Tulokset Hela-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:03 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti ja ÅSK | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 toukokuu 2015 |
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Herpola | 2003 | 316 | 32.93 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Jami Ihalainen | 2003 | 252 | 35.51 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
2 | Vilho Heino | 2003 | 252 | 35.51 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
4 | Onni Äijälä | 2004 | 241 | 36.02 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
5 | Lassi Niemi | 2004 | 230 | 36.58 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 218 | 37.26 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Pavel Pankratov | 2004 | 215 | 37.43 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
8 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 213 | 37.52 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Eemil Kankare | 2003 | 196 | 38.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
10 | Samuel Sainio | 2005 | 182 | 39.53 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Akseli Hakala | 2003 | 154 | 41.76 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Niilo Kilpeläinen | 2004 | 144 | 42.79 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
12 | Roope Ollikainen | 2004 | 144 | 42.79 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
14 | Alexander Nyman | 2004 | 143 | 42.87 | ||||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
15 | Aapo Kinnunen | 2004 | 142 | 42.91 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Miko Veeti Valtteri Vaikkola | 2003 | 130 | 44.23 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
17 | Joonas Karttunen | 2003 | 130 | 44.26 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
18 | Kuutti Suominen | 2003 | 129 | 44.39 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
19 | Eero Leino | 2004 | 128 | 44.48 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
20 | Sakari Korri | 2005 | 127 | 44.56 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
20 | Topias Kupiainen | 2004 | 127 | 44.56 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Teemu Nurminen | 2003 | 120 | 45.35 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
23 | Eero Rautaporras | 2005 | 120 | 45.40 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
24 | Mitja Voitto Verneri Vaikkola | 2004 | 111 | 46.55 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
25 | Akseli Kotti | 2004 | 109 | 46.91 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
26 | Tatu Kunttila | 2003 | 107 | 47.11 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Dan Lampinen | 2003 | 107 | 47.23 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
28 | Niko Viitala | 2003 | 104 | 47.65 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Heikki Jaspi | 2003 | 91 | 49.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Petteri Lepola | 2003 | 81 | 51.73 | ||||||
TaTu Tampere | ||||||||||
31 | Juuso Leppänen | 2004 | 77 | 52.69 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Eemil Sipola | 2003 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
- | Kalle Haavisto | 2003 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Marcus Forsel | 2003 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Samuel Salminen | 2003 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
- | Seweryn Pastucha | 2004 | DSQ | |||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Tuomas Toppinen | 2005 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella | ||||||||||
Laji 10, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eemil Varho | 1997 | 663 | 25.72 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
2 | Miikka Ruohoniemi | 1993 | 642 | 25.99 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Ossi Airaksinen | 1996 | 520 | 27.88 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Tomas Saariketo | 1996 | 475 | 28.73 | ||||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
5 | Mohamed Ezzat | 2001 | 436 | 29.58 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 409 | 30.20 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Elias Rantakokko | 1998 | 395 | 30.55 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Juuso Lepistö | 1996 | 380 | 30.95 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Emil Hanski | 1999 | 338 | 32.18 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Aaro Märsylä | 2001 | 307 | 33.24 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 228 | 36.67 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
12 | Leevi Korpinen | 2001 | 186 | 39.26 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Jussi Arvas | 1999 | 178 | 39.84 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Niklas Konttinen | 2001 | 161 | 41.16 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
15 | Tatu Kantonen | 1984 | 159 | 41.35 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Janne Juven | 2001 | 150 | 42.13 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Santeri Kinnunen | 2002 | 148 | 42.34 | ||||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
18 | Viljami Kuosmanen | 2002 | 143 | 42.80 | ||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Ville Hirvonen | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 14 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:03 |