Resultat för Gurrasimmet 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Gurrasimmet | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Gustavsberg | Utskriftstid | 14:58 | |||
Arrangör | Gustavsbergs Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 maj 2015 |
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emmelie Jansson | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.48 | 1:19.06 | |||||
2 | Lisa Johnsson | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 41.42 | 1:26.43 | |||||
3 | Hedvig Heise | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.61 | 1:32.92 | |||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Malin Berglund | 2002 | Danderyds Sim | 35.56 | 1:14.21 | |||||
2 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 36.19 | 1:14.58 | |||||
3 | Emelie Bendiksen Holmberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.60 | 1:19.53 | |||||
4 | Emma Hellsten | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.74 | 1:21.05 | |||||
5 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.75 | 1:23.61 | |||||
6 | Ebba Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.68 | 1:23.74 | |||||
7 | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.36 | 1:24.10 | |||||
8 | Emelie Karlsson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.21 | 1:25.93 | |||||
9 | Emma Bellander | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.33 | 1:25.96 | |||||
10 | Thea Perrone | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.85 | 1:26.85 | |||||
11 | Anna Olsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.74 | 1:26.97 | |||||
12 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.76 | 1:29.54 | |||||
13 | Leona Sköld | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.22 | 1:31.04 | |||||
14 | Ella Shay | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 42.77 | 1:31.35 | |||||
15 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.55 | 1:32.28 | |||||
- | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 35.39 | 1:13.80 | |||||
2 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.54 | 1:21.58 | |||||
3 | Alva Gustafsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.55 | 1:21.78 | |||||
4 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.91 | 1:23.42 | |||||
5 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 40.81 | 1:23.99 | |||||
5 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.99 | 1:23.99 | |||||
7 | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.98 | 1:24.10 | |||||
8 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.44 | 1:24.57 | |||||
9 | Ida Edvinsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.65 | 1:25.02 | |||||
10 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.75 | 1:25.36 | |||||
11 | Klara Hjalt | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.28 | 1:26.00 | |||||
12 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.20 | 1:28.49 | |||||
13 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.10 | 1:28.66 | |||||
14 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 42.50 | 1:29.43 | |||||
15 | Alexandra Kocsis | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.23 | 1:33.91 | |||||
16 | Elin Glifberg | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 45.56 | 1:35.81 | |||||
17 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.87 | 1:37.33 | |||||
- | Hera Chachalatos | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Gustavsbergs Simsällskap | Utskriftstid | 14:58 |