Resultat för UGP-3 Stockholm
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag Pass 1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 3 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
09:53 |
|
|
Arrangör |
Spårvägens simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 maj 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.25 |
1:03.19 |
1:36.08 |
|
2:08.80 |
|
2 |
Emma Rotstam |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
30.88 |
1:03.73 |
1:37.99 |
|
2:12.09 |
|
3 |
Emma Garmelius |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
31.87 |
1:06.25 |
1:41.46 |
|
2:16.25 |
|
4 |
Ida Pettersson |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.01 |
1:06.13 |
1:42.28 |
|
2:18.39 |
|
5 |
Nina Bring |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
32.42 |
1:06.87 |
1:42.67 |
|
2:19.09 |
|
6 |
Isabelle Wrejde |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.55 |
1:08.63 |
1:45.04 |
|
2:20.37 |
|
7 |
Josefine Almvret |
1999 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.88 |
1:07.69 |
1:43.90 |
|
2:20.49 |
|
8 |
Emma Öhman |
1997 |
Wisby Simsällskap |
|
32.06 |
1:07.37 |
1:44.11 |
|
2:20.59 |
|
9 |
Hanna Hargsten |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.00 |
1:07.56 |
1:44.77 |
|
2:20.96 |
|
10 |
Sofia von Sydow |
1997 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.54 |
1:07.67 |
1:44.78 |
|
2:21.84 |
|
11 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.04 |
1:08.01 |
1:45.17 |
|
2:22.30 |
|
12 |
Nora Jomaa |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
32.82 |
1:09.27 |
1:45.95 |
|
2:22.37 |
|
13 |
Elin Grenholm |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
32.32 |
1:08.61 |
1:45.60 |
|
2:23.82 |
|
14 |
Anna Hassler |
1998 |
Skuru Idrottsklubb |
|
31.88 |
1:07.94 |
1:46.78 |
|
2:25.17 |
|
15 |
Caroline Adlerborn |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
33.00 |
1:10.02 |
1:47.97 |
|
2:25.35 |
|
16 |
Henny Reuterskiöld |
1999 |
Danderyds Sim |
|
33.48 |
1:10.00 |
1:48.28 |
|
2:25.36 |
|
17 |
Vanessa Nordling |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
32.08 |
1:08.92 |
1:47.28 |
|
2:26.44 |
|
18 |
Malin Jansson |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
33.93 |
1:11.11 |
1:49.75 |
|
2:26.53 |
|
19 |
Lena Westerlund |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.90 |
1:10.76 |
1:48.83 |
|
2:26.68 |
|
20 |
Lina Sundman |
1998 |
Danderyds Sim |
|
32.71 |
1:09.39 |
1:47.98 |
|
2:27.10 |
|
21 |
Hanna Hansson |
1997 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.99 |
1:11.40 |
1:49.63 |
|
2:27.25 |
|
22 |
Josefin Bering |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.13 |
1:09.59 |
1:50.10 |
|
2:31.26 |
|
23 |
Wilma Ekwall |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.98 |
1:14.08 |
1:54.62 |
|
2:34.08 |
|
24 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
34.44 |
1:13.74 |
1:54.02 |
|
2:34.31 |
|
25 |
Aline Agnvall |
1997 |
Spårvägen Simförening |
|
34.39 |
1:14.53 |
1:56.07 |
|
2:36.92 |
|
26 |
Lisa Holmqvist |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.51 |
1:14.88 |
1:56.85 |
|
2:37.42 |
|
27 |
Fanny Tyrstrup |
1999 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.32 |
1:15.38 |
1:56.84 |
|
2:37.48 |
|
28 |
Wilma Tukonen |
1998 |
Spårvägen Simförening |
|
34.78 |
1:15.38 |
2:46.77 |
|
2:46.77 |
|
29 |
Ebba Taberman |
1998 |
Täby Sim |
|
36.43 |
1:19.61 |
2:04.24 |
|
2:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
32.37 |
1:06.55 |
1:41.53 |
|
2:17.35 |
|
2 |
Hanna Reithner |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.86 |
1:07.20 |
1:43.49 |
|
2:18.07 |
|
3 |
Hermella Alem |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.58 |
1:07.12 |
1:43.56 |
|
2:18.46 |
|
4 |
Cornelia Eklund |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.20 |
1:07.13 |
1:43.62 |
|
2:19.30 |
|
5 |
Olivia Stille |
2000 |
Turebergs Simklubb |
|
33.31 |
1:07.30 |
1:43.95 |
|
2:20.41 |
|
6 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
31.69 |
1:07.52 |
1:45.14 |
|
2:20.54 |
|
7 |
Linnéa Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.70 |
1:07.37 |
1:45.01 |
|
2:22.60 |
|
8 |
Signe Nordegren |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
32.81 |
1:09.05 |
1:46.89 |
|
2:23.63 |
|
9 |
Saga Skarin |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.02 |
1:09.64 |
1:47.28 |
|
2:24.89 |
|
10 |
Fanny Odin |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.28 |
1:11.39 |
1:49.69 |
|
2:26.90 |
|
11 |
Tilde Levander |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.81 |
1:13.19 |
1:51.65 |
|
2:29.23 |
|
12 |
Tilda Eklund |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.67 |
1:10.97 |
1:50.27 |
|
2:29.79 |
|
13 |
Mirjam Amouri |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.97 |
1:12.70 |
1:52.98 |
|
2:32.30 |
|
14 |
Tuva Lennér |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
34.28 |
1:13.22 |
1:53.21 |
|
2:32.69 |
|
15 |
Cassandra Larsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.71 |
1:13.83 |
1:54.77 |
|
2:32.84 |
|
16 |
Andrea Grill |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
34.57 |
1:13.03 |
1:54.09 |
|
2:33.01 |
|
17 |
Klara Sjödell |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
34.74 |
1:14.03 |
1:54.05 |
|
2:33.02 |
|
18 |
Elin Öberg |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
34.11 |
1:13.81 |
1:54.75 |
|
2:35.31 |
|
19 |
Alice Albinzon |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
35.30 |
1:14.43 |
1:55.10 |
|
2:36.01 |
|
20 |
Astrid Onno |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
33.61 |
1:12.79 |
1:54.63 |
|
2:36.35 |
|
21 |
Astrid Blomberg |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.82 |
1:17.85 |
1:58.48 |
|
2:37.68 |
|
22 |
Ljuba Berg |
2000 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.42 |
1:16.72 |
1:59.79 |
|
2:38.29 |
|
23 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.42 |
1:16.15 |
1:58.45 |
|
2:38.48 |
|
24 |
Lo Lindeblad |
2000 |
Väsby Simsällskap |
|
35.78 |
1:17.48 |
1:59.84 |
|
2:38.89 |
|
25 |
Maike Kuhlins |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
35.37 |
1:16.59 |
1:59.28 |
|
2:40.02 |
|
26 |
Linda Svensson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
36.06 |
1:17.31 |
1:59.42 |
|
2:41.92 |
|
27 |
Henrietta Mossop |
2000 |
Skuru Idrottsklubb |
|
36.68 |
1:19.69 |
2:03.13 |
|
2:44.70 |
|
28 |
Matilda Bergström |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.09 |
1:19.69 |
2:04.54 |
|
2:47.13 |
|
29 |
Michaela Lindström |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
39.33 |
1:28.38 |
2:18.78 |
|
3:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.95 |
1:07.46 |
1:44.05 |
|
2:18.96 |
|
2 |
Elin Peng |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
32.16 |
1:08.27 |
1:46.23 |
|
2:22.15 |
|
3 |
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.06 |
1:09.59 |
1:47.03 |
|
2:23.43 |
|
4 |
Paola Kylberg |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.45 |
1:11.11 |
1:48.28 |
|
2:24.12 |
|
5 |
Sofia Walsh |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
33.36 |
1:10.78 |
1:48.37 |
|
2:24.90 |
|
6 |
Ebba Edbom |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.06 |
1:11.21 |
1:48.77 |
|
2:25.43 |
|
7 |
Linn Herlin |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
33.68 |
1:10.84 |
1:49.22 |
|
2:26.71 |
|
8 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
33.26 |
1:10.87 |
1:50.15 |
|
2:28.70 |
|
9 |
Emma Hansson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.21 |
1:12.22 |
1:51.29 |
|
2:29.92 |
|
10 |
Dimitra Tsirona |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
34.49 |
1:12.31 |
1:51.38 |
|
2:30.52 |
|
11 |
Ines Lo Lindroos |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
34.43 |
1:13.04 |
1:53.16 |
|
2:31.16 |
|
12 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
33.00 |
1:11.24 |
1:51.59 |
|
2:31.45 |
|
13 |
Sofia Holmberg |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.15 |
1:13.14 |
1:53.18 |
|
2:31.60 |
|
14 |
Anna Westborg |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
33.65 |
1:11.62 |
1:52.49 |
|
2:31.65 |
|
15 |
Lilly Lundgren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.65 |
1:14.61 |
1:53.71 |
|
2:31.78 |
|
16 |
Amanda Lindqvist |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.05 |
1:11.93 |
1:52.28 |
|
2:32.23 |
|
17 |
Klara Possman |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.53 |
1:14.84 |
1:55.90 |
|
2:32.32 |
|
18 |
Sophie Bladin |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
34.62 |
1:14.12 |
1:54.57 |
|
2:34.21 |
|
19 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.31 |
1:15.24 |
1:55.87 |
|
2:34.51 |
|
20 |
Louise Larsson |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
34.90 |
1:13.65 |
1:54.27 |
|
2:34.95 |
|
21 |
Victoria Danielsson |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.20 |
1:17.28 |
1:58.70 |
|
2:37.95 |
|
22 |
Eliane Westermark |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.93 |
1:16.60 |
1:57.50 |
|
2:38.34 |
|
23 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.44 |
1:16.72 |
1:58.13 |
|
2:38.44 |
|
24 |
Alva Hagström |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
35.83 |
1:16.93 |
1:58.85 |
|
2:38.49 |
|
25 |
Klara Alte |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.30 |
1:16.91 |
1:59.15 |
|
2:38.53 |
|
26 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
35.72 |
1:16.88 |
1:59.19 |
|
2:38.64 |
|
27 |
Julia Grill |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
35.51 |
1:15.81 |
1:58.22 |
|
2:39.18 |
|
28 |
Elin Bergman |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
36.60 |
1:18.24 |
2:00.20 |
|
2:39.41 |
|
29 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
35.84 |
1:17.43 |
1:59.86 |
|
2:40.07 |
|
30 |
Elsa Fogelsjöö |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
36.84 |
1:18.34 |
2:00.64 |
|
2:41.05 |
|
31 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
Väsby Simsällskap |
|
36.20 |
1:17.32 |
2:00.48 |
|
2:41.63 |
|
32 |
Sara Strand |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.15 |
1:17.43 |
2:00.17 |
|
2:41.93 |
|
33 |
Sara Hertegren |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.22 |
1:17.36 |
2:02.59 |
|
2:42.71 |
|
34 |
Mikaela Hedström |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.57 |
1:21.27 |
2:04.76 |
|
2:42.90 |
|
35 |
Ioana Danes |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
38.14 |
1:21.37 |
2:03.61 |
|
2:43.42 |
|
36 |
Victoria Norén |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
36.63 |
1:18.76 |
2:02.43 |
|
2:44.62 |
|
37 |
Rebecca Policastro |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.53 |
1:20.34 |
2:03.53 |
|
2:45.12 |
|
38 |
Hedda Sköld |
2002 |
Wisby Simsällskap |
|
36.98 |
1:20.57 |
2:04.19 |
|
2:45.92 |
|
39 |
Moa Arvehed |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.57 |
1:17.35 |
2:01.76 |
|
2:46.07 |
|
40 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.88 |
1:21.00 |
2:05.24 |
|
2:46.09 |
|
41 |
Zelma Karlbom |
2002 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.03 |
1:18.76 |
2:02.77 |
|
2:46.67 |
|
42 |
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.35 |
1:20.34 |
2:05.24 |
|
2:46.94 |
|
43 |
Naomi Tesfai |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.17 |
1:20.78 |
2:06.05 |
|
2:47.16 |
|
44 |
Ester Martinsson |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
37.43 |
1:19.93 |
2:04.17 |
|
2:47.57 |
|
45 |
Julia Gunneriusson |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.85 |
1:19.94 |
2:04.25 |
|
2:48.20 |
|
46 |
Emelie Lindström |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
36.93 |
1:20.43 |
2:05.28 |
|
2:48.67 |
|
47 |
Josefine Iwarson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.31 |
1:21.97 |
2:07.23 |
|
2:49.16 |
|
48 |
Josefin Andersson |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.78 |
1:20.36 |
2:05.47 |
|
2:49.50 |
|
49 |
Tove Pettersson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
36.50 |
1:19.78 |
2:05.10 |
|
2:50.52 |
|
50 |
Emelie Söderström |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
37.90 |
1:23.02 |
2:09.09 |
|
2:51.37 |
|
51 |
Angelica Barkarö |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
36.97 |
1:22.35 |
2:08.46 |
|
2:53.75 |
|
52 |
Isabella Galway |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
38.60 |
1:22.98 |
2:10.31 |
|
2:54.55 |
|
53 |
Felicia Granberg |
2002 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.30 |
1:21.69 |
2:09.19 |
|
2:55.75 |
|
54 |
Wilma Stendrake |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
39.40 |
1:24.70 |
2:13.32 |
|
2:56.75 |
|
55 |
Susanna Nivenius |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
39.45 |
1:25.54 |
2:14.00 |
|
2:58.24 |
|
56 |
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
40.10 |
1:28.37 |
2:16.42 |
|
2:59.11 |
|
57 |
Veronica Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
38.22 |
1:24.58 |
2:13.66 |
|
2:59.18 |
|
58 |
Johanna Elmquist |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.37 |
1:26.10 |
2:15.48 |
|
2:59.98 |
|
59 |
Rebecka Axelmalm |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
41.45 |
1:29.62 |
2:20.46 |
|
3:06.39 |
|
60 |
Ebba de Besche |
2003 |
Järfälla Simsällskap |
|
42.10 |
1:30.43 |
2:20.72 |
|
3:06.80 |
|
61 |
Filippa Lindskog |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
43.13 |
1:31.89 |
2:22.77 |
|
3:08.79 |
|
62 |
Anna Werme |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
43.83 |
1:32.01 |
2:22.46 |
|
3:12.10 |
|
63 |
Meja Morota |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
45.66 |
1:37.55 |
2:31.96 |
|
3:22.90 |
|
- |
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
30 maj 2015 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
Utskriftstid |
09:53 |
|