Resultat för Ringsted Cup 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup 2015 | Udskriftsdato | 20 september 2015 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 19 september 2015 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2016 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.14 | 1:13.67 | |||||
2 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.98 | 1:15.05 | |||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.68 | 1:21.65 | |||||
4 | Elias Rought | 2003 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.57 | 1:24.43 | |||||
5 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.85 | 1:26.11 | |||||
6 | Lauritz Tanderup Hansen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 41.08 | 1:26.66 | |||||
7 | Christer Papenbrook | 2002 | Psv Schwerin | 40.77 | 1:27.19 | |||||
8 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.00 | 1:29.00 | |||||
9 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.73 | 1:29.67 | |||||
10 | Mathias Berner Jensen | 2002 | Hvidovre Svømme Klub | 43.34 | 1:30.09 | |||||
11 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 41.87 | 1:31.41 | |||||
12 | Marc Amon Göttmann | 2003 | Psv Schwerin | 42.52 | 1:32.27 | |||||
13 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.93 | 1:32.42 | |||||
14 | Mikkel Hjelm | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.75 | 1:35.20 | |||||
15 | Joachim L Andersen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 46.79 | 1:37.22 | |||||
16 | Silas Lykke | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 45.40 | 1:38.45 | |||||
17 | Emil Carstensen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 47.18 | 1:41.05 | |||||
18 | Stefánsson, Andri | 2004 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 48.62 | 1:42.31 | |||||
19 | Andreas M Nielsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 49.52 | 1:43.47 | |||||
20 | Einarsson, Snorri Dagur | 2005 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 51.55 | 1:45.40 | |||||
21 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.31 | 1:45.79 | |||||
22 | Elias Yldiz | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.80 | 1:47.92 | |||||
23 | Sammi Anker Andersen | 2003 | Næstved IF | 52.06 | 1:49.57 | |||||
24 | Magnus Guul | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 51.20 | 1:50.53 | |||||
25 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 50.78 | 1:50.80 | |||||
26 | Lunddal Rúnarsson, Hilmir | 2003 | Sundfélag Hafnarfjarðar | 54.36 | 1:53.12 | |||||
27 | Magnus Gravlund | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 56.59 | 1:59.40 | |||||
28 | Oliver Hostrup Sahlberg | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 56.79 | 1:59.82 | |||||
29 | Jakob Stærmose | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 56.28 | 2:00.88 | |||||
30 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 59.80 | 2:09.17 | |||||
31 | Felix Diem | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 1:05.52 | 2:18.84 | |||||
32 | Oscar Mantyvuo | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.66 | 2:20.81 | |||||
33 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.74 | 2:44.20 | |||||
- | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Crawlben efter 25 m | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.41 | 1:07.44 | |||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.43 | 1:07.74 | |||||
3 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 32.60 | 1:09.61 | |||||
4 | Tim Krüger | 2000 | Psv Schwerin | 33.29 | 1:12.93 | |||||
5 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 34.98 | 1:13.70 | |||||
6 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | Haslev Svømmeklub | 34.32 | 1:13.79 | |||||
7 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.53 | 1:13.86 | |||||
8 | Nicolai Yung Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.95 | 1:15.78 | |||||
9 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.86 | 1:16.93 | |||||
10 | Jonathan Kock Jensen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 36.61 | 1:17.99 | |||||
11 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.05 | 1:19.37 | |||||
12 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 37.89 | 1:20.31 | |||||
13 | Frederik S. Løwe | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.11 | 1:22.22 | |||||
14 | Magnus Windahl | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 39.67 | 1:23.65 | |||||
15 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.85 | 1:25.21 | |||||
16 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.60 | 1:27.55 | |||||
17 | Rasmus Lorentzen | 2001 | Næstved IF | 43.43 | 1:29.82 | |||||
18 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 43.56 | 1:32.18 | |||||
19 | Mikkel Ringer | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 44.94 | 1:35.00 | |||||
- | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | André Goldberg Ballerini | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 32.44 | 1:08.60 | |||||
2 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 32.43 | 1:09.87 | |||||
3 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 32.31 | 1:10.27 | |||||
4 | Mikkel Ulrich | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 32.84 | 1:10.57 | |||||
5 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.66 | 1:12.82 | |||||
6 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.17 | 1:13.66 | |||||
7 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.21 | 1:13.69 | |||||
8 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.75 | 1:18.46 | |||||
9 | Luke Töpfer | 1999 | Psv Schwerin | 36.98 | 1:23.48 | |||||
10 | Emil Kvistbo | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.16 | 1:27.08 | |||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 31.78 | 1:07.75 | |||||
2 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 31.62 | 1:08.65 | |||||
3 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 32.77 | 1:08.91 | |||||
4 | Andreas Kuhlmann | 1997 | Psv Schwerin | 32.65 | 1:10.34 | |||||
5 | Lars Andre Großmann | 1997 | Psv Schwerin | 35.08 | 1:18.10 | |||||
6 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.32 | 1:18.56 | |||||
7 | Andreas Østergaard Nielse | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 42.34 | 1:30.96 | |||||
- | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 20 september 2015 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |