Resultater for Hillerød Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 20:01 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.93 | 2:07.70 | 3:13.53 | 4:20.27 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.48 | 2:07.18 | 3:13.42 | 4:18.32 | |||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.17 | 2:10.16 | 3:17.01 | 4:23.18 | |||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.67 | 2:10.47 | 3:17.63 | 4:24.51 | |||
4 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.42 | 2:13.53 | 3:23.25 | 4:32.19 | |||
5 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.29 | 2:13.16 | 3:22.97 | 4:32.27 | |||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.87 | 2:15.19 | 3:25.17 | 4:34.77 | |||
7 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.75 | 2:13.79 | 3:27.51 | 4:40.61 | |||
8 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.66 | 2:19.57 | 3:33.15 | 4:46.75 | |||
9 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.14 | 2:22.68 | 3:36.62 | 4:49.46 | |||
10 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.12 | 2:23.14 | 3:37.74 | 4:50.46 | |||
11 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.80 | 2:25.15 | 3:39.43 | 4:51.25 | |||
12 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.49 | 2:25.74 | 3:42.65 | 4:58.73 | |||
13 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.95 | 2:32.19 | 3:52.70 | 5:10.85 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:04.45 | 2:13.42 | 3:22.99 | 4:31.13 | |||
2 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.01 | 2:13.88 | 3:24.37 | 4:34.97 | |||
3 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.31 | 2:19.47 | 3:31.74 | 4:43.67 | |||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:06.27 | 2:18.72 | 3:31.51 | 4:43.78 | |||
5 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.77 | 2:21.33 | 3:35.17 | 4:46.89 | |||
6 | Celia Puggaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.62 | 2:21.44 | 3:35.17 | 4:47.09 | |||
7 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.80 | 2:24.25 | 3:38.77 | 4:52.53 | |||
8 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.58 | 2:25.00 | 3:39.41 | 4:53.07 | |||
9 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.84 | 2:26.11 | 3:41.16 | 4:54.77 | |||
10 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.18 | 2:25.35 | 3:41.33 | 4:55.92 | |||
11 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.81 | 2:25.96 | 3:43.44 | 5:00.33 | |||
12 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.87 | 2:27.44 | 3:43.71 | 5:01.38 | |||
13 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:07.41 | 2:23.17 | 3:43.79 | 5:07.41 | |||
14 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.32 | 2:32.30 | 3:52.20 | 5:07.81 | |||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.48 | 2:34.15 | 3:55.91 | 5:17.60 | |||
2 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.86 | 2:50.98 | 4:21.50 | 5:49.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:01 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 20:01 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Heatbegrænsning: Højst 4 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.95 | 1:54.70 | 2:52.88 | 3:50.04 | |||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.09 | 1:56.05 | 2:57.04 | 3:58.99 | |||
3 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.81 | 1:57.31 | 2:59.13 | 4:00.75 | |||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.34 | 1:58.65 | 3:00.88 | 4:01.68 | |||
5 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.36 | 2:03.53 | 3:11.35 | 4:20.19 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Heatbegrænsning: Højst 4 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.36 | 1:58.70 | 3:00.20 | 4:01.14 | |||
2 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.50 | 2:01.17 | 3:04.14 | 4:05.80 | |||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.57 | 2:04.52 | 3:08.37 | 4:12.32 | |||
4 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.93 | 2:04.90 | 3:10.78 | 4:15.60 | |||
5 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.59 | 2:09.32 | 3:17.34 | 4:23.56 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Heatbegrænsning: Højst 4 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.59 | 2:07.29 | 3:15.07 | 4:22.10 | |||
2 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:04.13 | 2:11.89 | 3:20.26 | 4:29.14 | |||
3 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.10 | 2:13.67 | 3:21.43 | 4:30.57 | |||
4 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:08.22 | 2:23.22 | 3:39.22 | 4:54.67 | |||
5 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:09.54 | 2:24.41 | 3:40.12 | 4:55.40 | |||
6 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.33 | 2:29.45 | 3:46.73 | 5:00.82 | |||
7 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:14.90 | 2:36.97 | 4:00.02 | 5:20.53 | |||
8 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:16.07 | 2:38.85 | 4:01.70 | 5:24.20 | |||
9 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.58 | 2:38.63 | 4:01.78 | 5:24.79 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Heatbegrænsning: Højst 4 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.85 | 2:24.19 | 3:38.57 | 4:49.71 | |||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.66 | 2:31.26 | 3:50.92 | 5:09.33 | |||
3 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.52 | 3:02.32 | 4:37.16 | 6:09.05 | |||
4 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.54 | 3:03.68 | 4:41.22 | 6:14.04 | |||
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Heatbegrænsning: Højst 4 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.72 | 2:53.72 | 4:25.16 | 5:49.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:01 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 20:01 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Heatbegrænsning: Højst 4 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.16 | 2:21.89 | 3:43.10 | 4:48.01 | |||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.38 | 2:18.73 | 3:43.80 | 4:51.83 | |||
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Heatbegrænsning: Højst 4 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.74 | 2:23.13 | 3:47.72 | 4:58.22 | |||
2 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.29 | 2:27.65 | 3:50.55 | 5:01.15 | |||
3 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.55 | 2:30.53 | 3:52.61 | 5:05.21 | |||
4 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.21 | 2:40.91 | 4:05.89 | 5:18.88 | |||
5 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.22 | 2:32.98 | 4:06.58 | 5:18.96 | |||
6 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.29 | 2:33.43 | 4:12.93 | 5:30.23 | |||
7 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.76 | 2:46.20 | 4:25.56 | 5:46.13 | |||
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Heatbegrænsning: Højst 4 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.45 | 2:25.19 | 3:51.39 | 5:03.08 | |||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.10 | 2:28.68 | 3:58.48 | 5:08.68 | |||
3 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:12.98 | 2:31.02 | 4:04.16 | 5:15.42 | |||
4 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.39 | 2:40.51 | 4:09.44 | 5:30.25 | |||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.03 | 2:43.92 | 4:19.05 | 5:37.33 | |||
6 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.96 | 2:42.81 | 4:21.98 | 5:38.41 | |||
7 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.51 | 2:48.16 | 4:25.90 | 5:43.43 | |||
8 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.09 | 2:50.10 | 4:30.19 | 5:49.44 | |||
9 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.05 | 2:50.01 | 4:35.44 | 5:52.72 | |||
10 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.68 | 2:55.35 | 4:41.51 | 6:01.66 | |||
11 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.90 | 2:56.73 | 4:42.81 | 6:02.15 | |||
- | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Heatbegrænsning: Højst 4 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.08 | 2:58.92 | 4:49.40 | 6:09.98 | |||
2 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.00 | 3:18.62 | 5:12.15 | 6:39.23 | |||
3 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:44.43 | 3:28.92 | 5:23.73 | 6:55.53 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:01 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 06 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 20:02 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.47 | 2:10.62 | 3:26.76 | 4:28.94 | |||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.28 | 2:15.55 | 3:37.75 | 4:42.23 | |||
2 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.16 | 2:14.74 | 3:40.02 | 4:45.52 | |||
3 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.96 | 2:21.94 | 3:52.15 | 4:56.11 | |||
4 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.97 | 2:16.70 | 3:52.18 | 5:03.29 | |||
5 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.02 | 2:37.24 | 4:04.29 | 5:17.35 | |||
6 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.62 | 2:36.59 | 4:11.73 | 5:28.39 | |||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.56 | 2:19.45 | 3:45.45 | 4:51.58 | |||
2 | Jonas Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.24 | 2:21.18 | 3:47.80 | 4:52.65 | |||
3 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:11.33 | 2:26.16 | 3:48.03 | 4:56.11 | |||
4 | Jacob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.22 | 2:21.75 | 3:50.25 | 4:56.31 | |||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.44 | 2:33.58 | 4:04.79 | 5:11.37 | |||
6 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:13.02 | 2:34.00 | 4:05.35 | 5:11.68 | |||
7 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.89 | 2:39.24 | 4:15.34 | 5:19.56 | |||
8 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.82 | 2:39.80 | 4:10.31 | 5:24.12 | |||
9 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.17 | 2:39.72 | 4:12.88 | 5:25.45 | |||
10 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:16.60 | 2:36.56 | 4:14.52 | 5:27.22 | |||
11 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.81 | 2:40.85 | 4:17.58 | 5:28.91 | |||
12 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.22 | 2:42.77 | 4:19.90 | 5:29.57 | |||
13 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.52 | 2:39.28 | 4:16.98 | 5:30.42 | |||
14 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.75 | 2:43.32 | 4:17.29 | 5:35.24 | |||
15 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.01 | 2:40.09 | 4:20.52 | 5:35.67 | |||
16 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.83 | 2:55.18 | 4:33.81 | 5:52.31 | |||
17 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:27.16 | 2:53.42 | 4:34.98 | 5:53.72 | |||
18 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:26.84 | 2:51.52 | 4:34.73 | 5:54.74 | |||
- | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Asynkr. ben i bryst | |||||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Heatbegrænsning: ÆNDRET til højst 5 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.89 | 2:48.10 | 4:31.77 | 5:49.35 | |||
- | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Svøm på maven v.197m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:02 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Svømmeklub | 40.55 | ||||||
- | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.42 | ||||||
2 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 34.99 | ||||||
3 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 38.48 | ||||||
4 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 38.66 | ||||||
5 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 39.19 | ||||||
6 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 39.75 | ||||||
7 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 40.43 | ||||||
- | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | Flyben i bryst | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 35.25 | ||||||
2 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.25 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.39 | ||||||
4 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.44 | ||||||
5 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 39.46 | ||||||
6 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 39.74 | ||||||
7 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 39.88 | ||||||
8 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.42 | ||||||
9 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.46 | ||||||
10 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.63 | ||||||
11 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.29 | ||||||
12 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 43.13 | ||||||
13 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 43.68 | ||||||
14 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 43.78 | ||||||
15 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.18 | ||||||
16 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 47.04 | ||||||
17 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 47.34 | ||||||
18 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 48.36 | ||||||
19 | Ida Mortensen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 52.12 | ||||||
20 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 54.47 | ||||||
21 | Catrine Nørgaard Olsen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 1:04.05 | ||||||
- | Inge-Marie Ørneborg | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.34 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 44.95 | ||||||
3 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.71 | ||||||
4 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.16 | ||||||
5 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.49 | ||||||
6 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 50.53 | ||||||
7 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.68 | ||||||
8 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.14 | ||||||
9 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 52.23 | ||||||
10 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 52.38 | ||||||
11 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.66 | ||||||
12 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.19 | ||||||
13 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 54.84 | ||||||
14 | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.24 | ||||||
15 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.42 | ||||||
16 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.43 | ||||||
17 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 55.64 | ||||||
18 | Nanna Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 55.68 | ||||||
19 | Viola Kusk | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.89 | ||||||
20 | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 56.13 | ||||||
21 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.57 | ||||||
22 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.35 | ||||||
23 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.81 | ||||||
24 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:03.37 | ||||||
- | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Julie Frandsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Hænder bag hoften | |||||
- | Laura Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ask. arme ved start | |||||
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 56.16 | ||||||
2 | Sofie Lind | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 56.38 | ||||||
3 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 1:54.36 | ||||||
- | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | Crawl ved start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:58 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mark Grandahl | 1991 | Værløse Svømmeklub | 34.24 | ||||||
- | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | 2 flyspark v start | |||||
- | Peter Forsberg | 1997 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | Flyben i bryst | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.25 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.45 | ||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.14 | ||||||
4 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 33.25 | ||||||
5 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.56 | ||||||
6 | Jakob Forsberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 33.73 | ||||||
7 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.84 | ||||||
8 | Matthæus Vàmosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.02 | ||||||
9 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 36.25 | ||||||
10 | Tino Floris | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 40.30 | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas E. Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.38 | ||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.32 | ||||||
3 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.23 | ||||||
4 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.75 | ||||||
5 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 36.98 | ||||||
6 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 36.99 | ||||||
7 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 37.51 | ||||||
8 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 38.56 | ||||||
9 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.42 | ||||||
10 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.71 | ||||||
11 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 40.81 | ||||||
12 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 40.89 | ||||||
13 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 41.34 | ||||||
14 | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | 41.43 | ||||||
15 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 41.68 | ||||||
16 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 43.62 | ||||||
17 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.60 | ||||||
18 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 51.01 | ||||||
- | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.28 | ||||||
2 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.48 | ||||||
3 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.16 | ||||||
4 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.30 | ||||||
5 | David Thomsen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 51.21 | ||||||
6 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 51.71 | ||||||
7 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.58 | ||||||
8 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 53.03 | ||||||
9 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:00.46 | ||||||
10 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.97 | ||||||
11 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:04.54 | ||||||
12 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:04.68 | ||||||
- | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Crawl ved start | |||||
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 45.82 | ||||||
2 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 52.64 | ||||||
3 | Valdemar Høngaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 59.50 | ||||||
4 | August Victor Klapp | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:01.71 | ||||||
5 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:03.97 | ||||||
6 | Linus Albrektsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.18 | ||||||
7 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 1:16.28 | ||||||
- | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Crawl ben ved 10m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:58 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.31 | ||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.51 | ||||||
3 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.67 | ||||||
4 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.31 | ||||||
5 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.86 | ||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.40 | ||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 59.17 | ||||||
3 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 59.51 | ||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.81 | ||||||
5 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:00.10 | ||||||
6 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:00.63 | ||||||
7 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.89 | ||||||
8 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 1:03.69 | ||||||
9 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.99 | ||||||
10 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:04.27 | ||||||
11 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.14 | ||||||
12 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.82 | ||||||
13 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:06.33 | ||||||
14 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.65 | ||||||
15 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 1:06.71 | ||||||
16 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.72 | ||||||
17 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.96 | ||||||
18 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 1:07.64 | ||||||
19 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:07.72 | ||||||
20 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:08.51 | ||||||
21 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.28 | ||||||
22 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.13 | ||||||
23 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:12.61 | ||||||
24 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.75 | ||||||
- | Minna Juul | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.55 | ||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:00.79 | ||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:01.86 | ||||||
4 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.42 | ||||||
5 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.73 | ||||||
6 | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.00 | ||||||
7 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.82 | ||||||
8 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.90 | ||||||
9 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.08 | ||||||
10 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.39 | ||||||
11 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.86 | ||||||
12 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.28 | ||||||
12 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.28 | ||||||
14 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:06.43 | ||||||
15 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.50 | ||||||
16 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.58 | ||||||
17 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.12 | ||||||
18 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:08.29 | ||||||
19 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:09.81 | ||||||
20 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.13 | ||||||
21 | Fiona Burmeister | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 1:10.14 | ||||||
22 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:10.66 | ||||||
23 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 1:11.23 | ||||||
24 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:12.02 | ||||||
25 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.91 | ||||||
26 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.13 | ||||||
27 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:14.49 | ||||||
28 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.54 | ||||||
29 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:14.87 | ||||||
30 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:15.07 | ||||||
31 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:15.63 | ||||||
32 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:18.70 | ||||||
32 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 1:18.70 | ||||||
34 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:19.54 | ||||||
35 | Laura Balbi | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 1:20.23 | ||||||
36 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 1:20.64 | ||||||
37 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.37 | ||||||
38 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:26.07 | ||||||
39 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:26.60 | ||||||
40 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 1:32.10 | ||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.57 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.11 | ||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.94 | ||||||
4 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.73 | ||||||
5 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.60 | ||||||
6 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.20 | ||||||
7 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.82 | ||||||
8 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.38 | ||||||
9 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.12 | ||||||
10 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:28.33 | ||||||
11 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:28.96 | ||||||
12 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.10 | ||||||
13 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:30.55 | ||||||
14 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.13 | ||||||
15 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.79 | ||||||
16 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.83 | ||||||
17 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:36.89 | ||||||
18 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.10 | ||||||
19 | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:38.80 | ||||||
20 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:41.16 | ||||||
21 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.02 | ||||||
22 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.36 | ||||||
23 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.24 | ||||||
24 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.61 | ||||||
25 | Laura Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.09 | ||||||
26 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:49.73 | ||||||
27 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 2:13.54 | ||||||
Løb 7, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:39.07 | ||||||
2 | Sofie Lind | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 1:53.31 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.99 | ||||||
2 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | 51.50 | ||||||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.15 | ||||||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.01 | ||||||
5 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.40 | ||||||
6 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.16 | ||||||
7 | Mathias Marsengo | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 56.67 | ||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 53.79 | ||||||
2 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 53.99 | ||||||
3 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 54.34 | ||||||
4 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 55.27 | ||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.25 | ||||||
6 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 56.75 | ||||||
7 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 56.88 | ||||||
8 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.98 | ||||||
9 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 57.66 | ||||||
10 | Markus Lange | 2000 | Herlev Svømning | 57.68 | ||||||
11 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.24 | ||||||
12 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 59.43 | ||||||
13 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 1:00.09 | ||||||
14 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:00.88 | ||||||
15 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.63 | ||||||
16 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.91 | ||||||
17 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.34 | ||||||
18 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:06.57 | ||||||
19 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.93 | ||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 56.68 | ||||||
2 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 56.69 | ||||||
3 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.24 | ||||||
4 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.77 | ||||||
5 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 59.25 | ||||||
6 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 59.28 | ||||||
7 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.53 | ||||||
8 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 59.65 | ||||||
9 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 59.66 | ||||||
10 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 59.72 | ||||||
11 | Jacob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.74 | ||||||
12 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 1:01.02 | ||||||
13 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.14 | ||||||
14 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:02.35 | ||||||
15 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.39 | ||||||
16 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:02.56 | ||||||
17 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:03.01 | ||||||
18 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.72 | ||||||
19 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 1:05.33 | ||||||
20 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.57 | ||||||
21 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:05.66 | ||||||
22 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:06.95 | ||||||
23 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:07.80 | ||||||
24 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:08.26 | ||||||
25 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:09.92 | ||||||
26 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.69 | ||||||
27 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:12.95 | ||||||
28 | Mathias Kleffel | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.32 | ||||||
29 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.49 | ||||||
30 | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | 1:15.96 | ||||||
31 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:18.80 | ||||||
32 | Matias Bojer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:30.05 | ||||||
33 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 1:36.06 | ||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.59 | ||||||
2 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.63 | ||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.14 | ||||||
4 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.55 | ||||||
5 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.84 | ||||||
6 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.57 | ||||||
7 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:14.62 | ||||||
8 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:15.96 | ||||||
9 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.21 | ||||||
10 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.02 | ||||||
11 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 1:23.51 | ||||||
12 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.44 | ||||||
13 | David Thomsen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:24.65 | ||||||
14 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.72 | ||||||
15 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.92 | ||||||
16 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:29.52 | ||||||
17 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:33.24 | ||||||
18 | Julian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:38.01 | ||||||
19 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:38.90 | ||||||
20 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:39.55 | ||||||
21 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.09 | ||||||
- | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.52 | ||||||
2 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:21.16 | ||||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:21.23 | ||||||
4 | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:28.15 | ||||||
5 | Valdemar Høngaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:30.40 | ||||||
6 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:35.22 | ||||||
7 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:45.42 | ||||||
8 | August Victor Klapp | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:48.82 | ||||||
9 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:51.95 | ||||||
10 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:59.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.02 | ||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 2:27.79 | ||||||
3 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 2:28.58 | ||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.31 | ||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:24.72 | ||||||
3 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.35 | ||||||
4 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.41 | ||||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.46 | ||||||
6 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 2:34.76 | ||||||
7 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:38.86 | ||||||
8 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 2:42.62 | ||||||
9 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:48.19 | ||||||
10 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:50.56 | ||||||
- | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev/100m | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 2:33.87 | ||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:35.60 | ||||||
3 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:35.81 | ||||||
4 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:39.13 | ||||||
5 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:41.55 | ||||||
6 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.45 | ||||||
7 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.06 | ||||||
8 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:45.98 | ||||||
9 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.89 | ||||||
10 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:50.76 | ||||||
11 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:50.89 | ||||||
12 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:57.91 | ||||||
13 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:25.11 | ||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:49.91 | ||||||
2 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 3:48.61 | ||||||
3 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:03.88 | ||||||
4 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:06.10 | ||||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 4:12.78 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:10.93 | ||||||
2 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.05 | ||||||
3 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.12 | ||||||
4 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:20.55 | ||||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:22.37 | ||||||
6 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 2:25.60 | ||||||
7 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:36.33 | ||||||
8 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:37.44 | ||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.11 | ||||||
2 | Jonas Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.68 | ||||||
3 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.19 | ||||||
4 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:27.92 | ||||||
5 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:28.65 | ||||||
6 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:30.14 | ||||||
7 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:30.18 | ||||||
8 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:31.23 | ||||||
9 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:36.14 | ||||||
10 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:36.62 | ||||||
11 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:38.37 | ||||||
12 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:39.67 | ||||||
13 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 2:44.94 | ||||||
14 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 2:45.23 | ||||||
15 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:46.52 | ||||||
16 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:51.45 | ||||||
17 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:55.03 | ||||||
18 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:09.17 | ||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:40.26 | ||||||
2 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.54 | ||||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:04.04 | ||||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 3:05.02 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.73 | ||||||
2 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.85 | ||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.79 | ||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.63 | ||||||
3 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 1:17.20 | ||||||
4 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.48 | ||||||
5 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.72 | ||||||
6 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.80 | ||||||
7 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.14 | ||||||
8 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:26.44 | ||||||
9 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:26.53 | ||||||
10 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 1:28.30 | ||||||
11 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.82 | ||||||
12 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:32.58 | ||||||
- | Minna Juul | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.50 | ||||||
2 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:14.60 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.95 | ||||||
4 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.50 | ||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:21.30 | ||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:22.77 | ||||||
7 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.32 | ||||||
8 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 1:25.86 | ||||||
9 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:26.32 | ||||||
10 | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:28.04 | ||||||
11 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:29.07 | ||||||
12 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.64 | ||||||
13 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:31.15 | ||||||
14 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:31.19 | ||||||
15 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.49 | ||||||
16 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.11 | ||||||
17 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:33.01 | ||||||
18 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:33.60 | ||||||
19 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:35.65 | ||||||
20 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 1:35.91 | ||||||
21 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.64 | ||||||
22 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 1:45.46 | ||||||
23 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:45.59 | ||||||
24 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:46.04 | ||||||
25 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:47.36 | ||||||
26 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 1:47.94 | ||||||
27 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:54.22 | ||||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:32.49 | ||||||
2 | Laura Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.90 | ||||||
3 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.25 | ||||||
4 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.46 | ||||||
5 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.15 | ||||||
6 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:57.89 | ||||||
7 | Emma Bussenius | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:58.70 | ||||||
8 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:59.81 | ||||||
9 | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:00.07 | ||||||
10 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.09 | ||||||
11 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:02.81 | ||||||
12 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 2:03.38 | ||||||
13 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.30 | ||||||
14 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.13 | ||||||
15 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:15.08 | ||||||
16 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.08 | ||||||
17 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:17.58 | ||||||
18 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:37.13 | ||||||
- | Viola Kusk | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | En hånd i vend. 25 m | |||||
- | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | DSQ | Ej samt. berør. 50m | |||||
- | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 2:12.06 | ||||||
2 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 4:12.82 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.81 | ||||||
2 | Jonas Berg-Sørensen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.10 | ||||||
3 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:12.12 | ||||||
4 | Mark Grandahl | 1991 | Værløse Svømmeklub | 1:16.63 | ||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:09.01 | ||||||
2 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:10.62 | ||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.74 | ||||||
4 | Jakob Forsberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:14.45 | ||||||
5 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.24 | ||||||
6 | Matthæus Vàmosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.37 | ||||||
7 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:22.23 | ||||||
8 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.99 | ||||||
9 | Tino Floris | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 1:28.66 | ||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas E. Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.78 | ||||||
2 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.59 | ||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:14.61 | ||||||
4 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.68 | ||||||
5 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.90 | ||||||
6 | Jannick Lind | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.53 | ||||||
7 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.85 | ||||||
8 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:19.87 | ||||||
9 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.37 | ||||||
10 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.43 | ||||||
11 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:24.38 | ||||||
12 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:25.43 | ||||||
13 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.54 | ||||||
14 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.63 | ||||||
15 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.65 | ||||||
16 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:26.31 | ||||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:30.19 | ||||||
18 | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | 1:31.22 | ||||||
19 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:31.36 | ||||||
20 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:32.33 | ||||||
21 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:33.00 | ||||||
22 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:37.29 | ||||||
23 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:38.16 | ||||||
24 | Mathias Kleffel | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 1:39.04 | ||||||
25 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 1:49.60 | ||||||
- | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | En hånd vending 50m | |||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.44 | ||||||
2 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.51 | ||||||
3 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:41.61 | ||||||
4 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:43.13 | ||||||
5 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.25 | ||||||
6 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:48.11 | ||||||
7 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 1:51.45 | ||||||
8 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 1:51.58 | ||||||
9 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.03 | ||||||
10 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:52.78 | ||||||
11 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:53.52 | ||||||
12 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.40 | ||||||
13 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.28 | ||||||
14 | Julian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.29 | ||||||
- | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:43.13 | ||||||
2 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 1:58.85 | ||||||
3 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:03.57 | ||||||
4 | Linus Albrektsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 2:19.86 | ||||||
5 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 2:54.67 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 2:17.13 | ||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.59 | ||||||
3 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.20 | ||||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.11 | ||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 2:19.79 | ||||||
3 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.64 | ||||||
4 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:45.46 | ||||||
Løb 13, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:24.58 | ||||||
2 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.25 | ||||||
3 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.04 | ||||||
4 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:44.89 | ||||||
5 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.67 | ||||||
6 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.52 | ||||||
7 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.46 | ||||||
- | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Herlev Svømning | 2:03.29 | ||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.88 | ||||||
3 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.38 | ||||||
4 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.08 | ||||||
5 | Peter Forsberg | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 2:30.73 | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:13.42 | ||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.05 | ||||||
3 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 2:15.22 | ||||||
4 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:15.30 | ||||||
5 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.47 | ||||||
6 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.87 | ||||||
7 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.50 | ||||||
8 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:22.74 | ||||||
- | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | DNS | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.77 | ||||||
2 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:31.81 | ||||||
3 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:32.00 | ||||||
4 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:42.96 | ||||||
5 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:45.38 | ||||||
6 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:46.49 | ||||||
7 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:51.14 | ||||||
Løb 14, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:54.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.61 | ||||||
2 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 31.94 | ||||||
3 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 32.15 | ||||||
4 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.86 | ||||||
5 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Svømmeklub | 34.12 | ||||||
6 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 35.34 | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.93 | ||||||
2 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.94 | ||||||
3 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 34.22 | ||||||
4 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 35.05 | ||||||
5 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 35.43 | ||||||
6 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 37.07 | ||||||
7 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 37.53 | ||||||
8 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 39.28 | ||||||
9 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 42.56 | ||||||
- | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.25 | ||||||
2 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 32.18 | ||||||
3 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.32 | ||||||
4 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.43 | ||||||
5 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 33.44 | ||||||
6 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.53 | ||||||
7 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 33.96 | ||||||
8 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 34.04 | ||||||
9 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 34.22 | ||||||
10 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.30 | ||||||
11 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.66 | ||||||
12 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 37.34 | ||||||
13 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 37.77 | ||||||
14 | Laura Rytz Jørgensen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 38.17 | ||||||
15 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 39.38 | ||||||
16 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.49 | ||||||
17 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.55 | ||||||
18 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 40.61 | ||||||
19 | Laura Balbi | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 41.07 | ||||||
20 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 41.28 | ||||||
21 | Josephine Gribsvad | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 42.64 | ||||||
22 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 43.94 | ||||||
23 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 44.18 | ||||||
24 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 46.52 | ||||||
25 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 48.14 | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.61 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.58 | ||||||
3 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.74 | ||||||
4 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.84 | ||||||
5 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.28 | ||||||
6 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 45.64 | ||||||
7 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.71 | ||||||
8 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.38 | ||||||
9 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 48.75 | ||||||
10 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.91 | ||||||
11 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.03 | ||||||
12 | Emma Nissen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 49.32 | ||||||
13 | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 49.79 | ||||||
14 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 50.82 | ||||||
15 | Sara-Louise Andersen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.01 | ||||||
16 | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.13 | ||||||
17 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.46 | ||||||
18 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 54.07 | ||||||
19 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 54.32 | ||||||
20 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 54.59 | ||||||
21 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 55.52 | ||||||
22 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 55.79 | ||||||
23 | Laura Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.70 | ||||||
24 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.45 | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 52.88 | ||||||
2 | Sofie Lind | 2006 | Frederikssund Svømmeklub | 58.00 | ||||||
3 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.05 | ||||||
- | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Ej forts. bev. v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.79 | ||||||
2 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 34.00 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.28 | ||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 28.12 | ||||||
3 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.11 | ||||||
4 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.71 | ||||||
5 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 30.11 | ||||||
6 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.15 | ||||||
7 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 30.50 | ||||||
8 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 30.72 | ||||||
9 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 32.71 | ||||||
10 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.68 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.91 | ||||||
2 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.02 | ||||||
3 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 32.18 | ||||||
4 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 32.30 | ||||||
5 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 33.43 | ||||||
6 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.44 | ||||||
7 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 33.88 | ||||||
8 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.90 | ||||||
9 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 34.08 | ||||||
10 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 34.56 | ||||||
11 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.44 | ||||||
12 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.56 | ||||||
13 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 35.61 | ||||||
14 | Mads Lind | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 37.65 | ||||||
15 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.01 | ||||||
16 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 38.13 | ||||||
17 | Mathias Kleffel | 2002 | Frederikssund Svømmeklub | 39.96 | ||||||
18 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 40.25 | ||||||
19 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 41.75 | ||||||
20 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 47.03 | ||||||
21 | Matias Bojer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 50.16 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.59 | ||||||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.60 | ||||||
3 | Victor Dyrhauge | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 40.90 | ||||||
4 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.17 | ||||||
5 | Lau Lykke Wennicke | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | 43.33 | ||||||
6 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 44.78 | ||||||
7 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 45.22 | ||||||
8 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.42 | ||||||
9 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.55 | ||||||
10 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 46.69 | ||||||
11 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.81 | ||||||
12 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 48.82 | ||||||
13 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.13 | ||||||
14 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.21 | ||||||
15 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.97 | ||||||
16 | Julian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.26 | ||||||
17 | Christian Hartmann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 51.66 | ||||||
- | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 45.42 | ||||||
2 | Valdemar Høngaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 47.41 | ||||||
3 | William Bussenius | 2006 | Værløse Svømmeklub | 52.74 | ||||||
4 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 54.93 | ||||||
5 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 55.54 | ||||||
6 | August Victor Klapp | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 56.14 | ||||||
7 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 58.63 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 2:22.58 | ||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 2:30.77 | ||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 2:38.30 | ||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.57 | ||||||
2 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.12 | ||||||
3 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.25 | ||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:25.97 | ||||||
5 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.42 | ||||||
6 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 2:26.59 | ||||||
7 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.44 | ||||||
8 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:30.91 | ||||||
9 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:31.00 | ||||||
10 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:36.43 | ||||||
11 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:37.25 | ||||||
12 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:41.34 | ||||||
13 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:44.13 | ||||||
14 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 2:44.31 | ||||||
15 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:46.47 | ||||||
16 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:47.57 | ||||||
17 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 2:47.95 | ||||||
18 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:06.71 | ||||||
19 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 3:07.61 | ||||||
- | Minna Juul | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.80 | ||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:28.53 | ||||||
3 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:28.55 | ||||||
4 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:37.60 | ||||||
5 | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:38.61 | ||||||
6 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:38.94 | ||||||
7 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:41.49 | ||||||
8 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.17 | ||||||
9 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 2:42.81 | ||||||
10 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:43.00 | ||||||
11 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.47 | ||||||
12 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.73 | ||||||
13 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:48.73 | ||||||
14 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.92 | ||||||
15 | Marike Nevermann | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 2:51.90 | ||||||
16 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:58.70 | ||||||
17 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 3:02.50 | ||||||
18 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:08.34 | ||||||
19 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 3:11.66 | ||||||
20 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 3:15.57 | ||||||
21 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:35.52 | ||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 2:53.21 | ||||||
2 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:06.90 | ||||||
3 | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 3:59.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:31 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:05.17 | ||||||
2 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.29 | ||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.96 | ||||||
2 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.33 | ||||||
3 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.24 | ||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:19.90 | ||||||
5 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.16 | ||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:27.12 | ||||||
7 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:28.69 | ||||||
8 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.95 | ||||||
9 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:42.87 | ||||||
10 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:45.76 | ||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.38 | ||||||
2 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:16.93 | ||||||
3 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 2:22.75 | ||||||
4 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:23.08 | ||||||
5 | Andreas E. Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:23.97 | ||||||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:28.77 | ||||||
7 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.68 | ||||||
8 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:29.75 | ||||||
9 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:29.81 | ||||||
10 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 2:31.72 | ||||||
11 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:32.73 | ||||||
12 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:33.86 | ||||||
13 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 2:34.54 | ||||||
14 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 2:35.28 | ||||||
15 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:37.57 | ||||||
16 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:41.39 | ||||||
17 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:43.44 | ||||||
18 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:43.72 | ||||||
19 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:44.32 | ||||||
20 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:45.56 | ||||||
21 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:47.18 | ||||||
22 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:48.40 | ||||||
23 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:49.59 | ||||||
24 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:51.64 | ||||||
25 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:57.72 | ||||||
26 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:58.59 | ||||||
27 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:00.01 | ||||||
28 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:01.07 | ||||||
29 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:01.34 | ||||||
30 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:03.13 | ||||||
31 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:10.70 | ||||||
- | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | DSQ | ej egen bane 100m | |||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.96 | ||||||
2 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.47 | ||||||
3 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:48.65 | ||||||
4 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.16 | ||||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:58.25 | ||||||
6 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.17 | ||||||
7 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:59.39 | ||||||
8 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:10.11 | ||||||
9 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:20.64 | ||||||
10 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 3:41.24 | ||||||
- | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | asynkron arme fly | |||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Heatbegrænsning: Højst 10 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 3:31.85 | ||||||
2 | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 3:54.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:31 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 16:09 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 19, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1917-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik 1. Mix 1 | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:51.17 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | |||||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | |||||||||
Regitze Gaard | 2001 | |||||||||
Josephine Holm | 1999 | 1:51.17 | 1:51.17 | |||||||
2 | Kvik 1. Mix 2 | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.73 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | |||||||||
Liva Schmid | 2000 | |||||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | |||||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:53.73 | 1:53.73 | |||||||
3 | Kvik 2. Mix 1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.74 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | |||||||||
Sofie Hansen | 2002 | |||||||||
Jon R. Pedersen | 1998 | |||||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 1:54.74 | 1:54.74 | |||||||
4 | Hils 1 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:59.23 | ||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | |||||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | |||||||||
Philip Agerskov | 1998 | |||||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 1:59.23 | 1:59.23 | |||||||
5 | Kvik 2. Mix 2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.83 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | |||||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | |||||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | |||||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 2:00.83 | 2:00.83 | |||||||
6 | Sigma Mix 1 | 2001 | Sigma Swim | 2:02.50 | ||||||
Ulrik Blach Petersen | 2001 | |||||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | |||||||||
Anne Føyn | 2002 | |||||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 2:02.50 | 2:02.50 | |||||||
7 | Hils 2 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:03.01 | ||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | |||||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | |||||||||
Matilde Weibel | 2002 | |||||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 2:03.01 | 2:03.01 | |||||||
8 | Helsingør Mix 1 | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 2:03.28 | ||||||
Regitze Lyngfeldt | 2002 | |||||||||
Andreas E. Sørensen | 2001 | |||||||||
Mathilde Menele Nielsen | 2002 | |||||||||
William Houen | 2001 | 2:03.28 | 2:03.28 | |||||||
9 | Sigma Mix 2 | 2001 | Sigma Swim | 2:05.29 | ||||||
Julie Stampe | 2002 | |||||||||
Josephine Kruse | 2002 | |||||||||
Frederik Bornemann | 2001 | |||||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 2:05.29 | 2:05.29 | |||||||
10 | Mix 2 Helsinge | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 2:06.49 | ||||||
Sofie W. Krattet | 2000 | |||||||||
Jakob Forsberg | 2000 | |||||||||
Peter Forsberg | 1997 | |||||||||
Alice Gantriis | 2000 | 2:06.49 | 2:06.49 | |||||||
11 | Sigma Mix 3 | 2001 | Sigma Swim | 2:09.62 | ||||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | |||||||||
Frederik Røgind | 2001 | |||||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | |||||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 2:09.62 | 2:09.62 | |||||||
12 | Hils 3 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:11.95 | ||||||
Christoffer D. Petersen | 2001 | |||||||||
Annabella B. Wammen | 2000 | |||||||||
Clara Rasmusen | 2001 | |||||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 2:11.95 | 2:11.95 | |||||||
13 | Vsk Mix 1 | 1991 | Værløse Svømmeklub | 2:14.19 | ||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | |||||||||
Emma Walbjørn | 2000 | |||||||||
Mathias Persson | 2001 | |||||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 2:14.19 | 2:14.19 | |||||||
14 | Hils 4 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:16.57 | ||||||
Frederik Clausen | 2001 | |||||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | |||||||||
Natascha Laigaard | 2002 | |||||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 2:16.57 | 2:16.57 | |||||||
15 | Kvik 2. Mix 3 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.72 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | |||||||||
Arthur Hansen | 2002 | |||||||||
Freja Gjerløv | 2003 | |||||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 2:21.72 | 2:21.72 | |||||||
16 | SK Stimmet Mix 1 | 2000 | SK Stimmet | 2:23.88 | ||||||
Robin Johansson | 2000 | |||||||||
Hilja Volmberg | 2003 | |||||||||
Klara Stigsson | 2001 | |||||||||
Simon Johansson | 2003 | 2:23.88 | 2:23.88 | |||||||
17 | SK Stimmet Mix 2 | 2000 | SK Stimmet | 2:24.59 | ||||||
Annie Ottosson | 2002 | |||||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | |||||||||
David Schuldt | 2002 | |||||||||
Linus Svensson | 2002 | 2:24.59 | 2:24.59 | |||||||
18 | Hils 5 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:25.84 | ||||||
Christian Galsøe | 2002 | |||||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | |||||||||
Villads Kruse | 2003 | |||||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 2:25.84 | 2:25.84 | |||||||
19 | Vsk Mix 2 | 1991 | Værløse Svømmeklub | 2:38.25 | ||||||
Sille Mundt | 2002 | |||||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | |||||||||
Lucas Jøns | 2002 | |||||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 2:38.25 | 2:38.25 | |||||||
20 | Kvik 3. Mix 1 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.52 | ||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | |||||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | |||||||||
Rasmus Warberg | 2004 | |||||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 2:39.52 | 2:39.52 | |||||||
21 | Mix 3 Helsinge | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 2:50.39 | ||||||
Ida Mortensen | 2003 | |||||||||
Emil Gram Peters | 2005 | |||||||||
Lukas Frederiksen | 2004 | |||||||||
Gry Therkelsen | 2004 | 2:50.39 | 2:50.39 | |||||||
22 | Kvik 3. Mix 2 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:53.94 | ||||||
Mathias Christensen | 2004 | |||||||||
Tanja-Marie Mathies | 2004 | |||||||||
Caroline Koch | 2005 | |||||||||
Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 2:53.94 | 2:53.94 | |||||||
23 | Hils 6 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:54.68 | ||||||
Elinor Markussen | 2004 | |||||||||
Gustav Larsen | 2003 | |||||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | |||||||||
Josephine Gribsvad | 2003 | 2:54.68 | 2:54.68 | |||||||
24 | Hils 7 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 3:10.63 | ||||||
Emma Nissen | 2004 | |||||||||
Johan Galsøe | 2005 | |||||||||
Louie Uldall | 2005 | |||||||||
Emma Sander | 2004 | 3:10.63 | 3:10.63 | |||||||
25 | Hils 9 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 3:46.26 | ||||||
Silje Lyse Legaard | 2006 | |||||||||
August Victor Klapp | 2005 | |||||||||
Andrea Nannberg | 2005 | |||||||||
Linus Albrektsen | 2006 | 3:46.26 | 3:46.26 | |||||||
- | Hils 8 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | fuld neddyk v 50m | |||||
- | Mix 1 Helsinge | 1997 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Cecilie Jørgensen | 1998 | |||||||||
Frederik J. Neldeberg | 2000 | |||||||||
Iben Jeppesen | 2000 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 07 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:09 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:07 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.38 | ||||||
2 | Mathias Marsengo | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 25.02 | ||||||
3 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 27.02 | ||||||
4 | Mark Grandahl | 1991 | Værløse Svømmeklub | 27.40 | ||||||
- | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 24.88 | ||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 25.88 | ||||||
3 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 25.91 | ||||||
4 | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 26.04 | ||||||
5 | Markus Lange | 2000 | Herlev Svømning | 26.36 | ||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 26.91 | ||||||
7 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 27.10 | ||||||
8 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 27.25 | ||||||
9 | Jakob Forsberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 27.47 | ||||||
10 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 27.81 | ||||||
11 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 27.89 | ||||||
12 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.19 | ||||||
13 | Matthæus Vàmosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.32 | ||||||
14 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.44 | ||||||
15 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.53 | ||||||
16 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 29.84 | ||||||
17 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.95 | ||||||
18 | Tino Floris | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 33.36 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas E. Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 25.34 | ||||||
2 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 25.81 | ||||||
3 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.85 | ||||||
4 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.15 | ||||||
4 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 26.15 | ||||||
6 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.68 | ||||||
7 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 26.96 | ||||||
8 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 27.30 | ||||||
9 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 27.70 | ||||||
10 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 27.83 | ||||||
11 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 27.93 | ||||||
12 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 28.03 | ||||||
13 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 28.18 | ||||||
14 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.44 | ||||||
15 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 29.10 | ||||||
16 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.14 | ||||||
17 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 29.17 | ||||||
18 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.24 | ||||||
19 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 29.34 | ||||||
20 | Mark Sumberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.57 | ||||||
21 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 29.79 | ||||||
22 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.90 | ||||||
23 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 29.92 | ||||||
24 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.69 | ||||||
25 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 31.21 | ||||||
26 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 31.56 | ||||||
27 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 31.58 | ||||||
28 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 31.65 | ||||||
29 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.02 | ||||||
30 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 32.13 | ||||||
31 | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 32.71 | ||||||
32 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.87 | ||||||
33 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.90 | ||||||
34 | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | 33.30 | ||||||
35 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.75 | ||||||
36 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.62 | ||||||
37 | Matias Bojer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 39.44 | ||||||
38 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 41.16 | ||||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.81 | ||||||
2 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.40 | ||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.53 | ||||||
4 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 31.63 | ||||||
5 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 33.05 | ||||||
6 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.28 | ||||||
7 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.58 | ||||||
8 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.79 | ||||||
9 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.63 | ||||||
10 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.75 | ||||||
11 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.91 | ||||||
12 | David Thomsen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 36.31 | ||||||
13 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 36.83 | ||||||
14 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.43 | ||||||
15 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.56 | ||||||
16 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.65 | ||||||
17 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.90 | ||||||
18 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.42 | ||||||
19 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.20 | ||||||
20 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.14 | ||||||
21 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.28 | ||||||
22 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 43.39 | ||||||
23 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 44.55 | ||||||
24 | Victor Christiansen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 45.05 | ||||||
- | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Julian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Klaes Skandov | 2003 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.68 | ||||||
2 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.08 | ||||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 35.88 | ||||||
4 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 36.49 | ||||||
5 | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.54 | ||||||
6 | Victor Møller Klitgaard | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 38.61 | ||||||
7 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 43.28 | ||||||
8 | Tobias Frederiksen | 2006 | Helsinge Svømmeklub | 43.86 | ||||||
9 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 45.24 | ||||||
10 | August Victor Klapp | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 45.64 | ||||||
11 | Linus Albrektsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 46.01 | ||||||
12 | Scott Foged | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 50.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:07 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:16 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.31 | ||||||
2 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 28.34 | ||||||
3 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 28.48 | ||||||
4 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 29.28 | ||||||
5 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 29.68 | ||||||
6 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Svømmeklub | 30.49 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 27.57 | ||||||
2 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.78 | ||||||
3 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 27.98 | ||||||
4 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.28 | ||||||
5 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 28.91 | ||||||
6 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.07 | ||||||
7 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 29.15 | ||||||
8 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 29.24 | ||||||
9 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 29.28 | ||||||
10 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 29.44 | ||||||
11 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 29.48 | ||||||
12 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.52 | ||||||
13 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 29.65 | ||||||
14 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 29.97 | ||||||
15 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.04 | ||||||
16 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 30.55 | ||||||
17 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 30.66 | ||||||
18 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 30.71 | ||||||
19 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 31.43 | ||||||
20 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 35.89 | ||||||
- | Minna Juul | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 28.05 | ||||||
2 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.76 | ||||||
3 | Nicoline Ingeman-Petersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.97 | ||||||
4 | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 29.00 | ||||||
5 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.16 | ||||||
6 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 29.35 | ||||||
7 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.72 | ||||||
8 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 29.74 | ||||||
9 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.88 | ||||||
10 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.94 | ||||||
11 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 30.27 | ||||||
12 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.93 | ||||||
13 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 31.37 | ||||||
14 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.46 | ||||||
15 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.54 | ||||||
16 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 31.55 | ||||||
17 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.65 | ||||||
18 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 31.99 | ||||||
19 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.10 | ||||||
20 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 32.33 | ||||||
21 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.46 | ||||||
22 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 33.10 | ||||||
23 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 33.38 | ||||||
24 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 33.62 | ||||||
25 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 33.66 | ||||||
26 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 34.71 | ||||||
27 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 35.34 | ||||||
28 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 36.15 | ||||||
29 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 36.27 | ||||||
30 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 36.40 | ||||||
31 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 38.23 | ||||||
32 | Ida Mortensen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 38.45 | ||||||
33 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 39.85 | ||||||
34 | Catrine Nørgaard Olsen | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 43.35 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.32 | ||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.47 | ||||||
3 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.49 | ||||||
4 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.25 | ||||||
5 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.97 | ||||||
6 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.05 | ||||||
7 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.72 | ||||||
8 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.22 | ||||||
9 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.60 | ||||||
10 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.22 | ||||||
11 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.50 | ||||||
12 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.18 | ||||||
13 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.29 | ||||||
14 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 38.74 | ||||||
15 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.53 | ||||||
16 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.87 | ||||||
17 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 40.67 | ||||||
18 | Gry Therkelsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 40.95 | ||||||
19 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 41.18 | ||||||
20 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.32 | ||||||
21 | Anna Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.82 | ||||||
22 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.27 | ||||||
23 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.99 | ||||||
24 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.58 | ||||||
25 | Viola Kusk | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.86 | ||||||
26 | Nanna Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 44.81 | ||||||
27 | Laura Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.09 | ||||||
28 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.66 | ||||||
29 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 49.62 | ||||||
30 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 59.48 | ||||||
- | Emily Hansen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Julie Frandsen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Gram Peters | 2007 | Helsinge Svømmeklub | 41.81 | ||||||
2 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 41.92 | ||||||
3 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 42.48 | ||||||
4 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 43.54 | ||||||
5 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 54.05 | ||||||
- | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:16 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.52 | ||||||
2 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 57.74 | ||||||
3 | Peter Forsberg | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:06.65 | ||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 58.65 | ||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 58.70 | ||||||
3 | Oliver Christensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 59.63 | ||||||
4 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.23 | ||||||
5 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.25 | ||||||
6 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:00.86 | ||||||
7 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.15 | ||||||
8 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.85 | ||||||
9 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.12 | ||||||
10 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.25 | ||||||
11 | Markus Lange | 2000 | Herlev Svømning | 1:02.27 | ||||||
12 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.33 | ||||||
13 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 1:08.88 | ||||||
14 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:09.01 | ||||||
15 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.31 | ||||||
16 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.69 | ||||||
- | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | crawlben | |||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.42 | ||||||
2 | Jacob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.91 | ||||||
3 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:05.95 | ||||||
4 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:08.42 | ||||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.45 | ||||||
6 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:08.47 | ||||||
7 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.48 | ||||||
8 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:09.04 | ||||||
9 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.43 | ||||||
10 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 1:11.63 | ||||||
11 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.71 | ||||||
12 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:12.82 | ||||||
13 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 1:12.95 | ||||||
14 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:13.56 | ||||||
15 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:13.90 | ||||||
16 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.10 | ||||||
17 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.53 | ||||||
18 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:24.16 | ||||||
- | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.84 | ||||||
2 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.27 | ||||||
3 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:26.17 | ||||||
4 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.91 | ||||||
5 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:00.48 | ||||||
- | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 1 hånd v 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.97 | ||||||
2 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:15.28 | ||||||
3 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:20.15 | ||||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.99 | ||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 1:03.38 | ||||||
3 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.70 | ||||||
4 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.03 | ||||||
5 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.46 | ||||||
6 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.90 | ||||||
7 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.32 | ||||||
8 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:13.30 | ||||||
9 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.49 | ||||||
10 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.73 | ||||||
11 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:17.68 | ||||||
12 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 1:19.25 | ||||||
13 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 1:30.04 | ||||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:09.44 | ||||||
2 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.90 | ||||||
3 | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.09 | ||||||
4 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.36 | ||||||
5 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:12.12 | ||||||
6 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:13.20 | ||||||
7 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.56 | ||||||
8 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.57 | ||||||
9 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.21 | ||||||
10 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:16.50 | ||||||
11 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.70 | ||||||
12 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.02 | ||||||
13 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.75 | ||||||
14 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:21.87 | ||||||
15 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.71 | ||||||
16 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:24.03 | ||||||
17 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:24.44 | ||||||
- | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.93 | ||||||
2 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:06.52 | ||||||
3 | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:06.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.67 | ||||||
2 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:28.85 | ||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:29.12 | ||||||
2 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:32.17 | ||||||
3 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 2:32.48 | ||||||
4 | Jakob Forsberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 2:46.31 | ||||||
5 | Matthæus Vàmosi | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:50.06 | ||||||
6 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 2:55.42 | ||||||
7 | Laurids Holme | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 3:04.84 | ||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas E. Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:37.80 | ||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 2:42.34 | ||||||
3 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:49.99 | ||||||
4 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:52.40 | ||||||
5 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.09 | ||||||
6 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:57.08 | ||||||
7 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:59.07 | ||||||
8 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:00.55 | ||||||
9 | Magnus Christensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:02.23 | ||||||
10 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 3:02.24 | ||||||
11 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 3:02.41 | ||||||
12 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 3:06.08 | ||||||
13 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:19.87 | ||||||
14 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:21.44 | ||||||
15 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 3:30.87 | ||||||
16 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 3:31.49 | ||||||
17 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 4:04.05 | ||||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.68 | ||||||
2 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:17.41 | ||||||
3 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:27.67 | ||||||
4 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:52.27 | ||||||
- | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | 1 hånd v 25m | |||||
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 4:17.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:27 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:37.42 | ||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:39.33 | ||||||
3 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:54.62 | ||||||
4 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 3:08.05 | ||||||
5 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 3:18.31 | ||||||
6 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:29.20 | ||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:34.10 | ||||||
2 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:46.66 | ||||||
3 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:47.93 | ||||||
4 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:49.10 | ||||||
5 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:52.49 | ||||||
6 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 2:59.78 | ||||||
7 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 3:00.04 | ||||||
8 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 3:10.69 | ||||||
9 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 3:10.72 | ||||||
10 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 3:24.94 | ||||||
11 | Karoline Christensen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 3:26.19 | ||||||
12 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 3:37.83 | ||||||
13 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:54.17 | ||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:02.83 | ||||||
2 | Emma Hansen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:02.87 | ||||||
3 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:22.37 | ||||||
4 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:29.64 | ||||||
5 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:36.65 | ||||||
6 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:52.05 | ||||||
7 | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:59.25 | ||||||
8 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:01.37 | ||||||
9 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 4:15.55 | ||||||
10 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:17.28 | ||||||
11 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 4:25.58 | ||||||
12 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 5:11.39 | ||||||
Løb 25, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Heatbegrænsning: Højst 8 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 4:32.53 | ||||||
2 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 4:44.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:27 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 58.57 | ||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 58.91 | ||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 59.73 | ||||||
3 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.72 | ||||||
4 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.89 | ||||||
5 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.36 | ||||||
6 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 1:04.24 | ||||||
7 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 1:04.54 | ||||||
8 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:05.89 | ||||||
9 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:06.22 | ||||||
10 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:13.76 | ||||||
11 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.97 | ||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.61 | ||||||
2 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:04.13 | ||||||
3 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.70 | ||||||
4 | Jacob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.91 | ||||||
5 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:07.62 | ||||||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.65 | ||||||
7 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:08.66 | ||||||
8 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:09.18 | ||||||
9 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:10.01 | ||||||
10 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:10.43 | ||||||
11 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.49 | ||||||
12 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:10.60 | ||||||
13 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.29 | ||||||
14 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:11.30 | ||||||
15 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:11.65 | ||||||
16 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.81 | ||||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:15.13 | ||||||
18 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:17.13 | ||||||
19 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:18.05 | ||||||
20 | Jesper Schiødt | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:18.14 | ||||||
21 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.70 | ||||||
22 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.49 | ||||||
23 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 1:42.57 | ||||||
- | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ej fortsat bev. 75m | |||||
- | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | DSQ | ej fortsat bev. 25m | |||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.98 | ||||||
2 | Villads Kruse | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.01 | ||||||
3 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.75 | ||||||
4 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.89 | ||||||
5 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.97 | ||||||
6 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.73 | ||||||
7 | David Thomsen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:28.54 | ||||||
8 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:31.11 | ||||||
9 | Klaes Skandov | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 1:31.57 | ||||||
10 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 1:33.74 | ||||||
11 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.55 | ||||||
12 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.45 | ||||||
13 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.71 | ||||||
14 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.55 | ||||||
15 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:40.76 | ||||||
16 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:45.22 | ||||||
17 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.60 | ||||||
- | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Julian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Bols Jeppesen | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 1:38.91 | ||||||
2 | Johan Galsøe | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:41.35 | ||||||
3 | Linus Albrektsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:55.97 | ||||||
4 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 2:02.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.44 | ||||||
2 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.19 | ||||||
3 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.79 | ||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:13.05 | ||||||
5 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.15 | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.88 | ||||||
2 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:08.18 | ||||||
3 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.35 | ||||||
4 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.50 | ||||||
5 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:10.53 | ||||||
6 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:12.72 | ||||||
7 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:14.36 | ||||||
8 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 1:16.43 | ||||||
9 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.58 | ||||||
10 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:17.82 | ||||||
11 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:19.70 | ||||||
12 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.80 | ||||||
13 | Frida Roed | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:29.35 | ||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.06 | ||||||
2 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:08.17 | ||||||
3 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.21 | ||||||
4 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:10.58 | ||||||
5 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.34 | ||||||
6 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:11.57 | ||||||
7 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | Herlev Svømning | 1:11.89 | ||||||
8 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.34 | ||||||
9 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:14.63 | ||||||
10 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.96 | ||||||
11 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.20 | ||||||
12 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.19 | ||||||
13 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.41 | ||||||
14 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.55 | ||||||
15 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.54 | ||||||
16 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.90 | ||||||
17 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.32 | ||||||
18 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.63 | ||||||
19 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:20.21 | ||||||
20 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:20.33 | ||||||
21 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:23.81 | ||||||
22 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:24.77 | ||||||
23 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 1:27.05 | ||||||
24 | Emma Antonisen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:33.10 | ||||||
25 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:34.42 | ||||||
26 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 1:41.85 | ||||||
27 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:43.24 | ||||||
- | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Svøm u/vand o/ 15m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.47 | ||||||
2 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.96 | ||||||
3 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.06 | ||||||
4 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.92 | ||||||
5 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.04 | ||||||
6 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.46 | ||||||
7 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.18 | ||||||
8 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.22 | ||||||
9 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:43.10 | ||||||
10 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:44.23 | ||||||
11 | Mathilde Pihl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.75 | ||||||
12 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.04 | ||||||
13 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:47.10 | ||||||
14 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.65 | ||||||
15 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.58 | ||||||
16 | Caroline Lego Berg | 2004 | Værløse Svømmeklub | 1:59.38 | ||||||
17 | Laura Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:00.08 | ||||||
18 | Alberte Enggard Hvolby | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:04.06 | ||||||
- | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm mave 25+75m | |||||
- | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 25m | |||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:50.39 | ||||||
2 | Laura Cheng Milsgaard | 2006 | Værløse Svømmeklub | 2:06.13 | ||||||
- | Alberte Ricken | 2007 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:13 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.12 | ||||||
2 | Frederik Nerving | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.68 | ||||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.32 | ||||||
4 | Mathias Marsengo | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 27.51 | ||||||
5 | Peter Forsberg | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 30.17 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.23 | ||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 26.75 | ||||||
3 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 26.92 | ||||||
4 | Oliver Larsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 27.77 | ||||||
5 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 27.94 | ||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 28.66 | ||||||
7 | Markus Lange | 2000 | Herlev Svømning | 28.79 | ||||||
8 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 29.67 | ||||||
9 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 30.65 | ||||||
10 | Kim Emil K. Petersen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.03 | ||||||
11 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.03 | ||||||
12 | Tino Floris | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 35.55 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 28.49 | ||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.93 | ||||||
3 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 30.24 | ||||||
4 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 30.87 | ||||||
5 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.28 | ||||||
6 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 31.54 | ||||||
7 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 31.90 | ||||||
8 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.78 | ||||||
9 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.56 | ||||||
10 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.91 | ||||||
11 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 37.75 | ||||||
12 | Linus Svensson | 2002 | SK Stimmet | 39.74 | ||||||
13 | Niels Peter Lund | 2002 | Værløse Svømmeklub | 45.10 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.36 | ||||||
2 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.44 | ||||||
3 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.79 | ||||||
4 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.92 | ||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.42 | ||||||
6 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.53 | ||||||
7 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.61 | ||||||
8 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 49.04 | ||||||
9 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.46 | ||||||
10 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 52.53 | ||||||
11 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 53.61 | ||||||
12 | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.28 | ||||||
13 | David Kristensen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.93 | ||||||
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lindblom Andersen | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 37.49 | ||||||
2 | Emil Gram Peters | 2005 | Helsinge Svømmeklub | 42.37 | ||||||
- | August Victor Klapp | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | ej samtidig berøring | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 30.61 | ||||||
2 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Svømmeklub | 31.95 | ||||||
3 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.20 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.45 | ||||||
2 | Liva Schmid | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.38 | ||||||
3 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 30.55 | ||||||
4 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 31.74 | ||||||
5 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 31.79 | ||||||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 33.18 | ||||||
7 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 33.21 | ||||||
8 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 33.80 | ||||||
9 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 34.18 | ||||||
10 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 34.64 | ||||||
11 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 34.73 | ||||||
12 | Signe Skjærbæk | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 35.52 | ||||||
13 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 35.55 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.00 | ||||||
2 | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 30.90 | ||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 32.04 | ||||||
4 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.14 | ||||||
5 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 32.19 | ||||||
6 | Anika Hedegaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.56 | ||||||
7 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 32.66 | ||||||
8 | Sarah Sirek Hansen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.72 | ||||||
9 | Mathilde Schrøder | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 35.28 | ||||||
10 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.45 | ||||||
11 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.93 | ||||||
12 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 36.86 | ||||||
13 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 39.92 | ||||||
14 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 40.49 | ||||||
15 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 40.66 | ||||||
16 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 44.15 | ||||||
17 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.25 | ||||||
18 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 45.16 | ||||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.60 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.88 | ||||||
3 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.29 | ||||||
4 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.03 | ||||||
5 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.56 | ||||||
6 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 45.83 | ||||||
7 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 47.84 | ||||||
8 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.76 | ||||||
9 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 49.45 | ||||||
10 | Luna Vorsaa Solander | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.60 | ||||||
- | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | crawlben | |||||
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 58.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:16 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Heatbegrænsning: Højst 12 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.32 | ||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:53.14 | ||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.55 | ||||||
4 | Viktor Holm | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:54.63 | ||||||
5 | Oliver Marcus Meng | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.04 | ||||||
6 | Mads Steen Petersen | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:55.11 | ||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Heatbegrænsning: Højst 12 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.34 | ||||||
2 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.37 | ||||||
3 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.40 | ||||||
4 | Jon R. Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:57.74 | ||||||
5 | Oliver Christensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 2:00.37 | ||||||
6 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.01 | ||||||
7 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:01.94 | ||||||
8 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.75 | ||||||
9 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.93 | ||||||
10 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.60 | ||||||
11 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:05.24 | ||||||
12 | Alexander Mogensen | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 2:12.10 | ||||||
13 | Robin Johansson | 2000 | SK Stimmet | 2:12.63 | ||||||
14 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 2:12.78 | ||||||
15 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:18.18 | ||||||
16 | Adrian Roed Schønning | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:18.67 | ||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Heatbegrænsning: Højst 12 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.09 | ||||||
2 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.65 | ||||||
3 | William Houen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:02.77 | ||||||
4 | Jacob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.71 | ||||||
5 | Jannick Hansen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 2:07.94 | ||||||
6 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.83 | ||||||
7 | Gustav Sidenius | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:10.70 | ||||||
8 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:11.57 | ||||||
9 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:12.65 | ||||||
10 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:13.10 | ||||||
11 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 2:14.34 | ||||||
12 | Nicklas Andersen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:15.13 | ||||||
13 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Svømmeklub | 2:15.23 | ||||||
14 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:15.60 | ||||||
15 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.14 | ||||||
16 | Mathias Persson | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:16.70 | ||||||
17 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:17.31 | ||||||
18 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:19.87 | ||||||
19 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 2:20.82 | ||||||
20 | Sebastian Ejdesgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:23.34 | ||||||
21 | Simon Blidarevic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:26.42 | ||||||
22 | Tobias Sundwall | 2001 | Værløse Svømmeklub | 2:27.43 | ||||||
23 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.79 | ||||||
24 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.26 | ||||||
25 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 2:30.42 | ||||||
26 | Christian Galsøe | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:31.21 | ||||||
27 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:36.01 | ||||||
28 | Noel Willem Pihl | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:36.78 | ||||||
- | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Victor Arendt Skytte | 2002 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Heatbegrænsning: Højst 12 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valentin Wahl | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.09 | ||||||
2 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:27.46 | ||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:35.14 | ||||||
4 | Gustav Larsen | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:38.87 | ||||||
5 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:45.34 | ||||||
6 | Oscar Frejwald Christians | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:51.74 | ||||||
7 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:54.24 | ||||||
8 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.03 | ||||||
9 | Simon Johansson | 2003 | SK Stimmet | 3:02.49 | ||||||
10 | Oscar Kroos | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.52 | ||||||
11 | Johan Madvig Kristensen | 2004 | Værløse Svømmeklub | 3:37.47 | ||||||
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Heatbegrænsning: Højst 12 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Linus Albrektsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 3:48.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:48 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Heatbegrænsning: Højst 12 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.46 | ||||||
2 | Cecilie Jørgensen | 1998 | Helsinge Svømmeklub | 2:12.17 | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Heatbegrænsning: Højst 12 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Holm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:02.32 | ||||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:06.85 | ||||||
3 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 2:07.01 | ||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.52 | ||||||
5 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:08.46 | ||||||
6 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.19 | ||||||
7 | Karla Louise Balle | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:10.60 | ||||||
8 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 2:11.15 | ||||||
9 | Laura Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.42 | ||||||
10 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.59 | ||||||
11 | Sofia Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:18.12 | ||||||
12 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 2:18.88 | ||||||
13 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 2:18.94 | ||||||
14 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 2:23.12 | ||||||
15 | Emilie Trolle Pedersen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 2:26.10 | ||||||
- | Minna Juul | 2001 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Heatbegrænsning: Højst 12 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.84 | ||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:09.30 | ||||||
3 | Mille Graasbøll | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:10.67 | ||||||
4 | Tine Petersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:14.02 | ||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:14.59 | ||||||
6 | Josephine Kruse | 2002 | Sigma Swim Allerød | 2:14.77 | ||||||
7 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.75 | ||||||
8 | Matilde Weibel | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:19.14 | ||||||
9 | Terese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:20.44 | ||||||
10 | Rebekka Giessing | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.33 | ||||||
11 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:22.46 | ||||||
12 | Ulrikke Veje | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 2:22.83 | ||||||
13 | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 2:23.03 | ||||||
14 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 2:23.25 | ||||||
15 | Sofie Findahl Andersen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:24.31 | ||||||
16 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 2:24.87 | ||||||
17 | Ida Holm Hansen | 2002 | Værløse Svømmeklub | 2:26.04 | ||||||
18 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.49 | ||||||
19 | Amalie Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:26.55 | ||||||
20 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 2:26.98 | ||||||
21 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:30.20 | ||||||
22 | Freya Nørlund Wentzel | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:31.90 | ||||||
23 | Fiona Burmester | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 2:33.12 | ||||||
24 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:34.24 | ||||||
25 | Freja Gjerløv | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:38.50 | ||||||
26 | Caroline Bach Offendal | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 2:41.22 | ||||||
27 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 2:58.84 | ||||||
- | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Heatbegrænsning: Højst 12 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Roseline Løkkegaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:30.78 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:42.60 | ||||||
3 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.68 | ||||||
4 | Emma Caroline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:51.65 | ||||||
5 | Clara Guldager Olsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:22.61 | ||||||
6 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:23.93 | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Heatbegrænsning: Højst 12 heat |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 3:45.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:48 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1917-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joachim Frimann | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:08.04 | ||||||
2 | Mark Grandahl | 1991 | Værløse Svømmeklub | 1:09.45 | ||||||
- | Mathias Marsengo | 1997 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Neddyk ved rygafslut | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:01.47 | ||||||
2 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:02.98 | ||||||
3 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:04.54 | ||||||
4 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:04.64 | ||||||
5 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:06.39 | ||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:07.03 | ||||||
7 | Sander Andkjær Doberck | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:11.25 | ||||||
8 | Asbjørn Hammershøj | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:12.22 | ||||||
9 | Emil Tönshoff | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.11 | ||||||
10 | Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | Værløse Svømmeklub | 1:15.16 | ||||||
11 | Johan Heilmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.43 | ||||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 1:04.77 | ||||||
2 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 1:05.33 | ||||||
3 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.62 | ||||||
4 | Andreas E. Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:05.82 | ||||||
5 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.13 | ||||||
6 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:09.22 | ||||||
7 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:09.55 | ||||||
8 | Rasmus Nielsen | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:10.13 | ||||||
9 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 1:10.19 | ||||||
10 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 1:10.87 | ||||||
11 | Frederik Brogaard | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:11.49 | ||||||
12 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 1:12.73 | ||||||
13 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:13.10 | ||||||
14 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.23 | ||||||
15 | Christoffer D. Petersen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:13.72 | ||||||
16 | Jonathan P. Hedager | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.52 | ||||||
17 | Pedja Kuzmanovic | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:14.83 | ||||||
18 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.36 | ||||||
19 | Frederik Clausen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.99 | ||||||
20 | David Schuldt | 2002 | SK Stimmet | 1:16.05 | ||||||
21 | Lucas Skovsbo Ota | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 1:16.66 | ||||||
22 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:17.72 | ||||||
23 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:21.36 | ||||||
24 | Oscar Lykke Fischer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.45 | ||||||
25 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 1:22.11 | ||||||
26 | Lucas Jøns | 2002 | Værløse Svømmeklub | 1:22.32 | ||||||
27 | Carl Adelsten Kirchhoff | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:23.74 | ||||||
28 | Mark Brandt | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.62 | ||||||
29 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:25.81 | ||||||
30 | Gustav Chappell | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.15 | ||||||
31 | Michal Szczesniak | 2002 | SK Stimmet | 1:43.80 | ||||||
32 | Matias Bojer | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:46.93 | ||||||
- | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mikkel Kronborg Riis | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | En hånd i vend 75m | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl Heyn Stage | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.86 | ||||||
2 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.66 | ||||||
3 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.10 | ||||||
4 | Andreas Zastrow Nygaard | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.62 | ||||||
5 | Lukas Frederiksen | 2004 | Helsinge Svømmeklub | 1:31.91 | ||||||
6 | David Thomsen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:34.68 | ||||||
7 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.56 | ||||||
8 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.75 | ||||||
9 | Sebastian Saxtoft | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.28 | ||||||
10 | Oliver Schäbethal | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:39.59 | ||||||
11 | Marcus Appel | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 1:40.85 | ||||||
12 | William Scherling de Stri | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.93 | ||||||
13 | Alexander Hillhouse | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.77 | ||||||
14 | Magnus Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:44.00 | ||||||
15 | Nicolas Mønsted-Martin | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:46.20 | ||||||
- | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Julian Holst | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | William Schützsack Duncan | 2003 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klaes Skandov | 2003 | Helsinge Svømmeklub | DSQ | En hånd i vend 75 m | |||||
- | Louie Hermansen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ryg afslut på maven | |||||
Løb 32, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louie Uldall | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:34.82 | ||||||
2 | August Victor Klapp | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:03.64 | ||||||
3 | Fabian Holst Krabbe | 2005 | Værløse Svømmeklub | 2:05.89 | ||||||
- | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Crawlben i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:22 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1917-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.63 | ||||||
2 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.93 | ||||||
3 | Simone H. Holst-Hansen | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 1:13.22 | ||||||
4 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:14.03 | ||||||
5 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:19.11 | ||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:10.14 | ||||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:11.16 | ||||||
3 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 1:14.88 | ||||||
4 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:15.02 | ||||||
5 | Clara Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:16.27 | ||||||
6 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.41 | ||||||
7 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:16.48 | ||||||
8 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 1:16.84 | ||||||
9 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 1:17.02 | ||||||
10 | Annabella B. Wammen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.16 | ||||||
11 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 1:17.24 | ||||||
12 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.32 | ||||||
13 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | Værløse Svømmeklub | 1:20.00 | ||||||
14 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.49 | ||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.90 | ||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:08.62 | ||||||
3 | Caroline Brink | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.57 | ||||||
4 | Mathilde Menele Nielsen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:12.78 | ||||||
5 | Amalie Michelsen | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.26 | ||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.73 | ||||||
7 | Natascha Laigaard | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:15.85 | ||||||
8 | Thea F. Johansen | 2003 | Herlev Svømning | 1:16.07 | ||||||
9 | Amanda Hietala | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:16.78 | ||||||
10 | Frida Uldall | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 1:19.72 | ||||||
11 | Emma Jensen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:19.97 | ||||||
12 | Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.44 | ||||||
13 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.07 | ||||||
14 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:22.14 | ||||||
15 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Hillerød Svømmeklub | 1:22.77 | ||||||
16 | Sofie Boesgaard Weeber | 2002 | Herlev Svømning | 1:23.43 | ||||||
17 | Lærke Højsted Eriksen | 2002 | Helsingør Svømmeklub | 1:23.78 | ||||||
18 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:26.39 | ||||||
19 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:26.96 | ||||||
20 | Mikala Ravn Borch | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:27.46 | ||||||
21 | Hilja Volmberg | 2003 | SK Stimmet | 1:29.92 | ||||||
22 | Annie Ottosson | 2002 | SK Stimmet | 1:32.43 | ||||||
23 | Mathilde Laustsen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:36.62 | ||||||
24 | Pernille Møller Leisted | 2002 | Helsinge Svømmeklub | 1:38.92 | ||||||
25 | Amalie Lester | 2003 | Værløse Svømmeklub | 1:39.07 | ||||||
26 | Moa Fagerström | 2003 | SK Stimmet | 1:41.85 | ||||||
- | Fie Tönshoff | 2002 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:21.39 | ||||||
2 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.05 | ||||||
3 | Sophia Bøttger | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.79 | ||||||
4 | Cathrine Østergaard Niels | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.84 | ||||||
5 | Elisabeth Roskær | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.52 | ||||||
6 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.67 | ||||||
7 | Caroline Koch | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.64 | ||||||
8 | Laura Kjørtsholtsen | 2004 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.00 | ||||||
9 | Victoria W. Stahl | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:37.96 | ||||||
10 | Luna Trojlsgaard | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:38.07 | ||||||
11 | Ida-Marie Nørgaard | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:39.42 | ||||||
12 | Emma Sander | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:41.92 | ||||||
13 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.54 | ||||||
14 | Signe Thornberg Bech | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.97 | ||||||
15 | Filippa Walløe | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.09 | ||||||
16 | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:44.01 | ||||||
17 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 1:44.06 | ||||||
18 | Elinor Markussen | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 1:46.73 | ||||||
19 | Caroline Henning | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:47.19 | ||||||
20 | Signe Astrup Taul | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:47.75 | ||||||
21 | Freja Madsen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.03 | ||||||
22 | Frederikke Kofod Schak | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.16 | ||||||
23 | Caroline Østergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:55.12 | ||||||
24 | Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:56.88 | ||||||
25 | Emma Mølholm | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 2:11.93 | ||||||
- | Andrea Nannberg | 2005 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Crawl ved start | |||||
Løb 33, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:54.57 | ||||||
2 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 2:02.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:22 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Hillerød Cup 2015 | Udskriftsdato | 08 november 2015 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 15:41 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 november 2015 |
Løb 34, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1917-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kvik 1. Mix 1 | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.51 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 24.04 | 24.04 | |||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 22.76 | 46.80 | |||||||
Josephine Holm | 1999 | 26.78 | 1:13.58 | |||||||
Hannah Nissen | 1997 | 26.93 | 1:40.51 | |||||||
1 | Kvik 1. Mix 2 | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.51 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 24.08 | 24.08 | |||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 23.71 | 47.79 | |||||||
Ida Schütt | 1996 | 26.27 | 1:14.06 | |||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 26.45 | 1:40.51 | |||||||
3 | Kvik 2. Mix 1 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:43.27 | ||||||
Jon R. Pedersen | 1998 | 25.11 | 25.11 | |||||||
Frederik Galving | 1998 | 24.62 | 49.73 | |||||||
Julie Krøyer Svendsen | 2002 | 26.90 | 1:16.63 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 26.64 | 1:43.27 | |||||||
4 | Kvik 2. Mix 2 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:45.39 | ||||||
Jonas Jørgensen | 2001 | 25.18 | 25.18 | |||||||
Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 25.23 | 50.41 | |||||||
Kajsa Gregersen | 2001 | 27.86 | 1:18.27 | |||||||
Sofie Hansen | 2002 | 27.12 | 1:45.39 | |||||||
5 | Hils 1 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:46.89 | ||||||
Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 25.11 | 25.11 | |||||||
Philip Agerskov | 1998 | 25.46 | 50.57 | |||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 27.39 | 1:17.96 | |||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 28.93 | 1:46.89 | |||||||
6 | Mix 1 Helsinge | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:47.47 | ||||||
Mads Steen Petersen | 1997 | 25.09 | 25.09 | |||||||
Lars Breum Hansen | 1997 | 24.86 | 49.95 | |||||||
Cecilie Jørgensen | 1998 | 27.88 | 1:17.83 | |||||||
Serina P. Snellman Floris | 1995 | 29.64 | 1:47.47 | |||||||
7 | Sigma Mix 1 | 2001 | Sigma Swim | 1:50.69 | ||||||
Frederik Bornemann | 2001 | 27.74 | 27.74 | |||||||
Frederik Eg Ibsen | 2002 | 26.65 | 54.39 | |||||||
Anne Føyn | 2002 | 27.76 | 1:22.15 | |||||||
Josephine Kruse | 2002 | 28.54 | 1:50.69 | |||||||
8 | Mix 2 Helsinge | 1997 | Helsinge Svømmeklub | 1:51.22 | ||||||
Alice Gantriis | 2000 | 29.13 | 29.13 | |||||||
Oliver Christensen | 1999 | 25.71 | 54.84 | |||||||
Iben Jeppesen | 2000 | 29.80 | 1:24.64 | |||||||
Matthias Spring Granhøj | 1999 | 26.58 | 1:51.22 | |||||||
9 | Sigma Mix 2 | 2001 | Sigma Swim | 1:53.20 | ||||||
Jannick Hansen | 2001 | 28.16 | 28.16 | |||||||
Mikkel Eg Ibsen | 2002 | 28.07 | 56.23 | |||||||
Julie Stampe | 2002 | 28.82 | 1:25.05 | |||||||
Mille Graasbøll | 2002 | 28.15 | 1:53.20 | |||||||
10 | Hils 2 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:53.23 | ||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 27.37 | 27.37 | |||||||
Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 27.13 | 54.50 | |||||||
Annabella B. Wammen | 2000 | 29.31 | 1:23.81 | |||||||
Anna Haugsted Pihl | 2003 | 29.42 | 1:53.23 | |||||||
11 | Sigma Mix 3 | 2001 | Sigma Swim | 1:55.59 | ||||||
Frederik Røgind | 2001 | 28.25 | 28.25 | |||||||
Mathias Holm | 2001 | 27.74 | 55.99 | |||||||
Thea Blomsterberg | 2002 | 28.91 | 1:24.90 | |||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 30.69 | 1:55.59 | |||||||
12 | Hils 3 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:57.21 | ||||||
Pedja Kuzmanovic | 2002 | 27.65 | 27.65 | |||||||
Sebastian Ejdesgaard | 2001 | 28.68 | 56.33 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 30.03 | 1:26.36 | |||||||
Natascha Laigaard | 2002 | 30.85 | 1:57.21 | |||||||
13 | Vsk Mix 1 | 1991 | Værløse Svømmeklub | 1:59.31 | ||||||
Ida Holm Hansen | 2002 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 31.95 | 1:04.00 | |||||||
Mark Grandahl | 1991 | 27.60 | 1:31.60 | |||||||
Asbjørn Hammershøj | 2000 | 27.71 | 1:59.31 | |||||||
14 | Hils 4 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:59.42 | ||||||
Simon Blidarevic | 2002 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Frederik Clausen | 2001 | 28.83 | 58.26 | |||||||
Frida Uldall | 2003 | 31.43 | 1:29.69 | |||||||
Ulrikke Veje | 2002 | 29.73 | 1:59.42 | |||||||
15 | Vsk Mix 2 | 1991 | Værløse Svømmeklub | 1:59.84 | ||||||
Sofie Nording-Grooss | 2001 | 30.95 | 30.95 | |||||||
Sille Mundt | 2002 | 31.34 | 1:02.29 | |||||||
Andreas Cheng Milsgaard | 2000 | 29.97 | 1:32.26 | |||||||
Mathias Persson | 2001 | 27.58 | 1:59.84 | |||||||
16 | Kvik 2. Mix 3 | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:01.59 | ||||||
Carl Heyn Stage | 2003 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 31.03 | 1:01.11 | |||||||
Valentin Wahl | 2003 | 29.60 | 1:30.71 | |||||||
Rebekka Giessing | 2003 | 30.88 | 2:01.59 | |||||||
17 | Hils 5 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:08.79 | ||||||
Oscar Lykke Fischer | 2002 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Christian Galsøe | 2002 | 30.63 | 1:02.31 | |||||||
Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 33.40 | 1:35.71 | |||||||
Johanne Baes Aaholst | 2004 | 33.08 | 2:08.79 | |||||||
18 | Fsk Devilmix 3 | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:09.81 | ||||||
Louise Albrechtsen | 1998 | 31.92 | 31.92 | |||||||
Kaja Aunstrup | 1998 | 28.56 | 1:00.48 | |||||||
Nicklas Andersen | 2001 | 28.58 | 1:29.06 | |||||||
Alexander Asmussen | 2004 | 40.75 | 2:09.81 | |||||||
19 | Kvik 3. Mix 1 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.60 | ||||||
Niklas Wiese Dobel | 2004 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Emma Caroline Guldberg | 2005 | 34.86 | 1:08.66 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 32.79 | 1:41.45 | |||||||
Rasmus Warberg | 2004 | 30.15 | 2:11.60 | |||||||
20 | Vsk Mix 3 | 1999 | Værløse Svømmeklub | 2:12.17 | ||||||
Johanne Brown Marloth | 2003 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Mikala Ravn Borch | 2003 | 34.70 | 1:11.13 | |||||||
Lucas Jøns | 2002 | 31.29 | 1:42.42 | |||||||
Tobias Sundwall | 2001 | 29.75 | 2:12.17 | |||||||
21 | SK Stimmet Mix 2 | 2000 | SK Stimmet | 2:14.11 | ||||||
Therese Baltzarsson | 2001 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Michal Szczesniak | 2002 | 40.06 | 1:09.63 | |||||||
Annie Ottosson | 2002 | 34.91 | 1:44.54 | |||||||
David Schuldt | 2002 | 29.57 | 2:14.11 | |||||||
22 | SK Stimmet Mix 1 | 2000 | SK Stimmet | 2:21.26 | ||||||
Klara Stigsson | 2001 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Moa Fagerström | 2003 | 40.66 | 1:10.47 | |||||||
Simon Johansson | 2003 | 36.90 | 1:47.37 | |||||||
Linus Svensson | 2002 | 33.89 | 2:21.26 | |||||||
23 | Kvik 3. Mix 2 | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:21.81 | ||||||
Victoria W. Stahl | 2005 | 36.83 | 36.83 | |||||||
Gustav Chappell | 2002 | 33.75 | 1:10.58 | |||||||
Caroline Koch | 2005 | 37.03 | 1:47.61 | |||||||
Mathias Christensen | 2004 | 34.20 | 2:21.81 | |||||||
24 | Mix 3 Helsinge | 2003 | Helsinge Svømmeklub | 2:28.45 | ||||||
Klaes Skandov | 2003 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Ida Mortensen | 2003 | 38.60 | 1:12.03 | |||||||
Asger Bols Jeppesen | 2005 | 37.40 | 1:49.43 | |||||||
Gry Therkelsen | 2004 | 39.02 | 2:28.45 | |||||||
25 | Hils 6 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 2:32.32 | ||||||
Elinor Markussen | 2004 | 43.06 | 43.06 | |||||||
Emma Sander | 2004 | 41.19 | 1:24.25 | |||||||
Gustav Larsen | 2003 | 34.61 | 1:58.86 | |||||||
Morten Lindblom Andersen | 2005 | 33.46 | 2:32.32 | |||||||
26 | Vsk Mix 4 | 1999 | Værløse Svømmeklub | 2:36.32 | ||||||
Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 38.14 | 38.14 | |||||||
Amalie Lester | 2003 | 37.85 | 1:15.99 | |||||||
Fabian Holst Krabbe | 2005 | 45.54 | 2:01.53 | |||||||
Niels Peter Lund | 2002 | 34.79 | 2:36.32 | |||||||
27 | Vsk Mix 5 | 1999 | Værløse Svømmeklub | 3:03.68 | ||||||
Laura Cheng Milsgaard | 2006 | 57.48 | 57.48 | |||||||
Esther Haudrum Larsen | 2005 | 42.56 | 1:40.04 | |||||||
Johan Madvig Kristensen | 2004 | 44.36 | 2:24.40 | |||||||
Magnus Ravn Borch | 2003 | 39.28 | 3:03.68 | |||||||
28 | Hils 7 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 3:06.99 | ||||||
Caroline Henning | 2005 | 42.78 | 42.78 | |||||||
Athena Haugsted Pihl | 2006 | 50.10 | 1:32.88 | |||||||
August Victor Klapp | 2005 | 51.07 | 2:23.95 | |||||||
Matias Bojer | 2002 | 43.04 | 3:06.99 | |||||||
- | Hils 9 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Hils 8 | 1998 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart 2. skifte | |||||
Linus Albrektsen | 2006 | 48.40 | 48.40 | |||||||
Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 1:42.55 | 2:30.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 november 2015 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:41 |