Resultater for Handelsbanken Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-1998 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.05 | ||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.60 | ||||||
3 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 33.04 | ||||||
4 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.64 | ||||||
5 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.86 | ||||||
6 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Swim Team Neptun | 34.01 | ||||||
7 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.76 | ||||||
8 | Laura Cebula | 1997 | Viborg Svømme Klub | 34.82 | ||||||
9 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 35.34 | ||||||
10 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 35.61 | ||||||
11 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | Odder Svømmeklub | 36.21 | ||||||
12 | Ida Kristensen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.76 | ||||||
13 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 39.63 | ||||||
14 | Emma Lovring | 1998 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 40.16 | ||||||
15 | Anni Pedersen | 1998 | Kolding SK | 40.31 | ||||||
16 | Ane Emilie Nielsen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 40.61 | ||||||
17 | Merle F. V. Christensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.72 | ||||||
18 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 40.97 | ||||||
19 | Christine Skouboe | 1997 | Swim Team Neptun | 41.78 | ||||||
20 | Louise Winsley | 1998 | Kolding SK | 52.37 | ||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Odder Svømmeklub | 32.07 | ||||||
2 | Snæfridur Sol | 2000 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 32.59 | ||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 32.68 | ||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | Odder Svømmeklub | 33.01 | ||||||
5 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.09 | ||||||
6 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.33 | ||||||
7 | Ida Kusk | 1999 | Kolding SK | 33.87 | ||||||
8 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.03 | ||||||
9 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 34.22 | ||||||
10 | Katrine Jørgensen | 2000 | Lyseng IF | 34.71 | ||||||
11 | Laura Blendstrup | 1999 | Swim Team Neptun | 34.91 | ||||||
12 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.98 | ||||||
13 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 35.11 | ||||||
14 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 35.17 | ||||||
15 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 35.51 | ||||||
16 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.84 | ||||||
17 | Gry Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 36.14 | ||||||
18 | Cathrine E Carstensen | 1999 | Kolding SK | 36.24 | ||||||
19 | Yasmina Kristensen | 2000 | Lyseng IF | 36.61 | ||||||
20 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 36.62 | ||||||
21 | Fie Holzmann | 2000 | Kolding SK | 38.17 | ||||||
22 | Maria S. Johannsen | 2000 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.35 | ||||||
23 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 40.50 | ||||||
24 | Camilla Aagaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 41.34 | ||||||
- | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Bryder efter 15 m | |||||
- | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | DSQ | Neddykket v afslut | |||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Christensen | 2002 | Odder Svømmeklub | 33.94 | ||||||
2 | Ida Bøgh Hald | 2001 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 35.01 | ||||||
3 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 35.09 | ||||||
4 | Nicoline Kristiansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 35.87 | ||||||
5 | Selma Bruun | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 36.33 | ||||||
6 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | Odder Svømmeklub | 36.49 | ||||||
7 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 37.51 | ||||||
8 | Karoline Bauer | 2002 | Kolding SK | 37.71 | ||||||
9 | Sofia Ingeberg | 2002 | Odder Svømmeklub | 37.92 | ||||||
10 | Louise Sutherland | 2002 | IHF Svømning | 37.96 | ||||||
11 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 38.36 | ||||||
12 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 39.53 | ||||||
13 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.77 | ||||||
14 | Sofia Seighali Pedersen | 2002 | IHF Svømning | 40.87 | ||||||
15 | Freja Hansen | 2001 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.38 | ||||||
16 | Thea L. Bæk Vinther | 2002 | IHF Svømning | 41.94 | ||||||
17 | Sofie Knudsen | 2001 | Kolding SK | 43.03 | ||||||
18 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | Lyseng IF | 43.99 | ||||||
19 | Iben Maj Laursen | 2002 | IHF Svømning | 52.22 | ||||||
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Home |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mille Kjær Jensen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 36.61 | ||||||
2 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 36.78 | ||||||
3 | Cecilie Lauridsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 39.67 | ||||||
4 | Katrine Mols | 2003 | Lyseng IF | 40.81 | ||||||
5 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | Odder Svømmeklub | 42.46 | ||||||
6 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Swim Team Neptun | 43.19 | ||||||
7 | Katja Eskesen | 2003 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 44.54 | ||||||
8 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 45.93 | ||||||
9 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 46.07 | ||||||
10 | Emmalina Long | 2004 | Lyseng IF | 46.59 | ||||||
11 | Rebecka Sutherland | 2003 | IHF Svømning | 46.75 | ||||||
12 | Emilie Theilade | 2003 | Solbjerg IF | 48.65 | ||||||
13 | Matilde Dalgaard Lauridse | 2003 | Odder Svømmeklub | 49.01 | ||||||
14 | Emma Nonbye | 2003 | Odder Svømmeklub | 51.94 | ||||||
15 | Malou Lundkvist Bundgaard | 2004 | Odder Svømmeklub | 55.27 | ||||||
16 | Kathrine Nonbye | 2004 | Odder Svømmeklub | 57.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 10:56 |