Results for Handelsbanken Aarhus Open
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Handelsbanken Aarhus Open | Udskriftsdato | 06 juni 2015 | |||
Stævne by | Århus | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | AGF | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 juni 2015 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1916-1996 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 648 | 1:07.53 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | 641 | 1:07.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Timon Wedekind | 1996 | 573 | 1:10.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Tørring | 1995 | 562 | 1:10.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Emil Andersen | 1992 | 538 | 1:11.86 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 533 | 1:12.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Yannick Rasmussen | 1995 | 495 | 1:13.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Ditlev Balle | 1996 | 442 | 1:16.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Anders Færch Jensen | 1988 | 243 | 1:33.63 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Houlborg | 1998 | 582 | 1:10.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 496 | 1:13.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 411 | 1:18.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Vingborg | 1998 | 352 | 1:22.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Rindshøj | 1999 | 559 | 1:10.93 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 518 | 1:12.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Benjamin Mads Andresen | 2000 | 462 | 1:15.60 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Magnus Gertz | 2000 | 430 | 1:17.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 402 | 1:19.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 386 | 1:20.23 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
7 | Casper Skyt Frederiksen | 1999 | 311 | 1:26.22 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
8 | Lars Christian Primdahl | 2000 | 304 | 1:26.92 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Thorbjørn Eriksen | 2000 | 301 | 1:27.15 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 265 | 1:30.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Elias Lauritsen | 2000 | 184 | 1:42.64 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
12 | Habib Lajmi | 2000 | 91 | 2:09.66 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
- | Andreas Bui | 2000 | DSQ | Flyben v start | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
- | Oliver Høyer | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | 559 | 1:10.94 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 493 | 1:13.99 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 402 | 1:19.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 383 | 1:20.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 382 | 1:20.55 | ||||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
5 | Magnus V. Ancker | 2001 | 382 | 1:20.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Johan Nielsen | 2001 | 375 | 1:21.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Casper Krohn | 2001 | 324 | 1:25.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | William Ohrt | 2002 | 304 | 1:26.94 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 303 | 1:27.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mathias Lund Hansen | 2002 | 297 | 1:27.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Benjamin B Nielsen | 2001 | 263 | 1:31.13 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 251 | 1:32.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Carl Brøchner | 2002 | 249 | 1:32.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Daniel Gallacher | 2002 | 242 | 1:33.72 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 201 | 1:39.69 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
17 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 201 | 1:39.72 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | 196 | 1:40.58 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
19 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 193 | 1:41.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 179 | 1:43.58 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
21 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | 175 | 1:44.39 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
22 | Kristoffer Jentzsch Jørgensen | 2001 | 154 | 1:48.96 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2015 |
Sponsor: Revisor Bendt Stendahl |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 262 | 1:31.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederik Lindholm | 2004 | 206 | 1:38.96 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 190 | 1:41.62 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Valdemar Wichmann | 2003 | 161 | 1:47.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Søren Have | 2004 | 135 | 1:53.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sander Møller Jürgensen | 2004 | 131 | 1:55.00 | ||||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
7 | Alexander Jensen | 2003 | 120 | 1:58.49 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Mads V. Christensen | 2003 | 117 | 1:59.28 | ||||||
Solbjerg IF | ||||||||||
9 | Vincent Gasse | 2004 | 113 | 2:00.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Per Odrich | 2006 | 111 | 2:01.49 | ||||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
11 | Lucas Rosenborg | 2004 | 90 | 2:09.98 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | 60 | 2:29.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 06 juni 2015 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:56 |