Tulokset Harboe Water Games 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Harboe Water Games 2015 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 16:43 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 juni 2015 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Horsens Piger 2 | 2013 | Horsens Svømmeklub | 1:58.09 | ||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 29.01 | 29.01 | |||||||
Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | 29.72 | 58.73 | |||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 29.71 | 1:28.44 | |||||||
Anette Damsgaard | 1996 | 29.65 | 1:58.09 | |||||||
2 | D Stv 1 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:00.06 | ||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Maria Dollas | 1998 | 29.96 | 58.62 | |||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 31.21 | 1:29.83 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 30.23 | 2:00.06 | |||||||
3 | Kvik Piger C1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:03.50 | ||||||
Amalie Nielsen | 2003 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Celia Puggaard | 2003 | 30.58 | 1:02.13 | |||||||
Caroline Brink | 2003 | 30.50 | 1:32.63 | |||||||
Sofie Findahl Andersen | 2003 | 30.87 | 2:03.50 | |||||||
4 | Kalundborg Piger 1 | 1995 | Kalundborg SK | 2:05.22 | ||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 29.98 | 1:00.78 | |||||||
Caroline Strandberg | 1998 | 31.76 | 1:32.54 | |||||||
Engeline Scheby Petersen | 2002 | 32.68 | 2:05.22 | |||||||
5 | Ringsted 1 Piger | 0 | Ringsted Svømme Klub | 2:05.72 | ||||||
Thea Krøll | 2000 | 31.61 | 31.61 | |||||||
Signe Nielsen | 1998 | 28.61 | 1:00.22 | |||||||
Maria Szokody | 2002 | 32.04 | 1:32.26 | |||||||
Emilie Steffensen | 1997 | 33.46 | 2:05.72 | |||||||
6 | Næstved Girlpower 1 | 0 | Næstved IF | 2:06.13 | ||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Line Aarkrogh Steen | 2001 | 32.34 | 1:03.43 | |||||||
Cecilie Elizabeth Jensen | 1998 | 29.83 | 1:33.26 | |||||||
Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 32.87 | 2:06.13 | |||||||
7 | D Stv 2 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:09.22 | ||||||
Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 32.28 | 32.28 | |||||||
Victoria Andersen | 2001 | 31.87 | 1:04.15 | |||||||
Emma Beyer | 2000 | 34.44 | 1:38.59 | |||||||
Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 30.63 | 2:09.22 | |||||||
8 | Kvik Piger C2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:13.80 | ||||||
Freya Nørlund Wentzel | 2003 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Mathilde Yde Munkebæk | 2003 | 33.33 | 1:05.95 | |||||||
Rosa Hallas Kierkegaard | 2003 | 35.38 | 1:41.33 | |||||||
Amalie Michelsen | 2003 | 32.47 | 2:13.80 | |||||||
9 | Britts Tøser 1 | 2000 | Svømmeklubben Koral | 2:13.97 | ||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 35.23 | 1:08.70 | |||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 33.06 | 1:41.76 | |||||||
Julie Martinussen | 2000 | 32.21 | 2:13.97 | |||||||
10 | Hørsholm Piger 1 | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:17.71 | ||||||
Camilla Kaavé | 2003 | 33.88 | 33.88 | |||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 34.05 | 1:07.93 | |||||||
Victoria Husted Volden | 2003 | 34.22 | 1:42.15 | |||||||
Caroline Salskov Jensen | 2005 | 35.56 | 2:17.71 | |||||||
11 | Triton Piger | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.92 | ||||||
Emma Fie Holck Sørensen | 1999 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Sofie Mosegaard | 2002 | 36.05 | 1:08.51 | |||||||
Emilie Fischer | 2001 | 34.19 | 1:42.70 | |||||||
Ida Rishøj | 2002 | 36.22 | 2:18.92 | |||||||
12 | Næstved Girlpower2 | 0 | Næstved IF | 2:20.56 | ||||||
Katrine Duus | 2003 | 34.95 | 34.95 | |||||||
Nikoline Skovly Larsen | 2003 | 33.04 | 1:07.99 | |||||||
Freja Zerbst Hansen | 2001 | 36.54 | 1:44.53 | |||||||
Caroline Bendtsen | 2002 | 36.03 | 2:20.56 | |||||||
13 | Britts Tøser 2 | 2002 | Svømmeklubben Koral | 2:22.72 | ||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Katrine Juhl Willberg | 2001 | 36.18 | 1:10.60 | |||||||
Lykke Muhlig | 1999 | 36.65 | 1:47.25 | |||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 35.47 | 2:22.72 | |||||||
14 | Kvik Piger C3 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.17 | ||||||
Alma Heyn Stage | 2004 | 33.24 | 33.24 | |||||||
Elisabeth Roskær | 2004 | 37.89 | 1:11.13 | |||||||
Mille Maxwell Berthou | 2005 | 32.93 | 1:44.06 | |||||||
Signe Thornberg Bech | 2004 | 39.11 | 2:23.17 | |||||||
15 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:26.00 | ||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 37.29 | 37.29 | |||||||
Laura Riber Memborg | 2004 | 41.79 | 1:19.08 | |||||||
Camilla Vestergaard | 2000 | 34.44 | 1:53.52 | |||||||
Maria Lorenzen | 2001 | 32.48 | 2:26.00 | |||||||
16 | Dragsholm Piger | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 2:26.39 | ||||||
Alberte Schilling | 2003 | 42.99 | 42.99 | |||||||
SIF Jørgin | 2002 | 38.22 | 1:21.21 | |||||||
Emma Olsen | 2003 | 32.87 | 1:54.08 | |||||||
Felina Noe | 2002 | 32.31 | 2:26.39 | |||||||
17 | Herlev Piger 1 | 1996 | Herlev Svømning | 2:26.51 | ||||||
Helene Jensen | 2003 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Josephine Thomsen | 2005 | 36.14 | 1:11.75 | |||||||
Clara Prehn | 2003 | 37.73 | 1:49.48 | |||||||
Emmanuella Nygaard | 2003 | 37.03 | 2:26.51 | |||||||
18 | Kalundborg Piger 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:31.37 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 33.73 | 33.73 | |||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 33.70 | 1:07.43 | |||||||
Anna Larsen | 2004 | 36.83 | 1:44.26 | |||||||
Sille Møller | 2004 | 47.11 | 2:31.37 | |||||||
19 | D Stv 3 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:33.69 | ||||||
Ida Sjøgren Kaiser | 2004 | 41.15 | 41.15 | |||||||
Elida Thornsen | 2005 | 37.36 | 1:18.51 | |||||||
Selma V Studnitz Andersen | 2005 | 36.85 | 1:55.36 | |||||||
Malene Gjermandsen | 2003 | 38.33 | 2:33.69 | |||||||
20 | Hørsholm Piger 2 | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 2:35.25 | ||||||
Josephine Lysdahl | 2004 | 37.35 | 37.35 | |||||||
Filippa Olivia Rützou | 2003 | 40.54 | 1:17.89 | |||||||
Arwen Nybo | 2004 | 41.23 | 1:59.12 | |||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 36.13 | 2:35.25 | |||||||
21 | D Stv 4 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 2:37.61 | ||||||
Maja Nykjær | 2003 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Monique Etsegenet Jensen | 2003 | 43.00 | 1:21.56 | |||||||
Mathilde Rasmussen | 2002 | 34.45 | 1:56.01 | |||||||
Signe Liebgen | 2005 | 41.60 | 2:37.61 | |||||||
22 | Ringsted 2 Piger | 0 | Ringsted Svømme Klub | 3:02.15 | ||||||
Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 39.70 | 39.70 | |||||||
Astrid Nørret Schmidt | 2002 | 46.15 | 1:25.85 | |||||||
Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 44.82 | 2:10.67 | |||||||
Malene Reynolds | 2005 | 51.48 | 3:02.15 | |||||||
23 | Hils 4 Piger | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 3:12.62 | ||||||
Emma Nissen | 2004 | 49.76 | 49.76 | |||||||
Emma Mølholm | 2005 | 52.02 | 1:41.78 | |||||||
Andrea Nannberg | 2005 | 46.59 | 2:28.37 | |||||||
Anna Olivia Kichhhoff | 2005 | 44.25 | 3:12.62 | |||||||
24 | D Stv 5 | 0 | Swim Team Vestsjælland | 3:17.75 | ||||||
Mathilde Mørk Hansen | 2004 | 48.15 | 48.15 | |||||||
Silje Mathiasen | 2006 | 54.53 | 1:42.68 | |||||||
Viola Nordstrøm | 2004 | 45.29 | 2:27.97 | |||||||
Camilla Gjermandsen | 2004 | 49.78 | 3:17.75 | |||||||
- | Herlev Piger 2 | 1996 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 28 juni 2015 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:43 |