Resultat för Ungdoms Grand Prix 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 2:24.09 | ||||||
2 | Isabelle Odén | 2002 | Föreningen Österlen Sim | 2:24.80 | ||||||
3 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 2:25.76 | ||||||
4 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:28.03 | ||||||
5 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 2:31.50 | ||||||
6 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 2:35.02 | ||||||
7 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:36.34 | ||||||
8 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 2:39.10 | ||||||
9 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 2:40.15 | ||||||
10 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:41.17 | ||||||
11 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 2:42.34 | ||||||
12 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 2:42.53 | ||||||
13 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:43.99 | ||||||
14 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:44.32 | ||||||
15 | Denise Khalidy | 2002 | Simklubben Sydsim | 2:47.23 | ||||||
16 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 2:48.60 | ||||||
17 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 2:49.09 | ||||||
18 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 2:51.12 | ||||||
19 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:52.40 | ||||||
20 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 2:54.49 | ||||||
21 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 2:54.67 | ||||||
22 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 2:55.63 | ||||||
23 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:56.73 | ||||||
24 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 2:58.27 | ||||||
24 | Linnea Nimander | 2002 | Simklubben Ran | 2:58.27 | ||||||
26 | Sofia Hansen | 2002 | Simklubben Ran | 3:04.20 | ||||||
27 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:06.11 | ||||||
28 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:08.63 | ||||||
29 | Selma Berro | 2003 | Simklubben Ran | 3:10.02 | ||||||
30 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 3:10.23 | ||||||
31 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:10.26 | ||||||
32 | Elin Edlund | 2003 | Simklubben Ran | 3:10.44 | ||||||
33 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:12.58 | ||||||
34 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 3:13.47 | ||||||
35 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 3:22.60 | ||||||
36 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 3:31.95 | ||||||
37 | Alexandra Skogberg | 2003 | Simklubben Ran | 3:42.59 | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 2:20.76 | ||||||
2 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:23.75 | ||||||
3 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 2:27.06 | ||||||
4 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 2:32.87 | ||||||
5 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 2:36.71 | ||||||
6 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 2:38.69 | ||||||
7 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 2:40.15 | ||||||
8 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:42.97 | ||||||
9 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 2:45.92 | ||||||
10 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 2:47.13 | ||||||
11 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 2:49.89 | ||||||
12 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 2:53.92 | ||||||
13 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 3:05.13 | ||||||
14 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Triton | 3:07.07 | ||||||
15 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:18.06 | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 2:20.06 | ||||||
2 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:24.37 | ||||||
3 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 2:48.17 | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 2:28.31 | ||||||
2 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:30.27 | ||||||
3 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 2:35.93 | ||||||
4 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 2:37.52 | ||||||
5 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 2:38.85 | ||||||
6 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 2:39.35 | ||||||
7 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 2:42.47 | ||||||
8 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 3:22.60 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:56 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 33.66 | 1:13.30 | |||||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.22 | 1:20.77 | |||||
3 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.77 | 1:22.28 | |||||
4 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 39.21 | 1:27.98 | |||||
5 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 41.25 | 1:32.37 | |||||
6 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.69 | 1:35.07 | |||||
7 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.36 | 1:46.45 | |||||
- | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.81 | 1:07.96 | |||||
2 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 31.69 | 1:08.81 | |||||
3 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 32.81 | 1:10.41 | |||||
4 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.16 | 1:11.80 | |||||
5 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 35.68 | 1:15.77 | |||||
6 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.94 | 1:19.56 | |||||
7 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.68 | 1:21.15 | |||||
8 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.89 | 1:23.84 | |||||
- | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 29.97 | 1:05.25 | |||||
2 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.53 | 1:12.56 | |||||
3 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 32.26 | 1:16.16 | |||||
4 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 37.13 | 1:21.89 | |||||
5 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 40.68 | 1:29.71 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mohammad Al Said | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 29.08 | 1:04.01 | |||||
2 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 31.30 | 1:08.57 | |||||
3 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 30.92 | 1:09.30 | |||||
4 | Sebastian Lundgren | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 33.65 | 1:13.04 | |||||
5 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 32.97 | 1:13.51 | |||||
6 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 33.54 | 1:13.88 | |||||
7 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.94 | 1:15.39 | |||||
8 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.90 | 1:19.29 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:56 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 39.00 | 1:22.87 | |||||
2 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 42.94 | 1:30.52 | |||||
3 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 43.18 | 1:30.79 | |||||
4 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.97 | 1:30.95 | |||||
5 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 42.77 | 1:32.61 | |||||
6 | Denise Khalidy | 2002 | Simklubben Sydsim | 44.74 | 1:35.38 | |||||
7 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 46.78 | 1:41.11 | |||||
8 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.93 | 1:41.71 | |||||
9 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.08 | 1:43.12 | |||||
10 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 50.07 | 1:46.20 | |||||
11 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.82 | 1:47.24 | |||||
12 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 50.02 | 1:47.48 | |||||
13 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 50.89 | 1:47.67 | |||||
14 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 51.60 | 1:48.13 | |||||
15 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.62 | 1:51.53 | |||||
16 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 54.39 | 1:53.92 | |||||
17 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 53.17 | 1:55.79 | |||||
18 | Hanna Johansson | 2004 | Simklubben Sydsim | 54.79 | 1:56.03 | |||||
19 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 55.89 | 1:56.69 | |||||
20 | Sofia Hansen | 2002 | Simklubben Ran | 55.11 | 1:56.92 | |||||
21 | Selma Berro | 2003 | Simklubben Ran | 56.09 | 1:59.07 | |||||
22 | Alexandra Skogberg | 2003 | Simklubben Ran | 1:05.59 | 2:18.43 | |||||
- | Elin Edlund | 2003 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 38.58 | 1:22.47 | |||||
2 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.25 | 1:23.12 | |||||
3 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.89 | 1:25.10 | |||||
4 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.11 | 1:31.81 | |||||
5 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.00 | 1:32.53 | |||||
6 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 47.64 | 1:39.66 | |||||
7 | Felicia Jartelius | 2001 | Simklubben Triton | 48.07 | 1:43.94 | |||||
8 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 51.23 | 1:48.96 | |||||
9 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 51.71 | 1:49.19 | |||||
10 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Triton | 59.33 | 2:01.76 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 36.76 | 1:17.63 | |||||
2 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.58 | 1:24.08 | |||||
3 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.65 | 1:25.29 | |||||
4 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 39.30 | 1:25.32 | |||||
5 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 41.67 | 1:29.34 | |||||
6 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 44.70 | 1:33.86 | |||||
7 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 43.82 | 1:35.22 | |||||
8 | Kajsa Persson | 2000 | Simsällskapet Iden | 48.27 | 1:40.19 | |||||
9 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 48.66 | 1:46.98 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.37 | 1:21.98 | |||||
2 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 41.16 | 1:29.52 | |||||
3 | Friderika Bursan | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.03 | 1:38.09 | |||||
4 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 46.27 | 1:39.72 | |||||
5 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:01.14 | 2:08.08 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.88 | 1:34.25 | 2:25.78 | 3:14.93 | |||
2 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.96 | 1:39.64 | 2:37.12 | 3:30.39 | |||
3 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 45.63 | 1:37.82 | 2:34.51 | 3:30.98 | |||
4 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 47.16 | 1:41.84 | 2:38.77 | 3:32.99 | |||
5 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 52.84 | 1:51.97 | 2:53.05 | 3:50.80 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.12 | 1:18.83 | 2:02.32 | 2:45.00 | |||
2 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.07 | 1:21.62 | 2:07.33 | 2:50.98 | |||
3 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 37.76 | 1:21.17 | 2:06.90 | 2:51.37 | |||
4 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 50.42 | 1:47.11 | 2:45.32 | 3:41.82 | |||
- | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.44 | 1:21.48 | 2:06.18 | 2:50.86 | |||
2 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 43.27 | 1:32.69 | 2:24.55 | 3:15.04 | |||
3 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 48.27 | 1:43.94 | 2:41.37 | 3:38.01 | |||
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 41.70 | 1:30.87 | 2:22.90 | 3:14.28 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.88 | 2:46.63 | 4:20.83 | 5:36.58 | |||
2 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:29.96 | 3:11.50 | 5:04.91 | 6:34.92 | |||
3 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:32.49 | 3:18.01 | 5:16.57 | 6:52.20 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:28.79 | 3:07.01 | 4:48.59 | 6:14.63 | |||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:38.97 | 3:13.40 | 5:04.10 | 6:34.04 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:17.50 | 2:45.91 | 4:17.42 | 5:34.59 | |||
2 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 1:31.47 | 3:14.41 | 4:59.20 | 6:22.83 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:22.18 | 2:54.46 | 4:44.26 | 6:04.82 | |||
2 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:31.56 | 3:17.13 | 5:08.87 | 6:33.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:18.52 | 2:44.06 | 4:10.71 | 5:38.01 | 21:02.48 | ||
7:04.20 | 8:29.70 | 9:55.99 | 11:20.58 | |||||||
12:45.26 | 14:09.13 | 15:32.76 | 16:56.03 | |||||||
18:19.30 | 19:42.11 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:17.88 | 3:24.42 | 6:15.52 | 9:07.80 | 20:46.73 | ||
12:03.57 | 14:59.09 | 17:52.92 | 20:46.73 | |||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
- | Alfred Persson | 2000 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 1:03.49 | 2:14.86 | 3:28.64 | 4:44.24 | 18:56.90 | ||
6:01.41 | 7:19.52 | 8:36.82 | 9:53.72 | |||||||
11:10.67 | 12:27.05 | 13:45.45 | 15:03.60 | |||||||
16:22.67 | 17:40.39 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.03 | 2:22.77 | 3:36.11 | 4:49.99 | 9:45.87 | ||
6:03.99 | 7:18.32 | 8:32.26 | ||||||||
2 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:14.45 | 2:33.96 | 3:52.94 | 5:12.24 | 10:25.72 | ||
6:31.68 | 7:50.34 | 9:09.57 | ||||||||
3 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:16.75 | 2:39.39 | 4:03.26 | 5:26.67 | 10:54.90 | ||
6:49.42 | 8:11.71 | 9:33.74 | ||||||||
4 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.23 | 2:44.80 | 4:09.94 | 5:35.50 | 11:05.32 | ||
6:59.48 | 8:23.23 | 9:47.03 | ||||||||
5 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:22.25 | 2:50.40 | 4:20.58 | 5:51.55 | 11:51.39 | ||
7:21.77 | 8:53.41 | 10:24.82 | ||||||||
6 | Lina Ostreus | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:26.11 | 2:58.00 | 4:29.68 | 6:00.74 | 12:00.53 | ||
7:31.72 | 9:04.42 | 10:35.52 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 1:20.25 | 3:27.53 | 6:20.71 | 9:13.79 | 10:38.57 | ||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 1:25.75 | 2:57.17 | 4:29.59 | 5:59.97 | 11:57.22 | ||
7:31.87 | 9:03.63 | 10:34.48 | ||||||||
3 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:21.98 | 2:54.66 | 4:29.31 | 6:05.10 | 12:24.15 | ||
7:40.85 | 9:16.09 | 10:52.04 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.29 | 2:30.68 | 3:48.52 | 5:05.41 | 10:08.48 | ||
6:22.29 | 7:38.95 | 8:54.84 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:09.01 | 2:24.64 | 3:40.66 | 4:57.40 | 9:59.77 | ||
6:14.44 | 7:30.54 | 8:46.75 | ||||||||
2 | Tilde Anderberg-Rickard | 1999 | Föreningen Österlen Sim | 1:12.66 | 2:30.60 | 3:48.46 | 5:07.32 | 10:17.75 | ||
6:26.80 | 7:44.26 | 9:01.69 | ||||||||
3 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 1:13.71 | 2:37.73 | 4:00.29 | 5:23.20 | 10:47.57 | ||
6:46.00 | 8:07.99 | 9:29.14 | ||||||||
4 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:19.61 | 2:44.80 | 4:10.75 | 5:37.01 | 11:12.99 | ||
7:02.60 | 8:27.78 | 9:52.44 | ||||||||
5 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 1:17.13 | 2:43.67 | 4:11.15 | 5:39.54 | 11:29.79 | ||
7:08.91 | 8:37.37 | 10:04.69 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 38.45 | 1:23.38 | 2:08.94 | 2:54.46 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 41.53 | 1:27.84 | 2:17.03 | 3:03.20 | |||
2 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 41.81 | 1:32.26 | 2:25.50 | 3:15.52 | |||
3 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 42.50 | 1:37.10 | 2:32.69 | 3:26.87 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 41.11 | 1:31.08 | 2:22.77 | 3:13.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:44 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 32.94 | 1:13.93 | 2:00.31 | 2:35.03 | |||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.13 | 1:16.46 | 2:05.66 | 2:39.34 | |||
3 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.95 | 1:19.69 | 2:04.61 | 2:41.84 | |||
4 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.32 | 1:20.67 | 2:09.62 | 2:46.39 | |||
5 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.29 | 1:24.51 | 2:14.41 | 2:52.65 | |||
6 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.82 | 1:24.66 | 2:20.87 | 2:59.92 | |||
7 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 41.12 | 1:27.48 | 2:22.10 | 3:00.68 | |||
8 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.17 | 1:29.10 | 2:21.57 | 3:03.02 | |||
9 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.95 | 1:25.13 | 2:22.59 | 3:03.50 | |||
10 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 44.38 | 1:35.15 | 2:34.81 | 3:17.49 | |||
11 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.77 | 1:41.12 | 2:38.17 | 3:21.26 | |||
12 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 43.66 | 1:35.64 | 2:38.72 | 3:21.87 | |||
13 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 52.79 | 1:48.22 | 2:47.60 | 3:31.37 | |||
14 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 47.96 | 1:41.56 | 2:46.37 | 3:33.06 | |||
15 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.27 | 1:44.90 | 2:43.58 | 3:34.82 | |||
16 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 49.21 | 1:44.37 | 2:52.16 | 3:39.22 | |||
- | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
- | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 31.95 | 1:10.94 | 1:52.64 | 2:26.55 | |||
2 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 33.16 | 1:56.39 | 2:30.29 | ||||
3 | Tim Brinkhagen | 2001 | Simklubben Lödde | 34.91 | 1:15.44 | 2:00.84 | 2:36.32 | |||
4 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.10 | 1:18.71 | 2:04.43 | 2:39.65 | |||
5 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 35.74 | 1:18.85 | 2:04.42 | 2:40.14 | |||
6 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.46 | 1:16.07 | 2:03.78 | 2:40.62 | |||
7 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.11 | 1:21.99 | 2:06.19 | 2:43.94 | |||
8 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.74 | 1:20.24 | 2:12.18 | 2:50.19 | |||
9 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.04 | 1:20.43 | 2:16.10 | 2:51.99 | |||
10 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.64 | 1:21.80 | 2:17.19 | 2:55.72 | |||
11 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.14 | 1:25.31 | 2:17.52 | 2:56.14 | |||
12 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 44.14 | 1:32.96 | 2:29.26 | 3:09.43 | |||
13 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 39.56 | 1:33.09 | 2:32.02 | 3:14.78 | |||
- | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 36.96 | 1:17.74 | 2:02.93 | 2:41.97 | |||
2 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 33.16 | 1:16.17 | 2:07.44 | 2:43.45 | |||
3 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.12 | 1:15.08 | 2:08.93 | 2:45.83 | |||
4 | Albert Nyhlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.86 | 1:15.21 | 2:09.76 | 2:48.88 | |||
5 | Simon Ljungbeck | 2000 | Simsällskapet Iden | 37.00 | 1:21.50 | 2:13.92 | 2:57.01 | |||
6 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 42.47 | 1:33.77 | 2:28.66 | 3:09.03 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 31.41 | 1:11.52 | 1:57.23 | 2:32.18 | |||
2 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 32.21 | 1:13.59 | 1:58.79 | 2:34.04 | |||
3 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.94 | 1:09.64 | 1:58.14 | 2:34.97 | |||
4 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.81 | 1:15.17 | 2:03.70 | 2:40.06 | |||
5 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 33.75 | 1:14.37 | 2:04.79 | 2:40.16 | |||
6 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.11 | 1:18.23 | 2:03.68 | 2:40.86 | |||
7 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 36.64 | 1:16.71 | 2:08.64 | 2:46.09 | |||
8 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.55 | 1:16.14 | 2:08.31 | 2:46.60 | |||
- | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 15:44 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.64 | 2:28.88 | 3:46.21 | 5:00.12 | |||
2 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:16.54 | 2:38.62 | 4:01.79 | 5:22.87 | |||
3 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 1:16.51 | 2:40.27 | 4:03.79 | 5:23.49 | |||
4 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 1:19.61 | 2:45.13 | 4:09.62 | 5:30.88 | |||
5 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:19.39 | 2:45.41 | 4:11.50 | 5:32.57 | |||
6 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:17.86 | 2:43.59 | 4:10.54 | 5:33.32 | |||
7 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:20.58 | 2:50.60 | 4:20.71 | 5:45.99 | |||
8 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:20.38 | 2:51.01 | 4:21.95 | 5:48.44 | |||
9 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:21.36 | 2:50.17 | 4:23.91 | 5:51.60 | |||
10 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 1:24.56 | 3:45.12 | 6:03.14 | ||||
11 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:24.54 | 2:58.16 | 4:32.34 | 6:03.35 | |||
12 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 1:29.89 | 3:07.15 | 4:46.08 | 6:21.24 | |||
13 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:32.87 | 3:15.32 | 4:57.48 | 6:35.97 | |||
14 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 1:32.70 | 3:14.66 | 4:55.36 | 6:36.42 | |||
15 | Anna Melgar | 2004 | Ystads Simsällskap | 1:34.49 | 3:16.96 | 5:03.04 | 6:44.13 | |||
15 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:35.16 | 3:18.80 | 5:03.03 | 6:44.13 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 1:14.08 | 2:35.73 | 3:59.14 | 5:21.62 | |||
2 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:18.51 | 2:44.49 | 4:11.57 | 5:33.37 | |||
3 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 2:02.27 | 4:55.22 | 5:35.09 | ||||
4 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:20.55 | 2:52.01 | 4:24.55 | 5:56.02 | |||
5 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:25.46 | 2:56.68 | 4:28.15 | 5:58.19 | |||
6 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:35.86 | 3:20.84 | 5:04.58 | 6:46.11 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.04 | 2:27.86 | 3:43.97 | 4:56.91 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:08.21 | 2:22.92 | 3:39.19 | 4:54.43 | |||
2 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 1:11.77 | 2:30.98 | 3:50.55 | 5:07.16 | |||
3 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:12.07 | 2:29.87 | 3:49.62 | 5:07.41 | |||
4 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:18.59 | 2:40.62 | 4:02.21 | 5:23.33 | |||
5 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:18.42 | 2:40.83 | 4:04.64 | 5:25.39 | |||
6 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:17.28 | 2:40.38 | 4:04.84 | 5:29.18 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:24 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 37.88 | 1:17.04 | |||||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.70 | 1:20.08 | |||||
3 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.29 | 1:21.92 | |||||
4 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.99 | 1:22.78 | |||||
5 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.09 | 1:23.09 | |||||
6 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.73 | 1:23.77 | |||||
7 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.86 | 1:24.25 | |||||
8 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.19 | 1:27.75 | |||||
9 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 44.51 | 1:30.89 | |||||
10 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 45.13 | 1:32.53 | |||||
11 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.29 | 1:32.66 | |||||
12 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 46.83 | 1:34.31 | |||||
13 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.61 | 1:37.45 | |||||
13 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.15 | 1:37.45 | |||||
15 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 48.39 | 1:38.02 | |||||
16 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 47.68 | 1:40.04 | |||||
17 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 48.31 | 1:40.46 | |||||
18 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 50.07 | 1:41.43 | |||||
19 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 51.31 | 1:45.31 | |||||
20 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 52.57 | 1:46.63 | |||||
21 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Ran | 51.19 | 1:51.31 | |||||
22 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 53.33 | 1:51.51 | |||||
23 | Ebbe Persson | 2003 | Simklubben Ran | 52.51 | 1:52.76 | |||||
- | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.50 | 1:09.89 | |||||
2 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 34.86 | 1:11.92 | |||||
3 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.12 | 1:11.95 | |||||
4 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.54 | 1:16.09 | |||||
5 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.08 | 1:18.24 | |||||
6 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.61 | 1:20.97 | |||||
7 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 39.66 | 1:21.59 | |||||
8 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.01 | 1:26.97 | |||||
9 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 45.98 | 1:31.71 | |||||
10 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.75 | 1:31.98 | |||||
11 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 45.15 | 1:33.48 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 33.32 | 1:08.82 | |||||
2 | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | 37.27 | 1:16.40 | |||||
3 | Albert Nyhlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.72 | 1:17.37 | |||||
4 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 38.94 | 1:19.55 | |||||
5 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 38.19 | 1:20.12 | |||||
6 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 40.28 | 1:22.80 | |||||
7 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 45.93 | 1:36.97 | |||||
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 31.88 | 1:06.48 | |||||
2 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 32.23 | 1:06.85 | |||||
3 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 36.72 | 1:14.44 | |||||
4 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.44 | 1:14.55 | |||||
5 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.62 | 1:16.32 | |||||
6 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 38.07 | 1:16.95 | |||||
7 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 37.39 | 1:16.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 16:24 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:04 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 37.99 | 1:19.48 | 2:04.09 | 2:45.37 | |||
2 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.28 | 1:23.16 | 2:07.57 | 2:49.65 | |||
3 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.53 | 1:27.03 | 2:15.58 | 3:00.87 | |||
4 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.37 | 1:29.89 | 2:17.78 | 3:01.20 | |||
5 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 43.82 | 1:29.37 | 2:17.44 | 3:04.04 | |||
6 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 47.06 | 2:28.53 | 3:15.59 | ||||
7 | Ellen Johansson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.63 | 1:38.41 | 2:30.83 | 3:16.86 | |||
8 | Elvira Eriksson | 2003 | Ystads Simsällskap | 48.81 | 1:40.18 | 2:33.75 | 3:24.17 | |||
9 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 49.34 | 1:42.26 | 2:35.46 | 3:26.26 | |||
10 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 49.86 | 1:43.43 | 2:40.40 | 3:31.63 | |||
11 | Nellie Korunovska Skyttma | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.49 | 1:43.69 | 2:41.22 | 3:34.38 | |||
12 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.38 | 2:42.33 | 3:51.56 | ||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 38.32 | 1:19.95 | 2:03.85 | 2:45.74 | |||
2 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 41.38 | 1:25.30 | 2:09.41 | 2:51.79 | |||
3 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 41.82 | 2:12.01 | 2:54.37 | ||||
4 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 44.97 | 1:33.93 | 2:23.09 | 3:09.65 | |||
5 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.58 | 1:33.73 | 2:24.41 | 3:11.99 | |||
6 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 58.81 | 2:00.98 | 3:04.56 | 4:03.72 | |||
- | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.39 | 1:21.43 | 2:06.31 | 2:51.08 | |||
2 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 41.13 | 1:24.57 | 2:09.65 | 2:53.61 | |||
3 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 39.16 | 1:21.94 | 2:08.36 | 2:53.89 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 35.24 | 1:14.98 | 1:57.41 | 2:38.52 | |||
2 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 38.39 | 1:19.29 | 2:03.10 | 2:45.50 | |||
3 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 40.93 | 1:25.50 | 2:11.30 | 2:56.69 | |||
4 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 43.24 | 1:29.00 | 2:16.66 | 3:03.45 | |||
5 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 43.60 | 1:30.70 | 2:20.33 | 3:08.36 | |||
6 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 48.62 | 1:38.54 | 2:30.64 | 3:19.81 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 17:04 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 29.08 | 1:00.28 | |||||
2 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.39 | 1:03.13 | |||||
3 | Elias Persson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.18 | 1:05.02 | |||||
4 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.63 | 1:06.16 | |||||
5 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 33.12 | 1:08.55 | |||||
6 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.40 | 1:09.25 | |||||
7 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.10 | 1:11.66 | |||||
8 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.71 | 1:12.15 | |||||
9 | Emil Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.71 | 1:12.18 | |||||
10 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.39 | 1:15.19 | |||||
11 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.40 | 1:15.67 | |||||
12 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 36.46 | 1:15.69 | |||||
13 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.66 | 1:16.55 | |||||
14 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.12 | 1:17.11 | |||||
15 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.00 | 1:17.92 | |||||
16 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.68 | 1:18.91 | |||||
17 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 38.48 | 1:18.99 | |||||
18 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 38.09 | 1:20.38 | |||||
19 | Ebbe Persson | 2003 | Simklubben Ran | 41.38 | 1:25.70 | |||||
19 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 41.75 | 1:25.70 | |||||
21 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 40.74 | 1:27.58 | |||||
22 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.96 | 1:27.84 | |||||
23 | Pavli Rafael | 2002 | Simklubben Ran | 43.85 | 1:28.77 | |||||
24 | Daniel Novosel | 2002 | Simklubben Ran | 46.48 | 1:37.54 | |||||
25 | Axel Björnsson | 2005 | Ystads Simsällskap | 47.10 | 1:39.72 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 29.18 | 1:01.14 | |||||
2 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 29.43 | 1:01.49 | |||||
3 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.83 | 1:02.10 | |||||
4 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 29.80 | 1:02.63 | |||||
5 | Joar Modigh | 2001 | Simklubben Hajen | 31.55 | 1:05.88 | |||||
6 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.27 | 1:06.04 | |||||
7 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.36 | 1:06.33 | |||||
8 | Arvid Scott | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.69 | 1:06.44 | |||||
9 | Karl Liljegren | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.44 | 1:07.88 | |||||
10 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 32.45 | 1:08.42 | |||||
11 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 32.90 | 1:09.99 | |||||
12 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.89 | 1:10.60 | |||||
13 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 34.10 | 1:11.11 | |||||
14 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 36.61 | 1:16.07 | |||||
15 | Sebastian Mickelsson | 2001 | Simklubben Triton | 36.22 | 1:16.40 | |||||
- | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 29.00 | 1:01.14 | |||||
2 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.34 | 1:01.58 | |||||
3 | Albert Nyhlén | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.91 | 1:03.93 | |||||
4 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 30.77 | 1:04.79 | |||||
5 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 30.44 | 1:05.56 | |||||
6 | Michael Birkeberg | 2000 | Simklubben Ran | 32.20 | 1:07.91 | |||||
7 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 33.23 | 1:11.17 | |||||
8 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 34.78 | 1:12.84 | |||||
- | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 27.03 | 57.35 | |||||
2 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 29.11 | 1:01.75 | |||||
3 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 29.87 | 1:01.89 | |||||
4 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.62 | 1:01.97 | |||||
5 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 30.13 | 1:02.06 | |||||
6 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 29.70 | 1:02.40 | |||||
7 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 29.84 | 1:02.98 | |||||
8 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 30.28 | 1:04.04 | |||||
9 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.29 | 1:04.23 | |||||
10 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.41 | 1:05.17 | |||||
11 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 31.83 | 1:06.70 | |||||
12 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 33.56 | 1:09.24 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 30 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 09:32 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 31.76 | 1:07.25 | 1:44.94 | 2:20.09 | |||
2 | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.00 | 1:10.59 | 1:50.55 | 2:26.66 | |||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.37 | 1:12.00 | 1:51.56 | 2:28.18 | |||
4 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 34.22 | 1:12.86 | 1:51.75 | 2:28.49 | |||
5 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.65 | 1:13.60 | 1:54.98 | 2:32.56 | |||
6 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 36.46 | 1:15.54 | 1:57.18 | 2:38.27 | |||
7 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 34.55 | 1:14.13 | 1:58.08 | 2:39.41 | |||
8 | Lucas Örmon | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.30 | 1:17.63 | 2:02.79 | 2:46.04 | |||
9 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.16 | 1:18.39 | 2:05.23 | 2:49.17 | |||
10 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 38.34 | 1:22.33 | 2:07.93 | 2:51.50 | |||
11 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 40.74 | 1:26.76 | 2:13.11 | 2:52.08 | |||
12 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.64 | 1:21.42 | 2:08.58 | 2:52.93 | |||
13 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.57 | 1:23.12 | 2:09.03 | 2:53.33 | |||
14 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 40.99 | 1:27.30 | 2:14.94 | 3:01.44 | |||
15 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 40.69 | 1:27.82 | 2:18.08 | 3:06.58 | |||
16 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 38.56 | 1:25.22 | 2:16.34 | 3:06.82 | |||
17 | Jesper Franzén | 2002 | Simklubben Sydsim | 41.29 | 1:28.04 | 2:18.67 | 3:07.89 | |||
18 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.65 | 1:31.45 | 2:25.12 | 3:18.91 | |||
19 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 42.29 | 1:35.57 | 2:28.29 | 3:22.40 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.92 | 1:07.07 | 1:44.32 | 2:19.19 | |||
2 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.27 | 1:06.84 | 1:45.36 | 2:20.50 | |||
3 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.75 | 1:07.23 | 1:45.42 | 2:21.14 | |||
4 | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 31.84 | 1:09.90 | 1:49.51 | 2:24.17 | |||
5 | Felix Wetterborg | 2001 | Simklubben Triton | 28.48 | 1:01.77 | 1:53.77 | 2:37.01 | |||
6 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 34.69 | 1:15.00 | 1:57.45 | 2:38.22 | |||
7 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 38.24 | 1:17.60 | 1:59.04 | 2:38.56 | |||
8 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 35.96 | 1:17.70 | 2:04.65 | 2:49.31 | |||
- | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nicolas Nolén | 2000 | Simklubben Triton | 29.98 | 1:03.61 | 1:38.82 | 2:14.49 | |||
2 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 30.77 | 1:04.99 | 1:39.81 | 2:15.12 | |||
3 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 30.88 | 1:05.85 | 1:41.30 | 2:15.85 | |||
4 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.58 | 1:05.75 | 1:42.63 | 2:17.52 | |||
5 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.04 | 1:06.01 | 1:43.02 | 2:20.12 | |||
6 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 32.66 | 1:11.45 | 1:52.91 | 2:29.91 | |||
7 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 34.93 | 1:14.63 | 1:55.20 | 2:34.97 | |||
8 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 34.53 | 1:14.27 | 1:56.73 | 2:36.49 | |||
9 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 36.07 | 1:17.70 | 2:01.89 | 2:45.20 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Cebastian Christensen | 1998 | Simklubben Triton | 29.32 | 1:00.29 | 1:32.71 | 2:04.09 | |||
2 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 29.17 | 1:00.37 | 1:33.28 | 2:05.84 | |||
3 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.90 | 59.58 | 1:33.20 | 2:06.85 | |||
4 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 28.32 | 1:01.27 | 1:36.44 | 2:11.24 | |||
5 | Anton Andersson Arvidsson | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.07 | 1:04.44 | 1:40.16 | 2:13.87 | |||
6 | Lucas Hansen | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.75 | 1:04.32 | 1:40.53 | 2:16.57 | |||
7 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 30.41 | 1:05.37 | 1:42.11 | 2:17.10 | |||
8 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 30.52 | 1:05.43 | 1:42.23 | 2:17.34 | |||
9 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 31.20 | 1:05.29 | 1:41.46 | 2:17.52 | |||
10 | Marcus Henriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 30.76 | 1:05.58 | 1:42.87 | 2:18.84 | |||
11 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 32.38 | 1:08.36 | 1:47.22 | 2:24.37 | |||
12 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.36 | 1:06.31 | 1:45.29 | 2:25.03 | |||
13 | Erik Stoltz | 1998 | Ystads Simsällskap | 33.79 | 1:12.93 | 1:53.33 | 2:31.59 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 09:32 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 1:12.76 | 1:12.76 | |||||
2 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 1:14.19 | 1:14.19 | |||||
3 | Lucie Ghanem | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.76 | 1:19.52 | |||||
4 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 35.58 | 1:23.40 | |||||
5 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 40.29 | 1:29.62 | |||||
6 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 40.01 | 1:29.86 | |||||
7 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 41.24 | 1:33.16 | |||||
8 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.21 | 1:40.04 | |||||
9 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 44.71 | 1:44.12 | |||||
10 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.17 | 1:48.71 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.46 | 1:18.09 | |||||
2 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 37.09 | 1:19.25 | |||||
3 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 1:20.74 | 1:20.74 | |||||
4 | Elin Sjö | 2001 | Simsällskapet Iden | 36.71 | 1:23.18 | |||||
5 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 38.97 | 1:23.60 | |||||
6 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 39.01 | 1:28.22 | |||||
7 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 41.00 | 1:30.49 | |||||
8 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 41.94 | 1:31.69 | |||||
9 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.83 | 1:34.59 | |||||
- | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 1:12.75 | 1:12.75 | |||||
2 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 37.00 | 1:23.55 | |||||
3 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 38.87 | 1:34.35 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:08.47 | ||||||
2 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 1:10.51 | ||||||
3 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 1:18.94 | 1:18.94 | |||||
4 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 38.20 | 1:22.42 | |||||
5 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:23.48 | 1:23.48 | |||||
6 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.19 | 1:26.14 | |||||
7 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 41.98 | 1:40.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 43.55 | 1:31.82 | |||||
2 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.42 | 1:32.30 | |||||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Ystads Simsällskap | 44.03 | 1:32.34 | |||||
4 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.74 | 1:33.97 | |||||
5 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 43.74 | 1:34.65 | |||||
6 | David Falk | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.29 | 1:40.49 | |||||
7 | Joel Dahlgren | 2002 | Simklubben Ran | 48.63 | 1:42.04 | |||||
8 | Alexander Acevski | 2002 | Simklubben Ran | 48.76 | 1:42.97 | |||||
9 | Alfred Rosberg | 2003 | Sjöbo Simsällskap | 48.75 | 1:45.28 | |||||
10 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 50.09 | 1:45.35 | |||||
11 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.32 | 1:45.53 | |||||
12 | Gustav Conradsen | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 51.10 | 1:46.71 | |||||
13 | Cesar Lindberg | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.73 | 1:48.82 | |||||
14 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 52.61 | 1:51.79 | |||||
15 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 55.01 | 1:57.24 | |||||
- | Carl Gerstenfeld | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joaquin Diaz | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.61 | 1:15.16 | |||||
2 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.69 | 1:16.14 | |||||
3 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.92 | 1:19.66 | |||||
4 | Carl Uddgren | 2001 | SK Stimmet | 38.39 | 1:20.69 | |||||
5 | Robin Falk | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.24 | 1:23.99 | |||||
6 | Simon Ghidini | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.66 | 1:27.26 | |||||
7 | Emil Jespersen | 2001 | Ystads Simsällskap | 40.82 | 1:28.07 | |||||
8 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.84 | 1:33.40 | |||||
9 | Joakim Granath | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 47.79 | 1:44.91 | |||||
10 | Björn Wallenius | 2001 | Simklubben Ran | 48.58 | 1:46.68 | |||||
11 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 51.27 | 1:47.89 | |||||
- | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 37.19 | 1:19.57 | |||||
2 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 38.44 | 1:25.00 | |||||
3 | Filip Kutlesovski | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.58 | 1:27.58 | |||||
4 | Oscar Palmqvist | 2000 | Simklubben Triton | 40.68 | 1:28.44 | |||||
5 | Erik af Klinteberg | 2000 | Simklubben Triton | 41.86 | 1:29.41 | |||||
6 | Martin Stoltz | 2000 | Ystads Simsällskap | 42.50 | 1:30.31 | |||||
7 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 45.56 | 1:37.81 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cebastian Christensen | 1998 | Simklubben Triton | 36.40 | 1:15.76 | |||||
2 | Anders Forslund | 1997 | Ystads Simsällskap | 37.36 | 1:19.97 | |||||
3 | Simon Tufvesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 36.85 | 1:22.69 | |||||
4 | Collin Gingsjö | 1999 | Ystads Simsällskap | 40.98 | 1:28.72 | |||||
5 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 41.54 | 1:30.03 | |||||
6 | Tim Hagerström | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.66 | 1:31.99 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.82 | 1:23.81 | 2:11.37 | 2:58.18 | |||
2 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 43.11 | 1:33.71 | 2:28.06 | 3:19.56 | |||
3 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 46.42 | 1:39.03 | 2:33.05 | 3:25.44 | |||
4 | Irma Nilsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 49.36 | 1:43.96 | 2:42.12 | 3:36.43 | |||
5 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 48.68 | 1:44.26 | 2:41.32 | 3:37.29 | |||
6 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 45.26 | 1:39.37 | 2:39.17 | 3:38.53 | |||
7 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 51.39 | 1:49.17 | 2:48.76 | 3:46.84 | |||
8 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 51.42 | 1:50.92 | 2:51.20 | 3:49.38 | |||
9 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 52.59 | 1:52.70 | 2:54.72 | 3:58.45 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 42.44 | 1:30.60 | 2:21.28 | 3:09.92 | |||
2 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.59 | 1:30.68 | 2:21.38 | 3:10.38 | |||
3 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.67 | 1:34.97 | 2:26.75 | 3:18.25 | |||
4 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 47.75 | 1:40.92 | 2:39.43 | 3:37.08 | |||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 41.06 | 1:27.67 | 2:17.99 | 3:07.04 | |||
2 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 42.12 | 1:30.33 | 2:20.80 | 3:09.66 | |||
3 | Olga Schubert | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 40.58 | 1:27.97 | 2:20.02 | 3:11.13 | |||
4 | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 45.22 | 1:38.65 | 2:33.14 | 3:25.46 | |||
- | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alicia Norberg Randowo | 1999 | Ystads Simsällskap | 38.94 | 1:22.35 | 2:09.55 | 2:56.53 | |||
2 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 48.11 | 1:42.32 | 2:37.62 | 3:33.17 | |||
3 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 49.63 | 1:45.40 | 2:42.69 | 3:36.97 | |||
4 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 47.14 | 1:44.28 | 2:40.95 | 3:38.05 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:14.49 | 2:41.26 | 4:19.55 | 5:36.02 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:11.99 | 2:36.08 | 4:04.18 | 5:17.80 | |||
2 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:23.43 | 3:01.87 | 4:53.22 | 6:15.28 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:14.20 | 2:49.45 | 4:32.92 | 5:46.20 | |||
2 | Leonardo Nilsson | 2000 | Simklubben Ran | 1:27.45 | 3:09.41 | 5:09.50 | 6:30.51 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:20.07 | 2:49.23 | 4:31.50 | 5:44.47 | |||
2 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:26.94 | 2:57.30 | 4:47.65 | 6:10.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:24 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.90 | 2:23.61 | 3:37.89 | 4:53.46 | 18:51.08 | ||
6:08.61 | 7:23.88 | 8:39.91 | 9:55.89 | |||||||
11:12.44 | 12:28.44 | 13:45.25 | 15:01.34 | |||||||
16:18.31 | 17:35.43 | |||||||||
2 | Sara Melgar | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:15.69 | 2:36.08 | 3:57.56 | 5:18.17 | 20:17.38 | ||
6:39.63 | 8:01.35 | 9:23.42 | 10:45.63 | |||||||
12:08.25 | 13:30.72 | 14:52.42 | 16:13.93 | |||||||
17:35.92 | 18:57.23 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:23.35 | 2:57.45 | 4:32.71 | 6:09.46 | 24:04.22 | ||
7:46.58 | 9:23.66 | 10:59.95 | 12:37.77 | |||||||
14:16.32 | 15:54.74 | 17:33.58 | 19:11.45 | |||||||
20:50.15 | 22:27.33 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 1:07.80 | 2:23.75 | 3:41.18 | 4:59.16 | 19:31.23 | ||
6:17.06 | 7:34.74 | 8:52.20 | 10:07.42 | |||||||
11:32.51 | 12:52.34 | 14:53.15 | 17:34.07 | |||||||
2 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:14.24 | 2:34.47 | 3:55.64 | 5:17.18 | 20:18.46 | ||
6:38.98 | 8:00.78 | 9:22.96 | 10:45.32 | |||||||
12:07.75 | 13:30.47 | 14:52.17 | 16:14.75 | |||||||
17:36.95 | 18:58.74 | |||||||||
3 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 1:19.16 | 2:44.30 | 4:10.17 | 5:36.26 | 21:16.26 | ||
7:02.85 | 8:28.49 | 9:54.19 | 11:21.11 | |||||||
12:46.33 | 14:11.94 | 15:37.60 | 17:02.86 | |||||||
18:28.34 | 19:54.49 | |||||||||
4 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:19.42 | 2:45.70 | 4:12.25 | 5:39.21 | 21:34.69 | ||
7:06.26 | 8:34.66 | 10:02.50 | 11:30.50 | |||||||
12:58.51 | 14:26.31 | 15:53.76 | 17:20.61 | |||||||
18:47.18 | 20:12.97 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:24 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 11:25 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 20, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:25.38 | 2:58.91 | 12:16.16 | ||||
Gren 20, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:09.80 | 2:25.59 | 10:05.57 | ||||
2 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 1:20.22 | 2:47.45 | 11:24.66 | ||||
Gren 20, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 1:02.43 | 2:12.52 | 9:25.45 | ||||
2 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:09.85 | 2:29.10 | 10:40.25 | ||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 11:25 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:02 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 33.93 | 1:12.95 | 1:53.39 | 2:34.71 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 33.20 | 1:11.10 | 1:51.54 | 2:34.11 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 32.24 | 1:11.76 | 1:53.53 | 2:37.71 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 15:02 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.77 | 1:16.46 | 2:01.94 | 2:38.26 | |||
2 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 34.99 | 1:14.59 | 2:02.71 | 2:39.77 | |||
3 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.12 | 1:18.05 | 2:06.77 | 2:42.03 | |||
4 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 37.68 | 1:20.29 | 2:10.84 | 2:47.91 | |||
5 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 38.09 | 1:24.68 | 2:14.46 | 2:52.70 | |||
6 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 40.69 | 1:25.53 | 2:19.02 | 3:00.07 | |||
7 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 39.70 | 1:28.24 | 2:20.20 | 3:00.19 | |||
8 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 38.90 | 1:26.20 | 2:22.25 | 3:03.12 | |||
9 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 41.43 | 1:32.02 | 2:21.51 | 3:04.60 | |||
10 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.11 | 1:26.57 | 2:23.41 | 3:06.02 | |||
11 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 37.94 | 1:26.13 | 2:24.23 | 3:06.73 | |||
12 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.91 | 1:28.73 | 2:26.65 | 3:07.32 | |||
13 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 44.64 | 1:34.84 | 2:29.36 | 3:09.40 | |||
14 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.94 | 1:33.46 | 2:32.13 | 3:14.58 | |||
15 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 44.92 | 1:36.60 | 2:33.92 | 3:16.63 | |||
16 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.60 | 1:34.59 | 2:32.73 | 3:18.71 | |||
17 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.89 | 1:38.56 | 2:37.25 | 3:26.00 | |||
18 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 46.07 | 1:40.07 | 2:45.28 | 3:28.48 | |||
19 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.70 | 1:36.93 | 2:47.31 | 3:32.87 | |||
20 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 49.86 | 1:47.06 | 2:52.59 | 3:40.20 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.12 | 1:18.23 | 2:06.01 | 2:44.99 | |||
2 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.35 | 1:20.25 | 2:08.56 | 2:45.26 | |||
3 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 36.21 | 1:28.39 | 2:13.39 | 2:51.75 | |||
4 | Ulrika von Buxhoeveden | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.80 | 1:19.90 | 2:15.15 | 2:52.34 | |||
5 | Sofia Stålnacke | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 35.84 | 1:24.50 | 2:14.43 | 2:53.97 | |||
6 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 39.24 | 1:26.59 | 2:16.30 | 2:56.20 | |||
7 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 38.92 | 1:23.49 | 2:17.99 | 2:59.86 | |||
8 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 38.12 | 1:25.74 | 2:21.20 | 2:59.90 | |||
9 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 39.29 | 1:23.75 | 2:20.80 | 3:02.03 | |||
10 | My Palm | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 40.75 | 1:28.90 | 2:22.92 | 3:02.04 | |||
11 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 40.23 | 1:26.54 | 2:23.04 | 3:02.82 | |||
12 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 42.37 | 1:29.28 | 2:26.27 | 3:06.74 | |||
13 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 41.11 | 1:28.22 | 2:25.05 | 3:07.55 | |||
14 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.53 | 1:32.89 | 2:26.57 | 3:08.18 | |||
15 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.45 | 1:33.48 | 2:31.81 | 3:13.33 | |||
16 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Triton | 43.15 | 1:33.65 | 2:35.60 | 3:24.89 | |||
17 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 53.24 | 1:47.56 | 2:48.53 | 3:33.42 | |||
- | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 33.16 | 1:15.35 | 1:59.76 | 2:36.72 | |||
2 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.74 | 1:21.32 | 2:11.16 | 2:50.17 | |||
3 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 38.89 | 1:28.41 | 2:17.30 | 2:54.83 | |||
4 | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 43.90 | 1:35.53 | 2:30.91 | 3:16.65 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.67 | 1:13.72 | 2:01.21 | 2:38.11 | |||
2 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 34.52 | 1:19.94 | 2:08.91 | 2:47.03 | |||
3 | Matilda Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.93 | 1:19.87 | 2:12.58 | 2:49.34 | |||
4 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 37.76 | 1:21.63 | 2:13.23 | 2:51.37 | |||
5 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 39.74 | 1:28.94 | 2:22.88 | 3:02.27 | |||
6 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 40.80 | 1:30.96 | 2:24.46 | 3:04.95 | |||
7 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 43.08 | 1:34.21 | 2:25.32 | 3:08.93 | |||
8 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 52.26 | 1:52.47 | 3:00.37 | 3:49.52 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:07.70 | 2:23.76 | 3:40.63 | 4:53.78 | |||
2 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:09.92 | 2:27.61 | 3:46.22 | 5:00.87 | |||
3 | Anton Jansson | 2002 | Ystads Simsällskap | 1:12.74 | 2:33.50 | 3:54.96 | 5:12.84 | |||
4 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.12 | 3:20.58 | 5:22.10 | ||||
5 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 2:14.98 | 5:25.69 | 5:25.69 | ||||
6 | Fredrik Nilsson | 2002 | Simklubben Triton | 1:14.87 | 2:39.40 | 4:05.52 | 5:28.06 | |||
7 | Mohamad Hariri | 2002 | Simklubben Ran | 1:32.20 | 3:14.63 | 4:59.73 | 5:51.57 | |||
8 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:23.69 | 2:54.04 | 4:26.11 | 5:56.78 | |||
9 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:21.10 | 2:55.25 | 5:18.52 | 6:04.66 | |||
10 | David Elfvin | 2002 | Simklubben Ran | 1:31.80 | 3:18.32 | 5:08.48 | 6:53.42 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Max Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 1:04.98 | 2:16.85 | 3:29.34 | 4:40.51 | |||
2 | Philip Stenberg | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.92 | 2:19.73 | 3:34.62 | 4:46.66 | |||
3 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.49 | 2:22.76 | 3:39.87 | 4:55.34 | |||
4 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:09.07 | 2:25.01 | 3:41.77 | 4:57.79 | |||
5 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 1:19.35 | 2:51.73 | 5:11.96 | 5:11.96 | |||
6 | Gustaf Palmqvist | 2001 | Simklubben Triton | 1:00.62 | 2:30.48 | 3:55.54 | 5:15.11 | |||
7 | Douglas Thulin Ahlström | 2001 | Simklubben Ran | 1:20.26 | 2:46.93 | 4:13.81 | 5:38.67 | |||
8 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 1:15.50 | 2:37.75 | 4:01.74 | 5:56.70 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Felix Hansson | 2000 | Ystads Simsällskap | 1:06.10 | 2:18.69 | 3:32.86 | 4:44.94 | |||
2 | Albert Gudermanis | 2000 | Simklubben Ran | 1:21.36 | 2:51.90 | 4:24.01 | 5:52.01 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Cebastian Christensen | 1998 | Simklubben Triton | 1:03.05 | 2:10.71 | 3:18.76 | 4:23.36 | |||
2 | Daniel Olsson-Shirazi | 1997 | Simklubben Ran | 1:03.76 | 2:13.59 | 3:24.84 | 4:37.07 | |||
3 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.40 | 2:13.97 | 3:26.40 | 4:37.57 | |||
4 | Philip Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:07.61 | 2:24.56 | 3:42.70 | 4:52.36 | |||
5 | Artin Shahsavar | 1999 | Simklubben Ran | 56.95 | 2:24.59 | 4:24.17 | 5:00.30 | |||
6 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 1:11.26 | 2:29.87 | 3:50.91 | 5:08.18 | |||
7 | Richard Berg | 1998 | Simklubben Ran | 1:16.70 | 2:48.72 | 4:25.06 | 5:55.73 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 16:23 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Minna Larsson | 2002 | Sjöbo Simsällskap | 36.32 | 1:14.38 | |||||
2 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.22 | 1:17.31 | |||||
3 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 37.57 | 1:17.61 | |||||
4 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 38.79 | 1:19.72 | |||||
5 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 40.06 | 1:23.19 | |||||
6 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.58 | 1:24.59 | |||||
7 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 41.51 | 1:25.43 | |||||
8 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 41.92 | 1:26.30 | |||||
9 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 42.20 | 1:26.71 | |||||
10 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 42.54 | 1:29.15 | |||||
11 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.01 | 1:30.73 | |||||
12 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.37 | 1:30.83 | |||||
13 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.88 | 1:31.05 | |||||
14 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 44.07 | 1:32.51 | |||||
15 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.14 | 1:35.54 | |||||
16 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 47.76 | 1:36.53 | |||||
17 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 48.28 | 1:38.31 | |||||
18 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.31 | 1:38.79 | |||||
19 | Frida Jansson | 2006 | Ystads Simsällskap | 47.41 | 1:39.04 | |||||
20 | Jennie Christiansen | 2004 | Simklubben Sydsim | 49.03 | 1:40.97 | |||||
21 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 48.06 | 1:41.72 | |||||
22 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 50.23 | 1:42.22 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.51 | 1:14.92 | |||||
2 | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | 35.93 | 1:15.44 | |||||
3 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.92 | 1:16.49 | |||||
4 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.05 | 1:16.72 | |||||
5 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 37.79 | 1:16.77 | |||||
6 | Isabella Revstedt | 2001 | Simklubben Ran | 38.96 | 1:18.71 | |||||
7 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 38.94 | 1:21.27 | |||||
8 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 42.20 | 1:23.64 | |||||
9 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 43.61 | 1:27.66 | |||||
10 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 42.15 | 1:28.01 | |||||
11 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.13 | 1:31.48 | |||||
12 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 44.20 | 1:31.87 | |||||
13 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 44.35 | 1:33.36 | |||||
14 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Triton | 45.84 | 1:35.66 | |||||
15 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 54.05 | 1:50.42 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.67 | 1:15.94 | |||||
2 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 36.84 | 1:16.07 | |||||
3 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 38.57 | 1:19.68 | |||||
4 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 39.36 | 1:20.67 | |||||
5 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 41.08 | 1:25.34 | |||||
6 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 40.93 | 1:25.81 | |||||
7 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 43.52 | 1:32.57 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.90 | 1:12.12 | |||||
2 | Johanna Söderberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.82 | 1:12.69 | |||||
3 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 36.95 | 1:16.29 | |||||
4 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 37.40 | 1:18.70 | |||||
5 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 38.84 | 1:20.84 | |||||
6 | Nathalie Lindh | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.01 | 1:25.40 | |||||
7 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 40.87 | 1:25.50 | |||||
8 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 41.78 | 1:26.69 | |||||
9 | Ellen Åkesson | 1999 | Ystads Simsällskap | 44.83 | 1:33.56 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 16:23 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johannes Strömberg | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.48 | 1:17.13 | 1:58.71 | 2:37.48 | |||
2 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 38.72 | 1:18.90 | 2:01.03 | 2:42.00 | |||
3 | Bo Beckman | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.90 | 1:23.97 | 2:07.79 | 2:50.04 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.85 | 1:15.15 | 1:55.03 | 2:34.46 | |||
2 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.07 | 1:12.28 | 1:58.51 | 2:39.87 | |||
3 | Jens Christiansen | 2001 | Simklubben Sydsim | 43.25 | 1:31.74 | 2:19.91 | 3:04.69 | |||
- | Jakob Börjesson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Andreas Aminoff | 2000 | Simklubben Hajen | 34.50 | 1:11.97 | 1:51.91 | 2:30.99 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Christiansson | 1999 | Ystads Simsällskap | 32.39 | 1:09.87 | 1:49.44 | 2:27.78 | |||
2 | Marcus Karlin-Reteike | 1999 | Simklubben Ran | 36.49 | 1:16.15 | 1:57.47 | 2:36.75 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms Grand Prix 3 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Malmö | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Simklubben Ran | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 30 maj 2015 |
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 30.99 | 1:05.22 | |||||
2 | Josephine Mikkelsen | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.61 | 1:06.27 | |||||
3 | Johanna Ingner | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.27 | 1:07.13 | |||||
4 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 32.39 | 1:07.20 | |||||
5 | Johanna Andersson | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.94 | 1:08.68 | |||||
6 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 33.45 | 1:09.74 | |||||
7 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 33.83 | 1:10.72 | |||||
8 | Amanda Lindahl Andersson | 2002 | Eslövs Simsällskap | 34.95 | 1:12.04 | |||||
9 | Bachira El-Laham | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.09 | 1:13.13 | |||||
10 | Ida Björkdahl | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.65 | 1:13.52 | |||||
11 | Hanna Björnsdotter | 2002 | Ystads Simsällskap | 35.47 | 1:14.18 | |||||
12 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.18 | 1:14.69 | |||||
13 | Maja Åkesson | 2002 | Ystads Simsällskap | 36.05 | 1:15.67 | |||||
14 | Matilda Liljekvist | 2004 | Ystads Simsällskap | 36.02 | 1:15.94 | |||||
15 | Embla Luani | 2002 | Simklubben Ran | 37.56 | 1:17.33 | |||||
16 | Ronja Gingsjö | 2002 | Ystads Simsällskap | 37.16 | 1:18.16 | |||||
17 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.57 | 1:18.27 | |||||
18 | Olga Kertzscher Erlandsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 38.01 | 1:19.33 | |||||
19 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 37.75 | 1:20.09 | |||||
20 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 38.96 | 1:20.57 | |||||
21 | Erika Sjögren | 2002 | Simklubben Ran | 39.10 | 1:22.23 | |||||
22 | Elin Svensson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 39.33 | 1:23.00 | |||||
23 | Mathilda Kamper-Johnsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.28 | 1:26.24 | |||||
24 | Cornelia Hökmark | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.79 | 1:27.22 | |||||
25 | Liv Martinsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 44.86 | 1:32.60 | |||||
26 | Marina Jönsson | 2004 | Ystads Simsällskap | 46.13 | 1:34.88 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicola Lindell | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.42 | 1:02.63 | |||||
2 | Emmy Johnsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 30.52 | 1:03.62 | |||||
3 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.29 | 1:04.55 | |||||
4 | Moa Törneman | 2001 | Simsällskapet Iden | 32.42 | 1:08.53 | |||||
5 | Hedda Nilsson | 2001 | Sjöbo Simsällskap | 33.11 | 1:09.10 | |||||
6 | Felicity Fridh | 2001 | Simklubben Triton | 33.61 | 1:10.57 | |||||
7 | Kristina Kulcsar | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.27 | 1:11.58 | |||||
8 | Mathilda Herlin | 2001 | Simklubben Ran | 34.45 | 1:11.79 | |||||
9 | Isabella Frykholm | 2001 | Simklubben Ran | 35.95 | 1:12.97 | |||||
10 | Tilde Larsson | 2001 | Ystads Simsällskap | 35.00 | 1:13.14 | |||||
11 | Karin Björkman | 2001 | Simklubben Triton | 34.90 | 1:13.23 | |||||
12 | Amalia Degler | 2001 | Simklubben Triton | 34.10 | 1:13.33 | |||||
13 | Ebba Löfgren | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.90 | 1:13.79 | |||||
14 | Kajsa Berglind | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.48 | 1:14.15 | |||||
15 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 35.68 | 1:14.77 | |||||
16 | Alice Kron Larsson | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.59 | 1:18.32 | |||||
17 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 37.26 | 1:19.16 | |||||
18 | Sonja Persson | 2001 | Ystads Simsällskap | 37.61 | 1:19.44 | |||||
19 | Frida Johansson | 2001 | Ystads Simsällskap | 38.44 | 1:21.88 | |||||
20 | Felicia Kennbäck | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.47 | 1:24.47 | |||||
21 | Emilia Ohlsson | 2001 | Simklubben Triton | 40.73 | 1:27.78 | |||||
22 | Nina Andersson-Wulf | 2001 | Vellinge-Näsets Simklubb | 45.26 | 1:33.48 | |||||
- | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Lindberg | 2000 | Simklubben Ran | 30.59 | 1:04.46 | |||||
2 | Frida Nordefell | 2000 | Simklubben Sydsim | 31.22 | 1:05.56 | |||||
3 | Tove Lennartsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.29 | 1:05.78 | |||||
4 | Isabella Lagnerup | 2000 | Simklubben Sydsim | 32.87 | 1:08.12 | |||||
5 | Thea Lindström | 2000 | Simklubben Triton | 32.45 | 1:08.48 | |||||
6 | Vickie Berg | 2000 | Simklubben Ran | 33.55 | 1:09.11 | |||||
7 | Emma Stanciu | 2000 | Ystads Simsällskap | 33.90 | 1:11.63 | |||||
8 | Kajsa-Elsa Lindestam | 2000 | Simklubben Sydsim | 35.58 | 1:13.88 | |||||
9 | Madeleine Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 36.51 | 1:17.66 | |||||
10 | Elin Hansen | 2000 | Simsällskapet Iden | 37.42 | 1:18.06 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Grahovac | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.41 | 1:03.26 | |||||
2 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 30.84 | 1:03.44 | |||||
3 | Olivia Torres | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.04 | 1:05.97 | |||||
4 | Amanda Karlsson | 1998 | Simklubben Hajen | 31.24 | 1:06.17 | |||||
5 | Li Björner Oh | 1998 | Simklubben Hajen | 32.50 | 1:06.38 | |||||
6 | Julia Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 32.45 | 1:06.87 | |||||
7 | Amanda Strömberg | 1998 | Ystads Simsällskap | 32.13 | 1:07.19 | |||||
8 | Tilda Vesterlund Kocsis | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.16 | 1:08.57 | |||||
9 | Sara Göransson | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.80 | 1:11.80 | |||||
10 | Filippa Fridh | 1999 | Simklubben Triton | 34.07 | 1:12.51 | |||||
10 | Lovisa Sjögren | 1999 | Simklubben Ran | 35.25 | 1:12.51 | |||||
12 | Karolina Nilsson | 1999 | Ystads Simsällskap | 35.02 | 1:12.59 | |||||
13 | Nora Persson | 1999 | Ystads Simsällskap | 44.87 | 1:33.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 31 maj 2015 |
Licensierad till: Simklubben Ran | Utskriftstid | 17:13 |