Resultat för Handelsbanken Aarhus Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag Finale
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 19:52 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1916-2015 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Gsc Damer 1 | 1990 | 676 | 4:01.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 2:01.90 | 2:01.90 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 1:59.31 | 4:01.21 | |||||||
Kristina Thomsen | 1991 | |||||||||
Freja Gram | 1999 | 4:01.21 | 4:01.21 | |||||||
2 | Kastrup Kvik Piger | 1999 | 636 | 4:06.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 1:01.89 | 1:01.89 | |||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 1:01.15 | 2:03.04 | |||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 1:00.63 | 3:03.67 | |||||||
Emily Brophy | 1999 | 1:02.52 | 4:06.19 | |||||||
3 | Agf Damer 1 | 1996 | 632 | 4:06.66 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:00.20 | 1:00.20 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 1:03.62 | 2:03.82 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 1:02.77 | 3:06.59 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:00.07 | 4:06.66 | |||||||
4 | Sto Damer | 1995 | 569 | 4:15.36 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Camilla Rask | 1999 | 1:03.84 | 1:03.84 | |||||||
Matilde Schrøder | 1996 | 1:03.64 | 2:07.48 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 1:04.77 | 3:12.25 | |||||||
Anna Wermuth | 1996 | 1:03.11 | 4:15.36 | |||||||
5 | Sto Damer 1 | 1995 | 559 | 4:16.98 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Mette Bruun-Petersen | 2001 | 1:02.64 | 1:02.64 | |||||||
Isabella Drest | 1999 | 1:03.32 | 2:05.96 | |||||||
SIF Floor | 2000 | 1:06.13 | 3:12.09 | |||||||
Sofia Zachariassen | 1999 | 1:04.89 | 4:16.98 | |||||||
6 | Aarhus Swim Piger 1 | 1995 | 553 | 4:17.89 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | 1:03.12 | 1:03.12 | |||||||
Ida Bøgh Hald | 2001 | 1:04.99 | 2:08.11 | |||||||
Katrine Jørgensen | 2000 | 1:05.13 | 3:13.24 | |||||||
Line Johannsen | 2001 | 1:04.65 | 4:17.89 | |||||||
7 | Gsc Damer 2 | 1990 | 549 | 4:18.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 1:02.59 | 1:02.59 | |||||||
Sarah Sannung | 1996 | 1:05.21 | 2:07.80 | |||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 1:05.27 | 3:13.07 | |||||||
Veronika Storm | 1998 | 1:05.48 | 4:18.55 | |||||||
8 | Hils Damer 1 | 1995 | 544 | 4:19.30 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 1:03.64 | 1:03.64 | |||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 1:05.56 | 2:09.20 | |||||||
Annabella B. Wammen | 2000 | 1:08.73 | 3:17.93 | |||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 1:01.37 | 4:19.30 | |||||||
9 | Agf Damer 2 | 1996 | 527 | 4:22.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:05.13 | 1:05.13 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 1:06.62 | 2:11.75 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 1:04.37 | 3:16.12 | |||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 1:05.91 | 4:22.03 | |||||||
10 | Neptun Tøser K1K2 | 1999 | 483 | 4:29.69 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
Sibel Simonsen | 2001 | 1:08.04 | 1:08.04 | |||||||
Laura Blendstrup | 1999 | 1:08.67 | 2:16.71 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 1:08.00 | 3:24.71 | |||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 1:04.98 | 4:29.69 | |||||||
11 | Sto Damer 2 | 1995 | 466 | 4:33.07 | ||||||
Swim Team Odense | ||||||||||
Silja Ösp Logadottir | 2001 | 1:06.95 | 1:06.95 | |||||||
Gry Floor | 2000 | 1:08.22 | 2:15.17 | |||||||
Christine Nielsen | 2001 | 1:11.96 | 3:27.13 | |||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 1:05.94 | 4:33.07 | |||||||
12 | Damer 1 Kolding | 1995 | 463 | 4:33.51 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Lærke Højbjerg | 1999 | 1:08.19 | 1:08.19 | |||||||
Madison Guldborg | 2001 | 1:13.72 | 2:21.91 | |||||||
Ida Kusk | 1999 | 1:04.61 | 3:26.52 | |||||||
Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 1:06.99 | 4:33.51 | |||||||
13 | Aarhus Swim Piger 2 | 1995 | 455 | 4:35.14 | ||||||
Aarhus Swim | ||||||||||
Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 1:05.88 | 1:05.88 | |||||||
Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 1:09.01 | 2:14.89 | |||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 1:13.25 | 3:28.14 | |||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 1:07.00 | 4:35.14 | |||||||
14 | Agf Damer 3 | 1996 | 451 | 4:35.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Clara Holst | 1999 | 1:06.87 | 1:06.87 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 1:10.49 | 2:17.36 | |||||||
Selma Bruun | 2001 | 1:10.44 | 3:27.80 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:08.14 | 4:35.94 | |||||||
15 | Nord Piger | 2003 | 393 | 4:48.81 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Charlotte S. Jensen | 2002 | 1:09.45 | 1:09.45 | |||||||
Cecilie Væver | 2002 | 1:14.82 | 2:24.27 | |||||||
Simone Sloth Østergaard | 2000 | 1:12.40 | 3:36.67 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 1:12.14 | 4:48.81 | |||||||
16 | Damer 2 Kolding | 1995 | 361 | 4:57.12 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Cathrine E Carstensen | 1999 | 1:12.78 | 1:12.78 | |||||||
Anni Pedersen | 1998 | 1:13.94 | 2:26.72 | |||||||
Karoline Bauer | 2002 | 1:14.36 | 3:41.08 | |||||||
Charlotte Gravgaard | 2001 | 1:16.04 | 4:57.12 | |||||||
17 | Hei Piger | 1995 | 354 | 4:59.08 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 1:01.89 | 1:01.89 | |||||||
Katja Eskesen | 2003 | 1:25.18 | 2:27.07 | |||||||
Emilie Spliid | 2000 | 1:15.52 | 3:42.59 | |||||||
Freja Hansen | 2001 | 1:16.49 | 4:59.08 | |||||||
18 | Agf Damer 4 | 1996 | 257 | 5:32.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 1:26.17 | 1:26.17 | |||||||
Lærke Hemmer-Hansen | 2004 | 2:42.60 | 4:08.77 | |||||||
Veronica Brix | 2003 | 1:24.05 | 5:32.82 | |||||||
Malou Sejr | 2005 | 5:32.82 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 19:52 |