Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 27 september 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 27 september 2015 |
Gren 25, 10x100frisim, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | Södertälje Mix | 0 | Södertälje Simsällskap | 8:57.69 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 50.79 | 50.79 | |||||||
Björn Seeliger | 2000 | 50.93 | 1:41.72 | |||||||
Alexander Kesenci | 1995 | 53.91 | 2:35.63 | |||||||
Hilma Ramdén | 2000 | 57.78 | 3:33.41 | |||||||
Hampus Ny | 1990 | 53.41 | 4:26.82 | |||||||
Erik Emanuelsson | 1993 | 53.81 | 5:20.63 | |||||||
Axel Ydenius | 1997 | 53.71 | 6:14.34 | |||||||
Alida Ramdén | 1997 | 56.28 | 7:10.62 | |||||||
Rasmus Rantanen | 1997 | 45.61 | 7:56.23 | |||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 1:01.46 | 8:57.69 | |||||||
2 | SK Neptun Mix | 0 | Simklubben Neptun | 9:13.06 | ||||||
Karl Gustav Gérnyi | 1999 | 53.63 | 53.63 | |||||||
William Lulek | 1998 | 53.55 | 1:47.18 | |||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 58.26 | 2:45.44 | |||||||
Karl-Kjell Jonsson | 2000 | 54.99 | 3:40.43 | |||||||
Johan Dahlgren | 1986 | 54.63 | 4:35.06 | |||||||
Kevin Thorvaldsson | 1995 | 53.76 | 5:28.82 | |||||||
Simon Blom | 1999 | 59.51 | 6:28.33 | |||||||
Anna Åhlin | 1991 | 58.68 | 7:27.01 | |||||||
Theo Zätterström | 1991 | 52.49 | 8:19.50 | |||||||
Patric Ridell | 1993 | 53.56 | 9:13.06 | |||||||
3 | Tyresö SS Mix | 0 | Tyresö Simsällskap | 9:28.02 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 53.40 | 53.40 | |||||||
Christoffer Andersson | 1994 | 52.70 | 1:46.10 | |||||||
Rickard Häggström | 1987 | 59.07 | 2:45.17 | |||||||
Daniel Redelius | 2000 | 58.86 | 3:44.03 | |||||||
Sebastian Pantzar | 1999 | 53.35 | 4:37.38 | |||||||
Niklas Steinholtz | 2000 | 1:00.86 | 5:38.24 | |||||||
Johan Vakoniemi | 1985 | 58.94 | 6:37.18 | |||||||
Oscar Norman | 1999 | 57.80 | 7:34.98 | |||||||
Olle Österman | 1998 | 56.22 | 8:31.20 | |||||||
Philip Parsons | 1999 | 56.82 | 9:28.02 | |||||||
4 | Åkersberga SS | 0 | Åkersberga Simsällskap | 10:23.89 | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | 59.03 | 59.03 | |||||||
William Jansson | 2000 | 1:05.03 | 2:04.06 | |||||||
Thomas Östervall | 2000 | 1:01.89 | 3:05.95 | |||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 59.99 | 4:05.94 | |||||||
Adam Söderqvist | 2000 | 1:07.96 | 5:13.90 | |||||||
Sven Jansson | 1999 | 1:09.68 | 6:23.58 | |||||||
Timothy Westmoreland | 2002 | 1:07.43 | 7:31.01 | |||||||
Oskar Nilsson | 1995 | 1:00.67 | 8:31.68 | |||||||
Marcus Kjellberg | 1994 | 57.05 | 9:28.73 | |||||||
Anton Blomquist | 1995 | 55.16 | 10:23.89 | |||||||
5 | Täby Sim | 0 | Täby Sim | 10:40.11 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 1:01.98 | 1:01.98 | |||||||
Axel Nordén | 2001 | 1:04.56 | 2:06.54 | |||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 1:04.94 | 3:11.48 | |||||||
Malin Sangfelt | 2001 | 1:07.24 | 4:18.72 | |||||||
Gunnel Sköld | 2000 | 1:07.67 | 5:26.39 | |||||||
Anna Ladis | 2001 | 1:06.38 | 6:32.77 | |||||||
Sigrid Loid | 1999 | 1:05.88 | 7:38.65 | |||||||
Anton Forsberg | 2001 | 1:03.01 | 8:41.66 | |||||||
Victor Halldén | 2000 | 58.06 | 9:39.72 | |||||||
Victor Simic | 2000 | 1:00.39 | 10:40.11 | |||||||
6 | Täby Sim 2 | 0 | Täby Sim | 11:28.51 | ||||||
Wilhelm Lörinc | 2000 | 1:00.51 | 1:00.51 | |||||||
Ellen Banestig | 2002 | 1:05.65 | 2:06.16 | |||||||
Johanna Persson | 2001 | 1:05.24 | 3:11.40 | |||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 1:05.43 | 4:16.83 | |||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | 1:08.29 | 5:25.12 | |||||||
Alexander Bergström | 2002 | 1:11.54 | 6:36.66 | |||||||
Maja Sköld | 2002 | 1:15.27 | 7:51.93 | |||||||
Karl Lingham | 2002 | 1:09.84 | 9:01.77 | |||||||
Ida Svensson | 2002 | 1:19.92 | 10:21.69 | |||||||
Axel von Goës | 2002 | 1:06.82 | 11:28.51 | |||||||
- | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Alexander Morgan | 1996 | 53.47 | 53.47 | |||||||
- | Södertörn Mix Lag 1 [1916] | 1916 | Södertörns Simsällskap | DSQ | ||||||
Joel Huth | 1996 | 51.75 | 51.75 | |||||||
Alexej Filinau | 1998 | 54.73 | 1:46.48 | |||||||
Marcus Hagström | 1991 | 54.24 | 2:40.72 | |||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 56.63 | 3:37.35 | |||||||
Marcus Stridfäldt | 1995 | 53.73 | 4:31.08 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 27 september 2015 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:18 |