Resultater for Brøndby Sommer Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Brøndby Sommer Cup 2015 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:57 | |||
Arrangør | Vest Brøndby Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 juni 2015 |
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Friis Autzen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 43.60 | 1:32.73 | 2:23.31 | 3:11.01 | |||
2 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 42.39 | 1:32.16 | 2:23.45 | 3:11.09 | |||
3 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.62 | 1:32.96 | 2:25.64 | 3:12.28 | |||
4 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | Haslev Svømmeklub | 42.44 | 1:31.81 | 2:22.35 | 3:12.36 | |||
5 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim Allerød | 51.08 | 1:48.74 | 2:42.84 | 3:33.10 | |||
6 | Olivia Ølshøj | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 49.07 | 1:46.32 | 2:41.52 | 3:34.82 | |||
7 | Agnete Boelt | 2006 | Sigma Swim Allerød | 50.09 | 1:53.19 | 2:52.51 | 3:47.48 | |||
8 | Andrea Vorbeck Sømer | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 53.29 | 1:53.37 | 2:52.35 | 3:52.14 | |||
9 | Cathrine Ørneborg | 2005 | Værløse Svømmeklub | 52.74 | 1:56.29 | 3:02.14 | 4:02.59 | |||
10 | Maya Louise Heinicke | 2005 | Sigma Swim Allerød | 52.13 | 3:14.02 | 4:22.94 | ||||
- | Caroline Rask | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Højerslev Eriksen | 2004 | Vest-Brøndby | 35.41 | 1:14.50 | 1:55.16 | 2:35.34 | |||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | Værløse Svømmeklub | 39.82 | 1:23.72 | 2:08.48 | 2:51.97 | |||
3 | Karla Banke Mathisen | 2003 | Vest-Brøndby | 41.04 | 1:26.12 | 2:13.58 | 2:58.63 | |||
4 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | Værløse Svømmeklub | 42.83 | 1:29.52 | 2:16.23 | 3:03.83 | |||
5 | Lykke Gøtterup Jensen | 2004 | Vest-Brøndby | 44.28 | 1:33.35 | 2:23.92 | 3:11.83 | |||
6 | Nynne Jakobsen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 45.11 | 1:36.73 | 2:31.11 | 3:23.05 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 30.14 | 1:04.36 | 1:41.67 | 2:11.52 | |||
2 | Maya Nykjær | 2001 | Vordingborg Svømme Klub | 33.83 | 1:12.14 | 1:51.05 | 2:29.17 | |||
3 | Sasia Lundhus | 2002 | Vest-Brøndby | 36.04 | 1:14.80 | 1:54.05 | 2:32.33 | |||
4 | Isabel Abcell | 2001 | Vest-Brøndby | 33.77 | 1:13.88 | 1:54.59 | 2:34.52 | |||
5 | Sille Mundt | 2002 | Værløse Svømmeklub | 36.64 | 1:16.94 | 1:57.49 | 2:34.85 | |||
6 | Laura Mikkelsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 36.53 | 1:17.17 | 1:59.05 | 2:38.86 | |||
7 | Mia Witt | 2002 | Vest-Brøndby | 36.86 | 1:17.50 | 1:59.78 | 2:40.43 | |||
8 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.73 | 1:19.02 | 2:00.86 | 2:41.15 | |||
9 | Signe Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.54 | 1:17.21 | 1:59.77 | 2:41.75 | |||
10 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 37.61 | 1:20.22 | 2:04.62 | 2:43.36 | |||
11 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | Værløse Svømmeklub | 35.99 | 1:17.22 | 2:01.05 | 2:44.12 | |||
12 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 41.88 | 1:30.35 | 2:19.55 | 3:05.09 | |||
13 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 45.18 | 1:33.29 | 2:24.80 | 3:13.79 | |||
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kaja Aunstrup | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.14 | 1:07.22 | 1:43.69 | 2:19.74 | |||
2 | Hannah Karin Wood-Kurland | 1998 | Solrød Svømmeklub | 32.90 | 1:09.19 | 1:46.16 | 2:21.06 | |||
3 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 33.08 | 1:09.47 | 1:47.70 | 2:25.05 | |||
4 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.57 | 1:10.31 | 1:48.60 | 2:25.66 | |||
5 | Emma Walbjørn | 2000 | Værløse Svømmeklub | 33.80 | 1:11.70 | 1:51.57 | 2:29.05 | |||
6 | Sarah Krogh Scott | 2000 | Vest-Brøndby | 35.01 | 1:13.00 | 1:51.78 | 2:29.79 | |||
7 | Delphine Møller | 1999 | Vest-Brøndby | 33.80 | 1:12.35 | 1:52.21 | 2:31.68 | |||
8 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | Haslev Svømmeklub | 35.80 | 1:14.74 | 1:54.46 | 2:32.76 | |||
9 | Victoria Kappel | 2000 | Solrød Svømmeklub | 36.09 | 1:16.08 | 1:57.18 | 2:36.18 | |||
10 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.99 | 1:20.40 | 2:03.29 | 2:43.95 | |||
11 | Veronica Lauridsen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 40.21 | 1:24.96 | 2:12.05 | 2:57.39 | |||
- | Sarah Hassel Toubro | 1999 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 07 juni 2015 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:57 |