Resultat för Danone Open Ystad Grand Prix 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Danone Open |
|
Utskriftsdatum |
08 oktober 2016 |
|
|
Tävlingsort |
Ystad |
|
Utskriftstid |
13:16 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 oktober 2016 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Försök 15 år och yngre |
Sponsor: Jörnelius Media |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robin Falk |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:02.62 |
2:12.40 |
3:21.70 |
|
4:31.02 |
|
2 |
Philip Stenberg |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:02.38 |
2:12.60 |
3:24.41 |
|
4:34.02 |
|
3 |
David Falk |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:04.80 |
2:16.46 |
3:28.60 |
|
4:37.38 |
|
4 |
Anders Skousen |
2002 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
1:06.98 |
2:19.45 |
3:31.10 |
|
4:41.79 |
|
5 |
Joel Dahlgren |
2002 |
Simklubben Ran |
|
1:07.24 |
2:19.72 |
3:32.29 |
|
4:42.92 |
|
6 |
Douglas Thulin Ahlström |
2001 |
Simklubben Ran |
|
1:07.71 |
2:20.39 |
3:32.37 |
|
4:43.12 |
|
7 |
Noah Malmgren |
2004 |
S71 |
|
1:10.44 |
2:27.15 |
3:42.12 |
|
4:57.18 |
|
8 |
Gabriel Olsson |
2004 |
Trelleborg Sim |
|
1:11.16 |
2:27.69 |
3:43.17 |
|
4:57.84 |
|
9 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:08.88 |
2:25.57 |
3:43.90 |
|
4:58.52 |
|
10 |
Melker Svensson |
2002 |
Ystads Simsällskap |
|
1:11.59 |
2:33.73 |
3:55.20 |
|
5:15.52 |
|
11 |
Markus Rydgren |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:12.17 |
2:35.89 |
3:59.78 |
|
5:22.62 |
|
- |
Oliver Larsson |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 400m Frisim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Sponsor: Jörnelius Media |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mats Westergren |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
59.32 |
2:00.98 |
3:03.39 |
|
4:06.90 |
|
2 |
Johan Brännerud Garcia |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
58.83 |
2:01.99 |
3:05.34 |
|
4:07.81 |
|
3 |
Marcus Kindberg |
1993 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
59.31 |
2:02.89 |
3:06.88 |
|
4:09.25 |
|
4 |
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:00.92 |
2:04.12 |
3:06.86 |
|
4:09.57 |
Deltar ej i final |
5 |
Oliver Jacobsen |
1997 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
1:00.68 |
2:05.69 |
3:10.56 |
|
4:12.83 |
|
6 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
1:00.28 |
2:05.01 |
3:09.99 |
|
4:13.21 |
|
7 |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
57.97 |
2:01.79 |
3:07.04 |
|
4:14.12 |
|
8 |
Axel Lloyd |
1999 |
Trelleborg Sim |
|
1:02.06 |
2:09.18 |
3:15.56 |
|
4:21.66 |
|
9 |
Mikkel Møller-Jensen |
1995 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
1:03.34 |
2:11.24 |
3:19.89 |
|
4:28.85 |
|
10 |
William Lindblom |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:03.07 |
2:46.02 |
4:30.40 |
|
4:30.40 |
Deltar ej i final |
11 |
Sebastian Lundgren |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
1:00.74 |
2:08.71 |
3:19.43 |
|
4:32.30 |
|
12 |
Felix Hansson |
2000 |
Ystads Simsällskap |
|
1:03.25 |
2:12.83 |
3:23.61 |
|
4:33.78 |
|
13 |
Johan Nilsson |
1994 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:06.68 |
2:18.02 |
3:28.98 |
|
4:38.53 |
|
14 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:05.37 |
2:16.24 |
3:28.60 |
|
4:38.86 |
|
15 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
1:06.10 |
2:18.53 |
3:29.25 |
|
4:44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
08 oktober 2016 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
13:16 |
|