana Bodenstein | 1999 | Psv Schwerin | 31.75 | 1:05.24 | |||||
10 | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.77 | 1:05.86 | |||||
11 | Amalie Bonnesen | 1999 | Næstved IF | 32.14 | 1:06.48 | |||||
12 | Brown B., Emilía Íris | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 31.85 | 1:06.53 | |||||
13 | Malou Carlsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 32.64 | 1:08.08 | |||||
14 | Nicoline Larsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.13 | 1:09.60 | |||||
15 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 33.80 | 1:10.14 | |||||
16 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 33.89 | 1:10.17 | |||||
17 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.08 | 1:12.37 | |||||
18 | Ida Sund | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.38 | 1:14.18 | |||||
19 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 35.90 | 1:14.78 | |||||
20 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.01 | 1:18.10 | |||||
21 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | Haslev Svømmeklub | 37.15 | 1:18.25 | |||||
- | Mira Mass | 2000 | A6 | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.68 | 58.49 | |||||
2 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.71 | 58.54 | |||||
3 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 29.64 | 1:00.68 | |||||
4 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 29.74 | 1:00.96 | |||||
5 | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.19 | 1:01.34 | |||||
6 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.66 | 1:03.13 | |||||
7 | Guðnadóttir, Ásdís Birta | 1996 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 30.23 | 1:03.77 | |||||
8 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.19 | 1:04.32 | |||||
9 | Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | Næstved IF | 31.86 | 1:05.80 | |||||
10 | Friederike Lübbert | 1997 | Psv Schwerin | 31.79 | 1:07.36 | |||||
11 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 34.73 | 1:13.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:29 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:28 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 28.71 | 59.42 | |||||
2 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.40 | 1:01.66 | |||||
3 | Hanno Böckmann | 2003 | Psv Schwerin | 29.83 | 1:02.19 | |||||
4 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.59 | 1:03.33 | |||||
5 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 31.00 | 1:03.80 | |||||
6 | Armin Austinat | 2003 | Psv Schwerin | 29.97 | 1:04.40 | |||||
7 | Anders Skousen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 31.51 | 1:05.38 | |||||
8 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 32.16 | 1:06.06 | |||||
9 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 32.28 | 1:06.33 | |||||
10 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.32 | 1:07.76 | |||||
11 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.04 | 1:07.85 | |||||
12 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.04 | 1:08.23 | |||||
13 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.92 | 1:08.33 | |||||
14 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 33.25 | 1:08.34 | |||||
15 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 32.64 | 1:08.84 | |||||
16 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 31.91 | 1:09.75 | |||||
17 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 33.58 | 1:09.88 | |||||
18 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.68 | 1:10.12 | |||||
19 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 33.89 | 1:10.26 | |||||
20 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 33.66 | 1:10.57 | |||||
21 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 32.71 | 1:10.92 | |||||
22 | Kasper Francke Johannesen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.82 | 1:11.66 | |||||
23 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 35.08 | 1:11.74 | |||||
24 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.73 | 1:12.14 | |||||
25 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.34 | 1:12.18 | |||||
26 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.83 | 1:12.55 | |||||
27 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.58 | 1:12.66 | |||||
28 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.14 | 1:12.80 | |||||
29 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 34.58 | 1:12.99 | |||||
30 | Pálsson, Jónas Atli | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 34.57 | 1:13.11 | |||||
31 | Björnsson, Daði | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.79 | 1:14.26 | |||||
32 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.18 | 1:14.43 | |||||
33 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 34.66 | 1:14.48 | |||||
34 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 34.97 | 1:14.59 | |||||
35 | Casper Madsen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 36.28 | 1:14.63 | |||||
36 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 35.27 | 1:15.01 | |||||
37 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.84 | 1:15.11 | |||||
38 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 37.36 | 1:15.42 | |||||
39 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 38.39 | 1:17.37 | |||||
40 | Daniel Mir | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 36.11 | 1:17.56 | |||||
41 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 36.73 | 1:17.66 | |||||
42 | Lucas Lorentsen | 2004 | Kalundborg SK | 35.99 | 1:18.14 | |||||
43 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 38.28 | 1:18.51 | |||||
44 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.28 | 1:18.57 | |||||
45 | Hálfdánarsson, Birnir Fre | 2006 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 38.44 | 1:18.84 | |||||
45 | Lucas Grænge | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 39.01 | 1:18.84 | |||||
47 | Maier, Júlíus Karl | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 37.96 | 1:18.85 | |||||
48 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 38.36 | 1:20.01 | |||||
49 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 36.94 | 1:20.16 | |||||
50 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 38.64 | 1:20.21 | |||||
51 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 39.06 | 1:20.52 | |||||
52 | Sigþórsson, Veigar Hrafn | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 39.18 | 1:20.85 | |||||
53 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 38.24 | 1:21.65 | |||||
54 | Hilmarsson, Dagur Snær | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 39.13 | 1:22.72 | |||||
55 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.95 | 1:23.20 | |||||
56 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 38.63 | 1:23.28 | |||||
57 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.88 | 1:23.65 | |||||
58 | Gustav Pedersen | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.72 | 1:23.68 | |||||
58 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.08 | 1:23.68 | |||||
60 | Stefánsson, Andri | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 40.07 | 1:23.90 | |||||
61 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.78 | 1:25.50 | |||||
62 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.97 | 1:26.14 | |||||
63 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 40.04 | 1:26.76 | |||||
64 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.09 | 1:26.90 | |||||
65 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 41.93 | 1:27.41 | |||||
66 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 41.35 | 1:27.60 | |||||
67 | Lunddal Rúnarsson, Hilmir | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.75 | 1:28.01 | |||||
68 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 41.10 | 1:28.27 | |||||
69 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.66 | 1:28.47 | |||||
70 | Kasper Kusk | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 42.19 | 1:28.78 | |||||
71 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | Næstved IF | 42.99 | 1:29.30 | |||||
72 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.41 | 1:29.64 | |||||
73 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.15 | 1:30.10 | |||||
74 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 43.58 | 1:30.62 | |||||
75 | Einarsson, Snorri Dagur | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 43.78 | 1:32.32 | |||||
76 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 42.81 | 1:33.33 | |||||
77 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.94 | 1:35.25 | |||||
78 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 45.09 | 1:35.59 | |||||
79 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.38 | 1:38.30 | |||||
80 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 46.08 | 1:39.93 | |||||
81 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 46.84 | 1:41.25 | |||||
82 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.70 | 1:43.91 | |||||
83 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.42 | 1:44.18 | |||||
84 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 49.17 | 1:44.53 | |||||
85 | Felix Diem | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.48 | 1:55.10 | |||||
- | Mathias Kleffel | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 27.30 | 56.60 | |||||
2 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.35 | 56.97 | |||||
3 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.00 | 57.55 | |||||
4 | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 27.08 | 57.85 | |||||
5 | Daniel Schytte | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 28.15 | 58.34 | |||||
6 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.72 | 58.53 | |||||
7 | Nielsen, Kári Sölvi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 28.38 | 58.84 | |||||
8 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.95 | 58.87 | |||||
9 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.80 | 59.03 | |||||
10 | Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 29.24 | 59.39 | |||||
11 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 28.65 | 1:00.19 | |||||
12 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.09 | 1:00.25 | |||||
13 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.07 | 1:00.49 | |||||
14 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 29.41 | 1:00.50 | |||||
15 | Magnus Madsen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 29.15 | 1:00.63 | |||||
16 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.68 | 1:00.79 | |||||
17 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 29.71 | 1:01.41 | |||||
18 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 30.29 | 1:01.53 | |||||
19 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.81 | 1:01.54 | |||||
20 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.41 | 1:02.69 | |||||
21 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | Haslev Svømmeklub | 30.40 | 1:03.57 | |||||
22 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.90 | 1:04.13 | |||||
23 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.76 | 1:04.16 | |||||
24 | Mathias Aner | 2001 | Svømmeklubben Syd | 31.32 | 1:04.66 | |||||
25 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.81 | 1:04.67 | |||||
26 | Ian Romberg | 2001 | Psv Schwerin | 31.86 | 1:05.73 | |||||
27 | Gustav T Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 31.63 | 1:05.96 | |||||
28 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 30.97 | 1:06.36 | |||||
29 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 31.25 | 1:06.59 | |||||
30 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 1:07.21 | 1:07.21 | |||||
31 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 34.03 | 1:08.96 | |||||
32 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 34.59 | 1:12.80 | |||||
33 | Matti Andersen | 2001 | Næstved IF | 35.28 | 1:13.36 | |||||
34 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 35.25 | 1:14.20 | |||||
35 | Egilsson, Daníel Ingi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 37.20 | 1:16.97 | |||||
- | Oliver Klindt | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 26.95 | 54.80 | |||||
1 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 26.63 | 54.80 | |||||
3 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 26.12 | 54.85 | |||||
4 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.47 | 55.05 | |||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 26.76 | 55.89 | |||||
6 | André Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 27.17 | 56.57 | |||||
7 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.44 | 56.91 | |||||
8 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 27.71 | 57.13 | |||||
9 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.66 | 57.26 | |||||
10 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | Haslev Svømmeklub | 27.84 | 57.41 | |||||
11 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.14 | 57.47 | |||||
12 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 27.79 | 58.01 | |||||
13 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 27.72 | 58.23 | |||||
14 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.93 | 58.53 | |||||
15 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 28.05 | 58.72 | |||||
16 | Andreas E. Olsen | 1998 | Haslev Svømmeklub | 28.79 | 1:00.06 | |||||
17 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 29.68 | 1:01.46 | |||||
18 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 28.56 | 1:01.47 | |||||
19 | Gustav Notkin | 1999 | Næstved IF | 31.09 | 1:06.56 | |||||
20 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 31.39 | 1:07.89 | |||||
21 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.02 | 1:10.92 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 25.09 | 53.59 | |||||
2 | Lars Andre Großmann | 1997 | Psv Schwerin | 27.00 | 54.31 | |||||
3 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 25.99 | 54.43 | |||||
4 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 26.73 | 55.58 | |||||
5 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 26.74 | 55.92 | |||||
6 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 27.25 | 56.23 | |||||
7 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 27.69 | 57.06 | |||||
8 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 27.84 | 57.44 | |||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 28.36 | 59.97 | |||||
9 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.38 | 59.97 | |||||
11 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 30.96 | 1:05.64 | |||||
- | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:28 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 15:50 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.84 | ||||||
2 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.90 | ||||||
3 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 36.55 | ||||||
4 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.07 | ||||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.49 | ||||||
6 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 37.57 | ||||||
7 | Christine Mardov-Johansen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 38.61 | ||||||
8 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.89 | ||||||
9 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 39.94 | ||||||
10 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 40.72 | ||||||
11 | Kathrine Bang Rubak | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.03 | ||||||
12 | Emma Bruhn | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.07 | ||||||
13 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.43 | ||||||
14 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 41.53 | ||||||
15 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.04 | ||||||
16 | Emma Olsen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 42.96 | ||||||
17 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.08 | ||||||
18 | Ida Bruhn | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.37 | ||||||
19 | Katrine Langholm Jensen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 44.16 | ||||||
20 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 44.18 | ||||||
21 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Næstved IF | 44.95 | ||||||
22 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.97 | ||||||
23 | Malene Gjermandsen | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.37 | ||||||
24 | Elida Thornsen | 2005 | Korsør Sv & Livr. Klub | 45.77 | ||||||
25 | Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 46.36 | ||||||
26 | Lara W. S. Olsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 46.49 | ||||||
27 | Emma M. Andersen | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 46.83 | ||||||
28 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 46.92 | ||||||
29 | Aliyah Savannah Rasmussen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 47.60 | ||||||
30 | Petrine Nielson | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.93 | ||||||
31 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 49.77 | ||||||
32 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 52.26 | ||||||
33 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 52.47 | ||||||
34 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.52 | ||||||
35 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 52.77 | ||||||
36 | Laura Meyer | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 52.87 | ||||||
37 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 53.37 | ||||||
38 | Camilla Gjermandsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 55.32 | ||||||
39 | Gaia Kruse | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 56.16 | ||||||
40 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.01 | ||||||
41 | Sofia Broskov Pedersen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 1:00.39 | ||||||
42 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 1:00.82 | ||||||
- | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Freja Arentsen | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | DSQ | Afslut på maven 50 m | |||||
- | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | Ej fortsat bev v 25m | |||||
- | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | Ej berøring v 25 m | |||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Melanie Eggertsen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 32.28 | ||||||
2 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.29 | ||||||
3 | Amalie Frederiksen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.41 | ||||||
4 | Cecilie Elkjær | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.38 | ||||||
5 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.02 | ||||||
6 | Abby Kristine Waterval | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.19 | ||||||
7 | Charlotte-Christin Sander | 2001 | Psv Schwerin | 34.75 | ||||||
8 | Maike Kozelnik | 2002 | Psv Schwerin | 34.99 | ||||||
9 | Emilia Lønborg | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.02 | ||||||
10 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.37 | ||||||
11 | Arnadóttir, Melkorka Assa | 2001 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 35.50 | ||||||
12 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.77 | ||||||
13 | Victoria Bæts Kristensen | 2002 | Næstved IF | 35.90 | ||||||
14 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 36.04 | ||||||
15 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.28 | ||||||
16 | Johanne B. Hansen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.50 | ||||||
17 | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 36.74 | ||||||
18 | Engeline Scheby Petersen | 2002 | Kalundborg SK | 36.89 | ||||||
19 | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 37.04 | ||||||
20 | Freja Zerbst Hansen | 2001 | Næstved IF | 37.50 | ||||||
21 | Maria Andersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.60 | ||||||
22 | Karla Sejling | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 37.68 | ||||||
23 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 37.84 | ||||||
24 | Mathilde Rasmussen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.00 | ||||||
25 | Victoria Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 38.48 | ||||||
26 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.52 | ||||||
27 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 38.92 | ||||||
28 | Patricia Andersen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 38.96 | ||||||
29 | Sophia Lindegaard | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 40.06 | ||||||
30 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 40.07 | ||||||
31 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 40.45 | ||||||
32 | Signe T. Pedersen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 41.30 | ||||||
33 | Philippa Hallengreen | 2002 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.39 | ||||||
34 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.00 | ||||||
35 | Caroline Bendtsen | 2002 | Næstved IF | 43.11 | ||||||
36 | Celine Nordal Jacobsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 43.82 | ||||||
37 | Astrid Nørret Schmidt | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 49.83 | ||||||
- | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Julie Heron | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev | |||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.11 | ||||||
2 | Gina Elisa Koop | 2000 | Psv Schwerin | 31.53 | ||||||
3 | Isa Hovmand | 2000 | Svømmeklubben Syd | 31.71 | ||||||
4 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 31.72 | ||||||
5 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.83 | ||||||
6 | Signe Skousen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 32.88 | ||||||
7 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.02 | ||||||
8 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.41 | ||||||
9 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 33.59 | ||||||
10 | Eva Sperlich | 1999 | Psv Schwerin | 34.42 | ||||||
11 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.59 | ||||||
12 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 35.70 | ||||||
13 | Thea Krøll | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 37.48 | ||||||
14 | Julie Galsgaard Hansen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 40.05 | ||||||
15 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 40.81 | ||||||
16 | Mette Foldager Donstrup | 1999 | Næstved IF | 41.72 | ||||||
17 | Sophia Sander-Bjerge | 1999 | Svømmeklubben Syd | 42.37 | ||||||
18 | Charlotte W. Jørgensen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 43.45 | ||||||
19 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 47.08 | ||||||
Løb 27, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stine Raaby Jensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.15 | ||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 31.92 | ||||||
3 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.03 | ||||||
4 | Guðnadóttir, Ásdís Birta | 1996 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 32.30 | ||||||
5 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.71 | ||||||
6 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.22 | ||||||
7 | Josefiné Mayer | 1997 | Psv Schwerin | 33.46 | ||||||
8 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 34.23 | ||||||
9 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.56 | ||||||
10 | Ida Bzorek | 1997 | Svømmeklubben Syd | 35.64 | ||||||
11 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 37.38 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 15:50 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Møller | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 33.37 | ||||||
2 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 34.92 | ||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 35.11 | ||||||
4 | Armin Austinat | 2003 | Psv Schwerin | 36.10 | ||||||
5 | Marcus Ipsen | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.24 | ||||||
6 | August Schade Cantby | 2002 | Slagelse Svømmeklub | 36.87 | ||||||
7 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 36.91 | ||||||
8 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.14 | ||||||
9 | Joakim Mortensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 37.23 | ||||||
10 | Christer Papenbrook | 2002 | Psv Schwerin | 37.39 | ||||||
11 | Ole Hovmand | 2003 | Svømmeklubben Syd | 37.55 | ||||||
12 | Oscar Cleemann | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 37.84 | ||||||
13 | Mark Kuhlmann | 2003 | Psv Schwerin | 38.18 | ||||||
14 | Karl Becker | 2002 | Psv Schwerin | 38.34 | ||||||
15 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.54 | ||||||
16 | Lucas Lorentsen | 2004 | Kalundborg SK | 39.04 | ||||||
17 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 39.14 | ||||||
18 | Benjamin Bodal | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 39.43 | ||||||
19 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | Næstved IF | 40.85 | ||||||
20 | Nicolai Quist | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 41.14 | ||||||
21 | Sigþórsson, Veigar Hrafn | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 41.56 | ||||||
22 | Maier, Júlíus Karl | 2002 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 42.18 | ||||||
23 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 42.42 | ||||||
24 | Hálfdánarsson, Birnir Fre | 2006 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 43.22 | ||||||
25 | Mathias Clausen | 2002 | Næstved IF | 43.37 | ||||||
26 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.95 | ||||||
27 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.24 | ||||||
28 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 44.51 | ||||||
29 | Xander Pontoppidan | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 44.57 | ||||||
30 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.93 | ||||||
31 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 45.15 | ||||||
32 | Marcus Artmann | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.21 | ||||||
33 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 45.31 | ||||||
34 | Kristian Mouridsen | 2002 | Næstved IF | 45.83 | ||||||
35 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.20 | ||||||
36 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 47.10 | ||||||
37 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 48.89 | ||||||
38 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 48.94 | ||||||
39 | Jeremy William Millard | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 49.17 | ||||||
40 | Tobias Askhøj Petersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 50.20 | ||||||
41 | Lauritz Dyhr-Rasmussen | 2005 | Næstved IF | 50.74 | ||||||
42 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.87 | ||||||
43 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 50.96 | ||||||
44 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 52.02 | ||||||
45 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 53.16 | ||||||
46 | Albert U. Thystrup | 2003 | Haslev Svømmeklub | 53.89 | ||||||
47 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 53.96 | ||||||
48 | Gustav Clement | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.28 | ||||||
49 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 55.32 | ||||||
50 | Noah Vester Nielsen | 2004 | Korsør Sv & Livr. Klub | 56.19 | ||||||
- | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.74 | ||||||
2 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.42 | ||||||
3 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.85 | ||||||
4 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 30.10 | ||||||
5 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 30.45 | ||||||
6 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.73 | ||||||
7 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.02 | ||||||
8 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.82 | ||||||
9 | Oscar Fischer Kokholm | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 32.06 | ||||||
10 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.30 | ||||||
11 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 32.59 | ||||||
12 | Nielsen, Kári Sölvi | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 33.94 | ||||||
13 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 35.43 | ||||||
14 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.91 | ||||||
15 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 35.94 | ||||||
16 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.23 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Benjamin Bürger | 1998 | Psv Schwerin | 27.52 | ||||||
2 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.08 | ||||||
3 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.98 | ||||||
4 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 29.40 | ||||||
5 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.95 | ||||||
6 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 30.12 | ||||||
7 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 30.58 | ||||||
8 | Jakob Petersen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 30.72 | ||||||
9 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 30.87 | ||||||
10 | Mathias Edvardsen | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 31.37 | ||||||
11 | Jens Gustav Nielson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.41 | ||||||
12 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 42.99 | ||||||
Løb 28, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Jákupsson | 1994 | Farum Svømmeklub | 24.90 | ||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.42 | ||||||
3 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 28.57 | ||||||
4 | Oliver Vang | 1994 | Næstved IF | 29.04 | ||||||
5 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 30.36 | ||||||
6 | Karsten Olesen | 1970 | Ringsted Svømme Klub | 32.07 | ||||||
7 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 33.61 | ||||||
8 | Lars-Christian Rehse | 1997 | Psv Schwerin | 35.60 | ||||||
9 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 38.52 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:02 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.97 | 1:20.82 | 2:06.73 | 2:52.48 | |||
2 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.78 | 1:22.55 | 2:10.32 | 2:57.20 | |||
3 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.17 | 1:21.37 | 2:10.93 | 2:59.17 | |||
4 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.42 | 1:31.19 | 2:21.34 | 3:10.70 | |||
5 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.65 | 1:40.38 | 2:36.35 | 3:26.74 | |||
- | Ann-Kathrin Kuhlmann | 2004 | Psv Schwerin | DSQ | Asynk. ben/crawl 175 | |||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thyra Jørgensen | 2002 | Svømmeklubben Syd | 32.20 | 1:09.61 | 1:48.90 | 2:29.51 | |||
2 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 33.90 | 1:12.24 | 1:51.35 | 2:29.77 | |||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 34.24 | 1:12.47 | 1:51.39 | 2:30.49 | |||
4 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 34.00 | 1:14.14 | 1:54.95 | 2:36.21 | |||
5 | Isabel K. Eriksen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.91 | 1:16.44 | 1:59.91 | 2:45.22 | |||
6 | Hanna Stegemann | 2002 | Psv Schwerin | 36.19 | 1:18.65 | 2:02.89 | 2:46.35 | |||
7 | Katja Kjær Nielsen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 36.49 | 1:19.10 | 2:03.26 | 2:47.87 | |||
8 | Julie K Madsen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 40.43 | 1:26.40 | 2:13.02 | 2:58.71 | |||
9 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Næstved IF | 39.84 | 1:30.14 | 2:25.33 | 3:19.09 | |||
- | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Asynkr. arme v 100 m | |||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Silvana Bodenstein | 1999 | Psv Schwerin | 33.99 | 1:13.56 | 1:53.75 | 2:30.40 | |||
2 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.80 | 1:12.66 | 1:52.38 | 2:31.54 | |||
3 | Kristjánsdóttir, María Fa | 2000 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 33.07 | 1:11.90 | 1:52.03 | 2:31.62 | |||
4 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.33 | 1:14.76 | 1:57.25 | 2:39.48 | |||
- | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1902-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.01 | 1:06.31 | 1:42.20 | 2:19.10 | |||
2 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.71 | 1:10.76 | 1:49.55 | 2:28.09 | |||
3 | Josefiné Mayer | 1997 | Psv Schwerin | 32.47 | 1:09.95 | 1:49.15 | 2:28.32 | |||
4 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.47 | 1:12.52 | 1:52.52 | 2:32.66 | |||
5 | Nicole Jensen | 1996 | Haslev Svømmeklub | 34.18 | 1:14.55 | 1:58.41 | 2:43.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:02 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.20 | 1:11.80 | 1:53.93 | 2:37.29 | |||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.51 | 1:16.50 | 2:02.60 | 2:51.87 | |||
3 | Adrian Paschke | 2003 | Psv Schwerin | 37.91 | 1:25.03 | 2:14.59 | 3:01.29 | |||
4 | Tómasson, Daníel Lúkas | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 47.58 | 1:47.80 | 2:49.13 | 3:46.18 | |||
5 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 52.28 | 1:56.12 | 2:59.17 | 3:59.94 | |||
6 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.77 | 2:04.95 | 3:16.98 | 4:16.09 | |||
- | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Brystben v 100 m | |||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.50 | 1:02.52 | 1:36.84 | 2:12.07 | |||
2 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.28 | 1:04.18 | 1:39.82 | 2:16.75 | |||
3 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.88 | 1:08.44 | 1:46.12 | 2:23.06 | |||
4 | Illya Ponomarov | 2000 | Psv Schwerin | 31.40 | 1:07.84 | 1:45.25 | 2:23.81 | |||
5 | Anders Dam Frandsen | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.89 | 1:10.40 | 1:48.75 | 2:29.59 | |||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.75 | 1:12.10 | 1:53.05 | 2:34.39 | |||
7 | Sebastian Jensen | 2001 | Nakskov Svømme Klub | 32.98 | 1:12.37 | 1:53.43 | 2:35.01 | |||
8 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 34.50 | 1:16.60 | 2:00.37 | 2:44.14 | |||
- | Jakob Dynesen | 2000 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.26 | 1:01.44 | 1:34.07 | 2:07.51 | |||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 29.43 | 1:03.44 | 1:38.06 | 2:14.51 | |||
3 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 30.27 | 1:04.70 | 1:40.74 | 2:18.69 | |||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.51 | 1:05.67 | 1:43.08 | 2:21.79 | |||
5 | Martin Szokody | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 31.49 | 1:08.48 | 1:48.36 | 2:30.82 | |||
6 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.92 | 1:09.08 | 1:50.51 | 2:31.42 | |||
7 | Steffen Deutsch | 1998 | Psv Schwerin | 33.22 | 1:12.58 | 1:57.95 | 2:47.54 | |||
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 28.28 | 1:00.67 | 1:34.43 | 2:09.19 | |||
2 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.11 | 1:03.37 | 1:39.47 | 2:15.29 | |||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.62 | 58.16 | 1:35.24 | 2:15.56 | |||
4 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 30.61 | 1:04.92 | 1:40.14 | 2:16.70 | |||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 29.34 | 1:04.03 | 1:40.71 | 2:18.77 | |||
6 | Jesper Waterval | 1975 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.75 | 1:07.82 | 1:44.70 | 2:20.59 | |||
7 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 31.38 | 1:07.33 | 1:45.43 | 2:25.72 | |||
- | Lars-Christian Rehse | 1997 | Psv Schwerin | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 31, 10x50 Fri Mix, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Triton Elite Mix 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:23.79 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 24.76 | 24.76 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 24.48 | 49.24 | |||||||
Johan Müller | 1998 | 25.54 | 1:14.78 | |||||||
Rasmus Hasemann | 1996 | 25.53 | 1:40.31 | |||||||
Lukas Gustafson | 1999 | 25.78 | 2:06.09 | |||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 26.76 | 2:32.85 | |||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 27.99 | 3:00.84 | |||||||
Maja Nielsen | 1996 | 27.58 | 3:28.42 | |||||||
Stine Raaby Jensen | 1995 | 27.88 | 3:56.30 | |||||||
Camilla Dufour | 1996 | 27.49 | 4:23.79 | |||||||
2 | Hvidovre Mix 1 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 4:29.01 | ||||||
Simone Bukholt | 1999 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Owais Hamid | 2000 | 26.50 | 55.33 | |||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 28.87 | 1:24.20 | |||||||
Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 24.99 | 1:49.19 | |||||||
Frederikke Dons | 1998 | 27.16 | 2:16.35 | |||||||
Oliver Jacobsen | 1997 | 24.79 | 2:41.14 | |||||||
Cecilie Elkjær | 2001 | 28.57 | 3:09.71 | |||||||
Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 25.85 | 3:35.56 | |||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 27.71 | 4:03.27 | |||||||
Mikkel Ulrich | 1998 | 25.74 | 4:29.01 | |||||||
3 | Psv Schwerin 1 | 0 | Psv Schwerin | 4:31.04 | ||||||
Lars-Christian Rehse | 1997 | 24.77 | 24.77 | |||||||
Steffen Deutsch | 1998 | 26.98 | 51.75 | |||||||
Eva Sperlich | 1999 | 29.15 | 1:20.90 | |||||||
Silvana Bodenstein | 1999 | 29.12 | 1:50.02 | |||||||
Gina Elisa Koop | 2000 | 28.96 | 2:18.98 | |||||||
Josefiné Mayer | 1997 | 28.34 | 2:47.32 | |||||||
Friederike Lübbert | 1997 | 29.98 | 3:17.30 | |||||||
Andreas Kuhlmann | 1997 | 25.69 | 3:42.99 | |||||||
Benjamin Bürger | 1998 | 24.19 | 4:07.18 | |||||||
Lars Andre Großmann | 1997 | 23.86 | 4:31.04 | |||||||
4 | Ringsted 1 Mix | 0 | Ringsted Svømme Klub | 4:31.91 | ||||||
Maria Heiberg Larsen | 1998 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Gustav Friberg | 1997 | 23.82 | 52.97 | |||||||
Signe Nielsen | 1998 | 28.97 | 1:21.94 | |||||||
Bjørn Hansen | 1998 | 25.14 | 1:47.08 | |||||||
Caroline Steffensen | 2000 | 31.06 | 2:18.14 | |||||||
Magnus Carstensen | 1999 | 25.94 | 2:44.08 | |||||||
Karla Sejling | 2001 | 30.26 | 3:14.34 | |||||||
Martin Szokody | 1999 | 25.66 | 3:40.00 | |||||||
Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | 28.19 | 4:08.19 | |||||||
Claus Hansen | 1995 | 23.72 | 4:31.91 | |||||||
5 | Stv 1 Mix | 0 | Swim Team Vestsjælland | 4:35.02 | ||||||
Rasmus B. Larsen | 1997 | 26.00 | 26.00 | |||||||
Oscar Fischer Kokholm | 2000 | 27.01 | 53.01 | |||||||
Kasper Bitzer | 2000 | 27.23 | 1:20.24 | |||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 26.72 | 1:46.96 | |||||||
Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 25.50 | 2:12.46 | |||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 27.80 | 2:40.26 | |||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 28.58 | 3:08.84 | |||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 28.09 | 3:36.93 | |||||||
Sofie Andersen | 2001 | 28.96 | 4:05.89 | |||||||
Patricia Andersen | 2002 | 29.13 | 4:35.02 | |||||||
6 | Lf Swim Mix | 0 | Svømmeklubben Syd | 4:36.68 | ||||||
Emilia Harlund | 1999 | 28.54 | 28.54 | |||||||
Thyra Jørgensen | 2002 | 28.76 | 57.30 | |||||||
Isa Hovmand | 2000 | 30.30 | 1:27.60 | |||||||
Clara Neumann | 2001 | 28.84 | 1:56.44 | |||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 29.52 | 2:25.96 | |||||||
Jens Saugmann | 1996 | 25.42 | 2:51.38 | |||||||
Mads Holm | 1998 | 26.09 | 3:17.47 | |||||||
Marius Rasmussen | 1999 | 25.22 | 3:42.69 | |||||||
Jonas Gram-Lange | 1999 | 25.83 | 4:08.52 | |||||||
Magnus Madsen | 2000 | 28.16 | 4:36.68 | |||||||
7 | Triton Første Mix | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:39.92 | ||||||
Magnus Aasberg | 2001 | 27.01 | 27.01 | |||||||
Johan Joensen | 2000 | 26.81 | 53.82 | |||||||
Mikkel S. Hansen | 2000 | 26.48 | 1:20.30 | |||||||
Mads Raaby Jensen | 2001 | 26.61 | 1:46.91 | |||||||
Niels Paulli Sparholt | 2000 | 27.07 | 2:13.98 | |||||||
Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.63 | 2:42.61 | |||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 28.33 | 3:10.94 | |||||||
Line Strandby | 2001 | 29.75 | 3:40.69 | |||||||
Alberte Mammen | 2001 | 29.55 | 4:10.24 | |||||||
Emilie Nyegaard | 2001 | 29.68 | 4:39.92 | |||||||
8 | Hg Mix | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 4:44.41 | ||||||
Magnus Løhr | 2001 | 27.03 | 27.03 | |||||||
Emma Bruhn | 2002 | 29.77 | 56.80 | |||||||
Karl Bryde | 2000 | 27.69 | 1:24.49 | |||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 30.79 | 1:55.28 | |||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 26.64 | 2:21.92 | |||||||
Anika Bryde | 2000 | 30.39 | 2:52.31 | |||||||
Nicolai Yung Hansen | 2000 | 26.76 | 3:19.07 | |||||||
Emilia Lønborg | 2002 | 31.20 | 3:50.27 | |||||||
Amalie W. Olsen | 2001 | 28.47 | 4:18.74 | |||||||
Mads Lünell Bruhn | 1998 | 25.67 | 4:44.41 | |||||||
9 | Psv Schwerin 2 | 0 | Psv Schwerin | 4:49.96 | ||||||
Hanno Böckmann | 2003 | 28.09 | 28.09 | |||||||
Charlotte-Christin Sander | 2001 | 30.49 | 58.58 | |||||||
Armin Austinat | 2003 | 28.81 | 1:27.39 | |||||||
Maike Kozelnik | 2002 | 30.31 | 1:57.70 | |||||||
Friederike Fass | 2002 | 29.97 | 2:27.67 | |||||||
Hannah Rühlke | 2000 | 28.19 | 2:55.86 | |||||||
Elisa Stegemann | 2002 | 29.55 | 3:25.41 | |||||||
Luke Töpfer | 1999 | 29.54 | 3:54.95 | |||||||
Illya Ponomarov | 2000 | 28.73 | 4:23.68 | |||||||
Tim Krüger | 2000 | 26.28 | 4:49.96 | |||||||
10 | Hvidovre Mix 2 | 0 | Hvidovre Svømme Klub | 4:51.31 | ||||||
Jakob Petersen | 1999 | 26.31 | 26.31 | |||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 30.39 | 56.70 | |||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 29.94 | 1:26.64 | |||||||
Signe Skousen | 1999 | 28.89 | 1:55.53 | |||||||
Anders Skousen | 2002 | 28.98 | 2:24.51 | |||||||
Julie Bak | 1997 | 29.42 | 2:53.93 | |||||||
Magnus Windahl | 2000 | 28.75 | 3:22.68 | |||||||
Jamilla Bistrup | 2001 | 30.47 | 3:53.15 | |||||||
Mads Haugård Hansen | 2000 | 27.69 | 4:20.84 | |||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 30.47 | 4:51.31 | |||||||
11 | Stv 2 Mix | 0 | Swim Team Vestsjælland | 4:52.69 | ||||||
Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 28.36 | 28.36 | |||||||
Frederik S. Løwe | 2001 | 26.49 | 54.85 | |||||||
Matthias Hansen | 2001 | 26.18 | 1:21.03 | |||||||
Jonathan Kock Jensen | 2001 | 28.00 | 1:49.03 | |||||||
Anders Dam Frandsen | 2000 | 28.28 | 2:17.31 | |||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 30.19 | 2:47.50 | |||||||
Victoria Andersen | 2001 | 30.32 | 3:17.82 | |||||||
Matilde Mantzius Mosegård | 2003 | 31.95 | 3:49.77 | |||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 31.91 | 4:21.68 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 31.01 | 4:52.69 | |||||||
12 | Ringsted 2 Mix | 0 | Ringsted Svømme Klub | 4:52.78 | ||||||
Casper Ramsdahl Sørensen | 2000 | 27.08 | 27.08 | |||||||
Maria Andersen | 2002 | 31.04 | 58.12 | |||||||
Frederik Møller | 2002 | 27.85 | 1:25.97 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 31.09 | 1:57.06 | |||||||
Anders Nielsen | 2001 | 29.24 | 2:26.30 | |||||||
Jasmin Larsen | 2002 | 32.85 | 2:59.15 | |||||||
Daniel Schytte | 2000 | 25.96 | 3:25.11 | |||||||
Katja Kjær Nielsen | 2002 | 31.29 | 3:56.40 | |||||||
Victor Grandjean | 2001 | 25.68 | 4:22.08 | |||||||
Thea Krøll | 2000 | 30.70 | 4:52.78 | |||||||
13 | Haslev 1 1 | 0 | Haslev Svømmeklub | 4:54.60 | ||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Sarah Kongstad Hansen | 2001 | 33.59 | 1:05.60 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 33.01 | 1:38.61 | |||||||
Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | 30.55 | 2:09.16 | |||||||
Nicole Jensen | 1996 | 29.63 | 2:38.79 | |||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 29.13 | 3:07.92 | |||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 28.27 | 3:36.19 | |||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 26.45 | 4:02.64 | |||||||
Niels R. E. Sørensen | 1999 | 26.41 | 4:29.05 | |||||||
Andreas E. Olsen | 1998 | 25.55 | 4:54.60 | |||||||
14 | Sh - Mix | 0 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 4:59.63 | ||||||
Guðmundsdóttir, Jóhanna E | 2001 | 28.05 | 28.05 | |||||||
Nielsen, Kári Sölvi | 2000 | 27.29 | 55.34 | |||||||
Kristjánsdóttir, María Fa | 2000 | 30.36 | 1:25.70 | |||||||
Björnsson, Daði | 2004 | 32.29 | 1:57.99 | |||||||
Egilsson, Daníel Ingi | 2000 | 33.75 | 2:31.74 | |||||||
Mladen Tepavcevic | 1976 | 25.86 | 2:57.60 | |||||||
Guðnadóttir, Ásdís Birta | 1996 | 28.35 | 3:25.95 | |||||||
Pálsson, Jónas Atli | 2003 | 32.45 | 3:58.40 | |||||||
Brown B., Emilía Íris | 2000 | 30.14 | 4:28.54 | |||||||
Arnadóttir, Melkorka Assa | 2001 | 31.09 | 4:59.63 | |||||||
15 | Vordingborg Mix | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 5:06.00 | ||||||
Malte Karklinat | 1995 | 27.18 | 27.18 | |||||||
Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 34.00 | 1:01.18 | |||||||
Andrea Axelsen | 2000 | 33.31 | 1:34.49 | |||||||
Maya Nykjær | 2001 | 32.12 | 2:06.61 | |||||||
Mikkel Ringer | 2001 | 30.17 | 2:36.78 | |||||||
Charlotte W. Jørgensen | 2000 | 34.60 | 3:11.38 | |||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 26.28 | 3:37.66 | |||||||
Emilie Christiansen | 2002 | 33.47 | 4:11.13 | |||||||
Andreas Østergaard Nielse | 1997 | 30.21 | 4:41.34 | |||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 24.66 | 5:06.00 | |||||||
16 | Næstved Mix 1 | 0 | Næstved IF | 5:06.80 | ||||||
Lauge Bastian Maar | 2001 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 32.42 | 1:01.41 | |||||||
Lucas Jul Pedersen | 2003 | 31.65 | 1:33.06 | |||||||
Harald Franck | 2003 | 29.85 | 2:02.91 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 33.84 | 2:36.75 | |||||||
Victoria Bæts Kristensen | 2002 | 30.04 | 3:06.79 | |||||||
Rasmus Lorentzen | 2001 | 34.45 | 3:41.24 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 31.14 | 4:12.38 | |||||||
Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 29.45 | 4:41.83 | |||||||
Oliver Vang | 1994 | 24.97 | 5:06.80 | |||||||
17 | Gsc Mix 2 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:14.79 | ||||||
Oliver Steenberg | 2002 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Mark Sumberg | 2002 | 31.30 | 1:02.17 | |||||||
Rahul Singh Sekhon | 2001 | 32.43 | 1:34.60 | |||||||
Magnus Christensen | 2002 | 30.95 | 2:05.55 | |||||||
Marcus Hiort | 2003 | 32.83 | 2:38.38 | |||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 30.86 | 3:09.24 | |||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 31.95 | 3:41.19 | |||||||
Victoria Leth | 2002 | 30.89 | 4:12.08 | |||||||
Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 30.27 | 4:42.35 | |||||||
Roseline Løkkegaard | 2004 | 32.44 | 5:14.79 | |||||||
18 | Stv 3 Mix | 0 | Swim Team Vestsjælland | 5:29.40 | ||||||
August Schade Cantby | 2002 | 29.09 | 29.09 | |||||||
Magnus Nygaard | 2000 | 29.27 | 58.36 | |||||||
Tobias Daniel Larsen | 2001 | 31.18 | 1:29.54 | |||||||
Marcus Ipsen | 2002 | 31.44 | 2:00.98 | |||||||
Casper Madsen | 2004 | 34.65 | 2:35.63 | |||||||
Philippa Hallengreen | 2002 | 33.44 | 3:09.07 | |||||||
Emma Beyer | 2000 | 34.55 | 3:43.62 | |||||||
Line Helene Jensen | 2001 | 34.48 | 4:18.10 | |||||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | 34.24 | 4:52.34 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 37.06 | 5:29.40 | |||||||
19 | Triton Talent Mix | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:29.68 | ||||||
Liva Stjernholm | 2004 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Lasse Darlem Brandt | 2003 | 31.56 | 1:05.11 | |||||||
Kasper Francke Johannesen | 2003 | 32.99 | 1:38.10 | |||||||
Sophie Lærke Sandell | 2005 | 38.18 | 2:16.28 | |||||||
Olivia Mammen | 2003 | 31.28 | 2:47.56 | |||||||
Mikkel Hjelm | 2003 | 32.24 | 3:19.80 | |||||||
Gustav Stjernholm | 2002 | 28.64 | 3:48.44 | |||||||
Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 34.86 | 4:23.30 | |||||||
Kathrine Bang Rubak | 2004 | 36.70 | 5:00.00 | |||||||
Kasper Bonnichsen | 2002 | 29.68 | 5:29.68 | |||||||
20 | Haslev 2 1 | 0 | Haslev Svømmeklub | 5:45.51 | ||||||
Viktor Eibye | 2001 | 32.56 | 32.56 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 39.22 | 1:11.78 | |||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 35.84 | 1:47.62 | |||||||
Amalie Wichmann Larsen | 2005 | 39.25 | 2:26.87 | |||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 37.54 | 3:04.41 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 35.84 | 3:40.25 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 35.33 | 4:15.58 | |||||||
Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | 29.59 | 4:45.17 | |||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 30.03 | 5:15.20 | |||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 30.31 | 5:45.51 | |||||||
21 | Gsc Mix 3 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:57.59 | ||||||
Mark Brandt | 2002 | 33.11 | 33.11 | |||||||
Emil Breinholt | 2003 | 39.85 | 1:12.96 | |||||||
Zilas Aarestrup | 2003 | 36.19 | 1:49.15 | |||||||
Jonas Reimer Christensen | 2003 | 39.86 | 2:29.01 | |||||||
Noah Bred | 2003 | 36.15 | 3:05.16 | |||||||
Sara Damkjær Bartels | 2004 | 32.88 | 3:38.04 | |||||||
Emma Hansen | 2004 | 32.42 | 4:10.46 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 32.44 | 4:42.90 | |||||||
Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 36.39 | 5:19.29 | |||||||
Cathrine Østergaard Niels | 2004 | 38.30 | 5:57.59 | |||||||
22 | Ringsted 3 Mix | 0 | Ringsted Svømme Klub | 6:01.77 | ||||||
Joakim Mortensen | 2002 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 39.45 | 1:12.18 | |||||||
Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | 39.32 | 1:51.50 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 36.90 | 2:28.40 | |||||||
Silas Lykke | 2003 | 35.03 | 3:03.43 | |||||||
Emma M. Andersen | 2003 | 39.04 | 3:42.47 | |||||||
Jakob Stærmose | 2005 | 39.05 | 4:21.52 | |||||||
Signe T. Pedersen | 2002 | 34.34 | 4:55.86 | |||||||
Benjamin Bodal | 2003 | 31.68 | 5:27.54 | |||||||
Sophie Grandjean | 2003 | 34.23 | 6:01.77 | |||||||
23 | Næstved Mix 2 | 0 | Næstved IF | 6:04.01 | ||||||
Gustav Notkin | 1999 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Mette Foldager Donstrup | 1999 | 34.33 | 1:04.08 | |||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 36.05 | 1:40.13 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 35.52 | 2:15.65 | |||||||
Katrine Duus | 2003 | 34.76 | 2:50.41 | |||||||
Jacob Meisner Hansen | 2003 | 35.54 | 3:25.95 | |||||||
Matti Andersen | 2001 | 33.30 | 3:59.25 | |||||||
Sammi Anker Andersen | 2003 | 39.72 | 4:38.97 | |||||||
Leonora Franck | 2006 | 49.60 | 5:28.57 | |||||||
Mathias Clausen | 2002 | 35.44 | 6:04.01 | |||||||
24 | Stv 4 Mix | 0 | Swim Team Vestsjælland | 6:23.64 | ||||||
Joachim L Andersen | 2003 | 35.53 | 35.53 | |||||||
Elias Rought | 2003 | 33.56 | 1:09.09 | |||||||
Nicolai Quist | 2003 | 35.55 | 1:44.64 | |||||||
Andreas M Nielsen | 2005 | 36.46 | 2:21.10 | |||||||
Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | 33.27 | 2:54.37 | |||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 40.73 | 3:35.10 | |||||||
Maja Nykjær | 2003 | 37.30 | 4:12.40 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 39.07 | 4:51.47 | |||||||
Viola Nordstrøm | 2004 | 44.22 | 5:35.69 | |||||||
Mathilde Mørk Hansen | 2004 | 47.95 | 6:23.64 | |||||||
25 | Ringsted 4 Mix | 0 | Ringsted Svømme Klub | 7:08.75 | ||||||
Magnus Guul | 2005 | 40.17 | 40.17 | |||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 41.79 | 1:21.96 | |||||||
Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 40.85 | 2:02.81 | |||||||
Linnea Worm Thomsen | 2005 | 49.06 | 2:51.87 | |||||||
Tobias Askhøj Petersen | 2005 | 41.38 | 3:33.25 | |||||||
Lara W. S. Olsen | 2006 | 41.58 | 4:14.83 | |||||||
Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 46.58 | 5:01.41 | |||||||
Helene Thielsen | 2004 | 37.98 | 5:39.39 | |||||||
Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 46.41 | 6:25.80 | |||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 42.95 | 7:08.75 | |||||||
- | Triton Elite Mix 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Gsc Mix 1 | 0 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | Tyvstart v. 4. skift | |||||
William Christoffersen | 2001 | 25.54 | 25.54 | |||||||
Christian Crone | 2001 | 26.16 | 51.70 | |||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 27.38 | 1:19.08 | |||||||
Jakob Alexander Jensen | 2002 | 27.96 | 1:47.04 | |||||||
- | Kalundborg Mix | 0 | Kalundborg SK | DSQ | Tyvstart v 8, skift | |||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 25.87 | 25.87 | |||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 28.95 | 54.82 | |||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 26.58 | 1:21.40 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 28.33 | 1:49.73 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 24.64 | 2:14.37 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 25.13 | 2:39.50 | |||||||
Mads Witthøft | 2000 | 27.90 | 3:07.40 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.51 | 3:36.91 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:53 |